hereniging bestaat >p 19 juni 25 jaar DOELPUNTENSLAG OM DE BK-BEKER OVL en Crossteam Leusden: hard werken voor koninginnedag Nieuwe voorzitter s.v. Achterveld Vlastuin trotseerde felle wind Goed weekend voor Impala handbal i i éNllü m W9 WINST EN VERLIES VOOR ANTILOPEN Impala volleybal- dames sterk tegen NYC: kampioen schap mogelijk jgemene ledenvergadering tf\n de s.v. Achterveld Oud-ijzer aktie en slotavond KPJ Oud-ijzer aktie KPJ Achterveld ONDERDAG 22 APRIL 1971 7 [ACHTERVELD - De Sportvereniging Kterveld hield in de kantine van het Ebgebouw op het Kerstens-sportpark i bijzondere algemene ledenverga- •ing. Er was een goede opkomst van leden. De bestuursverkiezing voor vacature, ontstaan door het over- •en van de voorzitter, de heer A. P. M Kerstens, was een der belang- kste agendapunten van deze verga ing die onder leiding stond van de voorzitter der vereniging, de er H. Legdeur. Er kwamen veler- zaken aan de orde. Vooral de tour- oien en de festiviteiten rond het 25- •ig bestaan namen een belangrijke Hts in. ladat het huishoudelijk gedeelte afgewerkt kwam de bestuursver- izing aan de orde. Voor deze ver ging was de heer G. van Bekkum het bestuur als kandidaat gesteld, jarna was door de leden ook de heer Rutte kandidaat gesteld. Toen de raming had plaatsgevonden bleek de ir Rutte met een gering aantal stem- i meer dan de heer van Bekkum zijn gekozen. Op korte termijn nu uit het weer complete bestuur voorzitter worden gekozen. Daar- raven zal op de eerkomende jaarver- lering het bestuur met nog twee leden irden uitgebreid. Dit geschiedt op jrzoek van een aantal leden, gedaan de vorgige vergadering. De heer H. de Loor, sinds acht jaar Ie trainer der vereniging, legt deze nctie neer zodra een nieuwe trai- kan worden aangetrokken. De er de Loor blijft lid van de vereni- w die hij zoveel jaren heeft gediend. Rond het 25-jarig bestaan van de reniging zullen enige voetbaltour- ooien worden georganiseerd. Op de van het 25-jarige bestaan, 19 juni Is., zal er des middags in de kantine in het clubgebouw een receptie wor- in gehouden. Des avonds zal er een estavond worden gehouden in „Ons rbouw", het geheel staat onder lei- ebouw", het geheel staat onder lei- ng van Bert van Wegen. Op 20 juni ordt op het Kerstens-sportpark een iderlaag-tournooi gehouden. Verder aan er voor het tweede en derde ftal en ook voor de jeugd diverse urnooien op het programma. Ook ordt er door Achterveldse veteranen ra wedstrijd gespeeld tegen de vete- inen van RODA 46 uit Leusden. Ten- otte zal er ook nog een wedstrijd tus- een dameselftal van Achterveld Hooglanderveen worden gespeeld, an enkele van de toernooien zal een erstens-sportbeker (wisselbeker) lijn verbonden. Een zeer door de vergadering ge waardeerde geste werd gedaan door de aktiviteitscommissie. Bij monde van de heer G. van Marwijk werd me degedeeld dat de opbrengst van de „fooienpot" in de cantine - ruim f400,-- ter gelegenhid van het 25-ja- rig bestaan wordt beschikbaar gesteld voor de aankleding van het nog kale terras rond het clubgebouw. Er zullen ook diverse verbeteringen aan het clubhuis worden aangebracht. Zowel binnen al buiten zal de verlich ting aanmerkelijk worden verbeterd. Nu de P.U.E.M. de aarde-installatie heeft aangebracht zullen in de douche ruimten boilers worden aangebracht. Tot nu tot moesten de spelers na de wedstrijd met een koude doche genoe gen nemen. Het bestuur is zeer verontwaardigd - en niet alleen zij, maai geheel Ach terveld - over de wijze waarop nu twee keer kort na elkaar in het clubhuis is ingebroken. Hierbij