Roda - voetbaloverzicht DRUKWERK Het kind van de rekening... KPJ - Hamersveld organiseert 14 mrt volleybaltournooi IMPALA - VOLLEYBALNIEUWS Laatste Impala zaalwedstrijd kampioensteam won met 7-2 Een „kindje krijgen is een lure aangelegenheid Uitslagen Ons Genoegen Kontaktavond N.H. Gemeente KERKDIENSTEN Voor al uw BARNEVELDSE DRUKKERIJ N.V. NDERDAG 11 MAART 1971 LEUSDEN/CENTRUM - Nadat het eerste team van de afdeling zondag op 1 november nl. een smadelijke neder laag kreeg te verwerken van een ploeg die te vinden was in de onderste regio nen van de 2« klasse B afd. Utrecht is het berg-op-waarts gegaan met de rood-zwarten. Na die bewuste zondag middag in november van het vorig jaar stond RODA'46 na zes kompetitiewed strijden op de derde plaats van onde ren. Nu echter kan men de ploeg in de kopgroep vinden, doordat na de 6-1 ne derlaag tegen ODIN géén wedstrijd meer werd verloren, en dat zijn er in tussen acht geworden. Door dezepres- Roda speelde dit weekeinde een oefen- partijtje. Maar dan wel in de sneeuw. tatie is dit standaardelftal opgeklom men tot de tweede plaats, met één punt achterstand op koploper ACTIF. Een klassering overigens, die aan het eind van dit voetbalseizoen bij verrassing de springplank kan worden tot een kam pioenschap. Maar voorlopig is het ech ter nog niet zover. Behalve RODA'46 hebben zich ook ACTIF en Rivierwijkers van de rest van het veld losgemaakt. Daarom o.a. nog altijd geen hoerastem- ming in Leusden. J. P. H. van den Berg, RODA's sekretaris stelt dan ook nuch ter: .Natuurlijk, onze papieren staan niet slecht en we hebben kans, maar of het werkelijk zal lukken is vers twee. De bovenste ploegen ontlopen elkaar kwa kracht niei veel en daar RODA niet meer tegen de koplopers zal spe len zullen we zelf uiteraard al de res terende wedstrijden moeten winnen in de hoop dat de andere ploegen punten zullen verspelen". „Doen wij als be stuurders organisatorisch ons best, ook de prestaties van trainer van Keeken mogen met ere genoemd worden", al dus de sekretaris, „want een groot deel van RODA's-sukses (ook bij de lagere elftallen) valt aan hem toe te schrijven want hij werkt nog geest driftiger aan RODA als de jongens spe len. De jongens erkennen hem als een vakman, zowel wat de technische als taktische leiding betreft". De stand in deze 2e klasse B is als volgt: Actif 16-23; RODA 16-22; Rivierwijkers 15-21; Barneveld 16-19. Het program ma voor de Leusdervoetbalvereniging RODA'46 ziet er als volgt uit 3 thuis wedstrijden en wel tegen Odin, Unitas en Veense Boys en de uitwedstrijd tegen Faja Lobi. Volop spanning dus nog in deze klasse want de koplopers Actif en Rivierwijkers ontmoeten elkaar nog eenmaal terwijl Rivierwijkers ook nog tegen Barneveld in het veld moet. RESERVE-ELFTALLENA AFD ZONDAG Dat bij RODA'46 vooral ook aan de toekomst wordt gedacht moge blijken uit het teit dat de lagere elftallen training en begeleiding niet in de ver geethoek zijn gekomen Zo heeft het tweede team onder leiding van de heer Leyenaar het enigste elftal dat hoger speelt dan de reserve 4 klasse, nog slechts één punt benodigd om de tweede plaats in de res. 3e klasse veilig te stellen Deze 2e plaats geelt tevens recht op promotie naar de 2e klasseen gezien de tot heden geleverde resul taten moet dit team hiertoe in staat worden geacht en wat dan zal moeten geschieden in de resterende thuiswed-» strijden tegen Ansterlitz en Veense Boys In de strijd om de kampioen schappen in de vierde reserve klasse is RODA 3 een theoretische outsider dat slechts bij een komplete afgang van o.a. Quick nog kanskaarten in handen krijgt. RODA 4 met de minst gepasseer de defensie en de produktiefste voor hoede, 92 doeljiunten vóór en slechts 12 tegen treewheeltrustig naar de finish Dit team heeft al de dertien ge speelde kompetitiewedstrijden