DE HEER J. J. VAN TIEL WD: „Verhoging reinigingsrechten een twijfelachtige zaak T V 'J i il\ Richard Ober won mini- schaakkamp Kaarten met Roda 6 DONDERDAG 17 DECEMBER 1970 7 LEUSDEN - Voor de VVD sprak de heer J. J. van Tiel de algemene beschou wingen uit over de begrotingen van 1971. Hij zei het volgende: Mijnheer de voorzitter, thans staan wij voor de behandeling van de begro ting van 1971. De VVD-fraktie is ver heugd, dat de begroting nog dit jaar be handeld kan worden. Het is algemeen bekend dat met name door de uitbrei ding van Leusden-centrum een zware belasting is gelegd op de ambtenaren Dat desondanks de begroting 1971 op dit tijdstip kan worden behandeld dwingt ons respect af.. In dit verband mag ook nog gedacht worden aan de informatie welke in toenemende mate wordt ver strekt. Ik denk bijv. aan de verschil lende nota's welke het afgelopen jaai zijn gemaakt en ook in het komende jaar nog zullen verschijnen. Hoewel, mijnheer de voorzitter, een meerjaren planning bijzonder wenselijk is, menen wij hier echter een ernstige waarschu wing te moeten geven. Het belang van het verschijnen van dergelijke nota's zal zorgvuldig afgewogen moeten wor den tegen de kosten en de druk welke gelegd wordt op het gemeentepersoneel. De voor ons liggende begroting ver toont een tekort, welke door uw collega in de aanbiedingsbrief wordt becijferd op f 163.500,-, welk tekort zal moeten worden gedekt door eensdeels een verho ging van de plaatselijke belastingen en anderdeels door een niet onaanzienlijke beschikking overdesaldi-reserve. Mijn heer de voorzitter, in uw aanbiedings brief wordt enkele malen nadrukkelijk gesteld, dat het tekort niet van struc turele aard is. Deze verklaring van uw college kan ik niet zonder meer onder schrijven. Kan uw college nader ver klaren waarom er geen sprake is van een structureel tekort? Mijnheer de voor zitter kan uw collega met cijfers aanto nen dat het bestaande tekort is ontstaan tengevolge van het achterblijven van de woningbouw op de planning en zo ja hoe groot is deze achterstand. Tevens vraag ik uw college mede te delen wat het financiële gevolg van de ze achterstand op de planning met be trekking tot de verschillende inkomsten tot gevolg heeft met betrekking tot de begroting 1971. Ik denk bijv. aan: 1 het verschil in uitkering uit het ge meentefonds, welke op de uitkering per inwoner is gebaseerd, 2 de uitkering uit het gemeentefonds wegens ongewoon bevolkingsverloop; 3. de lagere opbrengst van de plaat selijke belastingen en rechten Indien uw college kan becijferen dat het tekort niet aanwezig was geweest in dien de woningbouw niet op de planning was achtergebleven, dan is er inder daad sprake van een incidenteel tekort GEEN EXTRA INVESTERINGEN Mijnheer de voorzitter, één van de meest essentiele zaken van het beleid is het doen van nieuwe investeringen. In het door uw collega aangeboden in vesteringsschema zijn voor 1971 inves teringen opgenomen voor een bedrag van 2% miljoen gulden Deze prioriteit lijkt ons moeilijk te betwisten. Ook de voorgestelde investeringen voor de ja ren 1972 t/m 1975 lijken niet aanvecht baar. Voor extra investeringen is voors hands in het kader van deze begroting geen ruimte aanwezig Dit is een harde realiteit waar ik niet zondermeer aan voorbij wil gaan Het betekent immers dat naar onze mening het weinig zin vol is reeds thans over prioriteiten van wenselijke verbeteringen te spre ken. Op het moment dat daarvooi wel financiële ruimte aanwezig is. kan toch pas worden bekeken welke extra in vesteringen buiten de voorgestelde meerjaren planning op dat moment de hoogste prioriteit moet gemeten Dit betekent, dat de in uw investerings nota genoemde investeringen voor weg- verbeteringen en sportvooi zieningen welke nog niet in de meerjaren planning zijn opgenomen door mij niet in de al gemene beschouwing worden besproken, hoezeer ik een aantal van deze inves teringen ook zeer wenselijk acht. Mijnheer de voorzitter, het zou