werd slechts weinig vermist, maar de aangerichte schade was des te groter. Om dit in de toekomst te voorkomen, zal een solide alarminstallatie worden aangebracht. Het is te betreuren dat dergelijke voor zieningen moeten worden getroffen om het toch min of meer gemeenschappelijk eigendom te beschermen tegen vanda lisme. Maar het is helaas bttere noodzaak. Binnenkort zal het clubhuis ook op het telefoonnet worden aange sloten. Het nummer zal dan zijn 03425 - 629. lt ACHTERVELD - Nog juist voor het ter perse gaan van deze editie bereik te ons het bericht dat de heer H. H. J. Legdeur tot voorzitter van de Sport vereniging „Achterveld" is gekozen. Op een daarvoor belegde bestuursver gadering werd hij met algemene stem men gekozen. De heer Legdeur, die tot nu toe de funktie van vice-voor- BARNEVELD - De doelpuntenslag zit er wat de doelpuntentegen- kant betreft op. Zaterdagmiddag is op de receptie van het Scher- penzeelse Valleivogels de beker overhandigd omdat zij deze wedstrijd met 7 doelpunten tegen uit 16 wedstrijden hebben gewonnen Een fraai resultaat en voor Valleivogels is het te hopen dat zij het een volgend seizoen in de tweede klasse ook goed zullen doen Er zijn dit weekeinde weer enkele beslissingen gevallen Voorde doelpuntenslag was het belangrijk dat SDS uit De Valk de eerste plaats van Stroe overnam SDS heeft nog een viertal wedstrijden te spelen en zij lijken recht op onze bekers af te gaan. In de com petitie is SDC er nog niet in geslaagd kampioen te worden omdat ook het sterke Flora Boys won Wat onverwachts werd Woudenberg wel kampioen Onverwachts omdat niemand een gelijk spel van VVZ had verwacht in de wedstrijd tegen Baarn Ook het mooie team van SKV uit Wageningen werd kampioen In de afdeling tweede klasse wordt het nog een spannend slot waarbij ook Rood Wit betrokken is Eemnes degradeerd wel maar wie wordt de tweede. Daar zijn met nog een wedstrijd te spelen nog vier candidaten voor Achterveld kreeg de grootste klap van de gehele competitie Het moest van HDS winnen orn nog tot een beslissingswedstrijd te komen De ploeg van ASV is kampioen geworden, maar er promoveren twee teams en daar is Achterveld niet bij Het werd een 6-0-kater in Leer- sum Roda behoudt zijn kansen op de titel in de tweede klasse De stand aan de kop van de strijd om de BK beker is Doelpunten voor 1. SDS De Valk/Wekerom 2. Stroe 3 SDCP 4 Barneveld (za.) 5 Renswoude Relatief gezien is het zo dat SDS in zijn laatste vier wedstrijden nog drie doelpunten moet maken om definitief eerste te worden voor het zaterdagteam van Barneveld dat relatief tweede is geworden Doelpunten tegen (eindstand) 16-54 1 Valleivogels 16- 7 18-49 2 Advendo 16-12 20-47 3. Stroe 18-13 16-46 4 Barneveld (za.) 16-14 19-45 5 Woudenberg 19-16 Valleivogels zijn gewonnen, worden SCHERPENZEEL - De sportbekers hier namens de sportredaktie van de die in de doelpuntenslag van de Barne- Barneveldse Krant overhandigd aan de veldse Courant/Stichtse Vallei door aanvoerder van Valleivogels. zitter bekleedde, aanvaarde het voor zitterschap. De heer Legdeur is sinds 7% jaar inwoner van Achterveld. Voor zijn komst naar onze gemeente was hij ak- tief lid van de derde klas K.N.V.B. club H.S.V. te Heiloo (N-H). Al snel na zijn vestiging in Achterveld werd hij lid van de plaatselijke voetbal club. Twee jaar later werd hij in het bestuur gekozen als vice-voorzitter. De nieuwe voorzitter, die zich gesteund weet door al zijn medebestuurders, ziet de toekomst van de Sportvereni ging Achterveld vol vertrouwen tege moet. Er is een constante