i IK ZOEK DE VROUW Sneeuw koningin voor bejaarden Verloren en gevonden KERKDIENSTEN Kappie en Het verlaten eiland ACHTERVELD - Het Achterveldse kinderkoor o 1 v. rnevr Snel-Grimber- gen ontplooit nog enige aktiviteiten alvorens de vakanties aanvangen Zo zal het koor op vrijdag 11 juni a s voor de Leusdense bejaarden de operette ,,De Sneeuwkoningin" opvoeren. Dit vindt laats in „Ons Gebouw", des avonds om half acht Op zaterdag 12 juni is er voor de kinderen van het koor een spelmorgen op het oude voetbalveldje aan de Kerkdijk Het beloofd een reuze gezellig en sportief festijn te wor den Ook de ouders van de kinderen worden uitgenodigd om een kijkje te ko men nemen. Aanvang 10.00 uur (Van de Redaktie) LEUSDEN - Bij de rijkspolitie te Leusden (telefoon 03490-17673) zijn in de afgelopen week de volgende ver loren en gevonden voorwerpen opgege ven. Inlichtingen verstrekt de politie: Verloren: Blauw-wit gebloemde bo lero. wit-zwarte hond, roepnaam Flip je, zonnebril, zwemabonnement, sleu telbos, olijfgroene winterjas, zwem abonnement, autosleutels, blauw-witte kinderzwembroek, pakket met films. Gevonden: Postduif, zwarte fietstas met kleding en een kanarie. LEUSDEN/CENTRUM GEVONDEN Blauwe step, jongensjack. kinder vestje, zwemkleding, wandelwagenzak. VERLOREN Plastic scootertje, voetbal, gouden ring, portemonnee met inhoud Inlichtingen bij depolitie te Leusden- 'ontrn m f "pK «"3 f> m Week-end 12-13 juni 1971 (alleen voor spoedgevallen) i LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom zal komend week-end waarnemen: dr Boersema. Julianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-222 (dienst van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur). De wijkverpleging zal komend week end worden waargenomen door zr Rosa, Hamersveldseweg 57, Leus den/Centrum, tel. 03496-1271. ACHTERVELD Geref Kerk, Postweg: zondag lO.ft uur ds. Aalbersberg; 19.00 uur ds. Aalbersberg. Ned. Herv Kerk, Jan van Arkelwe? Zondag 14.30 uur: ds. Haverkamp, Nijkerkerveen. R K. Kerk Maandag t/m zaterdag 8 00 uur (uitgez. woensdag)] Woensdag 19.30 uur Avondmis. Zaterdag 19.00 uur: Avondmis. Zondag 8 00 uur Om 10 00 hoogmis (Latijn); 18.00 uur Lof LEUSDEN/CENTRUM Ned Herv. Kerk: 10 u.. ds Klamer, Hilversum, open-deurdienst; 19 u ds V d. Krift, Ermelo. R K Kerk za. 7 u. m.m v. dames koor. zo 7 30 u 9 u. Lat. Hoog mis; 11 u.: dienst met samenzang, 16.30 u. LEUSDEN/ZUID Ned. Herv Kerk 10 u de heer Van Eeden, Utrecht, 18.30 u dr Mees ters, Doorn. R K Kerk Huize Don Bosco za 19.15 u.: zo.: 10u.: Hoogmis; 11,3( „Maar waarom wilt u niet meer inde Centrum afdeling van de ooievaars werken, me- neer Meêer^»-' Feuilleton door Henk van Heeswijk -9- Terwijl ze naar de trein wandelden - ze wilde persé geen taxi het kan wel op, zeg? Het zal je toch wel een paar centen gekost hebben - zei ze opeens ntk een ondeugende inval „Zeg, ver geet vooral niet Willem mijn hartelijke groeten over te brengen Ze had gemerkt, dat dit hem even een schok gaf „Nee vanzelf niet Ik eh ik zie hem morgen of zo wel." Langs haar neus weg had ze geant woord „Ik waarschijnlijk ook Toen was hij inderdaad geschrokken „Nee! Dat kan heel niet Hoe wil je dat doen?" „O, ik bel hem morgenochtend wel op „Hij is niet thuis Hij is heel er gens anders „Zo° Nou. dan heb ik pech gehad Enfin, ik zal hem maandag wel bellen „Dan is-ie er evenmin „Moet-ie dan niet werken?" „Hij eh hij moet. hij is in dienstDaarom, zie je? Ja. het klinkt een beetje geheimzinnig, maar ik moest beloven niets te vertellen. Het klinkt niet bepaald aannemelijk, maar het is nu eenmaal zo." „En wanneer is die