KPJ Hamers veld hield jaarvergadering EERSTE GRAAFWERK VOOR CLUBHUIS Geef U op voor de peuterclub onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente leusden Ledental bijzonder sterk gestegen ad wisman Erelidmaatschap aan de heer De ff ijze uitgereikt Toetreding Nijkerk tot Eemland Buitenspel materiaal Treeklopertjes Dringende oproep aan de ouders Bij te geringe belangstelling voorlopig geen crèche Grondverkoop Achterveld T- eusder Krant Verschijnt wekelijks inACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE:H. J. HEINE END. REBEL 2e jaargang nummer 39 Redactie en administratie- Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS DONDERDAG 28 JANUARI 1971 LEUSDEN/CENTRUM - In een tijd waarin de meeste jeugdverenigingen moeite hebben het hoofd boven water te houden, is het de K.P.J. afdeling Hamersveld gelukt het ledenbestand met maar liefst 67% te doen stijgen. Zo de vereniging vorig jaar 75 leden telde, is sinds kort het 125ste lid de gelederen opgenomen. Een ge weldige prestatie! Dit maakte voorzitter Antoon van Roo- men vrijdag 22 januari bekend op de jaarvergadering, gehouden in het jon gerencentrum ,,de Til" te Leusden- centrum. De voorzitter sprak als volgt Over het algemeen gesproken kunnen met tevredenheid terug zien op het afgelopen jaar De twee voornaam ste punten die we het vorig jaar op het programma hadden staan waren het verkrijgen van een ledenaanwas en het betrekken van een eigen ..horne' In dit streven zijn we geslaagd. Het ledental is met 50 gestegen en wat het eigen home betreft, dat heeft geen verdere uitleg nodig .,De Til" kennen we onderhand allemaal van binnen en van buiten. Onze vreug de over de totstandkoming van de Jongerensoos is ontzaggelijk groot Immers het houden van bijeenkom sten en dergelijke in een eigentijdse ruimte slaat meer aan, en de onder linge band in de afdeling is hierdoor versterkt. Hulde aan de jeugdraad voor de organisatie, en aan onze leden en alle anderen, voor de verbouwing en de inrichting van de oude jongens school tot een lokaliteit waar veel andere afdelingen van de KPJ. echt wel een beetje jaloers op zijn. Hoogtepunten van het afgelopen jaar waren ongetwijfeld de trip naat Am sterdam waar we de rock-musical ,,Hair" hebben bezocht en het bezoek aan de one man show van Toon Her mans in het Theater Carré. Ook de discussie-avond vlak voor de kerst dagen. met het jongerenkoor, was een succes. Deze discussie was belangrijk genoeg om nog even aandacht aan te schenken. Dit omdat wij van mening zijn dat behalve de gewone program mapunten als sport en lichamelijke en geestelijke ontspanning, de K.P.J in de toekomst ook wat meer zal moeten gaan doen aan maatschappelijke bewustwording. Met als onderwerpen bijvoorbeeld oor log en vrede, tegenstelling tussen ar me en rijke landen, honger, lucht verontreiniging. Het bestuur meent dat ook K P.J ers zich eens af moeten vragen ,.Wat heb ik hier mee te maken!" We zul len dan vast tot verrassende conclu sies kornen. K.P.J. SCHENKT f 800,-- VOOR DE MISSIE De oudijzeractie in de lente van het vorig jaar werd een enorm succes. waarvan ook onze oud parochiaan pater Antoon Voskuilen in zijn missie in Kenya de hopelijk zegenrijke vruchten zal mogen plukken. Een deel van de opbrengst, namelijk f 800,-- is aan hem geschonken in het teken van de vas tenactie. DANK Verschillende personen die zich liet afgelopen jaar enorm voor de K.P.J hebben ingezet werden in het zonnetje gezet en met een cadeaubon verblijd Dit waren Gerardus van de Hengel, voorzitter van de Jeudraad, Piet Val kenet, cultureel adviseur en pastoor HAM. Kitselaar, geestelijk advi seur. De voorzitter