^illy Kwantes, Nederlands jongste icentiehoudster Nog 30 „tourgezinnen nodig hoelang nog r>r> Vlastuin won IK ZOEK DE VROUW PREDIKBEURTEN uilleton ink van Heeswijk Kap pie en het verlaten eiland DERDAG 3 JUNI 1971 :HTERVELD - Op 25 juli a.s zal het eerst in de Vaderlandse wie- ischiedenis in het Tourdorp Ach- ild worden verreden het officieus >naal kampioenschap voor jeugd- rensters van 14-15 jaar. Toen de jrlandse Dames Wielren Club vo- aar een beroep deed op de orga- ie van de Tour de Junior om het ampioenschap te organiseren 1 korte tijd later de gedachte op bij ourorganisatie om ook de jeugdren- aan bod te laten komen. Vele werden gemaakt en talrijke rekingen gevoerd maar het resul- zal over enkele weken geboden en wie wordt kampioene van Ne- Aan dit nieuwe unieke evenement zal ook deelnemen NEERLANDS JONGSTE LI CENTIEHOUDSTER WILLY KWANTES. Uw verslaggever had een vraaggesprek met Willy Kwantes in haar ouderlijke huis aan de rustieke Dennestraat te Zaandam Willy is pas vijftien jaar geworden maar heeft al heel wat jeugd- wielersuccessen geboekt Vooral op de Alkmaarse wielerbaan is zij een sterke figuur en haar naam komt telkens inde uitslagen voor. Zij vestigde zo sterk de aandacht op haar baanwerk dat de bondscoach Frans Mahn van de Konin klijke Nederlandse Wielren Unie haar verder wil opleiden en Willy is nu al zelfs doorgedrongen tot de topklas se' Als immer actief lid van deZaanse Wielerclub D.T.S. krijgt zij ook veel goede raadgevingen van haar clubge noot en wereldkampioen Cees Stam. Toen zij twaalf jaar was wist zij al prijzen te winnen met wedstrijden op gewone tourfiets. Op haar dertiende verjaardag kreeg zij een racefiets en werd in 1969 clubkampioene lange afstand bij de adspiranten Bij de meisjesgroep was ze niet te verslaan en ook vele jongens-renners wist zij ver voor te blijven. Vanwege maag klachten heeft ze de afgelopen winter niet kunnen fietsen maar bondsdokter de heerRolink wist dit uitstekend te verhelpen, alles is uitstekend in orde en zo zei ze me dokter Rolink wilde er geen vergoeding voor hebben! Willy is een echt charmant meisje, een gewoon meisje, zelfs verlegen met praten, ze houdt niet vandikdoenerijen vindt het daarom maar heel gewoon dat ze toevallig zo hard kan fietsen Blijft Willy zo dan kan ze heel ver komen, zelfs tot deelname aan de. wereldkampioenschappen' Zij is één van de sterkste troeven voor het Neerlands kampioenschap en de Tourorganisatie is dan ook verheugd dat het gelukt is haar te contracteren voor dit festijn Dat het parkeerterrein van het Burg Buiningpark op een zomerse dag te klein is getuige deze foto waar op tweede pinksterdag een twintigtal wa gens geparkeerd stonden in de bermen van de Bavoortseweg. