Action UITGEBREID I PARANAPANI het samenwerkingsi.. van de S.N.V. en K.P.J. Faciliteiten militaire dienst ONDERDAG 10 JUNI 1971 7 LEUSDEN/CENTRUM - ..Action 71" is de naam van het grote specta- kelstuk dat op vrijdag 18, zaterdag 19 Jen zondag 20 juni wordt opgevoerd in een grote tentenhal van 50 x 16 me iter die geplaatst wordt aan de Hamersveldseweg te Leusden/Cen trum. Dit festival wordt georganiseerd idoor de Katholieke Plattelands Jonge ren Kring Amersfoort ..Action '71" zal drie van de vier hoofdpunten uit het K P.J programma bevatten name lijk: bewustwording, kreativiteit en ont spanning. Om op grote schaal sport te ibedrijven bleek moeilijk te combineren ■in deze opzet. Het geheel zal jong en oud, zoals uit onderstaand programma blijkt, kun nen interesseren. Vrijdag 18 juni: 20.00 uur Openings stunt, dansen met de beatgroep ,.E1 Cordes" 21.00 uur cabaret ..Snijkoek" 'Ivan de K P.J. Emmeloord. Daarna weer dansen Zaterdag 19 juni 's Middags Frank- lin's Wondershow" voor de kinderen, met een speciale attractie. Aanvang twee uur tot half vier ,,DE BOERTJES VAN BUUTEN" treden 's avonds op pet Drika en Gart-Jan Kruutmoes. Na afloop is erv dansen onder leiding van een gezellig dansorkest Zondag 20 juni: 's Middags van een tot vijf uur JAARMARKT met onder andere Derde wereldwinkel, Clasc, Dolle Mina's, vrienden van Hoogland 's Avonds knal popfestijn met mede werking van ,,CUBY AND THE BLIZ ZARDS" met LIGHTSHOW. ter afslui ting van het gevarieerd programma. KINDERMIDDAG De ..Franclins 's Wondershow" voor de kinderen biedt een afwisselend pro gramma en een speciale attractie j; Op het programma van de wonder- R show staan de volgende punten De o avonturen van Donald Duck met de boze d wolf, King Lion, de grote groene grie- B zei en aapje Sim, in franklins Walt li Disney poppentheater. Verder een snel- s teken-act, een sprekende aap met 1001 r wonderen Tevens is er een exclusie- g ve jeugd T.V -Quiz met leuke prijsjes s Het programma is een productie van s N.V. Theatercentrum Carla Flink-Joop a van de Ende. Aanvang 14 00 uur. En- d treeprijs f 1 50 per persoon f< d JAARMARKT De jaarmarkt die op zondagmid dag gehouden wordt, belooft een van de grootste successen te worden van het programma. De stands zijn geheel eigentijds. Zo kan men standjes zien van de Derde wereld winkel, Dolle Mina's, Ontwikke lingshulp, Veilig Verkeer, Relea- nucj inugcjijft ic Jiai icu. on geldt vooral voor de zaterdag het is dus mogelijk dat alle tijdens (behoudens die van 1.30 uur) ze ker een kwartier vroeger kunnen liggen. Door onvoorziene omstan digheden, zoals enorm slecht weer of anderzijds, kunnen de wedstrijden op andere tijden aan vangen, worden ingekort of ge heel vervallen. In het kader van de 14e inter nationale Tour de Junior Achter veld zullen er ook wedstrijden worden georganiseerd voor deel neemsters en deelnemers die niet de gehele week aan dit evenenent kunnen deelnemen. OP ZONDAG 25 JULI 1971 is er het volgende programma: 1.00 uur start over 4 ronden is5k.m. van 30 renners van 8 jaar; 1.35 u. start over 4 ronden is 5 k.m. van 30 renners van 9 jaar; 2.15 uur start over 8 ronden is 10 k.m. van 30 renners van lOjaar; 2.50 uur start over 8 ronden is 10 k.m. van 30 renners van 11 jaar; 3.15 uur start over nog niet bekend aantal ronden van rensters tussen 8-13 jaar; 3.15 uur of 4 00 uur start over 6 ronden is 23.4 km voor rensters van 14-15 jaar. Alles wordt zoveel mogelijk verreden volgens KNWU regle menten. De renners van 8-9-10-11 jr kunnen zich alleen opgeven via hun eigen club en kan worden in geschreven door de clubs uit Mid den Nederland alsmede de Vallei- ren. Aanneming van renners vol gens volgorde binnenkomst. Blijkt