Plaats gymnastiek zaal in Leusden/Zuid tiu vastgesteld Ruil beurs voor jong en oud EERSTE BEWONERS TREKKEN IN BEJAARDENWONINGEN VAN „GEERTRUIDESHOF" !r „IN ONRENDABELE GEBIEDEN MOET MEN BEZORGERS OP HANDEN DRAGEN /c.:.il - wee weken voorwaardelijk a dronken achter stuur Bromfiets gestolen Soli oil wtegels ontvreemd Gevonden en verloren Bouwstaking in Achterveld Melkboer Cor Horst: Buurtweg heeft nieuwe melkman DONDERDAG 27 MEI 1971 3 De plaats, waar het gymnastieklokaal voor Leusden/Zuid is gesitueerd. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Nadat er enige beroering was ontstaan in .eusden/Zuid rond de plaats, waar het nieuwe gymnastieklokaal oor deze dorpskern zou komen (er was sprake van, dat de zaal aast de speeltuin zou komen), is de gemeente koortsachtig an het werk geweest, om een definitieve plaats vast te stellen in daarmee de gemoederen te sussen. Die plaats is gevonden. )e bewoners van Leusden/Zuid, die door de plaats nauw erbij raren betrokken, hebben inmiddels bericht gehad, dat er geen mkele reden meer is om ongerust te zijn. De gymnastiekzaal tal worden gebouwd op een terrein aan de Prinses Margrietlaan, ip een stuk grond, waar nu nog de ganzen rondwaggelen. Bij- ïd een situatietekening. Wanneer met de bouw van deze zaal worden begonnen, is nog niet bekend. Eén en ander zal uiter- rd nog eerst in de raad moeten komen, alvorens een defini- Seve planning kan worden opgesteld. De verwachting is (mede undat door verschillende instanties reeds een prioriteit aan de uw was gegeven), dat het geen kwestie van jaren meer zal zijn. UT- Xj /eissc/e/i jecüe J? - 3es/f&oc(f AeAot/rv/ny en yeyerenj Gren j rt?n Aef /a4rn J 3y*o/>o'ere c/oc/e/oc/en (■om. LoiiKdcii. BENAMING Bestemmingsplan Leusden- Zuid ged (gymnastiekzaal) TEK NR 71-01-69 SCHAAL 1 1000 GECONTfi DATUM |2-4-71 GETEK pp BEST NR DE GEM ARCHITEKT; ;;k ee: 3~ïH0EVEL AKEN/LEUSDEN - Op 24 •ril j.l. trof de politie langs de berm d de weg een automobilist aan, die rsuft achter het stuur van zijn auto lt. De politiemensen roken onmid- 1lhjk een sterke alcoholgeur en de an, de veertigjarige belastingcon- plent E.E. uit Hoevelaken, moest zich in een bloedproef onderwerpen, j, Het resultaat daarvan kwam aan de de tijdens de zitting van de Utrecht- politierechter, mr K S Bieger, die - de stukken kon meedelen, dat er in J0 t bloed van de Hoevelaker 2,15 pro ille alcohol was aangetroffen En dat wees op een hoog alcohol- brüik, zo constateerde politierech- die niet veel geloofde van het rhaal van de verdachte. E had na- nlijk verteld de middag van die dag een café te hebben doorgebracht daar acht biertjes te hebben ge- onken Omstreeks 5 uur zou hij het café bben verlaten en hoe hij daar in die rm terecht was gekomen, daarvan n hij zich niets herinneren. -De politie" aldus mr Bieger, ,,trof 2}n omstreeks half tien. Dat is een ar uur later Dan kon u nooit zo'n og promillage alcohol meer in uw oed hebben gehad. U bent zeker die tijd tussen vijf uur en half tien g in een ander café geweest" Verdachte hield vol het allemaal niet 5er zo precies te weten. Wel vertel- hij dat hij destijds te kampen had - gehad met psychische en zakelijke problemen. Hij zag het toen alle maal niet zo scherp meer. De officier van justitie, inr Resida nam het de belastingconsulent vooral kwalijk dat hij niet had geluisterd naar de raadgevingen van zijn vrouw, die hem had vermaand niet te gaan rij den Toch wilde mr Resida de moei lijke persoonlijke omstandigheden van verdachte wel in aanmerking nemen bij het bepalen van de strafmaat. Hij vor derde tegen verdachte twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk, proeftijd twee jaar, een geldboete van f200,- subs. 25 dagen en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar De raadsman van verdachte, mr Van Vliet, sprak in zijn pleidooi ook van allerlei persoonlijke moeilijk heden, die zijn cliënt had ondervonden De compagnon van E was ondermeer overleden en daardoor kon E. het werk nauwelijks meer aan De raadsman bepleitte uiterste clementie Mr Bieger wilde ook nog geen on voorwaardelijke gevangenisstraf voorwaardelijke gevangenisstraf ge ven. Hij veroordeelde de belastingconsulent tot de gevraagde twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk, proeftijd twee jaar, voorts een geldboete van f250,- subs. 25 dagen en van de ontzegging der rijbevoegdheid. Tenslotte maakte mr Bieger acht maanden onvoorwaar