machinebedieners KLEUTERLEIDSTER BIJ DE ONTB^ SPORT Gebr. van Heugten N.V Lasapparaten op licht of kracht VERS GEBAK bel 03425-412 Fa. J. Soetendal Adverteren doet verkopen ADVERTENTIES GEACHTE ACHTERVELDERS LEUSDER HEITJES Fa. v. BEKKUM M. LAGE MAAT TH. HUPPELSCHOTEN DONDERDAG 18 MAART 1971 eerste team miste de (korfbal-) boot In verband met een binnenkort te realiseren uitbreiding kan op korte termijn worden geplaatst een aan de openbare kleuterschool „De Wip Wap" te Leusden- centrum. Aanstelling zal voorhands in tijdelijke dienst geschieden, met zeer reële kansen op een vaste aanstelling Inichtingen zijn te verkrijgen bij de chef van de afdeling Onderwijs/personeelszaken van de gemeentesecretarie (telefoon 03496-1247, toestel 17) Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te zenden aan de burgemeester. Langs deze weg delen wij U mede dat onze verf- verkoop op het adres Koningin Julianaweg 2 m i v heden beëindigd wordt. Wij hebben het genoegen U te kunnen mededelen dat wij de fa. v. Bekkum, Jan 7 Arkelweg 3-5 te Achterveld, bereid gevon den aebben de verkoop van verf en aanverwante artikelen op een moderne wijze voort te zetten. Wij r.ijn ervan overtuigd dat onze clientèle met dezelfde of nog grotere service bediend zal wor den door de heer v Burgsteden, diens vrouw en zijn personeel. Verder danken wij onze klanten voor het in ons gestelde vertrouwen. W at b'l) ak z'et- onder- ,ed Wal' redaktie totstaod- tVyne. a* DE FA. WOLFFENBUTTEL Koningin Julianaweg 2 ACHTERVELD enth0Ua van d< S?endeP: Wij prijzen ons gelukkig tot overeenstemming te zijn gekomen met de fa Wolffenbuttel voor de voortzetting van de verkoop van verf en aanver wante artikelen. Wij nodigen U bij deze vriende lijk uit. onze geheel nieuwe afdeling- „breng kleur in Uw owning", welke de voorzetting is van de verkoop van de fa Wolffenbuttel. te komen bezichtigen. Wij staan U geheel ten dienste met kleur in Uw woning", welke de voortzetting is van buttel voor de bereidwilligheid ons hun verfver- koop te laten behartigen te LEUSDEN vraagt voor de weverij Jan v Arkelweg 3-5 ACHTERVELD gratis bedrijfskleding reiskosten vergoeding faciliteiten bij aankoop van Heugaprodukten Kosten bedrijfspensioenfonds voor rekening van het bedrijf. Ook zij die geen fabriekservaring hebben zijn welkom en kunnen in de praktijk worden opgeleid. Onze toekomstige medewerkers dienen in principe bereid te zijn in ploegendienst te werken. Voor u de foto of FILM CAMERA die u zoekt (kom eens kijken). Foto de Sma len. Korte Gracht 6. Amersfoort. PROGRAMMA ZATPROAG A i OP2 -ROOAÏ UIIW II I' tibth Boy» RODA 3 iiii.ik I Bastion KAMERBIL JARTS, alles voor de bil jartsport: Biljartmakenj Van Eeken, Hamersveld seweg 139, Leusden-C Tel. 03496-1558. Ook 's avonds. De gefabriceerde weefsels maken_ een belangrijk deel uit van de in onze andere bedrijven te maken Heuga Tapijttegels. Indien u geïnteresseerd bent wacht u prettig verantwoordelijk werk dat wij goed honoreren Volwassen loon bij 21 jaar U kunt zich op de volgende manieren met ons in verbinding stellen. Schriftelijke aanmelding bij de afdeling Personeelszaken. Postbus 16; Scherpen- zeel (Gld Mondelinge aanmelding na telefonische afspraak kan worden geregeld te Amersfoort en te Scherpenzeel gedurende de werkdagen. Tel. 03497-1814 Van 1 tot en met 10 