ZWEMMEN IN DE VIJVER Impala heeft grote financiële zorgen SPORT L.t.v. Lockhorst IK ZOEK DE VROUW LEUSDER KRANT Feuilleton door Henk van Heeswijk Kappie en het verlaten eilan WOENSDAG 19 MEI 1971 4 „Hou nou es op. Ik vind er niets aan Wie doet nu zoiets En dan nog pre cies beschrijven, hoe ik m'n haar had zitten. Iedereen in de stad zal mij her kennen als degene, die op die adverten tie slaat. Mag zoiets nou? Zo'n adver tentie neem je toch zo maar niet op? Ik neem het niet. Ik maak er werk van. Ik wil wel eens zien, of iemand mij zo maar voor schut mag zetten voor de he le stad. „Ach Jannie, schei alsjeblieft uit, want je rijgt een regiment onzin aan elkan der. Je bent een blauwe maandag in Winterswijk; wie kent jou? Nou Je colle ga's en je peuters in de klas. De eerste morgen heb je een aantal moeders en een paar vaders gezien en daarna mis schien incidenteel nog een paar Als je nu iedere dag je haar zo had, maar in de klas heb je het altijd anders zitten Heb je mensenkennis? Zal ik ie es wat zeggenDe mensen lezen vauuaag die advertentie, vinden ze interessant en gaan daarna over tot de orde van de dag. Negen en negentig van de honderd 2ijn vijf minuten later de hele adverten tie vergeten lkik ga een wedden schap met je aan. Luister je? Je luis tert niet eens naar me... Ze boog zich voorover en pakte het meisje bij de schouders. „Hoor je me? Straks gaan we beneden koffie drinken. Iedereen is thuis Wedden, dat ze nergens erg in heb ben? Een doos sigaretten of nee, dat is veel te weinig. Een doos lekkere bon bons. Als ze beneden op die advertentie reagerenals ze vermoeden, dat jij het bent.. dan heb ik die doos ver speeld. Zeggen ze niets daarover, dan ben jij de*pfca.ng. En krijg ik de doos. Afgesproken? Moet je es opletten, dat jij 'm verliest!" Jannie dacht opnieuw na. Er zal wel wat in die redenering Inderdaad kenden nog maar weinig stedelingen haar.; Een goeie maand werkte ze hier. „Denk je, dat niemand me zal herken nen? Als lk morgenochtend naar school loop? En de collega's?" Ans schudde lachtend haar hoofd. „Wat verbeeld je je eigenlijk? Juf Jan nie Emussen. Eén van de vele duizenden ingezetenden van Winterswijk. Je telt nauwelijks mee, net zo min als ik. Je haalt Je baarlijke onzin in je hoofd. Op z'n hoogst zullen één of twee Jongens die Je toevallig zien lopen, denken CAit, dat grietje zou de gezochte vrouw van die advertentie kunnen zijn. Punt. Meer niet En dan ben jij al een stuk verder gelopen, Flauwekul. Alle men senik wou dat ie mij op het oog had. Ik schreef meteen vanavond een brief aan nummer 700 De Burgemeester Bosmanstraat is zover hier niet van daan Ik postte hem meteen als ik hem klaar had, reken maar! Maar vertel eens wat over die jongen. Is-ie knap?" „Weet ik 't. Een slome sufferd ls-ie. Van Amersfoort tot Apeldoorn heeft-ie tegenover me gezeten. Er zat niemand anders in de coupé. Vlak bij Apeldoorn pakte-ie m'n tas uit het rek en toen zei hij een paar woorden." „Wat zei hij dan? Dat je haar zo leuk zat?" Jannie keek haar woedend aan. „Wil Je me nijdig hebben?" Nou? Dat is toch zo? Zo'n krans om je hoofd staat hartst. ontzettend leuk. Besef je dat zelf wel? Het geeft je iets naïefs." Jannie gromde enkel „Maar Jannie, ik meen het' Weet je wel, dat je best jezelf kunt tonen? Je bent een knap grietje, dat is een feit Dat heeft die jongen natuurlijk ook gezien. „HIJ is weg van je." „Nou, laat-ie dan weg blijven „O, Jannie, wat ben je obstinaat! Die jongen is dolverliefd op je geworden „O, Ans, alsjeblieftis het al niet erg genoeg?" De ander zuchtte diep „Er is met jou niet te praten. Ik ben gewoon jaloers op je, hoor je?" En toen, wat rusti ger. „Toe nou, Jannie, beschrijf hem eens. Hoe zag-ie er uit?". „O knap was-ie wel," gaf de ander schoorvoetend toe. „Maar een dooie diender. Hij zei geen boe of ba." „Alle mannen zijn niet hetzelfde. Reed ie door in Apeldoorn? Daar stapte je toch pver, niet?" „Hij zei, dat-ie met de bus moest". „Dan woont hij in de buurt van Apel doorn. Je moet hem natuurlijk terug schrijven." „Ik ben daar gek. „Wil je niet met 'm kennis maken?" „Ik niet. Wat kan mij dat jong sche len!" Van beneden kwam een stem: „Komen jullie koffie drinken?" „Joe!" riep Ans. En toen tot haar vriendin: „Doen we de weiidP-n&nhaQ. nog?" Langzaam kwam er een glimlach over haar gezicht „Vooruit. Afgesproken Alleen, ik hoop maar, dat ik'm verlies" „Ik ook," meesmuilde Ans. "Ik ben gek op bonbons" *HOOFDSTUK 7 Drie dagen voelde Wim Doggenaar zich ellendig. Hij dacht de de hele dag aan het meisje in de trein. Achteraf be keken vond hij de advertentie idioot. Ze is er vast kwaad om geworden als ze hem gelezen heeft. Tien tegen één, dat ze heel ergens anders woont. Nee, die zal ik wel nooit meer ontmoeten. Maar toch.Ze had gezegd: Een goed uurtje moest ze nog reizen. Hij had het in het spoorboekje nagekeken 20.38 kwam de trein aan en 20 49 ging de die sel naar Winterswijk. Die kwam 21.58 in Winterswijk aan. Dat klopte als een biis, want dat was ruim een uurtje. Er zat een redelijke kans in, dat ze richting Winterswijk was verder gereisd En die juffrouw van de krant had ver teld, dat het blad in vrijwel ieder gezin gelezen werd. Als ze daar woonde, of naaste omgeving, moest ze zijnadverten tie zien. Dat kon toch niet missen? Elke middag keek hij het eerst naar zijn post, die stevast naast zijn bord lag in de hulskamer. Maar een brief van de onbekende vrouw" was er niet bij. Vrijdagsavonds was hij in dubio. zal ik naar huis gaan of hier blijven? Als lk nu eens vroeg naar Apeldoorn ga en ik wacht enkele diesels uit Winterswijk af. Ach, een kans op duizend, dat ze weer in de trein zit. Nee, ik heb geen zin om naar de Koog te gaan. Ik blijf in Wiebscha. Een beetje studeren. Daar is de laatste tijd niet veel van gekomen. Maar zaterdagsmorgens, toen hij nog in bed lag, werd er op zijn deur ge klopt. „Post voor U meneer Doggenaar," klonk de stem van zijn hospita. „Schuift U maar onder de deur," antwoordde hij, een tikje slaperig. Ongeïnteresseerd keek hij naar de twee brieven, die plotseling zichtbaar werden op de mat voor de deur Eén gele, zal wel reclame zijn. En een wit te. Die kon van thuis zijn, maar ook van Gelijk sprong hij uit bed en nam een duik naar de twee brieven. De gele was afkomstig van de bureau van de Nieuwe Winterswijksche Courant- een grote en velop, waarin natuurlijk nog een brief zat. Hij was ineens klaar wakker. Zenuw achtig scheurde hij de envelop los en... een gesloten witte brief kwam er uit. Nieuwsgierig keek hij naar het adres: Nummer 700, bureau Nieuwe Winters- wijkse Courant. En de afzender? De achterkant was blanco. Als het maar geen mop was Haastig probeerde hij de goed dichtge plakte envelop los te maken. Toen het niet gauw genoeg naar zijn zin ging, scheurde hij de hele omslag stuk en nam het vellebe papier er uit, dat