PORT Micro - korfbalcompetitie voor de k. c. Antilopen overwegend succesvol 50 jaar geleden verscheen de eerste Achterveldse auto .eusder krant Jaap Kramer leider in Roda kaarttoernooi Roda blijft in dr winter actief Sportactiviteit niet helemaal tot rust iDERDAG 24 DECEMBER 1970 ANTILOPEN 1 - WOUDENBERG 1 Zaterdagmiddag om 14.10 floot de heer Schultz de thuiswedstrijd van Antilopen 1 tegen Woudenberg 1 Het werd een ware ontgoocheling voor de rood/zwarten. Al in de derde minuut, wist Jaap Wever met een doorloopbal 1-0 te scoren, maar nog geen minuut later kwam Woudenberg gelijk met een afstandsschot 1-1. De An tilopen zetten alles op alles en Bert Hop wist zijn tegenstander uit positie te spelen en kon Rob van Duinkerken de bal in de mand laten glijden. Dit doelpunt werd afgekeurd, doordat de scheidsrechter zich liet imponeren door de gebruikelijke komedie van deze spe ler. Woudenberg wist hierna uit te lopen tot 1-3 Na de rust draaide de aanval een hoog tempo, zodat Woudenberg aan de noodrem moest trekken, resultaat strafworpen. Kees Hendrikse strafte die af 2-3. De tweede strafworp werd door Kees gemist, doordat een speler van Woudenberg bij het nemen ervan onder de paal in zijn handen klapte, dit is reglementair verbo den, zodat deze overgenomen had moeten worden, doch de heer Schultz liet door spelen. Toch kreeg Kees nog een kans het goed te maken en de ploeg gelijk te laten komen, wat hij dan ook prompt deed 3-3. Woudenberg wilde de wedstrijd winnen, maar deed dit op een manier de korfbalsport onwaardig. Dat het hen gelukte blijkt wel uit de einduitslag 3-4 Toch kreeg Antilopen nog een strafworp te nemen en dus weer gelijk te komen, maar men faalde, hierdoor ging Wouden- - Uit de wedstrijd ARMA-Impala. Theo Prinsen is de Arma-verdediging te spel af en scoort voor Impala. Foto Janus Visser. lit de wedstrijd ARMA-Impala. Henk lijnders verrichtte verschillende goede edingen, hier kijkt hij naar de bal naast ijn doel. Foto Janus Visser. it de wedstrijd ARMA-Impala. Theo rinsen scoort voor Impala. Foto Janus Visser. Uit de wedstrijd Woudenberg-k.c. Anti lopen. Jeanette v. Lagemaat en Cor Os- nabrugge in de aanval. Foto Janus Visser. berg met de overwinning naar huis. Voor Antilopen is dit misschien een goede waarschuwing, dat men terdege moet oppassen om de wedstrijden niet te ge makkelijk op te vatten. UNITAS 2 - ANTILOPEN 2 LEUSDEN - Donderdagavond was An tilopen te gast in de W.G.F. Kazerne te Harderwijk, waar het in de Sportzaal moest uitkomen tegen Unitas 2 Het werd een grote overwinning voorde Leusdense ploeg. De wedstrijd begon om precies 8.00 uur onder leiding van de heer Van Bruggen uit Nijkerk. De ploeg was goed op dreef en de verdediging kon de bal al gauw bemachtigen en doorspelen naar de aanval. De aanval zette zich honderd procent in en Cor Osnabrugge begon de doelpuntenregen met twee mooie af standsschoten 0-2. De tweede aanval liet ook zien, dat ze konden schieten. Het was Heimen v. Duinkerken gelukt zijn te- loopbal verdween inde mand. Broer Theo volgde zijn voorbeeld al was het dan van afstand 0-4 Nadat Kees van Buren zijn toegewezen strafschop miste, was het Gert Nieuwenhuis, die dat ook mocht proberen en dit keer goed 0-5, Eindelijk kon Unitas de eer redden en met een doorloopbal de stand op 1-5 brengen. Men kon even uitpuffen alvorens de tweede helft te beginnen. De doelpunten regen ging in de tweede helft gestadig door en met doelpunten van Marian van Nunspeet (1), Theo van Duikerken (2), Kees van Buren (1), Cor Osnabrugge (1) en Wil Kraaikamp(l)kon men huiswaarts gaan rnet een overwinning en de einduit slag 1-11 ANTILOPEN JUN. 1 FOORT JUN. 1 AMERS- uit de wedstrijd ARMA-Impala. Henk Uneken laat twee Arma-verdedigers toe zien hoe hij op volle snelheid scoort. Foto Janus Visser. In Bilthoven werd de wedstrijd Anti lopen jun 1 - Amersfoort jun. 1 ge speeld, waar veel van verwacht werd. Na goed geinstrueerd te zijn door hun trainer, gingen de junioren het veld in. Het werd een zenuwachtig begin- slecht plaatsen e d. met het gevolg dat Amers foort met de openings- score begon 0-1 Dat konden de junioren niet op zich laten zitten en Rudie Lith, die nog geen vier uur tevoren terug was gekomen van een vermoeide reis uit Engeland, ging zijn te genstander op een geweldige manier voorbij en bracht de stand gelijk 1-1 Na de wisseling draaide de tweede aan val beter dan de eerste, alle speelers (sters) werden erbij betrokken. Pieter Kraaikamp, die Rudie wat kwaliteit betreft probeert te overtreffen, bracht zijn tegenstander tot twee keer toe op het verkeerde been en bezorgde zijn ploeg een goede voorsprong 1-3 Met de zege nu zo goed als zeker in handen, zorgde Frans ter Maten met een moei lijke bal onder de paal, de stand defi nitief voor winst voor Antilopen 1-4. ANTILOPEN 3 - HILVERSUM 4 De 3e senioren ploeg van Antilopen had deze keer het geluk mee, want het kon weer eens een overwinning mee naar Leusden nemen. Er werd gespeeld in de Expohal in Hilversum. De ploeg kreeg kansen genoeg om er een winst uit te halen, dat het slechts 1-0, werd kwam o a door het missen van 4 straf worpen en daar zal terdege op getraind moeten worden Het winnende doelpunt werd gemaakt doot Joke van de Belt. de wedstrijd op zich was niet denderend, waarvan men de oorzaak misschien moet zoeken door het wisselen der spelers. LEUSDEN-CENTRUM - Het was, de vorige week vrijdagavond, wederom kla ver- en schutjassen geblazen in het Ros Beyaart te Leusden-Centrum En, ja we weten het, het wordt vervelend, maar op nieuw moeten de organisatoren spreken van een sukses. Sterker nog. ook deze derde kaartavond van de in totaal zes te houden kaartavonvoor het kaart- kampioenschap '70/'71 trok opnieuw een rekord-aantal deelnemers 48 klaver en 36 schutjassers. Het heeft er intussen, alle schijn van dat dit seizoen alle vorige seizoenen die toch ook bizonder geslaagd mogen heten, gaat overtreffen. Dit alles is voor de organisatoren, te weten de heren P. A. M. Wendel en J P. H. v. d. Berg, uiteraard bizonder verheugend. Op deze derde avond wist schutjasser A. Smal met 4988 punten zich als eerste te klasseren, terwijl de kampioen van het seizoen '69/'70 de heer H. Houtveen met 3027 punten de poedelprijs in ont vangst mocht nemen. 2. J Kramer 4939 punten 3 L. Punt 4837 punten 4. J. v 't Klooster 4793 punten 5. A Apeldoorn 4787 punten 6. H v. Loen 4784 punten 7. J. Visser 4781 punten 8. Mevr. Daatselaar 4780 punten Na deze derde avond ziet het algemeen klassement er als volgt uit, 1 J Kramer 14 311 punten 2. A Smal 14.297 punten 3. J v. Beek 14.206 punten 4 Mevr. Schimmel 13.946 punten 5. G. Smal '13.919 punten 6. Mevr. Daatselaar 13 865 punten 7. F. v. Keeken 13.684 punten 8. G. Veer 13 651 punten 9 G. Voorburg 13 634 punten 10. J. de Haan 13 568 punten 11. L Heemsbergen 13 556 punten 12. J. Visser 13.439 punten 13. H. v Roomen 13.385 punten 14 Mevr. Hilhorst 13.306 punten 15. E. Schoonderbeek 13.216 punten Voor het algemeen klassement, het eigenlijke kaartkampioenschap '70/ 71 dus, dient men tenminste vijf avonden deel te nemen. Speelt men al de zes avonden dan valt de slechtste avond af Bij de groep die tot nu twee maal heeft deelgenomen staande heren L Punt met 9696 en T Broekman met 9538 pun ten bizonder goed voor een goede eind klassering. Tot heden hebben er aan dit monster- kaarttoernooi 115 personen deel genomen. Te weten: 54 aan drie avonden. 