ALLEMAAL NAAR DE R. A. I. Internationale rennertjes gecontracteerd nog steeds in opmars Aerochem start versneller als wereldprimeur Karnaval in Leusden Karnaval karnaval Drukbezochte kring wedstrijden Veenendaal Antilopen Amersfoorts Jeugd orkest geeft concert met bekende solisten Op zaterdag 27 februari a.s. van jeugd s.v. Achterveld en T.O.P. KPJ viert in Houten KPJ in carnavals- Jongeren avonden Jeugdraad sfeer KERKDIENSTEN Tour cle Junior-renner werd 3e in nat. kampioenschap TOUR DE JUNIOR 1971 BURGERLIJKE STAND MEDISCHE DIENSTEN DONDERDAG 11 FEBRUARI 1371 LEUSDEN-CENTRUM- Het Amers foorts Jeugd Orkest houdt op zaterdag 27 februari haar jaarlijkse concert in het Nederlands Hervormd Wijkcen trum "De Brug", Schuilenburgerweg 2 te Amersfoort, onder leiding van diri gent Qui van Woerdekom. Aanvang 20.00 uur. Medewerking verlenen drie solisten van William Boyce, Overture Meere- stille und Gluckliche Fahrt van Men delssohn, Choralmusik 1 van de jonge Amersfoortse componist Tristan Keu ris, dit werk werd opgedragen aan het AJO. Het Amersfoorts Jeugd Orkest be staat uit 40 leden, meest leerlingen van middelbare scholen. De laatste van naam te weten: Nap de Klijn viool, jaren heeft het jeugd orkest verschil- Anner Bijlsma cello, en Gerard van Blerk piano. Deze drie solisten zullen samen met het AJO te horen zijn in het Tripelconcert van Ludwig van Beethoven. Het bestuur is van mening dat deze uitvoering, na het Beet hoven jaar en na de uitgave van de grammofoonplaat van dit concert met David Oistrach Mstislaw Rostropo- witsch, Svjatoslav Richter en Herbert von Karajan, beschouwd mag worden als een evenement in het culturele leven van Amersfoort en omgeving. Op het programma staat verder. Serenade voor Strijkers opus 20 van Edward Elgar, Symfonie nummer 4 LEUSDEN-CENTRUM - Zoals reeds verschillende jaren, zal ook nu weer in Leusden-Centrum volop gelegenheid zijn om Carnaval te vieren. Op vrij dagavond 19 febrauri wordt gestart met een groot Carnaval voor gehuwde en andere oudere belangstellenden in 'l Ros Beyaart". Op zaterdag 20 februari wordt het voortgezet voor de jongeren vanaf lr> jaar, eveneens in "t Ros Beyaart" Beide avonden vangen aan om 20.00 uur Ook nu weer zal de zaal in Carna valssfeer worden versierd Voor de origineelst verklede Enkelingen, pa ren en groepen zullen weer enkele prijsjes beschikbaar worden gesteld Gecostumeerd is niet verplicht, maar wordt wel op hoge prijs gesteld Voor verkoop van kaarten voor beide avon den vindt plaats a.s zaterdagavond en zondag na de kerkdiensten in 't Ros Bevaart' en voor de jongeren ook in „De Til' Voor de jeugd van 11 C/m llHjaar wordt een carnavalsavond gehouden op maandag 22 februari in „De Til Hier is de aanvang 19 30 uur en het einde 22 15 uur Omtrent eventueel kaartverkoop of niet worden volgende week nadere rnedelingen verstrekt. ACHTERVELD - De jeugdleden van de Sportvereniging Achterveld vieren, tezamen met de meisjes van T O P. (tieners op pad) op vrijdag 12 febru ari a.s. een karnavalsfeest. Dit vindt plaats in „Ons Gebouw" en zal du ren van 19 00 uur tot 22 00 uur Om het feest zo gezellig mogelijk te ma ken, hebben de organisatoren verzocht om gekostumeerd te verschijnen De best gekostumeerde jongens en meisjes kunnen er ook nog leuke prijzen mee verdienen ACHTERVELD - De Achterveldse K.P J ers gaan op zaterdag 13 febru ari in Houten karnaval vieren. Maar liefst 90 personen hebben zich opgege ven om aan dit massale karnavalsfeest deel te nemen. Het zal een bont gezel schap zijn dat op die avond om 19.00 uur vanaf het Coöperatieplein met bus sen naar Houten vertrekt, want men is verplicht om gekostumeerd te ver schijnen lende solisten van naam mogen ont vangen, zoals Nap de Klijn en Paul Godwin, de bas Herman Schey en de hoboist Victor Swillens. Dat