Raad Leusden De gemeente en de Tweede kamer verkiezingen n KPJ krijgt Duits bezoek Raads- varia LEUSDER KRANT Openingstijden kantoor: jÊÊTj Tegen schrikhèk gereden Twee branden Lensderhei 7 J Isodorus- feest in Achterveld Wedvlucht „de Snel post" Leden vergadering Groene Kruis Uitslagen Ons Genoegen DONDERDAG 6 MEI 1971 5 (vervolg van voorpagina) EENRICHTINGSVERKEER MEIDOORNHOF Het voorstel van twee bewoners van de Meidoornhof om op dit plein een één richtingsverkeer in te stellen (we schreven hierover reeds uitvoerig), is door b en w. overgenomen en in een voorstel aan de raad voorgelegd. De heer Mandemaker(PvdA): „Inhetvoor- stel van de beide bewoners werd ook gesproken over de aanleg van een zes tal insteekhavens. Hierover wordt in uw voorstel niet gesproken. Ik acht het toch van essentieel belang, dat deze parkeerhavens er komen, mede in ver band met de beoogde verkeersveilig heid. Overigens blijf ik vanmening.dat een instelling van een éénrichtingsver keer ook noodzakelijk is voor de plei nen van het plan Rozendaal en de hor sten van het plan Rossenberg Ik zou hierover graag uw visie horen" Burgemeester Van der Post: ,.De instelling van een éénrichtingsverkeer op de Meidoornhof betreft een proef van een jaar We zullen bekijken of het nodig blijkt parkeerhavens aan te leggen, wat overigens geen erg fraai gezicht is Wat de andere verkeerssi tuaties betreft, dat zal worden bekeken door een speciale werkgroep Deze werkgroep zal door de gemeen te worden ingesteld gezien de toene mende intensiteit van liet verkeer inde gemeente Leusden Deze w erkgroep zal b en w voorlichten en van advies gaan Burgemeester van der Post ..Beter praten over bewaking zwem bad" >ooooooooooooooooooooceooo Tijdens de discussie rond het zwem bad kwam de heer Mandemaker (PvdA) met de mededeling, dat hij als bewijs van slechte konstruktie een stuk beton had meegenomen, waarop burgemeester Van der Post reageerde met de uitspraak: .,Dan wordt het tijd, dat we inplaats van te diskussieren over de bewapening van het beton eens gaan praten over de bewaking van het bad zelf Bij het begin van de raadsvergade ring Burgemeester Van der Post. Ik open de vergadering Ik kan u meedelen, dat wethouder Bijleveld zijn haar heeft geknipt. Ik vraag me af. waarom 1 Bij de instelling van het éénrichtings verkeer op de Meidoornhof. De heer Van Tiel (VVD) reageert hierop met de woorden: ..Meneer de voorzitter, we gaan hiermee de goede kant op. De heer Van der Post: ,,Ja, u mag niet meer de verkeerde kant inrij den!" Waarop de heer Van Wouden berg (CHU) .Rechts houden dan maar!" Over het onbewoonbaar verklaren van twee woningen aan de Hessenweg te Achterveld. De heer Mandemaker (PvdA): .Ik ben blij te horen, dat er geen ruiten meer inde woningen aan wezig zijn. De kans dat ze gekraakt worden, is daardoor aanzienlijk min der geworden der geworden Een voorstel medewerking te verle nen (financieel) aan de aanleg vaneen centrale verwarming, ontlokt de heer Van Maanen (AR) de volgende uit spraak ,,Toen ik dit voorstel las, dacht ik, meneer de voorzitter, hé, dat is niet gek. Ik ben ook aan cen trale verwarming toe. Maar later in het voorstel las ik, dat het alleen geldt voor bejaarden. Ik zal dus nog een paar jaar moeten wachten". De heer Van der Post: .Inderdaad, ge duld kan beloond worden V VJP Wethouder Van Zandbrink (KVP): ,,Vóór de pinksteren zwemmen". dienen over verkeerstechnische vraag stukken. Naast een vertegenwoordiger van de gemeente en de rijkspolitie maakt een deskundige van het inge nieursbureau D.H V ende ANWBdaar- van deel uit. In deze werkgroep zal naast andere verkeerstechnische voor zieningen ook de kwestie van voorrang van de Asschatterweg onderwerp van studie zijn De heer Ossendrijver (KVP) ..Ook in Achterveld zijn verschillende ver- keers-situaties, die