dat een bepaalde leeftijdgroep te vol is zo mogelijk volgt er dan nog een groepsindeling. Jeugd- rensters van 8-13 jr kunnen zich ook via hun club opgeven en na dien kan worden bekeken hoe zij hun ronden zullen verrijden. De jeugdrensters van 14-15 jr kun nen inschrijven of via hun club of rechtstreeks aan Tourkantoor te Achterveld. Aanbeveling dient via de club, zodat deze ook op de hoogte is van dit festijn. Zover bekend is het de eerste .keer dat in Nederland een zo'n grote wedstrijd zal worden ge houden voorjeugdrenstersvan 14 -15 jaar. Vanaf heden kan IEDER EEN dus inschrijven met opga ve van naam-adres-geboorteda- tum en licentienummer Is geen licentie- nummer bekend dan toch alles opgeven want ook de nieuwste" leden willen we aan de meet ontvangen. De internationale Tour de Ju nior Achterveld heeft toestem ming verkregen o.m. van K.N.W.U. om in deze week jeugd- evenementen te organiseren. Aan de 14e Tour de Junior nemen deel 132 renners van 12-15 jr uit België, Duitsland, Engeland en Nederland. De AVRO komt tele visieopnamen maken. huizen naast deskundigen ook mid delbare krachten aangesteld gaan worden. Deze Braziliaanse land- bouwvoorlichters zouden gere kruteerd kunnen worden uit de afgestudeerde jongens van de landbouwschool van het Sociaal Centrum op Holambra II waarvan er velen uit de streek rond Para- napanema afkomstig zijn. Zij zullen eveneens een organi satorische en begeleidende taak krijgen met daarnaast praktische voorlichting bij de landbouwvoor- lichtingsprojekten. Hierdoor zal de economische ontwikkeling zeer bevorderd kun nen worden. Het zal wellicht nog minstens 4 jaar duren voordat de overname van de vrijwilligers- aktiviteiten door Braziliaanse krachten gerealiseerd zal zijn. Het Ministerie van Defensie verleent bepaalde faciliteiton aan dogonon, die door de Stichting Nederlandse Vrijwilligers uitgczondon zijn, Zijn geweest of daarvoor in aanmerking komen lemend, die zonder wezenlijke onderbreking 2 jaar en 3 maanden (voorbereiding inbegrepen) tewerk gesteld is binnen hot kader van de ontwikkelingssamenwerking wordt vrijgesteld ven opkomst in militaire dienst voor eerste oefening, d w z hij wordt als buitengewoon dienstplichtige aangemerkt Zij. dio reods een oproep hebben ontvangen, doch zich nog niet voor oorste oefening in werkelijke dienst bevinden, krijgen uitstel om naar het ontwikkelingsland te kunnen vertrekken Iemand die zich reeds voor eerste oefening m werkelijke dienst bevindt en do minimum duur van do ocrsle oefening heeft volbracht, kan eventueel vervroegd groot verlof worden verleend. Deze faciliteiten zijn ook van toepassing op personen, die ingevolge de wet gewetensbezwaren militaire dienst' verplicht zijn tot het vervullen van gewone vervangende dienst STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS Muzenstraat 30 Den Haag de het stimuleren van agrarische en sociale jongeren klubs 3. Het verlenen van medische assistentie en preventieve voor lichting. 4 Het ontwikkelen van een pro gramma ter bevordering van de rekreatie mogelijkheden zoals sport e. d. 5. Het organiseren van kursus- sen, het houden van konferenties en lezingen over landbouw pro blemen. 6. Het stimuleren van ontwik kelingsmogelijkheden welke door Braziliaanse instanties worden aangeboden. 