SPORT Roda 4 ongeslagen kampioen; promotie voor het 2e team Geen promotie voor de dames-junioren Korfbalresultaten K. C. Antilopen plus en min KAMPIOENS-ASPIRATIE VAN S.V. ACHTERVELD KREEG EEN GEVOELIGE DEUK LEUSDER KRANT Lensden I houdt haar promotie kansen Kampioenen faalden tegen kampioenen DONDERDAG 18 MAART 1971 7 NIJKERKERVEEN - Zondag jl. moest het vierde team nog slechts één punt behalen in de uitwedstrijd tegen Veen- Het vierde elftal van Roda'46 dat het kampioenschap in de wacht sleepte na een ruime overwinning op Veen- se Boys. Foto: Janus Visser LEUSDEN - Door n 5', - 4', over winning op Dwars Heederig en Ver- liev 1 blijven de promotiekansen voor Leusden I nog steeds aanwezig. Waar bij we wel moeten aantekenen dat het verder van diverse factoren afhangt die door Leusden 1 niet meer te beïn vloeden zijn zoals de uiteindelijke uit slag van een afgebroken partij, die zowel winst als verlies als gelijkspel opleveren kan, en nog enkele uitslagen van andere verenigingen die nog niet binnen zijn. Zo vlug mogelijk komen wij hierop terug, met hopelijk de beste be richten. De match tegen D H V. 1 werd nb met drie invallers gespeeld, de resultaten zijn als volgt, v d Weyden Mosterd 1 Veenendaal 0, Struiwig 1, de Jager 1. ZwarT 1, v.d Tang v Egdom 0, Lagerwey 1. Boschman 0. Waarschijnlijk doordat deze wed strijd een dag voor de clubavond was, en op dezelfde clubavond ook nog de grote box-match in amerika opT V herhaald werd, was de opkomst op de club wel wat onder het normale gemiddelde. Weinig blijft er dus te vermelden van de uitslagen voor de Huis-competitie. Voor rooster 1 werd niet gespeeld en de uitslagen van rooster 2 zijn als volgt De Ridder- Wisman 0-1, v San ten Jr -v.d. Steeg 1-0, Mevr Graaf land-de Graaf Vz-1/, Tonneman - Horst 1-0 se Boys om zich ongeslagen kampioen te mogen noemen van haar afdeling. Dit benodigde punt werd ruimschoots behaald want de mannen van aanvoer der Cor Veenendaal wonnen met maar liefst 9-1 van de Nijkerkerveners. Deze winst bracht dit team een onge- 101 doelpunten vóór en slechts 13 tegen. Vorig seizoen werd ditzelfde team, toen spelend onder Roda 3, op pijnlijke wijze het kampioenschap ont- nomoordat men later één wedstrijd moest overspelen en deze ongeldig verklaarde wedstrijd met 3-1 van Soes- terberg verloor. Nadat dit team deze ruime overwinning had behaald wer den de spelers onthaald op een kleine bloemenhulde waarna de terugreis naar Leusden kon beginnen en men ten slotte in café-bar Bavoort een gezel lige bijeenkomst had om zodoende dit kampioenschap te vieren. Teleurstellend was echter de on sportieve daad van de Veense Boys aanvoerder om tijdens de gespeelde wedstrijd met opzet het achtste doel punt in eigen goal te schieten zodat geen der Roda-spelers het 100-ste doelpunt op zijn naam kon zetten. De wedstrijd begon met een klein half uur vertraging doordat de aange wezen scheidsrechter niet was ver schenen en de thuisklub verre van' kompleet was Veense Boys bracht*' aanvankelijk slechts negen spelers in" het veld Allemaal zaken die niet erg meewerken voor het scheppen van een echte sfeervolle kampioenswedstrijd Reeds na enkele minuten voetbal kre gen de rood-zwarten na een misser in de defensie van de thuisclub de eer ste reële scoi ingskans. maar. Nico Los trof echter de paal. Even later was deze goaltjesdiel er als de kippen bij toen de Boysdoelman de bal niet onder kon- trole kon krijgen en dat betekende 1-0 De rood-zwarten ploeg kon op het bizonder slechte veld maar niet in haar normale spel komen. Vele passes mislukten doordat de bal vele malen op dit hobbelige terrein ellektvol van richting veranderde Evenwel wist Wnn Morkin na goed doorzetten met twee doelpunten zijn ploeg aan een 0-3 voorsprong te helpen. Nog voor rjist