ranjefeest chterveld DOE MEE! ORANJE-FEEST IN LEUSDEN ïonne optochten Leusdens jeugd enthousiast Mikoko's poppentheater voor Weg plotseling overgestoken Tegen lantaarnpaal Auto te laat gezien der cross-wagens uit de baan vloog, tegen de autobanden terecht kwam en een. toeschouwer die er veel te dicht bij stond, raakte. Voor een volgende keer is het wel zaak om de afzet tingen te versterken. Dat vergemak kelijkt het werk van de politie, die nu de ondankbare taak had om telkens han delend op te treden, zo goed en kwaad als dat ging bij zo'n massa publiek Het publiek zou dan vooral uit de boch ten geweerd moeten worden, omdat daar de grootste kans aanwezig is, dat er een coureur uitvliegt. Voor de rest verliep alles op rollet jes Zij het dan, dat niet elk rolletje liep zoals de coureurs dat graag zou den hebben gewenst. Er werd met wis selende kansen gestreden om de geld en bekerprijzen. Twee- en - dertig coureurs verschenen aan de start, ver deeld over vier manches, met daarna een demi-finale en een finale. Uitein delijk kwam D Spijksnijder uit Leus den als overwinnaar uit de enerveren de strijd te voorschijn Het circuit was toen al niet meer te herkennen het leek eerder op een omgeploegde akker, dan op een keurig groen weiland wat het 's morgens nog was. Het heer Spek snijder had een wagen in elkaar gezet, die onoverwinnelijk bleek ..Het gehei me wapen van Leusden" bestond uiteen wagen met twee motoren, één achterin en één voorin De ..eenmotorige" kon- kurrenten moesten het daardoor afleg gen en hun meerdere in de heer Spek snijder erkennen. Tweede werd M. Klok met een VW uit Nijkerk Derde H van Dusschoten uit Nijkerkerveen met een VW Vierde R. Bos. eveneens met een VW uit Huis ter Heide en vijfde A Jager met VW uit Nijkerk. EHBO, Rode Kruis en Vrijwillige Brandweer uit Leusden waren aanwe zig om op eventuele ongelukken voorbe reid te zijn De' wedstrijden werden o m. bijgewoond door burgemeester van der Post en echtgenote. 's Avonds was het de beurt aan zo'n hondertal enthousiastelingen uit Leus- _den/Zuid en - Centrum. In een specL ale Zeskamp (Naar voorbeeld van het gelijknamige NCRV-TV-spel) streden beide ploegen om de hoogste eer Met een muzikale omlijsting van het Leus der muziekkorps Lisiduna (die overi gens bij verschillende andere feeste lijkheden ook haar medewerking ver leende), werd de strijd begonnen voor ongeveer duizend toeschouwers. Niet alle onderdelen verliepen perfekt (on der meer door intensieve bemoeiingen van het publiek), maar in het algemeen kan men van een geslaagd festijn spre ken. Ballonnenprikken (winnaar bij dit onderdeel was ongetwijfeld het publiek dat de deelnemers iets te snel af was), hinderniswedstrijden, een quiz, het slo pen en weer in elkaar zetten van een auto en touwtrekken. Het was er alle maal te zien. De rasechte Zeskamp sfeer overheerste en de rivaliteit werd gedemonstreerd in angstaan jagende overwinningskreten en luide aanmoedigingen Uiteindelijk was het Leusden/Centrum, die met slechts drie punten verschil (19-16) won van haar rivaal Leusden/Zuid. Maar die uitslag is niet zo belangrijk. Veel be langrijker is het feit, dat twee dorps kernen in de gemeente Leusden elkaar in een zeer sportieve strijd hebben ontmoet en hebben weten te waarde ren. Na afloop van de zeskamp werd nog een vuurwerk afgestoken tot besluit van een uitstekend geslaagd feestpro gramma. Donderdagavond werd in Leusden/ Zuid en zaterdagavond in Achterveld en Leusden/Centrum een kinder-lam- pionne-optocht gehouden, waar ook veel belangstelling voor bestond. Zater dagmiddag waren het de kinderen van af vier jaar, die hebben kunnen genie ten van een fijne middag met het pop pentheater Mi Como uit Tiel. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het Koning- innefeest in de gemeente Leusden speelde zich vrijdag hoofdzakelijk in Leusden/Centrum af. De OVL (Oran jevereniging Leusden) hadden een nog al omvangrijk programma opgezet, zoals tweemaal een zeskamp, een hele middag auto-crossen en vuurwerk. Het is allemaal bijzonder geslaagd. De organisatoren hadden dan ook het weer bijzonder mee. 