HUURDEMAN Hulp-kassier VOOR VADERDAG STICKY FINGERS Admin, medewerker Assistent(e) voor de hoofdadministrateur DDW Doe-Het-Zelf Centrum IK ZOEK DE VROUW Ga daar werken, waar de Toekomst haar hoofdkwartier heeft 'S, „V L I T E X" STAPELLADD Let us sing together En datte me Marsh Mallow I DONDERDAG 17 JUNI 1971 4 Kent u het prachtige nieuwe hoofdkwartier van Pon's Automobiel handel nv in Leusden? Dat is zo uitgestrekt en in alle opzichten zo overweldigend, dat er een overtuigend en duidelijk vertrou wen in de toekomst uit spreekt. En daar, waar de Toekomst haar hoofdkantoor heeft, daar kunt u nu gaan werken Het werk Minstens, één dag per week vervangt de hulp-kassier de hoofd kassier; Hij beheert de gelden van plm 10 verkoopautomaten voor sigaretten en enkele andere consumptie-artikelen, is verantwoordelijk voor de administratieve afwikkeling van de aflevering van auto's aan de dealers De medewerker Hij heeft tenminste MULO- en praktijkdiploma boekhouden, is natuurlijk uiterst betrouwbaar in alle opzichten en kan goed met mensen van diverse pluimage overweg. Zijn leeftijd ligt onder de dertig. Het controleren van bankafrekeningen m b.t telefonische overboekingen Telefonische contacten hierover met de bank en met cliënten. Ook hij kan in elk geval een Mulo- en praktijkdiploma boekhouden laten zien En ook hij heeft een plezierige manier van met mensen om te gaan Hij cf zij heeft de Mulo of de LEAO met het einddiploma afgerond, houdt van aanpakken, is nauwkeurig en heeft als devies „als iets waard is om gedaan te worden, is het waard om goed gedaan te worden" De hoofdadministrateur heeft in deze jongeman of -vrouw een trouwe hulp voor allerlei dagelijks voorkomende bezigheden Zoals van opzoeken en opbergen van stukken en documenten, hei ophalen en wegbrengen van en naar andere afdelingen van diverse zaken het bijhouden van enkele naslagwerken; eenvoudig administratief werk Het is plezierig om hier te werken. Ook om het salaris, de goede sociale voorzieningen, de kerstgratificatie, de pensioenregeling, de aantrekkelijke faciliteiten bij de aanschaf en het berijden van een auto, de tegemoetkoming in studiekosten, de reiskosten vergoeding. Vakantie-afspraken? We houden er rekening mee Sollicitaties aan: Personeelszaken van Bavoortseweg 2 Leusden telefoon 03490-49300 Het opberg- probtcem voor ladders eindelijk opgelost Kunnen worden weggezet in iedere tuinschuur, kelder, bergkast of op de vliering en zolder. Model boichcrmd bij het Bureou-lntorna tional, voor do boicherming vjn Indu striële oig.ndom te Genéve. Alle delen hebben dezelfde afmetingen en zijn willekeu rig uitwisselbaar. Vederlicht: Slechts 5 kg per deel. Uniek zijn de mogelijkheden. Uniek in prijs. Hoogte Prijs 1-deel 176 cm f 28,- 2-delen 315 cm f 56,- 3-delen 455 cm f 84,- 4-delen 595 cm f 112,- 5-delen 735 cm f 140,- incl. btw Het is wonderlijk wat U zélf met zo'n ladder doen kunt. ASSCHATTERWEG 13-19 HAMERSVELD TELEFOON 03496- 1391 In een hoes, waarop een broek meteen echte rits zit een onvervalste Rolling Stone plaat: Sticky Fingers. Achter de rits zit een Andy-Warhol-tekening van een bloot mannenlichaam met haar op borst en benen en een hagelwit onder broekje aan. Een verrassende hoes. En de plaat? Direkt een verrassing is het niet geworden, maar wel vakwerk, zo als we van de Rolling Stones gewend zijn. De plaat, in de zwarte handel veel goedkoper uitgebracht dan de officiële prijs, was aanvankelijk nog maar spo radisch in Nederland verkrijgbaar, maar ligt nu overal in de winkels en bereikte in no time de bovenste rang lijsten. De Rolling Stones spelen ,,live" op de plaat, geen stuk voor stuk opnemen van de verschillende instru menten om ze daarna samen te voegen tot één geheel, zoals