SPORT Succes voor Leusden en Achterveld in KPJ voetbal-tournooi JEUGDLEDEN VIERDEN 25 JARIG BESTAAN VAN S.V. RODA NEEMT INITIATIEF VOOR DAMES-VOETBAL ACHTERVELD MET ZESKAMP LEUSDER KRANT Speksnijder kansloos tijdens AVRO -cross X3NDFRDAG 17 JUNI 1971 5 Neem toch maar liever een ZWART BEERTJE ving, die toch nog even de snelste tijd van de dag op de chronometers liet noteren Al deze prestaties zijn zaterdagavond 25 juni a s. op de A V R O televisie te zien in kleur Daan Speksnijder had ondanks zijn geringe prestatie toch veel bekijks bij zijn door zijn sponsor, Carpet Cen ter Holland uit Soest, met tapijt be kleedde wagen Vele coureurs en mon teurs bekeken de constructie van twee motoren in een wagen en kwamen met Daan Speksnijder tot de conclusie dat het op een zo'n zwaar circuit als in Valkenswaard op het Eurocircuit bijna onmogelijk is om zijn wagen met twee afzonderlijke motoren draaiende te houden De volgende A.V.R.O.-Cross wordt op 10 juli weer verreden op het Euro- circuit te Valkenswaard. Of Speksnij der dan weer zal rijden hangt geheel af van de prestatie die hij zaterdagmid dag met een andere motor in zijn wagen te Nijkerk zal weten te behalen nog niet eens over de vraag, of aan dit specifieke damesvoetbal eenvou dige spelregels aangepast dienen te worden. Nog een moeilijkheid is de be zetting der velden, daar nu reeds ver schillende klubs kampen met ruimte gebrek voor het spelen van kompeti tiewedstrijden door de jeugd- en se niorenteams. Hetzelfde is het gesteld met de trainingsmogelijkheden emancipatie v. d. vrouw niet tegen te houden Hoe het ook zij, damesvoetbal in kompetitie- of bekerwedstrijden zal hoogstwaarschijnlijk binnen niet te lange tijd opgenomen worden in het uitgebreide boekje van de talrijke bondsreglementen. De emancipatie van de vrouw is ook in de voetbalsport niet tegen te houden. En waarom zouden we ook Het is vrijwel zeker dat er in het nieuwe seizoen in de afdeling Utrecht ook een dameskompetitie van start zal gaan In deze afdeling hebben zich al zo'n vijftien dameselftallen aangemeld Enkele klubs zijno.a. VVOG (Harderwijk); Hoogland, NSC Nij kerk); Soest; Unita's (Veenendaal); Bilthoven etc. In Brabant zijn er al ruim 100 elf tallen die aan zo'n dameskompetitie deelnemen, waarbij het wel opvalt dat de klubs bijna allemaal uit de kleinere plaatsen komen en het schijnt dat de algemene voorkeur tot spelen van de dames gaat naar de periode van 1 mei tot september en niet op zaterdag of zonag. Mocht er van de zijde van de Leus- dense dames ook serieuze belangstel ling bestaan voor deze tak van sport, dan kunnen zij zich wenden tot de se- kretaris van de Leusdervoetbalver- eniging RODA '46: J. P. H. van den Berg, Haraersveldseweg 91, Leusden- C. Tel. 1580. Want, zo zegt men bij RODA '46, bij voldoende, maar vooral serieuze belangstelling, zullen we ze ker de mogelijkheid bezien om initia tieven te kunnen nemen om het dames voetbal in onze gemeente op te vangen. Astrid de Lijster, de enige vrouw tus sen al het mannen geweld, behoorde toch tot de snelsten. Foto Janus Visser. volgde hij Frans v d. Aa met zijn Por sche 911 S op nog geen tien meter, waarna hij een drie honderd meter voor de finish de Porsche passeerde Toen direkt hierna z'n voorste motor uitviel was zijn kans verkeken en moest hij naar het rennerskwartier gesleept worden Een draadje van de ontste king was gebroken en kon direkt ge maakt worden zodat ook de derde manche gereden kon worden. In dez^ derde manche moest Daan Speksnijder» al direkt na de tweede ronde rustig aan doen omdat zijn voorste motor niet goed functioneerde. Vanaf de start van de tweede man che had het voortdurend geregend zodat het circuit verschrikkelijk zwaar en modderig werd Door veel coureurs werd het toen verschrikkelijk moei lijk, waardoor slippartijen en botsin gen niet uit konden blijven Dat het ondanks de regen toch nog verschrikkelijk hard ging bewees Jan de Rooy met zijn Speciale DAF meteen ly598 cc motor en vierwielaandru- Bij