Geslaagde opvoering van ,De Sneeuwkoningin door Achtervelds kinderkoor Mej. P. H. Fritz 25 jaar lerares St. Josefschool LP.J. Hamersveld ïad grandioos uit- isselingsweekend Dauw- trappen bijzonder geslaagd HET WOORD IS AAN 0 Over het bezorgen aan de deur Pinksterrit 1 Vakantie Muzikale Waar moeten kollektie ze nu weer heen Aanhangertje schoot los BURGERLIJKE STAND J. H. LANTINK GEEN SPREEKUUR Pinksterdienst in Leusden-Z KERKDIENSTEN Familiedrukwerk DONDERDAG 27 MEI 1971 5 LEUDEN/CENTRUM - Het week- d van 15-16 mei is de KPJ Hamers- ld te gast geweest bij de KPJ Al- irgeh. Het is een grandioos gevari- Td week-end geweest waarbij leuke otacten werden gelegd. Men was lfs zo enthousiast dat er reeds een lofficiele datum voor een tegenbe- iek is genoemd en wel op 22 en 23 igustus. Er werdqfc onvergetelijke herin gingen o^rgehouden aan het prach- ie weekeinde in Albergen De gasten Tden bij Morshuis ontvangen, waar orzitter G Kemennk tijdens een zellige koffietafel een welkomst- >ord sprak. Na zich wat verfrist te hebben bij gastgezinnen werd een bustocht imaakt door de mooiste gedeelten Twente. Onder leiding van de er B Kleissen. een natuurliefheb- bij uitstek, bezocht men opgra- *g:n te Mander en bezichtigde men ordgeving van Herinckhave 'rvolgens werd een bezoek gebracht Singraven. terwijl de rondrit be oten werd met een partijtje midget- tf in De Lutte. In de avonduren amen de afdelingen Heeten. Nieuw 'ten en Buurse'het feest bij Mors- is bijwonen» De zondag begon met een ritmische Eucharistieviering waarover men vol lof was 's Middags voetbalden de dames een stevig partijtje, waarin de Al- bergse dames grandioos werden versla gen. Goals van Gina van Eiden (drie keer) en Mariêt van Horst bezorgden Hamersveld een 4-0 zege. Beter de den het de Alberger heren, die met twee goals van Th. Maathuis en ver ier Johan Alberdink en Rudi Dijkstra wonnen. Gijs van Egdom wist met een welgerichte treffer de eer voor Hamersveld te redden. De uitslag werd 4-1 Volleybal was een Hamersvelder aangelegenheid De dames wonnen met 15-13 en 15-11 en de heren met 15-12 en 15-8. De prijsuitreiking had 's avonds plaats bij Morshuis nadat afscheid was genomen van de gastge zinnen Doordat het zo gezellig was kwa men de 34 -Leusdenaren pas om half een 's nachts aan in Leusden Als attentie hebben de leden van de K.P.J «Albergen een verzoekplaat aangevraagd op Hilversum 3 voor de afdeling Ha mersveld op donderdag 10 juni tussen 15.00 uur en 16.00 uur. Dat zijn woorden geen holle frasen wa ren bewees het grote aantal belang stellenden die mej Fritz kwamen feli citeren. Zeer veel ouders en oud-leer lingen waren op de receptie aanwezig om blijk te geven van hun dankbaarheid. Zelfs Sint Nicolaas in hoogst eigen per soon kwam haar gelukwensen. De Sint. die ieder jaar de school bezoekt onder vindt namenlijk een enorme steun van mej. Fritz Ook de muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk-" en de jeugd drumband lieten zich niet onbetuigd. Zij brachten de jubilaresse een serenade op het schoolplein. - ACHTERVELD - Op 31 mei a s (tweede Pinksterdag) organiseert de Auto-motor en bromfietsclub Ach terveld" haar jaarlijkse Pinksterrit Voor deze rit is een rustige omgeving uitgezocht om zoveel mogelijk de Pink- sterdrukte te