Peutercrêche „Blijhof" half maart open babysit in Leusden/Z. Eerste brand bij Eurowoningen Ideeën bus Bouw 32 bejaarden- woningen 2000 ste begonnen NIEUWE LEDEN VOOR LEUSDEN/C. GEVRAAGD Dropping voor de jeugd Boomkappen Heiligerberger weg beperkt Geslaagde creatieve KPJ-avond Kaartavond OVL succes DE TIL: dit weekend Raad Leusden (vervolg van voorpagina) Zwarigerschaps- en be j a arden- gymnastiek Programma KPJ-afd. Hamersveld DONDERDAG 4 MAART 1971 3 dat de centrale in een behoefte voorziet Inderdaad", zegt mevrouw Deenik, als we een gesprek met haar hebben, „we krijgen gemiddeld zo'n zestig aan vragen per maand en dat is geen klei nigheid. De centrale heeft momenteel de beschikking over 24 oppassers (jon gens en n>eisjes van 16 jaar en ouder) De Babysitcentrale begon haar activi teiten op 22 augustus 1966 Zij werkt hoofdzakelijk in Leusden/Zuid, maar mevrouw Deenik is wel van plan om ook dergelijke activiteiten in Leusden/ Centrum te ontplooien ..Daarom zou den wij graag kontact hebben met jon gelui van 16 jaar en ouder, die in Leus den/Centrum wonen en iets bij willen verdienen met deze oppasdienst. Voor scholieren (en dat zijn de meeste leden van de centrale), is het bovendien een uitstekende gelegenheid om te studeren in rustige omgeving. Men kan zich opgeven voor een per soonlijk gesprek bij mevrouw Deenik Julianalaan 35 te Leusden/Zuid. tele foon 03490 - 18134 Mensen die graag een babysit willen hebben, kunnen eveneens dit nummer bellen. De kosten zijn f 1.-- per uur, wanneer de oppas tussen 7 en 11 uur 's avond plaats vindt. Buiten deze uren is het tarief f 1,50 per uur. Wanneer men na elf uur op moet passen, wordt als voorwaarde gesteld dat de babysit kan blijven slapen Dit iszogesteld." aldus mevrouw Deenik, ,,op verzoek van de ouders De meeste leden van de cenfrale zijn scholieren, die de volgen de dag weer vroeg naar school moeten. In de weekeinden is het iets ander, maar in het algemeen moet in zo'n ge val voor slaapplaats worden gezorgd Voor de heren is het niet zo erg. maar indien een meisje bij u op komt passen. wordt u wel verzocht haar te halen en te brengen. Nogmaals: jongeren, die ook lid wil len worden van de babysitcentrale, die kunnen mevrouw Deenik bellen Zij moeten echter wel in het bezit zijn van telefoon. Op de foto. Mevrouw Deenik in ge sprek met een nieuwe babysit-klant. programma werd het volgende vastge steld: Half maart opening crèche Verder staat èr weer eieren zoeken op het programma Of er dit jaar een kampweek gehouden wordt hangt van het aantal mensen af, die zich opgeven voor de leiding van de kampweek. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag kwam de vraag naar voren of de speeltuin 's zondags ook geopend kan zijn. Dit zal door het bestuur overwogen worden Men wil na melijk de omwonenden geen overlast bezorgen. Ook werd er gevraagd of er een volleybalnet aangebracht kon wor den in de speeltuin en of er voor de 1 clubjes pottebakken op het programma kon worden aangebracht. Het bestuur zal dit nader onderzoeken OPROEP Het bestuur roept vrijwilligers op om de speeltuin in orde te maken voor de opening Het gaat hier om het in orde maken van de toestellen en het opknappen er van. Voorts roept het bestuur een ieder op die speelgoed heeft wat niet meer ge bruikt wordt om dit af te staan voor de crèche. Men kan zich in verbinding 1 stellen met