PORT Pastoor liet kerkklokken luiden Glorieuze intocht kampioen Roda uitnodiging: kela van 46 Jan Drost kopt Leusder elftal in verlenging naar kampioenschap DLLE WINST VOOR T.V. LOCKHORST ISDER KRANT los te leggen tapijttegèis U.V.V.:- Lunchpauze voor school kinderen Actif- Roda '46: VAN MINUUT TOT MINUUT Opbrengst actie OPA f 325,50 ERDAG 6 MEI 1971 j Krijgsman was zondagmiddag Kite man bij Roda'46 - Actif, allerlaatste minuut van de nor- ■speeltijd schoot hij Roda '46 lictif (2-2), waarna Jan Drost m ■enging Roda'46 naar het kam- hap schoot. Foto Janus Visser. •haalde kampioenschap ging in niet ongemerkt voorbij, op jg Westelijk versierde vrachtwagen men de spelers en hun trai- v Keken door de straten van n Z. en Centrum. Foto Janus Visser. BAARN - Zondag 2 mei 1971 - Roda '46 soms sterker. Roda '46 soms met de rug tegen de muur en balan cerend op de rand van de afgrond. Evenwel luidt de naam van de kam pioen in de 2e klasse B van de afde ling Utrecht: RODA '46. De mannen van trainer Van Keeken vochten man moedig, gaven optima forma aan ener gie en kregen tenslotte als beloning voor hun inzet het kampioenschap met de daaraan verbonden promotie naar de eerste klasse. Vreugde en verdriet lagen derhalve op het sportpark ter Eem te Baarn, waar het beslissings duel Actif - Roda '46 plaats vond, niet ver van elkaar. De Hilversummers sloegen b.v. in de 63e minuut de han den voor de ogen toen zij een elfme- tertrap verknoeiden. In de 75e minuut moesten de rood-zwarten met leede ogen toezien hoe Actif een 2-1 voor sprong nam. Echter Actif zou nog de zwaartste klappen krijgen te ver werken. Dit toen in de laatste minuut van de wedstrijd de aktieve Charles Krijgsman gelijk wist te maken en Jan Drost tenslotte in de verlenging met een fraaie kopbal Roda '46, na een afwezigheid van twee jaar, terugbracht in de le klasse. Wie had dat durven hopen? Na een zwakke start in deze kompetitie rukte Roda '46 op als een stoomwals, en het behalen van 25 pun ten uit de laatste 13 wedstrijden spreekt duidelijke taal. Lucky Roda '46? Trainer Van Keeken. opvallend ontspannen na deze wedstrijd oordeelde: ,,Roda heeft de volle 120 minuten gevochten en de spelers ble ven in hun kunnen geloven en dat was tenslotte doorslaggevend." WEDSTRIJD Roda '46 toonde vanaf het begin- signaal van de strak leidende scheids rechter Herkströter niet geimponeerd te zijn door de reputatie van het Hil- versumse Actif Dit had tot gevolg dat de Leusdense ploeg het eerste kwartier duidelijk de meerdere was, waarin Jos van Kooy zelfs tot scoren zou komen Dit doelpunt zou de ar biter echter afkeuren doordat Jan Drost de Actifdoelman gehinderd zou hebben. In deze eerste vijftien minuten pro beerde Roda '46 zoveel mogelijk aan de bal te zijn om daardoor het spel van de tegenstander te ontregelen. Dezeop- -zet lukte voor een groot gedeelte en Roda bleef oprukken Het ontbrak echter op het laatste moment aan precisie om de aanvallen af te ronden Het eer ste gevaarlijke moment ontstond echter toch voor het Roda-doel in de 17e mi nuut, maar doelman Gerrits wist bij zonder fraai het harde schot tot cor ner te verwenken. Hierna nam Actif meer en meer het heft in handen, dit ook al omdat de rood-zwarten de greep op het middenveld kwijt raakten Ondanks het feit dat Actif iets sterker was. wist na een half uur spelen uit blinker Charles Krijgsman Roda ver- JSDEN - De zaterdagmiddag van Lockhorst Lawn tennisver- di ig staan tot nu toe op volle winst, ontmoetingen werden gewonnen jeugd heeft zich dapper ge- de zondagteams staat het er e- 1 nog niet zo best voor Het le kampt met dames tekort. Eénvas- me en verder leentje buur uit terdagcompetitie is beslist geen oplossing. Mede omdat het ge- woon te zwaar wordt voor de dames twee dagen competitie spelen. Niette min hoopt men dat dit le team zich in de 4e klasse kan handhaven. Uitslagen: Zaterdag Vechtlust - Lockhorst A 0-5. Lockhorst B - Luck Rack 5-0 Junioren Lockhorst C - Melkhuis- je 4-1 De Munt - Lockhorst D 0-5 Zondag Bosheim B - Lockhorst A 6-2 Lockhorst B - Veenendaal 3-5 Korrv nu naar onze showroom in Soest. Bekijk en bewonder de 52 verschillende kleuren en dessins