toename van leden. Vooral op de jeugd oefent de nieuwe accommodatie op het Ker stens-sportpark een grote aantrek kingskracht uit. Deze snelle groei ver eist een goede aanpak. Zowel van be stuur, jeugdleiders als van alle an deren, die zich op welk terrein dan ook, zich inzetten voor een krachtige en gezonde Achterveldse Sportvereni ging, zal veel gevraagd worden. Maar de heer Legdeur is overtuigd van de goede wil van alle medewerkers. Het bestuur is als volgt samenge steld: Voorzitter - H. J. J. Legdeur Vice-voorzitter - H. Rutte Sekretaris - P. Smink 2e Sekretaris - P. Vos Penningmeester - W. Schouten 2e Penningmeester - A. van Dalen Algemeen adjunct en hoofd clubgebouw J. van de Goes. SCHERPENZEEL/AMERSFOORT - De deelnemers aan de zaterdagmiddag- competitie van de Ren- en Tourclub „Amersfoort" troffen het ditmaal niet erg. Een koude felle wind was hun grootste tegenstander in deze compe titie rit en daardoor was het ook niet verwonderlijk dat bijvoorbeeld bij de amateurs aan de kop slechts twee ren ners over zouden blijven. Het was echt wel het weertje voorde sterken. Vooral Jan Sandbrink de niet aflatende Amers- foorter en de Scherpenzeler Jan Vlas tuin waren deze middag de sterksten. Er was bij de amateurs aanvankelijk een kopgroep van zes man geformeerd en deze zes man hadden elkaar gevon den nadat Arnold van Lavieren als eer ste de ruimte had gekozen Het zestal Jan van de Beek, Henk van Velzen, Evert Smit, Jan Vlastuin, Jan Sandbrink en Arnold van Lavieren hielden het tempo hoog en gaven de rest geen schijn van kans. Deze kopgroep viel in twee stukken uiteen met vooraan Jan van de Beek, Jan Vlastuin en Jan Sandbrink. Tenslotte moest ook nog Jan van de Beek lossen en via een zeer lange eindsprint wist Jan Vlastuin zijn eerste overwinning te behalen. En zo werd de uitslag bij de amateurs: 1 Jan Vlastuin, Scherpenzeel, 10 punten. 2. Jan Sandbrink, Amersfoort, 9 punten. 3. Jan van de Beek, Barneveld, 8 pun ten. 4. Arnold van Lavieren. Ochten 5. Henk van Velzen, Scherpenzeel. 7 punten. 6 Evert Smit, Amersfoort, 6 punten. 7 Dick Vervloet, Amersfoort. 5 punten. 8 Cor Janssen. Doodewaard. Peter Kuijpers sterkste nieuweling. De nieuwelingen wilden niet onderdoen voor de amateurs en zij voerden de zelfde strijdwijze. Aanvankelijk zes renners op kop en van deze zes vonden Bert Sandbrink en Peter Kuijpers het tempo niet voldoende hoog en namen de benen Kuijpers en Sandbrink bleven buiten schot, alhoewel Cor Nijhoffinde laatste ronde nog dichtbij kwam In de eindsprint had Peter Kuijpers alle moeite om de steeds sterker rijdende Bert Sandbrink van zich af te houden. Uitslag nieuwelingen: 1. Peter Kuij pers, Leusden, 10 punten 2 Bert Sandbrink, Amersfoort, 9 punten. 3. Cor Nijhoff, Maarn, 8 punten. 4 Johan Ossendrijver. Achterveld, 7 punten..5 Herman van de Berg, Achterveld, 6 punten. 6 Hans Badenbroek, Amers foort, 5 punten. 7. Gert Vink, Wouden berg, 4 punten. 8 Marinus Sneevliet, Barneveld3 punten. 9Joop Paschedag, Amersfoort 3 punten 10 Harry Brou wer, Hoogland, 1 punt. 11 Henk Jonker, Hoogland, 1 punt Dick Willigenburg snelste adspirant. Via een krachtsexplosie wist Dick Wil ligenburg ook ditmaal Dirk-Jan Kuij pers, Kees van de Ploeg en Bert van Schaik op achterstand te zetten. Wil ligenburg behaalde hiermede zijn zo veelste overwinning in deze adspiran- tenafdeling. Uitslag adspiranten: 1. Dick Willigenburg Leusden, 4 punten 2. Dirk-Jan Kuijpers, Leusden, 3 pun ten. 3. Kees van de Ploeg, Amersfoort, 2 punten 4 Bert van Schaik, Scher penzeel, 1 punt. Wout Lansing won bij de A-jeugd