Oudercommissies basis-scholen Leusden Zuid hielden bliksem- aktie voor een gymnastieklokaal Vroege geboorte in geite-gezin Oprichtings vergadering Schaatsvereniging Diamanten huwelijk in Leusden/Zuid Echtpaar Brouwer van Breda 24 jan. 60 jaar getrouwd Vrijdag 22 jan. in de Tennis-kantine: RECTIFICATIE Concert in De Mof op 4 februari AD WISMAN Bestuurder gedood ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN leusdenaar omgekomen bij verkeersongeluk LOOP DER BEVOLKING IN 1970 In de loop van hun huwelijk is het echtpaar verschillende malen van de ene standplaats naar de andere verhuisd. Via Haarlem, Schagen, Uithoorn, Venlo en Amersfoort kwam het echtpaar Brou wer tenslotte in Leusden terecht. Ze had den inmiddels twee kinderen, een zoon en een dochter De zoon is nu de ge meentesecretaris van Leusden Hobby's9 De heer Brouwer leest ont zettend veel. Mevrouw ook, als ze daar de tijd voor heeft gevonden, want. zegt ze, hoewel het wat moeilijker gaat. ik kan toch slecht stil zitten. De televi sie vindt ze niets. ,,Die maakt de ge zelligheid, zoals we die vroeger in het gezin kenden, totaal kapot. Je zit de hele avond naar dat kasje te staren tot dat het afgelopen is en dan ga je naar je bed, nee. voor mij hoeft het echt niet. "Hij rookt niet en gebruikt geen drank, maar zij vindt het wel gezel lig. Zij houdt ook van bezoek, zo maar om wat te praten Wat dat betreft kan zij zich zaterdag middag a.s. uitleven tijdens de receptie in Hotel Monopole in Amersfoort. Dan zal de heer Brouwer wellicht ook weer tal van zijn oud-leerlingen kunnen be groeten, die hij vroeger de kunstgrepen van o.m. de stoomlocomotief heeft bij gebracht Vanaf deze plaats onze harte lijke felicitaties voor het diamanten echtpaar! Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - In ons vorige num mer stond abusievelijk, dat hetconcer door leden van het Utrechts Stedelijl Orkest in De Mof te Leusden/zuid oj 4 maart a.s. zou worden gegeven. Di had uiteraard moeten zijn: op 4 febru ari a.s. Waarvan acte! OOK VOOR Zie onze speciale advertentie in dit blad Auto oj) verheerde rij haan: LEUSDEN/AMERSFOORT - Bij een verkeersongeval op de Rijksweg 28 on der de gemeente Amersfoort is maan dag de 75-jarige J. de M. uit Nunspeet om het leven gekomen. De M reed met zijn auto over de verkeerde rijbaan in de richting Hoevelaken en botste frontaal op een uit die richting komen de auto, bestuurd door de 41-jarige T M. van de Vossenberg uit Hulshorst Deze werd levensgevaarlijk gewond en is in een ziekenhuis te Amersfoort opgenomen De politie vermoedt dat de bejaarde de M de afrit op de grens Amersfoort- Leusden is opgereden Hij zou dan al enige kilometers over de verkeerde baan hebben gereden voordat het onge luk gebeurde. Voorlichtingsavond van de Jeugdraad ACHTERVELD - Het bestuur van de Achterveldse Jeugdraad vestigt nog maals de aandacht op de voorlichtings avond voor de Achterveldse jongeren. Deze avond wordt gehouden op vrijdag 22 januari a s. des avonds om half acht in ..Ons Gebouw." us eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG JITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N. V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL DONDERDAG 21 JANUARI 1970. Redaktie: BERT VOS 2e jaargang nummer 38 Uit het familie-album van het echtpaar verkeringstijd. Brouwer: een foto, gemaakt tijdens hun dag van Amersfoort naar Amsterdam, vandaar naar Haarlem en verder IJmui- den en terug naar Haarlem te fietsen. „Fietsen, dat was onze lust en ons leven," zegt mevrouw Brouwer. „Nu gaat het niet meer, maar toen fietsten we ontzettend veel, ondanks het feit, dat wij vrij reizen hebben bij de Ne derlandse Spoorwegen." De heer Brou wer is namelijk machinist geweest bij de NS en nu zo'n 23 jaar gepensioneerd. Door zijn beroep kent hij Nederland vrij goed. Zijn werk, het besturen van de locomotief, voerde hem door het grootste deel van Nederland, behalve door Zeeland. Aanvankelijk zou de heer Brouwer le raar worden Tenminste, dat was de bedoeling van zijn vader. Maar dat zin-' de de heer Brouwer niet erg ,,U ver dient uw brood met uw handen, zei hij tegen zijn vader, „en dat wil ik ook". Hij kwam in opleiding bij de Rijksmarinewerf te Den Helder, waar hij praktijkervaring opdeed als machine bankwerker. 