Ruim 100 jaar geleden vochten jonge mannen uit Stoutenburg en Achterveld in Italië maar een Meisjes-adspiranten Impala/handbal wonnen Onderlinge wedstrijden van „De Haaien' Roda'46 (za) Loosdrecht I verloor van Klaas Wijntjes, Hein Koene en Jan Beijer waren dappere Zouaven ROSKAM- SCHUTJAS- CONCOURS KPJ programma Spelmiddag geslaagd KERKDIENSTEN Honden vergiftigd BURGERLIJKE STAND ONDERDAG 17 DECEMBER 1970 3eel 1). ACHTERVELD - Goed honderd jaar eleden vochten de Zouaven Heine Koe- e, Jan Bijer en Nicolaas Wijntjes en ele medestrijders een meedogenloze trijd tegen de soldaten van de Italiaan- e vrijheidsstrijder Giuseppe Garibaldi ie de kerkelijke staat Rome bij Ita- e wilde hebben. De strijd was inder- aad meedogenloos, want de krijgsge- angenen werden aan de lange bajonet- n gestoken! Hein Koene uit Amers- oort, Jan Bijer uit Stoutenburg en Ni- olaas Wijntjes uit Achterveld hebben r gevochten voor Paus Pius I. Nico las keerde evenals Jan Bijer terug in olland en beide werden onderschei en met de Pauselijke Onderscheiden ene Merenti. Hein Koene stierf in ivita Castella aan de kwaaie koorts, en ingewandsziekte, hij werd 22 jaar. Op speurtocht naar het leven en de trijd van de drie genoemde helden wam ik steeds tot nieuwe gegevens n zelfs links van de Sint Pieter ont- ekte ik nog een kleine begraafplaats aar zouaven begraven liggen en de ixtijnse Bibliotheek in Vaticaanstad chonk gegevens. Maar de meest tast- are gegevens kwamen toch uit deze treek.Speuren en nog eens speuren, ij de familie Bertus Steenbeek-Huur- eman in de buurtschap ..Emelaar" ntdekte ik de originele brieven die de ïtstekend schrijvende Hein Koene meer an 100 jaar geleden vanuit Rome en mgeving naar zijn ouders schreef De latste van het rechtstreeks geslacht an Nicolaas Wijntjes, mejuffrouw Miet- Wijntjes, dochter van de strijder, ie nu als 85-jarige woont in huize Sint Jozef" te Achterveld wilde wei- ig vertellen van haar vader. Maar et weinige wat zij mededeelde, was al ïeer dan voldoende om ook aandacht kunnen wijden aan deze strijder voor e Paus. Van Jan Bijer ontdekte ik een nazaten en toch wist ik in de uurtschap ,,De Ruif" geschiedenis over em te verkrijgen. DE ZOUAVEN De Zouaven waren oorspronkelijk Ka- ylenstammen, die voornamelijk leef- en in de Algerijnse stad Constantine, en i de verovering 'door de Fransen in 837 zich danig roerden ott^e 600 me *>r hoge rotsstad. .Xogp ^Qbpldi Rome ij Italië wilde hebben. aeeaPaus Pius de oproep uitgaan aan jongemannen i Europa om te komen strijden voor et behoud van de stad Rome. Aanvanke- jk waren het jongemannen uit Belgie n Frankrijk die aan de oproep gehoor aven. Paus Pius I verzocht de franse eneraal Christophe Leon Louis Juch- ult de Lamoricière in 1860 om een ouavenbataljon op te richten; strijders oor de Paus. Lamoricière geboren 5 februari 1806 Nantes (overleden op kasteel Prou- el in 1865) had zich al een strijd - lardige kerel getoond toen hij in 1847 Algerije Abd-el-Kader versloeg en Is commandant in Parijs nog geen jaar iter de oproer onder Cavaignac on- ?rdrukte Hij is nog korte tijd kamerlid eweest, maar door Lodewijk Napoleon itgeschakeld. In 1860 zette hij zich in oor het Pauselijk Zouavenleger bij et gehucht