Officiële ingebruikstelling van Gertrudeshof met onthulling van beeldhouwwerk Roda '46 hield haar kampioensreceptie STICHTING HOOPT SAMEN TE GAAN MET DE STICHTING BEJAARDENZORG GESLAAGDE KIJKA VOND VAN DE WOELIGE HOEK - Veel geschenken w.o. een geluids installatie „Méér van dergelijke initiatieven ontplooien HET WOORD IS AAN U WEEKEND PUZZEL Storm (3) Open Deurdienst Leusden/C. BURGERLIJKE STAND Rechtdoor gereden DONDERDAG 10 JUNI 1971 3 Van de redaktie) Leusden/centrum - Maan- lagmiddag werden de veertien be- aardenwoningen van de Stichting Jertrudeshof, aan de Hamers- eldseweg tegen het plan Rossen- erg gebouwd, officieel in gebruik jesteld na een feestelijke bijeen komst in 't Ros Beyaert, waar astoor Ritselaar als voorzitter an de Stichting en burgemeester nr. A. H. van der Post het woord roerden. Namens de bewoners rerd een prachtige vaas met doemen aan pastoor Ritselaar iangeboden. De vaas was ver- lurgemeester van der Post onthulde kunstwerk, een steigerend paard. Het steigerende paard, een ontwerp van de beeldhouwer Puntmanuit Aalde- Tijdens de bijeenkomst in 't Ros Bey- sierd met het monogram B.G. („Bewoners Getrudeshof"). Pas toor Ritselaar liet het „bejaar denschip van stapel gaan" door burgemeester Van der Post een fles wijn aan te bieden, afkom stig uit de „200 jaar oude kel der van een pastorie", zoals de stichtingsvoorzitter het uitdruk te.„Stuk gooien vind ik zonde".... Burgemeester Van der Post aan vaardde de fles, een „Chateau Neuf du Pape", in dank, waarna het gezelschap zich naar de wo ningen begaf. Met het verwijde ren van de Nederlandse driekleur onthulde de heer Van der Post ter afsluiting van de feestelijke opening een kunstwerk, vervaar digd door de beeldhouwer Punt- man van „Het Scheppend Am bacht" te Aalderen aan de Waal, voorstellende een steigerend paard, symboliek voor het plan Rossenberg, waarin de bejaar denwoningen zijn gebouwd. Enke le woningen werden hierna door het gezelschap, onder wie de beide wethouders van Leus- den, de gemeente - architekt de heer Roggekamp, de ontwerper van het plan de heer Van Rloos- ter, de aannemer de heer Van Breukelen, ds. Sirag, oud-bur gemeester Buining (voorzitter van de stichting Bejaardenzorg) en verschillende gemeenteamb tenaren, de woningen van binnen bekeken. Met deze feestelijke ingebruikneming is de gemeente Leusden officieel veertien be jaardenwoningen rijker geworden Burgemeester Van der Post hoopte dat het hier niet bij zal blijven. ,,Ik ben blij," aldus pastoor Ritse laar in zijn toespraak, ,,dat de bewo ners met zoveel vreugde de nieuwe wo ningen hebben betrokken Dat wil heel wat zeggen, want ze hebben de hun ver trouwde omgeving moeten verlaten. Reeds nu na enkele weken hebben de bewoners elkaar gevonden En dat is ook altijd de bedoeling van de stichting geweest: bejaarden dienen niet afge zonderd te worden van de samenleving, maar geheel geïntegreerd te worden Opgenomen in dewijk. waarin ze wonen Zelfstandig We hebben veel moeitege- had niet de toewijzingen, de verdeling en het toewijzen van ue juiste plaats, maar alles is bijzonder goed geslflbgd. Wij hebben nog geen wanklankgehoord. iedereen is tevreden V Vijftig procent, van de bewoners, moesten een andere woning zoeken doordat ze hun huis in verband met de uitbreidingen van Leusden moesten verlaten Deze bejaarden woningen zijn ook voor de gemeente een uitkomst, want zij spaart hierdoor weer woning wetwoningen uit, die toch al ..dun ge zaaid" zijn in de gemeente. ..We vin den het fijn. dat we deze mensen toch een eigen huisje hebben kunnen geven Met bibberende knieen is het stich tingsbestuur met het experiment be gonnen en men heeft er geen ogenblik spijt van gehad Het stichtingsbestuur- heeft bij de ontwikkeling van de plan nen veel hulp en steun gehad van pro vinciale en gemeenteambtenaren Het resultaat zijn veertien comfortabele, betaalbare woningen zonder overdre- Een afgevaardigde van de K.N.V.B. tje Utrecht overhandigde aanvoerder Gerard v.d. Belt het kampioensvaan- Foto Janus Visser. LEUSDEN - Zaterdag jl. hield de Leusdervoetbalvereniging