een studie verei sen Ik ben blij met de instelling van deze werkgroep" De heer Van Tiel (VVD) was even eens blij met deze werkgroep Ook hij zou het bijzonder op prijs stellen in dien ten aanzien van het plan Rozen- daal en Rossenberg eenzelfde proef als op de Meidoornhof zou worden geno men Tevens vroeg hij zich af. waarom het steeds weer beloofde politie-rap port nog niet was verschenen. Hij hoopte dat het met de instelling van de werkgroep wat vlugger zal gaan. zodat de raad zeer snel een aantal konkrete voorstellen tegemoet kan zien. .Ver keerstechnisch aldus de heer Van Tiel. .is er in Leusden nog heel wat te verbeteren". OMLEGGING HEILIGENBERGER WEG In verband met de reconstruktie van de Heiligenbergerweg kan thans op korte termijn worden overgegaan tot aansluiting van het nieuwe geprojek- teerde weggedeelte op het bestaande tracé nabij het Zwanenwater. De in ver band met de aansluiting noodzakelijk uit te voeren werkzaamheden zullen on geveer zes weken in beslag nemen en wordenTiitgev'oeTd in de periode" van 17 mei tot en met 26 juni Gedurende die periode zal ter plaatse geen verkeer mogelijk zijn op het gedeelte van de Hei ligenbergerweg gelegen tussen de Driftakkerweg en het kruispunt Lock- horsterweg-burg. De Beaufortweg. Volledigheidshalve kan worden opge merkt, dat in diezelfde periode door Rijkswaterstaat het viadukt van de rijksweg 23 ongeveer een halve meter De heer Meinema (CHU): Bewoners riolenngskosten laten be talen is niet redelijk". Dadelijks (behalve zaterdag en zondag) 'smorgens van 10 tot 12 uur 's middags van 2 tot 4 uur Ook voor brio lint; nboniirmriil, ilrukivrrk rit otlrrrlrnlirs Finnmark 3 LEUSDEN/CENTRUM zal worden opgevijzeld, terwijl op het grondgebied van de gemeente Amers foort in de Heiligenbergerweg een dui ker zal worden gelegd Omleiding van het gemotoriseerde verkeer vanuit Amersfoort zal daarom reeds plaats vinden vanaf het kruispunt Heiligen- bergerweg-Ringweg Randenbroek, al dus b en w. in een voorstel het verkeer voor beide richtingen op het desbetref fende stuk van de Heiligenbergerweg voor bovengenoemde periode af te slui ten voor alle verkeer. Het gemotori seerde verkeer zal worden omgeleid tvia de Lockhorsterweg en het kruis punt Arnhemseweg naar Amersfoort, terwijl fietsers en bromfietsen via de Ursulineweg zullen worden geleid. RONDVRAAG SCHOONDERBEKERWEG De heer Ossendrijver (KVP) drong in de rondvraag aan op een spoedig kon- takt tussen vertegenwoordigers van de gemeenten Leusden en Barneveld ende bewoners van de Schoonderbekerweg te Achterveld om zo spoedig mogelijk tot een oplossing te komen. De heer Van der Post .De zaak zal opnieuw worden aan gepakt" ZWEMBAD De heer Mandemaker (PvdA) had dit maal - geheel tegen de traditie in slechts één vraag. Waarop de heer Van der Post ad rem: ,,Het aantal zegt me niets .meneer Mandemaker!" Mandemake-: „Daarom is het ook een kwaliteits vraag. Het betreft namelijk het zwem bad. Het heeft mij bevreemd, dat b. ai w. zo summier mededelingen over te ontstane schade heeft gedaan. Mijn vraag is: wat is er precies aan dehaid en hoe lang duurt de reperatie en vat gaat het kosten?" Wethouder Van Zandbrink (tev*ns voprzitter van de Zwembadstichtingjen gemeente-architect, de heer Roggtn- kamp. gaven uitvoerig antwoord op deze vraag De oorzaak is een lekkage in het buitenriool geweest, waarcDor een overdruk ontstond op de buitenwand van het bad. De schade is erg meege vallen. Kosten ongeveer f 15.000,- tot f20.000,- Hoewel aanvankelijk waste- dacht dat het zwembad pas half uli zou kunnen worden opengesteld, zij de verwachtingen momenteel watoptinis- tischer en als er geen vertraging uit staat hoopt men nog vóór de pinkster dagen (30 mei) het bad open te kuipen stellen Men is met de bodem gei?ed gekomen en nu is men bezig