Bouw postkantoor Leusden Centrum maakt vorderingen peuterspeelzaal zaterdag a.s. Officiële opening EENRICHTINGSVERKEER MEIDOORNHOF, ASSCHATTER WEG - VOORRANGSWEG VOOR BEJAARDEN GESLAAGDE AVOND Dinsdag morgen 23 maart voor de peuters Coureurs gevraagd „De Til" dit weekend Verkeers situatie Leusden/C. Galisie Eerste bewoner Rossenberg 2 )0NDERDAG 18 MAART 1971 3 LEUSDEN/CENTRUM - Nu de voor bereidingen voor de festiviteite op Koninginnedag vastere vormen gaan aannemen, heeft de commissie belast met de verzorging van de autocross welke in de namiddag van die dag wordt gehouden, besloten de inschrijving van coureurs vanaf heden open te stellen. Iedere belangstellende kan zich melden, maar moet wel 18 jaar zijn. Personen beneden 21 jaar zullen tevens een ver klaring moeten overleggen van ouders of verzorgers dat deze geen bezwaar hebben. Aanmelding moet geschieden bij de heer R. G. Schoonderbeek. As- schatterweg 56, eventueel na telefo nische afspraak telefoon03425-271. Bij deze zijn ook de voorwaarden verkrijg baar Door de Oranjevereniging zal voor de coureurs een ongevallen en WA-verzekering worden verzorgd wel ke geldt tijdens de crossuren LEUSDEN/CENTRÜM - Het komeQ- de weekend zal het jongerencentrum ,De Til" druk bezet zijn. Vrijdagavond om 19 45 uur wordt door de K.P J. een muziekavond verzorgd, waarop Frater Bonnier, geen onbekende ter plaatse, met zijn stereo-installatie fragmenten zal laten horen uit de musical ,,Hair" en van de cabaretier Fonds Jansen Zaterdagavond om 20 00 uur volgt een avond met dansen enz. voorde jongeren vanaf 15 jaar Zondagmorgen van 10 00 tot 13.00 zal hij weer geopend zijn voor- gezellig onder elkaar zijn. Zondagmid dag van 14.00 tot 17 00 uur is het weer geopend voor de jongeren vanaf 15 jaar voor een dansje enz. Zaterdag avond en zondagmiddag zal een kleine entree worden gevraagd. Dezer dagen zal de leiding van „De Til" een be spreking hebben met de besturen van ,,De Instuif" en „De grote kuip" om gezamenlijk over verschillende aktivi- teiten te praten en tevens een weg te vinden om niet eikaars aktiviteiten te doorkruisen dropping Commentaar De heer Mandemaker (PvdA) stelde in de raadsvergadering van 25 febru ari voor om van de Meidoornhof een éénrichtingsverkeersweg te maken en van de Asschatterweg een voorrangs- weg. B. en W. voelden daar niets voor. De plaatselijke (rijks) politie had gead viseerd geen voorrangsweg te maken van de Asschatterweg. De situatie rond de Meidoornhof zou worden bekeken. In september van het vorig jaar hadden enkele bewoners van de Meidoornhof reeds een gelijkluidend verzoek aan b en w gericht waarop ze tot op heden geen enkel antwoord hebben ontvan gen. Eén en ander blijkt uit het artikel over deze zaak in de krant van vandaag. We willen verder niet ingaan op het hoe of waarom van de handelwijze van b en w. Er zullen wel redenen voor zijn ge weest om tot nu toe niets aan deze ver keerssituatie te doen. Toch willen wij het verzoek van zowel de heer Mande- maker als de beide Meidoonhof-bewo- ners onderstrepen Ten aanzien van het instellen van éénrichtingsverkeer op de Meidoornhof willen we zelfs nog verder gaan. Het verdient aanbeveling, dat ALLE hofjes en pleintje en dergelijke éénrichtingssysteem krijgen B en w dienen niet te vergeten, dat op de pleintjes, horsten en hofjes veel kin deren spelen. Een goed geordend ver- keers-systeem bevordert hun veilig heid' En natuurlijk moet de Asschatter weg een voorrangsweg worden' Het is in de praktijk namelijk toch al vaak zo dat de meeste automobilisten die uit zij wegen komen automatisch stoppen of langzamer gaan rijden. Omdat het een logische zaak is, dat een dergelijke verkeersader (en men moet zich niet verkijken op de intensiteit- die is gro ter dan men denkt), voorrangsweg is. Met de vorderingen van het plan Roo- zendaal 1 zal de verkeersintensiteit eerder groter worden, waardoor het gevaar voor ongelukken eveneens zal stijgen. En nu we het er toch over hebben: het wordt tijd, dat men ook eenst iets gaat doen aan de steeds groter worden