Onder invloed zijn niet bewezen Leerzame lezing over credietwezen op jaar vergadering ABTB Grote boom- plant- dag in Leusden Hearing „Grote Kuip over bestaansrecht MEVROUW DAATSELAAR OPNIEUW WINNARES RODA KAARTKUP 99 D'66 Leusden achter de besluiten van congres Actie OPA VERLOREN EN GEVONDEN AGENDA LEUSDER KRANT NA EEN jj NERVEUS BEGIN, 'N GESLAAGD EINDE VANAVOND MODESHOW N.B.P. Uitslagen Ons Genoegen DONDERDAG 18 MAART 1971 5 LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dag 11 maart hield de A.B.T.B. Ha- mersveld haar jaarvergadering in het Ros Beyaart aan de Hamersveldse- weg te Leusden-centrum. Na het za kelijk gedeelte hield de heer G.J.W. Wildemans van de Centrale Raiffeisen- bank een lezing met als onderwerp ,,Het huidige land en tuinbouwcrediet- wezen." De voorzitter, de heer R. H. van de Hengel, opende de laatste avond van het seizoen met een terugblik op het afge lopen verenigingsjaar De A.B.T.B. heeft een zeer leerzame en vruchtbare winter achter de rug, waarbij tal van onderwerpen in de belangstelling heb ben gestaan Het speet de voorzitter dat bij een ledental van 100 personen de belangstelling voor de activiteiten toch gering was geweest, terwijl juist het bestuur van de vereniging veel werk verzet in het belang van deleden. Ook hu waren slechts 20 leden aanwezig op de jaarvergadering. JAARVERSLAG De secretaris, de heer G. Th. van de Hengel, las het jaarverslag voor dat een overzicht gaf van het werk en de activiteiten die in het jaar 1970 hebben plaats gevonden Het jaar 1970 heeft zich voor de agrariër ontwikkeld tot een jaar wat economisch heel goed begon maar aan het einde een zéér duidelijke teruggang vertoonde. De prijzen van melk en vee zijn nog redelijk te noemen, maar de prijzen van varkens, eieren en pluim vee zijn slecht, ook de fruitteelt liet te wensen over. De weersgesteldheid was zeer goed en er kon dan ook vooral in de laat ste maanden zeel veel ruwvoeder wor den gewonnen, wat een flinke voor sprong opleverde. Het geheel der resultaten op de be drijven in dit gebied zullen waar schijnlijk door het goede begin nog niet tegengevallen zijn, maar er zal spoe dig veel moeten veranderen wil het dit jaar niet slecht worden. ACTIVITEITEN De grote uitbreiding van de woning bouw in de gemeente, maar vooral de bepalingen en voorschriften welke lang zaam maar zeker voor het agrarische gedeelte zijn, of gaan komen, hebben veel aandacht van het bestuur gevraagd. Io zeer nauwe samenwerking met de af deling Achterveld van de A.B.T B., het U.L.G. en de C.B.T.B werd over deze onderwerpen overlegd en met vertegen woordigers van de gemeente gespro ken. wat nuttige resultaten heeft opge leverd De aanneming van het ruilverkave lingsplan ,,De Heiligenbergerbeek" noopte tot overleg. Voor de ruilverka- velingscommissie werd door Gedepu teerde Staten de heer N W. Brouwer van de A.B.T.B. benoemd Naast tal van ontspannende activitei ten werden er voor de leden verschil lende informatieve- en forumavonden gehouden. Een hoogtepunt was de gezamenlijke bijeenkomst op 27 oktober waar de se cretaris van het landbouwschap een toelichting gaf op haar beleid. Namens de aanwezigen werd een telegram ge stuurd naar het hoofdbestuur van het Landbouwschap waarin gevraagd werd alsnog de verhoging van de agrarische prijzen niet met 5% maar met V/2% toe doen stijgen Uit het jaarverslag van de penning meester een functie die eveneens door de heer G. Th. van de Hengel wordt ver vuld, bleek dat de vereniging financieel