GEMEENTE LEUSDEN VIERDE GRANDIOOS CARNA VAL Peuterspeelzaal Blijhofer wordt hard aan gewerkt aktie: ƒ3405- LAATSTE BOMEN GEVELD VAN DEHEILIGENBERGERW LEUSDER KRANT J DO Leusden-C. ROSKAM- 11 SCHUTJAS- CONCOURS Dropping Leusden/C. Leusdeii-Z. Kaartavond s.v. Achterveld geslaagd Opbrengst UNICEF- Inbraak klubgebouw s.v. Achterveld A.s. zaterdag INSTUIF Creatieve avond van de KPJ Jaarlijkse kaartavond O.V.L. DONDERDAG 25 FEBRUARI 1971 LEUSDEN-CENTRUM - Ook in Leus den is carnaval dit week-end duchtig ge vierd Drie avonden lang is erdoor ver schillende groepen feest gevierd en heeft men zijn fantasie op originele kleding bot kunnen vieren Vrijdag 19 februari stond ,,Het Ros Bevaart" hele maal in het teken van het carnaval. Ruim honderd aanwezigen hadden zich in de fraaiste kostuums gestoken om de huidige carnavalsslagers alle eer aan te doen. Aan het einde van deze ge slaagde avond werden de prijzen voor mooiste en origineelste kostuums bekend gemaakt De muziek werd ver- irgd door het duo Bos uit Laren Voor de groepen viel de eerste prijs als volgt verdeeld 1 2 suffers 2 Stan en Ollie. De prijzen voor enkelingen vielen op 1 Eet maar lekkere hapjes. 2. Saartje. 3. Dolfie Zalfie. 4. Spaanse dame Zaterdag werd er eveneens in ..Het iRos Beyaart" carnaval gevierd nu voor jongeren vanaf 15 jaar. Ook hier steeg de feestvreugde ten top. De muzikale omlijsting was in handen van het Trio Piet Spijker uit Leusden. Wim Vocht- smidt. hammond orgel, Wim Robber- jtjes. bas. Piet Spijker, slagwerk Op maandagavond 22 februari werd de feestvreugde verplaatst naar De Til Nu was het de beurt aande jongens en meisjes van 11 tot 15 jaar om de bloemetjes buiten te zetten, en ze be hoefden echt niet voor de ouderen onder te doen. Hun kostuums waren bijzonder origineel en er werden dan ook vele prijzen verdeeld Carnaval De ouden Klonip. De mar- jorettes van Lisiduna opende het cana- valsfeest met een kleine show Foto Janus Visser De prijs - verdeling was als volgt. 1. Chineesjes, kinderen Horst 2 Hippy's.kinderen Middelaar. 3 Indianen, kinderen van de Belt 4. Siamese tweeling kinderen van de Berg Voor enkelingen werden de prijzen als volgt verdeeld: Heks. Jos Hilhorst 2 In de hemel is geen bier. Droog 3 Stoplicht. Jhonnie Venrooy 4 Dame, Rene van de Berg. 5 Bakker, Vincent Brouwer. 6 Zeerover. Wim van de Berg. 7. Langoor. Nico Schimmel 8 Toverfee. Ineke Mols. 9 Chinees. Hermien Huurdeman Sjors Carnaval De ouden Klomp. Enkele feestneuzen vrolijk hossend over de dansvloer. Foto Janus Visser. Carnaval De ouden Klomp De twee hippies die de prijs van de best e- kostumeerde paren veroverden Foto Janus Visser. ACHTERVELD - De vijfde ronde van het „Roskam" schutjasconcours is ge wonnen door W. Rijnders. Hij behaalde 96 punten. Door deze overwinning heeft hij zijn leidende positie in het totaal klassement aanmerkelijk verbeterd. Zijn concurrent E. de Wijs had een minder goede avond. Hij behaalde slechts 51 punten. Uitslag vijfde ronde: 1 W. Rijnders 96 pnt 2. G. van Marwijk 93 pnt 3 N. Lammers 71 pnt 4. H van Ruitenbeek 70 pnt. 5. J. van Laar 70 pnt, 6. J. Zieltjes 63 pnt. 7. E. van de Kooy 61 pnt. 8 E. Heiligers 59 pnt 9 Mevr Lammers 55 pnt. 10 G. van de Pol 54 pnt. 11- E. de Wijs 51 pnt 12. T. van de Pol 33 pnt. Totaalklassement na vijf ronden. 