ontwijken Er zijn een aantal aantrekkelijke prijzen voor de winnaars beschikbaar Bovendien zul len ook op de startnummers enkele prijzen worden verloot. Vanaf 14.00 uur kan men voor de rit inschrijven in Hotel ,,De Roskam" te Achterveld. De eerste deelnemer start om 14.30 uur. Het blijkt steeds weer, dat veel men sen geen begrip hebben voor het kei harde zakendoen Vandaag aan de dag Dit bewijst wel het schrijven van de Buurtwegbewoners, over het boos zijn op hun melkboer, alsmede de schrij ver van dat stukje, door er mee in te stemmen Over de manier van afwerken, van de heer Horst, wil ik het niet hebben, dat is zijn zaak, over de zaak van be zorging, het volgende. De Buurtwegbewoners zeggen, Wij gunnen de kleine middenstanders graag wat", Dit is zo'n verouderd begrip, Juist door dat ,,wat" gunnen, zijn er de laatste jaren, duizenden kleinen van de kaart geveegd, omdat zij daar niet boven uit gegroeid zijn De tijd is niet meer, dat noch melk boer z'n melk, noch de bakker z'n broodje, bij u thuis kunnen bezorgen De zakenman, die op tijd de bakens durft te verzetten kan alleen mee doen. Dit gaat ook die mensen dikwijls niet van harte, maar het is een dwingende eis' Tenslotte iets, over die nare op merking. die wel meer gehoord wordt; ,,Het gedwongen worden, naar de su permarkten te gaan". Ik wil echt begrip tonen, voor uw bezwaren, maar, beste mensen, u weet toch ook, dat supermarkten, al lang hun uitbreng klanten heeft laten zitten" Of, gelooft u het verhaaltje nog, dat u daar veel goedkoper uit bent? Waarom dan ineens deze anti these, dit alternatief? Een stok achter de deur, om u onhoudbare verlangens te verde digen? U wordt nergens toe gedwongen, maar als u opmerkingen werkelijk gemeend zijn, toon dit dan door, naar hen toe te gaan, die zo lang bij u kwamen, toen dit nog mogelijk was fa. G. Hienekamp, Leusden/Zuid ACHTERVELD - „Wij hebben grote bewonderring voor de wijze waarop u 25 jaar lang uw beste krachten aan onze school hebt gegeven. De manier waarop u de kinderen in het eerste leerjaar be geleid heeft, steeds onze oprechte be wondering gehad. Namens het school bestuur, het oudercomité en alle Ach- terveldse ouders dank ik u oprecht voor de manier waarop u uw taak hier op onze school hebt verricht" Deze woorden sprak de heer A.G.M. Brinkhof, voor zitter van het schoolbestuur tot mej. P. H. Fritz, die maandag j.l. een kwart eeuw als onderwijzeres aan de Sint Jo zefschool te Achterveld was verbonden. ACHTERVELD - Op zaterdag 22 mei hield het kinderkoor Achterveld een geslaagde opvoering van de operette „Sneeuwkoningin" in „Ons Gebouw". Voor de operette begon werden door meisjes van de blokfluitgroep enkele fluitstukjes gespeeld. Zeer vertederend was ook het pianospel van de drie jonge zusjes Schouten. In het eerste bedrijf van de operette „De sneeuwkoningin" zag men een grootmoeder met twee kleinkinderen in de kamer zitten. Buiten sneeuwde het en grootmoeder vertelde een verhaal over de sneeuwkoningin. De kinderen Gerda en Kay luisterden aandachtig. Later ging Kay naar buiten en werd door de Sneeuwkoningin mee genomen De grootmoeder, goed ge speeld door Gemma Schouten, en ook duidelijk verstaanbaar, was erg be- droefd. De kinderen van het dorp, die ooggetuige waren van de ontvoering, komen