Scheidsrechter staakte wedstrijd Achterveld 2 tegen Maluku Muda 2 JAN DROST RODA SCHIET NAAR ZEGE J Overwinning voor Antilopen 2 Verlies voor s.v. De Glind Clubrecordwedstrijden van De Haaien Haaien doen mee aan AZPC- wedstrijden MICRO-KORFBAL DUNDLKDAU I ULLtMbLK ia/U ACHTERVELD - De s.v De Glind heeft "t in de volleybalwedstrijd tegen 't Hooglandse S.V H. wederom niet kunnen bolwerken De eerste set eindigde wel iswaar in een overwinning, maar dat was voor een deel óok te danken aan het slordige spel van H S V De Glind was deze set veruit de beste ploeg. De set werd dan ook gewonnen met 15-7. De tweede set begon al direct met een veel beter spel van de Hooglanders Hun spel was harder en directer. De Glind raak te hierdoor nogal eens in paniek Deze set werd met 10-15 verloren Ook in de derde set kon De Glind haar goede vorm van de eerste set niet hervinden Er zat te weinig lijn en teveel paniek in de gelederen van De Glind Ook de conditie ging nu een woordje meespre ken S V.H wist dat handig uit te bui ten en won met 11-15 ACHTERVELD - De s.v. Achterveld was zondag j.l. vrij. Acherveld 2 speel de wel. Zij moest naar Barneveld voor een wedstrijd tegen Maluka Muda 2. Het werd een wedstrijd met een bij zonder onplezierig verloop. In de eerste helft ging dat allemaal nog wel, maar na de rust had de gehele vertoning nog maar weinig meer met voetbal te maken. Na de vele overtredingen, trappen en klappen oordeelde de scheidsrechter het dan ook terecht maar beter, de wedstrijd te sta ken. Direkt na de start trok Achterveld ten aanval De eerste goede kans was voor Arnold Wessels. Het schot ging echter naast. Invaller Herman van Ruitenbeek had meer succes. René van Nimwegen nam een vrije trap De keeper liet de bal even los en dat was de kans voor Ruitenbeek om zijn club de leiding te geven (0-1). Er was in deze eerste helft weinig krachtsverschil tussen beide ploe gen Er waren wel enige incidenten, maar deze waren toh niet van ernstige aard. Kort voor de rust maakte Maluku Muda met een hard en strak schot ge lijk (1-1) Achterveld zette de tweede helft in met een serie goede aanvallen. Na een schot van Arnold Wessels juist langs de paal bekroonde René Nimwegen een fraaie solo met een tweede doelpunt (1-2). Hirna werd sfeer geleidelijk (1-2). Hierna werd de sfeer geleidelijk eerrereeelchter.slchter. slchter slechter. Wim Vos viel op de bal in het strafschopgebied, de scheidsrecher oor deelde dat hij de bal vasthield en gaf een penalty. Maluku Muda maakte gelijk. (2-2). Maluku Muda probeerde nu met alle, ook ongeoorloofde middelen, een overwinning te forceren. Er werd fors nagetrapt Zij konden toch niet voorko men dat Herman van Ruitenbeek even later met een ver en keihard schot de stand op 2-3 bracht Vijf minuten later passeerde Arnold Wessel een drietal schoppende en duwende tegenstanders en bracht de stand op 2-4 Daarna begonnen de moeilijkheden pas goed Meerdere malen moest hij vechtende voetballers van elkaar scheiden en kon dan niet zien wat er elders in het veld gebeurde. En dat was vaak minder fraai Een Mauluku Muda speler met kramp werd door Wes sels geholpen, de scheidsrechter had zoveel andere dingen aan zijn hoofd. Albert van Bekkum kon zich nog net aan de wraak van een aantal woedende tegen standers onttrekken. Ongeveer een kwar tier voor ht einde nam de scheidsrech ter de juiste beslissng in een dergelijke situatie en staakte de wedstrijd. Al vech tend begaf men zich naar de kleedka mers Ook de scheidsrechter kreeg toen nog een klap van een woedende Maluka Muda speler Dat was het einde van een onverkwikkelijk sport" gebeuren. LEUSDEN - Zaterdag 12 december hielden de Haaien