me de zijwanden De heer Mandemaker was echteniet tevreden met dit antwoord. Hij vide weten hoe de lekkage kon zijnontstan Hij twijfelde aan de degelijkheid vjide konstruktie Volgens hem was erhiet voldoende zorgvuldigheid betrach bij de bouw van het bad De heer Rog i kamp verzekerde hem echter, dat uer de konstruktie niet in het geding as. ..We hebben heel veel geld betaald oor dit zwembad, dat door Lucas Pest NV is gebouwd, maar het blijkt dat hei nog overbetaald is", aldus de heer Majde- maker TUINEN LEUSDEN/ZUID Ten aanzien van de tuinen van Lii den/Zuid, waarover onlangs een i ring was gehouden met de bewo?rs, wilde de heer Meinema (CHU) raag weten, hoever de gemeente gevoilerd is met de beloofde enqutete Wethouder Bijleveld (VVD) ..Deze enquête heelt heel wat voeten inde aar de gehad, maar nu ligt het concept klaar Het kan binnenkort verstuurd worden Daarin zullen ook de kosten vermeld staan ten aanzien van een ver betering van de riolering De heer Meinema vond het onjuist, dat de desbetreffende bewoners nu voor de (extra) kosten moesten opdraaien De deskundigen hadden dat bij de aan vang van de bouw van Leusden/Zuid moeten bekijken", vond hij. Wethouder Bijleveld vond dat lood om oud ijzer Als men dat toen zou hebben gedaan - gesteld dat men toen de noodzaak van een uitgebreider systeem nood zakelijk zouden hebben geacht - dan zouden de bewoners automatisch meer voor hun grond moeten hebben betaald Dat is toen niet gebeurd, dus moeten de bewoners nu betalen Dat is logisch Dat vond de heer Meinema niet maar liet het er verder bij SLECHTE WEGEN De heer Van Woudenberg (CHU) wees «r tenslotte op, dat het aanbeveling zou rerdienen om bij de slechtste wegen in de gemeente borden met „Slecht weg dek" te plaatsen, dat zou de verkeers veiligheid beslist ten goede komen, vond hij. Burgemeester Van der Post voelde daar wel iets voor. Binnenkort - bij de behandeling van de wegennota- kunnen dergelijke problemen opnieuw ter sprake worden gebracht Omstreeks tien uur besloot burge- EESTER Van der Post deze openbare vergadering en verzocht de raadsleden nog enige tijd te blijven voor een be sloten vergadering. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De eerste dag van de maand mei begon voor de brom fietser R. de W. bijzonder slecht. Hij reed 's nachts over het fietspad van de Bavoortseweg in de richting van Leus den/Zuid Ter hoogte van de nieuw bouw van Pon bemerkte hij de door on bekenden op het fietspad geplaatste schrikhèk te laat op en kon een botsing niet meer vermijden. De W. kwam met de schrik vrij, maar zijn bromfiets werd behoorlijk beschadigd (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zowel op 30 april als op 2 mei braken brandjes uit op de Leusderhei, welke snel konden worden geblust Op vrijdag was dat ter hoogte van de Tankwerkplaats, zondag ter hoogte van de Pyramiden In het laatste geval ging twee hectare hei verloren 1907 verkiezing 2e kiimcr 4557 aantal kiesgerechtigden vermeld in kiezersregister aant. uitgebr. geldige stenunen 4334 aant. uitgebr. blanco nt. uitgebr. ovcri ge ge stemmen ongel- 38 A 2 1969 verkiezing gem. raad 5278 4820 42 1970 verkiezing Prov. Staten 5524 4357 28 1971 verkiezing 2e kamer 572Q 4952 totaal aant. uitgebr. st. 44 14 4914 4385 4987 niet opgekomen I43 3.1% 364=+_ 6.9% 1139=*_20.6% 733--+12.6% K.V.P. 1679= 38.7% 1742= 36.1% l468= 33-7% 1542=31-14% C.H.U. 576= 13.3?; 571= 11.8% 613= i4.1% 546=11.03% A.R. 379= 8.7?; 306= 6.4% 314= 7.2% 360= 7.27% "0 a 510= 11.8% 570= 11.8% 503=10.16% P.S.P. 46= 1.0% - >531= 12.2% 30= 0.61% P.P.R. - - 63= 1.27% D' 66 135= 3-1% 474= 9.8% 326= 7.5% 290= 5.86% V.V.D. 462= 10.7% 611= 12.7% 684= 15-7% 695=14.03% D.S. '70 - 328= 6.62% C.D.U. 27= 0.6% - - Binding Rechts - 22= 0.5% 4= 0.08% Lijst Voogd 3 Nooüraad 6= 0.1% - 59- 1-35% Boerenpartij 152= 3.7% - 27= 0.6% 38= 0.77% C.P.N. 24= 0.5% - - 25= 0.51% S.G.l». 