De „Taveerne" van Bert van Wegen in gebruik genomen CONCERT IN „DE MOF" Chr. Vrouwenbond werd geinformeerd over Bijstandswet NIEUWJAARS RECEPTIE GESLAAGDE KAARTAVOND INGEBROKEN BIJ DE GROTE KUIP Voor al uw DRUKWERK Dooi bedierf na een dag de pret Donderdag 4 j maart a.s.: Schaaknieuws CREATIEVE AVOND VAN DE KPJ VLAMMEN OPGEGAAN Gezellig centrum voor paarden liefhebbers HERV. KERKDIENST OM HALF ZEVEN! ZWANGERSCHAPS- EN BEJAARDENGYM. LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Christen Vrouwenbond ging dit jaar van start met een lezing over de bijstandswet, op 11 januari in het Her vormd centrum te Leusden-centrum. Spreker voor deze avond was de heer H. L. van de Boomgaard, directeur van .Draagt Elkanders Lasten" te Utrecht, met als onderwerp ,,Da Algemene Bij standswet" D presidente, mevrouw A. J. Pot hoven-Brakman, opende de eerste le denvergadering met een welkom aan de aanwezigen en een korte inleiding Me vrouw Pothoven las een gedeelte voor uit Handelingen 4, en daarop aanslui tend een meditatie over de sociale zorg die in de eerste christengemeente be schreven is. Men zong psalm 95 vers 1, en gezng 87 vers 1 en 3. De secretaresse, me vrouw H. Pilkes- Klein Bennink, las de notulen voor van de gehouden leden vergaderingen van 9 november en 14 december 1970, die goedgekeurd wer den. De heer Boomgaard begon zijn uiteen zetting over de bijstandswet door in te haken op de meditatie van de presidente In de Christen gemeenten, zo zegt de bijbel, ,,werd aan ieder uitgedeeld naar behoefte." In de huidige samenleving is men nog niet zo ver. De spreker noemde Nederland een goed land met sociale voorzieningen op hoog niveau, maar menig Nederlan der vermoedt niet hoeveel nood en stille ellende er heerst. De algemene Bijstandswet geeft maar een brokje bestaan! Het minimumloon biedt geen bestaanszekerheid, zeker als er kin deren zijn is het te laag om van te be staan. Er zijn in Nederland grote groe pen die nog minder krijgen als ht mini mumloon. Volgens het centraal bureau voor de statistiek zijn er m Nederland 100.000 weduwen, die aangewezen zijn op de Weduwen en Wzenwet, welke nog lager uitkeert dan het vastgestelde minimum loon. Ook bejaarden afhankelijk van de A.O.W. krijgen minder. De invaliden komen er eveneens slecht af. Desondanks doet de Bijstandswet veel goeds. De heer Boomgaard prees de gemeente Leusden met zijn sociale beleid, wat tot een der besten van het land gerekend kan worden De Algemene Bijstandswet is een zeer moeilijke materie. Er is geen ge val gelijk en elk voorbeeld roept vra gen en problemen op Er is een com missie benoemd om voorlichting te geven aan colleges van burgemeesters en wethouders om deze wet zo goed mogelijk te laten functioneren Deze voorlichting duurt vier dagen. De stof was dan ook voor één avond te uitge breid, maar toch heeft men deze avond veel kunnen leren over de aspecten die de Bijstandswet biedt. LEUSDEN - Vorige week hield het ge meentebestuur van Leusden haar tradi tionele nieuwjaarsreceptie. Tal van Leusdenaren waren naar de raadszaal gekomen om burgemeester van der Post wethouder Van Zandbrink en wethou der Bijleveld en hun echtgenotes een hand te schudden en de beste wensen voor 1971 aan te bieden LEUSDEN/CENTRUM - De derde kaartavond van de Jeugdbeweging Ha- mersveld in ,,'t Ros Beyaart" gehou den trok evenals de beide vorige avon den weer 44 deelnemers. Deze avond had ook weer een vlot en sportief ver loop; het is verheugend dat ook steeds meer jongeren komen welke anders nog niet deelnamen. De nieuwe vorm puntentelling welke nu wordt toegepast sloeg bijzonder goed aan. De uitslagen werden Meisjes; 1. Bets Berg 127 punt 2 Ina v. Roomen 107punt, 3e en 4e Ger- da Hilhorst en Annie van Roomen 97 punt. Jongens. 