onderlinge zwem wedstrijden in het zwembad te Leus den. Natuurlijk was het behelpen met de ruimte, maar met de hulp van het badpersoneel kwamen de Leusder zwem mers een eind. In de eerste ploegjes startten de allerjongste van de Haaien. „Zelfs vierjarigen zag men in het water en hun eerste strijd met leeftijdsgeno ten uitvechten. Het talent moet zich nu eenmaal zeer jong laten zien wil men in de sport mee kunnen komen. Deze jonge zwemmertjes en zwemstertjes lieten het nog al laconiek over zich heen gaan. Men zwom de afstand met een enorme inzet; natuurlijk kwam er ook in deze leeftijd een winnares uit. Els Siewers. Elsje belooft het een en ander voor de toekomst. Toch zal zij nog enkele jaren UTRECHT - Hoewel Roda'46 de laat ste vier kompetitiewedstrijden had ge wonnen ging men toch zondagmiddag met vrees op bezoek bij het op het sport complex Overvecht spelende VSK. Ook nu weer hebben de mannen van aanvoer der van de Belt er hard voor moeten werken om niet teleur te stellen. De rood-zwarten vormden een beter slui tend geheel, waarin uitblinker Jaap de Haan een groot aandeel had, maar toen dit betere spel na vijf en zeventig minu ten voetbal nog steeds geen (op dat mo ment stellig verdiende) voorsprong ople verde en VSK zich allerminst gewonnen gaf, was de uitslag nog lang niet zeker Eén minuut later echter kwam de bal na een fraaie solo-aktie van Henk van 't Klooster bij Jan Drost. De blonde Roda- aanvaller scoorde een schitterende vol treffer, waarmee hij Roda op een uiterst verdiende, maar niet meer verwachte 1-0 zege schoot. Het begon anders bijzonder hoopvol voor de Leusdernaren, die reeds in de eerste minuten VSK-doelman de Graaf handen vol werk bezorgden. Zo wist de ze goed in vorm zijnde doelman schoten van Krijgsman en Drost onscha delijk te maken Het moet dan ook aan de hechtheid van de VSK-defensie en aan de aanvankelijke besluiteloosheid van de Roda-voorwaartsen geweten wor den dat Roda niet eerder aan de leiding kwam. Typerend was wel dat er geen treffers kwamen ondanks de kansen. Jos van Kooy kopte tegen het houtwerk en Drost even later net naast. Wanneer VSK zich enigszinds aan de greep ontworsteld had moesten de rood-zwarten alle zei len bijzetten om erger te voorkomen. Roda blééf echter in deze speelhelft sterker Drost en van Kooy bleven ■yóCrt- durend gevaarlijk, terwijl de middenli- nie bij vlagen tot bijzonder goed 'spel kwam Doelpunten leverde het echter niet op Na rust kwam Roda nog meer in de aanval, en trachtte nu door te drukken. Een fraaie kombinatie tussen Krijgsman en de Smalen leverde de eerste doel- rijpe kans op Maar de vrij voor hel VSK-doel gekomen de Smalen schoot naast. Jaap de Haan stuwde voortdurend zijn voorste linie, maar die wist er vooralsnog geen gebruik van te maken. En nadat Jos van Kooy opnieuw tegen de lat had gekopt, bracht in de 76e minuut Drost zijn ploeg aan de leiding. Geen wonder dat deze matchwinnaar voor enige ogenblikken verdween in een me nigte juichende teamgenoten. Roda trok zich niet terug in de verdediging maar verkoos de aanval. Ook nu weer liet de ploeg enkele kansen liggen. Jacky de Smalen treuzelde te lang toen hij op nieuw alleen was doorgebroken. Jos van Kooy en Henk van 't Klooster zagen de bal resp net naast en over gaan De VSK-defensie hield het doel schoon, waarbij Vrouwe Fortuna af en toe wel eens een knipoogje uitdeelde ■9 - Uit de wedstrijd V.S.K -Roda'46. Jan Drost scoorde voor Roda, waarmee Roda de overwinning behaalde, hetgeen de volle tien punten uit de laatste vijf etekende. wedstrijden bete Foto Janus Visser Uit de wedstrijd V.S.K.