De jaarlijkse greep uit 12 maanden Leusder foto-nieuws Schaaknieuws Leusden ■■f- KERKDIENSTEN )NDERDAG 31 DECEMBER 1970 St. Nicolaas werd in de gemeente Leusden met het gebruikelijke ceremonieel ont vangen, zoals in Leusden/centrum en Achterveld. Ook verschillende verenigingen haalden de oude baas in huis. In Ons Gebouw in Achterveld ging dat heel uitbundig bij de bejaardensoos, zoals op de foto. Eind december kreeg de Leusder Krant een eigen kantoor in Leusden/centrum Redaktie en administratie werden gevestigd in het pand Finnmark 3 Eind september werd het nieuwe Kerstens Sportpark te Achterveld geopend. Hier 1 een foto van het eerste elftal van de s.v. Achterveld voor het nieuwe clubgebouw op' iet sportpark. 1 WINTER I! ZWARE SNEEUWVAL IN ACHTERVELD ACHTERVELD - De winter van 1940 bracht niet alléén strenge vorst van boven de 20 graden maar ook zeer zware sneeuwval. Vanaf huize ,,Sint Jozef" werd dit winters landschap gekiekt. Ter hoogte van de boom links was toen de provinciale grens Utrecht-Gelderland. Vervolgens de huizen van timmerman-barbier Aris Boersen waarvóór op de hoek van de Helmusoomsteeg een aanplakbord stond van de gemeente Barneveld. Daarnaast de zaak van bakker-kruidenier Jan van Hamersveld en ook nog juist zichtbaar café ..Buitenlust" van mevrouw H. v Hamersveld- Smit en het nieuwe huis van Gard Voorburg. Schuin achter laatstgenoemd huis stond aan de Kerkdijk het oude huisje ,,De Platluus" van Peter van Burgsteden. Enkele jaren geleden is ,,De Platluus" wegens onbewoon baarheid door de brandweer in brand gestoken en opgeruimd. De Achterveldse muziekvereniging DWS bestond in oktober dit jaar 35 jaar. Hier feliciteert wethouder Van Zandbrink de voorzitter van het korps, de heer W. Wou ters. week zijn als volgt: Rooster 1 Struiwig - van Egdom 1-0, Harlaar - Boschman 1-0, Zwart - van de Tang 1-0, van der Weyden - van Santen Veenendaal - Boogaard 0-1 Rooster 2 van de Steeg- de Graaaf 1-0, Gert Graaflang - Meer- veld 1-0. Horst - de Ridder 1-0, Kraai- kamp - van Santen Jr 0-1 Waarbij men zich afvraagt of de koplopers Van der Weyden en Van Santen elkaar niet aange durfd hebben. Het kwaliteitsverschil zal dan ook wel uiterst gering zijn De schietvereniging Leusden heeft een uitstekend jaar gehad Hier de behaalde bekers tijdens de kampioenschappen mil. geweer behaald. De s.v. Leusden werd meervoudig kampioen van Nederland. Ook in oktober vond de simultaan-wedstrijd plaats van de Schaakvereniging Leusden. Mevrouw Heemskerk nam de strijd op tegen tal van enthousiaste schakers. Mevrouw Heemskerk won ACHTERVELD Ned Herv Kerk, Jan van Arkelweg: do. 19.30 u Eerw heer vanBeuse- kom, Stoutenburg zo. 9.30 u.: ds. Brasser, Voorthuizen R.K. Kerk. maandag t/m zaterdag 8 u (uitgez. wo.) wo. 19.30 u. avond mis, do 19 u gebedsdienst; vrijdag 8 u om 10 u Hoogmis: za. 19 u avondmis, zo. 8 u om 10 u.: Hoog mis Oudejaarsavond LEUSDEN/CENTRUM N.H K 19.30 u ds Willemse. Amers foort. LEUSDEN/ZUID N.H K.: 19 u. dr Maarsingh, Amers foort. LEUSDEN - Op 18 december ging het eerste tiental van Leusden op weg naar Zeist om te proberen de zo nodige pun ten te vergaren voor de bonds compe titie. Dat Zeist 3 helemaal geen gemak- kelikke tegenstander zou zijn dat wisten we al jaren, maar de definitieve uitslag tegen V.O G A. is inmiddels binnen en helaas ongunstig uitgevallen Dit bengt dan natuurlijk de nodige spanning met zich mee, want om kans rijk te blijven mag je natuurlijk niet met veel verliespunten starten Kort en goed de uitslag in Zeist werd 6% -Z1/ in ons voordeel. Heel erg korte metten maakten Har- laar en Van de Tang met hun tegen standers. Beiden waren binnen het uur uit en uiteraard met winst Deze rugge steun doet de ploeg natuurlijk goed en zo kwamen alsnog met winst uit de bus: Mosterd, op bord 2 Zwart en van Egdom resp. op bord 8 en 9. Remise werd het op bord 7 en 10 waar Struiwig en Lagerwey ook niet tot ver lies te brengen waren. Twee verliespun ten moesten geaccepteerd worden door Veenendaal op bord 5 en De Jager op bord 3 (de opengevallen plaats van Van Santen). Heeft u nu goed meegeteld, dan mist u nog een /2 punt om aan de totaal uitslag te komen En dit nu werd zo spectaculair naar huis gebracht door Van der Weyden, die na 'n aantal pionnen verloren te hebben en theoretisch dus kansloos moest worden geacht, door een uitgekiend loper-offer zijn opponent toch nog remise af kon dwingen! Aldus heeft Leusden 1 nu twee winst punten uit 3partijei^ Inde huiscompetitie moet het ons wel van 't hart dat de op komst de laatste weken wel iets onder de maat blijft, de ons zo vertrouwd ge worden 90% halen wij nu echt nibt De drukke maand, zullen we voorlopig maar aannemen De uitslagen van afgelopen Nieuwjaarsdag. LEUSDEN/CENTRUM N H K 10.30 u ds Willemse, Amers foort LEUSDEN/ZUID N.H.K. 10 30 u.: ds Kuiper. Leusden kreeg in 1970 toch nog zijn nieuwe burgemeester na het vertrek van de heer Schneiders mr. A. H. van der Post, tot 1 december burgemeester van IJssel- stein. Hier een foto gemaakt tijdens de officiële installatie. Het jongerencentrum De Til in Leusden/Centrum werd in november officieel in ge bruik gesteld. We laten loco-burgemeester Van Zandbrink op de foto de opening nogmaals „rijdend" verrichten Zondag 3 januari LEUSDEN/CENTRUM N H K 10 u ds vanGinkel. Amers foort, 19 u ds v. d. Brug, Wouden berg. R.K.K za. 7 u m.m v dameskoor zo. 7.30 u. en 9 u Lat. Hoogmis; 11 u dienst met samenzang; 16 30 LEUSDEN/ZUID N.H K. 10 u.: ds Maarsingh, 18.30 u ds Kloek, Soest R.K.K Huize Don Bosco: za. 19.15 u zo 10 u. Hoogmis. 11 30 u. Het plan Rozendaal 1 kreeg op 1 december haar eerste bewoners. Het zin Van der Zande uit Zevenaar. (rechts op de foto) De vogelvrienden organiseerden van hier een foto. in november hun jaarlijkse tentoonstelling, waar

Leusder Krant | 1970 | | pagina 7