geheimzinnige Willem Doggenaar er dan wel? Ik bedoel In Wiebscha0" „O over een dag of wat denk ik. Een weekje misschien Langer zal het vast niet duren.' „Wat duurt niet langer?" Ik plaag hem, wist ze, maar haar nieuwsgierig heid was nu geprikkeld Wat is er plotseling aan de hand met die me neer, die zo verschrikkelijk graag ken nis wilde maken met zijn medepassa gier. daardoor een advertentie plaatst en als hij antwoord krijgt een afspraak maakt en die dan plotseling niet nakomt maar een plaatsvervanger stuurt Niet dat ze deze dag en avond te klagen had gehad, maar ergens zat er iets scheef Dat voelde ze. „Dat eh,... neem me niet kwalijk, Ans. ik kan niks zeggen „Zeg mannetjeZe bleef stil staan. midden op het trottoir van de Hoofdstraat en greep hem bij de revers van zijn overjas. „Jij houdt me toch niet voor de gek, hè° Dat je toevallig toch wel Willem Doggenaar bent?" Nu begon Piet te lachen „Zie ik er uit als je medereiziger, morgen veer tien dagen geleden"5" Ze liet hem los en begon verder te lopen. „Nee, dat is waar. Hoewel iets in me zegt. dat er ergens iets niet klopt. Waarom die geheimzinnigheid Piet?" „Dus je neemt aan, dat ik Piet Ouwe- jans ben?" Ze schudde haar hoofd „Ik neem niets meer aan Op de een of andere manier word ik beduveld Ditmaal greep hij haar bij de arm en dwong haar stil te staan Bij het licht van een etalage liet hij zijn ïn- dentiteitskaart van het spoor zien Ze keek naar de foto. die klopte en zijn naam ook Pieter Ouwejans. Kanaal Noord E 149, Apeldoorn. Geboren 27 april 1937 te Koog aan de Zaan Zwijgend gaf ze het document terug, waarna ze verder liepen. Ze bemerkte, dat hij bleef zwijgen Even keek ze naar hem en zag een ernstige trek over zijn gezicht Spontaan greep ze zijn arm en trok die door de hare „Ik ben een lelijk, wantrouwend spook. Piet Goed, ik vraag niets meer Het was vooral een fijne avond, we hebben mieters ge danst Zwijgend liepen ze verder Ze keek nog eens naar zijn gezicht, dat onver anderd was. „Enfin, je hebt gelijk, dat je kwaad op me bent Ik had niet zo wantrouwend moeten zijn Daarvoor was geen enkele reden Hij drukte haar arm en het gaf haar een gevoel van warmte „Zo is het precies, Ans Er is geen enkele reden eerlijk te zijn Ik was het ook tegen jou Willem heeft me gevraagd over bepaalde dingen te zwijgen Zoek er alsjeblieft niets achter Hij is nu ja mijn vriend Ik weet niet. of je een vriendin hebt Ik moet Willem s wil respecteren Te zijner tijd zul je het wel begrijpen. Laat ik je één ding nog zeggen Niemand vond het beroerder dat hij niet kon komen, dan Willem zelf. Neem je dit van mij aan?" Ze knikte „Als jij het zegt, neem ik dit terstond aan, Piet." Met een stevige handdruk hadden ze bij de trein van elkaar afscheid geno- mn Hij kust me niet eens. dacht ze Dat wil hij niet om Willem Ik vind hem een fidele, fijne knul En voor wat mij betreft, die Willem Doggenaar kan me gestolen worden. Maar ik zeg nog niets Ze stak de sleutel in het slot en opende behoedzaam de deur. Gelukkig, iedereen in huis lag al in bed Geen gezeur meer met de Veenekampjes van Hé, Ans. wat ben je laat.' Uit geweest'5 Was het leuk? Ze zouden mor genochtend toch wel nieuwsgierig zijn Op haar kousevoeten beklom ze de trap Voorzichtig opende ze de deur van Jannie's kamer en zag meteen een smalle streep licht. Ze had haar nacht lampje branden en legde een boek op het dek, toen ze Ans zag. Deze kwam meteen verder en sloot onhoorbaar de deur achter zich Jannie ging overeind zitten en keek de ander nieuwsgeirig aan „Wat ben je laat? Al over half een Was de trein zo laat?" „Moesten in Zutphen een