-Roda '46 Jan Drost is twee verdedigers te snel af, maar zal toch op nummer twee stran den Foto Janus Visser RODA 2 - BARNEVELD 2 1-0 Een slecht gespeelde wedstrijd die evenwel verdiend door Roda 2 werd ge wonnen De passes van de rood-zwar- tep waren het bijzonder gladde veld bij zonder onzuiver, Ba,r£eveld.wa$ het maar goed dat hun doelman Top in een zo'n uitstekende vorm was Toch moest hij twintig minuten voor tijd zwichten voor een kanonskogel van Ton Valken goed 1-0. En met dit enige doelpunt kwam er aan de door scheidsrechter Ver heuvel goed geleide wedstrijd een einde. RODA 4 - SOESTERBERG 4 5-0 Voor het vierde team was dit de wed strijd van de waarheid. Soesterberg was nl. de enige belager en stond zo doende met twee punten minder als tweede op de ranglijst. In de eerste helft was Soesterberg zelfs gevaarlijker dan de thuisclub. Aan bei de zijden werden enkele kansen onbenut gelaten en werd de 0-0 stand gehandhaafd tot aan de rust. In de tweedespelperiode straften de rood-zwarten de fouten vande Soesterberg-defensie goed af. In de 53e minuut bracht Nico Los zijn ploegaande leiding 1-0. Nauwelijks een minuut later maakte Wim Morking er na een fraaie solo 2-0 van Enkele minuten later zorg de dezelfde speler voor 3-0 In de 80e en 82e minuut scoorde Nico Los opnieuw. 5-0 RODA - KVVA 6 0-3 Een vooral voor rust sterker spelend Roda moest toezien dat een kwartier voor rust de gasten een 1-0 voorsprong nemen. De rood-zwarten kregen wel enkele kansen om de gelijkmaker te scooren, maar waren hiertoe onmachtig Na rust Na rust kwam KVVA steeds beter in hun spel en wist dit ook uit te drukken met twee doelpunten. Verdere uitslagen NSC 3 - Roda 3 1-4 RODA 6 - Soest 10 0-5 VVZA A - RODA B 4-0 RODA a - SOEST a 4-2 RODA b - VVZ a 5-2 RODA c - DE GLIND 6-1 KVVA f - RODA d U-O In verband met de door de KNVB. afd Utrecht ingestelde winterstop zullen er tot en met 10 jan '71 geen kompetitie- wedstrijden meer worden vastgesteld. Leusden - Zondag 20 december zullen de haaien meedoen aan wedstrijden georganiseerd door de zwemvereni ging AZPC uit Amersfoort Aanvang der wedstrijden 16.00 uur. Men gaat met eigen vervoer naar het Sportfondsenbad te Amersfoort De volgende zwemmers en zwemsters zullen de naam van Leusden hoog hou den. Harry Abbing, Irma den Herder, Erik Scholten, Wouter Vrolijk, Marina v.d Heiden, Nicolette v.d.Heijden, Jan Wan- rooy, Sjaak Rijnders, Hans Pasker, Janice Tonneman, Rietje Leyenaar, Eveliene Willigenburg, Inge Heuting, Gerda Roest, Jeanette den Herder, Marja Louw, Hans Kroon en Lydia Jagers. moeten wachten alvorens zij op offi ciële wedstrijden mag uitkomen. Trots nam Elsje dan ook na afloop van de wed strijden haar eerste prijs in ontvangst. Men kan in deze leeftijdsgroepen nog niet spreken van een uitgesproken talent. Maar in de leeftijdsgroep onder de acht jaren is het ongetwijfeld Irma den Her der die Nationaal zeker van zich zal la ten horen. Om dit te bereiken zal zij natuurlijk op de juiste manier moeten worden opgevangen. Maar op dit mo ment behoort Irma den Herder in haar leeftijdsgroep tot de sterkste zwemster tjes van Nederland Voorwaar eenenorm resultaat voor haar trainer. Goed werd er ook gezwommen door Olga Gerth en Jorie Gerth. Veel talent ook voor O ga Jagers. Haar zusje Lydia Jagers doet niet voor haar onder. Zij zal zeker op de kringkampioenschappen in 1971 hoge ogen gooien. Al met al het jeugdige talent klopt aan de deur om toegelaten te worden tot de zwemtop van de KNZB Uitslagen zonder tijden daar deze ge zwommen werden in een 18 meter bad Geboren 1958 (meisjes) 1 Janice Tonneman 2 Evelien Willigenburg 3 Monique van Poelgeest 1958 jongens 1. Sjaak Rijnders 2 Harrie Abbing 3. Gerard Pasker 1959 Meisjes 1. Hanneke den