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - Over enkele we ken zal de 14e internationale Tour de Junior Achterveld weer gaan draai en. Onze krant hoopt iedere week aandacht te kunnen schenken aan dit grote jeugdwielerfestijn. Het is be kend dat hieraan zal worden deelge nomen door 132 renners van 12-15 jaar uit België, Duitsland en Nederland. Een afgevaardigde van de Tour de Ju nior is naar de Wereldkampioenschap pen in Engeland geweest en het is ge lukt om ook acht jonge Engelse renners te contracteren voor de Tour de Ju nior Achterveld. Er kwam nog een verzoek binnen van twaalf Engelse ren ners maar het veld was inmiddels al volgeboekt. Van 26-31 juli a.s. zullen 132 ren- nertjes hun ..tour de france" gaan draaien. Échter Hel evenement kan zeker doorgang vinden dank zij de medewerking van de gastvrije gezin nen. Inmiddels hebben zich al zeventig gezinnen bereid gevonden in de Tour week een rennertje gastvrijheid te geven. Er dienen nog dertig Tourgast gezinnen te komen en daarom wordt hierbij een dringend vriendelijk ver zoek gedaan aan de bevolking om de rennertjes op te nemen. Opgaven worden gaarne ingewacht bij het hoofd van de huisvestingscom missie, de heer H. v. Dijk, Pater Stromstraat 6 te Achterveld. Voor de goed orde, het telefoonnummer van het Tourkantoor is 03425-481. Er wacht weer veel werk voor voorzitter J. J. v. Burgsteden en zijn Tourmannen. SCHERPENZEEL/AMERSFOORT - Voor de zomeravondcompetitie van de Ren- en Tourclub ..Amersfoort" wa ren ditmaal veel minder renners aan wezig dan in voorgaande ritten Bij de adspiranten kon Dick Willigenburg zijn gebruikelijke solo ditmaal niet rijden. Wel was hij de eerste de- marrant; maar moest hij toch het ge zelschap toestaan van Jan Geyten- beek en Valleirenners Loet van Ha- mersveld Dit drietal was niet meei te achterhalen In de eindsprint be wees Dick Willigenburg dat hij naast het temporijden ook nog wel snelheid bezit, want via de eindsprint won hij toch deze rit 1 Dick Willigenbirfg. Leusden. 2 Loet van Hamerêveld. Achterveld 3 Jan Gevtenbeek. Amersfoort 4 Dirk- Jan Kuijpers. Leusden 5 Bert V3n Schalk, Scherpenzeel. 6 Peter Horst, Leusden Ook bij de A-jeugd draaide het uit op een sprint en dit ging dan ten voordele van Wout Lansing en ten koste van Wim Dekker. Evert Haze- veld won bij de B-jeugd voor Corrie Almekinders en Wim Dekker bij de veteranen voor Kissman Van de zeven gestarte nieuwelingen verdween Gert Vink al snel van het parkoers met materiaalpech Hans Badenbroek en Cor Nijhoff zouden de strijd nog sta ken en bleven er dus vier renners over Van deze vier won Peter Kuij pers via de eindsprint 1 Peter Kuij pers, Leusden 2. Johan Ossendrijver, Achterveld 3 Jan Zwaagman, Barne- veld. 4 Henk Jonker, Hoogland. Bij de amateurs bleven ook slechts drie renners over Jan Vlastuin, Jan Sandbrink en Kees Boogaard Van deze drie wist Jan Vlastuin de eindsprint te winnen al hield hij tegenover de fel aandringende Jan Sandbrink slechts éen wiel over. Derde werd Kees Boog aard. De Barneveldse nieuweling Jan Zwaagman werd inde Ronde van Heesch twaalfde f.,. Hl I WW 3-. - WEEK-END 5-6 juni 1971 (alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema. Lantink en Den. Toom zal komend week-end waarnemen dr Lantink, Burg. de Beaufortweg 61, tel 03496-1210 (Dienst van vrij dagavond 18.