SPORT HDS bracht Achterveld 6-0 nederlaag toe LEUSDER KRANT Peter Knijpers ()j jt> willst VOOr «ng ««da '46 op de valreep: 4-3 Een laat Paas-bericht van de schakers Gert Hol Ate Atenia DONDERDAG 22 APRIL 1971 6 SCHERPENZEEL/AMERSFOORT - In de zondagmorgencompetitie van de Ren- en Tourclub ..Amersfoort" toon de de Arnersfoortse amateur JanSand- STROE 4 - RODA 3 (zat.) 0-2 Schreven wij in vorige verslagen wel eens dat er op een slecht veld werd gespeeld, dan was dat, omdat we nog nooit eerder het veld in Stroe meege maakt hadden Hoewel de spelers van RODA '46 afdeling zaterdag er aanvankelijk, zo wel letterlijk als figuurlijk tegen opza gen, werd het behalve een gewonnen ook een prettige wedstrijd. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd. RODA speelde met meer overleg en zo kon belet worden dat Stroe het terrein- voordeel uitbuitte. De ruststand (0-0) gaf de verhoudingen goed weer. In de tweede helft werd een extra aanvaller ingezet doordat Wim Telkamp wisselde met Koos van Soeren. RODA ging ver woed in de aanval een de kansen bleven niet uit. Doelpunten lieten echter wel op zich wachten totdat in de 75si? minuut Jelle Wierda een pass van Van Opstelten verlengde in de richting van Gert Vaarkamp, die na goed doorzetten handig scoorde. 0-1. Vanaf dat moment had Stroe helemaal niets meer in te brengen Drie minuten voor tijd, juist op het moment dat Wim Oskam begon te twijfelen of het aan Vrouwe Fortuna of aan hemzelf lag, dat hij nog steeds niet gescoord had, liepen drie Stroeverdedigers elkaar in de weg en bediende Jelle Wierda hem van zo'n pass dat hij toch nog een vol treffer op z'n naam bsacht. (0-2) Programma zaterdag a s. RODA 2 - VOP 2 4 15 u VEENSE BOYS - RODA 3 4.15 u Zondag a s RODA -46 - VEENSE BOYS 2.30 u brink zich veruit de sterkste Hij wa-s de grote animator en ook de.latere win naar bij de amateurs vaii deze door 24 renners goed bezóchte wedstrijd Jeugdrenners Bij de A-jeugd be hoefde Wout Lansing slechts te strijden met Wim Dekker Dit leverde niet al te veel moeilijkheden voor Wout op en hij zou zegevieren 1 Wout Lansing. Scherpenzeel, 3 punten 2. Wim Dek ker, Amersfoort, 2 punten B-jeugd- renner Evert Hazeveld was de enige deelnemer Veteraan Wim Dekker zette collega Kissman op achterstand en eis te drie punten voor zich op De vier aanwezige adspiranten maak ten er een levendige strijd van Dick Willigenburg bleek de sterkste te zijn en wist vooral op de gedeeltes waar men de wind pal tegen had uit te lopen op zijn drie concurrenten. De uitslag van de adspiranten 1 Dick Willigen burg, Leusden, 4 punten 2 Kees van de Ploeg. Amersfoort, 3 punten. 3. Dirk-Jan Kuijpers, Leusden. 2 punten. 4. Bert van Schaik. Scherpenzeel, 1 punt. Peter Kuijpers sterkste nieuweling. De amateurs en nieuwelingen gingen gezamenlijk van start Er waren in to taal vijftien deelnemers en deze vijftien maakten het leven voor elkaar op sportief gebied niet bijzonder aange naam De met de derailleur rijdende amateurs behaalde voordeel uit hun versnelling door op het grote mes van de wind af te rijden De vier amateurs ontsnapten uit de groep en als enige wist nieuweling Peter Knijpers aan te sluiten Onder de voortdurende uithalen van vooral Jan Sandbrink kon Kuijpers standhouden tot er bij de amateurs een splitsing teweeg kwam. Sandbrink en Max de Vries namen afstand van Joop van Beek en Evert Smit, toen was het voor Peter Kuijpers ook beke ken. Inmiddels had Kuijpers echter een ronde voorsprong gekregen op de an dere nieuwelingen en deze voorsprong zou hij gemakkelijk kunnen verdedi gen. Bij de amateurs was Sandbrink verweg de sterkste en hij bepaalde het tempo, dat door hem en Max de Vries werd gereden Joop van Beek draaide deze ochtend ook niet slecht en wi§t voor Evert Smit als derde te eindigen De uitslag yantideamateurs:, vL. Jan Sandbrink. Ameitsfowt.