voldoende ook fifa en uefa in aktie Heren poule B: Hamersveld 3-6 Achterveld 3-4 Hooglanderveen 3-2 Eemnes 3-0 Dames: Achterveld 4-7 Hamersveldi 4-5 Hoogland 4-5 Eemnes 4-3 Hooglanderveen 4-0 valkenswaard - Het is Daan peksnijder niet gelukt om zich in de AV.R.O -Cross van zaterdag j.l. bij de snelsten te klasseren. Na een zeer oede en snelle trainingsrit reed hij lijn wedstrijdmanches wel zeer on fortuinlijk. In de drie manches die hij mest rijden kreeg hij steeds in de latste ronde van een manche met pech te kampen. In de eerste manche werd Daan Speksnijder'direkt na de start dooreen tan zijn concurrenten uit de baan gere den en tegen de vangrail gedrukt. Wed strijdleider Gerard v. Lennep liet toen onmiddellijk de strijd afvlaggen waar na er opnieuw gestart moest worden. Ook met deze tweede start was Daan peksnijder razend snel en ging na 100 meter als eerste de bocht in waar na hij direkt werd ingelopen door zijn oncurrenten. Speksnijder moest rij den voor wat hij waard was en al vrij gauw werd duidelijk dat hij niet snel enoeg was voor een eerste plaats. Ieke v. d. Wal bouwde met zijn specia le wagen een gelijkmatige voorsprong op, die hij niet meer afstond en tevens de snelste tijd noteerde van alle eerste lanches. Daan moest vechten voor zijn weede plaats maar in de laatste ronde reeg hij een klapband en boorde zich m het mulle zand. Drie landrovers waren er nodig om Speksnijder met zijn wagen uit het zand te trekken. In een andere eerste manche maakte Jan de Rooy met zijn speciaal gecon strueerde DAF een ongelooflijk snelle Start, waarna hij in het mulle zand leef steken en met een gebroken ach- eras het terrein moest verlaten Door ■snel sleutelen was het euvel binnen een Our verholpen en kon hij in de tweede manche weer van start gaan. Zijn roer, Harry de Rooy, had ook met eel pech te kampen. Tijdens de trai ling vloog hij met grote snelheid ut de bocht en kwam tot stilstand tegen de vangrail. De gehele voortrein 'as ontzet zodat twee monteurs hard ïoesten sleutelen om de wagen toch an de wedstrijd deel te kunnen laten DaaD Speksnijder met zijn vliegende tapijt op volle snelheid tijdens de A.V.R.O.-Rally-cross. Foto Janus Visser. ACHTERVELD - De jeugdleden van de R.K. Sportvereniging Achterveld" hebben het a.s. 25 jarig bestaan yan hun vereniging gevierd met een spor tieve zeskamp. Dank zij het vele en gedegen voorbereidende werk van de jeugdcommissieleden C. H. v. Mar wijk, J. Ochse en A. Wessels is het evenement succesvol verlopen. Zij had den zich dan ook weten te verzekeren van een 40-tal medewerkers, die elk op hun eigen terrein, hebben bijgedra gen tot het welslagen van de zeskamp. En de enthousiaste deelname van, op een 20-tal na, gehelevoetbaljeugd heeft zowel de jeugdcommissie als de mede werkers beslist een grote voldoening verschaft. De zeskamp bestond uit hardlopen, hoogspringen, doelschieten, bal in gooien, paaltje schieten en de even- wichtsbalk. De deelnemers waren ver deeld in leeftijdsgroepen van 7 t/m 18 jaar De jurering geschiedde heel pro fessioneel, dank zij het beschikbaar stellen door de Tour de Junior en een plaatselijke horlogerie van stop watches. De puntentelling geschiedde volgens de internationale meerkamp- tellingen. De jury bestaande uit de heren G. Boersen, H. G. van Marwijk, P. Vos en mevr G. Wessels hadden zich geinstalleerd in een door een der jeugdleiders beschikbaar gestelde tent en verwerkte de binnenkomende uit slagen in snel tempo tot de totaal telling. Des middags was er voor de deel nemers en medewerkers (sters) een broodmaaltijd in de grote werkplaats van bouwbedrijf Jan Ossendrijver. Een aantal K.P.J. sters en echtgenoten van jeugdleiders hadden een 1000-tal boter hammen gereedgemaakt die gretig af- hammen gereedgemaakt die gretig aftrek vonden Chocomelk en enige kisten appelen completeerden de maal tijd. Daarna werd de zeskamp voort gezet en om ongeveer 4 uur, de ge plande tijd, was het programma afge werkt. De uitslag van de zeskamp is als volgt. 