toch wenselijk en noodzakelijk zijn als onze gemeente een extra uitkering van het Rijk zou krijgen op grond van dispro portionele groei en niet alleen maar een uitkering bij het constateren vaneen ongewoon bevolkingsverloop. Immers de aanloopkosten voor een gemeente met een sterke uitbreiding zijn zodanig dat deze alleen maar kunnen worden op gebracht door een lastenverzwaring van de huidige inwoners, en dat is iets wat wij niet alleen betreuren, maar zondermeer afwijzen Hoewel wij beseffen dat dit ter com petentie van de Rijksoverheid is. menen wij toch dat uw college alle inspannin gen moet aanwenden om tot een zodanige afspraak met het Rijk te komen Mijnheer de voorzitter, de VVD heeft altijd het standpunt ingenomen, dat de plaatselijke belastingen en rechten zo veel mogelijk dekkend moeten zijn ten opzichte van de kosten waarvoor deze belastingen en rechten worden geheven. Voorzover deze voorstellen hiermede in overeenstemming zijn, is een ver hoging voor de VVD aanvaardbaar Of de verhoging van de reinigingsrechten aan dit criterium voldoet is zeer twij felachtig Wat de straat- en rioolbelasting en de opcenten personele belasting be treft ligt de zaak anders Dat hier voor een verhoging tot de minimum norm wordt voorgesteld, is voor ons aanvaardbaar. Wij zullen bij de be handeling van het voorstel tot verho ging van de straat- en rioolbelasting met name terug komen op de over schrijding van de minimumnorm ten opzichte van de straatbelasting Enkele onderwerpen zal ik gaarne nader belichten. BESTUUR EN ADMINISTRATIE De door uw college reeds in het af gelopen jaar getoonde openheid zal ze ker in het komende jaar moeten worden voortgezet Het contact tussen bevolking en overheid is een goede zaak. De inwo ners hebben récht op een zo goed mo gelijke informatie va'n het gemeente bestuur op een tijdstip dat er nog in spraak mogelijk is._De gehouden hea rings met de bevolking of groepen van de bevolking wijzen in de goede richting. Wellicht is het te overwegen een commis sie te vormen die zich speciaal gaat be lasten met het bevorderen van een goed contact tussen bevolking en overheid In deze commissie zullen zitting hebben enerzijds een afvaardiging van het ge meentebestuur en anderzijds vertegen woordigers uit alle lagen van de bevol king en de pers. Het coordinatie-team, welke in het leven is geroepen door de verschillende politieke partijen binnen onze gemeente, kan naar mijn inzicht een welkome bijdrage leveren indeze eventu eel te vormen commissie. Ten aanzien van het samenwerkings orgaan ..Eemland" kan opgemerkt wor den. dat dit orgaan een belangrijke plaats kan innemen met betekking tot de regio nale samenwerking. Het samenwerkings orgaan zal in de toenemende mate wor den belast, ook vanuit de aangesloten gemeenten, met het zoeken naar oplos singen van problemen die zich uitstrek ken tot buiten de gemeentegrenzen Het Eemland orgaan zai echter oe- langrijk aan betekenis winnen indien het kan beschikken over een zelfstandig secretariaat, waarmee beter inrichting kan worden gegeven aande verschillende aktiviteiten. Een gevaar, mijnheer de voorzitter, van deze zgn 4e bestuurslaag is. dat de ze kan leiden tot het dupliceren van taken Naarmate taken worden verlegd naar dit orgaan, zal moeten worden nage gaan in hoeverre gemeentelijke aktivi- teiten kunnen worden beperkt MILIEUHYGIËNE De milieuhygiëne is lange tijd een ver waarloosde aangelegenheid in onze sa menleving geweest Sinds enige tijd is men er van overtuigd dat de verontrei niging op alle fronten dient te worden bestreden en zal moeten worden voor komen waar dat nog mogelijk is. Het is daarom verheugend mijnheer de voorzitter, dat uw college daadwer kelijk een bijdrage zal leveren door de chemische bestrijdingsmiddelen te ver vangen door mechanische De extra in spanningen die hiervoor getroost moeten worden zijn het alleszins waard Een waakzaam beleid in deze is niet alleen gewenst doch ook noodzakelijk. Ik wil er bij