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur). Dierenarts. Mevr. Tijmensen, Van Boetzelaar v. Oosterhoutlaan 40, Leusden-Zuid, tel. 03490-10761 Wijkverpleging: Leusden: zr Rosa, Hamersveldseweg 57, Leusden-Cen trum, tel. 03496-1271. DATUM: Zondag 6 juni 1971. LEUSDEN-CENTRUM N H K 10 u Ds Kooreman, Rhe- nen, 19 u.. ds. Venema, Delfstra- huizen. Jeugddienst. R.K Kerk za 7 uur m.m.v dames koor; zo. 7.30 u 9 u. Lat Hoog mis; 11 u dienst met samen zang 16 30 uur. LEUSDEN-ZUID N.H.K.. Ds Sirag, bediening H. Doop; 18.30 u ds Vos, Amers foort. R.K Kerk Huize Don Bosco za. 19.15 uur. zo 10 u.. Hoogmis; 11.30 uur. ACHTERVELD N.H.K.J van Arkelweg Zondag 9 30 u.. ds. Abbringh. Hoevelaken R.K Kerk- Maandag t/m zaterdag 8 00 uur (uitgez woensdag); woensdag 19 30 u Avondmis, don derdag 13 30u H.Mis voor be jaarden; vrijdag 18 30 u Avond mis; zaterdag 19 00 u Avondmis, Zondag 8 00 uur Om 11.00 u Jongerenmis; 18.00 u Lof io r teen, chef." Ho," riep Van Abcoude in de mi- heeft dienst, juffrouw eh er Ik laat hem vervangen. Met een iut is hij hier." blijf aan de lijn." hef legde de hoorn opzij van het toe- en ^probeerde opnieuw te tellen, r het woord ..ziekenhuis" speelde in zijn gedachten. Ouwejans betrad het kantoor, en zijn wees naar de hoorn. ..Voor jou, tornt uit het ziekenhuis" man schrok Ziekenhuis?" Gelijk hij de hoorn op. t Ouwejans •preekt met het ziekenhuis, meneer, een zekere heer Willem Doggenaar wT" efcR1 wis en dne Woont tegen- ,i "dig in Wiebscha. Is er wat met "l vo> c^; neer Doggenaar ligt momenteel hier. s betrokken geweest bij een bedrijfs hal Niet ernstig, maakt u zich geen zorgen Maar meneer Dog- ar heeft gevraagd of u hem zo mogelijk wilt bezoeken Het is st#«riik ecl^njk, zei hij." tuurlijk doe ik dat Wanneer zijn de ,r( ekuren9" e[, ee tot half drie en half qeven tot acht, meneer." welke zaal?" 23, meneer heb het genoteerd zuster. Om twee is m'n dienst afgelopen, ik rijd iddellijk naar het ziekenhuis" zal de boodschap aan meneer Dog- 4. sar doorgeven Dank u wel, meneer ejans chef legde zijn bril neer en keek tu 'eresseerd naar zijn ondergeschikte. [ut ekte in de familie?" sjans schudde zijn hoofd. „Eenvroe- schoolkameraad. Hij is zoiets als chter bij de gemeente, in Wiebscha. It een bedrijfsongeval gehad en lig ft een bedrijfsongeval gehad en ligt o het ziekenhuis. De zuster zei, dat met ernstig was, maar hij vraagt me Het schijnt nogal dringend lijn. Van twee tot half drie is er tek Ik ga er meteen heen vanmid- e heeft er late dienst na jou?" heenk." stuur Kees tien voor twee naar je toe Kun je wat eerder gaan en ben je op tijd in het ziekenhuis." ,,Fijn, bedankt, chef Klokke twee betrad Piet Ouwejans met de stroom van bezoekers het ziekenhuis, had hij de portier gevraagd waar zaal B 23 was en beklom de trap naar de eerste verdieping. Op zaal B 23 herkende hij onder de zes patiënten terstond zijn plaatsgenoot Doggenaar. Hallo, sufferd." begroette hij hem op joviale toon. „Moe van het werken?" Ze drukten elkaar de hand ,,Een paar honderd stenen op m'n poot gehad Stom miteit van een van mijn mensen ,,Dat is niet zo mooi," meende Piet ,en trok een stoel bij. Hij legde een papieren zak op het bed ,,Ik heb wat fruit voor je meegenomen." .Hartelijk dank. En eveneens, dat je gekomen bent." ,,Tja, wat moest ik ervan denken? Die zuster zei door de telefoon ja, hoe zei ze dat ook al weer? O ja, of ik je zo spoedig mogelijk wilde bezoe ken. Nou sneller kon het niet hè? Wat kan ik voor je