mevrouw Hofmeester, tel. 1703 of bij de heer van de Steeg, tel 1621. Het speelgoed wordt dan prompt opgehaald. LEUSDEN-CENTRUM - Half maart zal, als de verbouwing van het clubge bouw klaar is, de peuter-crèche geo pend worden. Dit maakte voorzitter, de heer L Punt, bekend op de ledenverga ring van Blij hof die gehouden werd op donderdag 25 februari, in het gebouw van de speeltuinvereniging Blij hof te Leusden-Centrum Ruim 40 kinderen zijn nu ingeschreven en dit is voor de start genoeg. Er is veel geinvesteerd in de crèche Het clubgebouw is aange past en een gedeelte van de speeltuin wordt voor de peuters ingericht. Ook is er speelgoed aangeschaft. Het bestuur heeft twee leidsters be noemd Hoofdleidster is mejuffrouw J Cordier, de cous, die in het bezit is van alle benodigde diploma's Assistent- leidster is mevrouw Oldenkamp uit Woudenberg. De voorzitter de heer Punt opende de vergadering met een welkom aan de aanwezige leden Dit waren er slechts zes. De bestuursverkiezing bracht veel veranderingen te weeg. Het aantal be stuursleden werd teruggebracht op 5 personen, te weten Voorzitter de heer Punt. Secretaris de heer van de Steeg. Penningmeester de heer P H. van de Burg. Crèche bestuurslid mevrouw van de Burg. Clubleider Dolf Groenendijk Aftredende bestuursleden waren me vrouw van Zwieten, Mevrouw de Graaf, de heer J Biesterbos en de heer J Tolboom. De secretaris de heer van de Steeg las de notulen en het jaarverslag voor, welke goedgekeurd werden Het jaar verslag gaf een beeld van de gehouden activiteiten van het afgelopen jaar. Op 28 maart werden er eieren gezocht. Op 9 mei werd het tienjarig bestaan van de speeltuinvereniging gevierd met kinderspelen en een uitvoering van de toneelvereniging ..Cheerio" uit A- mersfoort Op 28 november is het Sint Nicolaasfeest geviert in het ,,Ros Beyaart" De toneelgroep Cheerio" voerde weer een mooi toneelstuk op terwijl aan het eind van de middag de prijzen voor de gehouden etalage-wed strijd bekend gemaakt werden. FINANCIËLE JAARVERSLAG Uit het financiële jaarverslag bleek dat de vereniging een saldo heeft van f 139,19 De subsidie van de gemeente is nog niet ontvangen, deze wordt bin nenkort verwacht. Bij de bespreking van het zomer- LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag 5 maart a s. wordt voor de jeugd van 11 t 'm 15 jaar een dropping gehouden. Deze zal starten om 19 00 uur vanaf ,,De Til' in Leusden-C. Wie voordon- derdagavond zich heeft gemeld voor deelname aan een der adressen Ha1 mei sveldseweg 84-123 of 126, Asschat- terweg 105 ol v. Hardenbroek v. Am- merstollaan 76 betaald f0,75 deelne- mersgeld en wie latei komt, wat niet geweigerd zal worden betaald f 1.00 De deelnemers worden verzocht uiter lijk 18.45 uur aanwezig te zijn (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In ons vorige nummer plaatsten wij een foto met on derschrift over de boomkappenj aan de Heiligerberg in verband met recon structie van deze weg Wij schreven -ten onrechte - dat alle bomen waren gekapt Van de zijde van de gemeen te vernemen wij. dat dit echter niet het geval is Men heeft zoveel moge lijk getracht het groen te sparen. Het gekapte hout was voor tachtig procent dood, zo deelde ons de heer Faber van openbare werken mee. Een aantal wilgebomen zijn zelfs verplant Zoals bekend zal de Heiligenbergerweg wor den gereconstrueerd en is tevens een