7 jarigen. 1. Wim Schouten, 2. Henk Voskuilen, 3. Edwin de Ridder. 8 jarigen: 1. Bertie Wouters, 2. Wouter Keja, 3. Ben Huppelschoten 9 jarigen. 1 Wim Schimmel, 2 René van de Burgwal, 3. Andréde Jong, 4. Anton Houtveen. 10 jarigen- 1 Sjef Snel, 2 Wim van de Tweel, 3. Albert Tolboom, 4 An ton Houtveen 11 jarigen- Arie Wouters, 2. Wim Kok, 3. Jos van Laar, 4. Guus Horst 12 jarigen 1 Adri Hoefkens, 2 Sjaak van de Heuvel, 3 Theo van Uhm, 4 Bertus Hak. 13 jarigen. 1 Johnie Lorist, 2 Addie van de Burgwal, 3. Herman van de Berg. 14 jarigen. 1. Wim de Jong, 2. Theo van Laar, 3. Wim van Nimwegen. 15 jarigen 1' Henk van Middelaar, 2. Jos Kerkhof. 16 jarigen: 1. John van de Burgwal, 2. Jos van de Burgwal. 17/18 jarigen: 1 Herman van Rui tenbeek, 2. Jan Boersen speldjesuitreiking oenschapsteam -dit seizoen het enig ste van Achterveld- bestaat uit: Wim Noach, Jan Dijkhof, Harry van Midde laar, Wim van Nimwegen, Jan Hamers veld, Piet Hilhorst, Jan Hazelaar, Fris co Bergsma, Addi van de Burgwal, André Teunissen, Theo van Laar, Wiqr de Jong, Bertus van de Burgwal en Henk van Dijk. Leider van deze ploeg is de sekretaris der vereniging, de heer P Smink. Naast zijn drukke werkzaamheden als sekretaris is hij enthousiast jeugdleider Na applaus voor de kampioenen kwam er uit de zaal dan ook heel terecht een spon taan en massaal ..Heya Piet Smink". Daarna reikte de jeugdsekretaris, de heer C. van Marwijk de prijzen aan de winnaars uit. Zij waren maar wat trots op de behaalde tropheeën! De avond werd verder gevuld met o.a. filmpjes van de bouw van het clubge bouw en flitsen van Achterveld 1, zeer gewaardeerde Popeye filmpjes en tot slot een eveneens bij de jeugd goed in de smaak vallende hoofdfilm. belangstelling LEUSDEN - Het is alweer enige we ken geleden, dat wij in ons blad de aan dacht vestigden, op het m opkomst zijnde damesvoetbal Dat was naar aanleiding van de te Achterveld ge speelde wedstrijd tussen de KPJ en KLJ dames. Hoewel de overgrote meerder heid van ons Nederlanders, alweer (nog) de mening is toegedaan, dat voet bal een mannensport is, evenals boksen, rugby e.d., vordert de emancipatie van de vrouw toch dermate snel, dat na hockey, handbal, wielrennen, schaat sen e.d. thans ook voetbal tot het do mein van de dames is gaan behoren. KNVB KEEK KAT UIT DE BOOM Totfusverre had de KNVB ten op zichte van deze ontwikkeling een min of meer afwachtende houding aangeno men, waarin echter de laatste maan den verandering is gekomen. Zo zelfs, dat zaterdag j.l. in het KNVB-sport- centrum t Zeist een eerste oriënte rende bespreking is geweest over deze materie Afgevaardigden van de afde lingen van de KNVB kregen hier een uiteenzetting over het damesvoetbal zoals dit momenteel al met veel sukses in de afdeling Brabant draait. In diver se afdelingen van de KNVB is men bij zonder geïnteresseerd in georgani seerd voetbal voor dames Zo is er in Zeeland reeds een algemene dames voetbalbond opgericht, die o m pres sie-groep voor de KNVB wil zijn. In Drente, Nood-Holland en Utrecht be staat ook allerwege belangstelling en willen de dames al graag in kompeti- tieverband beginnen. Zoals gezegd had de KNVB tot dus verre de kat-uit-de-boom gekeken. Da mesvoetbal werd tot voor kort met erkend, maar evenwel niet verboden. De KNVB kende geen kompetitie- en bekerwedstrijden voor dames. Wèlwas het mogelijk, dat jonge vrouwen, die enthousiast voor het spel waren, een opleiding konden volgen tot scheids rechter Vrouwelijke arbiters treden reeds op bij het jeugdvoetbal, en de ervaring heeft geleerd, dat zij het voortreffelijk doen De jongens gehoor zamen volkomen aan de beslissingen van de vrouwelijke referee. Niet alleen in eigen land, maar ook overal in Europa doen zich symptomen voor, waaruit blijkt dat steeds meer vrouwen zich daadwerkelijk tot de voet balsport voelen aangetrokken. Enkele voorbeelden mogen dit verduidelijken. In West-Duitsland spelen reeds 400 dameselftallen in kompetitieverband en tevens onder auspiciën van de Duitse Voetbal