m volle winst omgezet en geen enkele Roda- man twijfelt er aan dat dit team geen kampioen wordt. Ook het vijfde team zit verrassend in de kampioensboot en gaat tot heden knap en onverdroten voort op de weg naar het kampioenschap. Alles bij elkaar zal het in de klasse waar RODA 5'speelt toch nog een span nende slotronde worden want de stand is hier, KWA 13-19, Soest 13-18. RODA 5 12-17. De vriendenplóeg van RODA, het zesde team, deelt met Amersfoortse Boys de onderste plaats. LEUSDEN - Er wordt de laatste ren nogal eens geklaagd dat „een ndje krijgen" maar een dure aange- genheid is en dat speciaal de kraam- irg „bijna niet meer te betalen is", i met „kraamzorg" bedoelt men dan kraamzorg-thuis, zoals die door kruisverenigingen geleverd wordt, i zijn de kraamzorgtarieven inder- |ad de laatste jaren fors gestegen bepaald niet zonder reden. Het is imakkelijk om dan te zeggen „maar les is de laatste jaren zoveel duur- >r geworden, dus waarom de kraam- irg niet?". De oorzaak van de stij- ng laat zich echter eenvoudig verkla- n De kosten van de kraamzorg Drden voor zo'n 88% bepaald door Tsoneelslasten (salarissen, sociale jsten, pensioenspremie, opleidings- isten). En jarenlang zijn de kraam- rzorgsters zwaar onderbetaald ge- orden, vergeleken bijvoorbeeld met gezinsverzorgsters. Zij verdienden gewoon te weinig i daardoor was het weer moeilijk eisjes voor dit beroep te vinden, loral omdat in andere beroepen de trdiensten voor meisjes steeds ho- ir werden. De laatste jaren zijn arom de salarissen voor kraam- rzorgsters stevig omhoog gegaan: nds 1967 zijn de personeelslasten n de kraamcentra met 63% geste- n' Dat zat natuurlijk niet alleen i de salarisverhogingen, maar ook stijging van de sociale lasten, in hering van de minimum vakantie- [eslag en andere zaken, waarover kraamcentra zelf niets te vertellen |bben Een kraamcentrum is een lenst verlenende instelling, die geen inst beoogt en aan het eind van 'tjaar >k geen gelden behoeft te reserve- in Haar tarief is dus zuiver kost- 'ïjstarief De kostprijs kan echter in elk kraamcentrum verschillen. Of >n kraamcentrum opereert vanuit een id reeds afgeschreven gebouw of van een nieuw centrum met een fikse fotheekschuld - of het korps kraam- zorgsters hoofdzakelijk uit jonge isjes bestaat of uit oudere, die aan top van hun salarisschaal zitten - het centrum gevestigd is in een Ichtbevolkte streek (grote stad) of J> het platteland met lange reistijden 5>or de kraamverzorgsters - dat zijn Dlemaal factoren, die hun invloed uit- Ifenen op de kostprijs. I Nog een andere factor is voor de (nefstijging van belang. Vroeger werd i kraamzorg stevig gesubsidieerd, oinenteel subsidieert het rijk alleen in de personeelskosten van de iding van een kraamcentrum. Hetpro- nciaal subsidie is op een enkele tzondering na vervallen en het ge- eentelijk subsidie loopt van jaar tot ar terug en is in vele plaatsen zelfs vervallen. Een niet onbelangrijke invloed op de kosten van de kraamzorg wordt ook uitgeoefend door de vrouwen zelf, die steeds de neiging hebben hun bevalling te plannen buiten de vakan tiemaanden Hierdoor ontstaat er een geboorteplek in de wintermaanden, waarop het kraamcentrum haar per soneelsbestand moet afstemmen. In de zomermaanden is er dan echter leeg loop van kraamverzorgsters en dat heeft vanzelfsprekend zijn invloed op het tarief Een kraamcentrum is geen seizoenbedrijf, dat in de drukke maan den meiskes aantrekt en ze in slap pe maanden kan ontslaan. Het op peil houden van de deskundig heid van de kraamverzorgsters laat dat al niet toe,' nog afgezien van de omstandigheid, dat men op seizoenba sis geen kraamverzorgsters kan aan trekken. Ook dit drukt op de kostprijs. VALT ERG MEE! Maar zelfs al is die kostprijs hoog, dan nog valt het voor verplicht-ver zekerden (ziekenfonds) erg