delijk. (Van de redaktie) LEUSDEN - Op Hemelvaartsdag heb ben twee jongens uit Amersfoort een bromfiets gestolen, die op het terrein bij het zwembad aan de Bavoortseweg stond gestald. De rijkspolitie van Leus den wijst er nogmaals nadrukkelijk op, dat men hun fietsen of bromfietsen op het zwembadterrein dient af te slui ten, wil men niet voor een onprettige verrassing komen te staan. Overigens is dat geen garantie, dat er geen ande re zaken in de vernieling wo» den ge holpen, zoals vrijdag gebeurde. Op hetzelfde zwembadterrein konstateer- de men, dat onbekenden een band van een fiets hadden kapot gesneden. Der gelijke vandalenstreken zullen met har de hand gestraft moeten worden wan neer men eventuele daders op heterdaad betrapt. (Van de redaktie) LEUSDEN - Uit een leegstaande boerderij aan de Langesteeg werden vorige week vrijdag een aantal schouw- tegels ontvreemd De rijkspolitie van Leusden heeft de zaak in onderzoek (Van de redaktie) LEUSDEN - Bij de Rijkspolitie te Leusden zijn de volgende gevonden en verloren voorwerpen aangegeven GE VONDEN een bruine riem. VERLO REN. een elektrische klok. een psalm boekje, een sigarettenaansteker, kin dersandalen. een zwemabonnement, een sportbroek met zwart-wit shirt met blauwe strepen Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie te Leusden. tel. 03490- 17673. A'ifiui- initiatief can ..Mij/tof' LEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur van de speeltuinvereniging f Blij - hof" is van plan iedere laatste maan dagavond van de maand een ruilbeurs te organiseren in het clubgebouw aan de Ansfriduslaan/hoek Bavoortse weg, aanvang half acht. Alle mogelij ke dingen kunnen worden geruild zo als o.a. postzegels, sigarenbandjes, lucifermerken, speldjes, suikerzakjes, sleutelhangers. Deze beurs is toe gankelijk voor iedereen, jong en oud. De laatste maandag van de maand mei valt dit jaar op eerste Pinksterdag, en daarom wordt als uitzondering deze maand de ruilbeurs op zaterdag 29 mei gehouden van 10.00 uur tot 13 00 uur. (Van de redaktie) ACHTERVELD - De woningbouw in Achterveld is het enige objekt in de gemeente Leusden, dat getroffen werd door de nu opgeheven bouwstaking Op andere projekten werd normaal door gewerkt. - J- s- s- s- De heer C.A. Horst tijdens zijn werk. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In onren dabele gebieden moet men bezorgers op „handen dragen." zegt de 47- ja rige melkboer uit Leusden/Centrum, de heer C. A. Horst, als wij een ge sprek met hem hebben, naar aanlei ding van een kort stukje in onze ru briek ,,En Tenslotte. van vorige week. ,,Als namelijk blijkt, dat de kos ten van bezorging niet opwegen tegen de verdiensten, dan zal de bezorger van melk, brood of wat ook voor huis houdelijke artikelen, onherroepelijk moeten besluiten met bezorgen te stop pen, wil hij op den duur geen verlies gaan lijden. Eigenlijk had ik al 20 jaar eerder moeten besluiten met bezorgen te stoppen aan de Buurtweg. Het is on doenlijk om voor een flesje melk per klant helemaal van Leusden/Centrum naar de Buurtweg te rijden. Neem alleen al het verkeer op de Arnhemseweg en de Doornseweg. Dit wordt steeds in tensiever. Het is een verschrikking om daar snel over te komen. Omdat een deel van de Buurtweg onverhard is, is het ook onmogelijk om binnendoor naar de klanten in de buurt van Waterloo te komen. Toen ik echter op een zeker moment een andere melkboer, de heer Pronk uit Amersfoort, bestellingen zag afleveren bij wat voordien mijn groot ste klanten waren, maar nu niet meer bij mij kochten, heb ik er definitief een punt achter gezet. Als hij die paar grote klanten wil bedienen, zo heb ik gedacht, dan kan hij zonder extra moei te ook de anderen aan de Buurtweg en omgeving er wel bijnemen. Ik heb mijn klanten dan ook een briefje toegezonden, waarin ik de heer Pronk als hun nieuwe melkboer heb aanbevolen." (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De veertien bejaardenwoningen van de Geertruide- stichting zullen nog voor de Pinksteren kunnen worden bewoond. Vorige week woensdag werden de woningen opgele verd. Met de overdracht zal worden ge wacht totdat burgemeester Van der Post terug is uit Engeland, waar hij momenteel verblijft met een deel van de raad voor een studie over nieuwe woon steden.' Het tijdstip van de officiële overdracht is nog niet bekend. De kosten van deze veertien woningen (voor tien bejaarde echtparen en vier alleenstaanden), be dragen ruim f. 450.000.