begin gemaakt met de aanleg van de ontsluitingsweg Heiligenberg - Ba- voortseweg. Omstreeks de bouwvak- vakantie hoopt men deze verbinding gereed te hebben De nieuwe weg zal ten zuiden van het plan Rossenberg op de Bavoortseweg uitkomen. LEUSDEN/CENTRUM - Op don derdag 25 februari hield de K P J af deling Hamersveld haar vierde en laatste creatieve avond in het jonge ren centrum „De Til" Onder leiding van Gerard Verhoef uit Kockengen werden weer heel wat werkstukjes ver vaardigd. Deze avond werd aandacht besteed aan het vervaardigen vanglas- mozaièken Stukjes gekleurd glas wer den heel fijn geslagen en met deze scherfjes werden figuurtjes gelegd in, een vorm Daarna werd de vorm met gips gevuld en had men een fraai tegel tje toen het gips droog was en uit de vorm gelicht Ook werd deze avond met verf geexperimenteerd. en moder ne tekeningen waren het resultaat Veel belangstelling LEUSDEN-CENTRUM - De kaart avond van de Oranje vereniging Leus den, gehouden in 't Ros Bevaart op vrij dag 26 februari trok 44 belangstellen den waarvan 28 schutjassers en 16 kla verjassers. De wedstrijden hadden een bijzonder vlot en sportief verloop en mogen geslaagd worden genoemd De uitslagen hierbij werden. Schutjassen le pr H Tolboom, 2een 3epr Ton v d Grootevheen en Leo v d. Tweel llOpnt, 4e pr Th Tijmense 101 pnt. 5e pr Gerda Hilhorst, 6e pr Steven v.d Berg 95 pnt. 7e en 8e pr P Hilhorst en C v Daatselaar 92 pnt De poedelprijs kreeg Truus Bokkers met 37 pnt Klaverjas sen. le pr E J de Haan 6410 pnt, 2e pr. W Tijmensen 6399 pnt, 3e pr J Vrijhoef 6255 pnt. 4e pr A Snoek 6080 pnt Hier werd A. J Wittenberg de poedelprijswinnaar met 4664 pnt (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op maandag 1 maart 1971 boekte de Babysitcentrale Leusden/Z de tweeduizendste aanvra ge Het betrof de familie Visser. Kwint laan 19 te Leusden/Z., die die avond een gratis oppas hebben gehad Dit was de heer Guus van der Linden. De dui zendste oppas werd door de Babysitcen- trale die onder leiding staat van me vrouw C Deenik- Van Groll, op 17 no vember 1969 geboekt, terwijl de 1500- ste werd geregistreerd op 8 augustus van het vorig jaar Al met al een teken, LEUSDEN-CENTRUM - Het jonge rencentrum „De Til" zal het komende weekend als volgt geopend zijn Zater dag 6 maart van 20.00 uur tot 23 00 uur voor een gezellig dansje enz. Dit ook zondagmiddag 7 maart van 14 00 tot 17 00 uui Beide keren voor perso nen van 15 jaar en ouder en tegen een geringe entree Zondagmorgen is het geopend van 10.00 tot 13.00 uur voor gezellig onderons. Nieuw interieur en geluidsinstallatie voor raadszaal (Van de redaktie). LEUSDEN - De raadzaal der ge meente Leusden heeft langzaam maar zeker een metamorfose ondergaan. Het interieur is grondig vernieuwd. Nieuwe meubels, nieuwe gordijnen, nieuwe par ketvloer. Het ziet er allemaal bijzon der keurig uit. Rest nog de geluids-in- stallatie, waarvan een bijzonder in drukwekkend deel (vier knots-grote luidsprekers) in de nok van de zaal hangt. Het lijkt wel iets op „Grote Broer ziet je" Jammer is, dat de eigenlijke geluidsinstallatie nog steeds ontbreekt. Er zijn nog geen microfoons gemonteerd en daar is het tenslotte uit eindelijk allemaal om begonnen. „La ten de raadsleden in ieder geval zo ge articuleerd mogelijk spreken", merkte de heer Meinema op, „want voor het publiek moeten ze, opk zonder geluids