Succesvol op oernooien SPORT Mod- der- beek wordt ineens ver beterd SODA '46 Ir^p Antilopen I had succes in Almelo Roda-mini-pupillen naar FeijenoorcPs maxi-stadion OOP. RAIFFEISENBANK HAD EEN JAAR EUSDEN UNSTIG samenwerkingsorgaan emland LEUSDER KRANT MOTORRIJDERS GEVRAAGD: Ronde van Midden- Nederland door Leusden en Achterveld jr Bank gaat ook reizen verkopen Slot voetbal toernooi Jeugddorp INDERDAG 27 MEI 1971 7 LEUSDEN - Het kampioenselftal van oda '46 is op Hemelvaartsdag tweede •worden op een door het Hilversumse georganiseerd voetbaltournooi. jgenlijk had het een eerste plaats loeten zijn, daar Roda veruit de sterk- ploeg van het gehele tournooi was. aar in de finale lieten de Leusdena- m het afweten en lieten zij de eer in de organiserende vereniging Sios. aast Roda, Sios deden SVMM, Kam- oog, en de zaterdagmiddagverenigin- Hoogerheide en Bloemenkwartier de poule won Roda '46 met 3-2 van oogerheide en in deze wedstrijd :oorde Jan Drost een fraaie hattrick. Dordat men verder met 2-0 van SVMM od door goals van Jack van Smalen en enk van 't Klooster moest men in finale als eerder vermeld aantre- tegen Sios. joor een enorme blunder van doel- i30 Gerrits kwamen de Hilversum- iers voor rust op 1-0. Een straf- :hop, veroorzaakt door Fred de Sma- was de reden voor de tweede goal. eerste instantie werd deze door ierrits gestopt, maar volgens de zwak ildende scheidsrechter had hij zich vroeg bewogen. De strafschop werd [dus opnieuw genomen en ditmaal lalde de Siosschutter niet. Kort voor bracht Jack de Smalen met een achtig doelpunt de uiteindelijke stand 2-1. einduitslag was: SIOS (Hilversum) 2. RODA'46 3. VMM (Maarn) 4. Bloemenkwartier iilversum) 5. Hoogerheide (Hilver sum) 6. Kampong (Utrecht). RODA-JEUGD OP REVOLUTOERNOOI Op Hemelvaartsdag was ook deafde- jeugd met vier elftallen in Hil- aal versum om aldaar deel te nemen aan het door Hilversumse Boys geor ganiseerde Revolutoernooi Alle ver enigingen, en dat waren Hilversumse Boys, Hoogland, Olympia en Roda '46 namen met vier elftallen deel aan de monstertoernooi Zo moesten de juni oren A, aspiranten b, pupillen 1 en 1B elk drie wedstrijden spelen De einduitslag was 1 Olympia met 19 pnt., Roda '46 met 13 pnt., Hilv. Boys 12 pnt.en Hoogland met 4 pnt VETERANEN OP TOERNOOI BIJ VVOG Na een lange periode van rust kwam de oude garde van Roda '46 ook weer eens binnen het veld en wel tijdens het door de voetbal- en atletiekvereni ging VVOG uit Harderwijk georga niseerd veteranentournooi Ter op luistering van dit tournooi had de or ganiserende vereniging enkele ver rassingen voor de deelnemers en wel in de volgende vormen 1. voor de oud ste deelnemer 2 voor de topscorer 3. voor de minst en meest gepas seerde doelman etc. De RODA-veteranen waren ingedeeld met Vriendenschaar, Hoogland en L.V.V. in één poule. In de eerste wèdstrijd gingen mannen als Wim Kreikamp, Arend Osnabrugge, Toon Tijmensen etc bijzonder goed van start tegen de ploeg van Vrienden schaar. Nadat Jan Houtveen eenmaal het latwerk had getroffen was het Arend Os nabrugge die Roda op 1-0 bracht Nadat in de tweede helft de stand gelijk was geworden, 1-1, bleef het ondanks het grote slotoffensief van Roda bij deze stand In de tweede wedstrijd kwam Roda uit tegen Hoogland, die een ploeg had dat wekelijks nog speelt Geen wonder dus dat de Hooglanders qua konditie. \j. -y v- V'V'y-". Vyy ~ja\ r tVll I»-1*-* - i ACHTERVELD - De grote wieler- oode van Midden-Nederland zal vol lende week donderdag 3 juni ook door