1 W. Rijnders 427 pnt. 2- E de Wijs 371 pnt i*3. J. van Laar 341 pnt 4 E. Heiligers 338 pnt 5. Mevr. Lammers 319 pnt. 6 G. Hilhorst 314 pnt. 7- T van de Pol 292 pnt. J. Zieltjes 292 pnt De zesde ronde wordt gespeeld op vrijdag 19 maart a s. LEUSDEN/CENTRUM - Op veler verzoek zullen er volgende week twee droppings worden georganiseerd. Op dinsdag 2 maart zullen de jongeren vanaf 16 jaar en de gehuwden in de ge legenheid zijn Er zal vertrokken wor den om 19 30 uur van ,,De Til" te Hamersveld Vrijdag 5 maart zijn de jongeren van 11 t/m 15 jaar aan de beurt Deze vertrekken om 19.00 uur vanaf ,,De Til" Beide droppings zullen als eindpunt een plaats hebben buiten het dorp. Vanaf heden kunnen belangstellenden zich melden op de volgende adressen Hamersveldseweg 84. 123, of 126. As- schatterweg 105 en v. Hardenbroek v. Ammerstollaan 76. Zij, die zich minstens 24 uur voor het vertrek hebben aangemeld, betalen het normale ïnleggeld zijnde resp. f 1,50en f 0,75 Die later melden of pas bij de start, wat niet geweigerd zal worden, betalen f2,00 of f 1,00 De organisato ren doen een dringend beroep op tijdige opgave in verband met regeling ver voer Opgave is ook mogelijk op clubavon den en zondagmorgen van 10.00 tot 13 00 uur in ,.De Til". Lezers schrijven ons over bepaalde onderwerpen Ook uw bijdrage is welkom adres Redaktie Leusder Krant, Finnmark 3, Leusden/ Centrum. Maximum 2 kwarto vel getypt, achterzijde niet beschrijven. Plaatsing buiten verantwoording van de redaktie Anonieme brieven worden niet geaccepteerd. (Van de redaktie). Vandaag starten wij met de ru briek „VOLGENS MIJ De ze rubriek biedt plaats voor iedereen, die over een bepaald onderwerp iets te zeggen heeft. Het door u geschre ven artikel mag niet te lang zijn (maximum twee kwarto-blaadjes ge typt). Achterzijde niet beschrijven. Uw bijdragen kunt u zenden naar: Redak tie Leusder Krant, Rubriek VOLGENS MIJ Finnmark 3, Leusden-Cen trum. De redaktie is bevoegd eventu eel een artikel te bekorten indien hierdoor de essentie van het verhaal niet verloren gaat. Plaatsing geschiedt niet altijd direkt na inzending! Reak- ties op in deze rubriek verschenen ar tikelen zijn ook welkom. Wij begin nen vandaag met een artikel, die we wel de moeite waard vonden aan u door te geven. Naam en plaats van inzenders worden altijd in initialen vermeld. REDAKTIE DE WERELD VAN VANDAAG Het is werkelijk ontstellend om te ontdekken hoe de mens van vandaag, met al hun kennis, met de onvoorstel bare vooruitgang in de wetenschap, de ogen gesloten heeft voor de werkelijke waarden van het Leven. De tegenstel lingen worden steeds groter en de mens houdt de ogen hardnekkig gesloten voor al het onaangename, voor het vele on menselijke dat we dagelijks om ons heen zien gebeuren. Daarom geldt in deze dagen de kreet „ontwaakt uit uw dro men" als nooit tevoren. De droomwe reld van vandaag is niet blijvend, bo vendien is het in wezen niet anders dan een fata-morgana De werkelijkheid is hard, onverbid delijk hard, ondanks alle pogingen haar zoveel mogelijk te verbergen of, wan neer dit niet meer gaat, haar te ver sieren met de welgemeende goede be doelingen der mensheid. Wanneer we onze ogen openen en de blik richten op de wereld van vandaag dan zien we twee enorme tegenstellin gen. Aan de ene kant een onvoorstel bare nood, hongersnood, ziekte, armoe de en ellende, en aan de andere kant een ongekende weelde en rijkdom, ken nis en modern comfort als nooit tevo ren Er zijn op onze aarde twee werel den, waartussen een afstand ligt van honderden jaren ontwikkeling Déze afstand te overbruggen is noodzake lijker en belangrijker dan alle ruimte vaart!! Deze afstand overbruggen en de mensheid, de ganse mensheid, zal de werkelijke Waarden van het Leven leren zien. Dat zal echter aileen plaats kun nen vinden als we de werkelijkheid zul len leren zien en ook zullen leren de LEUSDEN-Z. - „Heya Ard Schenk" en „Ard die heeft de wereldcup" waren de grote hits tijdens het carnavalsfeest van de