232= 5-4% 258= 5-4% 203= 4.65% 231= 4.66* G.P.V. 75= 1,-7% 70= 1.5% 110= 2.5% 168= 3-39% Kabouters - - - 7= 0.i4% Partij voor Ongehuwden 15= 0.4% Liberale Volkspartij 4= 0.1% Landsbelangen 9= 0.2% Gemeentebelang - 218= 4.5% Middenstanders 72= 1.45% Ned. Appèl Div. Partyen (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een keurig staatje opgemaakt, waaruit het aantal raadzetels en de ver deling ervan valt af te lezen, indien de vorige week gehouden verkiezingen ge meenteraadsverkiezingen zouden zijn geweest. Aangezien de gemeente Leus den méér dan 10.000 inwoners telt, zouden er in plaats van 13 nu 15 zetels te verdelen zijn geweest. De verdeling zou dan als volgt zijn geweest (tussen haakjes de huidige aantallen): KVP 6 zetels (5) PvdA 2 zetels (2) VVD 3 zetels (2) ARP 1 zetel (1) '*33'*= 100% <1020= 100% 4357= 100% 18= 0.36% 32= 0.6S% 4952 100% CHU 1 zetel (2) D'66 1 zetel (1) DS'70 1 zetel (0) Hieruit blijkt, dat tegen de landelijke tendens in, de KVP en de VVD winst zouden hebben geboekt wat hun aantal zetels betreft, de CHU zou een zetel hebben verloren en DS'70 zou voor het eerst in de raad zijn vertegenwoordigd. Voorlopig is het de vraag, hoe de inwo ners van de gemeente Leusden over drie jaar, in 1974 zullen stemmen. Daarom is deze omrekening eerder een aardig heidje, maar wel interessant Verdere konklusies hoeft men er niet aan te verbinden. Het aantal blanko en ongeldige stem men in de gemeente Leusden uitge bracht, bedroeg dit jaar 35. Wat be treft het aantal uitgebrachte stemmen zit men boven het peil van 1969 (ge meenteraadsverkiezingen) toen het stemmen nog verplicht was, maar daar staat tegenover, dat het aantal inwoners ten opzichte van 1969 groter is ge worden Het aantal kiesgerechtigden in 1969 was 5278, er werden toen 4914 stemmen uitgebracht In 1971 was het aantal kiesgerechtigden 5720, aantal uitgebrachte stemmen 4987. In pro centen omgerekend was dat in 1969 94,1%, in 1971: 87,4% uitgebrachte stemmen Voor 1971 hoger dan het landelijke gemiddelde, dat op 78,5% la£:" Voor een meer gedetailleerd over zicht publiceren we hierbij de door de gemeente verstrekte berekeningen. De heer Van Tiel (VVD): ..Op de goede weg qiet Meidoornhof" ACHTERVELD-LEUSDEN - Het ko- mende weekeinde zullen een vijftig tal jonge Duitsers van de Katholische Land Jugend uit Westerloh - Lippling de gasten zijn van de K.P.J. Kring Amersfoort. Vorig jaar zijn de K.P. J.-ers van de kring bij hen op bezoek geweest. Deze vorm van uitwisseling is ieder jaar weer opnieuw een groot succes. De sfeer is wederzijds bij zonder hartelijk en er is menige vriend schapsband uit ontstaan. Bovendien is het echt niet zo'n duur uitstapje voor de jongelui. Zij logeren en eten in gastgezinnen Het programma ziet er als volgt uit Vrijdag 7 mei; 's Avonds om 19.30 uur aankomst van de groep in het jongerencentrum „De Til' in Leusden C Daar zal eerst een maaltijd van soep en brood worden gebruikt Daarna worden de bezoekers verdeeld over de gastgezinnen Alvo rens de tocht naar de gastgezinnen wordt aanvaard zal er eerst nog een vierkamp in beknopte vorm worden ge houden tussen de gasten en de K.P J- ers van de kring Amersfoort ACHTERVELD - Op dinsdag 11 mei a.s. zullen de Katholieke Plattelands vrouwen Organisatie, de Aartsdioce sane Boeren en Tuinders Bond en de Katholieke Plattelands Jongeren ge zamenlijk het Isidorusfeest vieren. On danks het wegvallen van veel tradities weet dit typisch agrarisch jaarfeest zich in Achterveld uitstekend te hand haven De viering wordt begonnen met een Eucharistieviering in de parochie kerk. Daarna zullen allen zich naar „Ons Gebouw" begeven, waar de leden van de K.P.J. het eerste gedeelte van de avond voor hun rekening nemen met een schimmenspel. Zij zullen op deze wijze het Scheppingsverhaal uit beelden Na de pauze zullen leden van alle drie de verenigingen tesamen het blijspel „Hoera een drieling" opvoe ren. Er is door de spelers en speel sters al geruime tijd intensief geoe fend om op deze avond zo goed moge lijk voor de dag te komen. De toe schouwers kunnen dus verzekerd zijn van een goede avond met een vrolijk besluit. Zaterdag 8 mei. 