ichterveld en Leusden komen. Om- itreeks 18.30 u. komen tientallen van leerlands sterkste amateur-wielren- ers via de Hessenweg te Achterveld iar Asschat en de Burg de Beaufort- eg door Leusden. Voor begeleiding van de renners is log dringende hulp nodig van ervaren lotorrijders. De start is om 15,30 vanaf stadion de Galgenwaard te Utrecht Jongelui uit Achterveld en Leusden di als ordonnans mee willen rijden, kunnen zich hiervoor (tegen kosten vergoeding benzine) opgeven aan het Tourkantoor te Achterveld (tel. 03425- 481) Op vrijdag 11 juni is er de Kleine ronde van Midden-Nederland voor nieu welingen start 's avonds 18 uur, sta dion Utrecht. Ook hiervoor kunnen zich motorrijders opgeven bij het Tour-kan toor. techniek etc. de Leusdenaren verre de baas waren Dit alles had tot ge volg dat de rood-zwarten met 4-0 klop kregen en was RODA-doelmanNie- meyer niet in een zo goede vorm geweest dan zou de stand nog hoger zijn geweest voor Hoogland. In de laatste wedstrijd tegen L.V V uit Laren leden de meeste rood-zwar- ten aan konditiegebrek en tegen deze jongere ploeg gingen zij dan ook met 2-1 ten onder Arie Houtveen wist uit een strafschop het enige doelpunt te scoren. RODA 3 (ZAT.) OP COBU BOYS TOERNOOI Afgelopen zaterdag nam Roda 3 afd. zaterdag deel aan het door de A'foortse vereniging Cobu Boys georganiseerd toernooi voor lagere elftallen. Er werd gespeeld in twee poules en elke poule speelde een halve kompetitie. Inde eer ste wedstrijd (2 x 10 min speelde Roda tegen Cobu Boys 5 Ondanks een heftig offensief bleef de stand dubbel- blank 0-0. De tweede wedstrijd ging tegen DOSC 5. Hierin keek Roda al spoedig tegen een 1-0 achterstand aan door een aarzeling in de defensie. René van Buuren wist tenslotte de stand nog in evenwicht te brengen. 1-1 De laatste wedstrijd in deze poule ging tegen Baarn 3 en werd met 2-0 gewonnen, door doelpunten van Wim Oskam en Koos van Soeren Door de ze resultaten klasseerde Roda zich als tweede in de poule waardoor zij in aanmerking kwamen voor de wed strijd om de 3e en 4e plaats. In deze wedstrijd tegen Valleivogels nam Roda snel de leiding door Oskam. 1-0. Lang wist men deze voorsprong niet te behouden en tenslotte moestende straf schoppen hier de beslissing brengen Na de eerste serie van vijf straf schoppen eindigden beide ploegen nog gelijk doordat beiden er vier wisten te benutten. In de volgende fase was Cobu Boys zuiverder en dat hield ten slotte in dat Roda '46 een vierde plaats had bereikt. RODA 2 EN 3 OP TOERNOOI IN ACHTERVELD Zondag werd het tweede gedeelte afgewerkt van het door de v v Ach terveld georganiseerde toernooi. Hier in behaalde Roda fraaie resultaten Roda 2 werd na een beslissing door strafschoppen 2e terwijl Roda 3inhaar afdeling fraai de le plaats behaalde ALMELO - Hemelvaartsdag togen de spelers (sters) van Antilopen 1 om 7 00 uur 's morgens Almelo waarts om deel te nemen aan een toernooi, dat georga niseerd werd door vereniging Achil les" Het toernooi was tot in de puntjes verzorgd en mede door het mooie weer werd het een groot succes Het pas ge promoveerde le team van Antilopen had zich ingeschreven in de 3e klas KN V B en moest in de le wedstrijd uitkomen tegen Be Quick 1 uit Zwolle Het was een niet al te zware wedstrijd en vooral voor de invalsters een mooie gelegen heid om in te spelen. Met een knap schot gaf Gert Nieuwenhuis zijn ploeg een voorsprong. Maar Be Quick had het ant woord klaar en maakte gelijk 1-1. Nu was het Theo van Duinkerken die de voorsprong