Roda'46 een receptie ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap van de 2e klasse B KNVB afd. Utrecht en de daarmede verworven promotie naar de le klasse. Echter niet alleen dit feit uitte zich in deze feestelijke bijeenkomst, die gehouden werd in het Ros Beyaart te Leusden-Centrum, want ook de suk- sessen van de overige elftallen in kompetitieverband gaven wel degelijk aanleiding om met grote voldoening en vreugde op het bijna geëindigde sei zoen terug te zien. Het spreekt daar om vanzelf dat zeer velen -en beslist niet alleen mensen uit eigen kring- naar het Ros Beyaart gekomen waren om het bestuur van de rood-zwarten met al deze suksessen te komplimen- teren. Onder de vele bezoekers zagen wij o m. burgemeester Van der Post en de wethouders Bijleveld en Van Zand- bnnk, die namens het Gemeentebestuur van Leusden en de stichting voor li chamelijke opvoeding en sport Leus den de gelukwensen kwamen aanbie den. Ook de KNVB afd Utrecht was bij deze feestelijke bijeenkomst verte genwoordigd en bood bij monde van de heren M. Wassink en H. de Vries de in de klubkleuren uitgevoerde kam pioensvaan aan. Voorts gaven vele bestuursleden en afgevaardigden van naburige plaatse lijke verenigingen, alsmede o m pastoor Kitselaar akte de présence, etc. Bij al deze gelukwensen werd en-passant een schat aan bloemen, ge schonken en onder couvert etc aan gedragen. die deze gelukwensen nog- eens extra onderstreepten. Het bestuur van de recipiérende vereniging was zichtbaar verrast toen het door de fa. J W. van den Berg een geluids- De talrijke genodigden werden na af loop van de plechtigheid in de gelegen heid gesteld het interieur van de wo ningen te bezichtigen. ven luxe ..op het mooiste stukje van Hamersveld" zoals pastoor Kitselaar het uitdrukte Burgetneester van der Post vond de bouw van deze bejaardenwonin gen voor het gemeentebestuur een prettige zaak. Het maakt duidelijk hoe aktief het particulier initiatief kan zijn ..En er is dubbele vreug de. omdat het een groep van onze bevolking betreft, die in deze he dendaagse driftige levende samen leving nogal eens inde verdrukking komt Een groep, die uiteindelijk de basis voor de hedendaagse wel vaart heeft gelegd Een welvaart, waarvan wij nu allemaal de vruch ten plukken Het bouwen van be jaarden woningen in Leusden is een schot in de roos. omdat de ge meente Leusden nog een achter stand heeft op dit terrein Bur gemeester van der Post spoorde het stichtingsbestuur aan om nog meer initiatieven in deze richting te ontplooien Maar pastoor Kitselaar vond dit niet helemaal juist ,,Nu de Stich ting Bejaardenzorg er is, hoeven wij niet verder te gaan We hopen integendeel spoedig gedeeltelijk of geheel tot een fusie te komen met deze stichting, wat de aanpak van het bejaardenprobleem in onze ge meente alleen maar ten goede kan komen Ik hoop. dat het een hechte samenwerking wordt en wie weet wel een huwelijk Het wachten is nu nog op particuliere initiatieven in Achterveld wat betreft de bouw van bejaardenwoningen in dat dorp, waarvoor, zoals bekend, door de gemeente, de mogelijkheid werd ge schapen. Ook burgemeester van der Post sprak maandagmiddag de hoop uit, dat deze initiatieven in Achterveld niet lang op zich zullen laten wachten. NR. 4 Het aantal inzendingen voor on ze reeks van tien weekendpuzzels waarmee u, als u alle tien puzzels goed oplost, vijftig gulden kunt winnen, stijgt nog steeds, waar door de spanning ook steeds gro ter wordt. Zoals bekend worden de oplossingen aan het eind van de reeks gepubliceerd en niet eer der. Voor elke weekendpuzzel krijgt u twee weken de tijd om op te lossen en in te leveren bij de redaktie. Voor de puzzel van vo rige week hebt u nog tot donderdag 17 juni. Voor de puzzel van deze week (nummer 4) hebt u de tijd tot donderdag 1 juli a.s. De opgave van deze week: ANAGRAM. Elk paar woorden kan door omzetting tot één woord gemaakt worden. De beginletters van de gevonden woorden vormen een land uit de oudheid. Aan u de taak om zowel de nieuwe woorden als het land te vinden. 