1 Ab v.d. Braak 106 punt. 2. Ab Hoogland 102 punt, 3 en 4 Bab Houtveen en Steven v.d. Berg 98 punt. 5. Th. v. Garderen 94 punt. 6 Henk v.d. Boom 93 punt, 7. Henry v d. Tweel 91 punt. 8 André Smal 90 punt. Gehuwden 1. C v. Daatselaar 121 punt 2. J. Bouw 88 punt. 3. P. Hilhorst 83 punt. LEUSDEN/ZUID - In de nacht van zaterdag op zondag werd in het jeugd- gebouw De Grote Kuip aan de Ooie- vaarshorsterweg in Leusden/Zuid ingebroken Blijkbaar was het de inbre ker (of inbrekers) alleen maar te doen om schade aan te richten, want er werd niets vermist. Tal van platen, ter waar de van enkele honderden guldens lagen her en der verspreid door het gebouw, terwijl de vandaal een spuitbus had leeg gespoten Nadat de boel was opgeruimd bleek alles nogal mee te vallen. Er was geen schade BARNEVELDSE DRUKKER IJ NIEUWSTRAAT 15 TELEFOON 3141 BARNEVELD Leusden-Centrum haar ijsbaan snel DONDERDAG 14 JANUARI 1970 De Klaveet aan de Postweg, waarin de taveerne is ondergebracht De gezellige bar. LEUSDEN - Het is nog veel te wei nig bekend, dat reeds sinds de vijf tiger jaren tweemaal per jaar con certen worden verzorgd door leden van het Utrechts Stedelijk Orkest. Zij vin den beurtelings plaats in het Hervormd Centrum te Leusden-Centrum en in ,,De Mof", Leusden-Zuid. De com missie onder wier auspiciën deze win ter concerten worden gegeven, doet al wat in haar vermogen ligt om belangstelling daarvoor te wekken. Zij ziet uiteraard in de toekomst bij groei- nd inwonertal mogelijkheden tot het aantrekken van een ruimer publiek en wellicht ook een nog betere ac commodatie. Het eerstvolgende concert opdonder- dag 4 maart a.s., 8 u., in ,,De Mof" zal worden verzorgd door een trio bestaande uit Yvonne Hoekstra (piano), Herman Braune(klarinet)enTom Rein- ders (fluit). Het programma bevat wer ken o a van Mozart, Brahms, von Weber en Poulenc. Het U S.O zal zijnerzijds voor een concertvleugel zorgen. Aangezien concertzaal ,,De Mof" nogal excentrisch ligt ten opzichte van de Leusder woonkernen, kanditeen bezwaar opleveren voor hen die niet voor eigen vervoer kunnen zorgen Zij schromen evenwel niet zich in ver binding te stellen met Mevr A Kre- kel-Aalberse, van Hardenbroek van Lockhorstlaan 19, Leusden-Z. (-3490- 14602). Het vervoer naar en van ..De Mof" kan dan worden geregeld. In andere gevallen kan men rekenen op de hulp van de Babysit-eCentrale van Mevr C. Deenik-van Gooi, Juliana- laan 35 (03490-18134), eveneens te Leusden-Z. Kaarten a f 2,-- zijn ver krijgbaar aan de zaal en voorts tevo ren, behalve bij Mevr. Krekel, ook nog bij Mevr N Cohen-van Veltum, Lou ise de Colignylaan 12, Leusden-Z. en wat Leusden-C. betreft, bij Mevr A. H v. d. Berg-v. d. Heugel, Ha- mersveldseweg 6a en de Heer A. J. vün Kooy, Hamersveldseweg 130. De toegangsprijs voor deze fraaie 'j concerten kan zeer laag wordengehou- i den, dank zij een forse gemeentelijke subsidie Ten overvloede wellicht ver- mmelden wij nog, dat men de pauze genoeglijk in het restaurant van ,,De j Mof" kan doorbrengen. LEUSDEN - Alleen van rooster II kunnen wij u de uitslagen doorgeven van de huiscompetitie der Leusder Schaakvereniging. In deze opgave komt J U de naam A Tonneman tegen, een nieuw lid, enige tijd geleden een van onze beste jeugdschakertjes, die nij i zijn intrede bij de senioren heeft ge- j daan We hopen dat deze eerste uitslag te- j gen Simon de Ridder hem niet ontmoe digd heeft, en wij zijn ervan overtuigd dat hij beter kan, We hopen in hem dan j ook een geducht tegenstander te vinden Wij wensen dat je je bij ons meer thuis voelt Allard. Uitslagen: Dijkstra Sr-Horst 0-1. Dijkstra Jr-Graafland 0-1. v. d. Steeg- v Santen Jr 0-1 Mevr Graafland - Kraaikamp 0-1 S. de Ridder-A. Ton- neman 1-0. Naast de piano op een verhoging is ruimte genoeg om inde vrolijke uurtjes ,,aan te schuiven." De taveerne is bijzonder sfeervol inge richt met attributen uit de hippische wereld. (van de redaktie) ACHTERVELD - Vrijdagmiddag werd de vernieuwde „Heerd" van de mange ,,De Klaveet" aan de Postweg in ge bruik genoemen. Deze genoeglijke ta veerne met algehele vergunning, is in de eerste plaats bedoeld