uw college op aandringen bij de verschillende waterschappen wel ke binnen onze gemeente werkzaam zijn zo nodig te pleiten eenzelfde gedrags lijn te volgen Tevens vraag ik het ge meentebestuur bij deze waterschappen er op aan te dringen het schoonhouden van de verschillende onder hun beheei staande wateren te verbeteren. Het komt dikwijls voor dat deze wateren in verre gaande staat van veivuiling vei keren. De vervulling in de diverse natuurge bieden binnen onze gemeente neemt hand over hand toe Dit vei ontrust ons bijzon der Mijnheer de voorzitter, ik moge u in overweging geven een aantal inwo ners, na zorgvuldige selectie een aan stelling te geven tot onbezoldigd ambte naar met de bevoegheid proces verbaal op te maken bij misbruik van het ons zo dierbare natuurgebied. RUIMTELIJKE ORDENING De uitbreidingen in Leusden-Cen trum en in mindere mate in Achterveld zullen voortdurend de grootste aandacht hebben. Door de sterke groei van onze gemeente zal ook hier een werkzaam be leid moeten worden gevoerd. De leef baarheid van de verschillende woonker nen in onze gemeente is van uitermate groot belang. Dit zal veel studie en over leg vereisen. In dit verband moet er met nadruk op worden gelet, dat de huidige bewoners niet worden gedupeerd of naar het 2e plan zullen worden geschoven. Ik denk hierbij mede aan de huidige middenstand. Dat daar een goede planning en coör dinatie voor nodig is, zal u wel duide lijk zijn. Reeds eerder werd geconsta teerd dat er een achterstand in de plan ning is ontstaan. Kan uw college medede len wat de oorzaak van deze achterstand is, hoe groot deze achterstand momen teel is en wat denkt uw college te doen om deze achterstand zo snel mogelijk in te lopen. In dit verband kunnen wij er mee in stemmen dat waar de grondaankopen stagneren door onredelijk hoge eisen van de eigenaren, het gemeentebestuur tot daadwerkelijke onteigening zal over gaan. Immers een toegeven aan extreme eisen zal een enkele eigenaar bevoor delen ten koste van de overige bewo ners. WONINGBOUW De uitvoering van de diverse uitbrei dingsplannen is 6f reeds gestart óf zul len in de nabije toekomst een aanvang nemen De woningproduktie zal dan ho pelijk een gunstige uitwerking hebben op de lijst van. woningzoekenden, Ver heugend is het dat reeds binnenkort een aantal woningwetwoningen in Leus- den-Centrurn gereed zullen komen, ter wijl in Achterveld spoedig een aanvang kan worden gemaakt met de bouw hier van In de verder uitbreiding zijnookeen redelijk aantal woningwetwoningen ge situeerd Hopelijk kan dit aantal nog worden uitgebreid om in de dringende behoefte te voorzien Ik vraag uw college of reeds spoedig de benoeming van de leden van de com missie voor de toewijzing van de wo ningwoningen. welke door u is toege zegd, is te verwachten Ondanks de mogelijkheden op korte termijn het aantal woningwetwoningen uit te breiden, vervult de lijst van wo ningzoekenden ons met zorg. DOORSTROMING Mijnheer de voorzitter, kunt u ons informeren of op deze lijst wellicht een aantal ingeschrevenen staan bij wie het eigen woningbezit kan worden gesti muleerd Tevens wil ik er bij uw college oj> aan dringen de doorstroming onder de bewoners van de woningwetwoningen te bevorderen. Dikwijls komt het voor dat de bewoners met een redelijk of goed inkomen de goedkopere woningen be wonen. terwijl de lager betaalden naar een voor hen te dure woning moeten Het is mij bekend, dat in de ge meenten Etten en Leur pogingen wor den ondernomen om doorstroming dooi huuropzegging af te dwingen Ik ver zoek uw college deze ontwikkeling nauw lettend te volgen Hoe hard een dergelij ke maatregel ook moge zijn, de schrij nende gevallen van de woningnood kan een dergelijke maatregel rechtvaardigen Bovendien koint de subsidie op de so ciale woningbouw dan ten goede aan die gene waarvoor zij is ingesteld. Het verheugt ons. dat er in de gemeen te initiatieven zijn genomen tot oprich ting van een woningstichting. Dezestich ting thans