Raad Leusden weer op de ouderwetse toer Frontale botsing op Asschatterweg ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Rondvraag nam de helft van tijd in beslag AD WISMAN eusder Krant Verschijnt wekelijks in< ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ N.V. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL I ourliclitiiifisman voor aciiinoilc Lcaalca noodzak dijk. I n ee circulaire vitiliiisoi>haalili<'n.\l oiulericefi. (hulerlianilelin^en over verkool) van I\ lein llaviksliorsl l'laal.s vm nastiekza<d Lensden/Zuid north bin non korl boh en dgem aak I Raad neemt schalensitnatie in extra i ernaderina ander de lon/te. Heeft gemeente Lensden nog n el een saldi-reserve Y Maak ran -isschatterireg een rt tarra ng.sireg Eenrichtingsverkeer instellen raar hofjes, harsten en pleintjes. Tennisbaan raar ichterreld Wethouder Bijleveld (VVD): „Delega tie openbaarverklaring wegen doet geen afbreuk aan bevoegdheden raad". re gevallen komen ook in de commis sie voor ruimtelijke ordening en ten slotte kan de raad de delegatie ook in trekken" De heer Mandemaker zwichtte ten slotte voor de argumenten van b. en w. en zei akkoord te kunnen gaan met het voorstel De heer Kuijpers (P v d.A.) vulde nog aan ..Het advies van de raad ten aanzien van te treffen verkeers maatregelen. dient wel in acht te wor den genomen door b en w. waarmee de voorzitter akkoord ging. (todoplossing raar 'l l'alcl De zevende klas van de openbare •basisschool, 't Palet is momenteel gehuisvest in de hal van deze school. De leerlingen van de zevende klas wor den echter regelmatig tijdens de les sen gestoord, doordat leerlingen of bezoekers via de hal de school ingaan of verlaten. Een oplossing voor het voorkomen van deze ernstige hinder is gevonden in de vorm van het plaat sen van scheidingswanden. De kosten van deze schermen komen in totaal op bijna f5000,-. De schermen kun nen, aldus b. en w. in hun voorstel dit krediet te verstrekken, ten alle tijde voor andere doeleinden worden ge bruikt. Voorzitter, de heer W. A. van Zand- brink: „Over twee weken speciale ver gadering van de raad over scholensitua tie in gemeente Leusden" De heer Kuijpers (P.v.d A vond het voor een lapmiddel wel wat erg veel Het is veel beter om twee lokalen er bij te bouwen, waar het straks toch naar toe zal gaan De heer Van Spaendonck (D 66) onderschreef dit ..Bovendien", aldus de heer Van Spaen donck, zijn de schermen misschien wel afdoende voor de steeds terugke rende storingen, maar ik lees niets over het voldoen aan de eisen van ver warming, verlichting en ventilatie. Wij zijn nog niet van deze noodvoorziening af, straks zal er wellicht een aanvul lend krediet moeten komen om deze laatstgenoemde punten te kunnen rea liseren Bovendien is een achtste leer- lokaal voor deze school aangevraagd. Dan krijgen we natuurlijk opnieuw dat een stuk van de hal afgeschermd moet worden om een klaslokaal te kunnen realiseren Ik stel daarom voor het voorstel in te trekken tot de eerstko mende vergadering Deze eerstko mende vergadering zal. zoals voor zitter Van Zandbrink reeds eerder in de vergadering verklaarde, geheel ge wijd worden aan de scholensituatie in de gemeente Leusden Deze extra raadsvergadering zal tussen deze en de vergadering van maart worden ge houden. Voorzitter Van Zandbrink was het niet eens met de redenering van de bei de heren. ..Er zal toch met de meeste spoed een voorziening getroffen moe ten worden, want zo als het nu is, kan het niet langer Dit is de meest ge schikte tijdelijke oplossing." De heer Van Spaendonck Dit ïseen veel te grote investering voor een tij delijke oplossing en is bovendien niet voldoende Wethouder Bijleveld De scheidingswanden wonlen niet wegge gooid We kunnen ze ook ergens anders gebruiken De gemeente-architect, de heer Roggenkamp vulde b en w. tenslotte nog aan ..De verwarming speelt in de winter uiteraard een rol. maar we gaan nu de zomer gelukkig tegemoet Op de eerstvolgende verga dering komen we met voorstellen ten aanzien van verlichting en ventilatie en dan pas kunt u beoordelen oi dit voldoende is. Op korte termijn is er geen alternatief te bedenken". Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aanvaard. I erkoop ran l\lein II(iriksharst Het intiatiefvoorstel van deP v d.A AR, D'66 en CHU met betrekking tot verkoop van de boerenhofstede „Klein Havikhorst" te Achterveld, zal in handen worden gesteld van b. en w. om advies Aldus werd besloten door de raad naar aanleiding van een desbe treffend voorstel van b en w. De heer Kuijpers (P.v.d.A.) wilde weten of er door b. en w. rekening is gehouden met de termijn van opzegging. Bovendien wilde hij graag, dat het advies van b en w. binnen twee maanden zal worden uitgebracht „Ik kan me een brief van het GPV herinneren", aldus de so cialist, „die ongeveer twee jaar gele den in handen van b. en w. is gegeven voor advies maar nog steeds niet te rug is. Ik wil graag niet zo lang wach ten Voorzitter Van Zandbrink stelde de heer Kuijpers gerust ten aanzien van de opzeggingstermijn. „Het college is vrij op te zeggen wanneer zij wil. Wij hopen binnen twee maanden uitsluitsel te kunnen geven over deze zaak. Zoals u weet zijn onderhandelingen over de verkoop gaande. Die moeten eerst af gerond zijn". iu>\ni n 11< I olkslellinf! De rondvraag duurde precies net zo lang als de hele agenda aan tijd had gekost, namelijk anderhalf uur De heer Van Spaendonck (D'66) wilde graag weten hoeveel ambtenaren en hoeveel (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Maandag middag omstreeks half vijf vond op de Asschatterweg ter hoogte van „Einde bebouwde kom" een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's. Al - le inzittenden werden min of meer ge wond Drie van hen werden naar het ziekenhuis vervoerd Beide wagens zijn total - loss Het ongeluk ontstond, toen de be stuurder van een VW 1600, E J van N uit Bussum wilde keren Hij lette echter onvoldoende op het verkeer op de Asschatterweg en zag daardoor niet de vanuit de richting Achterveld na derende BMW, bestuurd door A.E. uit Renswoude. Een vrijwel frontale bot sing was het gevolg Van de gewonden werden twee met hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen, een andere inzittende kreeg verschillende snij - wonden. Op de foto's: De beide wagens na het ongeluk Subsidie k amercancerten Het voorstel van b en w. om naast de reeds bestaande subsidie voor de ka merconcerten door USO-leden in Leus den gegeven, een verdere tegemoetko ming te verstrekken bij een eventueel tekort, werd door de meeste raadsle den met instemming ontvangen. De heer Van Spaendonck (D'66)' .Dit is één van de weinige culturele manifestaties in de gemeente Leusden Hier kan ik van harte achter staan En de mensen die dit organiseren (de commissie ka mermuziek Concerten Leusden) hebben ook vanuit de raad best een compli mentje verdiend voor hun vele werk' De heer Van Woudenberg (CHU) stelde voor om eventueel niet verkochte kaar tjes voor een concert gratis uit te de len aan leerlingen van de hoogste klas sen der lagere scholen Op die wijze speelt men niet voor een half lege zaal en bovendien kan hierdoor bij de leer lingen het concertbezoek gestimuleerd worden. De heer Mandemaker (P.v d A.) stelde voor om te beginnen met het geven van zogenaamde jeugd- concerten De heer Meinema (CHU) rondde de diskussie af door voor te stellen om 's middags voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen concer ten te geven Voorzitter Van Zand brink zegde toe al deze suggesties met de commissie te zullen bespreken De heer Van Tiel (VVD) vroeg, hoe lang deze subsidie geldt De heer Van Zand brink „Zoals bij elke subsidie gebrui kelijk. zal dit elk jaar opnieuw bezien worden" De heer Van Maanen (AR) maakte enige bezwaren tegen de tech- nisch-admini'stratieve verwerking van het' een en ander, maar die bezwaren werden door de voorzitter niet zo be zwaarlijk genoemd. Inenlxntrrerk laring n egen aan b. en tv. gedelegeerd Een voorstel van b en w. om het openbaar verklaren van wegen aan b en w. te delegeren (een voorstel in een vorige vergadering, van D'66), viel bij sommige raadsleden niet in goede aar de Bij name de heer Mandemaker (P.v d.A.) maakte hier ernstige