Daan Speksnijder in AVRO - cross Kluphuis Roda N.S.F.-subsidie voor Roda- Action '71 houdt kampioens receptie Technische keuring zal doorslag geven BEKENDMAKING enige percelen hooigras Oranje vereniging bood zeskamp deelnemers feestavond aan LEUSDER KRANT WEEKEND PUZZEL Eenmalige bijdrage van f 17.000,- I Sponsor gevonden 5NDERDAG 3 JUNI 1971 Burgemeester en wethouders der ge meente Leusden dienen bij inschrij ving te koop aan gelegen in gemeente Leusden. Inschrijving dient plaats te vinden voor 10 juni 1971. Belankstellenden kunnen nadere informaties inwinnen bij de afdeling Openbare Werken ten gemeentehuize dagelijks van 9.00 tot 9.30 uur. Burgemeester en wethouders van Leusden LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 12 juni a s. zal voor auto-crosscoureur )aao Speksnijder een uiterst belang rijk da6 worden, dan zal hij indien lijn wagen de technische keuring door- Staat mogen starten in de zgn. i.V.R.O.-Cross. Deze rally-crosses forden verreden in Valkenswaard en tel op een steen worp afstand van het rachtige recreatie-centrum Euro- trand, daar is een 1 km lang circuit - jtgezet bestaande uit hei, asphalt, and en grint. De A.V.R.O.-Cro and en grint. De A.V.R.O.-cross is iet te vergelijken met een cross zo- Is die op Koninginnedag in Leusden terreden is, het gaat hier om wie de snelste tijden op de stopwatches weet brengen, vandaar dat er slechts vier agens in een wedstrijdrit zullen uit- lomen. Zij die het 3 km lange traject, ronden van 1 km, binnen de vier mi- uten weten af te leggen maken enige lans om tot de snelsten te behoren, iets aartoe Daan Speksnijder zich zeker i staat acht. Daan Speksnijder die met zijn geni- - tal geconstrueerde cross-wagen de eusder Auto-cross op Koninginnedag net groot machtsvertoon en snelheid Ion, kreeg daarna vele aanmoedigingen p er maar vooral mee door te gaan, laar aan de auto-crosses in de omge- iog zal hij niet mogen deelnemen om- at vele crossteams bezwaren indie- en bij de desbetreffende organisaties iet het dreigement dat als Daan Spek- lijder met zijn bolide start, zij zich rug zullen trekken en de cross zullen lycotten. Toen Daan dit te horen eeg pakte hij de zaken energiek aan en chreef direkt naar de verschillende rganisaties die bij het organiseren an de A.V.R.O.-Cross betrokken zijn, eldra had hij de officiële papieren uis. LICENTIE J Uit al deze papieren kan men opma- IJ >n dat de coureur en zijn wagen aan like hoge eisen moeten voldoen, in J t bijzonder betreffende de veiligheid, t niet een ieder zomaar deel kan ne en aan deze snelheids-crosses. Om te innen starten moet iedere coureur in bezit zijn van een Rally-Cross li- intie uitgegeven door de KNAC of een Klere buitenlandse erkende organisa- ie Om deze licentie te verkrijgen moet jen allereerst een strenge medische uring ondergaan. Bijzonder veel aan- icht wordt er besteed aan de veilig- »id voor coureurs en publiek, het pu- iek wordt op een veilige afstand ge- luden van de baan en het rennerskwar- ?r maar toch zo dat men alles_ goed n volgen De coureurs moeten gekleed an in degelijke beschermendebrand- ije kledij, zoals een brandvrije goed- sloten overal met brandvrije onder- leding, lederen goedgesloten laarzen i handschoenen alsmede een goedge- urde helm met bril of scherm. nancieel niet op te brengen. Hij is toen op verschillende bedrijven afgegaan om een juiste sponsor te vinden die hem wilde helpen. Tenslotte heeft hij de n.v. Carpet-Center Holland uit Soest bereid gevonden om voor een belang rijk deel zijn onkosten te vergoeden. De direktie van deze jonge onderneming, die Kela-tapijt en wandtegels vervaar digt, is