TERUGBLIK JQyQ De jaarlijkse greep uit 12 maanden Leusder foto-nieuws DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 5 Dinsdag 28 april kreeg Achterveld een vredesmonument, een beeldje van een kind met een duif Het monument werd onthuld door mevrouw Beernink na een plechtige herdenkingsdienst in de R.K. kerk te Achterveld. Op 28 februari presenteerden zich voor het eerst de majorettes van Lisiduna tij dens de jaarlijkse feestavond van het korps. Op 19 april de NDWC-kampioenschappen Achterveld. Bella Hage (hier samen i strijd met Katie Hage en Hennie Faber) wide overwinning te behalen Huize St Joseph vierde in 1970 haar 75-jarig bestaan. Op 24 maart werd de eerste volwassen boom in de dan nog onbebouwde grond van het Euro-parkplan geplant. Op de foto stort burgemeester Schneiders de nodige grond rond de geplante boom Op 8 januari opende burgemeester mr F. J. H. Schneiders in Leusden/Zuid de Christelijke kleuterschool ,,De Woelige Hoek". Op de foto overhandigt de burge meester aan de hoofdleidster een schilderij ter verfraaiing van het interieur. Kardinaal Alfrink bezocht het jubilerende Huize St. Jozeph. Eind april werd tevens de tentoonstelling .Oorlog en verzet" in Achterveld ge- burgemeester Schneiders leidt zijn gasten, het echtpaar Beer- school te Achterveld, waar de tentoonstelling werd gehouden Op 23 april opende burgemeester Schiders het nieuwe Winkelcentrum „De Bieshaar" in Leusden/Zuid. Op de foto doverhandiging van de maquette van een fontein, die zal worden vervaardigd do< leerlingen van de Don Bosco-school. GEMEENTE LEUSDEN 1970 IN FOTO-VOGELVLUCHT (van de redaktie; LEUSDEN - Vandaag, in ons laatste nummer van 1970, publiceren wij in vogelvlucht een aantal foto's van gebeurtenissen, die tal van in woners beroerden. In deze samenvatting hebben wij getracht de be langrijkste gebeurtenissen in de gemeente Leusden in foto's bijeen te brengen. We zijn er ons van bewust, dat wij lang niet c tnpleet zijn geweest, maar uiteraard is het ondoenlijk om ELKE gebeurtenis in dit overzicht op te nemen. We hebben een greep moeten doen uit ons bijna onuitputtelijke foto-archief en op deze pagina's vindt u het resultaat. Met ons zult u van mening zijn, dat er in 1970 in de gemeente Leusden toch ontzettend veel is gebeurd. Op 25 maart was er feest in het Plan de eerste betonstorting verrichtte. waar Leusden's eerste burger De voetbalvereniging Roda '46 komt in het begin van 1970 met het ontwerp van haar nieuwe clubgebouw, een ontwerp van de Leusdenaar Dick Opstelten. Zoals bekend werd de aanvraag van Roda bij de gemeente voor subsidie in de bouwkosten afge wezen. Op 10 maart werd het groepscommando van de Rijkspolitie de Leusden overgedra gen aan adjudant Hartman, die adjudant Mondria opvolgde als groepscommandant. Het Koninginnefeest werd op de gebruikelijke wijze gevierd. De kinderen brachten een prachtige aubade en verder waren er verschillende programma's samengesteld voor jong en oud

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5