carnavalsvereniging De Gouden Klomp dat zaterdagavond in De Mof gevierd werd. Het succes van deze avond kon bijna niet uitblijven, daar na genoeg alle 280 feestneuzen zeer fraai gekostumeerd waren, de één nog zotter dan de ander. De kostelijk versierde zaal, parachutes, balonnen en gouden klompen waren de attributen, vormde het sfeervolle decor waarinde liefde en de gein tot uiting gebracht werden De boerenkapel en de majorettes van Lisudina opende de avond en brachten de stemming van een goed carnaval er direct in, nauwelijks werd de eerste carnavalshit ten gehoren gebracht of de clowns, indianen, cowboys, sjeiks, ha remmeisjes, hippies, boeren, burgers en buitenlui vormden een hossende en zingende commune Naast de boerenka pel zorgde het Jijuana Combo o.l.v Cees Pouw voor een rustiger muziekje waarna zij met hun grote carnavalshits enorm veel succes oogstte, niet alleen Ard Schenk, maar ook Mijn Tante met haar olifant, Vader Abraham en het Bloemetje voor mijn knoopsgat schat werden uit volle borst meegezongen Natuurlijk werden de beste en orgi- neelst gekostumeerde feestneuzen be loond, nadat een willekeurige jury haar keuze gemaakt had mochten de geluk kige prijswinnaars hun prijzen in ont vangst nemen uit handen van voorzitter Gijs v/d Hoef. Het best gekostumeerde paar vormde de heer en mevr Herder die als twee hippies het carnaval vierde. Het best gekostumeerde gezelschap vormden de vier indianen van de fami lie Herder-Mossink Mevr Houtveen-Herder was het best onder de individuele en mochi een beker in ontvangst nemen voor haar creatie van een haremmeisje Vele andere waren ook fraai gekostu meerd en hadden zich duidelijk veel moeite getroost om het carnaval naar behoren te vieren, tot grote vreugde van het bestuur Ver na middernacht trokken de feest gangers uitgeblust en voldaan huis waarts met de wetenschap dat het car naval niet alleen in het zuiden van het land gevierd behoeft te worden maar dat men boven de grote rivieren er ook steeds beter inslaagt Het carnaval werd voor de carnavalsvereniging De Gouden Klomp een enorm succes, ver liep zonder moeilijkheden en het be stuur hoopt dat dit in een toename van het ledenaantal tot uiting zal komen (Foto's Janus Visser). werkelijkheid onverbloemd bij name te noemen. Om te beginnen willen we deze keer onze aandacht schenken aan de mo derne opvoeding en het onderwijs van vandaag, de Alma-Hater", die onze maatschappelijke leiders en theologen heeft voortgebracht of nog zal voort brengen Onze volkomen zieke en chaotische samenleving is het toonbeeld van haar onmacht! Bij al de kennis die wordt vergaard, in alle takken van weten schap is het doel nog steeds de mate rie Door middel van het onderwijs zoekt de mens meer welstand, een be tere baan en daardoor weer meer in komen, meer mogelijkheden voor het maatschappelijke leven en in dit alles wordt steeds minder aandacht geschon ken voor het werkelijke LEVEN' Is het dan een wonder dat de jonge loensen van vandaag opstandig wor den? De werkelijke waarden van het Leven worden met voeten getreden! De alles beheersende macht is het geld, een macht waar men hele volken voor opoffert. De aanbidding van de Mammon, het beeld des tijds in onze moderne „beschaafde" wereld! Het wordt ten hoogste tijd dat de mens van vandaag leert aandacht te schenken aan de werkelijke zin en bedoeling van het leven, dan, ja pas dan, zal de mensheid ook de weg des vredes leren vinden! De moderne we tenschap heeft volkomen gefaald met het duidelijk maken wat nu werkelijk het doel, de zin. en de betekenis van het Leven is! Het is waar de technische ontwikke ling is enorm en met deze