Slechte beurt voor alle Impala-handbal-teams SPORT Zwemvereniging goed jaar achter heeft een zich Goede mikro-resultaten van K.C. Antilopen Impala-volleyballers speelden met wisselend sneees Leusder krant i ia>i;\\ kik; \dkki\<; dk ii 11n Geschil over trainings- opvatting maakte tweede vergadering noodzakelijk. wedstrijd Adsp iranten- jongens speelden eerste polo- Volleyballers De Glind verloren DONDERDAG 28 JANUARI 1971 LEUSDEN - Vrijdagavond kwamen de Haaien 111 een algemene jaarvergade ring Om 8 uur opende de heer Vro lijk de vergadering, die door ongeveer 31 ouderen werd bezocht De heer Vrolijk verzocht de aanwezigen een minuut stilte ii acht te nemen ter na gedachtenis aan een goed en sportief lid Hans Hamers, die op een zo nood lottige wijze om het leven was geko men. Na de minuut stilte wenste hij de familie Hamers veel sterkte toe bij dit smartelijke verlies Door de heer Kreulen werden de notulen van de vorige algemene ledenvergadering voorgele zen Deze notulen werden door de ver gadering goedgekeurd Hierna volgde het jaarverslag van de secretaris. Hieruit kwam naar voren, dat de pres taties van de kinderen in het afgelo pen jaar omhoog waren geschoten Vele wedstrijden werden gewonnen. Bij de afdeling polo behaalden de heren het kampioenschap en de dames wisten de tweede plaats te bemachtigen Sjaak Rijnders en Harrie Abbing zwommen mee met de nationale kampioenschap pen. Zij moesten met een bescheiden plaats genoegen nemen, maar het mee doen aan deze wedstrijden is zeker al een mooi resultaat Na het jaarverslag vroeg de heer Scholten het woord en wees op het bestaande truinei spi obleem en vroeg de voorzitter dit punt te verschuiven naar het eind van de vergadering, zodat hier veel aandacht aan besteed zou kunnen worden In liet jaarverslag van de penning meester kwam tot uiting dat men een gestadige ledengroei heelt Men groeide uit tot een ledental van boven de drie honderd, door bedanken van ongeveei 60 leden voi ig jaar zit men weei on der dit ledental Maar. liet de heer Dokter weten, de aanmeldingen zijn ei alweer De afgelopen oliebollenaktie was weer een enorm succes Vooral de fa m Roest bedankte de heer Doktei voor hun gastvrijheid. Ook de initiatielne- mer de heer Duinsbergen w erd bedankt met een gul applaus uit de vergade ring De heer Kroon vroeg de vergadering ol het niet mogelijk was om vooral bij zwemwedstrijden te komen tot in ning van entreegelden, daar men dit elders ook doet. De heer Dokter zei, dat men dit reeds doet doch met inning van de gelden ook ervaring moet opdoen. Het verslag van de kasconimis- sie bestaande uit de daines Boshuis en Dietrich kwam erop neer. dat de kas van de heer Dokter in geen betere handen kan zijn De nieuwe kascommis- sie werd benoemd en hiervoor werden gekozen eerdervermelde dames en de heer Boshuis Hierna kwam de vast stelling van de begioting 1971 Helaas was deze niet al te opti mistisch Met de stijgende kosten was het met mogelijk deze sluitend te krijgen Met een nadelig saldo van f1545,- moest de vergadering nadut verschillende punten van deze begro ting onder de loupe waren genomen, deze begroting goed keuren Bij de kostenbest lijding werd oa door de heer Scholten het idee ge opperd om te komen tot een gezame- 1i|k clubblad van de Leusdei vereni gingen. De heer Dietrich stelde vooi dit nogmaals bij het bestuur van de Sportvereniging naar voren te brengen. Immers de gezamelijke verenigingen van Leusden vertegenwoordigen toch eep 4000 inwoners van Leusden dit zou b.v de adverteerders interressant zijn De heer Dokter vroeg de vergade ring toestemming te verlenen om te komen tot een contributie verhoging. Goedgekeurd werden de volgende ver hogingen t/in 15 jaar van f 12.