sprak aan het eind van zijn redevoering de wens uit, dat de K.P.J. dit jaar weer net zo succesvol zal blijken als het afgelo pen jaar en dat het een vereniging blijft waar het prettig van is lid te zijn en naar toe te gaan. JAARVERSLAG SECRETARESSE De secretaresse. Truus Bokkers. vermelde in haar overzicht van het afgelopen jaar een indrukwekkende reeks activiteiten Op sportgebied haalde de afdeling Ha mersveld" overal successen en de prijzenkast is dan ook weer aardig aangevuld Er werden 14 avonden georganiseerd op sportgebied waarvan 2 volleybal- tournooien en 4 voetbaltournooien Op algemeen gebied werd ook ge noeg georganiseerd, te weten. 21 maart, bezoek aan ,,Hair", 25 april oudij zeractie, 28 mei Isidorusfeest, 4 au gustus creatieve avond, 8 september bespreking winterprogramma, 12 sep tember feestavond, 18-20 september week-end naar Duitsland, 15 oktober Oogstdankviering. 22 oktober kreatieve avond, 27 oktober demonstratie huid verzorging. 7 november opening van ,,De Til", 24 november filmavond. 3 december Sint Nicolaasfeest, 10 de cember instructie avond, 12 december bezoek aan Toon Hermans, 22 decem ber gespreksavond. FINANCIEEL ROOSKLEURIG De penningmeester, Antoon vanRoo- men Hzn. noemde in zijn financieel jaarverslag 1970 een gunstig jaar voor de vereniging. Er zijn veel uitgaven gedaan, maar dankzij velerlei kas-ac- tiviteiten en subsidies is de financiële toestand er op vooruit gegaan. In to taal aan bezittingen en in kas bedroeg januari 1970 f 3.332,21 Nu is dit bedrag gestegen tot f 3.892,10. Een vooruitgang dus van f 559,89. BESTUURSVERKIEZING Door het aftreden van sportleider Gerard van 't Klooster werd er een bestuursverkiezing gehouden. Met twee stemmen méér werd Ida van de Bre mer verkozen tot nieuw bestuurslid. AFSCHEID De KJ.P moest deze avond van twee trouwe medewerkers afscheid ne men. Wegens drukke werkzaamheden moest Gerard van 't Klooster zijn bestuursfunctie neerleggen Gedurende 5 jaar was hij bestuurslid geweest Om te tonen hoezeer men zijn werk voor de vereniging had gewaardeerd werd zijn afscheid op een originele manier gevierd. Hem werd opgedragen zelf zijn vui le" was van de lijn te halen Een lan ge waslijn met daaraan allemaal brief jes met kwikslagen over zijn K P J - karnère werd de zaal ingebracht. Het scheldend bestuurslid had zelf de eer om alle briefjes hardop voor te lezen tot hilariteit van de aanwezigen Aller lei gebeurtenissen van de afgelopen jaren werden opnieuw belicht Als een rode draad liep het aantal leden wat hij aangebracht had, door deze opsom ming. Na dit vrolijke afscheid volgde een serieus woord van de voorzitter. Hij was vele jaren de ..Public Relations man" van de K.P.J geweest. Naast zijn sportleiderschap had hij ook nog kans gezien om 25 nieuwe leden aan te brengen, iets wat hoog werd gewaar deerd De voorzitter dankte Gerard voor de jarenlange prettige samenwerking Om deze dank kracht bij te zetten werd hern een mooi tinnen kleinnood aangeboden RECHTZAAK TEGEN DE HEER DE WIJZE Het hoogtepunt van deze avond was wel de rechtzaak tegen de heer De Wijze De heer De Wijze nam af scheid als sportleraar van de K P J. Om aan dit afscheid een extra luister bij te zetten had het bestuur er een humoristische rechtzitting van ge maakt. De rechtbank, cokpleet met toga's, verzocht de heer De Wijze om op het verdachtenbankje plaats te nemen De tenlaste legging van de officier van justitie loog er niet om Talloos bezwarend materiaal werd tegen de verdachte ingebracht. De verdediger echter weerlegde in een weergaloos pleidooi alle ten laste gelegde bezwa ren. De rechtzaak duurde ongeveer een half uur en was