mee. Want de ziekenfondsen betalen een groot deel van de kraamzorgkosten, name lijk f 493,-- gulden. En als men bo vendien nog aanvullend verzekerd is wat de meeste ziekenfondsleden zijn) dan wordt nog een van ziekenfonds tot ziekenfonds variërend bedrag uitge keerd tot een maximum van 187,-gul den. Wanneer het tarief voor tien da gen interne kraamzorg bijvoorbeeld 730,-. gulden zou bedragen in som mige plaatsen is het minder, in andere meer), dan betaalt de verplicht- en aanvullend verzekerde hiervan hoog stens 237,-- gulden en in vele gevallen zelfs maar 50,-- gulden. Voor dat bedrag krijgt men tien dagen lang een deskundige hulp in huis. Voor zieken fondsleden is de kraamzorg dus bepaald niet duur Anders ligt het voor par ticulier verzekerden, want zij moeten praktisch de gehele kostprijs zelf be talen. Voor hen is een tarief van (bij voorbeeld) 730,-- gulden een fors bedrag. Er zijn wel verzekerings maatschappijen, die bij bevalling een bepaald bedrag moeten uitkeren, doch dat is maximaal 250,-- gulden. Par ticulier verzekerden moeten dus voor de kraamzorg nogal wat opbrengen. Vaak wordt dan het tarief van het kraamcentrum vergeleken met dat van het ziekenhuis of de kraamkliniek en hier en daar is wel een geval, dat het ziekenhuis goedkoper schijnt. Schijnt want men dient wel te bedenken, dat bij een ziekenhuisbevalling het gezin verzorging behoeft, dat er kosten ge maakt moeten worden voor bezoek (reiskosten van de man), etc. Bij de kraamzorg thuis wordt niet alleen kraamzorg geleverd, maar ook het gezin wordt tevens verzorgd en het huis onderhouden Wanneer men al le extra kosten van een ziekenhuis- bevalling meerekent, zal de thuisbe valling toch goedkoper blijken Zeker wanneer niet de huisarts de bevalling leidt, maar de vroedvrouw. Niettemin blijven de kosten voor particulier ver zekerden tamelijk hoog Het is echter de prijs, die betaald moet worden voor de welvaart. De tijd is voorbij dat men meisjes, die een speciale opleiding van 15 maan den hebben gehad, voor een schimmel- tje kon laten werken En wie zal daar rouwig om zijn? ACHTERVELD - De uitslag van de onderlinge wedstrijd van de schietver eniging „Ons Genoegen" is als volgt. B. Voskuilen 48 pnt. J. van Nimwegen 47 pnt. C. van Dort 47 pnt H. van Ruitenbeek 46 pnt Joh. van de Hengel 45 pnt J. E van Hamersveld 45 pnt J. J van Hamersveld 42 pnt. Th. van de Koedijk 41 pnt. G. Schimmel 40 pht. T Daatselaar 40 pnt J Pepping 40 pnt. H. van Nimwegen 40 pnt. J. Baaiman 39 pnt Leusden-Centrum.- De K. P. J. afde ling Hamersveld organiseert op zon dag 14 maart een volleybaltournooi in de gymzaal, Lindenlaan Leusden-Cen trum. Aanvang 12 uur precies, zaal open 11.30 uur. De deelnemende afdelingen zijn Bodegraven, Achterveld, Twello en Ha mersveld Het regelement luidt als volgt Per wedstrijd worden 2 sets gespeeld De winnaar krijgt 2 punten. Bij gelijk spel ieder 1 punt. 2. Bij gelijk eindigen in het totaal klassement is degene met het beste set gemiddelde over de tot dan ge speelde wedstrijden winnaar. 3 Time -out is toegestaan 2 maal per set, gedurende 2 maal 30 seconden. 4. Gedurende de spelonderbreking heeft alleen de aanvoerder het recht zich tot. de scheidsrechter te wenden 5 Tegen de beslissing van de scheids- „Nou zie je zelf, niks waard vrou welijke taxichauffeurs!" AFDELING ZATERDAG Het eerste elftal van deze afdeling heeft de kompetitie inmiddels beëin digd. Het moet gezegd worden dat dit team niet helemaal aan de verwach tingen heeft voldaan, alhoewel niet vergeten mag worden dat trainer Lean- der aan het begin van het voetbalsei zoen dit standaardelftal drastisch heeft verjongd Wanneer het hem zal geluk ken van dit team een beter geheel te maken, zullen de prestaties ook groei en. Het kan allemaal iets beter, want lang niet iedereen is aan de top