- naar f 16 16-17 jarigen van f 18naar f22,- 18 jaar en ouder van 24,- naar f 30.- Uit de vergadering ontving men na goed keuring van deze contributieverhoging bijval Een voorbeeld van de lieer Vro lijk loog en niet om Bij het aannemen van een nieuw lid, vroegen de ouders naar de contributie. F 12.- werd mede gedeeld Dit vond met niet duur, maar ook niet goedkoop. Men ging van een maandcontributie uit. stelt u zich de ge zichten van de ouders voor toen er me degedeeld werd dat dit per jaar was De Haaien zijn men hun contributie ongetwijfeld een van de laagsten Na de goedkeuring van de contribu tieverhoging werd een korte pauze ge houden Als eerste punt na de pauze kwam de verkiezing vandelustrumcommissie ter tafel. Dit in verband met het vol gend jaar te vieren vijfjarig bestaan van de vereniging In deze commissie werden gekozen De heren Hagers (algehele leiding), W Vrolijk, R Dokter, de heer Mey- boom en de heer Kroon Tevens werden in deze commissie benoemd de dames Goedhart en Roest (algemeen reserve). Hierna kwam het verslag van de technische commissie in behandeling dat weer op een gunstig verlopen jaar wees, doch tevens het gerezen verschil oji trainersgebied tot uiting liet komen. Dat dil inderdaad niet probleemloos is. bleek wel uit het feit dat men be sloot een nieuwe algemene ledenverga dering te gaan houden en op deze ver gadering het nieuwe bestuur en tech nische commissies te kiezen. In deze periode zal een commissie van wijze mannen bestaande uit de heren Hagers. Bot en Scholten zich beraden over het gerezen geschil van trainingsopvattin gen De heer W Meyboorn vroeg het be- siuur om in de nieuwe te benoemen T C ook een dame te benoemen. De heer Leyenaar bedankte tenslotte het bestuur en al de medewerkers voor het vele werk dat gedaan was in het beland van de Leusder jeugd Hierna sloot de heer Vrolijk de vergadering LEUSDEN - Zaterdag 23 januari gin gen de adspiranten van de Haaien naar Naarden om dajr hun eerste wedstrijd te spelen tegen de adspiranten van Ys- selmeer. Een grote nederlaag werd hun deel Niet vreemd, indien men bedenkt dat het zevental op Hans de Smalen na voor het eerst waterpolo speelde. Hans de Smalen kon men dan ook tot de betere spelers van dit team reke nen. Hans hield er soms werkelijk on houdbare ballen uit Aan hem hebben ze dan ook niet te danken dat zij met een nederlaag van 12-0 uit Naarden kwa men Het spelpeil van de jongens uit Naarden lag dan ook wel verscheidenen klassen hoger dan het spel vande Haai en. Al waren er toch ook wel verheu gende feiten Met een Hans de Smalen. Pe'er Wan Asselt. (JeoPg Dietrich en Hans Paskef als beteiV spelers ge noemd zullen zij in de toekomst zeker tot betere resultaten moeten komen. Rechts, Uit de wedsti ïjd Impala - S.V.H Rechts: Henk van Soeren smashed over Herman ter Sclicgget geelt een enorme de S.V.H -verdediging heen smash Foto's Janus Visser. LEUSDEN - De afgelopen week kwam het eerste herenteam uit tegen Hoog landse S.V.H. 2 Ook in de eerste wed strijd van de tweede helft van de com petitie heeft Impale kans gezien weder om een 3-0 overwinning te behalen, en zodoende zn ongeslagen rekord te be houden. De gehele competitie had Im pale echter met zoveel tegenstand on dervonden