een stijgende lijn volgt. Het saldo was op 31 december 1969 f 532,90. Op 31 december 1970 bedroeg het saldo f 666,71 Een vooruitgang dus van f 133,81. Tot leden van de kascommis- sie werden benoemd: de heren Brou wer en Hilhorst BESTUURSVERKIEZING De bestuursverkiezing bracht geen veranderingen te weeg De heren R H van de Hengel en de heer C A. van 't Klooster, die periodiek aftraden werden beide unaniem herkozen. De heer Van de Hengel, voorzitter, dankte de leden voor het vertrouwen in hem gesteld. BESPREKING ZOMERPRO- GRAMMA Tijdens de bespreking van het zo- merprogramma bleek dat een zomer reis erg op prijs werd gesteld. De le den lieten graag het opstellen van het programma aan het bestuur over. Te vens werd besloten dat in het najaar de tiende Oogstdankviering zou wor den gehouden, en dat de versiering ook dit maal weer voor rekening van de A B.T.B. en K.P J zal komen LEZING HEER WILDEMANS Na de pauze hield de heer Wilde mans een korte lezing over ,,Het hui dige land- en tuinbouwcredietwezen" Hij begon zijn lezing met te vertellen dat er een groot financieringsprobleem was in de agrarische sector. Doordat de prijzen geen gelijke tred houden met de looneisen en de investeringskosten is het erg zwaar voor een agrariër om te investeren met geleend geld. Het investeren moet leiden tot vergroting van het eigen vermogen. Een gezonde basis van een bedrijf is 80% eigen vermogen, dat is nodig om risico's op te vangen en van dit be drag hoeft geen rente en aflossing te worden betaald. De 20 vreemd ver mogen kan in de vorm van een lang lopende lening zijn of een lening op korte termijn voor bijvoorbeeld de aanschaf van werktuigen De heer Wildemans pleitte met klem voor een goede boekhouding Dit is heel belangrijk De boekhouding is de ba rometer van het bedrijf Als men een grote uitgave vergeet te boeken, vindt de boekhouder een bedrag wat niet te verantwoorden is Dit bedrag komt dan onder de post privé uitgaven en men is verplicht hier inkomstenbelas ting over te betalen. Ook moet men de balans van het bedrijf niet zonder meer in de kast stoppen, aan de hand van de vorige balansen kan men ver gelijken welke takken van het bedrijf steeds minder opbrengen of juist winst gevender worden. Naar deze gegevens kan men zich meer gaan toeleggen op de gunstige kant van het bedrijf De bedrijven werden in drie soorten onderverdeeld: 1 Bedrijven waarvan het verantwoord is uit te breiden. 2 Bedrijven die gedoemd zijn te stop pen 3 Bedrijven van oudere ondernemers die er net uitspringen en die zeggen ..Zal mijn tijd nog wel duren Voor degene die willen investeren werd aangeraden eerst terdege te in formeren bij de betrokken instanties of de investering werkelijk een vermo gensvergroting kan inhouden. Maar als het tegenvalt blijftde aanvrager van de lening zelf verantwoordelijk. DURF TE STOPPEN Als de onderneming slechter gaat draaien en men werkt met verlies is het noodzaak zo snel mogelijk te stop pen. Ook al kan men deze verliezen door het eigen vermogen een tijd lang opvangen. Het is beter op tijd te stop pen en eigen vermogen over te houden, dan zo lang te wachten, dat men ge dwongen wordt te stoppen en geen cent meer over heeft. Na deze inleiding van de heer Wilde mans werden er vragen gesteld en over sommige problemen gediscussieerd. De voorzitter sloot de leerzame avond met een dankwoord aan de heer Wilde mans. (Van de redaktie) LEUSDEN - Op woensdagmor gen 31 maart a.s. zal in de ge meente een grote boomplanting worden