Castelfidardo. Het beteken- e ook het laatste wapenfeit van deze neraal. De oproep van de paus klonk Dk door tot in ons land en honderden mgemannen gaven zich op voor de rijd in het Zouavenleger. Ze riskeer- n dan wel dat zij de Nederlandse na- onaliteit zouden verliezen maar in de -aktijk is dit goed verlopen, ook al ndat Koning Willem III stelde: ,,Zij »an de zaak van de rechtvaardige en de rdrukte verdedigen" ,,lk stel er een »r in vorst over hen te zijn" ACHTERVELD - Op vrijdag 18 de- ember a s. wordt in ,,De Roskam" derde ronde van het Roskam schut- Jsconcours gehouden. Ook zij die aan e competitie deelnemen kunnen hier- an deeelnemen Op maandag 21 dec. wordt eveneens in de ..Roskam" en groot Kerst-kaartconcours gehou- en (schut- en klaverjassen) Iedereen an hieraan deelnemen. De prijzen in it concours bestaan uit wildprijzen anvang 20.00 uur. iet ijk ia!,, ACHTERVELD - De K.P.J. afdeling .chterveld zal op zondag 20 december s. deelnemen aan het K.P J. volley- altournooi te Wilnis Achterveld neemt eraan deel met een heren- en een amesteam Ook de afdelingen Bodegra- en, Woerden, Mijdrecht en Wilms ne- len aan het tournooi deel Aanvang 2.00 uur. Des avonds wordt als sluit- tuk van het tournooi in het Parochie- uis te Wilnis een dansavond gegeven, lp woendag 23 december a s viert de .P.J. haar jaarlijks Kerstfeest. Dit indt plaats in de grote zaal van „Ons ebouw". Na een gezellig dinertje zal astoor Jansen dia's vertonen van Is- aèl, waar hij op vakantie is geweest let is een interessante verzameling aarin veel aandacht is besteed aan de ïstorische plaatsen in dat land. In 1867 werd het „Regiment Zouaven" opgericht, de meeste officieren waren F ransen en dat gaf nog wel eens moeilijk - heden maar zonodig met strafmaatre gelen werd alles wel in de hand gehou den De Pauselijke Zouaven vochten enorm hard en energiek en de Fransen samen met de Belgen en de Hollanders behaalden in de slag bij Mentana een grote overwinning op de troepen van Garibaldi. Op 20 september 1870 toen Koning Victor Immanuel II Rome wist te veroveren hebben de Zouaven ook nog gevochten tegen de Pruisen GARIBALDI Toen ik op een heuvel van de eeuwige stad Rome stond zag ik verse bloemen liggen onder een groot standbeeld en dichterbij staande bleek er de naam te staan van Garibaldi. Meteen bracht ik deze naam in verband met de Zouaven en het was dan ook niet zo moeilijk om meer aan de weet te komen van de vrijheidsstrijder, van de staat Italië contra de kerkelijke staat. Giuseppe Garibaldi werd geboren te Nice op 4 juli 1807 en overleed in 1882 te Ca- prera. Hij vocht daadwerkelijk in het verre Brazilië en Uruguay, in 1848 weer in Italië, vocht tegen de Oosten rijkers, de wereld bleef voor hem open- Californiê en China deed hij aan. Hij stond aan de kant van Koning Victor Emanuel en wilde weer als hoofdstad Rome voor de staat te veroveren, maar werd toen zeer ernstig gewond Garibal di was amper genezen of ging weer aan het vechten tegen de Oostenrij kers en in een meedogenloze strijd tegen de Zouaven die Rome voor Paus Pius I wilden behouden. ZOUAVEN UIT DEZE ONGEVING VOCHTEN VERBETEN Zouaaf Hein Koene werd geboren op 3 juli 1846 en ook hij voelde zich ver plicht om voor de Paus