Leusdenaar ving snoek van 1.15 meter Gemeente zal trachten de bezwaren bewoners van Achterveldse wijk weg te nemen I LtxA' 'v"' IA Aktie- comité kreeg brief ACHTERVELD Kantoor Leusder krant nog niet geopend Bibliotheek Achterveld in ruime behuizing ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Donderdag Wèl voor afgeven van kopij en advertenties Sexuele voorlichtings avond voor de jeugd HUURDEMAN UW SCHILDER wenst u allen een voorspoedig 1971 Kerstkaart- toncours van Lv. Achterveld geslaagd AD WISMAN Hamersveld: LEZING OVER DRUGS IcoëNi 1970 is voorbij. I VRNDGN I ■BCRCSI w'i h°Pen dat 1971 LC eusder Krant ITGAVE BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N.V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL 31 DECEMBER 1970" 2e jaargang nummer 35 Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD LEUSDEN-CENTRUM LEUSDEN-ZUID EN STOUTENBURG Redaktie BERT VOS LEUSDEN/CENTRUM - Op 21 decem ber j 1 werd door de lieer H Vreugden ul wonende op de Hardebroek van Am- merstollaan te Leusden zuid een enorme noek gevangen in de haven vanDronten Vissende met een kunstvisje en een lijn van 28/100 kreeg de heer Vreugdenhil op eens een enorme klap en dat bete kende dat zich een snoek van 115 cm en met een gewicht van 24 pond had vergist en in plaats van een lekker voorntje een haak in zijn enorme bek kreeg De ..dril' van de vis nam 1', uur in beslag. Na dit enorme gevecht, kon de vis eindelijk geschept worden. Belangstelling kwam er echter niet alleen van de zijde van liet publiek, maar ook van de plaatselijke politie Want het vangen van de snoek kwam de heer Vreugdehil wel op een beste be keuring te staan, orndat ter plaatse niet gesnoekt mag worden zonder een speciale vergunning Uiteraard wist onze plaatsgenoot niet dat zulks in Dronten verboden was en dat valt hem ook niet kwalijk te nemen ledereen die enigs zins bekend is in de visserswereld, weet wat een waanzinnig aantal ver gunningen er nodig zijn om overal te mogen vissen De regelingen betreffende de benodigde vergunningen zijn ^zo ingewikkeld dat er voor een sportvisser niet meer uit te komen is. Het is dan ook hoogtijd dat hier eens voor een ieder duidelijke en eenvoudige voorwaarden voor ge- creeerd worden Wanneer een sportvis ser overal in Nederland wil vissen moet hij ongeveer een bedrag van f20 000 op tafel leggen om de benodigde vergun ningen te krijgen ACHTERVELD - Hel aktiekomité van uit een 60-tal bewoners van de Hendrik van Viandestraat, de Johan van Olden- barneveltstraat en de Verjaegde Ruyter- weg heeft na de gehouden hearing nu een LEUSDEN/C. - Voor de goede orde delen wij mee, dat ons kantoor te Leus- den/'C. adres Finnmark 3, nog niet voor publiek geopend is. Wel kunnen kopij en advertentie's worden bezorgd op dit adres. Voor inlichtingen over de krant wordt u vriendelijk verzocht voorlopig nog kontakt op te nemen met het Barne- |veldse adres. Postbus 67, of telefonisch via 03420-3141. De telefoon van de krant in Leusden/C. is helaas nog niet aange sloten. Zodra dit het geval is, zullen wij u dit uiteraard meedelen Advertenties kunnen (om in het don derdags te verschijnen nummer geplaatst te worden) uiterlijk tot dinsdagmorgen 12 uur bij het kantoor in Leusden afge geven worden. Na dit tijdstip kunt u nog tot ongeveer half drie terecht op ons I kantoor in Barneveld i Bij