doen?" „Zaterdagmiddag kwart voor drie een knappe jongedame opvangen bij het sta tion". ,,Dat kan natuurlijk. Ik heb za terdag vroege dienst en ben om één uur klaar. Moet ik haar hierheen brengen?" ,,Nee, dat wil ik juist niet. De kwes tie is ik heb in de trein een aardig lief ding ontmoet." „Piet knikt begrijpend ,,Dat komt meer voor. Je zou er versteld van staan te horen, hoeveel huwelijken er zijn geslo ten als gevolg van ontmoetingen in de trein en.. ..Wacht nou even Piet. ik eh.. Ja. het is een beetje ingewikkeld Ik heb maar een paar woorden met haar gewis seld, Ik wist heel niet, waar ze woon de en hoe ze heette ,,Nou, en?" ,,Ze stapte in de diesel voor Winters wijk. Ik kon haar niet vergeten, maar "Ik wist niets van haar. Toen heb ik een advertentie geplaatst in een krant in Winterswijk. En die heeft ze gelezen Ze schreef me en ik schreef terug voor een afspraak Zaterdagmid. kwart voor drie in het restaurant tegenover de sta tionsuitgang". ,,Hoe herken je haar dan? O ja, je hebt haar in de trein ontmoet" ,,Ik weet nu ook haar naam en heb haar adres Ze heeft me toch terug ge schreven?" .,0 ja, nu begrijp.ik je Ik moet zeggen, dat je een ongeluk hebt gehad ,,Nee, dat wil ik nu juist niet Ik wil niet weten, dat ik zo stom ben geweest. Het is ten dele mijn schuld, ik had uit moeten kijken". „Kletsika. Nakaarten heeft geen zin" ,,Je hebt gelijk Maar jij moet haar opvangen en zeggen.dat ik onverwacht verhinderd was Dat ik niet kon komen En dat ik daarom jou, als mijn vriend stuur" ,,Je kunt haar toch nog afschrijven? Het is pas donderdag Als je vandaag schrijft, heeft ze morgen de brief ..Daar heb ik over gedacht, zal ze het geloven, als ik schrijf plotseling verhinderd te zijn? Je weet nooit, hoe vrouwen op zoiets reageren Ze kan den ken op het laatste moment schrikt-ie ervan terug". ,,Dan schrijf je de waarheid?" ,,Kom nou.. dat is toch geen begin, een ziekenhuis? Rendez-vous op zaal B 23!" „Klinkt als de titel vaneen roman," glimlachte de bezoeker. „Er zijn vrouwen die niet tegen een ziekenhuis kunnen Toe nou Piet Of heb je soms een meisje9" „Ik niet. Ik studeer Als ik slaag, maak ik een flinke promotie. En tot zolang geen vrouw om me heer.". „Wil je het dan niet voor me doen?" „Wat?" „Nou, die Ans Siebels opvangen? Jij gaat in het restaurant zitten wachten tot ze komt. En eh.. praat een uurtje met haar.. geef haar wat te drinken voor mijn rekening uiteraard. En zeg, dat ik verhinderd ben. Maar zeg niets van dit ongeluk, dat wil ik niet, be slist niet." Piet Ouwejans dacht een poosje na. „Man, dat is toch niets voor mij' Ik kan heel niet met vrouwen overweg „Mooie gelegenheid om het te leren," antwoordde Willem hardnekkig „Ik had gedacht, dat ik wel op je kon rekenen. Overigens zodra ik weer wat ter been bentot iedere wederdienst bereid Toe, jo doe niet zo kinderachtig. „Maar Willem, jij hebt dat meisje al een keer ontmoet, maar voor mij is ze volslagen vreemd. Hoe herken ik haar?" „O, doodeenvoudig Ze draagt het haar in een krans om het hoofd Met spel den. Heb je dat nooit gezien?" Ouwejans dacht na. „Best mogelijk, maar nooit zo op gelet „Verdraaid, wat ben jij voor een knul? Kan-ie onverwacht