's Avonds ging hij dan nog naar school om zich verder theoretisch in dit vak te bekwamen. „Na het werk, dat 's morgens reeds om zes uur be gon, ging ik naar school. Dat was van 's middags vijf tot 's avonds negen uur" Toen hij 1 werd solliciteerde hij bij de Nederlandse Spoorwegen, toen nog de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij, die later met het Staatsspoor de huidige N S zou worden. Het werk als machinist beviel hem bij zonder goed, ook al had zijn vrouw er een beetje een hekel aan. vooral door de bijzonder lange werktijden 16 uur per dag) en het feit, dat de heer Brouwer vaak afwezig was. In de tussentijd deed hij ook nog examen voor technisch te kenaar en slaagde De heer Brouwer, geboren in 1887 in Hellevoetsluis, ontmoette in 105 mej. F J. van Breda in Den Helder, waar zij geboren en getogen was. Na zes jaar verloving besloten ze de grote stap te wagen en kropen ze samen in de huwelijksboot. Dat was op 24 januari 111 ..Vroeger duurde een verloving nog zo lang," zegt mevrouw Brouwer, „ik vind het nu allemaal veel losser geworden, als men nu trouwt zijn het nog bijna kinderen Ze hebben eigenlijk hun hele jeugd nog voor zich Ze glimlacht even en zegt dan" als men nu er ook nog over zou gaan denken, dan zou men ook niet zo'n erge woningnood hebben. Het gaat allemaal veel te snel. het is niet meer bii te houden (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Ook al laat Koning Winter de schaatsliefhebbers op het moment dat wij dit neerschrijven aardig in de steek, dat wil nog niet zeggen, dat men bij de pakken neer moet gaan zitten. De Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport in Leusden heeft de oproep gedaan tot oprichting van een schaatsvereniging. De sportstichting is van mening, dat de exploitatie van de ijsbaan aan de Hamersveldseweg aan een schaatsver eniging moet worden overgelaten. Zij hoopt, dat de schaatsliefhebbers hun waardering voor de aanleg van de baan niet alleen zullen laten blijken door lid LEUSDEN - De 19-jarige J. B. Ha mers uit Leusden is vrijdagavond bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Hij reed in zij witte volkswa gen over de Arnhemseweg in Amers foort, komende uit de richting Leusden. Door nog onbekende oorzaak raakte hij op de linkerweghelft en vervolgens in de linkerberm, waar hij frontaal tegen een boom botste. De politie werd om streeks 23.15 uur gewaarschuwd door een voorbijganger die het wrak van de auto had opgemerkt, maar al eerder moeten verscheidene automobilisten de verongelukte wagen voorbijgereden zijn Toen de politie arriveerde was de jongeman nog in leven, maar hij over leed op weg naar het ziekenhuis. De gemeentepolitie te Amersfoort ver zoekt eventuele getuigen van het onge val zich met haar in verbinding testel len via tel. 03490 - 14444 te worden van deze nog op te richten schaatsvereniging, maar dat zij ook aanwezig zullen zijn op de oprichtings vergadering, welke gehouden zal wor den op 22 januari a.s. De vergadering wordt gehouden in de tenniskantine op het sportpark om 8 uur. De sportstichting verwacht een grote opkomst. Zij hoopt dat de schaatslief hebbers zich bereid zullen tonen zich voor dp vereniging te willen inzetten, zodat het genomen initiatief tot het aan leggen van een ijsbaan zal uitgroeien tot een bloeiende schaatsvereniging. Zij verwacht zeker, dat een groot aantal van de bijna 300 mensen, die de op 30 