vergroote 2-1, maar weer kwam Be Quick langs zij 2-2 Bert Hop zette met 2 doorloopballen de ploeg op winst en met 4-2 werd dan ook de wedstrijd gewonnen Na een uur rust was de tegenstander de ploeg Doska 1 uit Kampen. Ook deze wedstrijd werd gewonnen met 1-4 en werd er erg spor tief gespeeld. De doelpunten kwamen van Kees Hendrikse, Bert Hop (2) en Nel Tijnensen Om 13.14 kwam men uit tegen Rheko 2 uit Rheden. De ploeg tegen Rheko 2 uit Rheden De ploeg kreeg nu meer tegenstand en het ging iets moeilijker Het le doelpunt kwam van CorOsna brugge, die een mooie aangegeven bal van Marian van Nunspeet in de mand liet verdwijnen 0-1. Rheko kon terug komen en deed dit ook 1-1. Door een overtreding van de verdediging van Rheko kreeg Antilopen een strafworp toegewezen en werd dit lot voltrokken door Rob van Duinkerken, diedat moei teloos deed 1-2 Zodat door deze uit slag men weer winst had geboekt. Na een lunch-pauze van V/2uur. begon men om 6 min over 3 met de 4e wed strijd, volgens het programma was nu Thirante aan de beurt om door Antilo pen te worden bestreden, maar de ploeg uit Hoogeveen was niet gekomen en viel nu H H V I uit Hollandsche veld daar voor in Deze wedstrijd werd de groot ste overwinning voor de Antilopen- ploeg. H H.V. werd finaal overspeeld na doelpunten van Kees Hendrikse en Gert Nieuwenhuis, zag H H V «indelijk de bal in de mand verdwijnen 2-1. Toen nam Antilopen weer het heft in handen en werd het scoreverloop als volgt. Rob van Duinkerken maakte 3-1, Bert Hop vanmiddg beschikkend over een zuiver schot bracht de stand op 5-1 Na vakwisseling kreeg Kees Hendrikse een stafworp te nernen en na zich geconcen treerd te hebben werd het dan ook 6-1. De 5e en laatste wedstrijd tegen S I M I uit Nieuweburg Haskerdijken, moest gewonnen worden omdat S I M. net als Antilopen nog alle wedstrijden had gewonnen Na een kleine voorsprong door Gert Nieuwenhuis gemaakt, liet SIM. weten nog een woordje mee te willen spreken en maakte gelijk 1-1 Toen stootte een verdediger van S.I.M moedwillig tegen de paal, zodat het schot door Theo van Duinkerken-gelost weer uit de mand kiepte. Zeer terecht kreeg men een strafworp te nemen en na de le gemist t e hebben kon Rob van Duinkerken het over doen omdat men te vroeg had ingelopen. Deze keer was het raak en daarmee had men de overwin ning in de zak Hiermee bleef Antilopen 1 ongeslagen en was poule-winaar. Men kreeg een mooie beker uitgereikt en keerde men voldaan naar Leusden terug na eerst nog in Nunspeet wat gegeten te hebben. PROGRAMMA 2E PINKSTERDAG 31MEI TE ZEIST In de Pinkster-series die georgani seerd worden door de afd. Midden-Ne derland van de K.N.K.B. gaan alle ploe gen van Antilopen naar toe De wedstrij den worden gespeeld op het sportpark ..Dijnselburg" te Zeist. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur 's morgens en duren de gehele dag en zullen de laat ste wedstrijden eindigen om ±16 00 uur waarna de prijs-uitreiking zal plaats vinden. ,,Zo precies op tijd hoef je nu ook weer niet te sluiten, Jansenius!" LEUSDEN - Zaterdag 22 mei - Za terdag jl. was het voor de 35 Roda mini-pupillen voetballertjes in de leef tijd van 8 tot 10 jaar een grootse dag. De aktieve pupillenleider Joop Kra mer had met zijn medewerkers aan het einde van het voetbalseizoen voor zijn discipelen de ere-divisiewedstrijd Feyenoord - Holland Sport uitgeko zen om zodoende eens „grote" voet ballers in een echt stadion aan het werk te zien. Dat de wedstrijd van zondagmiddag naar de zaterdagavond