het programma interessant is blijkt uit het feit dat de N O S. en de N C R V. radio-opnamen komt ma ken De uitzending van de N O S. vindt plaats op 6 maart van 16 30-17.00 uur in het programma "Inzet", De N C R V zendt het programma op een nader te bepalen datum uit in de rubriek Tijd vrij voor muziek in vrije tijd' op zaterdagmorgen Kaarten zijn te verkrijgen bij Het AJO secretariaat. Treublaan 2 Amers foort. bij de Amersfoortse Gemeen schap en bij de Amersfoortse muziek school Voorts indien nog aanwezig aan de zaal voor de aanvang van het concert. De toegangsprijzen zijn f6,- Voor dónateurs AJO. JM. AG en scho lieren f4.-- Voor houders van C.J P bedraagt de prijs f2,50. ACHTERVELD - De Jeugdraad or ganiseert wederom een serie jonge renavonden. Het animo voor deze avon den was de voorgaande jaren zo groot, dat er alle reden is om hiermede door te gaan Deze avonden zullen nu ge houden worden van donderdag 25 febru ari tot en met 27 februari a.s. in „Ons Gebouw". De sluiting vind plaats op zondag 28 februari. Deze avonden zijn toegankelijk voor jongeren van cirka 15 tot en met 18 jaar. Het program ma is geplaatst met een vraagteken, een vraagteken, gezien als een vaak voorkomend punt in onze huidige maat schappij. Programma: Donderdag 25 februari 19 30: in woord- wederwoord -beeld zal een analyse worden geplaatst rond verschil lende vraagtekens die aan" de Jeugdraadleden en de jongeren, die voor deze avond ook gastheer zijn, worden voorgelegd. Vrijdag 26 feburari 19.30 uur: De deelnemers gaan het dorp in met bepaalde opdrachten. Na terug komst de zaal „aankleden" voor zaterdagavond. Zaterdag 27 februari 19.30 uur: Een avond met het bekende Folkssong- entertainer duo van Lint Dit duo verzorgt o a in Duitsland dikwijls instuifavonden voor jongeren en dat met veel succes Zondag 28 februari 10.30 uur: Sluiting met een dienst o l.v pastor Van de Ven, gezamenlijke broodmaaltijd en dergelijke LEUSDEN-CENTRUM - Op 19 fe bruari a.s. hoopt de afdeling Hamers- veld van de katholieke plattelands jon geren een enorme carnavalsavond te vieren. Zij zal dit doen in samenwer king met de afdeling IJsselstein. Al of niet vepkleed in carnavalskledij gaat men per bus naar IJsselstein. De bus vertrekt om 19.30 uur vanaf het Ros Beyaard en de kosten bedragen slechts f2,- per persoon. Daar er slechts 40 personen mee kunnen is het wel zaak om snel te boeken. Dit kan door opgave van naam en adres bij R van Eyden tel. 03496-1264 of A. van Roomen tel 03496-489 >~~~^^^>C*aQOC<3COOOOOOCCOOOOOOCOOOOOO< JEUGDDIENST LEUSDEN/ZUID - Uitgaande van de Hervormde Jeugdraad te Leusden/Zuid wordt op zondag 14 februari een jeugd dienst gehouden in de Dorpskerk te Leusden/Zuid Voorganger is ds. P A Elderenboschuit Amersfoort Mede werking zal worden verleend dooi The Red Cross Singers uit Zeist, de heer G Vaarkamp trompet en de heer W van Surksum, orgel De jeugddienst begint 's avonds om half acht Datum: 14 februari Leusden - C N. H foort, TOURDORP - De nu 16-jarige boe renzoon Hennie Stamsnijder uit Enter maakte in de Tour de Junior 1970 al naam door niet alleen bijzonder sterk voorin te zitten, maar ook al door met een „gekramd'" hoofd wilskrachtig te blijven doorzetten. De Mars Flandria renner was uitverkoren om deel te ne men aan het kampioenschap van Ne derland - Veldrijden - in Apeldoorn. Won Hennie pas nog met grote over macht een Twentse cross ook nu toonde hij zijn enorme kracht Overtuigend sterk en ten aanschouwe van driedui zend kijkers trok hij naar voren en „genoot" hierbij gezelschap van zijn provinciegenoot Jaap van Beek uit 01- denzaal, die sterk volgde Hennie die als heermeester heeft zijn plaatsge noot en wereldkampioen Bert Boom had meer hinder van de gladde gras- helling dan twee tegenstrevers Hennie Stamsnijder Tour de Junior