Achterveld kreeg het jrootste bankgebouw van gemeente Leusden HET WOORD IS AAN U WORDT LEUSDEN/Z EEN OERWOUD? Uitslagen Ons Genoegen Groene Kruis Leusclen verhoogt kontributie KINDERKOOR ACHTERVELD: Opvoering van „De Sneeuw- koning" 7000 bezoekers autocross Fietser gesehept In greppel gereden Fietser onder auto DRIE-IN-EEN-ZAAK VAN DE HEER W. J. SCHUT GEOPEND )auwtrappen tijdens andel-puzzeltocht op Hemelsvaartsdag )prichtings- ergadering (ymnastiek- >er. A'veld Leusdei* Krant volgende Meek op woensdag Op 2 maart j 1. heb ik een verzoek gericht tot de gemeente om de bomen in de Kon. Wilhelminalaan te willen snoeien van het overtollige hout. Enkele van deze bomen nemen een der gelijke omvang aan. dat ze nog één meter van de voorgevels verwijderd zijn en dus ook voor de helft boven onze voortuintjes groeien, om nog maar niet te spreken van de enorme omvang die de wortels aan beginnen te nemen en al de voedingsstoflen uit onze tui nen halen. Op 14 april dus ruim één maand later heb ik gebeld waarom ik nog steeds geen antwoord op mijn schrijven gehad heb van 2 maart j.l Hierbij werd mij toegezegd dat het in behandeling was. maar intussen werd mij terloops mee gedeeld, dat enkele bewoners in onze straat en in de Julianalaan, die ten ein de raad zeil maar aan het zagen ge gaan waren, hiervoor een procesver baal zouden krijgen. Als.wij dan bedenken dat deze bomen de laatste 13 of 14 jaar hooguit 2 maal gesnoeid -zijn. en dat de bomen voor zover ik goed ingelicht ben in Leusden- Centrum ieder jaar gesnoeid worden, geeft dit mij wel te denken Op 15 april is er iemand bij mij wezen kij ken ol het werkelijk urgent was, en heeft aan mijn vrouw de toezegging ge daan het te zullen doorgeven Op 19 april wederom gebeld, en toen werd mij medegedeeld dat het nu niet meer de tijd was om bomen te snoei en. (wat begrijpelijk is) maar dit zou dan nu vroeg in het najaar gebeuren. Tevens zouden de belanghebbende hierover bericht ontvangen maar tot op heden 5 mei nog steeds geen reactie Misschien zijn dit bomen die weinig gesnoeid mogen worden, maar dan vraag ik mij af of deze bomen dan niet in het bos (oerwoud) thuis horen, en niet zoals nu in de bebouwde kom, want nu beginnen ze door de omvang een bron van ergernis voor de om wonenden te worden. Om nu nog even terug te komen op de procesverbalen die gemaakt of nog gemaakt zullen worden. Ik vraag mij namelijk af. of hier geen kwaad bloed mee gezet wordt Een mens mag n.l. geen eigen rechter spelen, en dit houdt dus ook in geen takken van een andermans bomen (lees gemeente) zagen. Maar als diezelfde takken bijna de slaapkamers ingroeien en men met goed fatsoen er niet meer behoorlijk onder door kan lopen, kan ik mij best indenken dat men op een gegeven mo ment deze takken deskundig of ondes kundig afzaagt, als uiteindelijk de ge meente in gebreke blijft Of is het soms onmacht door perso neelstekort, maar hoe zullen de bomen en struiken er dan over 10 of 15 jaar uitzien, die nu al zo rijkelijk gepoot worden bij onze Euro-woningen. Tot slot hoop ik dat de betrokken instan ties nog eens uitvoerig zullen beraad slagen over deze onsympathieke gang van zaken, en dat de overigens prach tige boompjes (lees bomen) op tijd en deskundig gesnoeid zullen worden A de Wild Kon Leusden (Zuid) Wilhelminalaan 16 ACHTERVELD - Ons Genoegen gaat op donderdag 27 mei voor de eerste keer naar de buitenbaan in Scherpen- zeel voor geweerschieten, nadat zij op donderdag 13 mei (vandaag) voor de laatste maal op de binnenbaan van Ons Gebouw zal schieten. De uitslagen van deze week waren: W Wittebrood 49 J. Voorburg Gzn 47 V Dort 47 J. v. Rossum 47 T. Daatselaar 45 H. Ruitenbeek 45 J. van Hamersveld 44 J. van Nimwegen 44 W. v d Kletersteeg 40 J. Pepping 40 Apello 38 JERDAG 13 MEI 1971 L LEUSDEN/ZUID - Vrijdagavond 7 mei j 1 hield de vereniging ,.Het Groene Kruis afd Leusden haar jaar vergadering in het Groene Kruisgebouw te Leusden/Z De vergadering werd met een harte lijk welkomstwoord geopend door de voorzitter, de heer D G Veldhuizen Hierna las de 2de sekretaresse. me vrouw M H. E. Wijngen-Reeders de notulen en het jaarverslag voor Een punt. dat uit het jaarverslag sprong, was de aanstelling van een tweede wijkverpleegster, nl zr M Laudy Zr. L v Kalkert kreeg een kompliment voor het verzette werk; maar liefst 1411 verpleegbezoeken werden afgelegd (Van de redaktie) ACHTERVELD- Op zaterdag 22 mei zal het kinderkoor uit Achterveld de operette ,,De Sneeuwkoning" op voeren. Deze uitvoering zal plaats vinden in Ons Gebouw te Achterveld, 's Avonds om kwart voor acht. Pro gramma's (tevens toegangsbewijs) zijn a f. 1,- te verkrijgen bij de leden van het kinderkoor of bij mevrouw Snel. Verjaegde Ruyterweg 56, Ach terveld Indien voorradig kan men op 22 mei 's avonds aan de zaal ook nog kaarten kopen. De penningmeester, de heer P de Lange meldde dat het slado f2 785,- bedroeg Dit bedrag werd toegevoegd aan de reserves, f 1583.