gehouden. Leerlingen van de 5e en 6e klas der Leusder scho len doen hier aan mee. Om tien uur zal in Leusden/ Centrum worden begonnen met de aanplant van maar liefst 152 bomen, te weten 85 stuks voor het plan Rozendaal 1 en 67 voor het plan Rossenberg 1. In Leusden/Zuid start men om kwart over elf met dit boomplant-fes- tijn. Er zullen daar vijftig bo men worden geplant, terwijl om negen uur Achterveld met veer tig stuks zal worden verrijkt. Tevens zal een grote boom worden geplant voor het gemeen tehuis. Deze werd aangeboden door de Junioren-kamer van de Kamer van Koophandel te Amers foort. Burgemeester Van der Post zal deze boomplanting verrichten. Aan deze Leusder manifestatie zal aandacht worden besteed door pers en TV, zo vernemen wij van de zijde van de gemeente. De deelnemende kinderen wor den verzocht zelf een spade mee te nemen. ACHTERVELD - Heeft de 36- ja rige K. uit Achterveld nu wel of niet onder invloed gereden toen hij op een avond in januari tegen een stilstaande vrachtauto botste. Het bewijs van die ..invloed" viel door de Utrechtse po litierechter mr. K S. Bieger niet te leveren en dus moest hij ten aan zien van het drankgebruik de koop man vrijspreken, ..hoewel ik er zo mijn eigen gedachten over heb", aldus de politierechter. LEUSDEN/Z. - „Voorziet de Grote Kuip werkelijk in een behoefte of is het alleen maar zo dat een groep en thousiaste jongeren er plezier in heeft in dit gebouw -met wisselend sukses- te draaien?" Dit was een van de vragen die don derdagavond 4 maart werden afgevuurd op het bestuur van de jongerensocieteit Grote Kuip te Leusden-Zuid die deze avond een hearing had georganiseerd om achter de wensen en ideeën van LEUSDEN - De werkgroep D'66 Leusden heeft zich op een onlangs gehouden bijeenkomst met een grote meerderheid van stemmen, achter het besluit van het D'66 congres gesteld, inzake de samenwerking met de PvdA en PPR. De meeste aanwezigen waren van me ning, dat hiermee al vóór de verkie zingen een flink stuk duidelijkheid was bereikt. Daarnaast sprak men zijn waardering uit over het feit, dat vele essentiele D'66 punten ook in het sa- menwerkingsprograjnma van de drie partijen zijn opgenomen. Het werd daarentegen in hoge mate betreurd, dat het bestuur van de Di'66 afdeling Amersfoort, waaronder dé werkgroep Leusden officieel ressorteert, zo ge heel anders op de congresuitspraak heeft gereageerd en dat de meerder heid heeft gemeend de bestuursfunctie te moeten neerleggen. De vergadering, op 16 maart in de Groene Draeck te Amersfoort, om 8 uur, zal wellicht een nadere motive- ring hiervan geven. haar leden, donateurs en eventuele andere belangstellenden te komen. Dat deze vraag naar voren kwam, was niet zo verwonderlijk, gezien het geringe aantal mensen, dat zich de moeite hadden getroost de hearing bij te wonen. Het bestuur toonde zich in haar ant woord op deze vraag echter duidelijk positief. Het aantal jongeren, dat de geschikte ,,soos-leeftijd" heeft, be draagt in Leusden-Zuid zo om en nabij de 500. waarvan er ongeveer 60 lid zijn van de sociëteit. Inde eerstkomen de twee a drie jaar zal dat aantal van 500 echter nog stijgen, zodat de be hoefte aan een sociëteit als de Grote Kuip de eerste jaren eveneens zal groeien Op de vraag waar de culturele avon den blijven, antwoordde het bestuur dat haar gebleken is dat bij het pu bliek weinig of geen belangstelling be staat voor dergelijke avonden Een overduidelijk voorbeeld is wel de Lud- wig von Beethoven-avond, geweest in december