er inzat. Gespannen vouwde hij het briefje open en las: „Geachte onbekende reisgenoot, Hierbij de oplossing van uw puz zel: „Ik zoek de vrouw,,. Die vrouw is intussen gevonaèn, na melijk ondergetekende, Ans Sie- bels, onderwijzeres in Winters wijk Aangenaam M'n adres vindt U onderaan deze brief, maar ik laat U door mijn zeven broers door elkaar rammelen, als U het waagt hierheen te komen. Het aares is alleen hestema voor schruteiijKe antwoord En geen advertenties meer; de krant hier komt zonder die van U wel vol. Zo meneer, nu is gevonden wat y U zocht. Zegt U het maar. Wat wilt U van me? Als U een kantoor- atelier- of wat voor baantje voor me heeft, zeg ik bij voorbaat: merci. Ik leer kinderen de eerste beginselen der wijsheid, van het abc tot en met de tafel van tien. En wat daar tussen ligt. Wilt U langs deze zeer ongebruikelijke weg nader kennis met mij maken. Dan wacht ik gaarne Uw voorstel len af. Voorwaarden- niet in Win terswijk of onmiddellijke omge ving, niet 's avonds, bij voor keur op een zaterdag of zondag. Geen idiote herkenningstekens en zovoort. Met gevoelens van hoogachting... Ans Siebels" Willems eerste reaktie was: Ze heeft de advertentie gelezen Het was een Schot in de roos. Jippie! Maar gelijk zakte zijn enthousiasme weer. Het was nogal een op spottende toon geschreven epistel Nam ze hem serieus9 Of hadden ze zich met z'n allen ver kneukeld over zijn advertentie? In de trein leek ze heel niet zo'n humoristisch type, eerder veel rustiger. Zo, dus zeis onderwijzeres. Ja, eerlijk gezegd, zag ze er wel een beetje naar uit. Hoe oud zou ze zijn? Leeftijd schatten had hij nooit gekend... Laat ik me er niet aan wagen. Nou, meteen maar schrijven. Lam, dat het zaterdag is. ik kan die brief vandaag wel posten, maar die komt op z'n vroegst maandagavond of dindsdagmorgen op de plaats van bestemming. Ik kan hem na tuurlijk vandaag of morgen zelf naar Win terswijk brengen, maar dan loop ik de kans een pak slaag te krijgen van die broers, 't Zal wel een mop zijn zeven broers. Hoewelhet was natuurlijk mogelijk. Hij kleedde zich aan en begon een ant woord te schrijven. Hoe zou hij af-_ spreken? Ze wilde het liefst zaterdag of zondag. Een hele week wachten. Nu ja, vooruit. Voor hij antwoord terug had, was de week al half om. Drie keer verscheurde hij een half afgemaakte brief de vierde was ook niet helemaal naar zijn zin, doch wat moest hij allemaal schrijven? In de loop van de morgen postte hij zijn brief. Zie je wel? Eerste lichting maandagmorgen half zeven. Expres weg zenden was te gek. Ze schrok er mis schien van en dat wilde hij niet In arren moede ging hij 's middags toch naar huis Op het apeldoornse per ron keek hij naar de mensen, die uit de diesel kwamen, 't Zou wel toevallig zijn. als zij er ook in zat. Op de terugreis had hij dezelfde trein genomen als een week geleden. Evenwel ook zonder resultaat. Juffrouw Ans Siebels moest ditmaal ze- of ze er woonde. In Winterswijk Mis schien was ze een weekeind naar fa milie geweest. Woensdagsmorgens had hij al bericht terug. Dolblij las hij het antwoord van Ans Siebels. Gelukkig.. ..hij slaakte een zucht van verlichting, ze accepteerde zijn uitnodiging: zaterdagmiddag kwart voor drie in het restaurant recht tegen over de stationsuitgang van Apeldoorn. Ze schreef voorts: „Ukunt op me rekenen meneer Doggenaar. Of ik m'n haar dit maal in een opvallende krans om het hoofd" heb, kan