PORT Roda '46- nieuws Woningbouwgebied op vroeger heide-veld Goed handbal-weekend voor Impala-teams Fijne Zonnebloemtocht met „Alex van Wayenburg |itslagen li standen ooster I USDER KRANT ERKDIENSTEN Lockhorst- jiinioren- teams bijna kampioen Botsing 11 (ERDAG 13 MEI 1971 5 ''•I lij I rooster één wordt niet alleen fel fee begeerde punten gestreden met Inzet tiet Club kampioenschap, maar [om uit de degradatie-zone te blij- geraken. Neemt bij rooster 2 feegradatiespook geen deel aan de tj, in rooster 1 des te sterker, Pakers zullen dit seizoen afvloeien T rooster 2 U begrijpt de spanning Érijd die hierdoor ontstaan. (vorens u de standen van dit roo door te geven volgen hier de Lgen van de laatst gespeelde wed- Eén Ihman - Boogaard 0-1 iam - Harlaar 0-1 Iterd - Veenendaal V2-/ Imendal - Struiwig 1-0 fgdom - V Santen 0-1 jWeyden - V d Tang 0-1 it maakt de stand als volgt Gesp. Pnt Pre |Vd Weyden 19 14% 76 |V Santen 15 13% 90 ■Harlaar 16 11 69 ■Boogaard 17 10% 62 |DeJager 15 10 67 jLagorwey 16 9% 59 (Mosterd 17 9% 56 Struiwig 21 9% 45 IVeenendaal 22 9% 43 ■Zwart 14 9r 64 ■Bloemendal 17 8 47 ■V.d. Tang 23 8 35 IV Egdom 22 6% 30 Boschman 15 2 13 ■Schram 17 2 12 Totaal te spelen wedstrijden 28. dus ■aarten zijn wel geschud maar nog j verdeeld V Santen staat in per- ■age erg hoog en maakt dan ook pit moment de meeste kans op het kampioenschap We gaan er ech- van uit dat V d Wevden zijn huid r zal verkopen Onderaan zien we jfmendal met een hoger percenta- lan Struiwig en Veenendaal, in de fare zone prijken, u begrijpt wel Jhij met nog 4 en 5 wedstrijden lerstand die 1% punt wel eens zou lnen overbruggen De tijd zal het fen en wij houden u graag op de Dgte Informaties over onze schaak- [eniging kunt u inwinnen bij oa voorzitter de Heer H van Eg- T Populierenlaan 12, Leusden-C 103496-1370 LEUSDEN - Impala handbal nam af scheid van de veldcompetitie met enige goede tot zeer goede wedstrijden. Allereerst namen de dames junioren de handschoen op tegen Nederhorst, 'n ploeg meisjes die ui de zaalcompe- titie gepromoveerd waren. En gezien hun spel niet ten onrechte, want ze be wezen ook hier er wel wat van te kun nen De Impala meisjes, gehandicapt door de afwezigheid van hun aanvoer- door de afwezigheid vaji hunaanvoerd- ster Nel v.d. Boom, die overigens wel als toeschouwster aanwezig was, gaven ondanks alles toch prima tegenspel te zien In de stromende regen werd 'n zeer aanvaardbaar spelletje opge voerd, waarbij het gladde veld, en 'n spekgladde, zware bal hoge eisen stelden Het pleit dan ook beslist voor de meisjes dat men bereid was om tot het uiterste te gaan. Zodoende werd het 'n strijd die ondanks alles toch boeiend bleef, vooral omdat Im pala, die tot lang 'n achterstand had, verbeten bleef vechten voor 'n beter resultaat en tenslotte 'n zeer ver diend gelijk spel bevocht, wat 'n be loning was voor hun geweldige inspan ning Ruststand 1-2 voor Nederhorst. eind stand 2-2. Doelpunten van Ine v Roo- men en Regina v Eijden. terwijl keep- ster Ans v d Grootevheen grootse da den verrichtte, en haar doel prima verdedigde. De meisjes adspiranten die hier aan bod kwamen tegen Fidelitas uit Amersfoort, voerden op de hun bekende wijze, weer het zelfde spelletje op Rustig en goed verdedigen, via snelle en doordachte aanvallen tot scoren zien te komen, en zodoende de wedstrijd te controleren. Het lukte deze keer prima, en de eindstand van 5-0 voor impala is niet geflatteerd voor Fidelitas. Voor hetzelfde geld hadden er de