maakte Tala Pessv na een snelle rush er 0-4 van. Al snel in de tweede helft kreeg Roda door de goedleidende scheidsrechter een strafschop toe gewezen die door Piet van Daatse- laar werd benut 0-5 Binnen een mi nuut was het 0-6 doordat VVim Mor- kin opnieuw wist te scoren Toen de Roda-defensie wat te traag was met in grijpen bij een Boys-aanval konden zij de eer redden 1-6 Ondanks het matige voetbal bleef de rood-zwarte- ploeg superieur en nadat opnieuw Wim Morkin en de Bovs aanvoerder op on sportieve wijze Roda's honderdste doelpunt had gescoord geloofde de thuisclub het wel Het was tenslotte Kien Osnabrugge die door liet benut ten van een strafschop zijn ploeg aan een welverdiende 9-1 zege hielp Het elftal bestaande uit de spelers Cor Veenendaal. Jan Pot Piet Daatselaar: Fred Timmer: Jan Prinsen: Arie Hout- veen: Herman Zandbrink, Rien Osna brugge: Wnn Morkin. Nico Los; Gert Veer. Herman Tala Pessy en leider Hennv Morsing hadden zich door de overwinning op Veense Boys door een heid en kameraadschap opgewerkt tot kaïnpioen van de reserve vierde klasse E. RODA 2 - VEENSE BOYS 2 Het enigste elftal van Roda 46 dat ho ger speelt dan de reserve 4e klasse had bij een gelijkspel al voldoende om op de tweede plaats te eindigen en zodoende het recht van promotie naar de reserve 2e klasse voor zich op te eisen De jongens van leider C. Leyenaar hebben dat bewuste puntje gehaald en wel met veel pijnen moeite Het was aan het spel van de thuisklub wel te zien dat er bijzonder veel op het spel stond. Veense Bovs kwam zelfs voor rust zelfs niet 0-1 voor te staan Veel stelden de rood-zwarten daar niet tegenover wat o a. zijn oor zaak vond in het vele gepingel inet de bal en mede doordat de al op leeftijd zijnde Veense Bovs-doelman B. v. d Bunt nog in prima vorm was. Na rust was Roda volop in de aanval zonder echter bijzonder gevaarlijk te zijn Ook de scheidsrechter nam al eens beslissingen die schijnbaar op grond waren van zelfgemaakte spel regels Toch zou dezellde arbiter de redder worden voor de rood-zwarten. want hij kende de rood-zwarten een zeer dubieuse strafschop toe Evert Schoonderbeek wist deze strafschop te benutten zodat zijn ploeg naast Veense Bovs kwam Het was voldoende voor promotie naar de 2e klasse maar een onvoldoende voor het vertoonde spel RODA - HOOGLAND 3-3 ANTILOPEN PUP PUP 1 1-6 1 - K.V.O Na een week rust door de plotse- inge sneeuwval van vorige week, kon ten er weer 5 teams van Antilopen 'et veld ingaan en mag het resultaat loopgevend worden genoemd Als le ploeg waren het de pupillen 'an leidstar Manan Osnabrugge die noesten tonen wat ze ervan konden In _<te eerste helft ging de strijd gelijk op n alleen het betere schot van K V O. eed de stand in hun voordeel overhel- en 0-2. Met deze stand ging de rust n en na het verdiende opkikkertje tartte men de 2e helft. Nu kwamen Soesterbergertjes pas los en was geen houden meer aan. Antilopen erdedigde wat het kon en kon erger oorkomen, toch werd het eindresul- lat 0-6 ANTILOPEN 3 - ALTIUS 4 4-2 De 3e senioren ploeg van Antilopen, 't praktisch uit beginnende korfbal- rs(sters) bestaat heeft het toch ge presteerd met de volle winst te gaan strijken. Hun tegenstander was de Hil- versumse ploeg Altius 4. Na liet begin- signaal ging Antilopen vol enthousiasme aan het werk en met een keurig al- standsschot bracht John Brouw ei de stand op 1-0. Altius vond dat wat te vlug gaan en maakte gelijk 1-1 Nog voor rust nam Altius zelf de leiding 1-2. Na rust kwam Antilopen goed opzetten en hoewel een doelpunt van Hannie van Duinkerken wegens verdedigen werd afgekeurd, schoot zij toch even later de gelijkmaker 2-2 Na vakwisseling bleef men aandringen en maakte Corrie de Ridder 3-2 en gat haar ploeg o een kleine voorsprong Ze zou zelfs nog 4-2 