als trefpunt voor de paardenliefhebbers. Zoals be kend is de Klaveet één van de weinige hippische centra in onze gemeente, waar particulieren les kunnen nemen in het paard- of ponyrijden. Bovendien is De Klaveet bijzonder gunstig gelegen aan de Gelderse Vallei Route, waardoor vooral in de zomer veel dagtoeristen uitrusten en een verfrissing gebruiken op het dan bijzonder gezellige terras. De taveerne van de Klaveet werd vrij dagmiddag op een bijzonder charmante wijze ,,nat" gemaakt. Eigenaar Bert van Wegen kon tal van belangstellenden vrienden en kennissen welkom heten, en gelukwensen in ontvangst nemen. De taveerne is op antieke wijze inge richt, wat de sfeer bijzonder ten goede komt. Een intieme bar completeert het charmante geheel. Deze bar kwam op de plaats, waar vroeger het opka mertje was met een keldertje. ,,Die kelder stond vroeger meestal onder water," lachte de heer van Wegen vrij dagmiddag, ,,we zullen de zaak nu on der het bier zetten De Klaveet bezit acht paarden en pony's. Wil men les nemen, dan kan dat alleen op afspraak. ,,Het is echt niet zo, dat we erin de zomer een toeristische attractie van maken. Er is beslist geen sprake van, dat de toe risten hier .ezeltje" kunnen komen rij den voor een kwartiertie. Dat is er niet bij. De dieren zouden daar trouwens kapot aah gaan Gemidded geven de instructeurs van de Klaveet zo'n vijftig lesuren per week De instructeurs zijn Harold van Wegen en mej Monique van Wegen Er wordt wel eens gezegd dat rijlessen voor paarden duurder zijn, dat voor een auto, maar de prijzen van De Klaveet spre ken andere taal. Voor een kaart, geldig voor tien lessen, betalen volwassenen f.75.--, voor Fjordenpaarden geldt een tarief van f.50,-- per tien lessen en voor de kinderen (op pony's) f 35.-- per tien lessen, Deze lessen worden zowel in de manége, als buiten op het eigen ruiterpad van de Klaveet gegeven Met het ingebruiknemen van de ta veerne van de Klaveet heeft Achter veld (en ook de gemeente Leusden) er een bijzonder gezellige gelegenheid bij gekregen, waar het goed toven is. En dan behoeft men zelf nog niet eens een paardenliefhebber te zijn LEUSDEN-CENTRUM - 6 januari - Vorige week woensdagmiddag werd Leusden-Centrum een ijsbaan rijk, want toen opende wethouder van Zand brink om klokslag twee uur door middel van een schot uit een alarmpistool deze nieuwe ijsbaan. Deze ijspiste, gelegen op een stuk weiland van de familie de Kruif, dat gelegen is achter no. 86 aan de Hamersveldseweg, kreeg bij deze opening de benaming: Nieuw-Zwa nenburg. In zijn openingswoord ver klaarde wethouder en voorzitter van de Sportstichting W. A. van Zandbrink dat deze nieuwe ijsbaan slechts van tijde lijke aard was, daar ze midden in het uitbreidingsplan Rossenberg 2 ligt. De spreker dacht dat deze tijdelijke aard toch nog wel voor een jaar of vier zou zijn, waarna men hopelijk een definitie ve oplossing gevonden zou hebben. Het zelfde was gesteld met de exploitatie van deze ijsbaan, die nu nog in handen was van de gemeente zelf. Nadat de heer van Zandbrink in zijn openingswoord dank had gebracht aan het adres van het aannemingsbedrijf Van Schoonhoven voor de vlotte werkwijze bij het aanleg gen van deze baan en de hoop uitsprak dat er spoedig een ïjsvereniging opge richt zou worden, die dan ook de onge bruikelijke taak van de exploitatie door de gemeente over zou gaan nemen, konden de vele schaatsliefhebbers van start gaan. Een honderdtal schaatsers, groot en klein, stroomden de prachtige gladde ijsvlakte op om hun eerste baan tje op Nieuw Zwanenburg te trekken. Was het prachtige ijs een verrassing voor de vele schaatsliefhebbers, de vriendelijke geste van de gemeente dat men deze middag kosteloos mocht schaatsen nog meer. Geen wonder dus dat deze mededeling dan ook met ge juich werd ontvangen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de ijsbaan te scheppen op de tennisba nen van het Burg Buiningpark, die