werd verschoven was voor deze jonge Roda-generatie een nog veel grotere belevenis. Tegen vijf uur zaterdagmid dag werden de jongens door een acht tal op vrijwillige basis helpende parti culieren, allemaal vaders van één der pupillen, van huis afgehaald om zo doende om half zes vanaf Leusden- Zuid met de reis naar Rotterdam te beginnen. Uiteraard werd onderweg gestopt omdat bij een voetbalsnoepreisje" nu eenmaal de inwendige mens niet vergeten mag worden Daarna snel door naar het Feyenoordstadion. Voor de meesten was het voor het eerst in hun leven dat ze zowel van buiten als van binnen een stadion konden be kijken. Aan de poort van het stadion werd de Roda-groep bijzonder hartelijk door de Feyenoordsuppoosten ontvan gen en naar hun plaats begeleid De voorste_JÜ_Kas_echter lDiuiddels bèr zet maar een der begeleiders wist te organiseren dat zij in een ander vak op de eerste kwamen te zitten, zodat deze jongens een prachtig uitzicht had den over het hele stadion. De wedstrijd op zich zelf bracht alles waarvan men hoopt dat het gebeuren zal Maar liefst zeven doelpunten waar van zelfs vijf stuks vlak voor de Roda- neuzen Een gemiste penalty en volgens de Rodajongens ook nog vele gemiste kansen Het weer was prima en alles werd nog feestelijker toen een der knapen ontdekte dat papiersnippers ele gant door de wind worden meegenomen in zo'n stadion. Even later zat men in een regen van confetti. Een feestelijk einde voor Feyenoord dat met 6-1 won, maar vooral voor de jonge Leus denaren die met volle teugen hadden genoten Tegen het middernachtelijk uur was de Rodakaravan weer veilig terug in Leusden. Voldaan en met de wetenschap dat in de Roda-familie weer 35 voelbalkenners er bij zijn ge komen. Een aktie waarmede de af deling pupillen van Roda-46 midden in de roos had geschoten en wel zo zelfs dat één der jongens aan leider Kramer vroeg: ,,Als ik groot ben heeft Roda dan ook zo'n stadion?". LEUSDEN/CENTRUM - De voor- :itter van de Raiffeisenbank Leus- de heer W. A. van Zandbrink, maakte tijdens de algemene leden vergadering op maandag 24 mei in het ,Ros Beyaart" te Leusden/Centrum bekend, dat de bank in 1970 weer een guostige ontwikkeling heeft doorge- laakt in zijn openingswoord sprak de voorzitter over een sterke groei, waar de privé-rekeninghouders een be langrijk aandeel hebben. Steeds meer leden zien het belang van een bankre- tening in. Het geld is veilig voor dief- tal en verlies en een groot voordeel dat men van al zijn inkomsten en uitgaven een afschrift heeft. Het jaar 1970 is voor de Raiffeisenbank zowel 'landelijk alsplaatselijk een bijzonder jaar geweest. Landelijk op de eerste plaats door e aangekondigde fusie tussen de Raif- leisenbanken en de Boerenleenbanken, ïaarbij deze beide gelijkgerichte or- lanisaties elkaar in een snel tempo lebben gevonden, en daardoor de greot- bankinstelling in ons land zijn ge- orden. Landelijk op de tweede plaats door de snelle groei van onze banken het afgelopen jaar. De stijgende aanwas van de toever trouwde middelen bevestigt het groeiende vertrouwen van de clienten alle lagen van de bevolking. Uit het verslag blijkt dat de groei van onze plaatselijke bank duidelijk een getrouwe ^spiegeling vormt van het landelijk beeld. In^en kort bestek geven wij een. overzicht van de ontwikkelingen van de bink in 1970 De Stichting spaarbank gaf per 31 -12- 1970 een saldoaangrootf 12.553 669,58 Dat is en stijging van bijna 1,3 mil joen. De credietsaldi in rekening-cou- rant stegen met