- werd afge lost, zodat nog aan leningen een be drag van 135.736.- voldaan moet wor den. De heer de Lange merkte verder op. dat de verwachtingen van 1971 minder optimistisch waren De sub sidie van de gemeente, die het af gelopen jaar 1 9857.- had bedragen was voor 1971 nog onzeker. In verband hiermede berzocht de heer de Lange toestemming om kon tributie te verhogen, hetgeen door de vergadering goedgevonden werd. Aftredende kandidaten waren de he ren D G Veldhuizen en G. Stein, beiden stelden zich herkiesbaar Met algemene stemmen werden bei de heren weer gekozen. De trekking van de obligaties zag er als volgt uit Het bedrag van f 50.- viel op nr 6, de bedragen van f 100,- op de nrs. 138, 79. 88, 30, 44, 160 en 86. De vergadering werd besloten niet een tweetal boeiende films. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In tegenstel ling tot wat wij schreven in ons ver slag over de door de OVL georgani seerde auto-cross op Koninginnedag, is het aantal bezoekers voor dit fes tijn niet tien tot vijftienduizend ge weest. maar volgens officiële telling van de OVL zevenduizend Het ongeluk tijdens de autocross betrof geen kijker uit het publiek, maar een helpertje van de coureurs. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Vorige week don derdag reed de heer S. N uit Wouden berg met zijn personenauto vanaf de Leusdenbroekerweg de Arnhemseweg op en zag daarbij niet de fietser L. T uit Woudenberg, zodat deze doordeau to werd geschept De jongen werd licht gewond. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op dinsdag 4 mei vond op de Doornseweg een ongeval plaats, waarbij twee gewonden vielen te betreuren De heer H L. uit Amersfoort kwam met zijn rechter- wiel in een geul langs de weg terecht en verloor daardoor de macht over het stuur Hij belandde in een naast de weg gelegen greppel. Hij brak zijn pols en liep een heupfractuur op Zijn vrouw werd uit de wagen geslingerd en kreeg snijwonden en een hersen schudding Beiden zijn naar het zie kenhuis overgebracht. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Opdonder dag 6 mei kwamen twee jneisjes. die samen op de fiets zaten, door een onverwachte beweging op de linker- rijbaan van de Asschatterweg terecht De bestuurder van een personenauto, de heer G de G. uit Hoogland, kon de beide meisjes niet meer ontwijken Een botsing was het gevolg, die nog vrij goed afliep. De bestuurster van de fiets, mej A K uit Leusden werd licht ge wond, terwijl het vijfjarige ac'hterop zittende meisje L. P. uit Leusden met de schrik vrij kwam. Er was wel enige materiële schade. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Dat de middenstand van Leusden /c. vooruit kijkt, blijkt telkens weer, wanneer nieu we zaken worden geopend of bestaande worden verbouwd en vergroot. Vorige week donderdag avond was het de beurt aan het kappersbedrijf annex tabaks zaak van de heer W J. Schut aan de Hamersveldse weg. De heer Schut heeft zijn bedrijf aanmerkelijk vergroot, zo dat hij nu de beschikking heeft over drie aantrekkelijke verkoopruimten, een parfumeriezaak, een tabakszaak en een kapperszaak. Terecht hing die dag ook de vlag uit, toen burgemeester mr. A. H. v.d Post officieel het bedrijf van de heer Schut opende. Een bijzonderheid is, dat het kappersbedrijf van de heer Schut (die zijn klanten zelf onder het ,,mes" neemt) alleen maar volgens afspraak werkt. Dat is voor Leusden uniek. Het gevolg is, dat de lange wachttijden, die voordien steeds voor kwamen, nu verleden tijd zijn gewor den. Na afspraak wordt men op de af gesproken tijd direkt geholpen. De heet Schut en zijn echtgenote kunnen trots zijn op hun ..Drie - in - één - zaak". Bij de vele felecitaties voegen wij graag de onze Op de foto: de