voorbaat dank voor uw medewerking. ACHTERVELD - Op vrijdag 22 ja nuari a.s. des avonds om half acht zal er voor de Achterveldse jeugd van af 16 jaar een voorlichtingsavond op sexueel gebied gegeven worden. De in deling van deze avond is ongeveer als volgt: 19 30 - 21.00 uur. Inleiding door dok ter Boersema 21.00 - 21.30 uur: Pauze en gelegenheid vragen in te leveren. Vanaf 21.30 uur. Beantwoording vragen en diskussie hierover. De vragen worden beantwoord door een forum, bestaande uit dokter Boersema. pastoor Jansen, pastoor van de Ven, Mej. Jansen, maatschappelijk werkster werkende jeugd van het Vormir.gsinsti- tuut Meerwegen te Amersfoort en even tueel een psycholoog. Doe-het-zelf centrum ASSCHATTERWEG 17-19 LEUSDEN-CENTRUM TELEFOON 0 34 96- 13 91 Wij zijn zaterdag 2 januari gesloten en met ingang van maandag 4 januari iedere maandag gesloten brief van het gemeentebestuur van Leus den ontvangen. Hierin zegt de Gemeente aan de ondertekenaars toe, ernstig te zul - len trachten de wijzigingen zoals die in de gewijzigde tekening van 11 december 1970 zijn neergelegd, te verwezenlijken Op de gehouden hearing werden reeds de wensen, een verbinding tussen de twee speelterreinen in de vorm van een over pad achter de tuinen van de Hendrik van Viandestraat, een vergroting van het speelterrein achter de woningen nr 42 tot en met 52 van de Verjaegde Ruyter- weg en een overpad en een groenvoor ziening van gemeentewege tussen de percelen nr. 40 en 42 van de Verjaegde Ruyterweg, door de Gemeente ingewil ligd. Bijzondere aandacht zal ook be steed worden aan het verzoek, tegenover de woningen nr. 42 tot en met 52 van De Verjaegde Ruyterweg, een parkeer haven te creëren. De bijeenkomst werd dan ook tot volle tevredenheid van de aanwezigen gesloten, nadat het aktieko mité, op verzoek van de burgemeester, toezegdde te bevorderen dat met een schrijven, ondertekend door alle rekla- manten, het bezwaarschrift d.d. 17 ok tober 1970 zou worden ingetrokken. Dit is inmiddels geschied. Het aktiekomité is het kollege van b. en w. van Leusden zeer erkentelijk voor de wijze waarop met haar wensen is rekening gehouden. Dit ondanks het feit, dat "het oorspron kelijke plan niet haalbaar is. Het aktie komité waardeert het in het bijzonder, dat de Gemeente gevoelig bleek te zijn voor veilige kinderspeelruimten. Over de „aankleding" van de speelterreinen zal te zijner tijd nogmaals met de Gemeente ovejrleg worden gepleegd. Het aktiekomité zal zich daartoe eerst ver diepen in de materie, door met de Stich ting „Ruimte voor de Jeugd" te Rotter dam in kontakt te treden om zodoende uitvoerig over de nieuwste ontwikke lingen op dit gebied voorgelicht te wor- i den. ACHTERVELD - Het Kerst-kaartcon- :ours van de Sportvereniging Achter veld - voor het eerst in de nieuwe kan- ine op het Kerstens Sportpark - is /olledig geslaagd Een rekord-aantal ieelnemers nam aan het schut- en kla verjassen deel. Er heerste een fijne en sportieve sfeer in de feestelijk versier de kantine. Uitslag klaverjassen. 