in het stadium van ontwikke ling is. verdient alle steun van het ge meentebestuur De gedachte van uw col lege om de in gemeentelijk bezit zijn de woningwetwoningen aan deze sticli- IÉ In verschillende beschouwingen werd over noodzakelijke uitbreiding van het zwembad gesproken. ting over te dragen onderstreep ik ten volle Ten aanzien van de te bouwen koopwo ningen is het noodzakelijk dat hiervan een groot aantal in de sector van de premiewoningen zal liggen, daar ervoor deze woningen een duidelijke behoefte be staat Getracht zal moeten worden een aantal woningen te bouwen in de premie-huur sector. ARGRARISCHE SECTOR Door de verder gaande uitbreiding op het gebied van de woningbouw en de uit breiding op het gebied van de 4e sec tor, dreigt een belangrijke bevolkings groep vergeten te worden Mijnheer de voorzitter, onze agrariërs zullen on danks nl de bouwactiviteiten niet naar het 2e plan mogen worden verschoven. Vele problemen zullen in overleg met hen moeten worden opgelost Met name die agrariërs wier bedrijf door de uit breiding van de woonkernen zal moeten verdwijnen, verdienen veel aandacht Met de belangen vande boerenstand zullen wij terdege rekening moeten houden. ONDERWIJS De toenemende behoefte aan kleuter en basisonderwijs zal in de komende ja ren veel werk van het gemeentebestuur eisen. De scholennota geeft hierover een duidelijk inzicht. Het is daarom ver heugend dat de door mij vorig jaar be pleite onderwijcommissie thans is geïn stalleerd. Een eerste orienterende be spreking met deze commissie heeft reeds plaats gevonden en deze kan als zeer vruchtbaar en positief worden beschouwd Een duidelijk probleem bij het onder wijs is de huisvesting van het onder wijzend personeel Binnen afzienbare tijd zullen er een aantal scholen verrijzen, waarbij dan de huisvesting een uiter mate belangrijk punt is bij de aantrek king van nieuwe onderwijzers (essen) Ik moge uw college verzoeken aan de huisvesting van het huidige en toekom stig onderwijzend personeel de hoog ste prioriteit te verlenen Met betrekking tot de onderwijsver nieuwing zal het gemeentebestuur stimu lerend moeten optreden. Eventuele ini tiatieven van de zijde van het onderwij zend personeel zullen alle steun van uw college dienen te krijgen. Een positieve en vooruitstrevende bijdrage van het ge meentebestuur zal leiden tot een goed. en voor de leerlingen zo uitermate belang rijk, basisonderwijs in onze gemeente JEUGDWERK De behoefte aan jeugdaccommodatie is reeds thans duidelijk aanwezig en zal Zeker in de nabije toekomst toenemen. Het is daarom verheugend dat uw college een daadwerkelijke poging doet om inde- ze behoefte te voorzien Een goede coördinatie op het gebied van het jeugd werk is belangrijk Met het aanstellen van een ambtenaar voor sport- en jeugd zaken wordt hiertoe een wezenlijke bij drage geleverd Reeds eerder is er bij uw college op aangedrongen tot vorming van een jeugdraad Uw college kon zich hiermede verenigen Momenteel mijnheer de voor zitter, wordt het grootste stilzwijgen hieromtrent bewaard Kan het college mededelen of de benoeming van een jeugdraad in het komend jaar is te ver wachten? BEJAARDENZORG Mjinheer de voorzitter, in uw aanbie dingsbrief bij de begroting wordt over deze bevolkingsgroep niet gerept Dit achten wij teleurstellend Wellicht is uw college van mening dat door het ge meentebestuur hieraan voldoende aan dacht wordt besteed, met name door het bouwen van bejaarden-woningen in Leus den-Centrum. Toch mogen en kunnen wij het hierbij alleen niet laten Voor de vrije-tijds besteding van onze bejaar de inwoners zal het nodige moeten wor den gedaan In Achterveld is uit par- tikulier initiatief reeds voor een goede opvang van deze bevolkingsgroep ge zorgd, en dit is een verheugend ver schijnsel In Leïisden-Centrum is. zei het bescheiden, van een kerkelijke in stantie enige activiteit te bespeuren In Leusden-Zuid is echter bijzonder weinig activiteit op dit terrein Het par ticulier