als nu van de Hooglan ders. die zich bijzonder fel verweerden De volledige kerngroep van Impala werd dan ook weer ondei voortdurende spelerswisseling in het veld gebracht. I)c grote kracht var. Impala is dat diverse spelers op allo plaatsen kïmiien worden ingezet. zodat de verdediging ol aanval zo nodm versterkt kan worden De eel ste set beheerste Impala volle dig 1 "i - 7 I De (We, de sel -Ml e. Iit.'l eell gelijkwaardig S V II t< zien ||e' pu bliek kwam «I in ook volledig aan zijn trekken zodat ei spoedig volop steel in de sporthal was Impala liep steeds énige punten van S.V II weg. doch dit werd steeds weer ingelopen Vooral Kees Hoekstra inspireerde dooi zijn grandioze vei dedi'j imistcHimek en wist de onmogelijkste ba 111 II lil liet achter veld te pakken Tevens wist hij dooi taktiselie aanvallen diverse punten van de tegenpartij ..I Ie snoepen Via de tussenstanden 7-7 9-9. 11-9 11-11 won Impala nu t 15-11 De derde set gal hetzellde spelbci ld te zn ii en ook mi bleek Impala over de grootste re serves te be.se hikken. De derde set eindigde met 15-12 in hel voordeel van Impala Het tweede heieiileam heelt twee wedstrijden met wisselend .succes ge- speehl Woensdagavond kwam Impala 2 uil legen het Scherpenzeelse Set- Up 0 2 Er werd door Impala goed ge speeld. waarbij vooral de aanvallers Arjan Blanken en Gert Oudshoorn uit - blinkteii Set Up had het juiste antwoord hierop niet. en daardoor moesten ze alle setpiuiten aan Impala alstaan. De setstanden 15-1 15-5; 15-7, (3-0) De volgende avond kwam het tweede team uil t< gen V V A C In deze wed strijd die toch wel overheerst werd door V A. kwam het tweede team niet in zijn spel Op Piet Roozeiida.il na. die zoals gewoonlijk weer een goe de wedstrijd speelde kwamen de aan vallers niet in hun sjiel terwijl juist dit onderdeel b)| V A zeer steik bleek Alleen de derde set gal kans op een set w nistdoch op het laatste mo ment uu'esl 'lil ook uit handen gegeven worden. De setstanden 7-15 9 15. 12- 15 i0-3) LEUSDEN - Impala had na al de overwinningen van de laatste tijd. deze zondag eens geen geluk Het begon s moigens reeds met de meisjes Ad spiranten. tegen Fidelitas in de nieuwe Sporthal Schuilenbuig te Amersfoort. Over de wedstrijd kunnen we koit zijn Het wilde gewoon niet vlotten bij Im pala. zonder nu direkt een oorzaak aan te kunnen wijzen Er was tempo en vechtlust genoeg, doch het schot ont brak deze keer Ook verdedigend man keerde ei nogal één en ander aan. ter wijl de keepster al heel gauw last van n licht geblesseerde hand ondervond Wat haar echter niet belette haar weik zeer behoorlijk te vervullen. Einduit slag 5-5 Om 14 50 uui in de Sporthal aan het Boogschuttersplem te Amers foort de heren Senioren tegen Takt 68 uit Bilthoven De wedsti lid vande waar heid zouden we kunnen zeggen Welnu, de waarheid was. dat Takt 88 toch wel de betere ploeg was De wedstrijd werd door Impala dan ook royaal verloren Waren voor de wedstrijd de verwach tingen nogal hoog gespannen na de re cente successen, nu bleek toch wel heel duidelijk dat men er nog lang niet is Vooral op tempo en uithoudingsvermo gen schoot men tegen deze snelle en zeer schotvaardige tegenstandes veel te kort. Bij zowat elke uitwoip\an Takt 68 dreigde er onmiddellijk gevaar, daar de spelers v Takt '68 er als de kippen bij waren, en soms zeer gei affineerd en kundig een aanval opzetten en afrond den Hiertegen bood men bij Impala geen verw eer zodat Takt '68 de gehele wedstrijd kon