met een knap ding een paar gezellige uurtjes hebben en krabbelt- ie terug Je valt me te gen, Piet." „Jan Klaassen, die gezellige uurtjes. Ik wil met alle plezier je ergens mee helpen, maar dit Het valt een beetje rauw op m'n dak, zie je?" „Denk er dan eens over na, wil je?" „Geef me een beschrijving van haar Willem dacht na en somde vervol gens alle bijzonderheden, die hem in herinnering kwamen, op „En ze is on geveer even lang als jij Alleen aan dat haar herken je Ans al." „Ans. En hoe nog meer?" „Ans Siebels Uit Winterswijk Kwart voor drie heb ik afgesproken." „Komt wel uit, want twee en veer tig loopt de diesel uit Winterswijk bin nen." „Doe je het?" „Ik zal er eens over nadenken. Van avond wip ik nog even aan Diezelfde avond ging Willem Dogge naar rustig slapen Ans Siebels zou zaterdagmiddag opgewacht worden door Piet Ouwejans Maar de persoon in kwestie was za terdagmiddag, toen hij het restaurant had betreden en voor zichzelf een kop koffie had besteld, wel zenuwachtig. Zodra ze binnenkomt, ziet ze natuurlijk meteen, dat ik het niet ben Nu ja. ik ben het wel. maar niet Willem Dat heeft ze onmiddellijk door Vrou wen zijn niet achterlijk Dan zal ik het haar maar meteen zeggen. Ik heb een hekel aan voor-de-gek-houwerij. Om kwart voor drie bemerkte hij, dat z'n handen trilden Kom nou. Piet, hou je kalm Je bent alleen maar Wil- lem's plaatsvervanger, anders niet Je zegt gewoon Beste juffrouw Siebels, u zult wel verbaasd zijn, dat u mij ziet, inplaats van Willem, maar hij is plotseling verhinderd en hij wilde u niet teleurstellen Vandaar, dat ik hier zit. Als u een uurtje mijn gezelschap voor lief wilt nemen Nou.daar kan ze geen nee op zeggen. Klaar. We drinken wat en eh och. er is altijd wel wat te kletsen. Verdorie daar heb je haar al Staat bij de deur rond te kijken Het kan niet missen Een krans om het hoofd Met een ruk kwam hij overeind en wilde zijn hand in de hoogte steken, maar meteen bedacht hij zich Dat kon je in deze gelegenheid natuurlijk niet doen Als ze hem nu maar zag Gelijk keek het meisje zijn kant uit en liep naar zijn tafeltje Toen ze vlakbij gekomen was, keken ze elkander aan Meteen stak hij zijn hand uit „Juffrouw Siebels uit Winterswijk?" Hij voelde haar hand in de zijne en drukte die. „Die ben ik," antwoordde ze met een prettige stem „MeneerDoggenaar, ver onderstel ik9 Hoe maakt u het9" Hij liet haar hand los. „Uitstekend," antwoordde hij, met een zenuwachtig lachje op zijn gezicht. „Dat is te zeg genHoe maakt u het? Gaat u zit ten Het is voor mij een genoegen en De vrouw ging aan de andere kant van de tafel zitten, haar blik onafge broken op hem gericht „In orde, me neer Doggenaar. dat hebt u me al ge schreven. Dus u herkent me?" Piet zakte terug op zijn stoel en wees naar haar hoofd. „Mij dunkt, juffrouw Siebels, dit is wel het beste bewijs, niet9 „Jawel, dat is het." Ze keek even voor zich uit en Piet dcht hoe kan dat nu, dat ze meneer Doggenaar tegen me zegt9 Ik ben Willem toch niet9 On derwijl trok het meisje tegenover hem haar handschoenen uit, „Mag ik u iets aanbieden, juffrouw Siebels?" „Als het kan thee. Zonder thee is mijn middag bedorven.' „Hij lachte vrolijk „Laat ik me