renner 1970 wist tussen de grote groep van Neerlands sterkste rneuweling^encros- sers zeer eervol derde te worden er» won -hierdoor de bronzen-plak van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie Hennie en zijn vijftienjarige zus je Rieneke die ook zeer sterk wiel- rent, hebben al een grote kast vol met bekers en medailles en gezien de in zet van beiden, zullen stellig nog meer successen volgen' Bij de foto: Marsrenner Hennie Stam snijder uit Enter (O) is kennelijk al gewend aan bloemen en de aperatiefjes van charmante kissmissjes. TOURDORP - Tijdens de wielerrond- reizen van de Tourleider der Tour de Junior Achterveld werden goede in ternationale contacten gelegd. Na een korte bespreking in Londen werd tij dens de Wereldkampioenschappen wiel rennen te Leicester gesproken met acht jeugdige wielrenners die al direct er veel voor voelden om deel te ne men aan de Tour de Junior. Er werd verder contact opgenomen met o. m. de coach van de British Cycling Fede ration Mister Bob Mansell en werden dan ook de contracten getekend. Acht jonge Engelse renners (en een renster voor andere wedstrijden) zullen dan ook deelnemen aan de Tour 1971. Ook de English Schools Cycling Asso ciation, via de General Secretary, wil de met een groep komen maar inmid dels was de Tour al volgeboekt. De contacten via de industrieel de heer Salemink te Bocholt verlopen zo goed dat de Duitse equipe al direct werd gecontracteerd. Eind vorige week werden besprekin gen gevoerd in België en met wat meer moeite (omdat jeugdwielersport in Bel gië nagenoeg taboe is) werden ook jeugdige Belgen gecontracteerd. Men heeft al contacten voor deelname van jeugdrenners uit o m Noorwegen, Luxemburg en zelfs Tsjecho Slowakije maar o. m. vanwege reclame op de koerstruien en de te verwachten Ba bylonische spraakverwarring zal dit verder moeten worden bezien In Tsjeeho-Slowakije bleek het de Ach terveldse Tourleider, dat het materi aal niet zo best was, maar dat onder deel zou met steun van de Tour de Ju nior wel te verbeteren zijn. Er is geen gebrek aan jeugdrenners, die graag mee willen doen aan dit evenement en het rennersveld is dan ook al geruime tijd gelegen geheel volgeboekt. Zeker 200 renners zullen helaas moeten wor den teleurgesteld. De Tour de Junior staat of valt van zelfsprekend wel met de medewerking van de Tourgastgezinnen, maar de or ganisatie hoopt wederom op de mede werking van de bevolking uit deze gemeente te kunnen rekenen, want dan kan het internationale jeugdwieler- festijn wel doorgang vinden' LEUSDEN - Met nog twintig vere nigingen namen de Haaien deel aan wedstrijden georganiseerd door de kring Midden van Nederland. De meeste van de Haaien-zwemmers en zwemsters, die aan deze wedstrijden deelnamen, hadden nog zeer weinig er varing. Men probeert echter de breed te van de zwemmers en zwemsters voor wat betreft prestatie uit te brei den. Natuurlijk moesten vooral de jon gere zwemmers wennen aan het enorm aantal toeschouwers. Het bad te Vee nendaal was te klein om een ieder te bergen. Verheugend is het echter wel, dat zwemwedstrijden steeds meer pu bliek gaan trekken. Van de zeer jeugdige Haaien zwem mers viel vooral op Carel Venema die op vijftig meter schoolslag een tijd van 52.9 sec. zwom, voorwaar niet gek voor zijn eerste wedstrijd. Toch lijkt of de sterkste zijde bij Carel ligt op de vrije slag, want in de estafette weerde hij zich op deze slag formi dabel. Bij de meisjes is het Angelique Ruitenbeek die met een tijd van 57.5 sec. op de 50 meter schoolslag meis jes onder de tien jaar liet zien dat zij uit het goede hout is gesneden. Nog iets meer trainen en de 50 sec. ligt voor het grijpen met deze gemakkelijke stijl van zwemmen. Bij de iets ouderen kwam Erik Goedhart voor deze wedstrijden naar voren en liet zien dat hij op