voor Wim Dekker. LEUSDEN - De meisjes adspiranten van Impala-handbal speelden op het sportpark hun eerste thuiswedstrijd van de veldcompetitie 2e helft. En het moet gezegd worden, het werd 'n al leszins aanvaardbaar partijtje hand bal Tegen aloude tegenstander Limvio werd 'n leuke uitvoering van de les sen gegeven, die Henk Snijders ze bij de training geleerd heeft. Goed ver dedigen en de eigen aanval rustig en bekeken opbouwen was het parool en daar hield men zich uitstekend aan Daar de tegenpartij ook het een en ander van handbal wist, werd het 'n aanvankelijk gelijkopgaande strijd met wisselende kansen aan beide zijden Na 'n ruststand van 3-2 voor Limvio nam Impala dank zij n goede con ditie het heft in handen en liep door enige zeer mooi uitgevoerde aanval len weg van de tegenpartij tot de stand van 6-3. 'n Klein verdedigipgs- foutje leidde nog tot 6-4, doch ver der liet men het niet komen, en dat werd dan ook de einduitslag. Yvonne de Valk nam 4 doelpunten voor haar rekening, Willy Schoonderbeek 1 en Annie Houtveen scoorde ook haar eerste doelpunt in de competitie. A.V.V. - IMPALA Op het verharde veld van A A V. in Amersfoort heeft Impala een leuke handbalwedstrijd gespeeld. A.A.V ïsin de veldcompetitie altijd een gevreesde tegenstander voor Impala en omdat lm- LEUSDEN - Leden van het cross team Leusden en van de Oranje vere niging Leusden zijn reeds hard aan het werk met de voorbereidingen voor de Auto-cross op Koninginnedag. Op het terrein gelegen tussen de Hamers- veldseweg en de Bavoortseweg achter meelhandelaar V.d. Berg zijn zij za terdag jl. begonnen met het uitzetten van het circuit. Het circuit is gemar keerd door ingegraven autobanden, te vens zijn er brede greppels gegraven om het circuit heen om de eventueel op drift geraakte cross-wagens te stui ten. Het publiek dat ongetwijfeld in grote getale aanwezig zal zijn om het sensa tionele schouwspel gade te slaan, wordt op veilige afstand van het circuit gehou den. Aan de Bavoortseweg zal op een van de aangrenzende weilanden van het circuit een parkeerterrein voor auto's gecreëerd worden. Tot op heden moet er nog een hoop werk verzet worden voor het doen welslagen van de eerste Leus- dense Auto-cross, maar indien het weer op koninginnnedag maar mee zit zal het succes van deze organisatie niet uitblijven. Tussen de coureurs onderling heerst er al een kleine koude oorlog. Ieder een is uiterst nieuwsgierig naar het cross-monster van de ander. Ver schillende coureurs en monteurs heb ben een eigen vinding uitgedacht om hun car een nog grotere sprintsnelheid acceleratie of terreinligging te geven Velen zijn al enige maanden met hun ve- W j: 'rrnm, nirni. Coureur-monteur Daan Speksnijder in zijn cross-monster; hij sleutelt nog hard aan zijn geniale vinding om met een perfecte cross-wagen aan de start te verschijnen. Foto Janus Visser. De eerste voorbereidingen aan een veilig circuit werden zaterdag jl. uit gevoerd, ingegraven autobanden mar keren het circuit. Foto Janus Visser. hikel bezig en hebben er al menig uur tje aan gesleuteld voordat dan eindelijk het eerste geronk los komt. Als het monster zijn eerste proefrit doorstaan heeft dan ziet men de monteurs vol daan naar hun creatie kijken, toch zijn er dan nog altijd kleine onvolkomen heden die, om een nog betere presta tie te leveren, verbeterd moeten wor den, zodat er weer hevig gesleuteld wordt tot het uur waarop dan het eerste startschot zal klinken Velen zijn nieuwsgierig naar het ge niaal uitgedachte cross-monster van coureur-monteur Daan Speksnijder Hij zal