te gaan strij den en trok aanvang 1867 naar Rome. Hij werd ingedeeld bij de eerste Mili taire Divisie, Regiment Zouaven, 2e Bataljon, 3e Compagnie Uit zijn brie ven blijkt meer dan overduidelijk zijn ezeer grote liefde voor de Paus en zijn Godsdienstbeleving. De brieven zijn ge steld in alle onderdanigheid en geschre-- veiv- in bijzonder schoon-handschrift Hel14getuigt ervart dat deze jonge'strlj- der van 22 jaar ondanks zijn eenvoud een groot verstand had. Laat ik enkele van zijn brieven overtaald in het kort weergeven: 27 february 1867. De reis is nogal voorspoedig gegaan, maar wat heeft mij dat verveelt in dat leelijke spoor Wij hebben er twee nachten geslapen en achter malkander gelegen. En ge had daar nog zulke smeerlappen bij, die la gen te vechten en te zingen dus van slapen kwam nagenoeg niks In Marseille op de boot en daar kon men op de planken slapen en de soep was omtrent met om te eten. Ik was zo ziek als een paard. Ik heb wel de Sint Pieterskerk gezien Mijn horloge heb ik in Amster dam laten liggen daar ze zeiden dat het op de boot wel gestoolen zou wor den. Dat heb ik ondervonden, want ze hebben mijn porteveulje en portemonnee gestolen Ik had gedacht met veel gods- dienstiger mannen te doen te hebben, maar er zijn veel slechten bij, ze stelen als raven en spreken gemenen taal. Bidt voor mij ik bid ook voor jullie allegaar Ik ben hier gekleed in soldatenkleding. Mijn eigen kleren heb ik voor 14 frank verkocht aan Brom, om dat ik van de joden geen geld kreeg. En terugsturen kost wel 25 gulden. Ik lig bij het depot Zouaven. Rome 5 maart 1867. Eén van onze troep is afgekeurd en nu kan ik de brief goedkoop meegeven naar Amster dam. Nu heb ik gelegenheid om te schrijven over de reis van mij vanuit Holland. Om ll/2 uur op het spoor in Amsterdam toen naar Rotterdam en door naar Oudenbosch, 's Avonds met den spoortrein naar Parijs en 's mor gen in het donker aangekomen Het kerkhof in Parijs is net zo groot als Amersfoort en de graven liggen strak naast malkander. We zijn doorgespoord tot daags daarna 's avonds. Toen om tien uur scheep gegaan en na een twee daagse zeereis naar Seviche Vechia. Het brood was keihard en het vlees bestond uit ingewanden. Er was veel wijn, maar die lust ik niet. De Sint Pieterskerk is zo mooi dat ik ze niet beschrijven kan zo schoon. De Paus heb ik ook gezien en in de Sint Pieterskerk zijn zegen ontvan gen Ook het koloseum gezien. Rome 25 april 1867. Op Mariadag is het hier prachtig gegaan, zo bar veel plechtigheden. De Paus zat in een koets die bijna geheel van goud was en werd getrokken door acht prachtige hengsten. Daar vóór liep een witte muilezen, waar op een kardinaal was gezeten, die een groot kruis droeg. Dan volgden twaalf gardenopelen dat zijn rijken edellieden die de Paus altijd op zijn wandeling vergezellen Dan een stoet kardinalen en bisschoppen. Dan zouaven, karbe- niers, franschen, kanoniers, dragonders en honderden van prachtige rijtuigen We stonden revue. Ook de minister van Oorlog met gevolg trok voorbij De mi nister zei tot de Zouaven, jullie gaan boven alles. Hij sprak dat in het frans. Alle hoge officieren zijn Fransen en de Nederlands sprekende Zouaven komen dan niet in aanmerking voor een