tegenwoordig ge bruikelijk is. Het resultaat is van een andere kwaliteit, dan de zogenaamde „studio-produkties". Het is weliswaar ietwat rommelige muziek misschien, doordat de perfektie een minder belang rijke rol gaat spelen, maar het totaal gaat wel meer leven. Zo ook op de Rolling Stones-plaat „Sticky Fingers" met uitstekende nummers als „I got the blues", Bitch", het geweldige „Sister Morphine", „Dead Flowers", „Wild Horses", en ach, ze zijn eigen lijk stuk voor stuk sterk van uitvoering. Zoals gezegd: vakwerk, zoals we ge wend zijn van de Rolling Stones. Hoe vaker je de plaat draait, hoe beter het gaat klinken! Uitgebracht door de pla tenmaatschappij Polydor Nederland NV te Den Haag op het eigen Stones-label COC 59100. Warm (en hard) aanbevolen. Sandra en Andress maakten kortge leden hun tweede LP en ook hierop zingt dit populaire Nederlandse duo weer een aantal fijne liedjes, die vooral opvallen door hun uitstekende muzika le arrangementen in prachtige stereo. Deze tweede langspeelplaat is beslist een vooruitgang ten aanzien van de eerste. Sandra en Andress behoren te recht tot de meest populaire Neder landse zang-artiesten. Hun vocale prestaties zijn van internationaal ni veau en het is genoegen om een plaat lang naar hen te luisteren, wat beslist niet van iedereen gezegd kan worden. Weliswaar is het juist dat aparte stijltje, dat hen zo populair heeft gemaakt, maar buiten dat levert de LP variatie genoeg op, dat hen zo populair heeft gemaakt, maar buiten dat levert de LP variatie genoeg op, om een ietwat eentonige aanpak in stijl op- de koop toe te nemen. Wij zijn ervan overtuigd, dat Sandra en Andress in de loop van hun muzikale groei zelf wel zo verstandig zullen zijn om hier niet in te blijven steken, want niets is zo funest voor het succes van artiesten als het door blijven bor duren op dat succes. Voorlopig heeft het duo zich nog geen zorgen temaken, want hun nlaten worden overal veel vuldig gedraaid. Andress is overigens niet voor een kleintje vervaard, want naast het zingen, schreef hij samen met producer Hans van Hemert ook nog tien van de twaalf songs. „Those words" Let us pray together" Love is all around, het zijn stuk voor stuk hits, die ook op deze LP staan gegroefd naast andere fijne nummers, zoals „Give it up, Please can't you send back the man, Isn't it a very good thing, Tweet tweet, A woman's love, Get away now, A man needs the love of a woman, Mary's tread on air en You got soul. Uitgebracht door de platen maatschappij Phonogram op Philips stereo 6413 012. ,,En datte me toffe jongens zijn..." is de titel van een langspeler met een potpourri van 28 daverende feestnum mers door Tony Eyk en zijn bierorkest met zang van het koor de Doorzakkers. Enfin, u raadt tiet al. Een plaat voor de liefhebbers van de wilde bierfeesten. Lekker ruig meebrulwerk, zoals er tal van platen op de markt zijn gebracht, maar waar nooit een eind aan zal komen, omdat het publiek onverzadigbaar lijkt te zijn. Het is alsof je een emmer leeg- gooit. Naast de kat van Ome Willem. We gaan nog niet naar huis, Trink Trink Bruderlein trink, Warum ist es am Rhein so schön, kan men ook het Kiele, Kiele van Toon Hermans horen. En....Wil je wel een beetje van me houen? Ja, nou dan! Dan gaan we feest vieren, samen met Tony Eyk en zijn bierorkest. M'n liefje, wat wil je nog meer? Uitgebracht door Polydor Ne derland, stereo 236 837. Van de Nederlandse groep Marsh Mallow verscheen nog niet zo lang geleden de eerste single ,,Hey Man", met op de achterzijde ,,Have you ever heard". Twee composities van pianist/ componist Bert Barten, het brein van de groep. Het is een voortreffelijke produktie geworden, een hitplaats ten volle waard. Vooral ,,Hey Man", met zijn