installatie verstaanbaar zijn". Volgens voorzitter Van Zandbrink zal de ge luidsinstallatie zei nog proef moeten draaien, maar dat dient dan buiten de raadsvergaderingen om te gebeuren. „We kunnen dan gepiep niet tijdens de behandeling van de raadsagenda heb ben". Waarop de heer Kuijpers meteen brede grijns op merkt: „Probeer tijdens een huwelijks-inzegening. Misschien dat het dan mislukt die proef be-" doel ik". Hoe het ook zij, zodra de in stallatie compleet is, zal het er een stuk gemakkelijker op worden voor pu bliek en pers. Want nog steeds zijn som mige raadsleden vrijwel onverstaan baar. Met een fikse microfoon zal dat eindelijk verholpen zijn, hoopt men. wijze heeft geleid Iedereen heeft vol ledig uit kunnen praten. Dat is in het verleden beslist wel eens anders ge weest De heer Van Tiel (VVD) „De vervui ling in onze natuurgebieden neemt toe; in mijn algemene beschouwing stelde ik reeds, dat het aanstellen van burger- natuurwachten met bepaalde bevoegd heden een nuttige zaak zou zijn Inde Vechtstreek wordt dit systeem reeds met succes toegepast. Hebt u al eens over mijn suggestie nagedacht9" De heer Van Zandbrink: „Daar is wel over gepraat, maar het is niet zo eenvoudig te realiseren De heer Ossendrijver (KVP): „Mo menteel is men in Achterveld bezig met het oprichten van een tennisvereniging. Ik zou graag van b en w. willen verne men of zij een mogelijkheid zien binnen niet al.te lange tijd in Achterveld een tennisbaan te realiseren" Voorzitter Van Zandbrink „Ik zou beslist niet kun nen zeggen of dit snel te verwezenlijken is. Dat ligt enerzijds aan de prioritei ten die de raad zich straks zal gaan stellen en bovendien zullen we eerst de grond moeten hebben De heer Os sendrijver drong op een „vlugge in greep" aan. Omstreeks half elf sloot voorzitter Van Zandbrink deze bijzonder geani meerde vergadering van de Leusder raad iran de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM -Dinsdagmid- ag omstreeks twee uur ontstond er rand in het perceel Finnmark 26 te eusden/Centrum De brandweer van eusdeni die snel ter plaatse was. ist de brand te beperken tot de hal e trappengang brandde vrijwel ge- eel uit, voor zover de materialen •andbaar waren. De waterschade is inzienlijk De bewoners van het pand. fam. v.d. Meer, waren op het mo- ent dat de brand uitbrak, niet thuis vei de oorzaak van de brand tast men ig in het duister, maar vermoede- jk is hier sprake van kortsluiting p de foto: De brandweer in aktie. (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgende week dinsdag, 's morgens om half tien, begint in het wijkgebouw van het Wit Gele Kruis te Leusden/Centrum de nieuwe reeks zwangersschapsgymnastieklessen Aansluitend bejaardengymnastiek Voorzitter Van Zandbrink. „Voorzover riij bekend hebben alle bewoners be richt gehad dat ze de grond konden ko len voor een bepaalde prijs." Wethou- ier Bijleveld. „Daarzijnverschillende -eacties op binnengekomen, maar niet edereen wil kopen dat is niet zo erg. A'ant hierdoor krijgt de gordel niet ?en saaie, rechte lijn. Het definitieve )lan kan binnenkort worden gemaakt" De heer Mandemaker (P.v.d.A.): „In lugustus is gezegd, dat het bestem- ningsplan voor Rossenbeig en Rozen- tal 1 nog in 1970 zou worden aange- xxlen Waarom zijn zp er nog steeds nét' Voorzitter Van Zandbrink Volgende week zijn de plannendefini- jief afgerond Er wordt hard aan