ik u niet beloven In ieder geval draag ik een donkergroen mantel pakje, gemakkelijk dus te herkennen. Enfin, u hebt me al eens gezien, dus dat zal geen probleem opleveren Zaterdagmorgen in Apeldoorn. Zullen we een denderend leuke dag van maken. Eens kijken: natuurlijk gaan we eerst er gens thee drinken. Daarna een wandelin getje. Misschien wil ze ook wat winkels kijken in de stad Daarna eten we ergens, waar het niet te druk is. Endaarna Nu ja, er moet ook wat geïmproviseerd wor den. Alle mensen, dat ze m'n advertentie gelezen heeftgewoon een wonder. En zaterdag wordt de mooiste dag van m'n leven, want dan zal ik dat schattige kind opnieuw ontmoeten. Ze was me vast niet vergeten. Op de eenofanderenamierheb ik toch indruk op haar gemaakt, anders had ze me niet geschreven. Ben ik even een geluksvogel met die knappe Ans? Helaas, het noodlot wilde, dat Willem Doggenaar die zaterdag niet naar Apel doorn zou gaan om de vlotte Ans Siebels te ontmoeten. Zo gaat het wel vaker in het leven; we maken regimenten plannen, maar opeens komt er een kink inde kabel en gaat er heel wat niet door en blijft alleen veel teleurstelling over. Diezelfde woensdagmiddag fietste Wil lem Doggenaar naar de Breedstraat, de tweede weinkestraat, die nu van een nieuw wegdek werd voorzien. Maandag waren zijn mensen er mee begonnen en toen hij woensdag middags kwam kijken, vond hij het resultaat zeer bevredigend. En die Brom was een uitstekende straatmaker, die verstond z'n vak. Wiebscha bofte met zo'n kundige arbeider. En hij eveneens. Kees, de duvelstoejager, de 17-jarige „leerling", kwam de straat inrijden, ge zeten op de kipkar, die voor allte moge lijke en onmogelijke karweitjes werd ge bruikt. Deze kipkar was Willem van de eerste dag af al een doorn in het oog. „Hoort in een museum thuis," was zijn eerste reaktie geweest. Welke gemeen ten, die zechzelf respecteert, maakt nog gebruik van zo'n vervoermiddel! Overal waren auto's, evenwel niet alzo ïnWieb- sch. Daar waren ook nog twee oude belgse werkpaarden in gemeentedienst. Eén voor de vuilniskar, die gebruikt werd in de buitenwijken en verder voor het rijden van zand en grond. De ander trok de kipkar, die sinds men met de straat- makerij was gestart, werd gebruikt voor het aanvoeren van nieuwe stenen van het terrein naast de gemeenteschuur naar het centrum. Sjok, sjok, daar kwam Betty, de oude Belg aan. Kees die vanuit de verte ge zien had, dat meneer Doggenaar bij het werk stond, was voor in de straat schie lijk van de wagen gesprongen en liep er nu naast, zoals het voorschrift luidde. Hij moest maar weer eens een keer met mevrouw de wethouder gaan praten, dacht Willem nadenkend naar de naderen de wagen kijkend. Een balletje opgooien voor een nieuwe. Liefst een vrachtauto. Voorhistorische toestanden bestonden nog hier. Kees riep: „Heu!" tegen de Belg en deze stond gelaten stil. Hij rook even aan de jas van opzichter Doggenaar, die het dier rustig op de hals kopte. Jouw schuld is het niet, dier, maar je past niet meer in het beeld van deze tijd. „Laat ze daar maar zakken Kees!" riep Brom. „Wachteen metertje terug Willem keek half geinteresserd naar de straatmaker. Mooi vlak werk, een genot om naar te kijken. Op hetzelfde ogenblik gebeurde het. Misschien had de houten plug, die de kiep vasthield, niet stevig genoeg tussen de ijzeren ring gezeten. In ieder geval schoot de kiep achterover op het zelfde