hogere baan. Op Witte Donderdag bulderden de kanonnen voor de Heilige Vader die aan de Zouaven - die vooraan mochten staan de zegen gaf. Op Goede Vrijdag weer in de Sint Pieter geweest waar de Paus werd rondgedragen en waar ook de Koning van Napels verscheen. Daags erna moesten wij ons voegen bij de 3e compagnie, 2e Bataljon. Paasdag de verlichting van de stad en vooral bij de Sint Pieter was het grootste gebeuren op dat gebied waf men in gans Holland bij elkaar nog niet ziet. Met grote verlichte letters zag men staan Leve de Paus. 's Nachts moest ik op patroelje lopen en heb twee kerels gevat die plakkaten bij zich hadden om het volk op te ruien. Het was maar goed dat er meer zouaven bij waren want anders had den de burgers de opruiers verscheurd Toen wij in deze kazerne terugkwamen was alles in rep en roer. Er zou heel gauw oorlog komen Later hoorde ik wat er gaande was ge weest. Garibaldi was op Rome aangekomen. Men had het echter voortijds vernomen dat hij in het spoor zat om bij aankomst te trachten om Rome in opstand te bren gen. Men telegrafeerde dat naar Rome, Toen de spoortrein kwam werden direct alle wagens gesloten. Men vond Garibal di in een hoekje zitten. Al het overige volk mocht er uit, maar Garibaldi werd met dezelfde spoor teruggestuurd. Ieder een verlangt ar heel bar naar om Gari baldi eens flink af te tuigen. Wordt vervolgd. J.M. Schouten LEUSDEN - Ditmaal ook weer een fiks aantal inzendingen wat betreft onze wedstrijd „Zo maar een spel". Allen hartelijk dank. Ditmaal waren er weer verschillende foutieve oplossingen, die de ,,nep"-advertentie hadden gezocht tussen de kleintjes. Het was echter een Sewone advertentie, met ais tekst: „Voor elig isoleren met Tubifex, het adres voor Dikke zakken in topvorm." Niet moeilijk, maar wel eventjes uitkijken! winnaars Dat zijn: een thermometer. beschikbaar gesteld door de firma Coe- nen te Achterveld werd gewonnen door: J. v. d. Berg, Asschatterweg 24, Leus den/Centrum. De attentie, beschikbaar gesteld door de Raiffeisenbank te Leus den/Centrum is verdiend door M. A. Bokkers, Hamersveldseweg 84 te Leus den Centrum. Een tientje werd gewon nen door mevr. M. C. Voskuilen-v. t. Klooster, Hessenweg 104 te Achterveld en door Bertha de Greef, Kon. Juliana- laan 42 te Leusden/Zuid. Van harte gefeliciteerd. Deze week is er geen wedstrijd. LEUSDEN/C. - In „De Til" werd zon dagmiddag voor de jeugd van 11 t/m 14 jaar een spelmiddag gehouden, waarvoor een redelijke belangstelling bestond. Met grote ernst werd door de deelnemers aan de spellen en wedstrijden meege daan. Er was een spelcyclus uitgezet, waaraan iedereen moest deelnemen, om een zo hoog mogelijk aantal punten te behalen. Naast deze cyclus kon aan de sjoelborden gespeeld worden. Onder de spellen werd een gezellig plaatje ge draaid, wat ook reeds bij deze jongeren er al goed in wil, gezien de grote be langstelling voor de disco bar. Het ge heel had een leuk verloop en is mis schien in de vakantie wel weer eens voor herhaling vatbaar. De spelcyclus was opgebouwd uit speerwerpen, bal- lenwerpen, bussenwerpen, touwtjesprin gen, ping-pong vangen, kegelen, dob- belsteenwerpen, ringwerpen en eier- rekwerpen. De uitslag werden le ronde Meis jes 11 en 