ruim f725.000,- •ot f2.317.092,77. Hierin hebben de privé-rekeninghouders een niet ge ring aandeel, namelijk een tegoed van biim f 787.000,-. De uitzettingen namen f5.871 964,34 toe met f 1.185.754,06 f7.057.709,40. Dit betekent een stij ging van ongeveer 20%. De voortdurende uitbreiding van de afgehele gang van zaken bij de bank erspiegelt zich het duidelijkst in de ging van het balanstotaal, n.l. van# 540.000 tot ruim f 16 850.000 als mede in de toename van het aantal boe- üngsposten tot 125.261 (vorig jaar 383). üo'or deze groei zijn wij dan ook genoodzaakt geweest het bestaan de kantoor uit te breiden, welk kan toor op 1-4-'70 officieel is heropend Tevens werd op 17 maart 1970 een bijkantoor geopend in het winkelcen trum ,,De Bieshaar" te Leusden/Zuid, hetgeen goed in de behoefte voorziet Het hoofdkantoor wordt iets ver anderd De vier loketten aan de balie zullen door extra separaties verbeterd worden De tussenschotten zullen zowel naar de halkant als aan de persone als ruimte doorgetrokken worden Ook zal het glas van de tussenschotten door on doorzichtig materiaal worden vervan gen. Dit betekent voor de cliënt meer privacy en voor het personeel betere concentratie. In de toekomst zal de bank ook reizen gaan verkopen In het gebouw zal een ruimte worden gecreeerd waar men een rustig gesprek kan hebben met het personeelslid dit hier adviezen over kan geven. VERSLAG OVER HET JAAR 1970 Er traden in 1970 63 nieuwe leden toe; afgevoerd werden door overlijden 3 leden zodat het totaal aantal op 31 de cember 1970 619 bedroeg. In de algemene ledenvergadering van 2 juni 1970 werd herkozen tot lid van bestuur G Apeldoorn en tot lid van raad van toezicht A W. Vrijhoef De Algemene Ledenvergadering werd gehouden op 2 juni 1970. Het Be stuur en de Raad van Toezich kwamen 12 maal in gecombineerde vergaderin bijeen. Op 31 december 1970 bedroeg het aantal spaarrekeningen 4232 Een stij ging van 772 rekemngen. Het aantal leningen bedroeg .31 de cember 1970 403. Het aantal rekeninghouders zonder krediet 220 en met krediet 43, terwijl het aantal privé-rekeningen 648 be droeg. Op 31 december 1970 waren er 380 clienten m het bezit van een betaalpas Door bijboeking van de winst over 1969 en de rente van de reserve per 31 december 1970 is de gewone reser ve gestegen tot f596.667,28 De belastingreserve bedroeg per 31- 12-1970 f71.391,-. Reserve Onderling Raiffeisen-Garantiefonds f21.654,69. ook voor het goedkeuren van de ver schillende agendapunten, wat een bewijs van vertrouwen inhield. De heer Zand brink dankte ook de bestuursleden en de leden van de raad van toezicht voor hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. De beheerder van de Raiffeisenbank, de heer A. F. Herder, en het personeel van de bank werd geprezen voor de voortreffelijke wijze waarop het beslist niet eenvoudige werk is verricht. Het dwong respekt af hoe tijdens de ver bouwing in moeilijke omstandigheden de zaken op correkte wijze behartigd werden. Voorts hoopte de voorzitter dat dit jaar, goed begonnen, zijn stijgende lijn zal voortzetten. Eemland en het college van Gedepu teerde Staten van Utrecht is eveneens uitgebreid van gedachten gewisseld over de mogelijkheid om in Eemland een integraal verkeers- en vervoers- onderzoek te houden. Een dergelijk onderzoek is een vrij wel onmisbaar element bij de plan ning van de aanleg van wegen, van de uitbreiding van spoorweg- en busver bindingen Op basis van een dergelijk onderzoek kunnen tevens alternatieve mogelijkheden