1. Poef - pens. 2. Stap - don. 3. linde - ode. 4. tinnen - EEG. 5. Tien - ster. 6. paus - cel. 7. long - bei. 8 heren - kout. Veel succes Ons adres is: Redaktie Leusder Krant, Weekendpuzzel nr 4, Finnmark 3, Leusden/Cen trum. Ingezonden 7 juni 1971. Bij de opening van de Geertrudishof! Voor de initiatiefnemers allen lof!! De bejaarden zullen daar heel gauw wennen! Dat geeft men al van nu af aan te ken nen! Weest blij dat zó aan u werd gedacht! Zo mooi had u 't zeker niet verwacht? Al bent u oud probeer opnieuw te le ven! Door steeds te nemen te geven! Met zo'n mooi huisje - nou dan bofje! En zegt heel Leusden tegen jou „Nou dat trof je"!! 'n dorpelinge. Leusden/Zuid. 3 juni, 1971 Mijne heren, Onder het motto „Storm" geef ik gaarne gehoor aan uw uitnodiging op pagina 1 van de Leusder Krant d.d. 27 mei j.l. Dat de heer Vis zich opwindt kan ik me voorstellen. Ik vrees n.l. óók, dat door al die grote plannen de kleine plan netjes in de verdrukking komen. Ik heb nog steeds niet vernomen hoe onze modderpleintjes in Leusden/Zuid gedraineerd gaan worden. En wat was er nog meer aan de orde op die „hea ring" van vorig jaar0 Hoogachtend, H. van Schaik, Kon. Sophielaan 18, Leusden/Zuid. P.s. Meer Engelse woorden in onze gemeentepolitiek zie ik met belang stelling tegemoet. LEUSDEN/CENTRUM - In het Her vormd Centrum, Asschatterweg 23 te Leusden/Centrum zal aanstaande zon dag 13 juni een Open-Deurdienst wor den gehouden Aanvang 10 00uur,Spre ker zal zijn de oecumenische radiopas tor ds A Klamer uit Hilversum Or ganist is de heer C J. van Nimwegen. Er wordt voor een gestencilde liturgie gezorgd Tijdens de dienst is er kin dercrèche De Open-deurdiensten zijn Evangelisatiediensten en worden voor bereid en georganiseerd door een com missie bestaande uit hervormde en ge reformeerde leden Belangstellenden zijn van harte welkom. Neem toch maar liever een ZWART BEERTJE installatie voor het hoofdveld bij de opening van het klubgebouw ter waarde van f 1000,-- werd aangeboden en van de fa Coen v d Berg een bandrecor der voor hetzelfde doel in ontvangst mocht nemen. Geen wonder dat deze geweldige aanwinsten, waarvan on getwijfeld graag een veelvuldig gebruik zal worden gemaakt, onder een dave rend applaus in ontvangst werden ge nomen Kortom het was voor Roda'46 een bijzonder geslaagde middag, mede door de kwaliteiten van receptieleider Joop van Santen, zodat deze feestelijke bij eenkomst bij vele rood-zwarten nog lang in herinnering zal blijven NBP houdt lezing over Leusden's flora en fauna (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op donder dagavond 9 juni (vanavond dus) organi seert de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen om acht uur in het Hervormd Centrum aan de Asschat terweg een dia-lezing over het r.an- ten- en dierenleven rondom Leusden. door de heer R E Vos uit Leusden/ Centrum. Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN - Geboren: 25 mei 1971 Niels, z v H Houting en J Pasman, Wilhelmina van Pruisenlaan 3. Getrouwd. G van Druten en G. J. M van Dijk; H W Scheuer en A van der Velde, L A Wassen en M M B Tim mermans. G W van den Hee en J de Lange Overleden Alida Maria Knuppe, oud 76 jaar. ongehuwd. Barend Bloemen dal, oud 76 jaar, echtgenoot van G. van Doorn. (Van de redaktie) LEUSDEN ZUID - Vorige week hield de kleuterschool „De Woelige Hoek" te Leusden/Zuid een kijkavond, waar veel belangstelling voor bestond van de zijde van de ouders. De be zoekers kregen een kleine expositie van kleuter-werkstukken te zien, wel ke veel bewondering oogstte van de ouders, die ongetwijfeld in sommige werkstukjes de vaardige hand van hun eigen kind hebben gezien. Hierbij en kele beelden van de kijkavond. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag vond op de Asschatterweg een ongeval plaats, doordat een personenauto recht door reed, inplaats van met de bocht in de weg mee te gaan. De auto kwam tegen een boom terecht, terwijl de be stuurder, de heer Van R uit Scher- penzeel met verwondingen naar het ziekenhuis de Lichtenberg werd ver voerd.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3