initiatief heeft hier duidelijk een taak. In deze zou de onlangs opgerichte afdeling Leusden van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligsters een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Mijnheer de voorzitter, wij zullen de initiatieven die ontwikkeld worden moeten stimule ren en zonodig activeren SPORT De sport voorziet reeds lang in de be hoefte voor een passende vrije-tijds be steding Bij de toename van de vrije tijd zal ook deze behoefte steeds groter worden Thans maken wij daarbij nog een snelle ontwikkeling van de sport door De behoefte aan accommodatie zou met deze ontwikkeling gelijke tred moeten houden. Het gymnastiekonderneht en de zaal sporten zullen door de bouw van een gymnastieklokaal in Achterveld in deze woonkern voor een oplossing zorgen De problemen hieromtrent in Leusden- Zuid en Leusden-Centi um zullen hier door echter niet worden verlicht Met na me in Leusden-Zuid is de behoefte aan uitbreiding van de accommodatie zeer duidelijk aanwezig Ook. in Leusden-Zuid gaat de behoefte naar een gymnastieklokaal zich steeds meer manifesteren Dat hieraan door uw college grote aandacht wordt besteed is ons wel duidelijk Toch wil ik er bij uw college op aandringen in deze behoef te op de kortst mogelijke termijn te voor zien en al het mogelijke te doen om ook in deze woonkern een gymnastieklokaal te realiseren Mijnheer de voorzitter, een duidelijke moeilijke situatie bestaat er op het sportpark te Leusden De accommodatie is niet meer toereikend voor de hui dige sportbeoefenaren Met de toekom stige uitbreiding zal deze behoefte nog Een alarmnummer voor geheel Leus den werd noodzakelijk geacht Men vreesde anders dat hetgeen eind 1969 in Achterveld gebeurde (zie foto) op nieuw zal kunnen gebeuren, doordat de brandweer niet snel genoeg gewaar schuwd wordt door allerlei misver standen. sierk toenemen. De in de loop van Ï971 te verschijnen sportnota zal hierom trent de nodige informatie verschuilen en de planning voor de toekomst moeten geven. Het lijkt mij wenselijk op dat moment de investeringsmogelijkheden te bezien, hetgeen ik hiervoor bij de al gemene begrotingsbeschouwing reeds heb gesteld RECREATIE EN NATUUR BEHOUD De aanwezige recreatie en natuur gebieden in onze gemeente dienen ge conserveerd te blijven De sterke toe name aan de recreatie behoefte maakt een waakzaam beleid in deze noodza kelijk. Met uw college ben ik van me ning dat de verblijfsrecrea.tie verme den moeten worden Bij de dagrecreatie zal er moeten wor den toegezien dat deze recreanten onze natuurgebieden niet vernielen De suggestie hiervoor door mij ge daan om onbezoldigde ambtenaren aan te stellen en mede met het toezicht hierop te belasten, kan van grote waar de blijken te zijn Wanneer op sommige plaatsen de verblijfsrecreatie niet ge scheiden kan worden van de dagrecrea tie, dan zal uw college gedwongen wor den hieromtrent regelend op te treden. De zinsnede in uw aanbiedingsbrief betreffende de verblijfsrecreatie is door mij in deze zin opgevat mij in deze zin opgevat De onlangs verschenen nota van de provincie Utrecht betreffende de recre atie in het gebied van de Vallei en Eemland zie ik met belangstelling tege moet Mijnheer de voorzitter, ik kom tot de conclusie dat onze gemeente zich thans in een moeilijk stadium bevindt Uw col lege wens ik de kracht en wijsheid toe voor het vele werk dat in het ko mend jaar verricht zal moeten wor den. U kunt voor zover mogelijk op de steun van de VVD-fraktie rekenen. LEUSDEN - Bij de jeugdige Leus- dense schakertjes was het de 9 jari ge Richard Ober die de afval-race 't langst doorstond Door 7 jonge scha kertjes werden n l. 4 partijen gespeeld, de verliezers hiervan ontvingen een gro te taai taai pop De verliezers van de volgende ronde kregen twee van zulke poppen Hierna speelden Rik Ehiligen- berg en Richard Ober om de eerste en tweede plaats, met voormeld resultaat Richard won aldus een spannend boek. en daar dit alles gebeurde op 