op bezoek en betuigen al zingen de hun deelneming. In het tweede be drijf gaat Gerda zoeken naar haar ver dwenen broertje en vraagt al zingend aan de bloemen of ze Kay gezien heb ben Daarna gaat Gerda naar de dwer gen die haar naar het hol van de winden brengen Twee winden voeren haar naar het rijk van de sneeuwkoningin. In het zesde bedrijf komt Gerda weer terug bij de dwergen, waarna het doek voor de zesde maal valt. Het wekt bewondering op om te zien ïoeveel werk er is verzet om een der gelijke uitvoering te kunnen houden Alle kinderen die mee speelden kenden en geluid Piet Snel De leuke en goedverzorgde costuums waren vervaardigd door mevrouw Van Dalen, mevrouw Schouten, mevrouw Van de Hengel, mevrouw Schoonder- beek, mevrouw Van de Tweel. mevrouw Valkengoed, mevrouw Van Hamersveld. mevrouw Esveld, mevrouw Van Beek hoven, mevrouw Rijnders en mevrouw Groenestein Commentaar redaktie. Het ontwerp van de bloemkostuums was ontworpen door Tony van Zand- brink. Op vrijdag 11 juni zal de operette nog een keer worden opgevoerd voor de Bejaardensoos „Achterveld". Aan vang half acht in „Ons Gebouw" te Achterveld. Deze uitvoering is tevens bestemd voor alle inwoners boven de 65 jaar van heel de gemeente Leusden. Het stukje over het melkbezorgen in „En Tenslotte" was niet bedoeld als aanval op een melkboer of welke be zorger dan ook. Wij hebben begrip voor de moeilijkheden die de bezorgers- aan - huis in deze tijd ondervinden. Wij vroegen ons alleen maar af of er een oplossing gevonden kon worden. Dat is intussen gebeurd, zoals blijkt uit een artikel, elders in dit nummer. -Prima hun tekst. Alle liedjes waren ;oed ingestudeerd en de ruim 25Q be- loekers, waaronder wethouder Van landbrink en echtgenote brachten met in lang applaus hulde aan de vele [pelers en speelstertjes die onder re- •ie van Simon Snel de operette uit- loerden. De belangrijkste hoofdrol werd ge- ipeeld en gezongen door Betsy Dijk- il die een heel mooie stem heeft en len verbazingwekkende hoeveelheid Noordenwind - Yvonne Kerkhof; Westenwind - Joke van Nimwegen; Zuidenwind - Miriam Voets, Oostenwind - Yolanda van Rossum; Dwergkoningin - Helma Schouten; Toverfee - Lia van de Tweel Veel kinderen werkten mee als bloe men, vlinders, jongens, dwergen en sneeuwjonkvrouwen. Het pianospel was van Henriëtte Gem- ke. De regie was in handen van Sirnon Snel, directie, mevrouw Snel, decor liedjes uit het hoofd zong De rol van Kay werd leuk gespeeld door Frank Schoonderbeek. Verder speelden mee: Sneeuwkoningin - Bea van Beekhoven; Moeder der winden - Lia Snel, Elk jaar opnieuw een vraag: Waar moeten we met vakantie heen9 Een vraag voor ouders, die op vakantie wil len zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje overslaan, maar wél een vakantiemogelijkheid voor hun kinderen zoeken. Een vraag ook voor jonge mensen, die geen zin hebben naar Italië, Grie kenland of Spanje te gaan. ..Ruimte-vaart" kan op deze vragen een antwoord geven. Al jarenlang ver zorgt het vakantie-service-buro van de Stichting voor Zon en Vrijheid en de Stichting Waterrekreatie een groot aantal zogenaamde ..kinderdor pen" voor kinderen van 9-13 jaar in Vierhouten. Rijssen en Helvoirt in sa menwerking met de Stichting Kreatieve Rekreatie. Voor de 13-15 jarigen zijn er