1. A. van Dalen 2. H. van Ruitenbeek 3. W. de Jong 4. P. van Nimwegen 5. Mej G. van Dijk 6. H Rutte 7. Th Vos 8 Paul van Nimwegen 9. G. van Hamersveld ,0. J van Rossum 1. G van Boersen 2. Mevrouw van Rossum 3. Mevr. v. Dijk-van Hal steren 4. G. van Druten 5. B van Ruitenbeek 6 H van de Boor 7 G. van Bekkum 8. A. de Loor 9. J. Kerkhof 10 B. van Middelaar 1. W Eggenkamp 12. W. Meinten 3. G. Voskuilen 4. Mevrouw van de Goes 5 Mevrouw van Bekkum 6. J. Baaiman 7. R. van Nimwegen 8. B Tolboom 1 Uitslag schutjassen: 1. Mevrouw Kerstens 2 B. Blom 13. A. de Ridder [4A. Smit p. A van de Berg 6. Mevrouw Vos 7. Mevrouw Rutte 8. W. Vos 9 J van de Heuvel 0. Fr. Kerkhof 1. Mevrouw van de Heuvel 2. H Legdeur 3. J. Hak 4 J. Zieltjes B. van Houten J. van Laar 4922 pnt 4897 pnt. 4827 pnt. 4774 pnt 4741 pnt. 4716 pnt. 4682 pnt 4660 pnt. 4555 pnt 4550 pnt. 4514 pnt 4413 pnt. 4384 pnt. 4375 pnt 4299 pnt 4231 pnt. 4183 pnt. 4115 pnt. 4103 pnt. 4087 pnt. 4026 pnt 3869 pnt 3842 pnt. 3728 pnt. 3628 pnt 2585 pnt' 3412 pnt. 3335 pnt. 93 pnt 81 pnt. 81 pnt. 80 pnt. 79 pnt. 77 pnt. 71 pnt. 70 pnt. 69 pnt 58 pnt. 57 pnt. 51 pnt. 49 pnt. 44 pnt. 34 pnt. 26 pnt. OOK VOOR K.r.j. LEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur van de K.P J. afd. Hamersveld is er in geslaagd de heer Huisman uit Apel doorn bereid te vinden om een lezing te verzorgen. Het onderwerp is: Het gebruik, misbruik en handel in verdo vende middelen. De heer Huisman geeft deze lezing met behulp van dia's. Deze interessante en leerzame avond is maan dag 4 januari en wordt gehouden in ,,de Til" te Leusden-centrum. Aanvang 19.45 uur. ACHTERVELD - Dank zij de ingrij pende verbouwing van „Ons Gebouw" heeft de Stichting Bibliotheek Achterveld nu in de kelder van dit gebouw een rui mere behuizing gekrgen In een grote kastenwand is nu alles zeer overzichte lijk gerangschikt Het boekenbezit van de bibliotheek is de laatste jaren aanzien lijk uitgebreid. Voorheen gaf de berging hiervan nogal eens problemen, maar deze behoren nu, door de ruimere behuizing, voorgoed tot het verleden. Het nu inge voerde zelfbedieningssysteem blijkt voor vrijwel iedereen erg aantrekkelijk te zijn. Niettemin zijn er altijd mensen aanwezig, om indien dat wenselijk is, advies te geven. Ook voor kleinere le zertjes is er een grote keus, het be stuur van de bibliotheek heeft zich altijd beijverd om voor deze categorie een welvoorziene kast met boeken ter be schikking te hebben. Het is helemaal geen bezwaar dat deze kleine lezertjes alleen komen. De aanwezige bibliotheekfuncti- onanssen helpen hen wel op dreef Het bestuur van de Stichting Biblio theek Achterveld is van mening, dat ve len in Achterveld - en met name de nieuwe bewoners - niet voldoende op de hoogte zijn van de mogelijkheden die de plaatselijke bibliotheek te bieden heeft Daarom worden hier ook de openings tijden en de tarieven nog eens uiteen gezet. De bibliotheek is des zondagsmorgens en 11.00 tot 12 00 uur geopend en bij wijze van proef voorlopig ook iedere vrijdagavond van 7.00 tot 8.00 uur, dit laatste met ingang van 8 januari a.s Met ingang van 1 januari 1971 zijn de abonnementsprijzen als volgt: Jaarabonnement: voor één boek per week f 7,00, voor het tweede boek per week f 6,00; voor het derde en volgende boeken telkens f 4,00 Iedereen is op de openingstijden van harte welkom, ook al komt u zich al leen maar eens oriënteren en worden er geen boeken meegenomen. I A I u heel veel geluk zal brengen. Negen enthousiaste kinderen (hun na men kunt u elders in dit nummer le zen), zijn de afgelopen dagen bijzon der druk geweest met het verzamelen van handtekeningen. Want wat wilden zij? Een ijsbaan, een