van het vorig jaar, waar zegge en schrijve een tiental aanwe zigen was. Toch wil de sociëteit blij ven proberen haar leden ook voor deze LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 20 maart aanstaande zal er weer een Oud- Papier Actie worden gehouden in Leus den-Centrum. Vanaf 9 uur 's morgens zal het oud papier en dergelijke op gehaald worden De opbrengst is be stemd voor het Fonds Stichting Twee de Predikantsplaats Teneinde het op halen zo vlot mogelijk te laten gebeu ren wordt u verzocht het papier voor de deur op de stoep te zetten of in een van de containers die op het par keerterrein naast de Raiffeisenbank geplaatst zijn, te deponeren Nu OPA al bijna weer een jaar geleden in het leven geroepen is hoopt de Hervormde Jeugdcommissie in Leusden-Centrum dat deze actie opnieuw weer een groot succes wordt. meer serieuse richting enthousiast te maken ,,Het is echt niet onze bedoe ling alleen voor het dansen en het het luisteren naar populaire muziek open te zijn," aldus het bestuur van de Grote Kuip. In het vooruitzicht staat in ieder geval alvast een dropping voor de leden. In de toekomst zal de Grote Kuip ook steeds meer samen gaan werken met jongerenorganisaties in Leusden-Zuid. Op Koninginnedag zal waarschijnlijk al iets van deze samen werkingsplannen gerealiseerd worden Ook voor wat het uitgeven van een soort informatie-bulletin voor leden en donateurs -teneinde het kontakt on derling te verbeteren en te verstevi gen- wordt gedacht aan samenwerking met de jongerenorganisatie uit het overige Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN - Om iedereen nog eens de gelegenheid te geven de lijst gevonden en verloren voorwerpen te controleren, publiceren wij vandaag de belangrijk ste voorwerpen, die bij de rijkspolitie te Leusden zijn opgegeven als gevonden of verloren vanaf 1 jan. 1971. Dit is de lijst. VERLOREN Herenpolshorloge, herenpolshorloge, bruine pony met witte vlekken, heren- horloge, bankbiljet van honderd gul den, wiel bestelauto, kinderbril, brui ne damesportemonnee, gele regenjas, Noorse muts met pluim, gouden broche, damespolshorloge, geel corduroy pak. GEVONDEN Gouden broche, gouden damesring, bankbiljet van tien gulden, een gans. een meisjeshorloge, paar schoenen met Noorse schaatsen, roodwitte skelter Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie te Leusden/Zuid, Oude Rijksweg, tel 03490-17673 (Buiten verantwoording van de redactie). nisatoren P. Wendel en J. v. d. Berg Mevr. Daatselaar, kaartkoningin van Het was de tweede maal in drie jaar Roda'46, ontvangt de eerste prijs met dat zij dit grootste kaarttournooi van de wisselbeker uit handen van deorga- Leusden won. LEUSDEN - Met ingang van volgende week zullen wij wekelijks een AGENDA publiceren van ver gaderingen, feestavonden, le zingen en andere festiviteiten. Om misverstanden te voorkomen, worden alleen die aankondigingen in de agenda opgenomen, die op een APART vel papier naar ons worden gezonden, met vermelding van de aard van de bijeenkomst, de organiserende vereniging of groep, de plaats van bijeenkomst, datum en tijdstip van aanvang. Uiteraard blijft de mogelijkheid bestaan om uitgebreidere infor maties te geven in een apart be richt. De organisatoren kunnen hun agenda-opgaven zenden naar de plaatselijke correspondenten of rechtstreeks naar de redaktie, Finmark 3, Leusden/Centrum. Telefonische opgaven worden niet opgenomen. De opgaven dienen vóór dinsdag 12 uur in het bezit te zijn van de redaktie. Het rad