bezwa ren tegen. Hij vond het maar een vreemd voorstel, omdat het verschil lende konsekwenties voor de raad in hield Hij zei niet met het voorstel ak koord te kunnen gaan, omdat de raad geen enkele garantie had, dat zij in spraak zal hebben in een bepaald ge val van openbaar verklaring De heer Bijleveld (VVD) bestreed dit Bepaalde problemen doen zich vrijwel niet voor In het bestemmings plan 'staat duidelijk aangegeven wat openbare wegen moeten worden. Dient hier - om welke reden dan ook - van te worden afgeweken, dan komt dit auto matisch in de raad, omdat dan sprake is van een verandering van een door de raad goedgekeurd plan Bovendien wordt de raad op de hoogte gehouden van elke openbaarverklaring Bijzonde- ue heer Van Woudenberg (CHU): ..Kaartjes gratis uitdelen aan leer- ''ngen hoogste klassen lagere school" (Van de redactie). LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week donderdagavond kwam de raad van Leusden onder voorzitterschap van loco-burgemeester W. A. van Zand brink bijeen. Burgemeester Van der Post kon wegens ziekte niet aanwezig zijn De raadsleden hebben over de agenda net zo lang gepraat als zij voor de rondvraag nodig hadden. Voor dat aan de eigenlijke agenda kon wor den begonnen, werd enige tijd besteed aan verschillende punten uit de Inge komen stukken, en de notulen van de vorige vergadering. De heer Van Spaen donck (D' 66) wilde weten of er al iets naders bekend was over de plaats, waar de gymnastiekzaal voor Leusden- Zuid zal worden gebouwd. Wethouder Bijleveld: (VVD): „Het onderzoek is bijna afgerond. Binnenkort kunt u er mededelingen over verwachten". Op de vraag van de heer Van Spaendonck hoe het met de woningstichting in oprichting was, antwoordde voorzitter Van Zand brink: „We hebben kortgeleden weer een bespreking gehad met de initiatief nemers. Maar dat is niet voldoende. Binnenkort zullen wij opnieuw bijeen komen". De heer Van Spaendonck vond het een kwalijke zaak, dat de brief aan de raad, waarin mededeling werd gedaan van het overlijden van de heer A J. G. M. Kerstens, nu pas onder ogen van de raad is gekomen. „Die brief is beslist niet geschreven om op deze wijze te worden afgedaan" zei de Democraat een beetje boos Voorzit ter Van Zandbrink was dat gedeelte lijk met hem eens, maar het was ge bleken, dat de tijd, om de raadsleden een afschrift van deze brief te zen den, te kort was geweest. 2e jaargang nummer 44 Donderdag 4 maart 1971 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrur Telefoon 03496-1-.95 Redaktie: BERT VOS WONINGINRICHTING MEUBELEN TELEFOON 03496- 1331 burgers aan de volkstelling in Leusden meededen en wat dat voor stagnatie in de gemeente-administratie met zich meebracht Gemeentesecretaris Brou wer: „Ongeveer 25 ambtenaren zijn in geschakeld In totaal heeft de gemeen te Leusden de beschikking over 60 tel lers Het werk zal wel enige dagen blijven liggen of worden vertraagd, maar een ernstige stagnatie is niet direkt het gevolg" Wethouder Van Zandbrink „We zijn blij dat zoveel ouders zich hiervoor beschikbaar heb ben gesteld, zodat we het onderwij zend personeel niet in hoefden te scha kelen en het onderwijs gewoon door kan gaan gedurende de volkstelling" I nilnisophaaldienst Over de vuilnisophaaldienst waren verschillende raadsleden minder te spreken. De heer Van Spaendonck (D'66) „Ik wil over die vuilnisophaaldienst wel het één en ander zeggen. Ik was stomverbaasd, toen ik het begeleidend briefje van het gemeentebestuur las, gericht aan de gebruikers. Het was een kort, maar bijzonder krachtig brief je. Het was bijna zo gesteld, dat veel mensen met angst en beven hun vuil nisemmer ijlings in een plastic zak zullen hebben overgeschud om zich vooral maar niet strafbaar te maken. Dan wordt er nog verwezen naar de pers. Deze hele kwestie is verwarrend en bijzonder slecht aangekomen bij de bevolking. Er is al eens vaker op ge wezen, maar opnieuw blijkt dat een voorlichtingsambtenaar voor de ge meente bijzonder nuttig kan zijn. De stijl van deze brief is niet erg best en bovendien onvolledig. Hier moet zo spoedig mogelijk een brief op volgen wat