29 aan twee avonden en 32 aan eén avond Dit bewijst wel dat RODA' 46 met zo'n toernooi zijn leden enige gezel lige kaartavonden bezorgt. LEUSDEN-CENTRUM - De KNVB. afd. Utrecht heeft sinds enkele jaren een winterstop ingevoerd, wat inhoudt dat ge durende deze periode geen kompetitie voetbal zal plaats vinden, behoudens en kele inhaalwedstrijden. Dit jaar is deze winter-rust-periode vastgesteld van 14 december tot en met 10 januari 1971. Om deze voetballoze periode zo goed mogelijk door te komen, o a. de konditie van de spelers op een zo goed mogelijk peil houden en het onderlinge kontakt tussen de leden en vereniging zo sterk mogelijk houden, stelt de voetbalvereni ging voor haar leden een soortement win- terprogramma vast. Naast de gebruike lijke training, indien mogelijk gezien de weersomstandigheden, organiseert men dan extra aktiviteiten Zo zal men op woensdag 30 december een orientatieloop organiseren Hield men andere jaren veelal een dropping waartoe men dikwijls zijn heil zocht in andere plaatsen, nu zal deze orientaiie- loop met diverse opdrachten in eigen om geving geschieden. Het startsein zal ge geven worden om 7.30 uur vanuitdekan tine op het Burg. Buiningpark. Dit zal te vens de finish zijn, waarde leden na aan komst zich te goed zullen kunnen doen aan de gebruikelijke oliebollen op het einde van een jaar Zaterdag 9 januari dienen de leden om 2 uur op het sportpark aanwezig te zijn, waarna men gezamenlijk zal vertrekken naar de bossen in het landgoed Den Treek. In deze bos- en heuvelrijke omgeving zal dan een parcours uitgezet zijn, die de leden in een zo snel mogelijk tempodie nen te lopen. Ook na deze bosloop kun nen de leden weer op krachten komen door het verorberen van een lekkere winterkost, nl erwtensoep. Tevens zal men in deze periode zo veel mogelijk vriendschappelijke wed strijden spelen en bij afgelastingen zal de sektiegroep, indien mogelijk weer zo veel mogelijk gebruik maken van het gymnastiek lokaal. Het bestuur wil de leden er wel nog maals op wijzen dat men bij verhinde ring wel dient af te schrijven op de voor hen bestemde adressen, zodat men o.a. een vroegtijdig overzicht verkrijgt over de grootte van deelname ANTILOPEN 2 - AMERSFOORT 5 Na de overwinning tegen de ouderen, die het achttaivan Amersfoort 5 vormden van vórige week zaterdag, moest Anti lopen 2 nu in de Bernhardhal tegen een geheel andere ploeg geformeerd uit prak tisch allemaal junioren uit de gevreesde junioren 1 ploeg van Amersfoort, gaan spelen. Invalster Hannie van Duinkerken draaide zich op de juiste manier om en maakte het eerste doelpunt. Daarna deed Amersfoort wat het kon om gelijk te komen, maar het lukte niet Bij het ver dedigen maakte Amersfoort een fout met het plaatsen van de bal, zodat Gert Nieuwenhuis de bal kon onderscheppen en kon plaatsen op de vrijstaande Kees van Buren, die deze combinatie afrond de 2-0. De tweede had meer moeite met het doelpunten maken en na het mis sen van doelrijpe kansen, liet Theo van Duinkerken zijn klasse zien, door zich tussen twee tegenstanders door vrij te spelen en de score te verhogen 3-0 Ook de dames in dit vak lieten zien dat An tilopen mee wil gaan tellen: Marian van Nunspeet kon een doorloopbal keurig in de mand brengen 4-0. Nu moest de eer ste aanval de zaak afronden. Gert Nieu wenhuis liet samen met Cor Osnabrugge zien, dat een vrije bal in een doelpunt kon worden omgezet 5-0. Even later was de situatie precies eender en weer was het Gert Nieuwenhuis die de vrije bal. door Cor Osnabrugge genomen, in de mand deponeerde. 6-0. Amersfoort probeerde nog de eer te redden, maar de einduitslag bleef voor Antilopen 6-0. Vinken 4 - Antilopen 3 aanvang 17.00 uur: Expohal Hilversum Antilopen 2 - Unitas 2 aanvang 17.45 uur: Sporthal Bilthoven Antilopen 1 - Activitus aanvang 21.00 uur: Bernhardhal Utrecht. ACHTERVELD - Op zondag 27 dec a s een voetballoze dag wat de afdelings- competitie betreft, iserophetKerstens- sportpark toch wel wat te beleven. Op die dag speelt een selectie van de junioren A. een wedstrijd tegen de jeugdleiders De wedstrijd vangt aan om 14 00 uur De entreeprijs bedraagd voor