een aaneenschakeling van geestige opmerkingen, zodat de aanwezigen zich kosielijk amuseerden. ERELID De voorzitter, Antoon van Roomen, dankte de heer De Wijze voor de ze ven jaar dat hij de KPJ op sport gebied had begeleid en naar de vele sportsuccessen had gevoerd, die de afgelopen jaren zijn behaald Zijn verdiensten werden zo hoog ge waardeerd dat de heer De Wijze tot erelid van de vereniging werd benoemd Dit was de eerste maal dat het ere lidmaatschap aangeboden. Naast het erelidmaatschap werd de heer De Wijze een fraai boek aangeboden. Deze bijzonder geslaagde feestelijke jaarvergadering werd besloten met bin go-spel onder leiding van de heer Piet Valkenet. LEUSDEN - Het gemeentebestuur van Nijkerk heeft het dagelijks bestuur van het samenwerkingsorgaan Eemland verzocht te bevorderen, dat toetre ding van die gemeente tot het samen werkingsorgaan zou kunnen plaats vin den Het dagelijks bestuur heeft daar toe inmiddels in zijn vergadering van 19 oktober 1970 eenstemmig beslo ten Ontbreekt nu nog de toestem ming van de deelnemende gemeenten in het samenwerkingsorgaan. Vandaar dat b. en w van Leusden de raad voor stellen zich akkoord te verklaren met de toetreding van Nijkerk tot Eemland LEUSDEN/CENTRUM - Na een maandenlange voorbereiding van de bouwkommissie, bestaande uit de Heren D Opstelten, A. J. Houtveen, P. A. M. Wendel en J. P. H. van den Berg, was men zaterdag jl. zover dat de eerste spade in de grond kon worden gezet om te komen tot een klubgebouw voor de Leusdervoetbalvereniging. Na deze voorbereidende werkzaamheden en de gehouden financiële akties, dit alles onder het motto: ,,RODA thuis in een eigen huis", was bet zaterdagmorgen op het Burg. Buiningpark dan zover. Een shovel van het aannemingsbedrijf J. Mater, tevens Roda-lid, begon met het verwijderen van de grond voor de bouwput, waar het door Roda-lid Dick Opstelten ontworpen klubgebouw zal moeten verrijzen. Als straks deze grondwerkzaamheden gereed zijn kun nen de vele vrijwilligers aan de slag, want vele Rodaleden hebben zich be schikbaar gesteld om gezamenlijk mee te helpen dit fel begeerde gebouw, het toekomstige hart van de vereniging, steentje voor steentje op te bouwen. Een gebouw met een vloeroppervlak van ongeveer 325 vierkante meter. Een ge deelte van de grote zaal zal o.a. door een vouwwand afgescheiden worden van de rest. Deze gekreëerde ruimte zal gebruikt worden als bestuurskamer Voorts zal zich in dit gebouw bevinden een keuken, gardarobe, toiletten, hal berging etc. De buitenmuren zullen uit gevoerd worden in geel baksteenmet selwerk De binnenmuren zullen voor een gedeelte bestaan uit schoon met selwerk en voor de rest licht vertind. De vloeren zullen vervaardigd worden van beton terwijl de plafonds van hout zullen zijn en wel van zogenaamde pla fondschroten. LEUSDEN - Zaterdagmorgen werd een begin gemaakt met het grondwerk voor het clubgebouw van Roda '46 On der leiding van architect D Opstelten en J. v.d. Berg werden de eerste spa den in de drassige grond gezet, ter wijl een machine van het transportbe drijf Joh. Mater het grove werk deed De slechte weersomstandigheden deden het werk vroegtijdig stoppen Foto Janus Visser. Op de KPJ-jaarvergadering van de afdeling Hamersveld werd de heer De Wijze onderscheiden met het ere lidmaatschap van de vereniging. Op de foto krijgt de heer De Wijze de on derscheiding uitgereikt. Naast de heren Piet Valkenet, pas toor H. A. M. Kitselaar, werd ook de voorzitter van de Jeugdraad, de heer G. van de Hengel met een cadeaubon bedankt voor het vele werk in het afge lopen jaar voor de vereniging verricht, (zie foto). (Van de redaktie) LEUSDEN - In de loop van 1969 is in één der zalen van het jeugdge- bouw aan de Ooievaarshorsterweg een kindercrèche gesticht Deze crèche, die 's morgens tijdens de werkdagen is geopend, heeft ten doel kinderen beneden de leerplichtige leef tijd onderdak en verstrooiing te bie den. Aangezien een kinderbewaarplaats als de onderhavige een sterk sociale funktie vervult, menen b. en w. het be stuur van de crèche steun te moeten verlenen door middel van het in bruik leen geven van het volgende spelmate riaal. 