van oordeel dat sport en com mercie meer samen moeten gaan. Zo heeft de n.v. Carpet-Center Holland ook judoka Wim Ruska onder zijn hoede die in Götenburg (Zweden) het Europees kampioenschap behaalde en daarvoor een prachtig Kela-tapijt mocht ont vangen. De direktie van n.v. Carpet- Center Holland ziet wel enig perspec tief in de capaciteiten die Daan Spek snijder met zijn cross-wagen heeft en zij geven hem dan ook de kans om zich op nationaal niveau te ontplooien. De n.v. Carpet-Center Holland die ookre- klame maakt op Radio Nordsee voor Kela-tapijttegels zal de cross-wagen van reklame teksten gaan voorzien zodat Daan Speksnijder de taak heeft om zich met een goede prestatie in de pu bliciteit te rijden. KLASSE De rally-cross zoals die in Val kenswaard verreden wordt bestaat uit verschillende klassen voor de diverse wagens, zo is er een klasse waarin de toerwagens tot 1000 cc. uitkomen, een klasse voor wagens met een tot 1300 cc motor voorin en achterwielaandrij ving, enz enz. Tesamen worden er acht verschillende klassen verreden, waarvan Daan Speksnijder in klasse 4 uitkomt. In deze klasse starten de prototypen d.w.z de speciaal gecon strueerde cross-wagens, Daan Spek snijder zal het dan moeten opnemen tegen de speciaal geconstrueerde fa- brieks-wagens Daan die zelf zijn eigen idee om een specifieke cross-wagen te bouwen heeft uitgewerkt, waarvan het resultaat een ieder verraste, hoopt dan te bewijzen dat het niet allemaal met het peperdure materiaal behoeft te geschieden. Zo rijdt er bv. een door de Daf-fabneken geconstrueerde rally-crosswagen met een extra zware motor middenin en een vierwielenaan- drijving die zo'n slordige f30.000kost GENIAAL WERK Begin januari is Daan Speksnijder begonnen met de constructie van zijn ontwerp van een specifieke cross-wa gen. Van twee Austin 1100 carrosse rieën heeft hij de twee voorhelften aan elkaar gelast waarna hij een 1100 cc. motor achterin zijn bolide bouwde, zo dat zijn wagen met 2 motoren uitge voerd, één voorin en één achterin, een vierwielenaandrijving kreeg Vele uren kostte het precisie-werk om de twee motoren synchronisch te laten lopen waarbij hij geholpen werd door zijn hulp-monteurs Rijk de Wild en Martin Visser Wonderwel slaagden zij erin orn de twee afzonderlijke motoren gelijktijdig te laten lopen en te schakelen, dat dit staaltje vakmanschap is bewijst wel het feit dat tijdens de Leusder Auto-cross tussen de manches in het geheel niet is gesleuteld en men uitsluitend kon volstaan met het controleren van water, olie en benzine. Daan Speksnijder en zijn twee monteurs moeten nog steeds hard sleutelen om zijn wagen aan alle bijzonder strenge veiligheidsvoor schriften te laten voldoen. Veiligheids riemen, spatlappen, een hoofdstroom- schakelaar, roll-cage of roll-bar, min der zware bumpers, zijn enkele van de vele dingen die nog gemonteerd moeten worden Daan Speksnijder heeft het circuit in Valkenswaard al uitvoerig bekeken en zegt dan ook: ,.Als mijn wa gen goedgekeurd wordt en ik krijg geen materiaal pech dan behoor ik zeker tot de snelsten", een uitspraak die niet geheel ongegrond is, daar hij dit in Leusden ook al voorspelde en hij de tijden die in Valkenswaard verreden worden uitvoerig heeft gecontroleerd met zijn eigen berekende tijden. Daan Speksnijder weet zich gesteund door zijn monteurs Rijk de Wild en Martin Visser en vele supporters uit Leusden die de verre reis naar Val kenswaard ondernemen om Daan aan te Daan Speksnijder in actie tijdens de Leusder auto-cross, misschien dat hij LEUSDEN-CENTRUM -, .Action '71" is de manifestatie op 18, 19 en 20 juni van de Katholieke