country-aspiraties is een aan trekkelijk nummer, dat goed in het gehoor ligt. Merkwaardig genoeg heefl de Nederlandse popscene nog niet op Marsh Mallow gereageerd. Misschien komt dat nog. De groep heeft wat meer aandacht beslist wel verdiend. Uitge bracht door CBS- Haarlem in stereo op CBS 7193. Op de foto: Marsh Mallow. Vtfw ,En wat-kost die anto°" Feuilleton door Henk van Heeswijk -10- .Nietwaar?" lachte Piet Ouwejans „Ik ben blij, dat er eindelijk een paar woorden van waardering kunnen over schieten. Ik heb zoveel mogelijk ge probeerd in jouw huid te kruipen. Ge dachtig aan dit feit: Het meisje mag niet de dupe worden van jouw onge luk, nietwaar?'v „Werkelijk roerend, die vrienden daad van jou". „Het doet me genoegen, dat je het zo opvat. Wees blij, dat ik de hele middag en avond rnijn eigen portemon naie gebruikt heb. Met het volste recht zou ik een onkostenrekening hebben kunnen indienen, nietwaar?" Willem hijgde van verbazing „Dat dat zou wel het toppunt geweest zijn!" Inderdaad," vervolgde Piet onverstoord, „Ik heb hetwel over wogen, toen ik vanmorgen alles nog eens de revue liet passeren. Maar ik heb er tenslotte zelf ook veel ple zier aan beleefd, dus..." „O, toch wel? De aderen op Willem's voorhoofd werden zichtbaar. „Zeer veel zelfs Maar waar maak je je eigenlijk kwaad over?Weet je wel, dat zoiets het genezingsproces kan vertragen? Ik ken een geval van een collega, die „Man, wat kan mij nu die collega van jou schelen!" barstte Willem in woede uit. „Voel je nu niet, dat je veel te ver gegaan bent9" „Hoe kom je daarbij?" Piet keek hem kwasi-verwonderd aan „We zijn niet verder geweest dan de Gedenknaald en als je soms denkt dat we op bankjes in parken of bos gezeten hebben, zal ik je gerust stellen, daarvoor was het te koud zie ie?" Willem knikte enkele malen „Goed goed, je hebt je best gedaan, dat be grijp ik Hartelijk bedankt voor de moeite en als ik nog eens een plaats vervanger ergens voor nodig heb, zal ik aan je denken. Voor de rest zg.1 ik momenteel van je diensten geen gebruik meer maken." „O, nee9 Jammer. Ik mag haar wel, zie je9 En voorzover ik kon na gaan, was ik haar ook niet onver schillig Ik ehbedoel maar, zo lang je ziek bent zolang je haar niet normaal lopende kunt be geleiden, zal ik me gaarne met die taak belasten. Zonder decla raties Mag je toch niet mopperen Heb je er eijig idee van, wat je zo'n middag en avond kan kosten? Dat „Je blijft voortaan bij haar vandaan, begrepen?!' „Beste jóngen, maak je niet kwaad Ik heb haar adres niet eens, jij wel Neem en goede raad van mij aan en schrijf haar Zeg precies, hoe de vork in de steel zit; tien tegen een dag ze bij je op bezoek komt Wat wil je nog meer9" „Laat dat maar aan mij over." Het afscheid was tamelijk koel. maar dat kon Piet niet schelen Moet die sufferd naar geen plaat svervanger sturen naar zo'n schat tig kind. Het is, dat ik geen schoft wil zijn en daarom niet zijn meis je wil afpikken, maar anders zette ik op mijn beurt een advertentie, dacht hij bij het naar huis gaan Doch Piet Ouwejans hoefde geen advertentie te plaatsen. Want woens dagmorgen toen hij vroege dienst had, werd hij op het station weer aan de telefoon geroepen. Ditmaal niet zo bereidwillig als de vorige keer Chef Van Abcoude keek hem met een donkere blik aan en zei, voor hij de microfoon overgaf; „Maak er geen gewoonte van, Ouwejans, om pnvégesprekken te voeren in diensttijd Breng dat die jongedame aan het verstand, wil je?" Piet knikte, maar bij het woord „Jongedame" ging er opeens een lichtje bijhem branden, Zou dat soms „Hallo, met Ouwejans." „Ha, Piet. Met Ans „Jeetje, Ans Is er wat aan de hand? Welnee, ik bel zo maar. Je werkt toch ophet station?" „Je treft het, dat ik vroegedienst heb. Anders „Ik