8 dec en in het teken van het Sint Nikolaas feest stond werden alle adSpirant kampioenen nog getracteerd opeenfeestsigaar, voor dat ze met veel rumoer weer huiswaarts gingen Hulde voor het werk dat onze jeugdleiders de Jager en Rogier van San ten enthousiast volbrachten Doordat niet alle senioren leden aan wezig waren kon de jubileumkominissie haar plannen voor deze avond niet ten uitvoer brengen, en werd een gezelli ge noodoplossing gevonden in simultaan schaak De heer Sandbrink nam 6 man nen en l vrouw voor zijn rekening, en moest alleen tegen van Egdom een puntje laten schieten. Mevr Graafland, Wisman, de Jager. Emo, Bloemendal, en Horst legden allen het loodje. De heer van der Weyden nam het op tegen Veenn- daal, Mosterd, van de Tang. Struiwig. Gert Graafland, van Santen Jr. enKraai- kamp Alleen van de Tang was met zijn winst punt te feliciteren, de overigen haalden alleen een O. De Simultaan spelers deden het dus beiden erg goed Het tweede tiental speelde op 10 dec. een uitwedstrijd tegen de Pion te Hil versum. Gehandicapt door het niet mee spelen van Lamme, die ter elfder uie verstek moest laten gaan. moest de wed strijd met 9 man gespeeld worden. Dus keek Leusden bij het begin al tegen een l-O achterstand aan De sfeer wasgoed en de strijdlust groot Door het niet kunnen opstellen van drie vaste 2e tiental spe lers werd ons team echter nog iets ver zwakt. Dit in ogenschouw nemende is de uitslag 6-4 voor Pion nog niet zo slecht, zelfs leek het er in eerste instantie nog op dat Leusden met 5 'a-4 zou gaan winnen. Schram echter was wat kwistig met zijn Toren en later met zijn Paard, deze partij en de zeker schijnende re mise voor Boschman. die er ook niet uitkwam (wat deed zijn tegenstander een listig Konings zetje dat promotie inleid de) hield ons van de winst en zelfs van gelijkspel af. Jan Lagerwey. voor deze keer op bord twee spelend, kon het ook niet afronden en moest zijn tegenstander de eer laten. Bord 3 startte wat zwak. maar naar mate de tijd vorderde veroverde Struiwig een overwicht, door hem koelbloedig af gewerkt met een meesterlijke mat zet. Voor hem waren er al drie partijen met winst voor Leusden beslecht. De Graaf als wedstrijdleider spelend aan bord 10, had zijn tegenstander om half 10. na 44 vlugge zetten tot overgave gedwongen. Niet veel later zorgde onze Simon voor het volgende winstpunt, aan bord 8 waar hij pleegt te zitten deed hij een speels zetje, waarin zijn tegenstander geen kwaad zag en de Ritter pakte heel prof- fessioneel het volle punt Kommentaar van zijn oppenent ,.Dat ik daar intrap, wat jammer-' Rogier van Santen benut te alle kansen op bord 7 om de allang dreigende mat zet te beletten, hij niet helemaal zijn dag want thuis kennen wij hem als een geducht tegenstander Uit eindelijk zegevierde zijn tegenstander Gert Graafland, bord 9, liet zich met door 'n vergrijsde schaker van het bord vegen, integendeel de glunderende debu tant bleek heer en meester op de 64 vel den Om 10 uur al had hij de winst veilig gesteld Zijn tegenstander vroeg hem nog wel waar toch dat foutje gemaakt moest zijn, maar Gert bleef het antwoord schul dig Horst vervolgens stak ook niet in zijn huiscompetitie vorm waar hij stevig op de tweede plaats prijkt, u begrijpt het al, Horst bracht een o mee naar huis Om kwart over ll kon de thuisreis toch weer vol optimisme voor de vol gende slag! LEUSDEN/CENTRUM - Morgenavond vrijdag 18 december, organiseert de voetbalvereniging RODA 46 in het Ros Bevaart te Leusden/Centrum opnieuw een kaartavond Een kaartavond voor zowel schut- als klaverjassers en mei - tellend vooi het kaartkanipioenschap'70- '71 van RODA 46. Ook kunnen aan deze avonden die kaartliefhebbers deelnemen die zomaar eens eenavondje willen kaar ten en niet aan het eigenlijke kampioen schap willen deelnemen Opnieuw willen de organisatoren er op wijzen dat de in schrijving stopt zodra om 8 uur de koppels rond zijn.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 7