eeuw wach ten op een vertraagde trein uit het noorden Wel, daar zijn we dan „Hoe was htWas-ie gezellig? Hoe heb je hem verteld, dat jij kwam in- plaats ik? Ben je de hele middag en avond bij hem geweest"' Wat hebben jullie gedaan.' Had natuurlijk meteen door, dat ik het niet was. hè? Hoe reageerde hij? Was-ie niet kwaad Ben je toch al die tijd met hem uitge weest? Toe. zeg nou eens wat? Ik brand van nieuwsgierigheid en jij staat daar maar stommetje te spelen'" „Sssst." waarschuwde Ans. haarman- tel uittrekkend en over het voeteind van het bed leggend „De hele firma be hoeft niet wakker te worden Overigens, hoe kan ik nu vertellen, als jij al leen maar vragen stelt?" „Kom er bij zitten," nodigde Jannie uit, met haar hand wenkend „En ver tel Met een ondeugende twinkeling in haar ogen vertelde de ander „O we heb ben eerst samen wat gedronken, toen wat gewandeld in de stad - ik moest noodzakelijk nog iets inkopen - waarna we heerlijk hebben gegeten. Daarna op nieuw gewandeld, waarna we een paar uurjes gedanst hebben Vervolgens heeft hij me naar de trein gebracht en. nu, hier ben ik Jannie keek haar teleurgesteld aan. „Is dat alles?" Ze schudde haar hoofd „Ik geloof er niets van. Hoe kan dat nou'' Hij moet dadelijk gezien hebben, dat ik het niet was' Ik ben iets langer dan jij en jij bent weer iets gezetter dan ik Bovendien heb je nit eens bruin haar „Maar wel een krans," viel Ans in de rede „Wou je zeggen vervolgde de an der ongelovig, „dat dat hij dacht, dat ik het was9" Ans knikte beslist Inderdaad" „Hoe kan dat nou9 Jij en ik we lijken nergens wat op elkaar Dat ziet een man toch meteen?" „Misschien heeft hij jou dan toch niet goed opgenomen die avond Maar dat alles was van geen belang We had den onmiddellijk kontakt met elkaar. Het ijs was dadelijk gebroken. Wat zeg ik" Er was helemaal geen ijs. Alleen thee „Wat?" Ja, daar ben ik mee begonnen, een potje thee En hij dronk koffie Nou. t is een knap jong. hoor Als-ie lacht, heeft-ie heel kleine kuiltjes in zijn wang." „Niks van gemerkt," antwoordde Jan nie stug. „En leuke ogen. Als-ie lacht, zie je allemaal pretlichtjes erin. Ze zijn mooi grijs-blauw." „Ze waren helemaal niet grijs, te gen zwart aan. „Ik kan wel merken dat hij geen indruk op je gemaakt heeft „Dat zul jij weten. Och feitelijk kon hij me niks schelen Z n kleur haar stond me trouwens toch niet aan." „Waarom niet? Hij is hoogblond Daar door juist valt hij op. „Waar had jij je ogen vandaag'? Zijn haar was tegen zwart aan „Jij zag hm bij avond Dan vergist een mens zich wel vaker in kleuren „Heb je niets over mij gezegd? Ik snap nog niet, dat hij het niet door had." „Wat door had°" „Nouik ben vanmiddag toch niet in Apeldoorn geweest? En ik zat te genover hem in de trein „Och. vergoelijkte Ans. inwendig vol pret. „mannen vergeten zulke dingen zo gauw. Ik denk, dat hi alleen maar naar m'n haarkrans heeft gekeken. Dat gaf natuurlijk de doorslag," „En nou9" „O. we gaan het nog eens overdoen samen Hij is erg lief en korrekt voor me We zijn gearmd naar het station gewandeld. „Gek Dat doe je toch niet voor de eerste keer! dat je zoiets goed vindt Jannie geeuwde „Dat ging ongemerkt, collega Ik zie je al we hadden terstond kontakt met el kaar" Jannie geeuwde, Haar belangstel ling voor „het avontuur", zoals Ans ze samenkomst met Willem Doggenaar in stilte noemde, luwde net zo hard weg als ze nieuwsgierig was. toen ze haar vriendin thuis hoorde komen „Mor gen praten we wel verder Ik heb slaap. Verroest, al over énen!" Ans kwam overeind „Maf ze Ik ga vannacht heerlijk dromen van mijn P. van mijn Prins" Ze had bijna Piet