ï 4. pintep, Max de Vries, Amersfoort, 3 punten. 3 Joop van Beek, Putten, 2 punten. 4 Evert Smit, Amersfoort, 1 punt Peter Kuijpers wist zijn voorsprong zoals gezegd te behouden en inmiddels had Roel Nijhoff de rest der nieuwe lingen in de steek gelaten en zou de tweede plaats voor zich opeisen Uit slag nieuwelingen 1 Peter Kuijpers, Leusden. 10 punten 2. Roel Nijhoff, Maarn, 9 punten. 3. Leo Roeloffs, Amersfoort, 8 punten 4. Johan Ossen drijver, Achterveld, 7 punten. 5. Bert Sandbrink. Amersfoort, 6 punten. 6. Herman van de Berg, Leusden, 5 pun ten 7 Harry Brouwer, Amersfoort, 4 punten. 8. Hans Badenbroek, Amers foort. 3 punten. 9 Hans Jonker, Hoog land, 2 punten 10 Cees Roeloffs, Amersfoort. 1 punt 11. René van Bra- kel, Amersfoort, 1 punt Uit de wedstrijd Roda'46 - Unitas. Een niet geheel vlekkeloos, maar wel hard genomen penalty door Jan Drost bracht ternauwernood de overwinning aan Roda'46. Foto Janus Visser. LEUSDEN '-j Zondag - En weer her haalde de geschiedenis zich. Voor de zoveelste keer in dit seizoen speelde RODA '46 slechts in één van de twee speelhelften goed voetbal met het risi co dat zoals zondag j.l. in de thuiswed strijd tegen het Veenendaalse Unitas volkomen onnodig een riant lijkende voorsprong bijna werd verspeeld. Acht minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Tienhoven hadden de rood-zwarten nog een ruime 3-1 voor sprong, die binnen zes minuten door Unitas teniet werd gedaan. Niemand durfde RODA twee minuten voor tijd nog voor een zege te tippen; velen zagen de kampioensillusies reeds in rook op gaan. Toch zou RODA op de valreep nog de volle winst pakken en wel door dat Jan Drost een toegekende penalty, wegens hands in het strafschopgebied, dat Jan Drost een toegekende penalty, wegens hands in het strafschopgebied, vlak voor tijd wist te benutten. Vreugde en verdriet lagen op het Burg. Buining- park te Leusden dus niet ver van elkaar. Het grote nieuws dat aartsrivaal Actif een punt had verspeeld aan VSK en dat Rivierwijkers had verloren van Faja Lobi werd door de spelers in de kleed kamer als een wonder begroet. Geen wonder dat de rood-zwarten toen glom men van genoegen. Dit alles houdt in dat voor RODA -46 zondag a.s. het uur der waarheid zal aanbreken in de thuiswed strijd tegen buurtgenoot Veense Boys. Tevens staat er voor deze zondag nog een uitermate belangrijke wedstrijd op het programma en wel die tussenActif en Rivierwijkers. Komt RODA -46 ko mende zondag tot winst dan zijn ze voor ruim 66% kampioen, want slechts Ac tif kan bij winst gelijk blijven zodat dan een beslissin&sweastrijd de uit kómst fribet brengen. Maal1'VÖÓrd'atndlF alles zover is zullen de mannen van trainer van Keeken gedurende de volle negentig minuten moeten vechten, want Veense Boys is altijd al een bijzonder moeilijk te omzeilen klip geweest, en nu zij zelf de punten ook nog hard ge noeg kunnen gebruiken zullen de Veners hun huid wel extra duur willen ver kopen. De stand van de kopgroep is nu: ACTIF enRODA-46 19 - 27enRI- VIERWIJKERS