dan haasten thee voor u te bestellen Weet ik bij voorbaat, dat deze factor geen rol meer kan spelen. Ze had de handschoenen uit en leg de die voor zich op tafel. „Zijn er dan nog meer factoren, denkt u?" „Die zijn er altijd wel. niet? Siga ret?" „Graag Hij gaf haar vuur Niet bepaald knap, maar een aantrekkelijk gezicht En vast geen dom gansje Een meisje, waar je heel wat aan zou hebben Ik mag haar niet langer voor de gek houden. Ik wed, dat ze al door heeft, dat ik het niet ben Willem „Juffrouw Siebels ik val u terstond lastig met een gewetensvraag „Vreselijk eng, want ik houd helemaal niet van gewetensvragen. Maar nu hebt u me nieuwsgierig gemaakt Steekt u van wal „Herkent u me nog van de trein?' Ans dacht Hij heeft door, dat ik Jan- nie niet ben Laat ik er een spelletje van maken. „Wat denkt u?" „Ik denk. dat u me vanaf het eer ste ogenblik al door had. Sla ik de plank ver mis?" Hij weet het, was haar eerste reac tie Maar toch geef ik me niet bloot. Overigens een leuke jongen. Best de moeite waard om vanmiddag mee op te trekken „Ik zeg geen nee en ik zeg geen ja," antwoordde ze diplomatiek De kelner bracht de thee en Piet be stelde voor zichzelf nog een kop kof fie Toen de man weer weg was, zei Piet op gelaten toon. „U had natuurlijk onmiddellijk door, dat ik het niet was. Ans lachte. „Hoe komt u op dit idee?" „Ik lijk helemaal niet op Willem. Hij is bovendien een half hoofd langer dan ik En jonger. Enne daarom wil ik u niet langer voor de gek houden, ziet U? Dat ligt me niet Ik moet Wil lem verontschuldigen hij was plotse ling verhinderd Ik ben min of meer zijn vriend en hij vroeg mij de hon neurs waar te nemen, zodat u een niet al te grote teleurstelling zou ondervin den." Dat is de reden, flitste het door haar hoofd Logisch, dat hij niet bemerkte, dat ik Jannie niet ben. Hij is een ander De echte Willem is verhinderd En hij ziet me uiteraard voor het meisje uit de trein aan Jongens, wat een mop Maar ik laat niets merken Ik vind hem sympathiek, omdat hij zo eer lijk, zo ruiterlik er voor uitkomt, dat hij een ander is. En omdat het mesje bleef zwijgen, stak hij zijn hand over de tafel uit „U zult nu wel boos op me zijn. Laat ik me eerst voor stellen. Piet Ouwe jans. Ik woon hier in Apeldoorn Om dat u ziet er zo eh aardig uit ik wil u niet bedriegen, ziet U Ze drukte opnieuw zijn hand „Ik krijg respect voor u. meneer eh. Ouwejans En ik ben helemaal niet boos. Ik eh wilde eens zien, hoe lang u het spelle tje wilde spelen De man schudde zijn hoofd „Ik zou een slechte acteur zijn, juffrouw Sie bels Ik bracht er niets van terecht En ik ben blij, dat u niet boos bent „We praten er niet meer over. Was die verhindering van meneer Doggenaar zo belangrijk, dat hij zijn afspraak met mij overdroeg aan u?" Piet knikte „Inderdaad Het spijt me, dat ik niet in eh.. in bizonderheden kan treden, De kwestie ishij heeft nogal een verantwoordelijke positie en...." Ans lachte. „Gemeente-opzichter, dat weet ik Goed ik vraag niets meer Zonder enige reserve zal ik de verhin dering accepteren. En wat gaan we nu doen?" „Tja. een beetje tere zaak, niet waar9 U begrijptik ben een soort remplacant. Dus „U wilt zeggen Drink