begrijp het al, Piet. Staat de chef naast je? Was dat de man. die me "zoéven te woord stond9 Vloeit niet bepaald over van vriendelijnkheid." „Dat is zo, antwoordde Piet,zenuw achtig. "Dat is te zeggen „Stil maar, ik hoor, daan je stem, dat je op hete kolen zit Ik had met je willen babbelen, zie je?" „Kunnen we dan niet beter eh. „Precies Piet Jij hebt als spoor- man immers vrij reizen? Kom van avond een paar uurties in Winters wijk. Of zullen we naar elkaar toe reizen? Zutphen? Is misschien wel zo leuk, hè?" „Ja, dat moesten we dan maar doen Eens kijken ik ben negentien vier Tn Zutphen. Jouw trein komt tien mi nuten laten." „Jij draagt zeker een spoorboekje mee in je hoofd, niet? Oké, vriend. Blijf maar op het station. Je ziet me dan wel." „Tot ziens dan, hé?" „Tot ziens. En een groetje aan die boze baas van je." „Ik zal het doen." Hij legde de haak neer en keek naar zijn chef „Ik zei u ehvorige week al, dat het om een zieke ging „Van Abcoude knikte. „Ik dacht het al. Dat is dan zeker wel een vro lijke ziekte, want de stem van die dame klonk opgewekt." Hierop zei Piet een lelijk woord, maar de chef verstond het niet, want hij sprak het geluidloos uit. Doch om twee uur, toen hij zijndienst er op had zitten, zei hij tot zichzelf, Ergens is het toch niet jofel Weet je wat ik stap op de fiets en rijd even langs het ziekenhuis. Zeg ik Willem, dat Ans heeft opgebeld en dat ik vanavond een uurtje naar haar toe ga Dat we elkaar in Zutphen ont moeten Ik zal zeggen, dat-ie niet jalours hoeft te zijn, want dat ik me als een heer zal gedragen en dat ik haar rustig aan het verstand zal brengen, dat niet ik, maar Willem Doggenaar degene was, die de adver tentie plaatste. En dat hij de man was. die met haar in de trein zat Dat is niet meer als redelijk Mis schien geeft hij toestemming om Ans te mogen zeggen, wat er met hem aan de hand is. Alle goede voornemens ten spijt, kon Piet ze niet uitvoeren, wand de portier deelde hem mede, dat patient Doggenaar de dag tevoren was ont slagen en naar huis was gebracht. Per auto Met zijn voet in het gips. Weerop straat dacht hij: Wiebscha is me tever. Dan waag ik het er van avond maar op. Waarom heeft die idioot haar ook niet geschreven, zo als ik hem aangeraden heb9 Kwart over zeven liep het diesel tje uit Winterswijk het station Zutp hen binnen. Piet zag haar terstond, toen ze uitstapte. Blij lachtend liep ze hem toe en drukte zijn hand „Hallo Ahs!" „Hai, Piet. Was je baas erg boos?' „Welnee", loog hij „Hij zei. ik ben ook jong geweest. Zodoorde telefoon te horen, moet het een knap vrouwtje zijn De lach op haar gezicht bevroor. „Daar geloof ik niets van." „Wat had ik dan moeten zeggen? Dat de chef me waarschuwde Jo, kap er mee Zo aan de stem te horen, is het een zure, oude vrijdster?" Ze greep hem bij de schouders. „Wat zei hij, Piet9" Piet grinnikte. „Geen pnvé-ge- sprekken in diensttijd. Oudejans „O, wat een gezellige baas. Tja, ik wist je adres niet eens, zie je? En ik bedacht, dat jij evenmin het mijne kende Ik had prettige herinneringen aan zaterdagavond en dus Een paar ogenblikken dacht hij Wat kan het mij ook schelen9 Ze is een lieve hartelijke meid Vooruit, we knopen er nogn paar uurtjes aan vast. Dus trok.hij haar arm door de zijne. „Kom mee. Ans als je vandaag een goede daad heeft gedaan dan was dat het telefoontje. We gaan eens proberen, of we er net zo'n leuke avond van kunnen maken als de vorige week Op het stationsplein vroeg ze: „Weet je een beetje ed weg hier9" „Ik ken overal de weg Ik heb hier ook een maand of acht dienst gedaan Kom maar mee." Terwijl ze naarde buitenkant van de stad liepen, vroeg Ans; „Hoe is het met je vriend Willem9" mei je vriend Willem?" Hij bleef verrast staan, haar aan kijkend. "Weet