nTaken. maar dat doelpunt werd afge keurd De nieuwste aanwinst van de ploeg, Henk Mol voor het eerst korf ballend, zette de ploeg veilig 4-2. waar mee er weer 2 punten werden verdiend AMERSFOORT B - ANTILOPEN A 1-1 De adspiranten a ploeg moesten het uit opnemen tegen Amersfoort en hoe wel er een meisjestekort was kon ANTILOPEN WEN JUN. 1 JUN. 1 5-3 MEEU- PROGRAMMA 20 MAART A S. 16 00 uur 14.15 uur 14.00 uur Antilopen 3 - Telstar 1 Antilopen jun 1 - Amers foort jun. 1 Meeuwen pup 1 - Antilopen pup 1 Charles Krijgsman op een bijzonder fraaie wijze de bal op te vangen om hierna vu zijn welbekende dribbel de gehele Hooglanddefensie te passeren en tenslotte voor de gelijkmaker te zor gen. 2-2 Vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Punt ving Jan Drost de bal op Hoogland verwachtte een pass en zette de buitenspelval open maar Drost had het snel bekeken, ging alleen door en toen was het voor Hoog land te laat. 3-2. In de tweede helft kwam Hoogland meer en meer in het offensief, hierbij gesteund door de wind. In de 55e minuut kregen de gasten een goede kans maar de bal ging juit over In beide defensies werd soms op bijzonder gevaarlijke wijze teruggespeeld op hun doelman dat ech ter zonder gevolgen bleef Hoogland wist na een corner, toen de Roda- detensie niet ingreep, in de 67e miraiut de gelijkmaker te noteren. Tegen het einde van de wedstrijd bracht de paal redding voor de Hooglanders toen Jan Drost in een snelle rush zijn tegen standers zijn hielen had laten zien UITSLAGEN: Quick 10 - Roda 5 2-8 Roda 6 - KVVA 8 9-1 Roda 2 (za.) - Karboys 2 0-1 ACHTERVELD: Het doelpunt waarbij Achterveld zijn kampioenskans waar schijnlijk in rook zag opgaan. De bal wordt door de lange midvoor door- gekopt en de geheel vrijstaande rechts buiten van ASV kan van dichtbij langs doelman Tolboom schieten Pupillen. Spakenburg - Roda 1 HVC - Roda 2 CJVV - Roda 3 Roda 1B - Hoevelaken Roda 2B - AP WC Junioren: Roda A - Amsvorde Roda a - Hoogland Roda d - Quick 2-3 3-2 2-0 1-3 1-1 1-1 0-0 3-2 Opnieuw had de kompetitieleider van de KNVB Roda vrijaf gegeven voor het spelen van een kompetitiewedstrijd Aanvankelijk had trainer van Keeken een vriendschappelijk wedstrijd vast gesteld tegen KDS. dat echter zovnj was om op het laatste moment af te zéggen Hoogland zilt ui hetzelfde schuitje en zodoende was de wedstrijd Roda tegen Hoogland spoedig geregeld Roda trad al direkt na het beginsignaal van de goedleulende scheidsrechter L. Punt vierde klasser Hoogland met fris spel tegemoet. Roda was allerminst ge ïmponeerd dooi de twee klassen hoger spelende bezoekers Jammer was ech ter dat al vrij spoedig aanvoerder Gerard van de Belt wegens een her nieuwde knieblessure het veld moest verlaten en het liet zich aanzien dat deze steunpilaar voor de rest van de kompetitie uitgeschakeld zal zijn Met fraaie kombinaties werd de Hoogland - veste verschillende malen onder druk gezet. Zo ongeveer in de 12e minuut bracht Jan Drost over links de bal op en zette de bal voor waarna Jos van Koov in tweede instantie wist te scoren 1-0. Enige minuten later kreeg hij opnieuw een kans toen hij na een doorbraak alleen voorde Hooglanddoel man verscheen. Aan de andere zijde liepen de gasten in de 16e minuut op gemakkelijke wijze door de Roda- delensie en dat betekende 1-1 Nog geen minuut later namen de gasten zells een 1-2 voorsprong doordat Roda- doelman Gerrits bij een hoge voorzet niet reageerde, veronderstellend dat de bal over zou gaan en de bal tot zijn grote verbazing in het doel verdween De Leusdenaren waren hierdoor geens zins aangeslagen en bleven de aanval hanteren en schiepen zich enkele goede kansen. Na een half uur spelen wist Programma zaterdag a.s. Roda 2 - VOP 2 aanvang 4 15 u. Veense Bovs - Roda 3 aanvang 2.15 u Programma