zeer zeker voor de nodige hilari teit zorgen wanneer hij op koninginne dag met zijn supersnelle vinding het circuit op rijdt Toch is het voor Daan nog niet zo ver want hij moet nog wel enige uurtjes hard sleutelen om zijn car te voorzien van sterke bumbers en beschermstangen, perfect aan de start te brengen Spanning en sensa tie zal in Leusden C. op Koninginne dag niet ontbreken. ANTILOPEN JUN 1 - AMERSFOORT JUN. 1 1-7 LEUSDEN - Het was voor Amers foort een vreugdevolle dag. want de ju nioren 1 ploeg was praktisch zeker van het kampioenschap Ze overspeel de de Antilopen ploeg finaal en al zag het er in de eerste helft niet zo naar uit, want een 0-2 achtersstand is nog weg te werken, doch het leek of men er, op enkele spelers na, geen gat meer in zag en vooral in de 2e helft was 't Amersfoort die het heft in handen nam. Ze kregen daarvoor ook de kan sen en zij benutten die ook voortreffe lijk Antilopen-speler Rudie Lith kon nog de eer redden en scoorde het enige doelpunt. Na afloop van de wedstrijd gaf aanvoerder Pieter Kraaikamp na mens zijn ploeg het team van Amers foort bloemen en werden zij nog toe gesproken voor zoorzitter Wever van Antilopen. ANTILOPEN 3 - FIDUCIA 3 0-8 Na overleg met de aanvoerder van Fiducia besloot men de wedstrijdlei ding in handen te geven van de heer Van Uffelen Dit in verband met het feit dat de van bondswege aangewezen scheidsrechter om 3 uur liet weten niet te zullen komen Tegen koploper Fi ducia had Antilopen 3 ook totaal niets in te brengen De bal bleef maar in de aanval van Fiducia en deze ploeg scoorde ook al snel. Het antwoord van Antilopen bleef uit en hoe het ook tracht te te doelpunten, men kreeg er weinig kans voor Er werd vaak met weinig interesse gespeeld en met een beetje meer inspanning had men best een tegendoelpunt kunnen scoren. Nu moest men toezien hoe Fiducia hoe langer hoe meer afstand nam en met 0-8 de wed strijd won S.V.M M. A - ANTILOPEN A 1-2 Met behulp van ouders die het vervoer op zich hadden genomen, ging Adspi ranten a naar Maarn op bezoek bij S.V M M Dat men met een overwinning thuis kwam had men niet verwacht Hoewel Johnnie Lith als eerste al in de le minuut men een afstandsschot de lei ding aan de Leusdense ploeg gaf 0-1, duurde het lang voordat er weer werd gescoord Het was weer Johnnie Lith die dit lot voltrok 0-2 Het was weer een pracht van een afstandsschot. Na de rust ging het niet meer zo gesmeerd. Zo kon S.V.M M. dan ook een tegen doelpunt maken 1-2. Wat S.V M M er ook aan deed, toch kon het niet gelijk komen, zodat Antilopen a blij met de overwinning naar huis kon gaan. WOUDENBERG A-ANTILOPEN B 0-1 Op de fiets togen de adsoiranten o l.v mej Van Nunspeet en Hans van Loe- nen naar Woudenberg. Na de nodige verloren wedstrijden heeft dit team nu kans gezien er een overwinning aan over te houden Er werd behoorlijk ge speeld en de ploeg begint er meer aardigheid in te krijgen. Het was Kees van Dijk. die de ploeg aan de overwinning hielp. Voor de trainer(ster). een hoopgevend resul taat. PROGRAMMA 24 april a.s 14.15 uur: Antilopen 3 - Telstar 1 16 00 uur: Antilopen 1 - R.D.Z. 2 16 00 uur: Sparta 2 - Antilopen 2 14.45 uur: Antilopen A - Austerlitz A 15 00 uur: K V.O pup. 1 - Antilopen pup. 1. Het dames-adspiranten team van Im pala - handbal, dat in de zaal-com petitie kampioen werd, heeft het op het veld iets moeilijker, maar zondag wonnen ze toch weer van één van hun tegenstandsters Foto Janus Visser. pala de eerste wedstrijd tegen deze ploeg in deze competitie verloren had. kwamen de Leusdenaren enigszins ge laden in het veld. Deze instelling zorgde voor een snel aanvalsspel en goed verdedigen van Impala, waardoor een 8-1 ruststand in het voordeel van Impala bereikt werd. Na rust liet Impala het er weer eens bij zitten en A A V kon terug ko men tot 9-7. In de laatste minuten kwam A.A.V. adem tekort en1 daardoor kon Impala weer uitlopen tot 13-10, een niet on verdienstelijk resultaat. Het programma voor a.s. zondag. 