voor de afwikkeling van het verkeer worden bepaald en kan een verantwoorde keuze worden gedaan. Het dagelijks bestuur meent dat een dergelijk onderzoek voor de regio Eem land van veel belang is. Het zal zich intern nog beraden over de vraag op welke wijze het onderzoek zal kunnen worden uitgevoerd en wat de finan- of om voorlopig op toekomstige ont wikkelingen te reageren. Het gesprek zal - maar dan toege spitst op een aantal deelprob emen - in de toekomst worden voortgezet COÖRDINATIETEAM VAN DESKUNDIGEN Op 26 april had het dagelijks be stuur een gesprek met jhr.ir J.deRa- nitz, lid van het coördinatieteam van deskundigen van het Samenwerkings orgaan. Met hem werd onder meer gesproken over - de inschakeling van het coördinatie team bij het hierboven reeds vermel de verkeers- en vervoersonderzoek, NOTULEN Tot secretaris van de vergadering werd benoemd de heer A. F. Herder. De heer Herder las de notulen voor van de Algemene Ledenvergadering van 2 juni 1970 welke goedgekeurd werden BALANS EN VERLIES EN WINSTREKENING Punt 4 van de agenda was vaststel ling van de balans en de verlies en winstrekening over 1970. De saldo winst op de verlies en winstrekening be droeg f60.513,09. Het voorstel van het bestuur om dit bedrag te voegen aan het reservefonds werd door de leden goedgekeurd. VERKIEZING Het bestuurslid, de heer R A Vos kuilen, periodiek aftredend, en herkies baar werd unaniem herkozen De heer Q van Loenen. lid van de raad van beheer, periodiek aftredend werd eveneens herkozen. De heer Van Loenen, die afwezig was, zal van zijn benoeming in kennis worden gesteld RONDVRAAG Tijdens de rondvraag vroeg een lid of de bank was verzekerd tegen dief stal Dit is zeer zeker het geval, maar de voorzitter achtte de kans op diefstal met zo' groot, omdat de kas door een kogelvrije wand gescheiden is van de hal Een andere vraag was, of de bank geen rente-subsidie kon verstrekken aan de landbouw, zoals in sommige E.E.G. landen het geval is De heer Zandbrink beaamde dat deze subsidie gegeven werd m bijvoorbeeld Duits land en Frankrijk, maar dat de sub sidie door de staat werd verleend en dit niet op het terrein van de banken lag Aan het einde van de vergadering dankte de voorzitter de bijna 30 aanwe zige leden voor hun aanwezigheid en Toetreding Baarn en Bunschoten - Na de gemeente Nijkerk hebben nu ook de gemeenten Baarn en Bunschoten officieel tot toetreding besloten. De gemeenteraad van Baarn deed dat op 3 maart 1971, de raad van Bun schoten op 29 april 1971. Beide beslui ten moeten nog door de Kroon worden goedgekeurd. In Eemnes zal de toe treding binnenkort aan de orde worden gesteld. WONINGMARKTONDERZOEK Het orgaan ging in zijn vergadering van 16 april 1971 akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur om in Eemland een woningmarktonderzoek te houden Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn van dit besluit op de hoog te gesteld. In een gesprek, dat het da gelijks bestuur op 22 april j.l met Gedeputeerde Staten over een aantal onderwerpen heeft gevoerd, is onder meer de afspraak gemaakt dat het Economisch Technologisch Instituut van Utrecht ten spoedigste een werk schema voor het woningmarktonder zoek zal opstellen. Gedeputeerde Sta ten zullen vervolgens Provinciale Sta ten voorstellen een krediet cor het onderzoek te verlenen, terwijl ook aan het rijk een bijdrage zal worden ge vraagd Het onderzoek beoogt, zoals in het vorige overzicht al is vermeld, een antwoord te krijgen op de vraag aan welk soort