gezegd. Ook Jannie liet ze voorlopig onwetend van het feit. dat ze helemaal niet met Willem Dog genaar uit gweest was. doch met zijn vriend Er rees een plannetje in haar op Te zijner tijd zou het verwezenlijkt kunnen worden. Doch toen ze op haar kamer zich verder uitkleedde, sloeg ze plotseling een hand voor de mond Een tweede keer? Hoe kon dat9 Piet had haar adres niet en zij niet het zijne. Hoe konden ze dan elkaar opnieuw ontmoeten Willem Doggenaar had gedurende die enkele dagen dat hij in het ziekenhuis lag, niet over belangstelling te klagen Reeds de tweede dag had hij 's avonds Jan Dongerts naast zijn bed zitten Wil lem drukte zijn hand stevig. „Daar doe je goed aan. Jan Kunnen we gelijk een paar dingetjes bepraten" Jongerts vertelde, dat de politie een onderzoek had ingesteld naar de juiste toedracht en aan de hand daarvan gead viseerd had van de kipwagen brandhout te maken „We krijgen op korte termijn een tweede hands vrachtautootje. voegde Jongerts er aan toe De dag daarop betraden van Bade en me vrouw Wipsels de ziekenzaal, terwijl in de avond zelfs de burgemeester in hoogst eigen persoon zich op de hoogte kwain stellen van de toestand zijner gemeente-opzichter, zoals hij dat zei En omdat niemand met lege handen kwam, was het hoekje van patient Dog genaar al spoedig herschapen i^ een fruit-en bloemenshow Zondagsmiddags was Willem's hospita er, zodat Piet. die ook op bezoek was gekomen, weinig kon vertellen over het avontuur met Ans Siebels, doch 's- avonds was hij er weer en nu was er ruimschoots gelegenheid daartoe Willem brandde van nieuwsgierig heid, en hoewel hij het bezoek van zijn hospita bizonder op prijs stelde, had hij liever gehad, dat ze 's avonds was gekomen Dus viel hij 's avonds .toen Piet naast zijn bed zat, meteen met de deur in huis „Hoe was ze?" „Wel," begon Piet nadenkend, „we hebben een heel prettige avond gehad. Ze is bizonder charmant Weet je. dat ze onderwijzeres is? O, we hebben heel gezellig met elkaar gebabbeld En ook gedanst Apropos, je moet de groeten hebben Willem keek hem met steeds groter wordende ogen aan „Wat vertel je me nu allemaal9 Met haar gedanst9" Ja. als je met zo'n meisje uitgaat, moet je zorgen voor variatie. Ik herkende haar onmiddellijk en we hebben aan vankelijk wat gedronken Daarna zijn we de stad in gegaan; ze moest een paar dingen kopen En passant wat gewan deld Vervolgens gingen we eten en daarna zijn we naar Bloemink gewan deld. Daar hebben we nog een paar uurtjes gedanst en wat gedronken Ik heb haar voor elf op de laatste trein gezet." „Bedoel je, dat je de hele middag en avond met haar uit geweest bent9" „Ja. allicht Ze is me ontzettend meegevallen en „Zeg eens, dat was niet de bedoe ling „Wat niet? Dat ze meegevallen is9" „Ach nee., „ja... ik bedoeldat je de hele middag en avond met haar uit ging'" „O nee?" „Natuurlijk niet. Ze is niet van jou, maar van mij. Maar ik ben plotseling verhinderd, en dat zou jij haar vertel len Natuurlijk bied je haar wat te drinken en „En dan had ik zeker moeten zeggen. Nou. juffrouw Siebels, bedankt voor uw komst en eh u weet het nu9 Om twaalf vóór gaat er weer een diesel naar Winterswijk! Kom nou'" „Nou. erg leuk kan ik het niet vinden," mopperde Willem. „Praat niet zo gek, Willem Nu mag jij zeggen ze is niet van jou, maar van mij. Dat zal de persoon in kwestie uiter aard moeten beslissen.' „Had ze dan niet dadelijk door, dat jij een ander was?" „Ik was niet een ander, ik was mezelf verbeterde Piet droog. „Je begrijpt best, wat ik bedoel." „Inderdaad Goed, ze bemerkte ter- stond, dat niet Willem Doggenaar voor haar stond, de