zondag a.s. Roda - Odin aanvang 2 30 u. Roda 2 -Austerlitz2 aanvang 12.00 u Roda 4 - Hoogland 4 aanvang 2.30 u Roda 5 - Soest 6 aanvang 12 00 u Quick 8 - Roda 6 aanvang 12 00 u ACHTERVELD. Vooral Jan Kerkhof probeerde het goed tegen ASV maar zijn tegenspelers gaven hem geen kans ACHTERVELD - Slechts één doel punt in de tweede helft van de belang rijke wedstrijd Achterveld - ASV was voldoende om de Achterveldse kam- pioensadspiraties een gevoelige deuk te bezorgen Dat ene doelpunt, kort na de rust door ASV gescoord, was tevens het beslissende in dit regelrechte duel om de bovenste plaats in de afdeling. De promotiekansen zijn weliswaar nog steeds aanwezig - er gaan twee clubs van de derde klas over naar de tweede- maar dan zal uit de nog resterende wed strijden een beter resultaat uit de bus moeten komen. Achterveld startte in deze belang rijke wedstrijd overrompelend. Het tal rijke publiek was er getuige van hoe Achterveld zich reeds in de eerste mi nuut zelfs twee goede kansen schiep. Piet Vos en de ver opgedrongen Anton van Dalen faalden echter toen zij oog in oog met de ASV keeper kwam te staan Deze eerste felle openingsoffen sieven bleven dan ook zonder resultaat. ASV wist zich hierna snel aan te pas sen. Er werd een aantrekkelijke partij voetbal gespeeld De beide ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen. Aan beide zijden ontstonden meerdere goede kansen die echter geen van alle werden benut In de 8e minuut ont stond een gevaarlijke situatie voor het Achterveld-doel Henk Rutte was ge passeerd en slechts vakkundig ingrij pen van doelman Tolboom redde Ach terveld van een achterstand op concur rent ASV. Maar direct daarna ontstond een vrijwel dezelfde situatie voor de ASV veste Jan Kerkhof dacht de blik semsnelle Achterveldse uitval met een doelpunt te kunnen bekronen, maar de ASV-keeper wist dat. zij het met veel s moeite te voorkomen. De ASV-defensie werd in deze eerste helft nogal eens danig uit formatie gespeeld, maar Achterveld wist er niet van te pro fiteren Ook Herman Kerkhof tiad met zijn verre en hoge schoten geen succes Zij gingen hoog over de lat. Er ontston den nog meerdere kansen, zowel voor Achterveld als ASV, maar hoe onbegrij pelijk ook. geen "van allen werd benut Beide ploegen, en dat geldt in de ruim ste maat voor Achterveld dat in deze eerste helft toch wel perioden een licht overwicht had en de beste kansen kreeg, verzuimden te scoren De eer ste helft werd doelpuntloos afgeschoten Toen de tweede helft aanving was de strijd dus nog geheel open Maar al spoedig werd duidelijk dat Achterveld meer moeite kreeg de energieke ASV aanvallen het hoofd te bieden Er werd een zwaar accent op de verdediging gelegd. Dat wist evenwel niet te voor komen dat ASV na tien minuten de lei - de ploeg nog een puntje afsnoepen. Dit doelpunt werd door Johnnie Lith ge maakt S K F B - ANTILOPEN B 3-0 Adspiranten t> waren net als de pu pillen niet zo gelukkig en brachten een nederlaag mee naar'huis. Als deze ploeg wat serieuzer gaat trainen kan het veel liogei komen dan nu het geval De juniorenploeg heelt ondanks hun overwinning, inaai een matig partijtje korfbal laten zien De tegenstander was de voor Antilojien welbekende ploeg van Meeuw en uit Putten Met doelpunten van o a. Frans ter Maten en RudieLitli werd de winst behaald. Hopelijk spelen de junioren volgende week met meer inzet LEUSDEN - Na zondag weten de dames van Impala weer lieel zeker waarom men Kampioen is geworden. Door de zwakte van de tegenstanders n 1 en niet dooi' eigen kracht. Wat daar nog aan mankeert, werd duidelijk bij de jM omotie-wedslrijden die in de Expolial te Hilversum werden gespeeld Impala moest met de Kampioenen van 3 andere groepen strijd leveren om 2 plaatsen in de tweede klasse Welnu, liet resultaat na 3 wedstrijden was. dat men drie keer ongeveei van de vloer was gespeeld In j 11e opzichten schoot men te kort. veijuutste de mooiste kansen, en schoot m de verdediging schromelijk tekort Ofschoon men met geïmproviseerd team moest spelen.