iedereen, lid of geen lid van de s v Achterveld f 1,-. Voor de jeugd t/m 15 jaar f0,25. De opbrengst komt geheel ten goede aan het jeugdwerk in de Sportvereniging Achterveld. De opstelling van de teams is als volgt; Jeugdleiders, doel J. Ochse. Ach ter, P. Smink, C. van Marwijk. R van Nimwegen en B Beekhoven Midden H Kerkhof en H. Rutte. Voor H van Dijk. J. Kerkhof, C Ruitenbeek en A Wessels Reserves W. de Jong, J Gro tenhuis en P van Dijk Opstelling junioren A. Doel A Ossen drijver Achter H. van Middelaar, Th. Kok. Joh van de Burgwal en J van Da len. Midden C Hilhorst en J van Midde laar. Voor J. Kerkhof, H Ruitenbeek, M. van Maanen en J. Boersen Scheidsrechter G. van Marwijk. ACHTERVELD - Vijftig jaar geleden, in 1920 dus, waren het Rik Kleinveld en Gart Schouten die in Achterveld een auto hadden, meer auto's waren er niet. De kastelein van ,,De Roskam" Gart Schouten toog met de ,,Botterdirecteur" meneer Veldman naar de Belgische grens ,,want daar kun je goeie auto's kopen" had Jan Kooy gezegd. Het tweetal arri veerde aan de grens bij Baarle Hertog en de ondernemende Gart Schouten kocht er van een grenscommissie een grote T. Ford. De Ford leverde de nodige be- zienwaardigheid langs de wegen, en voor al wanneer ze door de Brabantse gehuch ten reed, met een snelheid van tegen de 50 kilometer per uur, kwamen snel vanuit de huizen nieuwsgierige mensen op het komend geraas af De mensen die het niet zo bar hadden staan op het nieuwerwetse gedoe vlogen achter de De majestueuze ronkmachine stond te pronk voor ,,De Roskam" en trok van zelfsprekend de belangstelling van heel wat klanten en passerende wielrijders Voor een verre rit" naar paleis Soest- dijk voelden wel enkele kornuiten. Gart Schouten vanzelfsprekend achter het stuur, en als passagiers gingen mee Arie Kerkhof meelknecht bij van de Born op Terschuur, Bart Zwart boereknecht bij Willem van den Hengel, Kees van den Berg de timmerman en de boerenknecht Willem Tolboom. Onderweg werden een paar herbergen aangedaan en werd zon der brokken of verder oponthoud Eemnes bereikt Op de terugreis werd de statie foto gemaakt voor paleis Soestdijk Nog steeds ging de reis voorspoedig. Op de drukke Varkensmarkt in Amersfoort aangekomen begon de T. Ford danig te pruttelen, de motor sloeg af, en daar stond het zaakje. Gart Schouten begon als dè deskundige fiks de grote slinger in het rond te draaien, maar het hielp niet Tenslotte probeerde hij zijn vier mede- Bij de foto Achtervelds eerste auto werd bestuurd door Gart Schouten van ,,De Roskam". Van links naar rechts staande meel knecht Arie Kerkhof, Bart Zwart boere knecht, timmerman Kees v d Berg en boereknecht Willem Tolboom. Nog in leven zijn Bart Zwart die een boerde rijtje heeft in Soest en Willem Tolboom die een boerderijtje heeft aan de Ver- jaegde Ruyterweg in Achterveld. De foto werd in 1920 genomen voor het Paleis Soestdijk reizigers er toe te bewegen om uit te stappen en dan de auto aan te duwen Maar de heren waren uitgenodigd om mee te rijden en niet om de auto aan te druk ken! Hoe woest Gart ook was het hielp geen zier ,,We zijn uit en we hebben geen zin ons de mikmak te drukken" Een tien tal opgeschoten Amersfoortse knapen vond het wel leuk om de auto van de Varkensmarkt af te drukken naar beneden de Zuidsingel op, misschien wel in de hoop, dat een zwempartij in de Stadsgracht zou volgen Maar zover kwam het geluk kig niet.- Zowaar begon de auto weer te pruttelen. Gart zat maar gas te geven en ja hoor de motor sloeg weer aan. Met een sierlijke zwaai werd de bocht geno men naar rechts en weer stond de auto stil, maar nu bij het cafeetje van Moeder Epskamp tegenover ,,Sint Elisabeth". Daar werd getankt en keerde tenslotte het vrolijke gezelschap behou den en wel in ,,De Roskam" te Achter veld terug JMSch

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5