verbouwde zaak van de heer Schut aan de Hamersveldseweg. De hal met de gesloten en open lo ketten. De Raiffeisenbank Achterveld, het grootste—bankgebouw vin de gemeente Leusden.. de direktie de grote kluis met de safe-loketten, de zogenaamde machine kamer (waar de apparatuur voor de machinale verwerking van het geld verkeer staat opgesteld), een keuken met toiletten. Opdeboven-étage bevindt zich het archief, een vooriaadkamer. een keukentje en de bestuursk'amei waar het bestuur van de bank hun vergaderingen houden Al met al een funktionele indeling, waardoor het voor het personeel bij zonder prettig werken zalzrjn. Achter veld kan met de nieuwe Raiffeisen bank tevreden zijn. Want is het spreek woord niet: Iedere dorp of stad krijgt de bank die haar toekomt'.'" Op de foto: De opening van de bank. De heer P. v. d Hengel krijgt de sleu tel van het gebouw aangeboden en geeft in dank een fikse plak chocolade aan het meisje. brink, zes man werkzaam zijn. De Raiffeisenbank Achterveld is duide lijk op de groei van het dorp gebouwd, zodat men nu jaren vooruit kan. In dit verband is rekening gehouden met de twee uitbreidingsplannen van Ach terveld De bank gebouwd door het aanne mersbedrijf Van Nimwegen en Huppel- schoten te Achterveld, heeft in de hal twee gesloten en vier open loketten. Daarachter bevinden zich twee vrij gro te ruimten, het voorste gedeelte is bestemd voor de afwikkeling van de financiële zaken, het achterste gedeelte voor de administratieve verwerking Op de benedenverdieping bevinden zich verder een spreekkamer, de kamer van De bank heeft ruime afdelingen, waar het personeel de financiële en admi nistratieve zaken afwikkelt 'an de redaktie) LEUSDEN - Op Hemelvaartsdag zul- ii de KJB en de Instuif samen een andel-puzzeltocht organiseren, die morgens vanaf half vijf start bij Til te Leusden/Centrum, zodat et recht van dauwtrappen gespro- kan worden. De deelname staat •en voor iedereen vanaf 13 jaar. r zullen prijzen zijn voor drie leef- 'an de redaktie) CHTERVELD- Donderdag (vanavond) 1 acht uur begint in ons Gebouw Achterveld de officiële oprichtings- 'rgadering van de gymnastiekvereni- Dg Achterveld. Er zal een bestuur orden gekozen en verdere plannen 'rden besproken. Het voorlopige be- our rekent op de komst van ieder- die zich voor de vereniging hebben gegeven. Ook belangstellenden zijn In harte welkom. tijdscategorieen, te weten de groep van 13 tot en met 15 jaar, 16 jaar en ouder (jongeren) en gehuwden. Er kan gestart worden tussen half vijf en zes uur. De deelnemersbijdrage is ge steld op f 1,50. Na afloop kan. in dien u dit wenst, een ontbijt gebruikt worden. Voor f 1,50 kan men een kop soep, twee belegde broodjes en een kop koffie of thee nuttigen. Dit moet echter van tevoren bij de or ganisatoren worden opgegeven, vóór 19 mei a.s. Verplicht eten is er ech ter niet bij. De deelnemers zijn er vrij in. De prijsuitreiking is dezelf de dag om half acht in 't Ros Beyaart. Men kan zich opgeven op de volgende adressen: Ansfriduslaan 46, Hamers veldseweg 123 of 126, Asschatterweg 105, Hamersveldseweg 84, Lapeer- seweg 8 te Leusden/Centrum of Van Hardenbroek van Ammerstollaan 76 te Leusden/Zuid. AFSLUITING DEEL HEILIGENBERGER WEG (Van de redaktie) LEUSDEN - In aansluiting op ons uitvoerig bericht van vorige week wij zen wij onze lezers er nogmaals op. dat een deel van de Heiligerbergerweg tussen Driftakkerweg en het kruispunt Lockhorsterweg- Burg. de Beaufortweg voor alle verkeer zal worden afgeslp- ten op 17 mei a s Men hoopt op 27 mei de weg weer voor verkeer open te kunnen stellen ■Van de redaktie) ACHTERVELD - Vorige week vrij- l werd het nieuwe bankgebouw van Raiffeisenbank te Achterveld door ere-voorzitter van de Coöperatieve iffeisenbank en Landbouwvereniging hterveld, de heer P. v. d. Hengel icieel geopend. De talrijke geno den konden hierna een kijkje nemen het gebouw, nu het grootste bank- douw in de gemeente Leusden. Na af- ip van deze rondgang werd een re- atie gehouden in Ons Gebouw, waar onderdirekteur van de Centrale nkde heer C. P Niekerk en de architect M. J A van het woorcj voerden. Op zaterdag 15 zal de bank een kijkmiddag houden het publiek Men zal dan gecon- eerd worden met een zeer ruim m„ ïcht bankgebouw, waar momen met direkteur A W. van Zand-

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3