van Kela los te leggen tapijt tegels. Want nergens vindt u zo'n enorme keus in luxueuze en toch voordelige vloerbedekking voor uw hele woning. zijn ca. 1 cm dik, wegen 4 kg per ms en zijn verkrijgbaar vanaf f 16,80 per m* incl. 14% BTW. n.v. Carpet-Center Holland Showrooms te Soestr Van Lenneplaan 73 Assen, Annemoonstraat 6 Nijverdal, Hotel Dalzicht Utrecht, Amsterd.str.w.353 Geopend van 9 tot 17 uur behalve zondags rassend aan de leiding te brengen Een diepte pass bereikte Krijgsman, waarna hij langs zijn direkte tegen stander glipte om vervolgens met een prachtige slalom de gehele Actifdefen- sie ,,te kijk" te zetten om tenslotte de bal over de uitlopende Actifdoelman Van Polen te wippen. 1-0 Twee mi nuten later was Actif dichtbij de gelijk maker toen het vanaf de rand van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. Jan Drost zou echter op de doellijn redden. Dezelfde speler zou later geblesseerd op het veld blijven liggen maar de spons van trainer Van Keeken en de luide toejuichingen van .Jantje, Jantje" door de talrijke Roda - jeugd, voorzien van spandoeken en toe ters, verrichtte wonderen, zodat Drost spoedig hersteld was Na rust trachtte Actif profijt te trek ken uit het wondvoordeel. Aanvankelijk zonder sukses, doordat Drost met zijn snelle rushes bijzonder gevaarlijk bleef en zodoende de volle aandacht vroeg van de Actifdefensie In de 63e minuut wees arbiter Herkströter bij een onge lukkige handsbal zonder pardon naar de penaltystip Deze elfmetertrap zou echter naast gaan Roda uiteraard ent housiast wat de concentratie niet ten goede kwam en Actif binnen de minuut, doordat doelman Gerrits bij een hoge voorzet de bal in eigen doel sloeg, naast Roda kwam. 1-1 Het duel stond weer open, waarin de duizenden toeschou wers ondanks het matige voetbal nog volop van spanning en sensatie zou kunnen genieten. Tien minuten later, in de 75e minuut, zou Actif via een harde schuiver m de rechter-beneden- hoek zelfs op 2-1 komen. De Van Keeken-discipelen stoorden zich niet aan deze tegenvaller en bleven met volle inzet vechten en toonden nog meer karakter dan voorheen In deze slot fase moest Actif pal met de rug tegen de muur De ene Roda-aanval op de andere terwijl de tijd begon te drin gen. De spanning was te snijden en enkele teleurgestelde supporters keer den reeds huiswaarts. En het wonder, waar de gehele Roda-aanhang op zat te wachten, gebeurde ook nu. In de al lerlaatste minuut wist Charles Krijgs man met een fraaie goal de stand in evenwicht te brengen. 2-2 VERLENGING Zoals het KNVB-reglement voor schrijft werd hierna de wedstrijd 2 x 15 minuten verlengd. In de eerste ver lenging wist Actif Roda helemaal in de verdediging te brengen. In deze periode kwam Actif tot 10 corners achter el kaar, die bijzonder gevaarlijk wer den genomen Ondanks Actif's over wicht bleef de stand gelijk Na een kor te pauze kwam de laatste speelhelft aan de orde, waarin de conditie voor al ging meespreken. Door hun inzet en goede conditie zette Roda in deze slotfase de bakens totaal om, want nu was Roda volop in de aanval En met sukses Vijf minuten voor tijd nam Wil van den Boom een vrije schop. Wil Boom plaatst een vrije schop hoog in de doelmond waar Jan Drost met een schitterende kopbal uit een bijna onmogelijke hoek het winnende doelpunt scoort. Foto Janus Visser. waarna Jan Drost verrassend met een kopbal zijn ploeg op 3-2 bracht In de resterende minuten wist vooral centrale verdediger Jaap de Haan de rust in de ploeg te houden zodat deze voorsprong niet meer uit handen gege ven moest worden. INTOCHT Na dit sensationele schouwspel wer den spelers en trainer bedolven oder de bloemen en werden ze op de schou ders van de enthousiaste supporters- schare het veld afgedragen Bij de kleedkamers gekomen bleek Actif een bijzonder sportieve verliezer te zijn door als eersten de nieuwbakken kam pioenen met het behaalde sukses te gelukwensen, wat vergezeld ging met bloemen Hierna kon de terugtocht naar Leusden beginnen Bij de Hertenkop werden de spelers, reserves en trai ner op een wagen van de Fa. van den Berg, die was omgebouwd tot praal wagen, geplaatst Via Leusden-Zuid en