woningen de grootste be hoefte bestaat. Het onderzoek zal on der andere op de soort, de indeling, de huurprijs enz. betrekking hebben. Het woningmarktonderzoek zal zodanig worden uitgevoerd, dat een relatie met een soortgelijk onderzoek in het Gooi gelegd kan worden VERKEERS- EN VERVOERS ONDERZOEK In het hierboven al vermelde ge sprek tussen het dagelijks bestuur van ciële consequenties daarvan zijn Indien het onderzoek aan de eisen voldoet kan van rijkswege een niet onbelangrijke tegemoetkoming in de kosten worden verkregen WERKGROEP VERKEERS VERBINDINGEN Het dagelijks bestuur besloot - na het verschijnen van het rapport over de verkeersverbindingen tussen Leus den, Amersfoort en Hoevelaken (het tracé van rijksweg 28 c. a. ten oosten van Amersfoort) - dezelfde werkwijze te volgen ten aanzien van een aantal verkeersknelpunten ten westen van Amersfoort tussen (globaal) Amers foort, Soest en Hoogland Ook voor dat gebied zal derhalve een werkgroep worden geformeerd, bestaande uit de verkeersadviseurs van Hoogland, A- mersfoort en Soest en van rijks- en provinciale waterstaat, die voor de verkeersproblemen ter plaatse een op lossing zal trachten te vinden RAILVERVOER IN DE REGIO Het dagelijks bestuur had op 8 maart 1971 een gesprek met enkele verte genwoordigers van het bureau Onder zoek en planning van de Nederlandse Spoorwegen over het railvervoer in de regio. Van beide zijden werden wen sen geuit. De Nederlandse Spoorwegen bepleit ten stedebouwkundige maatregelen, die in sterke mate zijn afgestemd op be staande railverbindingen. Van de zijde van het Samenwerkingsorgaan werd ge tracht inzicht te krijgen in en invloed uit te oefenen op de plannen van de Nederlandse Spoorwegen in de regio (nieuwe lijnen, stations e. d Duide lijk kwam vast te staan, dat de Spoor wegen door gebrek aan financiële mid delen weinig mogelijkheden hebben om aan de wensen uit de regio te voldoen - de stand van zaken van het door het coördinatieteam te verrichten on derzoek naar de toekomstige stede- bouwkundige ontwikkelingen in Hoog land en (daarmee samenhangend) het noordelijke tracé van de zgn. Gordel- weg. De heer De Ramtz legde een tekening met toelichting over, waarin een com promis voor het tracé van de Gordel- weg is opgenomen. De tekening bevat tevens een overzicht van de wenselijk geachte wegenstructuur in de rest van de regio. De tekening zal in de ko mende tijd nog worden bijgewerkt aan de hand van de gevens van Baarn, Bunschoten, Eemnes en Nijkerk, en daarna in september door het dage lijks bestuur, de verkeersdeskundigen van de onderscheidene gemeenten en het coördinatieteam worden besproken Op een aantal andere onderwerpen van het gesprek met jhr ir. J. de Ranitz komen wij in een volgend overzicht terug. REKENING 1970 EN RAMING DAGELIJKSE KOSTEN 1972 Tijdens de orgaanvergadering van 16 april werd de rekening over het jaar 1970 alsmede de raming van dagelijkse kosten (dus exclusief kosten van onder zoekingen) voor het jaar 1972 vastge steld. Deze raming bedraagt f 85.000.