echte wel te verstaan. En gelijk hebben ze, want wat Leusden/centrum aan ijsvertier te bieden heeft is inderdaad uiterst mi niem. De kinderen hebben het gepres teerd om maar liefst 280 handtekeningen van volwassenen te verzamelen. Die lijst zouden ze maandag de burgemeester aanbieden. De dag tevoren waren ze er al een beetje zenuwachtig van Netjes opgepoetst voor de audiëntie gingen ze maandagmorgen naar het Leusder ge meentehuis. Maar de teleurstelling was groot: burgemeester Van der Post was met vakantie. En blijkbaar was er niemand om de honneurs waar te ne men, want de kinderen werden wegge stuurd met de mededeling dat ze de handtekeningen maar in een enveloppe moesten doen en ze per post naar de burgemeester zenden Normaal gesproken nog niet zo erg, deze wel erg formele houding, maar vergeten werd dat het kinderen zijn die heel enthou siast aan hun vrijetijdswerk zijn begon nen, zich een beetje zenuwachtig ge maakt over de ontmoeting met de bur gemeester (want dat overkomt je niet iedere dag), om dan met een kluitje in het riet gestuurd te worden. Dat had beslist anders gekund! De brief is verzonden, met de hand tekeningen. De tekst van deze brief drukken wij elders op deze pagina af. Nu maar hopen, dat het verzoek snel in behandeling wordt genomen, zodat de jeugd, nu het kan, ruimte wordt gegeven op het ijs, op veilig ijs. De Winkeliersvereniging Leusden/ centrum heeft na overleg met de gemeen te en de brandweer een terrein toege wezen gekregen om op dinsdag 5 janu ari a.s. om 19 uur de 21 kerstbomen te verbranden. Dat zal gebeuren op een terrein schuin tegenover het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg. Uiter aard is het de bedoeling dat er veel méér kerstbomen op de brandstapel terecht komen. De jeugd wordt dan ook opgeroepen zo zoveel mogelijk bomen naar deze plaats te slepen, zodat het een enorme fik zal worden! (zie ook bericht elders in dit nummer). De eerste bewoners hebben zich geïn stalleerd in de nieuwe Eurowoningen op Finnmark. Vlak voor de Kerst hebben mensen van de bouwmaatschappij de toegangsweg herstraat. Keurig werk overigens. Bijzonder vreemd is echter wel het feit, dat een lantaarnpaal nu bijna midden in de weg' staat geplant. Argeloze automobilisten, die op de nor male wijze vanaf Finnmark naar rechts willen gaan zullen voor een onaange name verrassing komen te staan indien ze niet snel reageren door uit te wij ken. Dat geldt uiteraard ook voor men sen, die vanaf de Asschatterweg uit de richting Achterveld naar Finnmark wil len rijden. Een zaak om snel te veran deren, voordat er werkelijk ongeluk ken gebeuren! Nu we het er toch over hebben: het bordje „Finnmark" is geplaatst, maar het is voor verschillende leveranciers en andere bijzonde** lastig om het juis te adres te vinden, omdat er nergens de nummering van de woningen is aan gebracht. De klachten van deze mensen brengen wij hierbij over. En tenslotte wensen wij de mensen van Gemeentewerken, belast met het sneeuw- en ijsvrij houden van de wegen in de gemeente veel sterkte toe bij hun belangrijke taak. Zij zullen het nodig hebben nu het er naar uit gaat zien, dat de winter definitief is begonnen! KOPSPIJKER P.S. Uiteraard wenst Kopspijker u allen een bijzonder goed begin 1971 toe en verder een voorspoedig jaar!

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1