van avontuur werd op de laat ste kaartavond van Roda'46 aan het draaien gebracht door M. Osnabrugge geassisteerd door G. v. d. Hoef, sa men draaiden ze de prachtige prijzen weg. De organisatoren J. v. d. Berg en P. Wendel gezeten in een prachtige tuin stoel, een geschenk van de enthousiaste kaarters die hun waardering niet onder stoelen of banken staken, kunnen nu heerlijk relaxen na het vele werk dat de organisatie van zo'n groots kaart toernooi met zich meebrengt. Foto: Janus Visser LEUSDEN - Na weken in het Wit- Gele Kruisgebouw bij elkaar te zijn geweest om de E.H.B.O. cursus te volgen onder leiding van de heer Wind- houwer, was het maandag 8 maart zo ver dat het examen afgenomen kon worden. De 14 cursisten, waarvan één helaas door ziekte afwezig was. waren ondanks de nerveusiteit, die er toch wel heer ste, allen geslaagd Dokter Griffioen wees er na afloop op dat een ieder die het diploma behaald heeft, nog geen E.H.B.O.-er is en vooral de vervolg- lessen bijwonen was zijn advies! Tijdens het gezellig samen zijn, waarvoor zoals gwoonlijk mevr. Smal voor een heerlijk kopje koffie zorgde, feliciteerde als één der eerste de voorzitter, de heer J. Smal de kan didaten. Ook dokter Lantink wenste alles veel succes. Wel bewezen achtte mr. Bieger, dat K. bij nadering van een stilstaande trekker met oplegger niet tijdig genoeg snelheid had geminderd en niet was uitgeweken. En dat betekende een over treding van artikel 25; het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer K moest die middag in een café zijn om met iemand af te rekenen. Hij zou toen twee a drie pilsjes hebben ge dronken. Maar dat kwam de officier, mr B. de Hoogh toch wel erg weinig voor. temeer, daar was gebleken, dat hij tot kwart over negen in het café was gebleven. Voorts kwam vast te staan, dat de vrachtauto goed was ver licht en dat ook de straatverlichting helemaal in orde was Direct na de botsing, was K door een omstander uitgenodigd even een kop koffie voor de schrik te gebruiken De raadsman bracht naar voren, dat zijn cliënt een lichte shock had opge lopen en daarom zich enigszins vreemd had gedragen. Bovendien was hij doodsbenauwd geweest om zijn rijbe wijs kwijt te raken, want dat had hij no dig voor zijn broodwinning. Om die reden dan ook had hij geen bloedproef toegestaan. Allemaal factoren, die officier en politierechter bedenkelijk vonden. Maar het bewijs was niet te leveren. Daarom vroeg de officier een boete van f. 200.-- subs, twintig dagen en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan vier maanden voorwaardelijk met twee jaar proef- Het vonnis van mr. Bieger week niet veel af van die strafmaat, want de veroordeling luidde een boete van f. 200.-- of twintig dagen en vier maanden intrekking van het rijbewijs, echter twee maanden voorwaardelijk, proeftijd twee jaar. LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen organiseert vanavond donderdag 18 maart een modeshow in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg te Leusden-centrum. De firma Wieringa, Utrechtsestraat 40, Amersfoort stelt haar voorjaars- en zomercollectie be schikbaar. die door de leden van de vereniging zelf worden geshowd De schoenen zijn afkomstig van schoen- handel Ad Wisman te Leusden-cen- trum. Alle belangstellenden zijn van harte welkom Entreeprijs bedraagt f 1,- Aanvang 20.00 uur. PAUS - Waar en wanneer werd er een aanslag op de Paus gepleegd bij zijn laatste reis naar de Philippij- nen? Antwoord: De aanslag op de Paus werd