's Morgens, na de mu zikale en vacale aubade voor het ge- meentehuis- door de burgemeester A. H. van der Post, wethouders en echt genotes in dank beluisterd - begon de Leusder jeugd aan een felle tweekamp: een strijd tussen de scholen van Leus den/Zuid en Leusden/Centrum. Zoals ook bij de officiële zeskamp van de NCRV-TV gebruikelijk, ontbrak het ook vrijdagmorgen niet aan enthousiast pu bliek, compleet met grote spandoeken en toeters. Het verliep allemaal bij zonder prettig, ook al hadden de orga nisatoren nu en dan moeite de al te enthousiaste toeschouwers op een re delijke afstand te houden, zodat de jon gelui ongehinderd'hun wedstrijden kon den houden. 's Middags werd op een terrein ach ter de fa. v.d. Berg een spectaculaire autocross gehouden. De belangstelling voor dit bijzondere evenement was enorm groot Men schatte het aantal bezoekers op tien tot vijftien duizend. Daarbij heeft men dan wellicht niet op de kijkers gerekend, die vanuit de nog onafgebouwde woningen op het plan Rossenberg één r.ëerste rangs-plaats- je" hadden veroverd, evenmin de tal rijke gasten, die op klandestiene wijze het afgezette terrein zijn binnenge drongen via de aapgrenzende weilanden. Het circuit van de autocross was af- Lampionne-optocht in Achterveld. Lampionne Centrum. optocht in Leusden/ Poppenkast voor de kleuters in Leus den/Centrum. De voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer G. Th van de Hengel, begroette de kinderen in hun eigen taal. Hij wenste de kinderen een pret tige middag toe. Op de vraag aan wiens verjaardag het feest te danken was, riep de hele zaal in koor ,,De Konin gin"! Ook bood de voorzitter de kin deren een tweevoudig excuus aan. Ten eerste dat het organisatorisch onmo gelijk was geweest dit feest op de Koninginnedag zelf te vieren, en ten tweede, dat de poppekast een half uur LEUSDEN - Het poppentheater „Mi- KoKo" uit Tiel is door Leusdens jeugd bijzonder enthousiast ontvangen. Meer dan 300 kinderen waren zaterdagmiddag 1 mei naar het Ros Beyaart" geko men om dit festijn, in het kader van het Koninginnedagprogramma, te be leven. Deze middag was georganiseerd voor kinderen tussen de 4 en de 6 jaar. De zaal bood een feestelijk aanzicht. De kinderen waren veelal getooid met fraaie feestmutsen en vlaggetjes. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 30 april stak het meisje A. v.d. G. uit Hoevelaken ter hoogte van R.K. kerk op de Hamersveldseweg plotseling de weg over. Zij werd gegrepen door de bromfietser W. de K. uit Leusden. Het meisje werd met beenwonden naar het St Elizabeth ziekenhuis te Amersfoort gebracht later begon dan was bekendgemaakt Op de Oranje programma's was de aan vangstijd 14.00 uur maar op de sten cils die op de kleuterscholen waren verstrekt stond een aanvangstijd van 14.30 uur Het bestuur had beslo ten te wachten op de feestgangertjes die om half drie kwamen. Het verhaal wat opgevoe'rd werd door Mikoko" was erg spannend. De ezel Koko en zijn vriendje Miki wa ren getuige van een avontuur aan het hof van de Sultan van Bagdad. In het Arabisch paleis van de Sultan van Bag dad was iets verdrietigs gebeurd. Het jonge prinsesje Resa was door een boze tovenaar betoverd en kon niet meer praten De bediende Casim w ist daar wel raad op en riep de tovenaar, niet wetende dat deze kwade bedoelingen had De tovenaar ging nog verder met zijn boze plan en toverde het prin sesje om in een slang, die hij in een zak meenam Zodra dit de sultan ter ore kwam smeedde hij een plan om het prin sesje terug te krijgen De bediende Casim bood zich bij de tovenaar aan als hulp Eenmaal werkzaam in het huis van de tovenaar deed hij alle moeite om het prin sesje, die als slang in een mandje l^g, te helpen. 