Herder 2 Cecile Schwenke 3 Ingeborg Swarts 1960 meisjes 1. Wilma den Wild 2 Marja Louw 3. Mirjam van Asselt 1961 meisjes 1. Lydia Jagers 2. Marja Louw 3. Maruse Roelofsen 1962 meisjes 1 Irma den Herder 2. Reinee van Egmond 3 Jori Gerth 1963 meisjes 1 Olga Jagers 2. Annemieke Kuipers 3. Helene Gerritsen 1959 jongens 1. Erik Goedhart 2 Eric Jan Spoel 3. Henk Damen 1960 jongens 1 Hans Kroon 2. Eric Scholten 3 Henk v. d Heuvel 1961 jongens 1 Thijs Noorderwier 2. Sander de Vries 3 Hans van Gils 1962 jongens 1. Jaap Linschoten 2. Gerard van Gils 3. Carel Venema 1963 jongens 1, Bertus Stegeman 2. Frits van Lingen 3 Andre Gerth 1964 meisjes 1 Olga Gerth 1934 jongens 1. Robin Brey 1965 meisjes 1. Anette van Stigt 1966 meisjes 1 Els Siewers Uit de wedstrijd k.c. Antilopen 2 - Amersfoort 5. Heimen v. Duinkerken in de clinch met zijn tegenstander Foto Janus Visser Uit de wedstrijd k.c. Antilopen 2 - Amers foort 5. Theo v. Duinkerken wordt het scoren belet. Foto Janus Visser Irma den Herder behoort tot des (Foto I AMERSFOORT 5 ANTILOPEN 2. LEUSDEN - De eerste ploeg die j.l. zaterdagavond in micro-korfbal compe titie moest aanreden, was Antilopen 2. Zij moesten in de Amersfoortse sporthal tegen Amersfoort 5 spelen. Onder lei ding van dhr. Looren de Jong begon de wedstrijd precies op tijd en nadat Amersfoort de uitbal had genomen werd deze al gauw door de Leusdense verde diging onderschept en ontstond er na on geveer 8 minuten spelen een kritieke situatie voor Amersfoort Cor Osna- brugge had zich van haar tegenstandster ontdaan en kwam vrij voor de paal, waar een heer van Amersfoort, haar blokkeerde toch schoot zij en raak Hoewel de scheidsrechter voor een strafworp floot, werd het doelpunt toch goedgekeurd. 0-1 Antilopen kreeg moed en dat bleek want Gert Nieuwen- huis kon een aangegeven bal van Kees van Buren in de mand laten glijden. 0-2 Amersfoort kon een tegendoelpunt maken via Snijden 1-2. Na 5 min. rust werd Theo van Duin kerken tijdens een reele doelpoging te fel verdedigd en kreeg hij een straf worp toegewezen en hij faalde niet 1-3. Na vakwisseling kon Antilopen weer uitlopen tot 1-4 door een schot van Gert Nieuwehuis Ook nu kwam Amers foort terug en scoorde 2-4. Na wat sa menspel kon Theo van Duinkerken zijn ploeg op 2-5 brengen, wat tevens de eindstand was. Al met al toch een niet zo sterke wedstrijd van Antilopen 2, die zich liet intimideren door het ver tragende spel van de Amersfoorters. ANTILOPEN 3 - R.D.Z. 4 Het 3e team van Antilopen moest haar thuiswedstrijd tegen R.D.Z in de Bernhardhal in Utrecht spelen. Na het beginsignaal, begon Antilopen de le helft zenuwachtig en moeizaam en na een zware overtreding van een Anti- lopenspeler, mocht R D.Z een straf worp nemen en die werd feilloos ge maakt. Gelukkig kon George Nieuwen- huis zijn ploeg gelijk laten komen met een keurig afstandsschot. 1-1. Tevens ruststand. De 2e helft kreeg Antilopen steun van haar supporters, die eers zelf een wedstrijd hadden gespeeld, en begon het beter te spelen. Er werden heel wat kansen geschapen, maar helaas niet afgerond, zodat R.D.Z zelf nog terug kon komen en de overwinning meenam. 1-2. Antilopen 3 kan ondanks verlies zeker terugkijken op een zeer goede wedstrijd. Programma: Donderdagavond 17 december Unitas 2 - Antilopen 2 Sporthal Harderwijk aanvang 20.00 uur. Zaterdagavond 19 december. Antilopen 1 - Woudenberg 1 Sporthal Zeist aan vang 14.00 uur. Antilopen jun. 1 - Amersfoort jun Bilthoven aanvang 14.45 uur. Antilopen 3 - Hilversum 4 Expohal Hil versum aanvang 18.20 uur. Antilopen 2 - Amersfoort 5 Bernhardhaljj, Utrecht aanvang 20.30 uur.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 10