woor den 1,80. Elk woord meer 18 st. Brieven onder num mer of adres te bevragen aan het bureau van dit blad 50 cent extra. Plaat sing ALLEEN na vooruit betaling. Te koop Prachtige KOOLPL ANTEN in perspot verschillende soorten J J. Visser. Driftakkerweg 6, v h ..Klein Westland", Leusden Gedipl PEDICURE Behandeling volgens af spraak W v.d. Veer - Bouwhuyzen, Eikenlaan 50, Leusden/Centrum, tel. 03496-1306. Een goed verzorgde 'BRUIDSREPORTAGE ook üin kleur. Foto de Smalen, Korte Gracht 6. Amers foort. Even bellen 03490- 13536, of 's avonds 10638 en wij komen langs. Te koop aangeboden: RACEFIETS (RlH) i.z g.s. D. van de Burgwal. Hes senweg 359, Achterveld Na 18.00 uur of zaterdags. BUITEN LANTAARNS van roestvrij staaL Vuurverzinkte onderdelen, nooit meer roesten. De originele antieke modellen. Fabrieksprijzen 35160amp10 regeltrappen. Ontstoord-Isolatie 100° o GARANTIE 5 JAAR Inclusief Kabels, Tangen. Scherm Prijs: 355 gulden BTW incl. Wat. een gemak elk uur van elke dag Uw KUNSTGEBIT kapot9 Binnen enkele uren repa reren wij het vakkundig en vlug en voordelig. C. v.d. Burg. Reigerstraat 38, tel 03490-21115, Amersfoort. ZONNESCHERMEN ZONJALOUZIEëN Totale opruiming in TEXTIEL wegens bedrijfs beëindiging, o.a. terlenka heren pantalons, manches ter broeken en jassen, he- Uw adres voor PETRO- ren-en jongens overalls, LEUM, Essogas, margas lakens en slopen, onder en klompen is J Greef- goed. wol en kleinvakarti- horst, Hamersveldscheweg kelen J. Deden, Hamers- 121, Leusden, tel. 03496- veldseweg 74, Leusden- 1363 Centrum, tel.v 03496-1607. DUBBELE RAMEN Speciaal bedrijf het nummer van uw warme bakker. Telef. 03420-2740 Barneveld Vitterweg 7 Barneveldse KERKDIJK 44 Hunncnweg 10 Voorthuizen Telefoon 03429-2173 Drukkerij N.V. Nieuwstraat 15 Tel. 3141 J v. Arkelweg ACHTERVELD Arnhemse weg 35 LEUSDEN-ZUID Telef. (03490) 16370 ACHTERVELD dat andermans oren het niet konden ontvangen zei hij ,,Tk wordt binnen kort vader, pa. het geslacht Van Dal- sem wordt uitgebreid Ik hoop dat we u ook mogen verwachten om uw eerste kleinkind te bewonderen. Hennie en ik zouden het erg op prijs stellen'' Zijn ogen smeekten zijn vader, maar over het oude gezicht trok weer die barse rimpel die hij zo g-oed kende Hij keek rond naar de talloze nieuws gierigen die hen gadesloegen. Hij zag ze denken. ,,Zie je dat, vader en zoon Van Dalsem Alles weer koek en ei" Jan-Hendrik wou niets liever dan dat, maar kon niet toegeven, hoe graag hij ook wou ..Probeer me met te lijmen met mijn kleinkind, Jan-Hendrik, want daar ben ik nog lang niet aan toe." Als vreemden verlieten ze het café ieder vervuld van zijn eigen gedachten. En wat de oude Hendrik-Jan betrof, ontoegeeflijke gedachten ontsproten ge dachten uit een oude dwarse kop, die niet aan toegeven dacht. En 's avonds zei Hennie tegen Jan- Hendrik ..Als het een jongen wordt, lieverd, noemen we hem Hendrik-Jan". De angst die Jan-Hendrik had gehad om Hennie was overbodig geweest, want eind mei werd de kleine Hendrik-Jan geboren en het was een voorspoedige gaan. hou de eer aan jezelf Stel datfc je later verwijten maakte, dat je nu geweest bent Ze legde haar hand op zijn arn ,,Heus, lieverd ik zou het maar doei Het is toch geen kleinigheid. Jan-Hei drik is vader geworden van een zo: van bijna acht pond Nou wat zeg je n daarvan." ,,Je hebt