de rugslag tot de sterkste gaat behoren Zijn tijd op de 100 meter was 1.38.7 jongens onder de 12 jaar. Wedstrijden te Veenendaal die de Haaien weer veel nieuw Leusdens talent naar voren deden doen komen Overige uitslagen waren 4x25 meter vrije slag meisjes onder de tien jaar. De ploeg bestond uit. Astrid ten Seldom, Mirjam Goedhart, Lidia Jagers en Angelique Ruitenbeek 1.32.2 sec. Het zelfde nummer voor de jongens onder de tien jaar met de volgende samenstelling Carel Venema, Marcel Brey, Gerard van Gils en Thijs Noor derwier 1.20.4 sec. 100 meter wisselslag persoonlijke jon gens en meisjes onder de 12 jaar Marie Louise Bot 1.59.9 sec., Andrea Hagers 2 03 8 sec., Gerard van Eg- mond 1.49.-, Auke van Lingen 1 52 3 sec. 100 meter vrije slag meisjes en jon gens onder de 12 jaar- Janice Tonneman 1 25.4 set. Monique van Poelgeest 1 30 6 sec. Georg Diet rich 1 24 .6 sec Derk van Lingen 1 36 6 sec 50 meter schoolslag meisjes en jongens onder de 10 jaar Mirjam Goed hart 57 1 sec. (goed gezwommen doch gediskwalificeert) Carel Venema 52 9 sec 100 meter rugslag meisjes en jongens onder de 12 jaar Marja Louw I 59.5 sec Wilma den Wild 1 46 1 sec Henk v.d. Heuvel 1.41.5 sec Erik Goed hart 138.7 sec LEUSDEN- Geboren: 27 jan 1971 Hendrica Margaretha Maria, d v C Wouters en H den Ouden, Hessenweg 126; 1 febr. 1971 Marcel Sebastiaan, z v L. Vos en J G Bettq, Finn- mark 3, 1 febr 1971 Patrick, z. v. H. J G Tessels en C J M Kox, Eikenlaan 58. Gehuwd: A. H van den Boom en C, E van Daatselaar. Overleden geen. Week-end 13-14 febr, 1971 (alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN - Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom zal komend week-end waarne men dr. Den Toom, Maria Stuart- laan 5, tel 03490-18881 K. 10 uur, Ds Loggers. Amers- i 19 uur, Ds. v. d. Krift, Ermelo. R K K zaterdag 7 uur, m. m v. da meskoor, zondag 7.30 uur, 9 uur Lat Hoogmis, 11 uur dienst met samen zang, 16.30 uur Leusden - zuid N. H K 10 uur, Ds.Maarsingh, Amers foort, 18 30 uur, Ds Elderenbos, Amersfoort. Jeugddienst R K. K. Huize Don Bosco, zaterdag 19.15 uur, zondag 10 uur Hoogmis. 11.30 uur Ned. Herv. Kerk: Jan van Arkelweg zo. 9.30 u Eerw. heer v Beuse- kom, Stoutenburg R.K Kerk maandag t/m zaterdag 8 u (uitgez woensdag)- wo 19 30 u avondmis; za 19 u avondmis; zo.. 8 u om 10 u. Hoogmis; 18 u.: Lof (Van de redaktie) AMSTERDAM - Donderdag gaan de deuren van het Amsterdamse RAI-gebouw weer open om een massale intocht van het Neder landse volk te kunnen verwerken. Amsterdam is dan weer voor tien dagen het brandpunt der interna tionale automobielindustrie, zoals men dat dan zo treffend weet te zeggen. Tientallen fabrikanten proberen hun waar dan weer aan de man of de vrouw te bren gen, verpakt in schitterende de cors en met een exclusieve be lichting op al dat glimmende chroom en de glanzende lakken. Auto's. Fonkelende parade- paarsjes. Vergezeld vanschaars- geklede auto-poezen en rad- pratende verkopers. Voorzien van tassen vol dokumentatie-materi- aal. Want de gemiddelde Neder lander koopt een auto niet zo maar! Eerst moet er grondig wor den gekeken naar alle na- en voordelen van iedere wagen. De prijs wordt vergeleken. De ruim- tie die men heeft voor die prijs en niet te vergeten de accessoi res. Want die zijn bijzonder be langrijk. Een fabrikant kan eer der zijn auto verkopen, omdat er één extraatje méér is aan gebracht. Want wat dacht u: zo'n sigarettenaansteker in de auto IS toch belangrijk? Andere fabrikan ten zullen de aandacht vestigen op het feit, dat de motor zo schoon is, veel schoner dan alle andere motoren in alle andere merken op de hele RAI. Misschien is het ook wel zo. Misschien blinkt die ene motor wel méér dan die an dere. Maar wat er uit komt is niet zo blinkend. Want nog steeds heeft men weinig of niets gedaan