volgt met 25 uit 19 wed strijden. Met Gerard van de Belt nog steeds m de ziekenboeg begonnen direkt na de aftrap de'twee ploegen elkaar af te tasten en in deze periode kreeg Jos van Kooy al vrij spoedig een fraaie kans om het eerste doelpunt te sco ren Doelman Brekelmans van Unitas wist echter het gevaar te klaren, iets wat hij later verschillende malen zou herhalen Aan de andere zijde mocht RODA-man Gernts ook niet klagen toen scheidsrechter Tienhoven een doelpunt van de gasten in de 12e mi nuut wegens buitenspel afkeurde Twin tig minuten na het begin konden de Leusdenareti voor de eerste maal jui chen. De doorgebroken Fred de Smalen gaf een pass waarna de bal via twee ACHTERVELD - De v.v. Achterveld heeft de competitie slecht afgesloten. Zij leed in Leersum de grootste ne derlaag van het gehele seizoen. HDS wist het over alle linies falende Ach terveld een grote 6-0 nederlaag toe enorme missers van de Unitasdefensie bij Jan Drost kwam die met een magni fiek schot in de rechter-bovenhoekdoel trof 1-0 Ondanks de felle tegenwind namen de rood-zwartert het heft steeds meer en meer in handen met het resul taat van enkele kansen Zo wist opnieuw de Unitasdoelman juist op tijd redding te brengen bij een rush van Henk van 't Klooster en werd Drost na het pas seren van de laatste man onderuit ge haald. Vele schoten en kopballen wer den in deze eerste speelhelft op voor treffelijke wijze gestopt door doelman Brekelmans. Toch was hij machteloos in de 34e minuut, toen Jos van Kooy de bal, nadat deze op fraaie wijze door Drost was doorgekopt. tegen de touwen joeg. 2-1 Ondanks de hierna nog vol gende kansen wisten de rood-zwarten Unitas niet de genadeklap toe te bren gen om rustig te kunnen genieten van de theepauze Na deze rustperiode pakte RODA aanvankelijk de zaken se rieus aan en het was trouwens met alleen het gebrek aan schotkracht dat de derde RODA goal met spoedig viel, maar opnieuw ook het goede reddings werk van Brekelmans. Na een vijftien tal minuten in deze speelhelft kwam dan toch de derde goal en wel doordat Jos van Kooy een prachtige voorzet van Wil Boom afrondde. 3-1 Na het berei ken van deze stand vatte RODA het al te gemakkelijk op en verloren maar al te vaak de slag op het middenveld Acht minuten voor tijd beoordeelde RODA- doelman Gerrits een hoge voorzet van Unitas-speler Septet* verkeerd en dat betekende 3-2. Zes minuten later ging hij opnieuw niet vrij uit bij eenUnitas- aanval, waarna Peelen voor Unitas met een kopbal de stand in evenwicht wist te brengen 3-3. RODA leek een gesla gen ploeg, wetende dat bij een gelijk spel de kampioensrace was afgelopen.. Maar zie Vrouwe Fortuna bestond ookj nog voor de rood-zwarten Bij een der laatste aanvallen van de Leusdeoaren speelde een achterspeler van Unitas1 binnen het strafschopsgebied de bal met de hand Zonder pardon wees de arbiter naar de bekende witte stip, waarna Jan Drost met een hard schot; het vonnis voltrok, 4-3, en zodoendei zijn ploeg in de lift hield HOOGLANDERVEEN 3 - RODA 3 0-2 In een gelijkopgaande wedstrijd was het tenslotte toch RODA dat aan het langste eind trok. Het was na een kwar tier FreddeSmaleitJr. die uit een voor zet van Hoksbergen zijn ploeg een duw tje in de goede richting gaf 0-1 Hoog landerveen maakte nog aleens gebruik van de buitenspelval endit alles had tot resultaat dat het ritme uit de rood- zwartenploeg verdween Na rust was de thuisklub sterker maar door