'sMorgens om 9 00 uur reveille bij De Til" waarna allen naar de Fle- vohof 111 Lelystad vertrekken. (De Fle- vohof is Nederlands nieuwste re creatiepark met een zeer moderne op zet Omstreeks het middaguur zijn al len weer terug om te gaan eten in de gastgezinnen Om 14.00 uur is er die dag een voetbalwedstrijd tussen de Duitse en Nederlandse dames. Er staat eveneens een wedstrijd voor heren op het programma Beide ..interlands" zullen plaats vinden op het „Kerstens- sportpark te Achterveld Supporters, ook van buiten de K.P.J. zijn van har te welkom 's Avonds is er een grote dansavond in de grote werkplaats van Bouwbedrijf Jan Ossendrijver, Kletter- steeg 5 te Achterveld (bij het Kers- tens-sportpark) Muzikale medewerking verleent de band „Clean Foot Clan" uit Oudewater Zondag 9 mei, 's Morgens om 11 00 uur is er een jongerenmis in „DeTil". De zang wordt verzorgd door het jongerenkoor Ach terveld - Hamersveld 's Middags wordt gegeten 111 de gastgezinnen. Omstreeks 14 30 uur is het verzamelen bij ,De Til voor het afscheid. Daarna vertrek ken de gasten weer naar huis. Vrijdagsavonds worden in „De Til" de gastvrouwen en - heren verwacht, diegenen die vorig jaar mee naar Duitsland zijn geweest en de afdelings bestuursleden I11 verband met de be perkte ruimte moeten de organisatoren zich tot deze groepen beperken. Op za terdag 8 mei kunnen er ook K P J - leden van de kring meegaan naar Fle- vohof Men kan zich hiervoor opge ven bij de Kringvoorzitter, de heer Wim van Dijk, tel 03493 - 1359 Het ver voer wordt door hem geregeld. De dansavond op zaterdag is nadrukkelijk alleen bestemd voor leden van de K P J met een geldige lidmaatschaps kaart Zonder deze kaart wordt de toe gang beslist geweigerd. BARNEVELD - Wedvlucht Strombeek afst 162 km. los 7 uur 45 in concours 186 duiven Aankomst eerste duif 10 18 00. Aankomst laatste duif 10.35.09 H Schoonderbeek 1-8-15-18-22-25-28 -47. Fr Kerkhof 2-3-4-5-6-7-17-19- 20-21-24-26-27-34-35-37-39-41-4G. P Stijf en Zn 9-30-31-33-42; J. Roozen- daal,10-44; Th v.d Koedijk 11-36-40. E. v Beek 12-14-23-28. H C. van Brummelen 16. M. Gorter 29-43; A H Pley 32; J. v.d. Beek 13; J Jo- chems 45 (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Het Groene Kruis afdeling Leusden/Stoutenburg houdt op vrijdagavond 7 mei om half acht haar ledenvergadering in het wrjkge- bouw aan de Roo van Alderwereltlaan 13 te Leusden/Zuid. Het bestuur heeft op haar agenda naast de huishoudelijke punten ook een filmprogramma opge nomen. Zij vertoont de films Het woud der schemering" en „Vier zonen van India" ACHTERVELD - De leden van de schietvereniging ,Ons Genoegen'hiel den op de banen in „Ons Gebouw" een onderlinge wedstrijd. De wedstrijden op de binnenbanen lopen nu echter snel ten einde Over enkele weken beginnen op de buitenbanen de wedstrijden met geweer. Deze worden, evenals de laatste jaren, gehouden op de banen van de schietvereniging „Scherpen- zeel" te Scherpenzeel. Deze wedstrij den zijn bij de schutter altijd zeer in trek. De belangstelling hiervoor is altijd groot. De uitslg van de onderlinge wed strijd was als volgt J van Rossum 49 pnt J E v Hamersveld 47 pnt H v Ruitenbeek 45 pnt C. van Dort 44 pnt J van Nimwegen 44 pnt H van Nimwegen 43 pnt J J v Hamersveld 43 pnt W J. Lagerweij 43 pnt J. Pepping 43 pnt T. Daatselaar 42 pnt

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5