betreft het ophalen van grof vuil, zodat men weet waar men aan toe is. En dan is het wèl zo korrekt om ook de verhoging van de reinigingsrechten in deze brief te vermelden. Dat heeft men nu verzuimd te doen. En als u toch bezig bent te schrijven, doe er dan een uitvoerige toelichting bij waarom men is overgegaan op plastic zakken en waarom dat duurder moet zijn Het is onvoldoende om alleen maar naar de pers te verwijzen. De bewoners dienen wat de gemeentevoorlichting betreft niet afhankelijk te zijn van de krant die zij toevallig lezen. En dan nog iets: wat betekent G.O.Z.O.U Er zou toch „Gemeente Leusden" op de zak komen te staan0" Voorzitter Van Zandbrink „Met de verwijzing naar de pers bedoelden we uit te kijken naar de advertentie, die in de plaatselijke kranten zal verschij nen. De circulaire met aanvullende ge gevens is reeds onderweg Wij hebben er inderdaad over gedacht om een be paalde ambtenaar aan te stellen voorde voorlichting G.O.Z O.U. betekent ..Ge meentelijke Ophaaldienst Zuid Oost Utrecht". Hij de gratie der Iter (tik ing goedgegaan De heer Van Spaendonck „Bij de gra tie van de goede wil der bevolking is het nog goed gelopen, maar het had toch veel beter gekund. De pers is er niet als publikatie-blad van de gemeen te". Van Zandbrink. „Daarmee bedoelen we de advertentie die geplaatst wordt Ook de heer Mandemaker (P.v.d.A.) had de circulaire met stijgende ver bazing gelezen „Bovendien, meneer de voorzitter waar baseert u de in gangsdatum op? U hebt nog geen enkele juridische bevoegdheid 0111 nu al vast te stellen, dat men gebruik dient te ma ken van plastic zakken Daarvoor moet eerst de Algemene Politieverordening worden gewijzigd" Voorzitter Van Zandbrink (met een glimlach) Inderdaad, u hebt gelijk, maar daarom ben ik zo blij. dat de be volking toch op onze suggestie is inge gaan'" De heer Mandemaker „Gezien de juridische inbreng van het college had ik toch gehoopt, dat men wat fijn- -tllerlei gevoeliger te werk zou c'jngegaan De heer Van Tiel (VD): „Gezien de kwestie huisvuil, achv ik het opnieuw bewezen, dat een commissie ter be vordering van het kontakt tussen burger en overheid noodzakelijk is." Voor zitter: „Ook dit punt kan in overwe ging worden genomen in het kader van het gehele probleem" Van Tiel „Vooruitlopend hierop zou een derge lijke commissie nu reeds goed werk kunnen doen Wethouder Bijleveld „Dit kan echter niet los gezien worden van de vraag hoe de raad dit wil laten gebeuren We moeten-met te overhaast te werk gaan" Voorzitter Van Zand brink „De voorlichting dient in eerste instantie gecentraliseerd te worden Het loopt nu nog over teveel afdelin gen" De heer Van Tiel (VVD): „Voorlich tingscommissie dringend noodzake lijk". ALLERLEI De heer Van Maanen (AR) drong er op aan, dat het fietspad langs de Ba- voortseweg zowel aan de zijde van Leusden/Centrum als van de zijde van Leusden/Zuid van een behoorlijke af rit wordt voorzien. „Zoals de situatie nu is, gebeuren er beslist eens onge lukken' Hij stelde opnieuw de water overlast op de wegen in Leusden/Zuid aan de orde „Bij regenachtig weer zijn tal van bochten fi'aaie zwembaden ge worden". aldus de heer Van Maanen Voorzitter Van Zandbrink beloofde ei naar te zullen laten kijken „Dat zoual veel eerder gebeurd moeten zijn. want het is al maanden geleden gevraagd. Houdt dit in, dat er toen niet op is ge- gereageerd?" Gemeentearchitect Rog genkamp „Er is alleen maar naar geke ken, maar de w inter is nietdegeschikt- ste tijd om wegen te verbeteren." De heer Van Maanen (AR): „Dat was in de zomer, u had toen geen last van sneeuw en vorst Ik geloof dat ik moet conclu deren, dat er toen niet naar is gekeken". De heer Roggenkamp. „Die konklusie zou u kunnen trekken, ja" De heer Van Woudenberg (CHU) wil de weten, hoe het stond met de grond- verkopen aad de bewoners achter de Berkenlaan en omgeving. „Wanneer wordt dezegroengordel gerealiseerd?" I.KK S KKL)KR OI' 1' 1 3 OOK VOOR PIEORO STEUNSCHOENEN De heer Van Spaendonck (D'66): „Bij gratie van de bevolking vuilnisdienst goed verlopen"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1