het goede verdedigingswerk van Rob Slim en jeugdkeeper Gert Osnabrugge kon RODA zijn 1-0 voorsprong handhaven Kort voor tijd wist Gerard van '1 Klooster, die een officiële waarschu wing ontving van de geen sterke indruk achterlatende arbiter Westdijk, RODA op een veilige 2-0 voorsprong te helpen. ACHTERVELD - Gerard Kerkhof scheert laag over het voetbalveld. Hij kon in de wedstrijd tegen HDS geen grote rol spelen. LEUSDEN - Dat Hét zögéheten Paas- schaken pa^ di^'dag'^ 'na Pasen plaats vond zat hem volgens de heer V. d Tang, de spreekbuis van de Jubileum- Kommissie, in het feit dat echte paas eieren met pasen gelegd dienen te zijn, en het aldus niet mogelijk is vóór Pasen echte Paaseieren te eten. De gehele vereniging slikte dit net zo gemakke lijk als de onder het schaken rondge deelde gekookte eieren, een geste die ten alle tijden sfeer verhogend werkten de nodige grapjes opwerpt. Wat het schaken betreft gebeurt er altijd iets dat het gewone ritme even moet door breken, waarbij deze keer de heer Sandbrink uit Amersfoort, u weet wel die onze vereniging altijd zo'n warm hart toedraagt, was uitgenodigd om tegen de gehele vereniging een Simul taan te spelen. Ondanks het feit dat de heer Sand brink nog maar nauwelijks herstellen de was van een flinke griep was hij toch weer direct bereid om op deze wijze de avond te verzorgen. Een zware opgave Het spelverloop was als volgt- Aanvang ongeveer tien voor half negen, 20 deelnemers, tot tien uur nog geen resultaten, wel veel tegenstand voor onze schaakvriend Sandbrink Net tien uur. V d. Tang weet het volle punt te bemachtigen, en dat ondanks zijn be moeienissen met de eieren-eterij, 'n geweldig resultaat! Tien over tien, Emo moet in Sandbrink zijn meerdere erkennen. Half elf. Harlaar eist een punt op, en Rogier van Santen bijt in het zand. Twintig voor elf, Veenendaal ziet er niets meer in en geeft op Wisman gaat mat om elf uur, en Mos terd heeft het Sandbrink te moeilijk gemaakt Om 23.10 uur wint Zwart en verliest mevr. Graafland. 23.15 uur Horst wint fraai, na 'n taai bevochten voorsprong. Tien minuten later wint Jan Lagerwey, maakt de Jager remise, verliest de Graaf en pakt Bloemendal de winst Half twaalf inmiddels Gert Graafland. Dijkstra sr. en Struiwig leggen het Lootje De twee taaiste te genstanders zijn van Egdom, die het toch nog allemaal vergeefs deed, en heel sterk, de laatste uitslag was remi se voor Allard Tonneman'"' Natuurlijk werden er eieren verdeeld onder zowel de winnaars als de ver liezers, maar de geheel buiten ver wachting door Horst geoffreerde kie vitseieren waren alleen maar voor de winnaars. Als u goed heeft meegeteld weet u ook dat de score 60% was in het voor deel van de heer Sandbrink, 'n resultaat wat er gezien zijn conditie van dat mo ment wezen mocht Rofla 4 ging potverteren LEUSDEN - Roda 4 ging kortge leden potverteren. Dat gebeurde in Houten, waar men een gezellige fon due-maaltijd genoot in restaurant De Eng in 't Goy. Het elftal was verge zeld van echtgenotes en verloofdes. In het algemeen was men het er over eens, dat een dergelijke avond be slist voor herhaling vatbaar is te brengen, de grootste nederlaag van de gehele competitie Achterveld zou bij winst- en eventuéel verlies van concurrenten ASV of Bilthoven - nog een kleine kans op promotie hebben ge maakt. Maar naarmate de wedstrijd vorderde werd deze laatste hoop de finitief de bodem ingeslagen. Het elf tal, voor