de stroom parkeerders op Finnmark. De bezoekers van de modelwoningen trekken zich niets aan van parkeer- borden, en denken bovendien, dat alle woningen op Finnmark modelwo ningen zijn, wat de privacy van de be- W9ners bepaald niet ten goede komt. Garagedeuren worden zonder blikken of blozen geblokkeerd, spelende kinderen zijn door het drukke verkeer van ko menden en gaande auto's, die nog vaak te snel rijden ook, niet veilig meer. De brede toevoerweg langs het plan Rozendaal biedt plaats genoeg, maar blijkbaar zijn de bezoekers van de modelwoningen te lui om een eindje te lopen. We hebben begrip voor het feit, dat Eurowoningen NV haar woning gen graag wil verkopen Maar ook van de kant van de beleggingsmaatschappij zou een beetje meer begrip voor de mensen, die reeds een Eurowoning ge kocht hebben, bepaald op haar plaats zijn. Samen met de bevoegde instanties zou er best een goede oplossing voor te vinden zijn, tot tevredenheid van alle partijen De heer G. van Esveld bleek nog over een goede zangstem te beschikken. Hetzelfde gold voor mevrouw Smink (onder). De leidsters van de bejaardensociëteit leverden ook hun vocale bijdrage. 'Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het nieuwe Kistkantoor van Leusden/Centrum, dat joals bekend wordt gebouwd naast het eerste complex woningen van het plan Rozendaal I, vordert al aardig. Dit houten kantoor wordt gebouwd door de firma Modderkolk uit Lunteren. Op de foto het nieuwe postkantoor in aan bouw. Recreatieve zwemwed strijden succes voor De Haaien (Van de redaktie) LEUSDEN - De door de Amersfoort- se zwemvereniging AZ P georgani seerde recreatieve zwemwedstrijden, was voorde Leusdensezwemvereniging De Haaien een groot succes. Vele eer ste plaatsen in de verschillende cate- gorien werden door leden van deze vereniging gewonnen mevrouw Boersema, de heer W Wit tebrood en de helpsters van de bejaar- densoos hartelijk welkom Later op de avond mocht de heer van Dalen burge meester mr H. A van der Post en zijn echtgenote verwelkomen Ook mr. W H Bijleveld, de wethouder onder wiens portefeuille bejaardenzorg re- sorteerd, tesamen met zijn echtgenote en mevr. Bergsma, voorzitster van de U V.V afdeling eusden, vergezeld van haar echtgenoot, gaven op deze avond door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling voor hetbejaardenwerk. Na het openingswoord gaf de voorzitter de leiding van de avond over aande heer B van Wegen Deze had tot taak de „artisten" van de avond, de bejaarden zelf, aan te kondigen en de ruimten tussen hun optreden „vol te praten". Hij deed dit uitstekend op de hem zo specifiek eigen manier. Een uitschie ter op deze avond was ongetwijfeld het optreden van de heer Van de Zurk uit Huize „Sint Jozef Hij oogstte met zijn Oud, maar echt" een enorm succes. Huib Fremouw aan hetelectro- nisch orgel verzorgde de muzikale omlijsting Met zang, spel en een ge animeerd babbeltje werd de avond op een prettige en gezellige manier door gebracht. Wat later op de avond werd zelfs een echte polonaise gehouden, waaraan de meeste van de aanwezigen enthousiast deelnamen. Met een dankwoord aan allen die aan het welslagen van de avond hebben meegewerkt besloot voorzitter van Da len de avond. W [(Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Twee be- oners van de Meidoornhof, de heren J. de Wijze en D. Tulp hebben wellicht namens alle of althans vele medebewoners) een tweede verzoek schrift aan b. en w. van Leusden ge zonden met betrekking tot het instel- en van eenrichtingsverkeer in de Mei doornhof en het tot voorrangsweg ver jaren van de Asschatterweg. De vol- edige tekst met een situatietekening van dit verzoekschrift gaat hierbij. Leusden Centrum, 4 maart 1971 Aan het college van Burgemeester en Wethouders der gemeente Leus den. Geacht College, Ongeveer een half jaar geleden, in [ieptember van het vorig jaar, hebben wij u een uitvoerig gedetailleerd plan voorgelegd met betrekking tot het wij zigen van enkele verkeerssituaties op de Asschatterweg en de Meidoornhof. Tot op heden hebben wij