dubbele cijfers ingezeten, doch verdedigend speelden ze bij Impala beter dan aan vallend. Opbouwend ging het leuk doch als het op afwerken aankwam schoot men tekort, ook al door het gladde veld en de zware bal. wat het voor deze klei nere meisjes extra moeilijk maakte Al met al toch 'n zeer goede afsluiting van het seizoen, waarin geen enkele nederlaag werd geleden. Doelpunten Willy Schoonderbeek 3 x Yvonne de Valk 2x. De heren senioren speelden veruit de mooiste wedstrijd van deze zon dag Tegen E. M M uit Hilversum werd zo'n vloeiend spelletje gespeeld, dat de tegenpartij er soms nauwelijks aan te pas kwam Men vond elkaar in de combinaties soms blindelings, ter- Uit de wedstrijd Impala - EMM. Henk Uneken scoort met een prach tige worp een van de vele doelpun ten van Impala. Foto Janus Visser. 'urn 16 mei JJSDEN/C H K 10 uur ds. de Groot, Apel doorn. 19 u Ds. Ter Steege, Overveen. R-K. Kerk. za 7 uur m m v. dames koor; zo. 7.30 uur, 9 uur Lat. Hoogmis, 11 uurdienst metsamen- zang, 16.30 uur USDEN/ZUID N.H.K.: 10 uur Ds. Sirag; 18.30 uur Ds. Eisenga, Leusden K Kerk: Huize Don Bosco, za 19 15 uur. zondag 10 uur Hoog- mis; 11.30 uur Uit de wedstrijd Impala - EMM. Een van de Impala-spelers scoort terwijl twee EMM-spelers machte loos toe moeten zien. Foto Janus Visser. - wijl het schieten goed verzorgd en gericht was Bij de tegenaanvallen stond 'n in blakende vorm verkerende Henk Reijnders in het doel. die er op spectaculaire wijze de onmogelijkste ballen uitdook Bij de enige penalty- van deze sportieve wedstrijd die Impa la tegen kreeg, stopte Reijnders deze met de voet, de terugspringende bal werd door 'n attente Impalaspeler op gepikt, razendsnel doorgespeeld en lag binnen enkele seconden achter de E.M.M. doelman m het net 'n Pracht doelpunt, zoals er velen te bewonderen waren Ook voor de heren 'n goede afsluiting van 'n seizoen dat weliswaar geen kampioenschap opleverde omdat slechts een ploeg sterker was, doch waarin wel vele goede wedstrijden gespeeld werden en in het geheel het spelpeil vooruit is gegaan, wat n goede basis is om het volgend jaar mee door te gaan Einduitslag- 16-3 voor Impala en doelpunten van Henk Snijders 6x en Ron Hartogsveld 3x Theo Prinsen 3x Henk Uneken 3x en Henny Eliveld lx De dames junioren spelen a s zon dag 16 mei nog 'n laatste wedstrijd en wel tegen amersfoort om 12 uur op het terrein aan de Bokkeduinen RODA 5 BEHOUDT KANS OP TITEL LEUSDEN - Zondag 9 mei - Door de 4-1 zege van RODA 5 op Quick 10 be houdt dit team oen kans op de kam pioenstitel Naast de kampioenschap pen van het eerste en vierde team. en de promotie van het tweede elftal naar een hogere klasse, door het berei ken van de 2e plaats, kan misschien alsnog een kampioenschap aan ROD^s- zegekar gebonden worden RODA 5 heeft de kompetitie beëindigd met 24 punten uit 16 wedstrijden, en dit is evenveel als KVVA uit Amersfoort Doch in de standenlijst van de Amers- foorters is opgenomen de gestaakte wedstrijd tegen Soest, zodat eerdaags de nog resterende twintig minuten van deze wedstrijd, met een 2-1 achter stand voor KVVA, uitgespeeld zal moe- tên worden De mogelijkheid bestaat dus dat RODA 5 een beslissingswed strijd moet spelen om uit te maken wie de sterkste is in de reserve 4e klas se F Tijdens de zondagmiddag op het Burg. Buiningpark gespeelde wedstrijd RODA 5 - Quick 10 zag het er aanvan kelijk lang niet rooskleurig uit voor de rood-zwarten. De Leusdenaren waren bijzonder slecht op dreef en moesten zelfs toezien