gelijk." zei hij warm zal naar hem toegaan, dan zal ik w« zien wat er van komt Alhoewel ik me die oude moeilijk als opa voorstellf kan ,,Toch is hij het nu, en mijn vade en moeder ook tjonge wat zullen ze o? kijken. O Jan-Hendrik ik benzogelul kig, geef mij een kus, grote schat me." Ze strekte haar armen naar hem t en kuste hem vol vuur. Hij liet mi graagte de regen van kussen over zit heen gaan Het was heerlijk. Liefde' ontvangen. Vanuit het ledikantje klonken de nt ongewone babygeluidjes. Het was nog wel wat onwennig Maar voor Jat Hendrik en Hennie was het het moois! geluid, dat ooit gehoord hadden „Mijn zoon", zei Hennie verteder! „Onze zoon," verbeterde hij haar liet hij de koeien wat ze waren, en liep op zijn vader toe. Hij gaf hem een licht tikje op zijn schouder De oude man had hem niet gezien en draaide zich verschrikt om. „Jan- Hendrik" Alle gevoel van het weerzien lag verborgen in dat ene woord. Vol schrik ontdekte Jan-Hendrik hoe oud zijn vader geworden was. Het ou de gezicht vertoonde nu rimpels waar hij ze eerder nooit had gezien. Zijn rug leek hem ook rtieer gebogen Hij vermoedde de oorzaak Zo hard kon de oude niet zijn dat hij het zon der meer langs zich heen liet gaan Och, hoe kon het ook anders! Hij had alle hoop gevestigd op hem, zijn oudste. Die verhipte dwarskop Waarom gaf hij ook niet toe? Nog was het niet te laat. Want pa moest eens weten, met welk een groot ver langen hij terug wou komen naar het ouderhuis tussen de linden, doch dat kon maar op een manier. Met het liefste waarvoor hij leefde- zijn vrouw. Zijn vader moest nu toch zo lang zamerhand wel begrijpen, hoe bijzon der standvastig hij op dit punt was. Hij moest nog maar eens proberen om pa de zaak uit te leggen. Om te pro beren deze zaak in het reine te bren gen „Kom vader" zei hij zo gewoon mogelijk, „laat ons een kop koffie drinken zo dadelijk. Ik moet eerst nog even een paar pinken aankopen goed?". Hoe zijn hart zich er ook tegen ver zette, en zijn dwarse hoofd, de oude Van Dalsem knikte „Goed Jan-Hen drik", zei hij kalm, „ik wacht hier wel even". Een golf van vreugde loeide in Jan- Hendrik op. „Fijn vader", zei hij uit de grond van zijn hart. Ja, hoe kon de oude Hendrik-Jan ook anders. De aanblik van zijn oudste die zo echt aangedaan was, door h^t weerzien hier op de markt was hem niet ontgaan Nou wat dat betrof, was wederkerig. Ook hij was tegen zich zelf verheugd en aangedaan Er brand de zelfs jalousie in hem, tegenover die Geert Zandbergen, dat die jongen van hem voor Geert de zaken behandelde, en dat hele grote bedrijf daar leidde. O Ja hij wist het, hij hoefde zich niet te schamen voor Jan-Hendrik De jon gen was zelfstandig genoeg. Maar in- plaats dat hij thuis de boel leidde, liep hij hier voor een ander. Een van Dalsem, in dienst van de „Vreekamp". Zie hem, daar nou toch eens hande len, hij hoefde waarachtig niet voor de beste veekoopman onder te doen. Je en met verstand te werk ging. Vee was altijd zijn zwakke punt geweest Zijn zoon. Zijn jongen. Op wie hij altijd zo stapel was geweest. En op wie hij tegen alles in nog stapel op was. De jaloezie op Geert Zand bergen groeide in Hendrik-Jan van Dalsem. Ze zaten tegenover elkaar in het kleine stadscafé, maar de oude ver trouwde band tussen hen was weg Er lag nu een vreemde gespannen sfeer tussen hen. „Waar