Bejaardensoos Achterveld Recreatieplan Vallei loopt over provinciale grenzen Volkskerstzang in Leusden/C ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN AD WISMAN Autodienst voor bejaarden en£ Tenslotte MEDISCHE DIENSTEN eusder Krant UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIRFKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 10 dec. 1970 2e jaargang nummer 32 Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD LEUSDEN-CENTRUM LEUSDEN-ZUID EN STOUTENBURG Redaktie BERT VOS OOK VOOR Deze week begint in Leusden de Kerst sfeer reeds op te bloeien. Ijverige mannen hebben de traditionele (van ge meentewege ingestelde) openbare kerst bomen overeind gezet. De Sint van het jaar? Wel, dat is na tuurlijk de Sint Nicolaas, die d« Bejaar- densoos van Achterveld een bezoek bracht en er, samen met de jongelui van vroeger" een dolle boel v maak te. Geweldig, Sint en Piet, ju e heb ben er een echt fijn feest var Dat neemt niet weg, dat alle Snter- klazen (gelukkig) weer terug naar Span je terug zijn gekeerd en iedereen weer opgelucht adem kan halen De invoering van de plastic-zakken in de gemeente Leusden met de daaraan verbonden verhoging van de kosten en vermindering van dienstbetoon is wel licht toch in betere aarde gevallen, dan insiders verwachtten. Er is slechts één ingezonden schrijven gekomen Niet ven gaat, maar aan de andere kant moet u niet verwachten, dat alles vanzelf op z'n pootjes terecht zal komen. Hoe wel wat dat betreft een groot vertrou wen hebben in onze vertegenwoordigers in de raad... De winter is aan het komen, met alle ellende vandien. We wensen vanaf deze plaats de dienst gemeentewerken van Leusden, die zorg gaat dragen voor het sneeuwvrij houden van de wegen en gladheidbestrijding veel sterkte toe. Ze zullen het wellicht ook dit winterseizoen weer hard nodig hebben! De toegangsweg naar Finnmark, u weet wel het plein van Eurowoningen, waar de vier modelwoningen staan, is bj- zonder slecht. Vooral nu de eerste be woner is gearriveerd en deze maand meerdere bewoners hun nieuwe huizen zullen gaan betrekken, is het zaak, dat de betrokken instanties ervoor zorgen, dat de ingang, nu een modderplas, snel verhard wordt. De heer Van Ravenhorst, van de fir ma Van Ravenhorst aan de Hessenweg 72 te Stoutenburg, zit zwaar in het schip, nu hij zijn, kleine bloknote met aantekeningen heeft verloren. Hierin heeft hij verschillende maten staan, no dig voor het inrichten van woningen van klanten. Wie helpt hem uit de nood? Of beter gezegd: Wie heeft het boekje gevonden? Er zit een beloning voor de vinder aan vast. Nog eventjes en het oude jaar zit er weer op. Maar dat wist u waarschijn lijk al. Vindt u ook niet, dat er niets zo snel gaat als de tijd? Voor we het weten is Leusden werkelijk uitgegroeid tot een echte stad. Met alle wel en wee daaraan verbonden. Voor u is het zaak, dat u angstvallig in de gaten houdt, HOE die stad wordt gebouwd. Het wordt uiteindelijk de stad, waarin ook u zult wonen. En, we zeiden het reeds, de tijd gaat snel. De eerste bewoner is reeds gearriveerd. Waar vorig jaar nog maag delijk weiand lag, staan nu reeds de spaghetti-woningen van Rozendaal I En tenslotte De enige doeltreffende manier om een vijand uit de weg te ruimen, is hem tot je vriend te maken. KOPSPIJKER Er was veel belangstelling van de zijde der bejaarden voor deze middag. UTRECHT - Het gebied Vallei en Eem- land moetin 1985 meer dan 150 000 dag- recreanten en 46.000 vakantiegangers kunnen opvangen. De behoefte aan bui tendagverblijven in de vorm van tweede woningen wordt door Vallei en Eemland geschat op 2600 Dit blijkt uit een in opdracht van het Provinciaal bestuur van Utrecht en de Recreatiegemeenschap