december 1970 aan het gemeentebestuur verzonden brief hebben ondertekend, ook op deze vergadering aanwezig zul len zijn, om hun belangen te komen be hartigen. Tot nu toe (maandag) hebben zich reeds 75 leden opgegeven. Zij komen echter alleen uit Leusden/Centrum. De sportstichting vraagt zich af. waar de schaatsliefhebbers uit Leusden/zuid blijven Vrijdagavond kunnen ook zij zich opgeven om daadwerkelijk mee te helpen! Overigens hebben zich al twin tig mensen opgegeven, di niet alleen lid willen zijn, maar tevens de handen uit de mouwen willen steken Gevraagd nog méér mensen die dat willen! Op geven op het gemeentehuis, of vrij dagavond tijdens de vergadering. OCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOj LEUSDER KRANT Advertentie's 15 ct per mm Kleintjes 17 ct per woord, traktprijzen op aanvraag. Abonnementsprijs: f2,25 per kwartaal. Losse nummers: 20 ct. LEUSDEN - Op 1 januari 1971 telde de gemeente Leusden in totaal 10.245 inwoners tegen 10.031 op 1 januari 1970. In 1970 werden 208 kinderen ge boren en overleden er 49 bewoners. Een geboorte-overschot van 159 Het vestigingsoverschot in 1970 bedroeg 551 In 1970 werden in totaal 83 huwelijken afgesloten. Op 1 januari 1970 telde de gemeente Leusden 5250 mannelijke inwoners en 4788 vrouwelijke inwoners. Op 1 janua ri was dat resp. 5368 en 4877. In totaal kwamen er in 1970 214 inwoners bij, waarvan 118 mannen en 96 vrouwen. N Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Dinsdagavond erd Leusden/Zuid door leden van de ludercommissie der beide basisscho en van deze dorpskern bewerkt voor het ;etten van handtekeningen. Doel van de- ;e aktie: het eerder gerealiseerd krij- ;en van een brood-nodig gymnastiek- okaal dan het gemeentebestuur van eusden in gedachten heeft. De bewo- lers van Leusden/Zuid zijn niet zo rg best te spreken over het feit, dat mn dorp het nog steeds zonder gymnas- ieklokaal moet doen, zodat de leer ingen der scholen naar Leusden/Cen- rum moeten om daar hum gym-onder- vijs te kunnen krijgen. Dit vergt gro- e kosten per jaar en veel verlies van lostbare studie-tijd Bovendien ont weekt het de in Leusden/Zuid geves- igde sportverenigingen aan een zaal- iccommodatie, waardoor deze vereni- [ingen uiteraard in hun groei worden lelemmerd. Hoewel het gemeentebe- tuur herhaaldelijk heeft gezegd, dat !en gymnastieklokaal voor Leusden- iuid van het grootste belang is, en ij er alle aandacht aan zullen blijven esteden, is er tot nu toe geen enkele eden om aan te nemen, dat dit lokaal linnen afzienbare tijd zal worden ge realiseerd. Er is sprake van 1974 in dat duurt, aldus de oudercommis - lies, veel te lang. Een moeilijkheid zo zegt het gemeentebestuur in tal an gesprekken over dit probleem, de laats en de kosten. Vooral financieel iet het er voor de gemeente Leusden iet zo rooskleurig uit, terwijl er tal an prioriteiten zijn die eigenlijk zo poedig mogelijk gerealiseerd zouden loeten worden. In Leusden/Zuid wil ïen trachten de zaak toch te bespoe- igen door middel van een demokra- ische aktie het verzamelen van hand- ekeningen van bewoners, die eveneens an mening zijn, dat het zo niet langer Woensdagmorgen bood een dele- ;atie van het aktie-comité de verza- nelde handtekeningen met een bege- eidende brief aan burgemeester mr H. v. d. Post aan tijdens diens ipreekuur in het gemeentehuis. In de inef was het volgende te lezen: Edelachtbare Heren, De oudercommissies der beide ba- isscholen te Leusden/Zuid verzoeken er met de meeste spoed zorg voor te illen dragen dat er in Leusden/Zuid ïen gymnastieklokaal gebouwd wordt, "nige suggesties onzerzijds volgen lieronder. Ie Daar de woningbouw teLeusden- jentrum achterblijft op het schema, het gymnastieklokaal dat daar in 971 volgens de scholennota gepland beter in Leusden/Zuid gebouwd unnen worden. Wellicht ten overvloe- e herinneren