hiervoor dan onder water gezet zouden worden Maar door vooral financiële en praktische bezwaren moest men hiervan afzien. Door de welwillende medewerking van de familie de Kruif kon de gemeente reeds nu gaan be schikken over het reeds eerder ge noemde weiland. Ondanks dat de bouw wereld op winterreces was, want tus sen Kerst en Nieuwjaar lag de gehele bouwwereld stil, begonnen twee hydro- lische kranen van de Fa. Schoonhoven reeds op de Oudejaarsdag met het op werpen van de aarden dam om het ter rein. Zaterdags na Nieuwjaar werden deze werkzaamheden hervat en kon men 's middags starten met het onder water zetten van het terrein Het win terse weer zorgde voor de rest. een gladde ijsvlakte van ruim 75 m bij 150 m. Zoals men van gemeentewege te LEUSDEN/ZUID - Iedere donderdag wordt van 10 tot 11 uur 's morgens zwangerschaps gymnastiek gehouden in het concertgebouw van het Groene Kruis te Leusden/Z. Van 11 tot 12 uur is er voor de bejaarden gelegen heid om onder deskundige leiding m beweging te blijven Nadere inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de wijkverpleegsters LEUSDEN-ZUID - In tegenstelling tot wat in andere bladen is gepubli ceerd en eveneens in tegenstelling tot wat in Leusden-Zuid gewoonte is. zal de kerkdienst der Hervormde Gemeen te in Leusden-Zuid op zondagavond a.s niet om half zeven beginnen, maar om zeven uur. Voorganger in deze dienst is Ds. Iz. Kok uit Baarn LEUSDEN - Vorige week zijn de kerstbomen in de gemeente Leusden op deskundige wijze begeleid door de brandweerkorpsen van Leusden en Ach terveld ,,in de fik" gestoken. De be langstelling voor deze „vurige" ge beurtenissen was niet zo erg groot, vooral ouderen lieten verstek gaan. Dat weerhield de jeugd er overigens niet van om in Achterveld, Leus den/centrum en Leusden/zuid er een happening van te maken, ondanks het koude weer. De brandweermannen maakten er tenslotte een extra oefe ning van. In totaal werden ongeveer 200 bomen verbrand. Donderdagmiddag moest de ijsbaan weer worden gesloten, omdat weergo den koning winter tijdelijk op de vlucht deden slaan. kennen gaf, zal nog een gedeelte terrein verlaagd worden, zodat men straks een 400 m baan kan realiseren De baan zou aanvankelijk voorzien worden van een super-moderne „koek en zopie", waarvan de eigenaar zich als baanbeheerder zou opwerpen. Maar deze eigenaar van de rijdende-patat- kraam liet het op het laatste moment afweten. Ook deze problemen werden opgelost en hiervoor werd een op het terrein staande kippenhok omgetoverd tot konsumptietent Woensdagmiddag en woensdagavond werd er door velen gebruik gemaakt van deze nieuwe ijs baan, die des avonds verlicht was en voorzien van een geluidsinstallatie zodat men onder het horen van bekende muziekdeuntjes zijn baantjes kon trek ken. De jongeren die inde gemeente Leus den een handtekeningaktie op touw had den gezet om hiermede druk uit te oe fenen voor realisering van een ijsbaan LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag avond houdt de K P J. afdeling Hamers- veld een creatieve avond onder leiding van Gerard Verhoef uitKockengen. De ze 3e creatieve avond vindt plaats in ,,de Til" en begint om 20.00 uur. Dit is te vens een mooie gelegenheid om werk stukjes te maken voor de wedstrijd op de kring creatieve dag op 7 februari te Hoogland Het bestuur hoopt dat er voor deze avond veel belangstelling be staat. konden tevreden zijn De gemeente Leusden was in een ijltempo tegemoet gekomen aan hun verlangens Zo'n vlotte werkwijze hadden velen niet ver wacht en daarom is het bijzonder jam mer dat na één dag geopend geweest te zijn men donderdagmiddag moest besluiten de baan voor publiek te slui ten. Het wachten is nu weer op de weer goden en in deze periode zullen vele kinderen aan het sparen zijn gesla gen, want de toegangsprijs van twee kwartjes voor hen'is toch wel een bij zonder grote uitgave.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3