1 stalen duikelrek en tentdoek, een schommelwip, een platte trekwa- gen. een zand- en speeltrekker en een platte kruiwagen, voor een totaalbe drag van f500,-; b. en w. vragende raad een krediet van f500,- voor dit doel beschikbaar te stellen. LEUSDEN/CENTRUM - Iedere moe der die maar enig belang bij de te openen kleuterklub heeft wordt dringend verzocht dit zo snel mogelijk kenbaar te maken. Het zou vreselijk jammer zijn als de crèche niet doorging om dat het bestuur van de speeltuinver eniging ,,Blijhof" te weinig aanmeldin gen binnen heeft om te kunnen draaien. Het is het bestuur bekend dat er animo genoeg is en dat veel moeders weke lijks of af en toe van dit kleuterklas- je gebruik willen maken. Maar.... slechts 17 kinderen zijn voor een enkel ochtendje geboekt. Willen alle moeders die soms, of voor één ochtend in de week hun klein tjes willen brengen dit aan de secre taris, de heer Van de Steeg, laten weten? Dan weet het bestuur waar het aan toe is. Dit opgeven is niet bindend. Het gaat erom of men in principe gebruik wil maken van het kinderklubje. Veel moeders denken nu misschien: „Fijn er komt een crèche! Daar kan ik wel eens gebruik van maken!" Bij voorbeeld tijdens de schoonmaak Maar als het bestuur dit niet weet, komt de crèche er voorlopig niet! Er moet voor er gestart wordt ze kerheid zijn over de bestaansmogelijk heden, anders is het niet verantwoord duur te investeren. De kosten zijn voor één ochtend f 2,50 De leiding is in handen van twee gediplomeerde krach ten, die iedere morgen aanwezig zijn, zodat de kinderen niet steeds een ander gezicht zien Zoals de zaken nu staan zou de speeltuinvereniging iedere week ruim f 50,-- toe moeten leggen op het peuterklubje En dat is natuurlijk on mogelijk. Wie een kind wil opgeven of inlich tingen wil krijgen kan zich, liefst zo spoedig mogelijk, wenden tot de secre taris, de heer Van de Steeg, Prunus- laan 34, Leusden-centrum. Telefoon 03496 - 1621 Bij onvoldoende belangstelling wor den de plannen voorlopig opgeschort. Wellicht dat er dan met de voltooiing van de uitbreidingsplannen Rossenberg en Rozendaal meer interesse bestaat voor de peuterclub. (Van de redaktie) L.EUSDEN - In de raadsvergadering van 15 april 1970 besloot de raad Leus den tot verkoop van een aantal per celen bouwterrein in het ontwerp be stemmingsplan Achterveld aan de Wo ninginrichting Centraal Nederland, te weten: a 88 kavels bouwterrein voor de bouw van een gelijk aantal gezinswoningen en b 69 kavels bouw terrein bestemd voor de bouw van een gelijk aantal garages/bergingen. Nadien zijn 9 van deze kavels be stemd voor de bouw van woningwet woningen. Daarnaast verzocht de Wo ningstichting Centraal Nederland om vermindering van het aantal kavels Om deze redenen stellen b en w. van Leusden de raad voor een nieuw besluit te nemen tot verkoop van a. 70 kavels bouwterein bestemd vooreen gelijk aantal eengezinswoningen en b. 53 kavels bouwterein, bestemd voor de bouw van een gelijk aantal garages/ber gingen. Voorgesteld wordt verder het raadsbesluit van 15 april 1970 in te trekken OOK VOOR

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1