--. FUNCTIONERING VAN HET ORGAAN Het dagelijks bestuur had aanvanke lijk het voornemen tijdens diezelfde vergadering een wijziging van de ge meenschappelijke regeling, welke de BARNEVELD - De Modderbeek zal in één keer worden verbeterd. Om dat financieel rond te krijgen heeft het rijk een subsidie toegezegd, terwijl de Cul tuurtechnische Dienst ermee heeft in gestemd de verbetering van de beek in één keer aan te besteden. Dit zal binnenkort zijn beslag krijgen. De kosten van dit wei k wuiaen &c- raamd op een miljoen gulden. Het wa terschap zal 40% van dat bedrag zelf op tafel moeten leggen Het gecombineerd college van het Waterschap van de Barneveldse beek heeft woensdagavond tijdens de openbare vergadering be sloten een bedrag van vier ton te le nen van de Nederlandse Waterschaps- bank. Het hele college van het waterschap is erg blij, dat de verbetering van de Modderbeek (vanaf Valleikanaal tot aan Westelijke Veluweroute) in één keer kan worden aangepakt Er dreigden even strubbelingen in de verbeteringsplan nen, maar door deze gunstige wij ziging kan de hand gehouden worden aan het schema i ACHTERVELD - JEUGDDORP - Al waren de weersomstandigheden niet zo best als de beide voorgaande zaterda- gan, toch kon het slottoernooi tot een goed einde worden gebracht. Ook nu i heerste er weer een goedé sfeer on der de spelers van de diverse voetbal verenigingen die de reis naar Jeugd dorp hadden ondernomen Het achtste toernooi zorgde voor een grote verrassing; eén van de elftallen van Jeugddorp wist de eerste prijs te behalen Dit was een groot gebeuren, en er was dan ook grote vreugde on der de spelers van dit elftal die deze prestatie leverde. Om 10 uur begon de bal te rollen Eerst kwam Stroe tegen Advendo, die werd 1-2 Vervolgens Quick-b tegen Stroe; 5-1 Een spannende strijd om de eerste plaats als slot tussen Advendo-a - De Glind die in 0-1 eindigde door dat een speler van Advendo in eigen doel trapte Quick werd derde en Stroe eindigde als laatste s'Middagskwamen de junioren tegen elkaar uit waarvan de uitslagen als volgt waren: Stroe-a De Glind a 6-0; Amsvorde-d - Soes- terberg 0-3; De Glind a - Amsvorde 0-5; Soesterberg c - Stroe-a 3-1; De Glind a - Soesterberg c 0-5; Ams- 3 vorde c - Stroe a 0-3. Soesterberg ongeslagen, 6 punten en een eerste prijs Stroe 4 punten tweede prijs. Amsvor- de 2 punten en derde prijs. Er was een ontzettende drukte op het Jeugddorp, wanj 's morgens wa ren er 7 grote bussen uit Rotterdam gearriveerd, met een 350 kinderen en hun leiding van de Gym. vereniging „Kracht en Vlugheid", die de gehele dag op en om het Jeugddorp zfch ver- maakten met speurtochten en diverse veldspelen. Het Jeugddorp kan terugzien op drie prachtige sportdagen, die sportief ver liepen, mede dank zij iedere vereni ging die zich heeft ingezet, en ook dank zij de prima organisatie van de voet balleiding en hun medewerkers, scheidsrechters enz zijn deze dagen voor velen onvergetelijk geworden .i1 formele basis van het Samenwerkings- orgaan vormt, aan de orde te stellen Na nadere overweging werd echter be sloten de desbetreffende stukken eerst aan de besturen van de deelnemende gemeenten toe te zenden voor overleg J in eigen (gemeentelijke) kring. Nadat eventuele reacties en suggesties zijn 'A verwerkt zal een wijziging van de re- geling in het najaar in een openbare '4 orgaanvergadering kunnen worden be handeld. CONTACTBESPREKING MET DE KAMER VAN KOOPHANDEL In de maand april had het dagelijks bestuur zijn periodieke contactbijeen komst met het bestuur van de Kamer van Koophandel. Daarbij kwam onder meer aan de orde: - de regionale aanpak van de woning bouw (de aanwijzing tot tekortgebied, het woningmarktonderzoek, de achter stand in de gesubsidieerde woning bouw enz.) - de stand van zaken van het bestem- mingsplan van het industrieterreinDe Hoef". - de huisvesting van buitenlandse ar beiders (mogelijkheden en financie- ring).

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7