controleren Nu is n wedstrijd tegen n sterkere ploeg ver liezen beslist geen schande, vooral als men niet van het veld gespeeld wordt, en dat was beslist niet het geval, doch men moet als verliezende ploeg dit ook kun nen aanvaarden, en dit ging bij sommi gen niet erg van harte, wat jammer is In 't koi t samengevat waren ei geen uitgesproken zwakke plekken bij Impa la. Takt 68 zal wel de Kampioen van deze afdeling worden. Einduitslag: 19-13 voor Takt 68 De Dames Junioren die meteendaar- na aantraden tegen U D Z. uit Utrecht, deelden al evenzeer mee inde malaise. Werd ui Utrecht nog met 7-1 van U D.Z gewonnen, nu had men de grootste moeite zich staande te houden Het liep stroef, ofschoon de tegenstand niet ge weldig was De afweer was wel heel hard, en had men bij Impala de bal dan werd er onmiddellijk fel ingegre pen. Dit haalde het spelpeil naar bene den. en lokte tegenspel uit van hetzell de kaliber, wat het aanzien nauwelijks waard was. Uiteindelijk trok Impala wel aan het langste eind en werd er met 4-2 gewonnen, doch veel glans straalde er van deze overwinning niet af Programma voor zondag 31 jan. a s Meisjes adspiranten Impala - Limvio 3 om 10.00 uur Dames Junioren Impala - Fidelitas 2 om 18 20 uur Beide wedstrijden in de sporthal Schuilenburg ACHTERVELD - Het voll.-vb.ille.iiii van s.v De Glind heelt legen De I iv tenbere een 3-0 nederlaag geleden Dit ondanks een góede start van De Glind Zij gal vooral in het begin van d» i - ste sel geheel de loon aan Do Ligleii- beig kwam ei echter geleidelijk In lei ui on wisl de achterstand tol een H-H stand om Ie zetten Beide ploegen spoelden daarna op vrijw. 1 gelijk ni veau To. h un.est De Glind ua een aantrekkelijk.» vuorsproiig niet 12 15 de eer aail De l.igteiibeig laten in de tweede set was ei van veel krachtsverschil geen sprake De sel werd dooi De Lig'teiibeig gewonnen met 15-10. In de derde set was De Glind duidelijk de mindere. Wel werd alles op alles gezel om de oei le redden, echter zonder resultaat. Deze laatste set werd nut 7-15 vei loreii Links: Uit de wedstrijd dames-junioren Rechts Nel Boom in duel met enkele Impala-U D 2 Met een machtige worp verdedigsters van U.D scoort Regina v Eiiden Foto's Janus Visser. LEUSDEN - Zaterdagmiddag moes ten 3 teams van Antilopen binnen de lijnen van Sporthal Schuilenburg komen om in totaal 4 wedstrijden van de mi- kro-kompetitie af te werken. Als eer ste kwamen de junioren van Kees van Buren aan de beurt Het was hun 2e wedstrijd tegen de junioren van Odik Barneveld, de le ontmoeting was een grote overwinning voor Antilopen ge worden Odik speelde met 3 invallers sters) en had daarmee de ploeg ver sterkt, want de einduitslag werd nu slechts 3-2. Er werd in het geheel leuk gespeeld en Pieter Kraaikamp opende de score met een afstandsschot (1-0) Odik kon voor de rust nog ge lijk komen (1-1). Na rust, opgepept door hun coach, was het Frans ter Maten ook al met een afstandsschot die er 2-1 van maakte. Ook nu weer kwam Odik terug (2-2) Pieter Kraaikamp, die een strafworp kreeg te nemen, miste, maar kon later toch zijn ploeg laten win nen door van grote afstand de bal in de mand te ..poeieren". (3-2) ANTILOPEN 3 - K V O. 2 Om kwart voor 5 speelde Antilopen 3 tegen K V O 2 uit Soesterberg De aanval bestaande uit de dames Anj.i ter Maten Wilna Eykinan en de heren Dolf van UffelenenSimonde Ridder kreeg algauw een strafworp mee. maai Dolf van Uffelen miste: Hoewel de verdediging enorm goed draaide, moest het