ge- ;erkt om alles zo spoedig mogelijk de aad aan te kunnen bieden' De heer Mandemaker wilde tevens el eens Veten, hoe het met de ach- erstand van de vaststelling der ge- neente-rekeningen is gesteld „De aatste is van 1966. Door deze achter- tand tasten wij volkomen in het duis- er ten aanzien van de saldi-reserve er überhaupt nog wel een saldi- feserve?" De heer Van Zandbrink „Die zal er log wel zijn, dacht ik Ik heb respekt oor de afdeling, die zo hard aan deze keningen werkt" Gemeente-secre- ans Brouwer: „Debedrijfsrekeningen )t en met 1969 zijn wat ons betreft laar. Aan de gemeente-rekeningen en met 1969 wordt de laatste hand elegd. We zijn vrijwel helemaal bij t wachten is nu op het verificatie- ureau, maar deze instelling heeft enorme achterstand De heer landeinaker „Deze rekeningen die- en zo snel mogelijk ter goedkeuring n de raad te worden aangeboden, an- ers is het onmogelijk een financieel 'leid te voeren." Over de doorstromingsverordening: heer Mandemaker wilde weten wat de sultaten hiervan waren De heer Van andbrink. „Er is één aanvraag binnen hebben er overigens geen grote Twachtingen van" De heer Mandemaker beschikte over n respectabel aantal vragen De vol- nde ging over de verkeers-situatie >nd de Hohorstlaan Hij vond het een (Van de redactie). LEUSDEN - Tijdens de raads vergadering van Leusden, don derdagavond, stond een levens grote IDEEËNBUS op de publieke tribune. De voorzitter, de heer Van Zandbrink vroeg zich al af, hoe die daar toch is gekomen, want de bus is bestemd voor het personeel van de gemeente en stond ergens in het gemeen tehuis op een niet al te opval lende plaats. De bus bleek er door de P.v.d.A.-fraktie neergezet te zijn. Het waarom, kwam er tijdens de vergadering niet helemaal uit, maar de heer Kuijpers motiveer de deze handeling na afloop als volgt: „Het leek ons een uitste kend idee om daar een ideeënbus neer te zetten. Het publiek kan daardoor reeds tijdens de verga dering haar ideeën, suggesties en voorstellen, zowel wat betreft de behandelde voorstellen of anders zins in de bus deponeren. Wie weet wat voor praktische en nut tige tips daar tussen kunnen zit ten. Op die manier wordt een be paalde inspraak van het publiek toch verwezenlijkt". Een goed idee, lijkt ons. De heer Meinema (CHU): „Gearticu leerd spreken, svp". De heer Ossendrijver (KVP): „Tennis baan voor nieuwe Achterveldse tennis vereniging noodzakelijk". de doorgaande wegen voorrangswegen en terecht. Ik heb het idee, dat de Rijkspolitie hier denkt, dat de mensen in Leusden hele rustige mensen zijn, maar dat men ze echter niet in een auto moet zetten, daar het dan razende cou reurs gaan worden. Ik dacht dat er een vaste norm was ten aanzien van voor rangswegen" Ken rivhtingsrerkeer treurige zaak, dat zulke simpele voor zieningen zo lang op zich lieten wach ten. Hij deed een dringend verzoek op het college om deze voorzieningen als nog zo spoedig mogelijk te treffen. Wet houder Van Zandbrink „Het rapport van de politie ten aanzien van de Ho horstlaan is reeds/in nov. 1970 bij ons binnengekomen, maar ik heb het te ruggezonden, omdat het onvolledig was Het is teruggegaan naar openbare wer ken voor aanvullingen. Hoop binnen niet al te lange tijd het rapport op tafel te kunnen leggen" e heer Mandemaker (P.v.d.A.): „Is er überhaupt nog wel een saldi-reser ve?" Meidoornlwj iiorii Een ander verkeerstechnisch punt. door de P v d.A.