gepleegd op 26 november 1970 te Manilla door Benjamin Mendoza Y Arnor. LEUSDEN-C - Voor de derde maal in suksessie is het door de Leusder- voetbalvereniging RODA'46 georgani seerde kaartkampioenschap bij zonder goed verlopen. In oktober 1970 ging het grootste kaartfestijn dat Leus den kent van start dat na een serie van zes avonden op vrijdag 19 fe bruari jl zijn einde vond. Opnieuw trok dit kaartkampioenschap 70/'71 een rekord-aantal deelnemers want maar liefst 133 deelnemers kwamen gedurende de wintermaanden in het Ros Beyaart te Leusden-Centrum in aktie. Vorig waren dit er 116 ge weest. Zes avonden hebben de vele liefhebbers van schut- en klaverjas sen weer gestreden om de individu ele prijzen per kaartavond en tevens voor een goede klassering in het algemeen klassement. Via een inge wikkeld puntensysteem werden zowel de klaver- als de schutjassers in één klassement ondergebracht. Om in het algemeen klassement opgenomen te worden diende men minimaal vijf a- vonden te kaarten. Een avond missen betekende dus nog geen uitschakeling voor het kaartkampioenschap, maar zij die al de zes avonden present waren hadden het voordeel dat de slechtse avond afviel. Na de zesde avond kon de organi satie starten met het omvangrijke werk van het bepalen der prijswinnaars om op de feestelijke slotavond alle ge- klasseerden van een prijs te kunnen voorzien. Vrijdag jl. 12 maart, was het dan zover Een kleine honderd kaart- liefhebbers en liefhebsters waren in het Ros Beyaart aanwezig om maar niets van deze feestelijke gebeurtenis te missen. De toneelruimte was al daar als het ware omgetoverd in een prachtige showroom, want voorde zes tig geklasseerden waren de prijzen keurig uitgestald Prijzen in alle soor ten. Van koperen helmen, rubberbo ten, luchtbedden, tot gereedschappen, asbakken, glaswerk etc. toe Terwijlde kaarters deze avond hun beste beentje voorzetten voor een goede klassering in het paar kaarten konden de organi satoren, de heren P.A.M Wendel en J.P H. van den Berg, tussentijds over gaan tot het uitreiken der prijzen Na dat eerst deze zaak was afgehandeld vanaf nummer vier tot zestig, kwa men de eerste drie aan de orde. dit vooral om de spanning er in te hou den. Als kaartkampioene kwam Mevr Daatselaar met 24.061 punten uit de bus en mocht zij zodoende de prach tige wissel-troffee, de RODA-kaart- cup in ontvangst nemen. Had zij deze prachtige beker reeds in het kaartseizoen 1968-1969 gewonnen met klaverjassen, nu kwam zij opnieuw verrassend als kaartkampioene '70/ '71 uit de bus maar nu op grond van het feit dat zij ditmaal met schut jassen de meeste punten van alle deel nemers wist te veroveren. Een pres tatie die niet snel overtroffen zal wor den en waarmede zij dus wel bewees ijzersterk te zijn in deze twee kaart- soorten De pitten prijs, voor diegene die de meeste pitten of onderdoors gedurende dit monster kaarttoernooi behaalde, ging bij de schutjassers naar mev Hilhorst en bij de klaverjassers naar L Heemsbergen J Smal mocht de pechprijs in ontvangst nemen. Deze pechprijs was voor diegene die al de zes avonden had gespeeld, nooit in de prijzen viel en van deze groep het meeste aantal punten verzamel de. De eindklassering was als volgt 1. Mevr. Daatselaar 24.061 pnt 2 J Kramer 23.451 pnt 3. H van Roomen 23.380 pnt 4 L Punt 23.278 pnt 5 A. Stegeman 23.190 pnt 6. F. v. Keeken 23.111 pnt. 7 Mevr. Schimmel 23.032 pnt 8 J de Haan 22 948 pnt 9. L. Heemsbergen 22 795 pnt. 10. Mevr Hilhorst 22.704 pnt 11. G. Voorburg 