is je baas eigenlijk?", vroeg Hendrik-Jan en Jan-Hendrik hoorde de jaloezie die doorklonk in de stem van zijn vader, al was de toon van de stem dan spottend Het deed hem goed De oude was gelukkig nog jaloers. Dat was een goéd teken. „Mijn baas is nog een^paar zaken hier aan het afhandelen", zei hij kalm Vooral op dat woord baas legde hij de nadruk. De oude mocht het wel weten dat hij het niet erg vond om onderge schikte te zijn. Daarom zei hij nog met lichte stemverheffing. „Ik heb een goede baas, pa". De vader zijn ogen flikkerden op „En weet hij dat jij hier bent?" „Jawel pa". -„Weet hij ook met wie?" „Jazeker pa, ik heb hem daarnet even gesproken". Endan wat zachter „Maar dat mocht hij toch zeker wel weten, ik hoef me toch zeker niet voor mijn vader te schamen9". Het streelde de oude, en irriteerde hem tegelijk. „Dekselse jongen, je weet ook precies hoe jij je pa moet aanpakken hè hier!" Hij haalde zijn portefeuille uit zijn bin- nenzak.en wou Jan-Hendrik zoals vroe ger iets toestoppen. Jan-Hendrik zag het gebaar. „Nee pa "zei hij beslist. „Die tijd hebben we gehad. Ik ben nu zelfstandig, en niet meer thuis, Ik mag geen geld aannemen, mijn vrouw zal het nooit goed vinden, zolang de zaak tussen ons zo is" Het ergerde Hendrik-Jan. „Je vrouw, je vrouw, wat heeft je vrouw daarmee te maken?" Diepernstig antwoorde Jan-Hen drik: „Alles vader". Mijn vrouw heeft er alles mee te maken Want mijn vrouw is mijn alles, begrijpt u!". Hij boog zich wat naar voren, en zo bevalling, die zonder complicaties ver liep. Het loog er niet om wie de va der was van de mooie roze baby, het was sprekend Jan-Hendrik, een echte Van Dalsem dus. Het geluk van Hennie en Jan-Hendrik kende geen grenzen Ze wilde de hele wereld deelachtig maken aan de ge boorte van hun kind Het kind was nog maar nauwelijks in zijn ledikantje ge legd, of Hennie fluisterde ongeduldig: „Je moet naar de Gnendweg, Jan- Hendrik, zo gauw mogelijk, en ze moe ten allemaal komen kijken moetje zeg gen' Hij boog zich over haar heen, en kuste vertederd haar klamme voor hoofd, „Natuurlijk ga ik naar de Gnend weg, maar probeer jij nu eerst eens een poosje te gaan slapen" Ze richtte zich op in de kussens. O. Ja Jan-Hendrik en zou je ook niet even bij je vader langsgaan Het is maar een klein eindje om. en.... en hij moet het toch ook weten. Het is im mers zijn stamhouder En zijn naam genoot. Er trok een frons in Jan-Hendriks voorhoofd en bedenkelijk zei hij „Zou ik dat nou wel doen kindje? Ik krijg toch de kous op mijn kop." „Ja, Jan-Hendrik, je moet er heen FEUILLETON mevrouw T. van de Weitgraven lopen, zou ze nog voor de zomer haar kind in de armen kunnen sluiten. Haar kleine Van Dalsem. Het kind van Jan- Hendrik en haar Wat zouden ze er blij mee zijn. Het gaf niks wat het was, als het maar goed en gezond was, dat was het belangrijkste Wat waren hier ook veel mooie plek jes waar ze de kinderwagen neer kon zetten. Wat woonden ze hier eigenlijk mooi, en wat zo belangrijk was Wat had Jan-Hendrik het hier naar zijn zin En wat waren Zandbergen en zijn vrouw goed voor hen, en wat fijn voor Jan- Hendrik Toch jammer dat hij zoveel pieker de over zijn vader. Dat die oude man ook zo koppig was, en dat hij niks toegaf Wat keihard eigenlijk. Er trok een frons in haar voorhoofd die haar blijde gedachten verjoeg Ze hoopte