Veluwe door de 'Coninklijke Nederlandse Heidemaat schappij uitgevoerde studie ten behoeve van de recreatieve ontwikkeling ln het gebied van de Gelderse Vallei en Eem land. De opdrachtgevers wensen een duide lijke structuur van dit gebied. Voorkomen moet worden dat tussen de opdringende verstedelijking uit het westen en het te sparen Veluwemassief Vallei en Eem land als Testgebied" worden be schouwd De resultaten van de studie van de Hei demaatschappij zijn samenga vat in een ,,Nota van uitgangspunten," die gedepu teerde staten van Utrecht zaterdag aan alle betrokken gemeenstbesturen hebben aangeboden. De nota zal moeten worden uitgewerkt tot een recreatiebasisplan. Een interessant detail van het plan is dat het over de provinciale grenzen van Utrecht en Gelderland heenloopt. Gede puteerde staten van Utrecht menen, dat bij het gewenste slagvaardig beleid, waarvoor samenwerking tussen alle be trokken gemeenten noodzakelijk is, de provinciale- en gemeentelijke grenzen geen belemmering mogen vormen De nota bevat drie modellen voor de recreatieve indeling van de Gelderse Vallei en Eemland. De gedachte gaat uit naar voorzieningen voor dag- en verblijf- recreatie ACHTERVELD - Dat de Sint niet al leen de kinderen van nu, maar ook nog ,,de jeugd van toen" oftewel de bejaar den, een goed hart toedraagt, bleek vo rige week overduidelijk toen de Goed heiligman een bezoek bracht aan de be jaardensoos te Achterveld. Een aantal bejaarden was in de feestelijk versier de zaal van ,,Ons Gebouw" aanwezig toen Sint Nicolaas en zijn knecht hun entree maakten. Ondanks hun leeftijd be nadrukten de bejaarden nogal eens heel speciaal hun geloof in de Goedheiligman door het zingen van Sint Nikolaasliedjes. De voorzitter van de bejaardensoos, de heer J. van Dalen heette Sint Nikolaas welkom. Hij was blij dat de Sint, ondanks zijn in deze weken zeer drukke werk - taamheden, toch ook nog even tijd had gevonden voor de Achterveldse bejaar den. Tevens maakte hij van de gelegen heid gebruik de Initiatiefneemsters tot oprichting van de bejaardensoos, mevr. Snel-Grimsbergen, mevr. Keja-van de Zwaan en mej. C. van Dignum, wijk verpleegster van het Wit-Gele Kruis in het bijzijn van de vele bejaarden te dan ken voor het vele werk wat aan deze op richting voorafging Hierna kreeg de Sint het woord. Hij bleek uitstekend op de hoogte te zijn van het wel en wee van ,,de jeugd van toen". Voor menigeen had hij een complimentje of soms ook wel een vermanend woordje klaar Ook de heer W H Bijleveld, wethouder van de gemeente Leusden, onder wiens por tefeuille bejaardenzorg resorteerd, gaf door zijn aanwezigheid blijk van zijn be- Mevrouw Blotenburg heeft zichtbaar ple zier. De Sint verraste haar met een gouden onderscheiding" voor het beste bejaardentuintje langstelling voor de Achterveldse be jaardensoos. De Sint richtte zich ook - deze keer in rijm - tot de heer Bijleveld. De Sint dankte hem in het bijzonder voor de van gemeentewege ontvangen subsidie voor het bejaardenwerk. Later op de middag beantwoordde de heer Bij leveld - eveneens in rijm - de Sint. Door de Sint werden ook aan een drie tal bejaarden gouden onderscheidin gen" uitgereikt. Allereerst aan de bil jartkampioen van de bejaardensoos. de de heer R. van de Mast, daarna aan de heer J Zieltjes als de meest trouwe supporter van de Sportvereniging Ach terveld en tenslotte aan mevrouw Blo tenburg voor haar mooiste „bejaar- dentuin Sint Nikolaas had ook een groot aantal cadeaux meegebracht. Zo was er een prachtig tafelbiljart, een voetbal spel en nog een aantal andere gezel schapsspelen Dat deze natuurlijk zeer welkom waren voor de wekelijkse ont spanningsmiddag behoeft geen nader be toog Ook de helpsters