ontwikkeling heeft de arbeidsbesparende machine zijn intrede gedaan De mens kreeg meer vrije tijd doch werd daarbij niet of zeer onvoldoende onderwezen om deze vrije tijd nuttig te gebruiken De hogere waarden van het leven zijn, in grote lijnen gezien, veelal onbekend gebleven De opstandigheid en onte vredenheid neemt elke dag toe en ma nifesteert zich wel het meest in het le ven van onze jeugd Veel jongelui ver vallen door deze verlammende lauw heid en onverschilligheid, deze onte vredenheid, doelloosheid en hopeloos heid, in steeds sterkere mate tot mis daad geweld en zedeloosheid; hetgeen tot uiting komt in de steeds stijgende cijfers der jeugd-criminaliteit Deze „leiders van morgen opgevoed in onze moderne welvaartsmaatschappij behoren nu tot de gedesillusioneerde „beat" generatie Een radicale herziening van onze be grippen aangaande het LEVEN zal het mogelijk maken de werkelijke waar den weer in een geheel nieuw licht te zien. Dan, en dan alleen, zal het waard zijn de voortbrengselen der wetenschap te genieten. V. te D. LEUSDEN/CENTRUM - Ogenschijn lijk is het stil geworden rond de op te richten peuterspeelzaal „Blijhof" Achter de schermen wordt echter hard gewerkt en hoewel helaas nog geen de finitieve openingsdatum kan worden genoemd, is al veel gerealiseerd op weg naar dit feestelijke startpunt Door het bestuur van de speeltuinvereniging Blijhof zijn tpvee leidsters in be Blij'hof zijn twee leidsters in beginsel aangetrokken om de speelzaal te gaan leiden. Een commissie van deskundigen en adviseurs heeft het bestuur een ver langlijst voorgelegd, waarin onder ineer zijn opgenomen wensen ten aan zien van het gebouw, de regeling van de schoonmaak, afschutting van een peuterhoek in de tuin en de regeling van kontakten met deskundige advi seurs In het clubgebouw is een geyser geplaatst en er is een begin gemaakt met de aankleding van de keuken/hall In concept zijn inschrijvingsformu lieren, spelregels en dergelijke gereed, opdat de ouders van de peuters tijdig op de hoogte kunnen worden gebracht van de definitieve gang van zaken. Waar veel moet gebeuren door vrij willigers in vrije tijd. blijft het moei lijk om een concrete datuin te prikken Veel, zo niet alles, zal afhangen van de daadwerkelijke medewerking van le den van de vereniging en ouders van toekomstige speelzaalpeuters. Zij kun nen zich enorm verdienstelijk maken door het één keer helpen bij een grote schoonmaakbeurt, het zwaaien met hamer of verfkwast en het repare ren en aanpassen van kindermeubilair. Voor het noodzakelijke spelmateriaal heeft de gemeente aan het bestuur een toezegging gedaan, dat. voor een gelijk bedrag, als aan de speelzaal in Leus den-Zuid werd toegestaan, aan spel materiaal in bruikleen zal worden gege ven. Materiaal waarvoor bestuur en kommissies suggesties kunnen indie nen. Daarnaast hoopt het bestuur op giften in natura uit gezinnen, waar de hele kleintjes al zijn uitgegroeid zodat het materiaal gemist kan worden en aan de speelzaal geschonken Een ein deloze rij van mogelijkheden doet zich voor, van driewielers en kleine step- jes, via poppenkast en poppenwagen naar grote blokken, houten puzzles, poppen en beren, zandbakspullen enz. Op de ledenvergadering van donder dag 25 februari zal hier nog een oproep voor worden gedaan en zullen tevens de telefoonnummers bekend worden gemaakt die kunnen worden ge beld om een af te halen stuk te mel den (03496-1703 en 03496-1621) en een adres waar speelgoed kan worden ge bracht (Wilgenlaan 70) ACHTERVELD - In de kantine van het klubgebouw van de Sportvereniging Achterveld werd voor de tweede keer in de Sportvereniging - en dat