man uit de trein,maar ondergetekende Ik heb precies ge zegd wat je me geïnstrueerd hebt, na melijk, dat je plotseling door onvoor ziene omstandigheden verhinderd was te komen." „En accepteerde ze dat9 En ging ze desondanks met jou uit?" „Ja, ze accepteerde het nu ja met enig wantrouwen Ik mocht niets zeggen van jou en dat heb ik haar ver teld Ze vond het een geheimzinnige geschiedenis, maar was er al gauw over heen, toen ik voorstelde me als plaats vervanger zo goed mogelijk te zuuc. gedragen „Leuke jongen ben jij Het mankeert er nog maar aan, dat je haar gezoend hebt." Piet knikte glimlachend. „Precies. Dat mankeerde er alleen nog aan." „Ik kan je in dit opzicht dus geen re portage geven Overigens zeer tot mijn spijt." "Oh, wat een grapjas! Ik hier maar liggen met die poot en jij lekker uit met mijn grietje." „Eh, Willem een grietje is het niet Juffrouw Siebels is eenda me." „Zal best. Hebben jullie soms weer een afspraak gemaakt?" „Ze wilde je vandaag of morgen bellen „Nee1" Willem keek zijn vriend verschrikt aan. Da» heb je haar toch zeker uit het hooid gepraat9" „Ik heb gezegd, da t je voorlopig niet thuis zou zijn Ook dat vond ze ge heimzinnig. Ik veronderstel nu dit: Ze is van mening, dat je plotseling ergens heen moest „Dat Kiopt," antwoordde Willem nuchter „Naar het ziekenhuis hier De bezoeker keek eens goedkeu rend knikkend rond „Ik moet zeg gen, dat je aardig verwend wordt, meneer de opzichter. Krijg je elke dag van die gulle bezoekers? Zijn er ook bezoeksters bij2? Kun je na je ontslag een bloemen- en fruit- stalletje beginnen „Ja. steek jij er de gek maar mee Zal ik eindelijk het meisje ontmoeten dat zo'n diepe indruk op me gemaakt heeft in de trein en nu ben ik aan bed gebonden." „Je had haar toch niet kunnen la ten "komen?" „Dat wil ik niet. Je hebt van die vrouwen, die ziekenhuizen griezelig vinden „Hoe kom je aan die wijsheid?" „O, dat heb ik wel eens gelezen „Ans zou zo vast niet zijn. Die was wel gekomen, met de armen vol bloemen „Ans?" „Ja, zo is haar voornaam. Wist je dat niet?" „Noemde je haar dan bij de voor naam9" „Ja allicht. Ze noemde mij trou wens Piet. Net zoals ik heet Willem keek de bezoeker eens aan. en haalde zijn schouders op „Ik con stateer, dat je je met enthousiasme van je taak, om op te tredenals mijn plaatsvervanger, hebt gekweten, zei hij op afgemeten toon. - 37 Kappie had er dus eerst geen erg in, dat het fornuis achter de verstekeling aan schoof Totdat hij het schuivende geluid over het dek hoorde Hij keek om en zag toen wat er gaande was „Wat moet dat ja betekenen?" vroeg Kappie streng „Waarom gaat dat for nuis achter je aan, man? Spreek' Ik houd er niet van om voor de gek ge houden te worden!" „Ik kan het niet helpen!" jammerde de verstekeling .Het komt alleen maar hierdoor!" Hij haalde een paar stenen uit zijn zak „Wat bedoel je. kerel? zei Kappie „Wat hebben die stenen met m'n fornuis en m'n zakmes te maken' Probeer me niet te bedotten, klont!" „Maar het is heus waar!" jammerde de man „Ik ben de vuurtoren-wachter van die toren daar en vannacht was het noodweer. Ineens deden de lichten het niet meer het was pikkedonker' Pas toen het weer licht werd, zag ik detf stenen liggen vlak bij de lampet Ik denk dat het meteoorstenen zijn is vreemd, want ze zijn magnetisch! kan het niet helpen! Ik wilde ze kwij en daarom ben ik naar dit schip toege varen. want ik wilde ze uit de buur van mijn vuurtoren hebben'" „Met mijn sloep!" zei Kappie. ,,En«' moet ik er mee? M'n hele schip is er onklaar van geraakt! Het is me ja moois!"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 6