hoe Quick met slechts tien spelers reeds verrassend na acht minuten voetbal de leiding nam 0-1 Ondanks het veldoverwicht behoefde Quickdoelman Van Loon zich niet al te druk te maken, daar de nauwkeurigheid bij vele RODA-schoten ver zoek was Daarentegen warén de Quickaanvallen, veelal via de behendige en snelle mid- voor Tuithof. des te gevaarlijker. Na rust kwamen voor RODA enkele ver se krachten, te weten Gert Osnabrug- ge en J Tonneman, in het veld En met sukses. In de 69e minuut gaf A Latu- mahina een voorzet die door Herman van Roomen werd benut 1-1. Negen minuten later wist Herman de Ridder zijn ploeg zelfs op 2-1 te brengen In de 82e minuut moest Quick-doelman Van Loon geblesseerd het veld verla ten, zodat RODA helemaal een num- merieke meerderheid verkreeg, door dat de gasten over geen invallers be schikten Herman van Roomen en Au gust Latumahina wisten tenslotte de stand te brengen op 4-1 RODA-doel- man Wim van Valkengoed wist in deze tweede helft een strafschop zelfs onbe- laten, door hoog over te schieten. RODA 3 (zat.)-VELUWSE BOYS 3 3-1 De eerste kompetitiewedstrijd van dit seizoen was eveneens tegen Veluwse Boys, en eindigde toen gelijk 4-4 Toen bleek reeds dat deze ploeg sterk aan vallend speelt, waardoor de Leusdena ren een gewaarschuwde ploeg was. En ook in deze wedstrijd bleek al snel dat hierin weinig verandering was geko men De eerste 15 minuten hadden de gasten duidelijk het initiatief, en wis ten dit ook in een doelpunt uit te druk ken 0-1 RODA wilde echter koste wat het kost het ongeslagen rekort van 1971 handhaven en deed er nog een schepje bovenop Dit werd Veluwse Boys wat te veel en RODA werd lang zaam maar zeker de sterkste op het middenveld Gert Vaarkamp wist nog net voordat de buitenspelval open ge zet werd met een pass Jelle Wierda te bereiken, die nietaarzeldedegelijk maker te scooren 1-1. Met deze stand brak de rust aan, hoewel Theo Heili gers in de allerlaatste minuut nog een schitterende boogbal losliet, die de keeper nog maar net kon bemachtigen In de tweede helft ontbrak het bij de gasten aan konditie en men trachtte met hard spel stand te houden. Echter te vergeefs. Een uitgekookte pass van Koos van Soeren werd door Gert Vaar kamp netjes in een doelpunt omge zet 2-1 De tegenstand was nu groten deels gebroken Helaas moest RODA- doelman Kuiter, na een botsing met een van zijn medespelers gewond het veld verlaten. Opnieuw was het tenslotte Gert Vaarkamp die wist te doelpunten en zodoende RODA aan een 3-1 over winning hielp VETERANEN IN HET VELD Na een lange rustperiode zullen zon dag a s de oude RODA-vedetten van stal worden gehaald, want de vetera- nenploeg zal die dag deelnemen, aan een door de voetbal- en atletiekver eniging VVOG te Harderwijk, georgani seerd toernooi Op zondag 16 mei a s zullen n 1 de voorronden plaatsvinden voor de zondagelftallen, terwijl dat daags te voren zal geschieden voor spe cifieke zaterdagelftallen Op Hemel vaartsdag zullen dan tenslotte de wed strijden plaatsvinden tussen de win naars van de poules van zater- en zondag om de le tot en met de 8e prijs Dat de veteranen van RODA hun beste beentje voor zullen moeten zetten, moge blijken uit het feit dat de wisselprijs in 1970 gewonnen werd door Sportklub LEUSDEN/ACHTERVELD - Vorige week woensdagmorgen vertrok vanaf de Eemkade te Amersfoort de ziekenboot van de Zonnebloem, de ,,Alex van Wayenburg" met o.m. zieken uit de gemeente Leusden aan boord, naar Harder wijk voor een fijne dagtocht. De gasten aan boord hebben bijzonder genoten. Bij wijze van uitzondering plaatsen we hierbij een verslag op rijm van één der passagiers op de Alex van Wayenburg, mevr. v.d. Hengel-Zwanenburg uit Achterveld. Op de foto: de laatste passagiers stappen aan boord in Amersfoort. MEDISCHE DIENSTEN Weekend 15-16 mei 1971. (Alleen voor spoedgevallen) USD EN foor de praktijken van de artsen loersema, Lantink en Den Toom al komend weekend waarnemen Dr. 