Plattelands Jon geren, kring Amersfoort in Leusden-C. In dit weekend waarin o a aan ont spanning, kreativiteit en maatschappe lijke bewustwording wordt gedaan zal 'n aktie worden gevoerd voor het Paranap- anema projekt in Brazilië Dit is een ontwikkelingsprojekt van de KPJ Nederland, waar 21 vrijwilligers samen met Braziliaanse jongeren een landbouwprojekt in ontwikkeling heb ben Om hiermede de levensomstandig heden van de achtergebleven platte landsbevolking te verbeteren. Om dit financieel te steunen organi seert de KPJ een ranteitenmarkt op zondagmiddag 20 juni waarvan de op brengst ten goede van dit projekt komt Het is de bedoeling om zoveel mogelijk de voor U waardeloze spullen (o. a oude huisraad, boeken en curiosa) te verza melen. De rariteiten zullen zondagsmiddags geveild worden Wij zouden het zeer op prijs stellen indien U zich met onder staande adressen in verbinding wilde stellen, indien U nog wat over hebt van deze spullen Tonny Tolboom, Asschatterweg 46, Leusden-C., tel 03425-310 Annie Blom, Klettersteeg 27, Achter veld, tel. 03425-497 Bij voorbaat dank en tot ziens op de ranteitenmarkt. ABONNEMENTSPRIJS ƒ2,25 per kwartaal, 8,per jaar. Losse nummers: 20 cent. ADVERTENTIE-TARIEVEN: Losse advertenties: 16 cent per mm. „Leusderheitjes" van 1 t/m 10 woorden ƒ1,80 elk woord meer 18 ct Kontraktprijzen op aanvraag ver krijgbaar. Sluitingstermijn nieuws: dinsdagmiddag 12 uur. Daan Speksnijder tijdens het vele las werk geassisteerd door Martin Vis ser, zij moeten nog veel werk verrich ten om perfekt aan de start te ver schijnen. Foto Janus Visser. in Valkenswaard tijdens de A V.R 0 - Cross ook zoveel stof doet opwaaien Foto Janus Visser. NR. 3 Deze week een iets moeilijker opgave. Tot nu toe is het aantal in zendingen op onze weekendpuzzel voldoende om een felle strijd te garanderen. Wie wint vijftig gul den door alle weekendpuzzels (tien in totaal) goed op te lossen? Voor de puzzel van deze week kunt u inzenden tot donderdag 17 junia.s. Het adres: Redaktie Leusder Krant, Weekendpuzzel nr. 3, Finn- mark 3, Leusden/Centrum. De opgave van deze week: Eéndrievierde zesde deel en eeneenzesde vierde deel en een- eenvierde derde deel van een getal zijn samen 35. Hoe groot is dat getal. Daan Speksnijder zoekt het hogerop daarbij gesteund door n.v. Carpet- Center Holland die als sponsor op treedt. Foto Janus Visser moedigen. Deze supporters zullen dan vroeg uit de veren moeten om op tijd aanwezig te zijn, daar de technische keuring om 9.00 uur begint. De aan vang van de training is om 10.00 uur waarna van 12.00 - 14.00 uur een lunchpauze volgt, in deze pauze kan men zich uitstekend vermaken in het aangrenzende prachtige recreatie-cen trum Eurostrand. Na de lunchpauze wordt er gestart met de wedstnjdritten in de verschil lende klassen. Indien Daan Speksnijder zijn woorden waar weet te maken zal hij 's morgens ongetwijfeld te zien zijn op de beeldbuis. De Leusder Krant zal zijn verrichtingen nauwlettend volgen en wensen hem daarbij ook namens vele lezers veel succes toe. Janus Visser LEUSDEN-CENTRUM - De Oranje vereniging Leusden heeft op dinsdag 25 mei een gezellige avond georgani- seerd voor de deelnemers van de zeskamp, die op Koninginnedag is ge houden. Ruim tachtig genodigden wer den in het ,,Ros Beyaart" verwelkomd door de voorzitter van de Oranje ver eniging, de heer G. Th. van de Hengel. In zijn welkomstwoord dankte de voor zitter de aanwezigen voor hun mede- t werking aan de zeskamp. De leiding van de avond was in handen van de heer P. Valkenet. Ook deze avond werd een kleine zeskamp ge- f houden tussen Leusden-centrum en Leusden-zuid. Men