je thee op, dan breng ik je weer naar de trein Piet schrok o „Nee, beslist niet Waar ziet u me voor aan?" Ans glimlachte „Voor een keurige jongeman, die me niet voor de gek wilde houden en daarom dadelijk zei, dat hij Willem Doggenaar niet is Die wel weet. waarom meneer Dogge naar verhinderd is, maar het niet mag zeggen van zijn vriend en mij toch niet wil voorliegen. Meneer Ouwejans Vanmiddag vergeten we uw vriend, hoort u? Ik accepteer u geheel als zijn plaats vervanger Tenzij u me kwijt wilt. er gaat ieder uur een dieseltje. Piet veerde op „Juffrouw Siebels. de laatste diesel gaat twee en twintig zeven en veertig en „Hoe weet u dat zo precies?" „Ik ben bij het spoor. Ik wou maar zeggenals u het niet te laat vindt, dan hebben we een zee van tijd tot kwart voor elf. hoofdstuk 10 Met een kleine twintig minuten ver traging liep de laatste diesel zaterdag nacht het station Winterswijk binnen. Met een aantal andere passagiers rep te Ans Siebels zich door de nacht huis waarts Haar voetstappen klonken hard in de stille straten, maar ze had er geen erg in. Ze had een prettige mid- daeg en avond gehad met PHiet. Piet Ouwejans, despoorman. De vlotte, gezel lige jongen, die haar boeide Reeds na een uur wist ze Ik heb geboft. Wil lem Doggenaar had niet leuker kunnen zijn Ze hadden samen in een beschaafd restaurant dicht bij de Gedenknaald, gedanst. En aan een tafeltje gezeten met gedempt licht En gebabbeld over duizend-en-één onderwerpen. Zij had over haar school verteld, over de kin deren van haar klas En hij over zijn werk bij het spoor Over haar vriendin had ze met geen woord gerept. Ze wilde 'm immers niet? Overigens. ze was niet met Jannie's vlam uitge weest, maar met zijn vriend, Piet. En haar rol gespeeld. Ik zeg het nog niet, besloot ze een paar keer Ik zeg niet, dat ik net zo min het meisje uit de trein ben als hij haar mede passagier Het is veel lolliger zo En die goeie Piet zich steeds realiseren, dat hij alleen haar plaatsvervanger was (Wordt vervolgd) - 36 - Kappie opende met een resoluut ge baar de deur van het trossenhok, want hij was er zeker van daar iets te zul len vinden. Het verbaasde hem dan ook maar een klein beetje, toen hij daar een angstig trillende man zag staan. „Laat me gaan'" riep de man met sidderende stem „Ik kan het niet hel pen, meneer!" „Ik ben geen meneer!" zei Kappie streng „Ik ben de kapitein hier! En wat kan je niet helpen? Verstekeling spelen, hè' Kom mee naar mijn hut. klont, en houd op met dat gehijg en ge piep!" De man stapte uit het trossenhok, tril lend over al zijn ledematen, en liepach ter Kappie aan Toen Signor Rivaldi en de maat de vreemde man zagen, holden ze gillend weg De meester was er niet meer, want die was de machine-kamer inge vlucht „Spokiegeest!" kreet Signor Rivaldi „Help!" jammerde de maat. „Ik heb niets gedaan!" Kappie deed alsof hij niets hoorde. Wanneer hij had omgekeken, zou hij iets vreemds gezien hebben Het fornuis schoof namelijk achter de vreemde nam aan, alsof het een hondje was, die zijn baas volgde! En dat was nog niet alles. Kappie's zakmes vloog naar de man toe, alsof het een vogel was.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5