geen enkel antwoord van uw college mogen ont vangen. Ons bewust zijnde van het feit. dat de ambtelijke molens langzaam malen moeten wij u mededelen, dat een der- gelijke termijn wel wat erg lang is, zeker daar waar het naar onze mening n een zeer urgente zaak betreft. In de raadsvergadering van 25 fe- )ruan j.l werden door deheerMande- maker vragen gesteld over de in onze "e brief gestelde verkeerstechnische pro- llt blemen. De door de voorzitter van de raad gegeven antwoorden vonden wij dermate vaag en zo slecht verkeers- echnisch gemotiveerd dat wij uw col lege dringend willen adviseren deze Vi materie nogmaals grondig op zijn me rites te willen bekijken en ons op zeer :orte termijn een antwoord te willen mi loen toekomen. Tot slot zouden wij u dan willen idviseren om u waar het de vraag .Waarom de Asschatterweg geer. voor- nt rangsweg" betreft te willen laten voor lichten door een burger verkeersdes- ;undige De adviezen die de plaat- >is®selijke rijkspolitie gegeven heeft ach ten wij erg slecht gemotiveerd. Afschrift van deze brief is gezon- aarjden naar alle raadsleden. Hopende op een snel antwoord verblijven wij met de meeste hoogachting Meidoornhof 29 (A. J. de Wijze) Meidoornhof 24 (D Tulp) Leusden Centrum, 28-9-1970 Aan het college van burgemeester en wethouders Gemeente Leusden. Geacht college. Gaarne zouden wij uw aandacht willen vestigen op onderstaande, volgens ons noodzakelijke verbeteringen cq wijzi gingen op verkeerstechnisch gebied. Na de vermelding van de betreffen de punten, die zeer beknopt zijn ge steld. zullen wij deze nader motive ren, 1 Waarom wordt van de Asschatter- oet weg geen voorrangsweg gemaakt9 2- Een parkeerverbod aan beide zijden van de Asschatterweg vanaf de Po pulierenlaan tot aan de Esdoornhof Eén-richtingverkeer op de Mei doornhof. LEUSDEN/CENTRUM - In Leusden- Centrum wordt op zaterdag 20 maart peuterspeelzaal Blijhof geopend. Het is een afdeling van de plaatselijke en gelijknamige speeltuinvereniging. De speelzaal is gevestigd in het clubge bouw van de vereniging aan de Ansfri- duslaan, hoek Bavoortseweg. Dinsdag, 23 maart, is de eerste speelmorgen. Voorlopig is de speelzaal open op dins dag, woensdag, donderdag en vrijdag ochtend. Afhankelijk van het aantal ingeschreven kinderen zal zo spoe dig mogelijk ook maandagmorgen wor den opengesteld. Na de officiële opening aanstaande zaterdag, die om elf uur zal worden ver richt, wordt een „open huis" gehouden. Belangstellenden kunnen zich dan ori ënteren in de zaal zelf en alle noodza kelijke inlichtingen krijgen over in schrijving en dergelijke Zij zijn dan tevens in de gelegenheid kennis te maken met het bestuur van de peuter speelzaal Blijhof en met de leidsters, mejuffrouw J. Cordier de Vroust uit Amersfoort en mevrouw J. M van Eijden-van Esterik uit Leusden cen trum. Peuterspeelzalen hebben in Ne derland nog maar een korte geschiede nis. Zij zijn de laatste jaren opgericht om te voorzien in een groeiende behoef te aan een pedagogisch verantwoorde opvang van kinderen onder de kleuter school-leeftijd Er zijn verschillende vormen mogelijk. De ..Blijhof' heeft gekozen voor een halvedagverblijf voor kinderen tussen twee en vier jaar Aan de oprichting van de peuterspeelzaal in Leusden/Centram is een lange tijd van oriëntatie en voorbereiding vooraf ge gaan. Ook praktisch is veel werk ver zet om tot een zo verantwoord mogelijke opzet te komen. Aan het clubgebouw werd de laatste maand veel vernieuwd en opgeknapt Zo werd de keuken vrij wel geheel vernieuwd. Er werden speel banken en schoolborden gemaakt, ter wijl veel speelgoed werd aangekocht. Overigens houdt het bestuur zich aan bevolen voor speelgoed dat wellicht onder invloed van de schoonmaak van zolder of uit kasten te voorschijn komt. LEUSDEN/CENTRUM - Eén dezer dagen zal de eerste bewoner zijn intrek nemen in één van de prachtige woningen in het plan Rossenberg Het eerste straatnamen bordje staat reeds: Bree- hoeflaan. Het aanzicht van Leusden- Centrum is in betrekkelijk korte tijd aanzienlijk aan het veranderen. Voor men het weet wordt er begonnen aande volgende fases van het uitbreidingsplan (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het tweede plein van de in aanbouw zijnde Euro- woningen heeft de naam Gallisie ge kregen. Het reeds aangebrachte straat naambord draagt echter de naam ,.Ga- lissie" Aardrijkskundige bollebozen gevraagd om deze spraakverwarring op te lossen.. 