7. Het uitgeven van medede lingen enz. In elke gemeente wordt door de vrijwilligers hierbij nauw samen gewerkt met een Braziliaanse on derwijzeres of maatschappelijk werkster welke door het sekre- tariaat van het Braziliaanse Mi- De Braziliaanse maatschappe lijk werkster maakt met de tech nische assistenten deel uit van het technisch team, dat speciale aandacht besteed aan de vorming en begeleiding van de „counter parts" en de vrijwilligers. Het doel van de vrijwilligers- aktiviteiten is te komen tot een team Braziliaanse mensen die de vrijwilligerswerkzaamheden zul len kunnen overnemen. Dit team zou minimaal moeten bestaan uit een opgeleide Brazi liaanse maatschappelijk werk ster en per gemeente twee „coun terparts" hulpmaatschappelijk- werksters binnen de 6 gemeenten zal op de duur een organisato rische en begeleidende zijn. Door middel van het volgen van een aantal kursussen en de sa menwerking van technische assis tenten en vrijwilligers zal zij eveneens de nodige oriëntatie kun- LEUSDEN - Momenteel zijn 21 vrijwilligers in het Paranapane- maprojekt werkzaam. Verder 3 technische assistenten en 'n team leidster. Voor de volgende uitzen ding waarvoor de opleiding op 18 oktober begint moeten minimaal 10 personen worden gezocht met de volgende kwalifikaties. 5 jongens met een landbouwkundi ge opleiding. Minimum-opleiding Mulo/Mavo MLS/MTS. 3 wijkverpleegsters of 2 wijkver pleegsters en een maatschappe lijk werkster. 1 lerares N XIX/XX/XXI. 1 kleuterleidster. Indien meer personen zich zul len aanmelden dan kunnen i. v. m. de S. N. V.-begroting maximaal 14 personen voor uitzending in aan merking komen. De 4 extra vrijwilligers zullen 2 landbouwvoorlichters en 2 huis houdkundigen N XIX - N XX - NXXI kunnen zijn. Werkzaamheden door de K P J. N. verricht hebben hoofdzake lijk betrekking op: 1. Werving van vrijwilligers d. m. v. artikeltjes in vakbladen en gesprekken. 2. Enige voorbereiding en begelei ding van vrijwilligers tot aan de uitzending. 3. Oriëntatie o a. door middel van werkverslagen en korrespon- dentie met vrijwilligers en teamleiding. 4. Doorgeven van informatie aan ouders, familie en belangstel lenden in Nederland (ouderda- gen) 5. Kontakten met de Stichting Ne derlandse Vrijwilligers over rekrutering selektie, ontwik kelingen in 't projekt, onkos ten vergoeding, begeleiding vrijwilligers enz. 6. Verzorgen van bagage en werk materiaal. HET WERKTERREIN VAN HET PARANAPANEMA-PROJEKT. Het projekt omvat de gemeen ten Paranapanema, Angatuba, I- tai, Buri, Taquarituba en Aran- dü, alle gelegen in het Z. W. deel van de Staat Sao Paulo van Brazilië. Tot voor kort was dit gebied gei'soleerd en onderont wikkeld. Deze gemeenten zijn nu door de aanleg van verkeerswegen be reikbaar geworden voor ontwik keling in de ruimste zin van het woord. Het ontbrak de lokale bevol king van de streek rond Parana panema tot nog toe aan medische hulp en voorlichting omtrent hy giëne, geestelijke verzorging, on derwijsmogelijkheden, beroeps opleidingsmogelijkheden en soci ale voorlichting. De haast uitzichtloze levensom standigheden heeft veel platte landsbewoners er toe gebracht de voorstreek te verlaten en naar de grote stad te trekken in de hoop daar beter lonend werk te vinden. Om deze vlucht van het platteland naar de stad tegen te gaan, welke de mensen doet be landen in een nog oneindig erge re situatie, waaruit zij zich in de meeste gevallen niet meer kunnen bevrijden, poogt men aan Braziliaanse zijde de levensom standigheden in het binnenland te verbeteren. De moeilijkheid was echter om geschikte uitgangs punten voor het enorme gekom- pliceerde probleem te vinden. De stichting van de landbouwko lonie Holambra II in de gemeen te Paranapanema in 1961, leidde in de loop van de jaren tot kon takten met de nederlandse en braziliaanse regering, waaruit op den duur resulteerde een stich ting t w. Instituto de Estudos e Assistêntia Social Holambra. (Het instituut voor onderwijs en sociaal medische assistentie). De vrijwilligers ondersteunen de doelstellingen van het Insti-

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5