aan de verpestende uitlaatgassen. Maar een kniesoor, die daar op let. Bovendien: in de RAI staan de motoren der glanzende vehikels stil. Er is toch al lawaai genoeg door al dat gepraat van verko pers en de enthousiaste uitroe pen der gasten. Toch zullen er verschillende aspecten naar voren worden gebracht, waaruit zal moeten blijken dat die ene auto minder giftige uitlaatgassen ver spreidt dan die andere, van de buurman. Het Nederlandse volk zal dan verbaasd en verwonderd luisteren en denken: Wat is de techniek van vandaag toch knap en gerustgesteld door al die fraaie worden en 's avonds bij zijn TV- kastje denken, dat het nog niet zo rot gesteld is met die lucht vervuiling. Bovendien: bij dat ene merk liepen toch verdraaid leu ke vrouwtjes te „adviseren". Aardige wagen welEn dan die gratis aansteker bij dat merk in die andere hal. Aanrdige men sen toch. Als die aansteker over een half jaar nog werkt zal ik er toch eens aan denken om een proefrit met die wagen te gaan maken. Als ze zulke goede aan stekers weggeven, zal de auto ook wel goed zijn, nietwaar? Of: die meneer dacht, dat ik een rally-rijder was. Omdat ik zoveel van auto-rijden wist. Toch een aardige meneer. Ik zou best aan een auto-rally mee willen doen. Zou zo'n rally-model duur zijn? Ach, ieder gaat met zijn eigen gedachten naar de RAI en komt er met zijn eigen indrukken weer uit. Iedereen zal er iets anders zien, andere mogelijkheden, an dere oordelen. Men zal zich weer eens kunnen vergapen aan enkele droomauto's, onbetaalbaar, maar toch altijd nog een trekpleister. En tenslotte: het was toch een fijn dagje uit in Amsterdam? De knak worstjes en de patat waren ook niet gek en de pilsjes smaakten hoe langer hoe beter. Naar de RAI gaan? Altijd doen, beste men sen, altijd doen. Maar laat je auto wel thuis, want voor par keerplaatsen kan niet worden ge zorgd. Ze zijn er wel hoor, maar ieder klein kind weet toch zeker, dat er veel meer auto's dan par keerplaatsen zijn?! En och, zover is het toch niet lopen naar het station? Het zal wel weer druk worden in Amsterdam en zijn RAI-ge bouw. Steek uw neus ook eens in het allesovertreffende auto-ver keer van deze tijd. Ga kijken naar wat de toekomst u te bieden heeft. Gooi uw oude brik aan de kant en kruipt in één van die glanzende, snelle, sportieve, snel acceleren- de, goed in de bochten liggende, pittige, ruime auto. En let dan vooral op het feit, dat de siga rettenaansteker bij de standaard uitrusting moet behoren. Evenals de veiligheidsgordel. Maar dat laatste is minder belangrijk Of toch niet? 3CCOOCOOOOOOOOOOOOOCOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO&34 LEUSDEN - Donderdagavond: Anti lopen 1 - Kesteren 1. Antilopen heeft een makkelijke over winning geboekt op Kesteren 1. Er werd weer gespeeld in le sport hal in Veenendaal en het verd een ware doelpuntenexplosie, wairin zelfs de dames een rol speelden. Het ging ten koste van de Kesterenploeg die een te zwakke tegenstander voorde Leus- dense ploeg was Men begon de wedstrijd vijf minuten te laat en die moesten word?n inge haald ten koste van de rust. Het was Jaap Wever die htt start sein gaf en met een fraaie d»orloop- bal scoorde hij 1-0. 3 min. liter op gevolgd door een doorloopbal van Nel van Loenen 2-0. In de 10e minuut kon Bert Hop met een aangegfven bal van Rob van Duinkerken 3-0 maken en was hij het weer die er '-0 van maakte Een doorloopbal van Ke»s Hen- drikse mistte zijn uitwerking, door dat hij een duw in de rug kre>g. Dit werd gezien door de scheidsiechter die er een strafworp voor gaf Kees voltrok dit vonnis zelf 5-0 Weer veroorzaakte Kesteren een strjfworp en weer benutte Kees Hendriks^ hem. 6-0. Na het rustsein speelde rmn ge lijk door en was het weer Beit Hop die 2 maal de mand vond. 8-G Om eentonigheid te voorkomen warei