je het dan9" „Wat moetik weten?" was haar we dervraag. „O, mets. Of heeft hij je soms ge schreven9" „Ik heb na die eerste keer geen brief meer van hem gehad, hoor „Nu ja, het kon toch?" Ze greep hem opnieuw stevig bij de arm en dwong hem verder te lopen „Jij moet me straks eens haarfijn vertellen, wat er met die geheimzin nige Willem Doggelaar aan de hand is, vriend. Want dat er iets niet klopt, voel ik met m'n klompen aan." Hij keek naar haar voeten „Alle mensen, wat maken ze tegenwoordig modieuze kleine klompjes." „Praat er maar niet overheen. Piet. Nu wil ik alles precies weten. En misschien weet ik het al „O. ja9" „Ja. Jij met je: heeft hij je soms geschreven Jij was de man in de trein en jij plaatste de advertentie Maar om welke reden dan ook wilde je niet je werkelijke naam noemen, dus schreef je wel eenbrief onderde naam Willem Doggenaar uit Wiebscha. Daar zul je wel een kennis of een fa milielid hebben wonen, al of niet me de in het complot zittend. En toen je me zaterdagavond zag, wilde je me niet langer voor de gek houden en noemde je je eigen naam. Zo En zeg hij nu maar eens wat er niet klopt in dit verhaaltje. „Alles," antwoorrde hij rustig. „O, dus ik heb gelijk?" „Integendeel, ik bedoeld alles niets klopt er van dat verhaaltje van je. Willem Doggenaar bestaat welde gelijk. Ik hebn zondagavond verslag uitgebracht van orjs eh gezellig uitstapje." 'Ze keek hem van terzijde aan. „Zo, dan heb jij tegen mij gejokt, want je zei zaterdagavond: hij is niet thuis, hij is heel ergens anders „Dat is ook zo „En je zegt nu, dat je zondagavond verslag bij hem uitgebracht hebt?" Piet slaakteeendiepezucht. „Ikkan niet liegen en ik wil je ook niet voor de gek houden Willem heeft welge zegd, dat ik niets mocht vertellen, maar ik doe het nu toch Anders haal je van alles in dat lieve hoofd je van je. En dat wil ik niet." „Dus je hebt me toch op de een of andere manier voor de gek gehouden? De jongeman schudde zeer beslist en kele malen zijn hoofd. „Vast niet Kom mee, daar is een restaurant We gaan wat drinken en een sigaret ro ken Dan zal ik je alles vertellen Of hij het nu goed vindt of niet." Ze knikte „Ik ben benieuwd, wat voor historie er uit de bus zal komen. Een kwartier later had hij alles verteld. Van het ongeluk in Wiebscha zodat Willem zijn afspraak met Ans Siebels niet kon nakomen Dat hij daarom een doodschap had gestuurd naar Piet, die naar hern toe was ge komen en dat hij, op Willem's ver zoek. als plaatsvervanger zou op treden „En," zo besloot hij zijn relaas, „zondagavond heb ik in het ziekenhuis verslag uitgebracht van onze kennismaking Ans Siebels had met stijgende be- langsteling geluisterd „Wat zielig voor hem, hé?" was haar eerste reaktie. „En ik, gek spook, die er van alles en nog wat achter gezocht heb Ter wijl de oplossing van dit plrobleem wijl de oplossing van dit probleem zo simpel als maar mogelijk is. Overigens heeft hij het aan zichzelf te wijten, want waarom schrijft hij niet eerlijk, wat er intussen is ge- beuerd? Dan zou ik toch ze-ker naar het ziekenhuis zijn gegaan om hem te bezoeken Hij keek haar onderzoekend aan. „Zou je dat werkelijk gedaan hebben? „Dat spreekt toch vanzelf?" „O, ja, dat zal wel. Willem dacht. o nee, hij zei: er zijn vrouwen, die een ziekenhius griezelig vinden, dus „Dwaze gedachte. Echt iets voor een man, om van zo'n veronderstel ling uit te gaan." „En misschien. Maar ik ben niet zo Hij keek haar enige ogenblik ken aan Wat een prachtvrouw, zoals ze daar tegenover hem zat Om sta pelverliefd op te worden. Maar dat kon natuurlijk niet Willem, die slo me ezel had meer rechten op haar Ik fungeer alleen maar als plaatsver vanger, dacht hij,een diepe zucht slakend. Ans begon te glimlachen „Wat een