12 jaan Ans Roest 450 pnt, 2. Ineke Mols 447 *pnt. 3. Marian Schut 431 pnt. Jongens 11 en 12 jaar Piet Tolboom 560 pnt, 2. Martin Brouwer 456 pnt, 3. Theo Broekman 450 pnt 4. Vicent Brouwer 437 pnt Meisjes 13 en 24 jaar 1 Janette v.d Berg 500 pnt. Jongens 13 en 14 jaar 1, Ed die Schut 559 pnt 2 Dikkie v d. Berg 449 pnt 2e ronde Meisjes 11 en 12 jaar 1. Douwesen 511 pnt, 2 Janette Lagerwey 405 pnt. 3 Els v.d Geer 400 pnt Jongens 11 en 12 jaar 1 Theo Broekman 766 pnt, 2. Marton Brouwer 617 pnt. Meisjes 13 en 14 jaar 1 Annie Houtveen 378 pnt, Jongens 13 en 14 jaar 1 Henk de Ridder 562 pnt LEUSDEN - Het was een rustige zondag voor de afdeling handbal van Impala. Alleen de jongste meisjes, de adspiran- ten, speelden. Het werd een complete uit tocht want met 5auto's en vergezeld door zeker een 20 belangstellenden ver trok de caravan naar Soest. In de sport hal aldaar moest men in het strijdperk treden tegen BDC 3. Verheugend was de zeer grote opkomst, want hoe klein de speelsters som ook zijn, belangstelling is altijd welkom en komt het spel zeker ten goede. Zo ook deze keer, want de meisjes van Impala lieten het zeker niet afwe ten Na het beginsignaal, dat precies op tijd kwam, was de eerste aanval van BDC. Doch deze aanval werd spoedig overgeno men door Impala, hetgeen al spoedig re sulteerde in een 1-0 voorsprong voor de speelsters uit Leusden Al spoedig werd duidelijk wie de sterkste was. De grote fout bij BDC was wel dat men de zeer goede schutster Willy Schoonen- beek te veel vriihpid eaf met haar links handige worpen. Dit werd ongenadig alge- straft. Na een ruststand van 3-1 vooi Impala werd de tweede helft even span nend, want BDC kwam terug tot 3-2 Impala echter voerde het tempo op en dit was teveel voor BDC3. Met de regelmaat van de klok liep mer verder weg van hun tegenstander De einduitslag 6-2 was nog maar een zwakke afspiegeling van de ware krachtsverhou ding Indien de vorm van dit Impala team zo blijft, dan zitten er zeker kampioen kansen in Dit zou zeker voor dit team een prachtige beloning zijn voor hur nooit aflatende inzet Doch laten wij eersl het verdere verloop van deze competi tie afwachten Doelpunten kwamen er deze maal var Willy Schoonderbeek 5 x en Yvonne v.d Valk 1 x Programma voor zondag 20 december: Dames junioren U.D.2 - Impala in de Bernardhal te Utrecht aanvang 14 40uur. Herensenioeren ARMA - Impala aanvang 15 505 uur te Zeist LEUSDEN - De Haaien organise ren zaterdag 19 december clubwedstrij- den in het zwembad te Veenendaal. Di verse bekende verenigingen zullen hier eikaars krachten meten. Hopelijk zal er een grote scuaie Lpeusoenaren aanwe zig zijn in het bad te Veenendaal om hun plaatsgenoten aan te moedigen. Het ver trek naar deze wedstrijd zal zijn om 17.15 uur. Aanvang der wedstrijden 18.15. Vertrek vanaf het Ros Beyaart. Onderstaande zwemsters en zwemmers zullen meegaan. Hans Kroon, Lydia Jagers, Hanneke den Herder, Sjaak Rijnders, Gerda Roest, Nicolette van de Heiden, Code Rijk, Har ry Abbing, Hans Kroon, Henk vande Heu vel, Wilma de Wild, Hanneke den Her der, Wouter Vrolijk, Gerda Roest, Do- rien Spoel, Jeanette den Herder, Sjaak Rijnders, Marie Louise Bot, Marjan Louw, Janice Tonneman. Co de Rijk, He'le'ne