TERUGBLIK JQfQ De jaarlijkse greep uit 12 maanden Leusder foto-nieuws DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 6 Eind augustus was het zover, dat burgemeester Schneiders officieel afscheid nam van de gemeente Leusden in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Almelo. Op de foto overhandigt wethouder Van Zandbrinkde scheidende burgemees ter de diskussienota le fase structuurplan Leusden/Centrum. Een nota, die overi gens nog steeds niet in de openbaarheid is gebracht. Bij gebrek aan voldoende termiek landde in augustus eeh zweefvliegtuig in Leusden/ Zuid. Eind september werd de R.K. kleuterschool Het Hummeltjeshonk te Achterveld officies! geopend. Er was veel belangstelling voor deze feestelijke gebeurtenis. De jongerensoos De grote Kuip ging in augustus officieel van start in het ver bouwde jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg in Leusden/Zuid. Er was ook veel belangstelling van ouderen voor deze gebeurtenis. Op donderdag 1 juli kwam een vrachtwagen met stenen beladen onder een goederen trein, op het spoorlijntje Amersfoort-Veenendaal Op 24 september werden de eerste woningen van het Europarkplan (plan Rozendaal 1) in gebruik genomen. Vier sportsterren (Ard Schenk, Rinus Israels. Ada Kok en y>nton Geesink) waren erbij en ook Willem Duys, die het groots opgezette openings feest als ceremonie-meester leidde. Begin augustus opende burgemeester Schneiders de nieuwe tennisbanen van de L t v Lockhorst. Ook de Tour de Junior 1970 verliep bijzonder succesvol en sportief. Hier enkele beelden van de wedstrijden, welke eind juli in Achterveld werden gehouden. Bevrijdingsfeest in Leusden/Centrum, Zuid en Achterveld. Twee foto's van de bij-( zonder geslaagde festiviteiten. Leusden voor het eerst mee aan een wed- hebben we (helaas) weinig meer van het In augustus deed het jonge strijd, gehouden in Nijkerk. team gehoord. Op 26 augustus ontving het Albert de Bruin, hier op de foto brink. haar 200.000ste bezoeker. Het was met loco-burgemeester W. A van Zand- Er werd in 1970 heel wat afgeknutseld in it gemeente Leusden, zoals hier tijdens de KPJ-wedstrijddag in Achterveld.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6