22.567 pnt 12. M. Osnabrugge 22 479 pnt 13. A Smal 22.474 pnt 14. G. Veer 22.453 pnt. 15. H v.d. Tweel 22.384 pnt 16 H v d Berg 22.346 pnt 17. A H. v.d. Berg 22.334 pnt 18 J Hofland 22.303 pnt 19 A.J. Houtveen 22.299 pnt 20. E. Schoonderbeek 22.265 pnt 21. J. v Beek 22.245 pnt 22 H Houtveen Hzn 22.180 pnt 23. P Hilhorst 22 140 pnt 24 T. v.d. Belt 22 126 pnt 25.2J. Visser 22.081 pnt 26 K Daatselaar 22 079 pnt 27. G. Smal 22 078 pnt 28. A. Wittenberg 21.893 pnt 29 A. Hoogland 21 838 pnt 30. A Tessels 21 807 pnt. 31 J Smal 21.781 pnt 32. W Prinsen 21.730 pnt. 33. H. Hols 21.608 pnt. 34 J v.d. Grootevheen 21.598 pnt 35 J. Houtveen 21.556 pnt. 36. A v.d. Braak 21.535 pnt. 37 R Abbing 21.480 pnt 38 E Schreuder 21.399 pnt. 39 R Slim 21.364 pnt 40. H. de Ridder 21.330 pnt 41 B. Bransen 21.208 pnt 42 W Snoek 20.562 pnt 43. T. Herder 20.537 pnt 44. P. v.d. Hengel 20 485 pnt 45. Mej G. Hilhorst 20 273 pnt. 46 G v.d. Water 21.156 pnt 47 H Bransen 20.095 pnt 48. Mevr. Wendel 20 061 pnt 49 G vd Belt 19 956 pnt 50 B. v Ginkel 19.913 pnt 51. W Goosse 19.480 pnt 52 S. Schimmel 19.123 pnt 53. A Veenendaal 19.058 pnt. 54. J. Vrijhoef 18.929 pnt 55. Mevr. v.d. Berg 18.920 pnt. 56. J. Abbing 18.738 pnt 57. H Tolboom 18.710 pnt 58. J. Pouw 18 637 pnt 59 K Prinsen J_ 18.130 pnt 60. J. Daatselaar 17.976 pnt. Bij het paarkaarten gingen deavond- prijzen naar de koppels: 1. G. Veer en R. Slim, 2e P Hilhorst en H. Tolboom; 3e T. Hols en H. Bransen; 4e A. Snoek en J. Vrijhoef; 5e E. Schoonderbeek en A. Tessels. Om de zaak ook financieel rond te krijgen ontbrak het rad van avontuur niet op deze gezellige avond, dat bij de heren Rien Osnabrugge en Gijs van de Hoef, met medewerking van enkele charmante dames, in goede han den was. Een eventueel batig saldo zal ten goede komen aan de bouw van een nieuw klubhuis, waarvan de funderingswerkzaamheden juist ach ter de rug zijn. Dankzij de goede organisatie, maar vooral ook door de sportieve medewer king van alle deelnemers is 't kampi oenschap zeer sfeervol verlopen. Gedu rende het gehele toernooi is er geen en kele klacht binnengekomen. Allemaal zaken die meewerkten aan het verste vigen van de band tussen de deelnemers en de voetbalvereniging of dat in het andere geval de kennismaking met de vereniging goed beviel Dit alles is een grote pluim op de hoed van de orga nisatoren waard. Het vele werk dat de orgajiisatie heeft moeten verzetten voor het organiseren van een dergelijk groots kaarttoernooi werd door alle deelnemers gewaardeerd. De heren Wendel en Vn den Berg, zelf echte kaartliefhebbers, werden nu eens door de deelnemers in het zonnetje gezet. Als vertegenwoordiger van alle deelne mers sprak de heer L. Punt een der genoemde heren toe, waarna zij tot grote verrassing ieder een tuinstoel in ontvangst mochten nemen. Een be wijs dat de aktieve Leusdervoetbal- vereniging met dit goed en gezellig georganiseerde kaartfestijn raidden in de roos heeft geschoten. ACHTERVELD - De schietvereni ging ,,Ons Genoegen" hield op haar banen in ,,Ons Gebouw" weer een onderlinge wedstrijd. De opkomst was deze keer niet zo groot, maar des ondanks werd er met veel animo ge schoten De resultaten waren als volgt' J. van Rossum 49 pnt J van Nimwegen 48 pnt. C. van Dort 47 pnt J E van Hamersveld 44 pnt. J.J. van Hamersveld 43 pnt. H. van Nimwegen 42 pnt. J. Baaiman 42 pnt T. Daatselaar 41 pnt. W. Lagerwey 40 pnt. W. van de Kletersteeg 40 pnt Th van de Koedijk 40 pnt.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5