12.00 uur dames-junioren Impala - Amersfoort. 13.00 uur. meisjes-adspiranten Impa la - Fidelitas. LEUSDEN - Het eerste damesteam van Impala Volleybal heeft afgelopen woensdag 14 april een bijzonder belang rijke wedstrijd gespeeld. Ze moesten uitkomen tegen N.V.C. die samen met Impala de kop aanvoert in de derde klas se N.V.C. stond met 38 punten aan de kop, terwijl Impala volgde met 37 pun ten Dus een bijzonder belangrijke wedstrijd. De dames kwamen bijzonder agres sief het veld in en begonnen met een hoog tempo N V.C. volkomen weg te spe len Dit had N.V.C. vermoedelijk niet verwacht en men raakte dan ook vol komen uit het spel Na de stand 9-1 wist de coach van N.V C. het spel weer spannender te maken en trokken de da mes van N.V.C. langzaam weer wat bij Doch deze set ging volkomen terecht naar Impala met 15-8 In de volgende set kreeg de coach van Impala Frans Elshof het iets drukker Het ging wat moeilijker en N V C. begon wat feller terug te vechten. Doch de set winsten kwamen toch eigenlijk niet echt in gevaar Door een goede spelverdeling van de gezusters Van Eyden, het harde smashwerk van R. v.d Doe en E. van Bekkem, en de enorme vechtlust en attent spel van R. van Daatselaar, A van Roomen en J Weishaupt bracht de overwinning aan hen die het verdien den. Het zou bijzonder succesvol voor Impala volleybal zijn, als de dames het eerste herenteam achterna gingen en het kampioenschap zouden gaan behalen. De mogelijkheden zijn er en wij ver trouwen erop dat de daines de kans zul len grijpen. Wij wensen ze alle sterkte en geluk hiervoor toe. LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 24 april organiseertdeK.P.J. Hamers- veld een grootscheepse Oud IJzer aktie. Een ieder die verlost wil worden van oud ijzer, bijvoorbeeld oude hekken, karren, wasmachines enz., wordt verzocht dit op te geven aan Antoon van Roomen, telefoon 03425-489. Liefst voor zaterdag 24 april. Uw oud ijzer wordt dan bij u thuis op gehaald. SLOTAVOND Vanavond vindt de slotavond plaats van het afgelopen K.P.J. seizoen. Er staat heel wat op het programma. Al lereerst wordt de nieuwe naam van de K.P.J. bekend gemaakt, en de bedenker van deze naam wordt verrast met een waardebon van f25,- Vervolgens wordt het zomerpro- gramma onder de loep genomen, Da ta's en sportteams zullen worden be sproken. Onverwachts vindt er ook een tussentijdse bestuursverkiezing plaats, door het aftreden van Tonny Tolboom en Truus Bokkers Kandidaten zijn Marian Houtveen, Roel Tijmensen en Adri van Kooy. Aanvang 20 00 uur in „De Til" te Leusden/Centrum. ACHTERVELD - De K P.J afdeling Achterveld houdt op zaterdag 24 april a.s wederom haar jaarlijkse oud- ïjzer aktie In verband met Koningin nedag op vrijdag 30 april a.s is van de traditionele le zaterdag in mei afgeweken. De K P J. ers zullen met wagens en dergelijke het gehele dorp afrijden om oud ijzer, vodden enz op te halen. Men wordt vriendelijk ver zocht de materialen die men w il afstaan vroegtijdig gereed te leggen Alles wordt beslist opgehaald, zodat de ver enigingskas weer een welkome aanvul ling zal ondergaan

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7