Leusden-centrum ging deze glo rieuze intocht, waarbij de kampioenen diverse malen door talrijke inwoners langs de route luide werden toege juicht De pastoor wa$ zelfs zo ent- Wethouder Bijleveld was een van de vele die Roda '46 geluk wenste met het behaalde kampioenschap, hier brengt hij een dronk uit op het volgende sei zoen. Foto Janus Visser. LEUSDEN - In Leusden Zuid zal door de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers worden onderzocht of er be hoefte bestaat aan overblijfmogelijk- heden voor kinderen van de kleuter en basisscholen. Op 13 mei a.s wordt een lunchpauze gehouden voor deze kinderen. Ze krijgen dan brood en een beker melk, tegen vergoeding van f 0,50 per kind. Het lijkt ons voor moeders een pret tige en veilige manier om er eens een hele dag op uit te kunnen trekken. Bij voldoende belangstelling zal dit in de toekomst worden herhaald. Bent u geïnteresseerd, bel dan mevr Brinkert, Prins Hendriklaan 17, Leus den/Zuid, telefoon 03490 - 10710 1. Eerste corner voor Roda '46 3. Wil van den Boom schiet rake lings naast het Actif-doel. 6. Gerard Hoogland geeft een hoge voorzet. Jan Drost kopt hoogopsprin- gend de bal door waarna Jos van Kooy scoort. Scheidsrechter Herkströter keurt dit doelpunt af, daar Drost de Actifdoelman gehinderd zou hebben. 8. Fred de Smalen schiet hard voor langs. 15. Wim van den Boom houdt in het strafschop gebied de bal tussen zijn beide voeten vast. Gevolg een gevaar lijke vrije trap bij het Roda-doel. 17. Gevaarlijk en verrassend Actif- schot dat fraai door Marius Gerrits wordt verwerkt tot corner. 30. Charles breekt door en tikt ten slotte de bal over de uitlopende Actif doelman van Polen. Roda '46 leidt ver rassend met 1-0. 32. Actif krijgt op de rand van het strafschopgebied een vrije trap. De bal word door de Rodamuur gescho ten, maar aanvoerder Drost brengt redding op de doellijn. 38. Jan Drost raakt geblesseerd en Actif trapt zeer sportief de bal over de zijlijn. 47. Uitval via Drost, wiens voorzet door Van Kooy wordt benut. Opnieuw afgekeurd, nu wegens buitenspel. 52. Zeer gevaarlijke Actifaanval, maar de bal wordt rakelings naast ge schoten. 63. Aangeschoten hands van Wim van den Boom, waarna de scheidsrechter zonder pardon naar de stip wijst. De elfmetertrap wordt door Actif onbenut gelaten door naast te schieten. 64. Roda nog uit concentratie door de gemiste strafschop en onderschat Actifaanval, waarna de hoog in de doelmond geplaatste bal door Roda- doelman Gerrits in eigen doel wordt getikt. 1-1 De strijd is weer open. 66 Fred de Smalen is vervangen door Jacky de Smalen 75. Bij een Actifaanval wordt de bal van links ineens naar de vrijstaande rechtsbuiten geplaatst. Jaap de Haan arriveerde net te laat, zodat deze Ac- tifspeler een harde en onhoudbare schuiver in de rechterbenedenhoek plaatst. 2-1 voor Actif. 85. Uitstekende Roda-aanval levert bijna een doelpunt op. 87. Opnieuw een scrimmage voor het Actifdoel. De spanning stijgt ten top en enkele supporters geloven er niet meer in en verlaten reeds teleurgesteld het Limvio-veld. 89. Laatste Roda-aanval over rechts via Henk van 't Klooster, passt de bal naar Charles Krijgsman die ver rassend Roda naast Actif brengt. Scheidsrechter Herkströter laat al niet eens meer aftrappen. 94. Drost scoort verrassend, maar het gejuich verstomt opnieuw als ook dit doelpunt wegens buitenspel wordt afgekeurd. 96. Jos van Kooy kopt rakelings over. 97. Actif neemt een zeer gevaarlijke corner, die door Roda opnieuw tot cor ner wordt verwerkt. 98. Actif neemt opnieuw twee corners beide gevaarlijke Inswingers. 99. Het blijft paniekerig voor het Ro- dadoel doordat Actif weer twee corners neemt. 102. Vrije trap voor Actif even bui ten het strafschopgebied, doelman Ger rits redt ten koste van een corner. 103. Corner voor Actif. 104. Nog is het gevaar niet geweken, maar gelukkig voor de Roda-aanhang lopen de nu volgende corners, drie in totaal opnieuw op niets uit. 107 Actifspelers vertonen verschijn selen van kramp, want de conditie spreekt nu een woordje mee in de slij tageslag 110. Roda-aanvallen missen de nauw keurigheid om voor een verrassing te Zorgen. 