de zoveelste maal in dit sei zoen sterk gewijzigd, was in het ge heel niet opgewassen tegen het veel betere spel van HDS. De thuisclub kon met de regelmaat van de klok het half dozijn doelpunten scoren. Toch zag het er in de beginfase niet naar uit dat Achterveld een dergelijk grote nederlaag zou gaan lijden. Het krachtsverschil was in de beginpe riode beslist niet zo groot. Van Ach terveld, dat in deze wedstrijd vóórhaar allerlaatste kans streed, mocht een grotere krachtsinspanning verwacht worden Maar het ging er bepaald rus tig aan toe. vooral in het eerste kwar tier. Aan beide zijden waren enige goede kansen geweest die niet benut werden Dat gebeurde wel toen de wedstrijd een kwartier oud was Hans van Dijk van H D S. strafte een mis verstand in de Achterveldse verdedi ging af. Frans Kerkhof bracht na een minder gelukkige manouevre doelman Tolboom in moeilijkheden en van Dijk tikte de bal heel gemakkelijk in het net. (1-0) Hierna werd de druk van HDS geleidelijk groter. De Achterveld- se verdediging werd gemakkelijk uit formatie gespeeld en er ontstonden dikwijls gevaarlijke momenten voor het doel. Keeper Tolboom wist echter door enkele keren goed in te grijpen de achterstand - voorlopig althans beperkt te houden. Er vonden van Ach- SCHERPENZEEL/OVERBERG - Aan de wekelijkse traimngsrit vandeScher- penzeelse Wielervereniging .De Val- leirenners" namen 19 renners deel De nieuwelingen en amateurs traden weer aan voor een training over tien ronden; en ook ditmaal bleek de be langstelling van de zijde der jeugdren ners niet al te groot te zijn In de B-jeugdklasse verscheen alleen de Woudenberger Johnny van Efferen aan de start en A-jeugdrenner Wim Veldhuizen had als enige tegenstander Jan van Dijk uit Veenendaal. Wim Veldhuizen was beslist niet op gezel ligheid gesteld en in de eerste ronde het hij Jan van Dijk achter en wist met voorsprong te zegevieren. Voor de adspiranten stonden zeven ronden op het programma en de zes aktievelingen gingen er direkt hard te genaan. De voor hen gestarte amateurs werden ingelopen en Ate AtemaenGert terveldse zijde nog wel enige goede uitvallen plaats, zij liepen echtei op niets uit Jan Boersen had zelfs de gelijkmaker voor het grijpen Maar in een zeer goede positie schoot hij naast. HDS antwoordde hierop met een fel offensief wat in de 31e minuut met een doelpunt werd bekroond. Keeper Tolboom liep door het falen van Ger- br&nd Boersen ver uit zijn doel. Dat werd hem noodlottig. De toelopende Wim van Rhenen schoot beheerst over hejn heen in het doel (2-0) Vier minu ten later wist Van Rhenen wederom de nu steeds onzekerder wordende Ach terveldse verdediging te verrassen. Met een hard schot bracht hij de stand op 3-0. Het begon er toen voor Achterveld slecht uit te zien. Er vonden welis waar nog wel eens góede aanvallen plaats, maar het was allemaal tedoo]^ zichtig. jeder verrassingselement ont brak volkomen Keeper Bos van HDS- die in deze wedstrijd een grote koel bloedigheid demonstreerde- wist zijn doel uitstekend schoon te houden. Her man Kerkhof was in deze periode heel dicht bij een tegendoelpunt, maar ook hij vond keeper Bos op zijn plaats. Nog juist één minuut voor de rust aan brak kwam HDS nog heel gemakkelijk aan haar vierde doelpunt Theus Gijs- bertse loste een goed schot op het doel, maar beslist niet onhoudbaar Keejier Tolboom stak er echter geen hand naai uit en zodoende ving de rust aan inel een 4-0 