van zijn kunnen Het tweede team kan in de re- serven 4e klasse B kampioenskandidaat SOVA nimmer meer bedreigen SOVA heeft tot heden nog geen enkele wedstrijd verloren en stevent zodoende recht op het kampioenschap af. Voorde rood-zwarten zit er altijd nog een eer volle plaats in als de rood-zwarten het tenminste de laatste wedstrijden niet laten afweten. In de kLsse waar RODA 3 uitkomt heerst nog een gespannen toestand, dit ook al doordat enkele klubs nog een beduidende achterstand hebben in de te spelen wedstrijden. Rood-Wit staat met 13-20 aan de kop, maar NSC lijkt altijd nog de beste pa pieren te hebben (10-17) terwijl Roda 3 slechts als outsider (10-13) geken merkt mag worden. AFDELING JEUGD Dat de aktieve jeugdkommissie ook niet zonder werk behoeft te zitten valt te raden als men de verantwoording draagt voor 2 junioren-; 4 aspiranten- en 5 pupillen elftallen Bij deze laatste elftallen is het spelelement nog steeds het belangrijkste, wat door sommigen nog wel eens wordt vergeten en zo doende worden van deze groep geen rangen en standen gepubliceerd. De junioren zijn tot heden nog niet tot zulke beste prestaties gekomen en zodoende zijn deze twee teams dan ook te vin den in de middenmoot. De aspiranten doen het in het algemeenstukkenbeter. In tegenstelling wat over de klassering van de junioren moest worden geschre ven staan aspiranten a en b fier aan kop. Beide teams hebben met nog drie wedstrijden voor de boeg een komfor- tabele voorsprong op de naaste bela gers van resp 5 en 7 punten. Ook as piranten c doet het prima en staat zo doende op een eervolle derde plaats, terwijl aspiranten d na tien wedstrijden nog geen enkel puntje in de wacht wist te slepen. (Van de redaktie). +LEUSDEN/ZUID - Op vrijdag 12 maart a s. is er in de Hervormde Ge meente te Leusden/Zuid een kontakt avond van half acht tot half negen. Men wordt verwacht tussen 7.30 en 8 uur in de consistorie-kamer van de kerk ver wacht Daar kan men nader kennisma ken met ds en mevrouw Sirag en een kopje koffie drinken. De avond wordt met een toespraak van ds Sirag beslo ten. rechter is geen beroep mogelijk 6. Voor het overige wordt gespeeld volgens het Ne-Vo-Bo reglement. Wedstrijd indeling 12 uur tot 12.30 heren Hamersveld- Achterveld, 12.30 tot 13 00 dames Ha mersveld-Achterveld; 13 00 tot 13.30 heren Bodegraven-Twello; 13.30 tot 14.00 dames Bodegraven-Twello, 14.00 tot 14.30 heren Achterveld-Bodegra ven; 14 30 tot 15.00 dames Achterveld- Bodegraven; 15.00 tot 15.30 heren Ha- inersveld-Bodegraven, 15.30 tot 16.00 dames Hamersveld-Bodegraven; 16 00 tot 16.30 heren Twello-Achterveld; 16 30 tot 17.00 dames Twello-Achter- veld; 17 00 tot 17.30 heren Hamers- veld-Twello; 17 30 tot 18.00 dames Hamersveld-Twello s'Avonds is er een gezellige dans avond in ,.de Til" te Leusden-centrum waar de prijsuitreiking plaats vindt. Disc-jockey is Harry Visser. Aan vang 20.00 uur ACHTERVELD Gereformeerde Kerk, Postweg zo. 10 en 19 u.- ds G Aalbersberg. Ned. Herv. Kerk, J van Arkelweg: zo 9.30 u.-. dsJ. Abbring, Hoevela ken R.K kerk maandag t/m zaterdag (uitgez. woensdag): 8 u woensdag 19.30 u.. avondmis; donderdag 11 u uitvaartmis, vrijdag 15 u huwelijksmis; zaterdag 19 u avondmis; zondag 8 u.. Orn 11 u. jongerenmis, 18 u Lof. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 10 uur ds ter Steege, Over- veen. bidstond voor gewas en ar beid. 19 uur ds. Jansen, Voort huizen R K.K. zaterdag 7 uur m m v. dameskoor, zondag 7.30 uur, 9 uur Lof Hoogmis, 11 uur dienst met samenzang; 16.30 uur. LEUSDEN-ZUID N.H K 10 uur ds De Vries, Zeist; 18.30 ds. Jorissen, Amersfoort open-deurdienst in het teken van bidstond voor het gewas R K.K Huize Den Bosch; za 19.15 zondag 10 uur Hoogmis. SB LEUSDEN - Als u dit verslag leest is het bekend of Impala 1 heren, het kampioenschap in de tweede klasse be haald heeft. Wij zullen u uitvoerig in lichten over deze wedstrijd In de afgelopen week zijn er niet zo belangrijke wedstrijden gespeeld. IMPALA 1 (DAMES) WILHELMINA 3 NIEUWSTRAAT 15 BARNEVELD Wilhelmina 3, die het laagst geklas seerd staat in deze klasse, kon alleen in de eerste set wat tegenstand bieden Doch niet zoveel dat de setwinst ook maar in het minst in gevaar kwam De tweede en derde set was geen enkel probleem voor Impala, en eigenlijk het vermelden niet waard. De drie punten zijn weer op het debiet bijgeschreven. Voor de statistici de setstanden- 15-10 15-1. 15-2. Anderzijds speelde Impala 3 tegen de Lichtenberg met ongeveer hetzelfde resultaat, doch helaas wei tegenover gesteld Zo goed als het ging tegen Uni-Cornus de koploopster in deze klasse, zo slecht ging het tegen de andere hoogeklasseerdste. Er werd zenuwachtig gespeeld en e. werd dan ook verdiend verloren. Setstanden; 2-15, 8-15; 6-15 IMPALA 2 - IMPALA 3 Een wedstrijd die diverse spannende momenten te zien heeft gegeven, een wedstrijd die Impala 2 met gemak dacht te winnen De eerste set ging voor het tweede team goed, en men dacht de setpunt al te kunnen schrijven, toen het derde team de geest kreeg Er werd keihard gewerkt en alle ballen werden goed afgegeven. Ineennek-aan- nek race werden de punten verdeeld, totdat uiteindelijk toch de winst naar twee ging met de setstand 17-15 Een miniem verschil dus. In de tweede wilde het derde team de winst meenemen doch moest na een herleving in het tweede team zowel de 2e als de 3e set uit handen geven. Setstanden 15-9, 15-2 Ook de herenteams 'hebben enige wedstrijden gespeeld. Echter met een negatief resultaat Het tweede heren team dat tegen het „lange" Spirit V team moest uitkomen heeft volkomen gefaald. Zonder wissel, en dan met twee invallers spelen is ook niet de juiste kombinatie om tegen dit team uit te komen. Toch had er een beter re sultaat uit moeten komen. Het team werd na een aarzelend begin dat een kleine voorsprong voor Impala te zien ga-' volkomen weggeslagen De set standen 9-15; 7-15; 6-15 Het derde herenteam kwam uit tegen A.G.A V.S. 3 en wist het ook niet tot een overwinning te brengen, zij het dat men toch een setpunt bij elkaar wist te slaan. Een verlies met 2-1 dus. - De volgende wedstrijden zijn weer op woensdag 17 maart: 19.00 uur Uni Cornus 2 - Impala 3 heren 21.15 uur De Glind - Impala 3 dames donderdag 18 maart: 19.00 uur Uni-Cornus - Impala 1 da mes 20.00 uur Spirit V - Impala 2 dames 20.45 uur Set Up 69 1 - Impala 2 heren LEUSDEN - De meisjes adspiranten van Impala speelden de laatste zaal wedstrijd van dit seizoen tegen een versterkt team van Fidelitas en maak ten er gelijk de beste wedstrijd van, die tot nog toe gespeeld is. Op overtuigende wijze werd Fide litas duidelijk gemaakt, dat Impala niet voor niets kampioen is. Impa la speelde alsof het kampioenschap nog op het spel stond. Er werd met overleg gespeeld en de balvaardigheid ook bij de jongste meisjes, gaat met sprongen vooruit. Als geheel voelt het team elkander uitstekend aan, kan snelle aanvallen opbouwen en afron den De verdediging was in deze wed strijd uitstekend. Doelpunten: Willy Schoonderbeek 4, Ivonne de Valk 2, Marian v.d. Berg 1. Einduitslag: 7-2 voor Impala. A s. zondag 14 maart spelen de da mes junioren promotiewedstrijden in de Expohal te Hilversum. Er wordt met 4 ploegen, alle kampioen in hun afdeling, gespeeld om 2 plaatsen in de tweede klasse. De evrste wedstrijd begint om 12.00 uur, de tweede om 13.40 uur en de laatste om 15.25 uur. (Van de redaktie) Door een misverstand op de technische afdeling is het verslag van Impala vorige week spoorloos verdwenen. Waarvoor onze excuses (Vaande redaktie) LEUSDEN - In elke oorlog vallen slachtoffers. Dat is een duidelijke zaak. Na elke oorlog blijven de