114. Op rechts, dertig meter vanaf het Actifdoel krijgt Roda een vrije trap toegewezen. Wil van den Boom zet zich achter de bal en zet deze hoog in de Actifdoelmond. Jan Drost springt hoog op en kopt de bal verrassend langs de verbouwereerde Actifdoelman Van Polen. De Roda-jeugd rent juichend met spandoeken het veld op, na deze treffer. Roda leidt met 3-2. 117. Jaap de Haan breek resoluut en rustig een Actif-aanval af, waarna een uitval van Drost. 118. De scheidsrechter steekt twee vingers op naar de neutrale grens rechters. 119. Trainer Van Keeken loopt te ijs beren langs de lijn. Vrije trap voor Roda. 120. Arbiter Herkströter geeft laatste fluitsignaal. Roda is kampioen. De spelers, trainer en reserves ontvan gen bloemen en gaan op de schouders van de dolle supporters. housiast dat hij de kerkklokken liet luiden. Bij het Ros Beyaart werden de Roda-spelers door honderden sup porters ontvangen, waarna deze een maal binnen gekomen minutenlang het nieuwe lied ,.F C. Roda. en Roda heeft de wereldcup" aanhieven FEESTAVOND Later in de avond was er voor de spelers met hun echtgenotes en enkele genodigden een diner in hetzelfde Ros Beyaart, waarna honderden ingezetenen Roda hun felicitaties kwamen overbren gen. De burgemeester, mr. Van de Post, en de wethouders Van Zand- brink en Bijleveld kwamen persoonlijk de felicitaties namens het gemeente bestuur en stichting voor lichamelijke opvoeding en sport Leusden over brengen In zijn felicitatietoespraak benadrukte de burgemeester vooral de sportieve geest bij de Leusder voetbalvereniging en vertelde tenslotte gehoord te hebben dat binnen negen jaar de wereldcup in Leusden zou staan. Onder de talrijke aanwezigen waren vertegenwoordigers van vele zuster verenigingen uit Leusden, zoals o.a. de schaats-, schaakvereniging, de korf- balklub en speeltuinvereniging. Acte de présence gaven verder dr. Lan- tink pastoor Kitselaar, oud-bestuurs leden en spelers en uiteraard vele leden en supporters. Onder de gelui den van een band werd hierna tot mid dernacht op een bijzonder spontane en gezellige geïmproviseerde wijze het kampioenschap gevierd. RODA 3 - TERSCHUURSE BOYS 3 3-1 LEUSDEN - De weersomstandighe den waren identiek aan die van een maand geleden in Terschuur lekker zonnig en een straffe wind Roda start te met de wind in de rug en ging di- rekt in de aanval. Enkele gevaarlijke inzetten wist de Terschuurse Boys- verdediging nog maar ternauwernood tot hoekschop te verwerken Uit een van deze hoekschoppen, op links met de rechter voet genomen door Jelle Wierda, draaide de bal over de graai ende handen van de keeper het doel in (1-0) Terschuurse Boys ging voor zichtiger spelen en dit stelde Wim Tel- kamp in de gelegenheid z'n verdedigen de taak een moment te verwaarlozen en aan een lange rush te beginnen Na tussen enkele verdedigers doorge- slalomd te zijn gaf hij een schitterende voorzet, waaruit Koos van Soeren de bal keihard inschoot (2-0). Enkele goe de voorzetten van o.a Theo Heiligers, Gert Vaarkamp en Koos van Soeren kwamen centimeters tekort om door resp Koos van Soeren, Dick van Gar deren en Jelle Wierda te worden afge rond In de tweede helft was Roda nog wel het meest aan de bal, maar de wind verhinderde zuiver samenspel. Toch waren de break-outs van Roda veel gevaarlijker, dan de druk die Terschuurse Bovs op het doel van Barry Kuiter uitoefende Gert Vaar kamp. op volle snelheid, kreeg de bal in de ruimte gespeeld en gaf de keeper geen schijn van klans (3-0). Terschuurse Boys zag even later toch nog kans de eer te redden (3-1). Enkele minuten voor het einde moest Jelle Wierda met lede ogen toezien hoe de bal net naast het verlaten doel rolde. LEUSDEN/CENTRUM - De.op za terdag 20 maart gehouden Oud-Pa- pier-Actie bracht f325,50 op. Dit be drag is bestemd voor het Fonds Stich ting Tweede Predikantplaats vandeNe derlandse Hervormde Kerk Leusden- Centrum Ruim 10.000 kilogram papier werd ingezameld Doordat de papier- prijs erg laag was viel de opbrengst enigszins tegen De volgende Oud Pa pier Actie wordt in juni gehouden, zo dat iedereen wordt verzocbt_zijn oude kranten tot dan te bewaren.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 9