het tenslotte Jaap Wever (2), Jeannd van de Lagemaat, Rob van Duinkerkei (2), Nel van Loenen en Tim de Rijder die, met nog een tegendoelpunt van Ces- teren de eindstand brachten op E-l. TOERNOOI SCHUILENBURt Om half drie kwamen de pupillenals eerste binnen de lijnen van de Sclui- lenburgse Sporthal. Na ongeveer 2!, maand niet meer te hebben gespeld" moesten ze laten zien dat ze het iog niet hadden verleerd. Er werd eit- housiast gespeeld en het viel op hoe leuk het allemaal ging Voor een scheidsrechter zijn zulke wedstrijden lastig te fluiten, maar scheidsrechter Leo Kop deed het enorm leuk, zodat er fijn kon worden gespeeld. Het was Yvonne Mols die haar ploeg de over winning gaf. met een afstandsschotje scoorde zij 1-0 Als 2e ploeg kwamen de aspiranten B aan de beurt Ook zij hadden Amers foort als tegenstander Amersfoort nam de leiding. 1-0 en had een klein veld- overwicht Kees van Dijk moest met een enkelblessure vervangen worden door Andrée van de Berg. die dit buitengewoon goed deed Toch was het weer Amersfoort die uitliep. Met een doorloopbal werd het 2-0 Na rust leken de kansen gekeerd en kregen de Antilopen de kans om gelijk te ko men maar het zuivere schot ontbrak, zodat Amersfoort met de winst ging strijken 3-0 Als laatste ploeg waë Antilopen A die speelde en de eer weer moest redden en dit dan ook keurig deed Er werd redelijk gespeeld en de han dicap door winteiTust en slechte trai- ningsfaciliteiten, doordat er op het trainingsveld praktisch niet te trainen was, door de natte winter en men door zaaltekort ook daar niet terecht kon maar desondanks hebben ze het er keu rig vanaf gebracht Het waren doelpun ten van Edwin Meiboom (2) en Johnnie Lith die Antilopen A de overwinning gaven. 3-0. WEDSTRIJD PROGRAMMA Vrijdagavond 12 FEBRUARI a.s. Sporthal Zeist, aanvang 22.00 uur R.D.Z. 4 - Antilopen 3 Zaterdag 13 FEBRUARI a.s Sporthal Schuilenburg, aanvang 17 30 uur Antilopen 1 - Arena 1 Aanvang 18.15 uur Antilopen jun 1 - Sparta jun 1. Alles is betrekkelijk, zo ook het belang van het feit dat op de RAI- tentoonstelling van personenauto's 1971, de Aerochem Startversneller voor de allereerste maal wordt geëx poseerd. Toch mogen wij dit feit naar voren brengen. GOEDE PRAKTIJKRESULTATEN Vast staat namelijk, dat de in het najaar 1970 gelanceerde startversnel ler reeds vele mensen van problemen bij het starten heeft afgeholpen en ie dereen. die wel eens met onwillige mo toren te maken heeft gehad, weet hoe belangrijk dit kan zijn Zowel moreel als financieel! De Aerochem Startversneller heeft een 6 Volt droge blokbatterij die tij dens het starten automatisch met de accu in serie geschakeld wordt Hier door wordt bereikt dat de bobine de maximale vonkspanning aan de bougies kan leveren Bij het aanslaan van de motor wordt de droge batterij auto matisch uitgeschakeld Bnttannië, de EMPA in Zwitserland en de Ecole Militaire in België GEBRUIKSMOGELIJKHEDEN De Aerochem- Startversneller k< voor alle benzinemotoren met normal electrische ontsteking worden gebruik; dus ook voor LPG-motoren. Start moeilijkheden treden veelal op wat neer wagens buiten staan bij laget temperaturen, mist, regen en vors Lage temperaturen kunnen de kien spanning van de accu tijdens het star ten tot 60% van zijn capaciteit of inee doen dalen De accu levert dan veel nog wel voldoende vermogen aan startmotor om de koude motor ondani de dik geworden smeerolie te doe draaien, maar voor een bruikbare vor aan de bougies schiet er te wein over Met als gevolg dat de moto niet direct aanslaat en de toch zwakke accu snel wordt uitgeput. Door dat de startversnelling voor een go* de vonk aan de bougies zorgdraa slaat de motor wèl snel aan, waar door tevens de accu wordt gespaan hetgeen twéé vliegen in één klap bete kent!

Leusder Krant | 1971 | | pagina 4