'en Toom. Maria Stuartlaan 5, tel. 13490-18881 dienst van vrijdagavond 18.00 tot naapdagmorgen 8 00 uur), 'e wijkverpleging zal dit weekend lórden waargenomen door: Zr. Rosa, lamersveldseweg 57, Leusden-C., el. 03496-271. 'Morgens om een uur of achte Terwijl de zon ons tegenlachte Gingen de kneusjes van Achterveld, Leusden/Centrum en Zuid Gezamelijk met de Alex van Wayenburg uit Aan de Eemkade lag het schip gemeerd Door de vele hulp liep alles gesmeerd De mensen zochten een plaatsje goed En de reis begon met frisse moed ,,De Eem", rivier met één en al bocht Was voor velen een heerlijke tocht Sommigen hielden van het kaarten meer En deden dat dan ook keer op keer Door zon en vogels begeleid En lekker eten, uitgebreid Genoten allen, jong en oud En zij werden deze dag beslist niet koud Aan boord werd goed gekwinkeleerd maar niemand is er door bekeerd Jan Schouten had het grootste woord De oudheid heeft hem blijkbaar erg bekoord Wij. alle anderen geloofden het wel Die oude tijden maken geen rel Het Dolfinarium kwamen we tijdig in Daar ging het niet naar trainer's zin De Dolfijn zwom wel in een kring Maar wou niet springen door de ring Daarna werd gelest de dorst en zongen allen uit volle borst ,,Hoe zachtkens glijdt ons bootje Daar op het Veluws- meer De kapitein en heel het zootje Deinen kistig op en neer De golfjes kabbelen spelend Al tegen het bootje aan En ginds zien wij de torens van Harderwijk weer gaan" 's Avonds in Amersfoort weer gekeerd Werd het schip aan de kade gemeerd Door muziek heel feestelijk ingehaald En vele auto's weer afgehaald We reden zo op huis weer aan Terug naar ons dagelijks bestaan Mevrouw Kerkhof, mevrouw Snel Voor jullie vele werk dank je wel Ook de andere hulp uit Achterveld, Leusden/Centrum en Zuid Hiermede onze hulde geuit Voor aanpakken zijt gij niet bang Daarom een yell: zij leve lang mevr C A v. d. Hengel - Zwanenburg Asschatterweg 74, Achterveld. Genemuiden Het toernooi zal op het sportkomplex De Stadsdennen te Har derwijk plaatsvinden en wel tussen 10.00 uur 's morgens en 4.00 uur 's middags TREKKING RODA-LOTERIJ Op woensdag 28 april vond de tussen tijdse trekking van de onder het mot to RODA THUIS IN EEN EIGEN HUIS. georganiseerde loterij plaats Te Amersfoort en wel op het notariskan toor mr Van Schaik werd ditmaal ge trokken lotnummer 433. De reeds ge trokken nummers blijven meespelen gedurende de gehele loterij, zodat zelfs op dit nummer in oktober a s de laat ste trekkingsmaand. de hoofdprijs een V W.-Kever kan vallen LEUSDEN - De jeugd van Lockhorst heeft dit jaar een goede kans dat beide teams kampioen worden. Gestimuleerd, door het goed coachen van mevr Dijk- graaf-v. d Heide zijn de junioren bij zonder goed op dreef. Ook het le team van de zaterdag- competitie heeft het kampioenschap voor het grijpen Helaas heeft het 2e team z'n eerste nederlaag moeten in casseren Dapper hebben ze toch ge streden. lang hebben ze ook stand we ten te houden, de uitslag van de mixed- dubbel van 16-18. 