voor Jan-Hendrik dat alles toch nog eens goed zou komen. En als ze een zoontje mocht krijgen hoefde ze over een naam niet te denken. Want het kind zou ondanks de vete. naar zijn opa heten. Zeer zeker. Hendrik-Jan van Dalsem, zo zou haar zoon heten, omdat ze wist dat ze Jan-Hendrik daar gelukkig meemaakte. Nog nooit hadden ze het samen over een naam gehad, het was of Jan-Hen drik dat onderwerp opzettelijk omzeil de. Maar als hij er over beginnen zou, zij had al besloten. Na die bewuste vrijdag begin april had Jan-Hendrik zijn vader nog niet meer gesproken. Hij ging zoals iedere eerste vrijdag van de maand met de oude Geert Zandbergen naar'de vee markt in de stad. Er moesten een paar pinken aangekocht worden, die Jan- Hendrik met grote precisie uitzocht. Van alle kanten bekeek en bevoelde hij de dieren die hij op het oog had En daar tussen de koeien zag hij op een gegeven ogenblik zijn vaaer staan. Aangedaan door het weerzien, „Stop!" De oude stoof woedend op. „Geen woord meer dominee, geen woord meer. De naam Jan-Hendrik kennen we hier niet meer. Die jongen heeft uit vri je wil mij de rug toegekeerd te trouwen. Die jongen daar wil ïkgeen woord meer over horen." De dominee stond op. De oude man was nu niet in de stemming voor een diepgaand gesprek Hij "kwam nog wel eens weer. Eén ding moest hem nog van het hart- „Weet u," zei hij, „wat voor tekst Jan-Hendrik als trouwtekst had? En die hij zelf persoonlij had uit gezocht? Dat was Genesis 1:27. En daar had hij volgens mij zo zijn eigen ideeen over." En daar had hij volgens mij zo zijn eigen idee over". De oude zijn ogen spraken boekdelen „Dominee, alstublieft". Dominee Van Dalen ging, maar bij de deur draaide hij zich nog eens om. „Hoogmoed komt voor de val", zei hij zacht. „Tot ziens Van Dalsem, en moge God uw ogen openen". Zacht sloot hij de deur achter zich, de oude man met gemengde gevoelens achterlatend Die avond zocht Hendrik-Jan in het boek der boeken Genesis 1 27. maar hij begreep het niet. Hoofdstuk 12 De winter liep ten einde. Een ver ademing na veel kou en sneeuw en ijs. Voorzichtig nog staken de eerste sneeu- klokjes hun kopjes boven de grond en verschenen op veel bomen en struiKen prille jonge knopjes. De jonge zwangere vrouw stak een blanke arm omhoog naar het tere groen naar de lindeboom achter het huis en ze glimlachte. Ze was blij met het voorjaar, dat over zou vloeien in de zo mer. Het kind in haar schoot groeide gestadig en als alles wel mocht ver- - 25 - van!" zei Kappie „Waar is de vuur- moet hier iemand zijn!" „Cararabi torenwachter, die hier hoort te zijn?" sima!" zei signor Rivaldi. „Waarerge In de vuurtoren bevond zich een wentel- „Kijk eens,. een theemuts!" wees de is die iemandmens dan? Wij moe! trap, die ze na elkaar opklommen. Ze maat. „Er moet hier iemand zijn!" hem zoekvinden!" „Warmethee!"mö kwamen terecht in een klein kamert- Hij lichtte de theemuts op en voelde met pelde Kappie. „Dan kan het nog a je, waar de lichtinstallatie stond. Er Zijn hand de temperatuur van de thee- lang geleden zijn, dat hier nog ienu was daar niemand en toch zag het er pot. „Hij is nog warm'" riep de maat was! Natuurlijk moeten we die kerf bewoond uit. „Tjong! Ik begrijp er niets verschrikt. „Er zit warme thee in! Er gaan zoeken!"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 2