1 Door een groot toverboek dat hij vond, wist hij uiteindelijk het prin sesje weer terug te toveren en bij haar vader, de Sultan, terug te bren gen. Maar dit ging natuurlijk niet zo eenvoudig Tijdens de wilde ach tervolging die de tovenaar inzette was de spanning op de gezichtjes van de kinderen te lezen. Het leuke van dit. poppen-theater was, dat de aanwezige kinderen in het gebeuren werden betrokken. De pop pen vroegen steeds raad aan het jonge publiek. De kinderen riepen naar harte lust hun antwoorden toe. De tijd vloog dan ook om en het uurtje was zo voorbij. Aan de uitgang wachtte de kinderen nog een verrassing. Ieder kind kreeg een zakje met twee sinaasappelen en snoep mee naar huis. Iets wat de feestvreugde extra ver hoogde. Het was dan ook een middag waar de kleintjes nog lang over zullen napraten. Een geslaagd initiatief van de Oranjevereniging Leusden. Lampionne-optocht in Leusden/Z, (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op dinsdag 27 april vond op de Trekerweg een ongeluk plaats, waarbij de bestuurster van een personenwagen, C. C. L. uit Wouden berg, tegen een lantaarnpaal reed. Zij verloor de macht over het stuur, terwijl ze bezig was een portierraam dicht te draaien. De auto werd beschadigd. Advertentie prijsvraag ACHTERVELD - Koninginnedag 1971 pegon in Achterveld met de traditio nele muzikale rondgang door het dorp van de muziekvereniging ,,Door Wils kracht Sterk". Dat was voor die dag tevens het enige openbare feestver- toon. Des avonds was er in ,,Ons Gebouw" een dansavond waaraan de beat-band S Cow dy Corner haar mede werking verleende. Hiervoor bestond bij de jeugd veel belangstelling. Maar Jat had natuurlijk niets met Koninginne dag te maken, zij zouden evengoed ge komen zijn. De lampionoptocht voor de jeugd werd op de dag na koninginnedag fehouden. Vooraggegaan door „Door wilskracht Sterk" in volledige bezet- üng, maakte de fleurige stoet een rond- png door het gehele dorp. Verschil lende deelnemertjes hadden veel werk Ijemaakt van de kostumering en ver dere entourage. De jury had het dan na afloop niet gemakkelijk om de Prijzen toe te kennen. Maar tenslot te kwamen zij er toch uit, de inspan- JJJig en de daardoor gekregen resul- gjten waren zo eerlijk mogelijk be oordeeld. Alle deelnemertjes ontvin gen een traktatie alvorens zij naar huis gingen en de prijzen werd als volgt toegekend: Groepen; 1 Pipo de clown, 2. Stoommobiel, 3. De Cup voor Ajax, 4. Vader Abraham en zijn 7 zonen. Gezellig dansen in Achterveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - Deze week zijn dereac ties op onze wekelijkse advertentie- prijsvraag zo gering, dat wij besloten hebben geen prijs uit te keren. Deze blijft dus staan tot de volgehde keer. De inzenders van deze keer doen gewoon mee aan de prijsvraag van dit nummer Wellicht heeft Koninginnedag een stok in het puzzel- en prijsvraagwiel gesto ken, dus hebben we goede hoop, dat vanaf vandaag weer tal van lezers mee zullen doen aan onze wekelijkse adver tentie-prijsvraag. Wie maakte deze week de best advertentie? (zie voor lijst van deelnemers vorige nummers^). Schrijf uw mening op een briefkaartje en stuur het naar Redaktie Leusder Krant, Finnmark 3 - Leusden/Cen trum. Veel succes! Paren: 1. Tour de Juniorwagen, 2. Oude dametjes, 3. Indianen, 4. Hot Pants, 5. Bloemenmeisjes, 6 Bruidspaar. Individuelen 1. Helicopter, 2. Ooievaar, 3. Grootvaders klok, 4. Zo vader, zo zoon, 5 Mei 1971, 6. Zuid-Amerika, 7. Heks, 8. Landloper, 9. Hoge hoed, 10. Meneer de Uil. DONDERDAG 6 MEI 1971 gezet met autobanden en prikkeldraad versperringen, maar de politie en de ordebewaarders van de OVL en het Cross-team Leusden hadden de groot ste moeite om het opdringende publiek op'een veilige afstand te houden Het ge volg was dan ook, dat een toeschouwer een hersenschudding opliep, toen één

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3