ging uit van de eindstand 19-16 punten voor Leusden- centrum. Het eerste spel was een 8 ballentransport wat gewonnen werd 3 door Leusden-centrum. Uit het vol- jj gende spel bleek dat Leusden-zuid .artistieker was in het maken van een a hoed op maat met behulp van toilet- 9 papier. Ook won Leusden-zuid het laat- 8 ste spel namelijk van tien letters B efen woord vormen wat betrekking had 8 op de avond. Uit de letters werden B de volgende woorden gevormd: Feest- avond en vrolijkheid De eindstand 8 was 21-23 voor Leusden-centrum. Tijdens de spelen.werd de muziek verzorgd door een band uit Amers- 8 foort. Het laatste deel van de avond werd 8 met vrije expressie doorgebracht. Er werd een ontmoeting in het bos ge- speeld. De aanwezigen vormden zelf een toneel met coulissen en gordijnen S Aan het eind van de avond, tegen R het middernachtelijk uur, dankte de i? heer P Valkenet de aanwezigen voor hun bijdrage aan deze feestelijke ont moetingsavond LEUSDEN - Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie beeft be sloten om deLeusdervoetbalvereniging RODA'46 een eenmalige subsidie van f 17.000,-- toe te kennen als bijdrage in de kosten van stichting van een klubhuisakkommodatie op het Burg. Buiningpark te Leusden. De totale kos ten van deze voorziening werden be groot op f 137.000,--. Hiervan zal f75.000,-- opgebracht worden door de vereniging zelf, door middel van aller lei akties en door de eigen inbreng in de bouwkosten. Het klubhuis wordt nl. door de leden zelf gebouwd in hun vrije tijd. Deze zelfwerkzaamheid maakt het mogelijk dat RODA'46 - zij h?t onder moeilijke financiële omstan digheden - in staat is zijn eigen klub huis te bouwen. Met subsidies van de gemeente Leusden en de provincie Utrecht en eventuele geldleningen hoopt men het vereiste bedrag van f 137.000,- te bereiken. Geen wonder dus dat bovengenoem de uitkering uit de toto-gelden voor het jaar 1971 met zeer veel genoegen in ontvangst zal worden genomen. Deze eerste toekenning van de verschillende lopende aanvragen tot toekenning van subsidie is een stimulans voor de vele vrijwillige medewerkers aan dit klubhuis. Na een maandenlange voor bereiding ging men op 23 januari jl. van start, waarna, regen en kou ten spijt zeer vele vrijwilligers 's avonds en zaterdags naar het sportpark trok ken om onder het licht van de schijn werpers te bouwen aan het door het Roda-lid, architekt Opstelten, ontwor pen verenigingsgebouw. Ondanks som mige tegenslagen werd er tot heden bijzonder enthousiast gewerkt, in de wetenschap dat er nog steeds bijzon der veel geldbesparend werk verricht zal moeten worden om het nieuwe hart van de vereniging te kunnen verwe zenlijken. Roda thuis in eigen huis. Zover is het nog niet maar de werkzaamheden aan het nieuwe clubhuis vorderen gestaag, verleden week heeft men het hoogste punt bereikt hetgeen de vlag in top bracht. Foto Janus Visser HAMBURG - De winnende getallen in de 22ste Duitse lotto &ijn: 6 22 34 35 48 49 Reservegetal- 25. Olympianummer 3746. Voor Daan Speksnijder, van beroep introleur-monteur bij de N.K.S. te esterberg, zijn de hoge kosten die moeten worden om aan alle te voldoe^i fi- LEUSDEN-CENTRUM - Ter gele genheid van het behaalde kampioen schap van de 2e klasse K.N.V.B. afde ling Utrecht en de daaraan verbonden promotie naar de le klasse, en de vele suksessen van de andere teams zal het bestuur van de Leusder voetbalvereni ging RODA'46 op zaterdag 5 juni a s recipieren. Deze receptie zal plaats vinden in het Ros Beyaart, Hamers- veldseweg 55 te Leusden-Centrum van 16.00 tot 17.30 uur

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3