4. De aanleg van 20 insteekhavens op de Meidoornhof, te weten 10 aan beide zijden waar deze nog niet aanwezig zijn (zie schets) 5. Een parkeerverbod voor de gehele Meidoornhof uitgezonderd de vak ken. Motivering van bovenstaande punten. ad 1 Gezien de toename van het gemo toriseerde verkeer op deze weg en de uitbreiding van de gemeen te in deze richting, waardoor de ze toename nog groter wordt, lijkt het ons verstandig van deze weg een voorrangsweg te maken. Hierbij willen wij uw college er op wijzen, dat deze weg een be langrijke in- en uitvalsweg is. Waarbij wij uw college er verder op willen attenderen, dat steeds meer wegen op deze weg uitmon den, waardoor naar onze mening zich nu reeds gevaarlijke kon- fliktsituaties voordoen. ad 2 Gezien de geringe wegbreedte en capaciteit van de Asschatterweg en de intensiteit van het verkeer op deze weg, achten wij het nood zakelijk, dat een parkeerverbod aan beide zijden van de weg wordt ingesteld. Geparkeerde au to's op deze weg verhinderen een vlotte doorstroming van het ver keer terwijl zware transporten dikwijls genoodzaakt zijn metéén of meerdere wielen over de trot toirs te rijden Ook bieden gepar keerde auto's geen voldoende uit zicht op het verkeer op de As schatterweg waarop, ondanks een snelheidsbeperking, met zeer ho ge snelheden gereden wordt. ad 3 Gezien de structuur van de Mei doornhof. lijkt het ons wenselijk hier een éénrichtingsverkeer in te stellen. De aanwezige parkeer havens zijn reeds zo aangelegd, dat met een éénrichtingsverkeer deze het best benut worden en het best bereikbaar zijn. Tevens bevordert een éénrichting ver keer de verkeersveiligheid, daar het grote aantal spelende kinde ren hier dan slechts rekening behoeft te houden met verkeer uit één richting, ad 4 De aanwezige parkeerhavens zijn niet toereikend. Ons voorstel is dan ook om aan dit parkeerplaat senbestand 20 parkeerhavens toe te voegen zoals op tekening is aangegeven. Hierbij willen wij uw college er op wijzen, dat voor praktisch elke woning een auto beschikbaar is. Daarbij komt het regelmatig voor, datpersonendie niet op de Meidoornhof wonen toch hun auto hier parkeren ad 5 Na aanleg van deze parkeerha vens willen wij uw college voor stellen om een parkeerverbod, met uitzondering van de vakken, voor de gehele Meidoornhof in te stellen ter verhoging van de ver keersveiligheid. Daar wij van mening zijn, dat vele van de bovenstaande punten van urgent belang zijn dringen wij er bij uw college op aan snel op deze voor stellen te willen reageren Inmiddels verblijven wij met de meeste hoogachting, D. Tulp A J de Wijze Meidoornhof 24 Meidoornhof 29 ACHTERVELD - Een groot aantal Achterveldse bejaarden heeft de door het bestuur en helpsters vandebejaar- densoos georganiseerde ontspannings avond voor alle bejaarden van het dorp bijgewoond. Voorzitter J. van Dalen was daarover zeer verheugd. „Het aantal aanwezigen is veel groter dan het ledental van de bejaardensoos. Die genen die geen lid van de soos zijn wil ik hierbij uitnodigen om geheel vrijblijvend eens een kijkje op de wekelijkse ontspanningsmiddag van de bejaardensoos te komen nemen. Er zijn vele mogelijkheden om zich te verma ken en ook het kontakt met leeftijdge noten wordt door velen zeer op prijs gesteld", alsdus de voorzitter. In zijn openingswoord heette de heer van Dalen alle aanwezigen in het bij zonder pastoor Jansen, de heer en Een voordracht: bij de fotograaf. Onze fotograaf legde het op de gevoelige plaat vast Dat de oudjes veel plezier hadden, blijkt overduidelijk uit deze foto. De ontspanningsavond is beslist voor herhaling vatbaar.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3