5-7 is daar wel een bewijs van Voor de zondag teams ziet het er somber uit Beide teams hebben weer verloren Uitslagen: Zaterdag: Culemborg - Lockhorst A 1-4 Soest - Lockhorst B 4-1 Jeugd Gooiland - Lockhorst C 1-4 Lockhorst D - Bosheim 5-0 Zondag. Adventage - Lockhorst A 5-3 Lockhorst B - Maarn 2-6 (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De heer G. v. L uit Leusden wilde woensdag 5 mei op de Arnhemseweg linksafslaan, toen de achter hem rijdende personenauto, bestuurd door K W uit Woudenberg van achteren tegen hem opbotste Materiële schade was het gevolg HAMBURG - De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn 13 16 21 22 35 40. Reserve getal: 47. Olympianummer 2461. Groot Achterveld" uitgevoerd wor den De gronden waren verkocht waar de sloten niet! Aan de zuidzijde van het heidegebied stond de wagenmakerij van Koendraad de Draaier Deze wagen maker repareerde alles met piek- stok en handwing In begin 1800 huurde Theunis Greef- horst, schoolmeester in Stoutenburg, van de boer van ..Groot Achterveld" Wouter van Zandbrink, een stukje hei develd, van ruim 300 roeden, dat grens de aan de grond van notaris Jan van den Hengel Fredenk Wesseling huurde eveneens een stuk heideveld vanW. van Zandbrink Jan van den Hengel gas les in een klein en benauwd hokje van het pand waar nu de fam Van Putten woont In dit kleine hokje was ook nog een broodbakkerij gevestigd! Jaap Schouten. 14 jaar. Hessenweg 317. Achterveld In 1892 kocht Gerrit van Bekkum van de toenmalige bewoner W van Zand brink dit huis In 1910 kwam er een winkeltje in beelden, rozenkransen en bidprentjes. ACHTERVELD - Tussen boerderij ,,De Heibloem" waar nu de fam. H smit woont, 't oude kostershuis, 't Hoekje, de .Gouden Ploeg", waar nu de fam. B. Grotenhuis-Kerkhof woont, en het afgebroken daggeldershuisje van Piet Coenen, lag een uitgestrekt heide veld, dat aan de hoeve .Groot Ach terveld" toebehoorde Het was eenar- moedig stuk land waar schapen graas den Deze verkregen het water uit een kleine kreek waar nu ongeveer het huis ,,De Hofslot" van de fam. J. van Dijk- Steenbeek staat. Later gingen deze ge bieden over in erfpacht aan het R. K - kerkbestuur van de parochie Sint Jo seph. De begraafplaats werd in 1818 aan gelegd Pater Paulus Hundertmarck had daggelders aangenomen die voor f2,50 een roggebrood van 12 pond (dit werd graag aangenomen vanwege de armoede e d j per week. de taaie grond bewerk ten. In de gracht rond het kerkhof zat veel vis zodat men hieruit menig visje J haalde Het westelijk gebied werd ,,Het Veld genoemd Piet Hofslot liet er enkele huisjes bouwen (de Gouden Ploeg" werd vlak voor de tweede we reldoorlog gebouwdf) Door .HetVeld' liep een zandweg tot het noordwestpunt dat een smal pad werd met een sloot ernaast Hierna volgde het huis van Willem Kuier Willem had zeer veel fantasie van welke hij veel gebruik maakte door er lustig op los te fanta seren Het rioolwater van Achterveld kwam uit waar nu smit Brinkhof woont Dit is het beginpunt van de Haarbeek In deze beek werd ook nog alle huis vuil gedeponeerd zodat het een vieze en stinkende beek werd De Haarbeek mondde via het Jannendorp enEmelaar in de Barneveldse beek uit. Rond 1940 lagen er 300 doden voor het kerkhof om te worden getrans porteerd naar de Duitse militaire kerk hoven Een bezienswaardigheid is dat de bomen bij de ingang van het kerkhol in het ijzeren hek zijn gegroeid De schouwplicht (het schoonmaken der sloten) moest tot 1940 door dé boer van

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5