toch loestaan dat K V O de lei ding nam via een keurig afstandsschot (0-1) Antilopen was niet aangeslagen en Dolf van Uffelen herstelde zich en Uit de wedstrijd Antilopen-Hemur- Enge Kees Hendnksen scoort voor Antilopen (links). Rechts: Jaap Wever scoort voor An tilopen. Foto's Janus Visser kon de bal die Anja tei Maten hem oj> maat gaf in de mand deponeren (1-1). Hoewel na vakwisseling de aanval goed draaide en er fanatiek werd aangeval len bleven de resultaten uit Zelfs 2 strafworpen werden gemist door Ge orge Nieuwenhuis. zodat K V O zeil weer het heft in handen kreeg (1-2). Na de rust werd het zowaar 1-3 vooi K V O Toch had men de hoop in l Antilopenkamp met ojigegeveii en Dolt van Uffelen. met hulp van Wilna Eyk man en Anja ter Maten, bracht de stand weer in evenwicht (3-3). zodat men van kanshebber K V.O. een puntje heelt afgesnoept ANTILOPEN JUN. 1 - SOESTER- KWARTIER JUN. 1 De 2e wedstrijd van de junioren deze middag ging tegen het Amersfooi tse Soesterkwartier junioren 1 De ploeg van Soesterkwai tiei is een felle ploeg en speelt erg leuk. Het was jammei dat de aanval van Antilopen niet lel speelde, want hun verdediging sloot hermetisch. Pieter Kraaikamps tegen stander had een zuiver schot m de handen en dat bleek want na 12 mm spelen was het (0-1 Nog voor rust kon Rudie Litli met een fiaaie doorloopbal gelijkmaken Na de i ust en een stevige preek van coach van Buren ging men de 2e helft in. en weei was het Soesterkwartiei die voorkwam en zelfs 2 keer raak school 1-3 Wtei was het Rudie Litli die scoorde. (2-3* Hoewel de coach zijn ploegaanmoedig- de kon hij toch niet voorkomen dal Soestei kwartier uitliep (2-4) en de winst in bezit nam ANTILOPEN 1 - HEMUR-ENGE 1 De laatste wedstrijd van Antilopen was van het le achttal tegen llemur- enge 1 uit Amerongeu In een. ook voor het publiek, aantrekkelijke wedstrijd en vooral zeer sportieve, zou Antilopen er PROGRAMMA A S. WEEK Programma a s week. Dinsdag 26 januari Sporthal Culemborg aanvang 19 45 u Aetivitas 1 - Antilopen 1 Donderdag 28 pinnan sporthal Veeneiidaal aanvang 22 0:5 u Woudenberg 1 - Antilopen 1 Zaterdag 30 jantiai i Schuilenburg janvang 19 ii Amersloort jun. 2 - Antilopen jini I Schuilenburg aanvang 21 15 u. Antilopen 3 I) S 2 een grote overwinning uitslepen. Ondei de goede leiding van scheidsrechter van Veldhuizen uit Soest kon Jaap Wever met hulp van invalster Wil Kraaikamp de bal in de mand laten verdwijnen (1-0). Er werd volt en in een hoog tem po gespeeld en weei was het Jaap We ver die een fout van zijn tegenstan der onder de pa.il afstrafte (2-0) De 2e aanval geformeerd uit Bert Hop (aanvoerder) invallei Theo van Duin kerken. Nel Tijmensen en Tim de Bid kerken. Nel Tijmensen en Tini de Rid dei* draaide uitstekend en met een al- standsschot en een dooi loopbal maak te Bert Hop er 4-0 van Kees Hendrik- se. deze avond scherp schietend, kon de voorsprong, na het missen van een stralworp. voor rust op 6-0 brengen Theo van Duinkerken had goed gezien dat Bert Hop prachtig vrij stond gat de bal aan en Bert scoorde (7-0). Nu was het de beurt aan Heniui-enge. Jaap Wever verdedigde op alstand en daar profiteerde zijn legenstandei van want na enkele missers schoot hij raak 7-1 Toch bleef de ploeg goed draaien on danks de wai mte in de zaal en was het weer Kees Hendrikse die de einduit slag op 9-1 bracht Het was do groot ste uitslag vooi Antilopen 1 in deze riukro-koinpetitie

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5