die op deze ont spanningstijden altijd aanwezig zijn wer den door de Sint niet vergeten. ,,En ze hebben dat meer dan verdiend," aldus een toelichting van voorzitter van Dalen, ,,want de bejaardensoos staat of valt met het onvolprezen werk van deze helpsters Wij zijn er allen heel dankbaar voor." De helpsters, mevr. Keja-van de Zwaan, mevr. Kerkhof-Corndewal, mevr Snel-Grimbergen, mevr Tolboom-de Bruin, mevr Zwitzner-van Laar, ont vingen allen uit handen van de Sint een surprise. Na het afscheid van de Sint verzorgde de heer J M. Schouten allereerst een dia-vertoning van de op 5 mei j 1. ge houden bevrijdingsoptocht. Pastoor Jan sen gaf een toelichting bij de door hem vervaardigde dia's van onder andere Scandinavië. Vervolgens hield de heer Schouten een s spel waarbij allen aktief werden betrok ken. Het onderwerp, een brand in Ach terveld in vroeger jaren, veroorzaakte veel, hilariteit. In de daarop volgende wedstrijd wer den allen getest op hun kennis van veler lei uiteenlopende onderwerpen. Ook ken nis van de plaatselijke situatie was hier bij noodzakelijk. Maar aan die kennis ontbrak nogal een en ander. Zo wisten bijvoorbeeld velen niet welk jaartal op Hotel ,,De Roskam" staat. Uiteindelijk kwamen de navolgende personen met het beste resultaat uit de bus en zij zullen met een prijsje worden beloond De heer H. van Bekkum, mevr. H. J. van Bekkum- Rutten, mevr. W. Smit-Bakker, mevr. R. Kerkhof-Kleinveld en mej. A. Boersen LEUSDEN - In de kerk aan de Ha- mersveldseweg in Leusden Centrum wordt donderdag 17 december een volks- kerstzangavond gehouden. Deze bijeen komst, evenals in voorafgaande jaren georganiseerd via een gezamenlijk ini tiatief van alle kerkelijke groeperin gen in Leusden, begint om acht uur. De kerk zal vanaf half acht open zijn. Er is een gevarieerd programma op gesteld, waaraan naast alle aanwezi gen - de avond werd vorig jaar door 450 personen bezocht - zal worden" meegewerkt door de zanggroep met eigen begeleiding van de H. Geestparochie uit Amersfoort, o 1 v. dhr H. G. Dor- restein, het protestants kerkkoor uit Leusden en de heer en mevrouw Pie- rik uit Leusden-centrum Organist is de heer C J. van Nimwegen uit Amers foort. Het thema van deze avond, het kerst gebeuren, zal in een eigentijdse be werking worden gebracht door leerlin gen van de basisschool ,,De Rossen berg" uit Leusden De openingstoe spraak wordt gehouden door de heer W A van Zandbrink, wethouder van Leusden Om ook bejaarden en niet-autobezit- ters in de gelegenheid te stellen de avond in de Jozefkerk mee te vieren, is er een autodienst ingesteld naar en van de kerk. Automobilisten, die nog in deze dienst willen meedoen, kunnen hierover contact opnemen met de heer P. H. v.d. Burg, Asschatterweg43, Leus den centrum, telefoon 03496-1762. Ook zij, die voor vervoer in aanmerking willen komen, kunnen zich tot hem wen den om inlichtingen. Drie gouden onderscheidingen werden door de Sint uitgereikt. Aan de heer R. v. d. Mast, biljartkampioen van de soos, aan de heer J. Zieltjes als de meest trouwe supporter van de s.v. Achter veld en mevrouw Blotenburg voor het hpsfp hpiaarrlpnfnintip LEUSDEN - Het komend weekend, 12 en 13 december, zal in Leusden en Achterveld dr. Boersema, Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-222, waar nemen De Sint had ook een geschenk meege bracht zoals het een goede Sint be taamt. De leden van de soos waren blij verrast, want het bleek een tafel-voet- balspel te zijn. De Sint wist heel wat van ,,die jongelui van toen" tot grote hilariteit van de aan wezigen. Op de foto: Sint Nicolaas tij dens één van zijn talrijke toespraakjes tot de geachte aanwezigen

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1