stand. Achterveld stond bij de aanvang van de tweede helft voor de welhaast on mogelijke taak deze grote achterstand weg te werken Toch begon zij serieus aan deze vrijwel hopeloze taak Zij was, vooral in het eerste kwartier, meer m de aanval Doch in de afwer king ervan werd steeds weer gefaald Jan Kerkhof zou een goede aanval afronden, maar kopte juist naast. ACHTERVELD - Anton van Dalen verlaat het veld. Met deze wat mis troostige wandeling nam Anton van Dalen na 19 jaar eerste elftalspeler van Achterveld afscheid van het eerste team. Reeds 24 jaar is Anton lid van de v.v. Achterveld en 8 jaar lang droeg hij het aanvoerderschap op zijn schouders Jammer dat Achter veld hem geen overwinning kon schen ken in de belangrijke wedstrijd tegen HDS. Het werd een wat droevig slot want Achterveld verloor met 6-0. ACHTERVELD - Doelman Tolboom grijpt opnieuw mis bij een inzet van HDS. HDS scoort 4-0. ACHTERVELD - Ook bij deze Ach terveld aktie bleek HDS sneller en eerder bij de bal. Even later schoot Piet Vos zeer hard over de lat HDS liet dit alles rus tig over zich heen gaan Toen Ach terveld er na al deze pech en teleur stellingen er duidelijk niet meer m geloofde kwam HDS opnieuw opzetten In de 28e minuut ontstond een ver warde situatie voor het Achterveldse doel waaruit de productieve Wim van Rhenen zijn derde doelpunt in deze wedstrijd scoorde. (5-0) In deze twee de helft staakten Frans en Jan Kerkhof de strijd Hun plaatsen werden inge nomen door Cor van Marwijk en Bertus van Houten, maar ook zij brachten geen wijziging ten goede in het spelbeeld. Wel bleef Achterveld voetballen om tenminste de eer te redden. En dat gebeurde op sportieve wijze. Maar toen zes minuten voor het einde Cor Schuilenburg het half dozijn doelpun ten vol maakte was ook de animo hier voor totaal verdwenen Plichtmatig werden de laatste minuten volgemaakt en een gedesillusioneerd Achterveld verliet na het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter het veld. Uit de wedstrijd Roda'46 - Unitas. Jos van Kooy mist hier een levens grote kans om de score te verhogen. Foto Janus Visser. Hol wisten de grote broeders bij te houden, In de eindsprint liet AteAtema zich ditmaal verrassen door Gert Hol en kon Hol dus eindelijk eens zegev'ie- reD Henye van' Leeuwen had kort voor dé fhiish pech met een aflopende ketting Uitslag adspiranten 1. Gert Hol, Lunteren 2 Ate Atema. Barneveld 3. Dien van Bommel, Veenendaal 4. Louis van Hamersveld. Achterveld. 5 Hennie van Leeuwen, Veenendaal. 6. Guus Helms. Veenendaal. Bij de clublicentiehouders werd het Hans Hollander niet erg moeilijk ge maakt. Dick Ernsten en Henk Christi- aans moesten door pech de strijd staken en zijn enig overgebleven tegenstan der Eep Bos. maakte het voor Hans niet al te moeilijk. Uitslag: 1 Hans Hollander, Veenendaal 2 Eép Bos, Renswoude. Aanvoerder Anton van Dalen nam met deze wedstrijd definitief afscheid van het eerste elftal van Achterveld. Gedurende 24. jaar heeft van Dalen aktief in .Achterveld" gevoetbald. Hij was een uitstekend verdediger. Zijn grote inzet, zijn doorvechten tot het laatste moment en zijn sportiviteit in het veld waren spreekwoordelijk. Hij gaat echter zijn voetbalschoenen nog niet definitief in de wilgen hangen Hij blijft zijn partijtje in het tweede of derde elftal meespelen. Daarnaast blijft hij de functie van 2e penning meester vervulllen.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 6