zucht! Is daar reden voor?' Piet roerde in zijn koffie, naden kend voor zich uit starend Ik denk er net zo over, dat eh het verstandiger geweest zou zijn als Willem wél gevraagd had in het ziekenhuis te komen." Het meis je drukte haar sigaret uit. „Hoewel ik het misschien niet hele maal begrijp, stel ik één ding vast. Namelijk, dat het niet vleiend voor mij is." Hij keek met een ruk op. „Integendeel Juist wel." Ze snapte hem volkomen Maar fijn tjes lachtend, vroeg ze „O, ja9 Leg me datdan eens uit." Piet ging er niet op in Halfin ge dachten vervolgde hij „Willem is een stommeling. Een driedubbel o- vergehaalde sufferd." Inwendig had het meisje nog meer schik. „O, ja, O. Nou hij is jouw vriend, dus je zult hem beter ken nen dan ik Per slot \an rekening kennen wij Per slot vin rekening kennen wij maar zeer oppervlakkig met elkan der gecorrespondeerd Hij leunde met zijn ellebogen op de tafel cn keek haar gespannen aan „Mo«t je eens nagaan Hij zit een haljuur tegenover een knap pe jongedane in de trein stommetje te spelen. Hij wil graag een praatje beginnen, naar weet niet hoe aan te vangen Waarschijnlijk zal hij jou wel in gedachten half ach ee, zulke dngen zeg je niet. Nu ja, in Apeldoorn gaat ieder zijn eigen kant uit ei, thuis denkt die sufferd, fioe kom k met dan kanppe meis je in kontajt?" „Heel ïjterresant Ga verder." „Hij hedt het me zelf verteld. Me neer komtbp het grandioze idee een advertenti-* te plaatsen. Ik zoek de vrouw. Enlaat hij nog geluk hebben ook! Het néisje leest de advertentie en weet, tit die op haar slaat en om zijn nend, die een gezellige schrijft. Willem schrijft terug, maakt een af spraak. "Krijgt dan een ongeluk," vult het meisje aan, "en kan niet naar het af gesproken trefpunt gaan. Stuurt daar- vlotte jongen blijkt te zijn en het eeetal heeft een leuke avond. Net een feuilleton. Ik heb een stuk je geschreven. Wordt vervolgd. Nu ben jij weer aan de beurt. Gaverder.' „Dat wou ik niet zeggen!", pro testeerde Piet. „Weet ik," antwoorde Ans onver stoorbaar, "want zo ïjdel ben je niet. Je kunt moeilijk van jezelf zeggen, dat je een gezellige vlotte jongen bent, daarom zei ik het, zie je9 Zo, ga u maar weer verder.' „Ik.7.." hij schudde zijn hoofd. „Ach jij. jesteekter maardegek mee." „Werkelijk? Was ik me heel niet van bewust. Ik vind echt, dat je zater dag een vlotte, leuke jongen was Nu zit je te zwammen." „Begrijp je me dan niet? Wil je niet inzien wat er in me omgaat?" De lach zakte weg. Plotseling was ze ernstig en stak haar hand over de tafel heen, die ze op zijn arm legde. „Je moest eens weten, Piet.hoegoed of ik je begrijp Hij was een beetje verbaasd. „O, dus toch wel9; Ze knikte en pakte haar tasje „Re ken af. We gaan wandelen. Ik heb de hele morgen en middag al binnen ge zeten. Frisse lucht heb ik nodig En buiten gaan we fijn met elkaar babbe len - 38 - „Laat mij die stenen eens zien!" zei Kappie, terwijl hij ze afpakte. „Ik probeer ze in de zee te gooien, maar ze wilden niet zinken!" jammerde de vuurtorenwachter. „Wat moest ik toen?" Kappie had de stenen nog niet in zijn hand, of het fornuis schoof naar hem toe Het zakmes Suisde door de lucht tegen één van de stenen* was nog niet alles, want Kap- dicht bij een luchtkoker, die los wrikte en met groot ge- iel. juist de luchtkoker, waar Jivaldi en de maat zich ach- 'holen hadden. Gillend lieten Jp de grond vallen en ze wen- Ich wanhopig heen en weer. „Spokiegeest!"" riep signor Rivaldi „Caramio-pippide! „Een pippide!" brulde de maat heb niets gedaan! Heus niet! Help „Stilte!" bulderde Kappie. „Er is nie aan de hand! Ik bedoel, niets met sp ken of die rommel! Hou op met geloei! Jullie lijken wel een stel bro koeien!"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 4