avon- turenkampen in de Biesbos en punter kampen in Giethoorn, Voor de ouderen (vanaf 16 jaar) zijn er vele mogelijkheden op het gebied van de watersport: zeilweken in het Molenhuis te Woudsend. leren zeilen in Sandfirden, zeilzwerftochten door Friesland en een zeil-waterskikamp in Woudsend Tevens zijn er aparte zeilweken voor gezinnen. Voor creche- en pro gramma-mogelijkheden voor beneden 13-jarigen wordt gezorgd ..Ruimtevaart" is een vakantie-ser vice en is niet uit op winst, de prijzen kunnen daardoor laag worden gehouden. Is Uw belangstelling gewekt? Een folder met uitgebreide gegevens voor deze vakantie-aktiviteiten kan schriftelijk of telefonisch worden aan gevraagd bij Ruimte-Vaart, Plein 40-45 nr. 1, Postbus 8112, Amsterdam. Telefoon 020-138588, na 17.00 uur 020-154963. LEUSDEN/CENTRUM - Als ooit een evenement van de Kath. Jeugd Bewe ging, nu tevens samen met de Instuif Hamersveld georganiseerd, geslaagd mag worden genoemd is het wl op Hemelvaartsdag gehouden dauwtrap- pen geworden. Tussen 4.30 en 6.00 uur in de morgen gingen vanaf het jongerencentrum ..De Til" 72 deel nemers met 2 of 3 de uitgestippelde route wandelen. Om het wedstrijdele ment er ook in te laten was het opgezet in de vorm van een puzzeltocht. Na eerst een klein gedeelte van de be bouwde in aanbouw zijnde kom te zijn doorkruist werd vervolgens de tocht geleid door de prachtige omgeving van de bossen achter Lockhorst. Vervol gens achter Schutterhoef en omgeving Paradijsweg en Buurtweg om tenslotte via Leusden/Z. en Bavoortseweg nog door een weiland terug te komen in Hamersveld. waar men in ,,'t Ros Beyaart" weer werd opgevangen. Hier kwamen natuurlijk weer de sterkste verhalen los hoe het wel en niet moest gelopen worden. De stemming wasech ter opperbest al bleek men door de ge sprekken er geheel naast te hebben ge zeten Iedereen was bijzonder voldaan over de route, en de wijze waarop was uitgezet. Het prachtige weer heeft ook zeker aan deze stemming medegewerkt. Tot besluit werd door ruim 60 perso nen, op hun eigen wensen, deelgenomen aan een gezamelijk ontbijt. In de avond werd in ,,'t Ros Beyaart" de uitslag be kend gemaakt en de prijzen uitgereikt Deze werden als volgt behaald- 13 t/m 15 jaar 1. jan Herder 3 strp. 2. Ro nald v. Beers 3 strp 3. Jan v. d. Berg 5 strp. 4 Wim v Roomen 5 strp. 5 Annette Tiggelhaven 7 strp 6 Jose Huurdeman 8 strp 7. Tonnie v. d Hengel 8 strp. 16 jaar en ouder 1. Jos Vrijhoef 5 strp. 2. Bettie v. Daat- selaar 5 strp 3 t/m 5 Thea v. d Hengel, Greet Bokkers en Annie Vos kuilen 11 strp. t/m 10 Harry Smal. Sjaak Bokkers. Theo Tijmense, Rene Vrijhoef en Arie Zwart, allen 12 strp en werd de tijd onderling beslissend Gehuwden: 1 en 2 Henk Tolboom en Toon Tijmensen 6 strp 3 en 4 Mevr Hilhorst en Mevr. Hak 16 strp (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Eveneens op vrijdag vond op de Asschatterweg te Leusden/Centrum een ongeluk plaats, waarbij twee personenwagens waren betrokken. Het aanhangwagentje schoot los van de wagen, bestuurd door W v. d. P. uit Nijkerk. Het wagentje kwam in botsing met de tegemoetkomende personenwagen, bestuurd door W. G. v. d. T. uit Stoutenburg. De aanhang wagen kon van de trekhaak losschieten, omdat de koppeling niet goed was vergrendeld. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Wel was er vrij veel materiële schade. ACHTERVELD - Evenals in de voorgaande jaren gaat de muziekver eniging,,Door Wilskracht Sterk" ook dit jaar weer een muzikale kollekte houden voor het onderhoud van de vereniging. Het onderhoud van de in strumenten en uniformen vergt ieder jaar een groot bedrag. Bovendien moe ten voor enkele leerlingen uniformen en instrumenten worden aangeschaft wat de vereniging veel gaat kosten. Een dezer dagen trekt de muziekver eniging en de drumband door het dorp en dan zal er huis aan huis om een bijdrage worden gevraagd. LEUSDEN - Geboren. 27 apr.: Li- sette, d. v. J. W. Smink en J. C. M Bosman, Emelaarseweg 19, 2 mei: Judith Johanna Maria. d. v J. P Boersen en M. C Tolboom, Postweg 9; 8 mei: Johannes Gijsbertus, z. v J. A. van Laar en M. G. de Ridder, Prins Bernhardlaan 2; 9 mei: Corne lls Daniël Hendrikus, z. v. D. L. Up- pelschoten en J C. van Hamersveld, Asschatterweg 16; 11 mei: Eric Wil helmus Martinus, z. v. L. G. A. van den Hengel en G. H. van het Erve, Asschatterweg 117; 11 mei: Jessica Margaretha Wijnanda, d. v J te Loo en C. M. Venema, Van Boetzelaer van Oosterhoutlaan 11; 11 mei- Johannes Lucas, z v A. G M van der Scheer en A. E. Verbon, Kon. Wilhelminalaan 22; 13 mei. Edwin, z v. F. van Breda en G C. M. Rampen, Asschatterweg 63; 17 mei: Anna Catharina Maria, d. v. H C. Prinsen en A. M. Tijmensen, Hamersveldseweg 69. Ondertrouwd: Geen Getrouwd: C. L. Groen en N S G Scheuter, H. E. van de Boom en E Tolboom; M H. Gerrits en H A Eike naar. Overleden Hermanus Segers, oud 85 jaar, geh. gew met G B. Tankink; Stijntje van de Craats, oud 86 jaar, geh. met R. van Buren De wijkverpleging wordt 't komend Pinkster-weekend waargenomen door: zr. Van Kalkert, De Roo van Alder- wereltlaan 11, Leusden-Zuid. tel 03490-15818 H Arts vrijdagmiddag,20 mei en dinsdagmorgen 1 juni LEUSDEN/ZUID - De Pinksterdienst op eerste Pinksterdag in de dorpskerk te Leusden/Zuid vangt aan te 10 uur. Vanaf 9.50 uur worden er bekende Pinksterliederen gezongen. Het orgel wordt bespeeld door de heer W. van Surksum en trompettist is de heer G. Vaarkamp. In deze dienst zal voor gaan ds W Sirag Er wordt aan ieder een gestencilde orde van dienst uit gereikt, zodat men de Psalm- en Ge zangboekjes kan thuis laten. Iedereen is hartelijk welkom! Datum: 30 mei (1ste pinksterdag) LEUSDEN - CENTRUM N. H. K.- 10 uur. Ds. Willemse, Amersfoort; 19 uur: Ds. Spilt, Ede. R.K.K.: za. 7 uur: m. m. v. dames koor, zo. 7.30 uur, 9 uur Lat Hoogmis, 11 uur dienst met sa menzang, 16.30 uur LEUSDEN - ZUID N H. K 10 uur: Ds. Sirag; 18.30 uur: de heer Kandel uit Bunnik, Jeugddienst. R K K Huize Don Bosch, za 19.15, zo. 10 uur: hoogmis, 11.30 uur 31 mei (2e pinksterdag) LEUSDEN - ZUID N. H. K.: 10 uur, Ds. Vos Amers foort. KERKDIENSTEN ACHTERVELD GER. KERK, Postweg, zondag 10.00 uur ds Aalbersberg, 19 00 uur ds Aalbersberg NED. HERV. KERK Jan van Arkelweg. Zondag 9.30 Eerw. heer v. Beuse- kom, Stoutenburg R K KERK Maandag t/m zaterdag 8 00 uur (uitgez. woensdag). Woensdag 19 30 uur, donderdag 19.30 uur toediening H. Vormsel, zater dag 19.00 uur avondmis, zondag 8.00 uur Om 10.00 uur Hoogmis, (Latijn) 18.00 uur lof. Nieuwstraal 15, Barneveld

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5