Adelaar. Marina van de Heiden. Jaap Wolswinkel, Gerda Roest, Jeanet te den Herder, Eric Scholten. Marie Louise Bot, Wilma de Wild, Hannekeden Herder, Sjaak Rijnders, Wouter Vrolijk. Jan Wanrooy, Harry Abbing, Georg Dietrich, Jeanette den Herder, Gerda Roest, Nicolette van de Heiden, Helma van Leuveren, Wouter Vrolijk, Irma den Herder, Jaap Wolswihkel, Hélène Ade laar, Marina vande Heiden, Hans Pasker, Gerard Pasker, Gerard van Egmond, Ir ma den Herder, Ries Pasker, Rietje Leye- naar, Helma van Leuveren, Nicolette van de Heiden. Jan Wanrooy, Lydia Ja gers, Evelien Willigenburg, Rietje Leye- naar, Inge Heuting, Gerard van Egmond. Marjan Louw. Gerard Pasker. Ries Pas ker, Hans Pasker, Inge Hueting, Hele ne Adelaar, Marina van de Heiden, Evelien Willigenburg, Gerard Pasker Leusden - Het eerste kwartier in de wedstrijd Loosdrecht-Roda. was voor Loosdrecht, maar de uitstekend kee pende Herman Brouwer hield zijn doel schoon. Toen het bij de gastheren niet lukte, kreeg Roda vat op het spel. De aanvallen werden vanuit de defensie goed opgezet en het doel van Loosdrecht kwam herhaaldelijk in gevaar De verwarring bij de Loosdrechtse achterhoede werd steeds groter. Vlak voor het einde van de eerste helft re sulteerde dit in een volkomen foute te rugspeelbal, waarde Roda-rechtsbuiten Ko de Kruijff handig van profiteerde Koelbloedig omspeelde hij de keeper en schoot Roda naarl-0 Dat Roda het na de rust nog moeilijk zou krijgen lag voor de hand. Inderdaad kwamen de gastheren sterk opzetten. De achterhoede van Roda gaf te gemakkelijk corner's weg. Uit een van deze hoekschoppen kwam de bal bij de linksbuiten van Loosdrecht, die ineens uit een moeilijke hoek inknal- de Door dit sukses voelde Loosdrecht zich nog sterker Roda probeerde nog wel om een voor sprong te nemen, maar 't geluk zat hen niet mee Een kwartier voor 't einde belandde de bal weer eens bij de linksbuiten van Loosdrecht. Zijn mislukte voorzet, verdween tot verrassing van iedereen in het Roda- doel. 2-1. Hoewel Roda alle moeite deed, om toch weer langszij te komen, werd dit ook de eindstand Een gelijk spel zou de krachts-ver- houding tussen de beide teams beter hebben weergegeven. RODA 2 - DALD BOYS 2 5-2 Na een zeer groot overzicht van de Roda spelers zowel inde le helft als in de 2e konden zij niet verder komen dan een 5-2 overwinning Na een half uur speen was het Appels die de score kon openen en de 2e treffer nam H. v t Veld voor z'n rekening Na een dek- kingsfout van de Roda verdedigers kon Dold. Boys de ruststand op 2-1 zetten. Na de thee was het Dolderse Boys die de score kon openen 2-2 Henk van 't Veld bracht 10 min voor het eind signaal voor Roda redding 3-2. R. v. d. Berg maakte 4-2 waarna H. Appels de eindstand bepaalde op 5-2. NSC 4 - RODA 3 2-1 De belangrijke ontmoeting tussen NSC 4 en RODA 3 is door de gastheren ver diend gewonnen. In eerste instantie wa ren de beste kansen voor RODA maar goed doelmanswerk van Termaat voor kwam dat Roda 3 een voorsprong nam van 1-0 of 2-0 Geleidelijk aan werd RODA terug gedreven en moest de rood zwarte achterhoede op hun quivieve zijn om de stand tot de rust dubbelblank te houden In de tweede helft werd de druk toch te groot en onhoudbaar voor Barry