zijn er den. Voor de liefhebbers van kaarten in de Sportvereniging - en dat zij er heel wat - was er gelegenheid om te klaver- en schutjassen. Evenals op andere kaartavonden was ook hier de animo voor het klaverjassen belangrijk groter dan woor het schutjassen Het ziet er naar uit, dat het in Achterveld indertijd zo populaire schutjassen lang zaam maar zeker verdrongen wordt door het klaverjassen. Het kaarten had een bijzonder geanimeerd verloop en de leiding was bij de heer P Smink in goede handen. Uitslag klaverjassen: 1 J. Kerkhof 4770 pnt 2 H Kerkhof 4720 pnt 3. A. de Loor 4715 pnt 4. M van Westerlaak 4701 pnt 5 Mevr v Dijk. v. Druten 4608 pnt 6. Mevr van de Goes 4601 pnt. 7 Piet van Nimwegen 4557 pnt 8 G van Druten 4428 pnt 9 G. Voskuilen 4422 pnt. 10 B. van Middelaar 4314 pnt 11 Puaul van Nimwegen 4274 pnt 12. H. v. d. Berg 4235 pnt 13. J. van Dalen 4156 pnt 14 W Smink 4067 pnt 15 R. van Nimwegen 3979 pnt 16. H Ruitenbeek 3849 pnt 17 Mevrouw Turan 3813 pnt 18 G Boersen 3484 pnt 19 Mevr van Westerlaar 3424 pnt 20 H van Dijk 3247 pnt (Van de redaktie). LEUSDEN - De UNICEF-aktie in Leusden heeft in totaal een bedrag van f3405,- opgebracht Iedereen, die ge holpen heeft dit geweldige bedrag bij een te brengen, zegt het UNICEF-comi- té afdeling Leusden, hartelijk dank ACHTERVELD - In de nacht van za terdag op zondag jl. hebben onverlaten ingebroken in het klubgebouw van de Sportvereniging Achterveld op het Kerstens Sportpark. Na aan de achter zijde een deur van het scheidsrechters- yerblijf te hebben geforceerd werd ^en draadglasruit verbrijzeld om toegang te verkrijgen tot de kantine. Hier werd een grote ravage aangericht. Geld of goederen worden niet vermist. Een er gerlijk staaltje van vandalisme De po litie heeft de zaak in onderzoek. LEUSDEN-CENTRUM - Aanstaande zaterdag 27 februari houdt de „Instuif" weer een gezellige avond in het Her vormd Centrum aan de Asschatterweg te Leusden-Centrum. Naast plaatjes draaien en dansen zijn er nog andere activiteiten. Er zal biljart en tafelten nis zijn voor de liefhebbers, zodat ook de met-dansers zich geweldig kun nen amuseren LEUSDEN-CENTRUM - Donderdag 25 februari zal in „De Til" weer een creatieve avond gehouden w orden. Aan vang 20 00 uur. Op deze laatste avond van een reeks van vier zal aandacht besteed worden aan glasmozaik. Ook kunnen andere werkstukken gemaakt worden. De leiding is in handen van Ge rard Verhoef uit Kockengen Abonnementsprijs: f2,25 per kwartaal, f8,-- per jaar. Losse nummers: 20 cent. Advertentietarieven: Zonder kontrakt 16 cent per mm. „Leusderheitjes" 18 cent per woord (bij vooruitbetaling). Kontraktprijzen op aanvraag. Uitslag schutjassen: 1 W. de Jong 2. Fr. Kerkhof 3. J. van Laar 4. R. van de Belt 5 J Zieltjes 6. H. Schouten 7. H Ossendrijver 8 H. Legdeur 93 pnt. 92 pnt. 79 pnt 66 pnt. 65 pnt. 53 pnt 37 pnt. 25 pnt LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 26 februari a s zal de Oranje Vereniging Leusden zijn jaarlijkse kaartavond hou den in ,,'t Ros Bevaart' De aanvang is bepaald op 19.30 uur Er zal gele genheid zijn tot schut-en klaverjassen Deelname staat open voor iedere inwo ner van Leusden en evenals altijd zullen er mooie prijzen te winnen zijn. LEUSDEN - Ook de laatste bomen van de vroe er zo lommerrijke Heili- enber erwe werden woensda e- veld. Ook de smalle bru etjes zul len verdwijnen voor een betere ver- bindin van het we verkeer tussen Leusden en Amersfoort. De werkzaam heden voor een radicale we verbete- rin vorderen estaa waarna enkele stukken evaarlijke we edeelten tot het verleden zullen behoren Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3