ogenblik, dat Kees de Belg wilde dwin gen een paar stappen achteruit te gaan Willem probeerde nog opzij te sprin gen, maar door de stroom stenen, die uit de omhoog geklapte kiep schoot struikelde hij en kreeg nagenoeg de hele lading over zich. Hij voelde een hevige pijn inzijnrechterbeen. Eenvloek lag op zijn lippen, toch wist hij zich te beheersen. In enkele sekonden gebeurden er tal van dingen. Brom sprong overeind en probeerde zijn chef nog onder de stroom klinkers weg te trekken. Kees schrok, toen de kiep los schoot, maar hield zijn positieven bij elkaar en trok de Belg w« positieven bij elkaar en trok de Belg weer naar voren, zodat het laatste deel vand< stenen op de straat terecht kwam. Eea derde arbeider begon meteen de stenei] van het lichaam van Doggenaar af te ha len, geholpen door een voorbijganger, die het ongeluk ook gezien_had. Willem Doggenaar was flauw van a pijn, doch hield zijn positieven bij elkaar Brom riep naar de jongen: „Bel een dok] terginds in de winkel. Vooruit: Intussen kwamen meer handen helpej de stenen te slechten. Willem beet zijj lippen kapot van de pijn, maarprobeera zich in te houden, hoewel hij wel kot brullen. Zo'n stommeling, dacht hij ogenblik. Langzaam zakte zijn bewustzijn wef Het leek, alsof een waas voor zijn ge zicht kwam. En de pijn werd ook draag lijker. Hij herinnerde zich nog dat ïemaö over hem heen boog en zijn jas uittrok Een ander tilde zijn hoofd op en legd er iets zachts onder. Toen werd alle zwart om hem heen. Pas in het ziekenhuis kwam hij wee bij kennis. Onmiddellijk voelde hij de pij in zijn been. O ja, die lading stenen wi op hem terecht gekomen. Dat had nu met zo'n stuk antiek vervoermiddel Waren ze nu klaar? Waar lag hij ergens' Dit leek wel een ziekenhuis. Zou het er; zijn? Hij draaide zijn hoofd om. Een zust» glimlachte even. „Wakker, meneer: Willem slaakte een diepe zucht. „Je zo het zo kunnen noemen. Is er nog wat hef aan me gebleven? „Maakt u maar geen zorg. Het is he? erg meegevallen. Een kwestie van gedul en rust." wordt vervolg Het fornuis schoof, alsof het door een onzichtbare hand werd bediend, over het dek j?n bleef tenslotte tegen het hok van Signor Rivaldi en de anderen keken van- uit hun ooghoeken toe, terwijl ze zacht jammerden „Spookgeesten!" herhaal de Signor Rivaldi maar steeds. „Ja, het spookt!" gilde de maat. „Ik wist het al lang! Op het eiland en hier ook!" „Spokie!" riep Ah Sing met rollende ogen en hij holde weg Tot overmaat van ramp kwam de mees ter met een van angst vertrokken ge zicht het dek ophollen „Er is iets met de machines!" riep hij. „Alles werkt en slaat kapot, terwijl ik niets doe' l blijft niets van over! Het lijkt wel c' twintig mannen beneden bezig zijn' „Twintig spoken!" riep de maat lugubere toon „Twintig spookgeesten! Hetscheepvaü tuig is vol met spookgeesten!" jammei de Signor Rivaldi. Het gevolg daarvan is, dat Impala nu tot over de oren in de schuld zit, zon der enig direct uitzicht op verbetering. Overeenkomstig art. 8 van de statuten is het bestuur verplicht voor 31 maart een jaarvergadering te beleggen. De onderhandelingen met de ge meente hebben er reeds twee maal toe geleid, de reeds vastgestelde vergade ring te beleggen. De onderhandelingen met de gemeen te hebben er reeds twee maal toe ge leid, de reeds vastgestelde vergade ring af te bellen. Met ht oog op de onzekerheid, wat de leden omtrent de begroting zou kunnen worden