Kuiter Sloeg de bal tegen het net Een snelle aanval van NSC leverde hun tweede joelpunt op. Kort voor tijd gaf Cees v Maanen acte de présence door eerst legen de lat te schieten om daarna de ?er te redden 2-1. Programma zaterdag 19 december a s. De Glind 1 - RODA 1 2 30 u De Glind 2 - RODA 2 12 30 u „Zou je nog van me houden, Frits, als ik zo mager was?" Datum: 20 december LEUSDEN-CENTRUM N.H.K 10 uur Ds. de Groot-Apel- doorn 19.00 uur Ds v Winterswijk, Zeist R.K.K za. 7 uur m.m v dameskoort zo 7.30 uur, 9 uur Lat Hoogmis 11 uur dienst met samenzang 16.30 uur LEUSDEN-ZUID N.H.K 10 uur Ds. Overduin, Utrecht 18.30 uur Ds. Roelofsen, Zeist. R.K.K Huize Don Bosco zaterdag 19 15. zondag 10 uur Hoogmis, 11.30 uur ACHTERVELD Ned Herv Kerk, Jan van Arkelweg zondag 9 30 uur ds K van de Pol, Ede R K Kerk: maandag t/m zaterdag 8.00 uur (uitgez woensdag), woens dag 19 30 uur avondmis; zaterdag 19 00 uur avondmis; zondag 8 00 uur Hoogmis om 10 00 uur, 18 00 uur Lof BARNEVELD - De Barneveldsepolitie stelt een onderzoek in naar vergiftigings verschijnselen van een van een zevental honden in de omgeving vande Achterveld- seweg. In korte tijd komen de honden in de betreffende omgeving met ziektever schijnselen terug als ze even ontsnappen aan de aandacht van de eigenaar ZATERDAG AVOND PLAATJES DRAAIEN IN DE TIL LEUSDEN/C. - Naast de normale lessen van de muziekschool en de bij eenkomsten van de Hobby-club zal deze week in „De Til" nog het volgende te beleven zijn Als woensdagavond de voetbalwedstrijd op de tv wordt uit gezonden zal er in deze gelegenheid ook de mogelijkheid zijnde wedstrijd daar te volgen. Een onderling „pooltje" wordt dan opgezet Donderdagavond oefent de K.P.J er voor de culturele dag. Za- terdamiddag worden er de Kerstver siering voor de Parochiekerk en Kerst stukjes klaargemaakt Zaterdagavond vanaf 20 00 uur is het open voor ge zellig onder elkaar zijn met een plaatje draaien Zondagmorgen van 10 00 t/m 13.00 uur open voor gezellig onder elkaar Zondagmiddag houdt het K.M.G. er een Kerstmiddag LEUSDEN - Geboren: Esther Ma ria Everarda, d.v Th M de Haas en G. A van Dijk, Wilgenlaan 3; Wilhelmus Johannes, z.v. W J. Voskuilen en W. J M van de Hoef, de Verjaegde Ruvterweg 30, Jannigje, d.v. G C Dietrich en S M Snabel, Hohorstlaan35„Gijsbertus Johannes Adrianus, z v. W W van de Hengel en A G. de Ridder, Hessenweg 100; Christina Klasina. riv J. van Dijk en M den Haan, Asschatterweg 81. Gehuwd; P. A. Blom en A. Hoo- gendoorn, H H Hoff en E Jochemsen; F.J.L. Kortekaas en J. E Willigenburg; C E. A. Hoekman en A. Jeths, G M. van den Brug en W. M M van Kooij. Overleden geen LEUSDEN - Geboren: René, z.v M J Stienen en H Klaver, Meidoorn hof 23, Michel, z.v J Tiggelaven en H A van Deuveren, Wiggeruslaan 2; Gerntje Francisca, d v F Veldhuizen en K Jochemsen, Heetvelderweg 8. Jo hanna Cornelia, d.v. T P. van Ooster- om en C. van de Beek, Zwarte Goorder- weg 1. Antonia Wilhelmina Maria, d W L. Eggenkamp en H A Zeijderveld, Bisschop van Dieststraat 7; Lambertha Maria, d v A R Berg en M H van den Hoven. Hessenweg 136 Gehuwd, L A Kessen en M G. van den Berg, H A. van Leeuwen en H Brouwer; D Meerveld en A Vaar kamp Overleden: geen

Leusder Krant | 1970 | | pagina 11