-er naar voren ge bracht, betrof o.a de Meidoornhof „Om de rust van de bevolking beter te kun nen garanderen, lijkt het me beter hier een eenrichtingsweg van te maken En dat geldt ook voor de komende horsten in het plan Rossenberg en de pleintjes in het planRozendaal. Voor zitter Van Zandbrink verzekerde de heer Mandemaker. dat hierover al uit gebreid is gesproken door b. en w. en dat alle aandacht hieraan zal worden besteed De heer Mandemaker vervolg de zijn vragenreeks met een vraag over het openbaar vervoer „Er is Asschatterweg voorran^swe^ maken De heer Mandemaker stelde voor om de Asschatterweg te promoveren tot voorrangsweg. „In de huidige fase van de bouwplannen krijgt deze weg een steeds belangrijker funktie" Voorzitter „Dat wordt door de poli tie sterk afgeraden. Zij is bang. dat het dan een race-baan wordt Mandemaker: „Dat is dan een strikt plaatselijke opvatting van de politie. In het algemeen zijn de opvattingen an ders. In de meeste grote steden zijn De heer Van Maanen (AR): „Iets doen aan begin en eindpunt fietspad Ba voortseweg. Levensgevaarlijk zoals de toestand nu is". Compliment voor voorzitter De heer Kuijpers (P.v.d.A.): „Compli ment voor de uitstekende leiding van de voorzitter. Dat zijn we wel anders ge wend De heer Kuijpers (P.v.d.A.): „Ik heb geen vragen, maar wel een vrien delijk woord voor de voorzitter, die de ze vergadering op bijzonder prettige sprake van een half uurdienst tussen Amersfoort - Leusden/Centrum - Stou- tenburg-Amersfoort in de toekomst. Is hier al iets definitiefs over bekend Dit was niet het geval. „Er zullen nog wel de nodige besprekingen gevoerd moeten worden voor het zover is Er ■moet met tal van factoren rekening gehouden worden", aldus de voorzitter De heer Mandemaker achtte een derge lijke voorziening in de toekomst be slist noodzakelijk, die verder de aan dacht vestigde op de zeer minieme openbare straatverlichting op de drie sprong Hosterweg-Hessenweg in Stou- tenburg. Hij vroeg zich of de minieme verlichting van Madurodam is overge nomen. Ik ben daar vaak over gebeld, zodat ik het nu naar voren breng Eén van de mensen die belde, verzekerde me, dat de Egyptische duisternis daar zo groot is, dat hij elk moment vrees de in het Suezkanaal terecht te ko men Voorzitter Van Zandbrink: „Deze kwestie zal worden opgenomen met de desbetreffende diensten en de PEUM LEUSDEN CENTRUM - Het pro gramma van de K P.J afdeling Ha mersveld luidt als volgt Donderdag 4 maart (dus vanavond) Dia en Film avond in „de Til" Deze avond wordt verzorgd door de heer Van de Hengel en de heer Waals. Er worden beelden vertoond van de sportdag 19G9, ope ning van „de Til" en beelden van ko ninginnedagen Aanvang 20 00 uur. Zondag 7 maart. Provinciale Creatieve dag in het Jaarbeurscongresgebouw te Utrecht. Van de afdeling Hamersveld gaan behal ve vier werkstukjes van manuele ex pressie ook het bruidspaar Jute en Zak voor de modeshow medingen naar de prijzen. Dinsdag 9 maart. Kaartavond in het Ros Beyaart. Aan vang 19.30 uur. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Kortgele den is men begonnen met de grond werkzaamheden voor de bouw van 32 bejaardenwoningen aan de Asschatter weg Zoals bekend zullen deze woning en inplaats van het eerder door de geplande bejaardentehuis komen

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3