^ keeps ter Ans v d Grootevheen ligt in het ziekenhuis terwijl men nog n meisje miste die geen vrijaf kon krijgen, is dit toch geen excuus voor deze nederlagen Als geheel faalde het team zonder uitzondering en dit was toch wel "n bittere pil Nu schijnt men bij Impala 'n heilige angst te heb ben voor de Expolial in Hilversum, en slechts n enkele keer wordt er "n goe de wedstrijd gespeeld, maar daar staat tegenover dat er door andere teams de mooiste wedstrijden gespeeld worden zoals ook deze zondag, dus als excuus geldt dit evenmin In het gehele zaalhandbalseizoen.dat nu voor alle teams ten einde is, had den de dames Junioren niets dan over winningen geboekt, en meende men dat er niets meer kon gebeuren, doch nu weet men weer beter. Dat men zich sportief bij de nederlaag neerlegde, en geen grove middelen gebruikte is dan het enige pluspunt van deze zon dag. ACHTERVELD - Wat de Achterveld se spelers ook probeerden, tegen ASV konden zij niet tot scoren komen. ding nam Een keihard schot van een vrijstaande ASVer dwong keeper Tol boom te capituleren (0-1). Achterveld, bleef zwaar verdédigen, waardoor de toch plaatshebbende goede uitvallen de- mist ingingen, doordat er geen Ach terveldse voorhoedspelers waren mee gekomen ASV beheerste in het grootste gedeelte van deze tweede helft de wed strijd. Achterveld w ist op geen stukken na het spelpeil van de eerste helft te evenaren. Ook een fel slotoffensief leverde niet de zo fel begeerde ge lijkmaker op. Een geslagen Achterveld en een triomfantelijk ASV, dat door de ze overw inning het kampioenschap bin nen haar bereik weet verlieten met ge mengde gevoelens het terrein van de strijd. Het eerste elftal van de pupillen moest thuis aantreden tegen KVVA 3 Achterveld startte met de wind mee 'Zij toonde zich al direct de sterkere, maar wist dit overwicht nog niet di rect in doelpunten om te zetten. Het was een minuut voor de rust toen een prachtige diej>tepass van Cees Voor burg Adri Hoefkens bereikte, die de bal over de uitgelopen keeper in het doel deponeerde (1-0) Na de rust vrij wel hetzelldespelbeeld, alhoewel KVVA gevaarlijker doorkwam Maar Henk Voorburg en zijn makkers klaarden het goed in de achterhoede De 1-0 eindstand was dik verdiend. Het pupillenelftal moest deze keer een kleine nederlaag incasseren. Zij ontvingen thuis Amsvorde. In de eer ste helft stond Ruud Ochse tussen de palen. Hij liet zich eenmaal passeren. Dat deed ook de Amsvorde-doelman. Ruststand 1-1. Na de rust fungeerde Huub van Laar als keeper. Hij moest zich twee keer laten passeren. Achter veld scoorde nog een keer en bracht de eindstand op 2-3. Ondanks deze ne derlaag speelden het jongste elftal onder leiding van leider Ochse een voortreffelijke wedstrijd. Zij vochten voor iedere meter ruimte. Leider Henk van Dijk moest inet het tweede pupillenelftal in Spakenburg strijden tegen IJselrneervogels. In een gelijkopgaande strijd die overigens nogal aan de harde kant was wist Achterveld aan het langste eind te trek ken Klaas van de Heuvel, die meestal hardhandig werd aangepakt (de scheids rechter zag ergeenovertreding in)nam hiervoor op gejiaste wijze wraak, hij scoorde het enige en winnende doel- punt in deze wedstrijd. Deze 0-1 voor sprong werd door Achterveld niet meer uit handen gegeven. De damesjunioren van Impala konden het in de promotie-wedstrijden niet bolwerken, ook dit Impala-meisje ver duel met haar tegenstand- Foto: Janus Visser w ,.Waar blijft ons winnende paard nu?"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7