wij U eraan dat Leus- en/Zuid practisch volgebouwd is en volwaardige 6-klassige basisscholen ezit, waarmee voldaan is aan de nor- len, neergelegd in de scholennota oor het verkrijgen van een gymnas- leklokaal. Een gymnastieklokaal te Leusden/Zuid heeft de volgende voor delen. a Het tijdverlies ontstaan door het heen en weer reizen naar Leusden- Centrum voor gymnastieklessen komt te vervallen b De buskosten, geraamd op jaarlijks ca. f8000,-, komen te vervallen, c Er komt meer ruimte voor gymnastiekonderwijs in het be staande lokaal te Leusden/Centrum zodat er in de toekomst geen of in ie der geval minder leerlingen van Leus den/Centrum naar Achterveld ver voerd behoeven te worden, hetgeen weer tijd en geld spaart, d. Er komt ruimte voor sportactiviteiten voor de bevolking van Leusden/Zuid in de uren dat het lokaal niet door de scholen ge bruikt wordt. 2e Als bouwplaats zou kunnen die nen een grasveld naast de bestaande speeltuin Dit verzoek gaat vergezeld van hand tekeningen door ons tijdens een blik semactie verzameld onder de bevol king van Leusden/Zuid Wij sprekende verwachting uit, dat dit er toe zal bij dragen ons verzoek zo spoedig moge lijk te willen inwilligen en verblijven inmiddels met de meeste hoogachting, de voorzitters Een afschrift van dit schrijven is verzonden aan De inspecteur van het basisonderwijs, de heer M. A. C. Lindeman De rijksconsulent lichame lijke opvoeding.de heer M v. Arkel Eén exemplaar ter inzage van de ge meenteraadsleden. De redakties vande Leusder courant, de Amersfoortsche Courant en 't Centrum. (van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Begin vo rige week werd op het bedrijf van de heer A Los, Hamersveldseweg 102 een geitje geboren, wat bijzonder vroeg is voor de tijd van het jaar In het algemeen kan men de eerste geitjes verwachten in begin maart (op z'n vroegst) tot de tweede helft van april. Overigens kwam het geite-jong geheel onverwachts voor de familie Los, die zich al meerdere malen had afgevraagd, waarom Geeltje, zo heet de moeder, geen nageslacht voort bracht De inseminator. de heer Van der Broek, was al verschillende ma len geweest De familie had niet ge merkt. dat Geeltje intussen het initi atief in eigen poot had genomen. Op een morgen vond men het geite-lam- metje in de schuur en omdat het nog al koud was en het beestje zich niet meer bewoog, dacht men teleurgesteld, dat het dood zou zijn Maar niets was minder waar' Toen men het kleintje naar de warme kachel had gebracht, duurde het maar eventjes en het geit je dartelde heel vrolijk rond op haar nog wankele pootjes. Moeder en kind maken het momenteel heel goed, zoals ook op bijgaande foto te zien is, waar de kinderen van de familie Los trots het geite-gezin aan de fotograaf laat zien. Over de vader tast men echter nog in het duister, ook al zijn er wel vermoedens, die trouwens wel nooit bewezen zullen worden (Foto Leusder Krant) (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op zondag 24 jan uari is het echtpaar H. Brouwer- Van Breda zestig jaar getrouwd. Dit heuge lijke feit wordt zaterdag officieel ge vierd tijdens een receptie in Hotel Mo nopole te Amersfoort, 's middags van half vier tot vijf uur. „Wij hebben Mo nopole gekozen, omdat dit vlak bij het station ligt. Dat is gemakkelijker voor familie en kennissen, die niet inde buurt wonen en met de trein komen," zegt me vrouw Brouwer, die het altijd even ge zellig vindt, wanneer er bezoek is. Zo ook nu, als wij het diamanten echt paar opzoeken voor een plaatje met een praatje. De heer Brouwer wordt op 13 augustus 84 jaar, zijn vrouw op 24 april 85 jaar. Een hele leeftijd, maar de beide „jongelui" zien er nog kwiek uit, ook al gaat het allemaal niet meer zo gemakkelijk al vroeger, toen ze het samen presteerden om in één

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1