--. De huurper maand komt op ongeveer f. 150.--. Veertig procent hiervan komt voor re kening van het rijk. Bij de huur zijn de kosten voor centrale verwarming inbe grepen. De woningen bestaan uit twee bouwlagen. Ze zijn in haakvorm gebouwd, waarbij de ene zijde 6 en de andere zijde 8 woningen telt. (3 onder en 3 boven - 4 onder en 4 boven). De bewoners van de benedenverdiepingen hebben het voordeel van een eigen voor- en ach tertuin. Overigens hebben de bewoners samen de beschikking over een geza menlijke tuin met vijver. De woningen bestaan uit een woonkamer van 5 bij 4 meter, een slaapkamer van 3 bij 4 me ter, een vierkante keuken van 2,5 bij 2,5 m., een douche met w. c. en wasge legenheid en een ruime zolder voor be woners van de eerste etage en een extra kamer voor de parterre-bewo ners. De beide bouwlagen zijn tot één geheel gemaakt door een traverse. De woningen kunnen op verzoek worden voorzien van een alarmbel, die in ver binding staat met de buren. Al met al kan men in Leusden blij zijn met deze nieuwe bejaardenwoningen, die beslist in een behoefte voorzien. De Stichting zoekt nu nog naar een bejaardenver zorgster, die in een huurwoning in het plan Rossenberg gevestigd zal wor den. De bewoners van Geertruideshof zijn allen inwoners van de gemeente Leusden. Op de foto's: de bejaardenwoningen van de Geertruideshof aan de Hamers- veldseweg bij het plan Ross.enberg. De achterzijde van de bejaardenwo ningen. De bovenverdieping heeft een balkon. ONREDELIJK De heer Horst vindt het bijzonder onredelijk van de Buurtwegbewoners om boos op hem te zijn ..Als de men sen goed nadenken, zullen ze zelf wel inzien, dat ze ongelijk hebben Sinds de 32 jaar dat ik deze wijk heb be diend. is de klantenkring niet ge groeid. maar nagenoeg even groot ge bleven. Wat wel toenam, dat zijn de kosten van bezorging, van bakfiets tot auto met aanhang Mijn normale wijk in Leusden-Centrum omvat een rit van ongeveer acht kilometer Om de Buurtweg te bezorgen moet ik 20 kilometer extra rijden Leek het er op, dat de situatie zou verbeteren, bijvoorbeeld toen de Tankwerkplaats kwam, deze hoop vervloog, want men vroeg en kreeg rechtstreeks bezor ging vanaf de fabriek. Ook een ander groot bedrijf betrok rechtstreeks bij- produkten, zodat de omzet eerder af dan toenam. Steeds meer particulie ren gingen in het naburige Amers foort in de supermarkten de produk- ten kopen, die ik met veel moeite en tijd naar de Leusderhei bracht Ik denk vooral aan de toename van het verkeer, waardoor het steeds meer tijd gaat vergen om ter plaatse te komen. OVERHEIDSSUBSIDIE De heer Horst is van mening, dat de bezorgers voor onrendabele ge bieden eigenlijk overheidssubsidie zou den moeten hebben. ..Ook met de ove rige voorzieningen, zoals gas. water, is het in dit gebied moeilijk gesteld Als men het al heeft, dan is dit met hoge subsidies gepaard gegaan, zoals bijvoorbeeld de waterleiding. De mid denstander krijgt echter geen over heidssubsidie. terwijl hij in wezen werk voor de gemeenschap verricht als hij een dergelijke wijk verzorgt." TOCH MELK AAN HUIS Dat melkboer Pronk uit Amersfoort de Buurtwegbewoners (op de grote klanten na) niet wil helpen, is niet voor de verantwoording van de heer Horst, vindt deze. „Inmiddels is echter een jonge zuivelhandelaar uit Hoogland, de heer Griffioen Jr., be reid gevonden deze wijk te bedienen Ik adviseer mijn vroegere klienten met klem hem als het ware op han den te dragen en zij, die elders hun inkopen doen, hun .wekelijkse tocht naar de supermarkten te staken en alles van hem te betrekken Tenzij men het risico wil lopen dat ook hij binnen afzienbare tijd de wijk ver laat. De maatschappij van nu is nu eenmaal zakelijk geworden. Dat moet ook de middenstander zijn, wil hij de konkurrentieslag overleven." anaf de mobilisatie, sinds 1939, heeft melkhandelaar Cor Horst zijn klanten aan de Buurtweg bediend. Daar is nu een einde aan gekomen. En als de Buurtweg-bewoners niet goed op hun nieuwe melkboer passen, moeten ze binnen niet al te lange tijd allemaal zelf hun melk gaan halen. „Wij melk handelaren jagen de klanten niet naar de supermarkten," aldus besluit de heer Horst ons gesprek, „dat doen de klanten zelf!" De bejaardenwoningen van de Geer- trudeshof. (Vooraanzicht met uitzicht op de gemeenschappelijke tuin met vijver).

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3