meeste slachtoffers hun hele le ven lang slachtoffer. Buiten hun schuld. Neem nu bijvoorbeeld de kinderen. Is het hun schuld? Nee! Zij zijn het kind van de rekening. Een zware rekening, de nota van een verloren oorlog, zoals in Duitsland, in West-Berlijn. Ge lukkig is het niet onmogelijk, dat er binnenkort iets wordt gedaan aan die afschuwelijke situatie rond deze voormalige Duitse hoofdstad. Misschien. Voorlopig blijven de kinderen van West-Berlijn opge sloten. Opgesloten en omringd door muur en prikkeldraad. Hoe men ook politiek mag denken, men kan er niet om heen, dat dit, uist voor kinderen, een afschuwelijke toestand is Eigenlijk worden ze dagelijks geconfronteerd met iets, wat zijn oorzaak vindt in 25 jaar geleden, toen een waanzinnige een heel volk opofferde aan zijn groot heidswaanzin. Duizenden kinderen wonen in West-Berlijn vlak bij de muur. In halve ruines, waar de kogelgaten nog duidelijk zichtbaar een bewijs van dat afschrikwek kende verleden vormt en waar het geblaf der Vopo-honden een da gelijks terugkerend ritueel is ge worden. Een ritueel, soms onder broken door het ratelen van een machine-geweer, wanneer men sen uit het oosten naar West- Berlijn proberen te vluchten on danks de zware bewaking. Eén van die kinderen was vorig jaar in Ne derland. Op vakantie bij gastou ders. Een heef fijne vakantie, want de Nederlandse gastouders namen het kind mee op reis door Neder land. In de trein. Het jongetje, acht jaar oud, begreep er eerst niets van. In gebrekkig Hollands - want na een paar zomers in Neder land kennen ze de taal wel zo'n beetje - vroeg hij aan zijn gast vrije Nederlandse ouders, waar om die man in uniform (de konduk- Kijken over de Berlijnse muur Voor toeristen een bijzondere gebeur tenis, maar voor de West-Berlijnse kinderen heel „normaal" en ook minder leuk. Op weg naar Nederland. Kinderen uit West-Berlijn gaan vijf fijne weken te gemoet. teur) geen geweer droeg en niet naar het paspoort vroeg. Een on schuldige vraag voor een West- Berlijns kind, want dit weet niet beter of dat is normaal, wanneer hij per trein naar het westen rijdt. Maar het geeft toch duidelijk weer, wat er in zo'n kind leeft. Een an der verhaal, vertelt door ouders in onze omgeving. Hun Berlijns pleegkind, een jongen van twaalf, woont vlak bij d e muur. Op een avond - het jongetje was al aardig gewend in het Nederlandse gezin- ging de knaap aan het vertellen. Later - toen wij deze ouders spra ken- vertelde de moeder: „Eer lijk, we hadden tranen in de ogen. Niet zozeer om de verhalen zelf, want die lees je dagelijks in de krant, maar vooral door de ma nier waarop de jongen het alle maal vertelde Een jongen van twaalf, die verteld over de vlucht pogingen van landgenoten. Zonder enige emotie, want het was im mers toch heel normaal dat je 's nachts wakker werd van ge schreeuw en het geknal van ge weren en het geblaf van herders honden? NormaalDit is één van die vele redenen, waarom de Werkgroep West-Berlijnse kinde ren van de Afdeling Oost-Gelder land der Pax Christi-Beweging zich inspant om West-Berlijnse kinderen een prettige vakantie- tijd te bezorgen. Ook dit jaar ko men ze weer - als u ze uitnodigt- van 6 juli tot en met 12 augustus. Voor u brengt het uitnodigen van zo'n kind geen kosten met zich mee. Wat van u wordt ge vraagd? De werkgroep West-Ber lijnse kinderen betaalt de reis en verzekert het kind voor ziekte, on gevallen en W.A. Vraagt u eens zo'n uitvoerige brochure aan, waarin alles staat. En denkt u er eens rustig over na. U hebt tot 25 april de tijd om u op te geven. U weet het adres van de plaatse lijke medewerker (speciaal voor de gemeente Leusden) L. Vos, Finnmark 3 te Leusden/Centrum. Telefoon 03496-1495. Een telefoontje of een briefkaar tje is voldoende.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5