verteld, heeft het bestuur gemeend nogmaals tot uitstel te moeten overgaan nu zelfs tot september of oktober. Van bestuurszijde tracht men er al les aan te doen, om zo mogelijk voor het aanstaande seizoen een gunstige be slissing te verkrijgen, zodat zij dan zon der zorgen weer aan de slag kunnen gaan, aldus vernemen wij van het be stuur vn Impala. LEUSDEN - Zaterdag j.l. Doordat het zwembad nog niet geopend is zoch ten tientallen kinderen hun verkoeling elders, velen namen een verfrissende duik in de nieuwe vijvers rond het gloednieuwe Pon-Centrum. Maar van af morgen (Hemelvaartsdag) zal een ieder weer volop kunnen zwemmen en spartelen in het gerepareerde Leusder Zwembad. Foto Janus Visser. Dit is, zo vernemen wij, ook het ge val met Impala, de vereniging, die zich in onze gemeente richt op gymnastiek, turnen, handbal en volleybal. Zonder een beroep te kunnen doen op toto, op halen van kranten, oud ijzer of iets dergelijks, omdat dit reeds geruime tijd door anderen, die men niet in de wielen wil rijden, gebeurt, blijft er ten- slotz alleen de overheid over. Elders ontvangen de verenigingen van gemeentewege subsidie, waarop ook Impala een beroep heeft gedaan, toen ht niet langer ging. Helaas heeft door omstandigheden, welke buiten de beoordeling van het bestuur van Impa la liggen, een beroep op de gemeente lijke overheid nog niet geleid tot nig resultaat. lü.f mmiwmrJk Week-end 22-23 mei 1971 (Alleen voor spoedgevallen). LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom zal komend week-end waarnemen: dr Boersema, Juliana weg 5, Achterveld, tel. 03425-222. (Dienst van vrijdag avond 18 00 tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging wordt komend weekend waargenomen door zrLaudy, Kon. Julianalaan 26, Leusden/Zuid, tel 03490-10628. LEUSDEN/CENTRUM - Het is niet eenvoudig een sport - en dan nog spe ciaal een gymnastiekvereniging finan cieel draaiende te houden zonder hulp van buitenaf. Veel vereniging, die ernaar streven hun leden, en dan doelen wij hier speciaal op de jeugd, een ver antwoorde mentale en lichamelijke ont wikkeling mede te geven, lijden hieraan. DIERENARTS LEUSDEN Mevr. Tijmensen, Van Boetzelaar v. Oosterhoutlaan 40, Leusden/Zuid,,j tel. 03490-10761. Het eerste zaterdag team van Lock horst behaalde zaterdag j.l. het kam pioenschap. Op de foto: Mevr. Rek kers, de heren Noordhof sr. en jr. en Mevr. v. Keulen. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Het zaterdagmiddag A team van L.T V. Lockhorst heeft het kampioenschap behaald. Hierdoor gaat dit team volgend jaar in de le klasse spelen. Ook het jeugd team D gaat het 't volgend jaar een klasse hoger pro beren' Een heel mooie prestatie. Het zaterdagmiddag B team heeft ook weer gewonnen. Helaas kwam dit team net 1 punt te kort om te promoveren Zij moeten met een tweede plaats genoe gen nemen. Hiermee is voor de senio ren dit jaar de competitie voorbij daar er maar een halve comp. werd ge speeld in een pool van 6 Zij kunnen nu gaan trainen voorde tournooien. An ders is dit bij de zondag teams; deze spelen gewoon een hele comp. Helaas dit jaar zonder kans Uitslagen: Zaterdag: Lockhorst A - de Meent 3-2 kampioen Het junioren-team van Lockhorst. Foto Janus Visser. Breukelen C - Lockhorst B 1-4 Jeugd- Lockhorst C - Doorn 1-4 't Laer - Lockhorst D 1-4 kampioen Zondag: Lockhorst A - N.W T L 2-6 Wageningen Lockhorst B 7-1

Leusder Krant | 1971 | | pagina 4