Bond. In Zwitserland is het damesvoetbal inmiddels ook officieel ingevoerd In Londen is een damesklub opgericht onder de naam van Make Up. met de bedoeling aan te tonen, dat voet bal de elegance en de frisheid van de beoefenaars niet behoeft aan te tasten Door dit alles is damesvoetbal ook een aangelegenheid van de FIFA en UEFA geworden. Enquêtes wezen uit, dat voetbal voor dames meer ver spreid was, dan de mannen van deze internationale voetbalorganisaties ge dacht hadden. Daarom heeft de UEFA zich dan ook enkele maanden geleden gericht tot de 33 voetbalbonden van Europa, met het verzoek de ontwikke ling van het damesvoetbal in eigenland op de voet te volgen. Aanbevolen werd dat de nationale bonden zelf de tijd rijp dienen te achten, om het dames voetbal onder hun hoede te nemen Uitdrukkelijk heeft de UEFA zich te gen wild damesvoetbal (in figuurlijke zin) uitgesproken met de begrijpelijke waarschuwing, iaat damesvoetbal met in handen van slimme managers komen. haken en ogen aan damesvoetbal Overigens kleven aan het beoefenen van voetbal door dames nog wel wat haken en ogen. Uit tal van uitlatingen hebben we begrepen dat de dames (veelal echtgenotes, verloofden etc. van spelers) ook een balletje willen trappen voor eigen - en niet voor an dere - plezier. Zo kregen de bezoe kers van het Goffertstadion in Nijme gen onlangs, vóór de wedstrijd NEC- MVV, als speciale attraktie een da mesvoetbalwedstrijd voorgeschoteld. Op deze wijze hoeft het nu ook weer niet. En het zal duidelijk zijn dat de bonden zich distancieren van het cir cusvoetbal voor vrouwen, het spelen van wedstrijden door damesteams tot vermaak van hoofdzakelijk mannelijke toeschouwers, en geleid door een zake lijke leider, die er alleen maar beter van wil worden. Zo is men het o.a. ook ACHTERVELD - Ook de tweede dag van het K.P.J. voetbaltournooi is, evenals de eerste, zeer goed verlopen. Spanning was er nog volop deze tweede wedstrijddag vooral bij de dameswed strijden. Aan het tournooi werd deelge nomen door K.P.J. afdeling uit Eem nes, Hamersveld, Hoogland, Hooglan derveen, Soest en Achterveld. Voor de Leusdense teams is het tournooi wel heel succesvol verlopen. De heren- teams A en B van de afdeling Hamers veld werden beide winnaar en de Ach- terveldse dames triomfeerden in hun poule. De Hamersveldse ploegen maak ten na afloop een triomftocht door Ach terveld. De laatste wedstrijd in de poule da mes, Achterveld - Hamersveld - beide ploegen hadden 5 punten uit drie wed strijden - was bijzonder spannend De eerste helft hadden de Hamersveldse dames een overwicht. Dat leverde een 0-1 voorsprong voor hen op. Kort voor de rust wist Achterveld echter gelijk te maken. In de tweede helft wogen beide ploegen goed tegen elkaar op Tenslotte scoorde voor Achterveld het winnende doelpunt Lia de Vette. Ha mersveld en Hooglanderveen moesten strafschoppen nemen voor de 2e en 3e plaats. Het werd een overwinning voor Hamersveld Ook in poule A Heren was er volop spanning. Eemnes en Hamers veld waren de favorieten voor de ein- overwinning Maar toen Eemnes het tegen Hooglanderveen niet verder dan een gelijk spel kon brengen, werd het voor Hamersveld wel wat gemakkelij ker. Zij werden dan ook met één punt verschil op wisselbekerhouder Eemnes winnaar in hun poule. In poule B heren was Hamersveld ook de sterkste Zij wonnen alle wedstrijden Ook Ach terveld moest in deze ploeg haar meer dere erkennen. In een spannende wed strijd gaf tenslotte het snelle en effec tieve spel van Hamersveld de door slag. Achterveld werd in deze poule naar de tweede plaats verwezen. Aan het tournooi werd in totaal door 10 heren- en 5 damesteams deelgeno men Uitslag na de slotdag- Heren poule A Hamersveld 5-9 Eemnes ^-8 Hooglanderveen 5-7 Achterveld 5-3 Soest 5-3 Hoogland 5-0 De beste prestatie over de gehele zeskamp behaalde John van de Burg wal. Hij behaalde 4900 punten. Hij sprong o a 1.65 m. hoog Andere goede prestaties. Jan Boersen liep de 75 m. in 9,8 sec. De 12-jarige Sjaak van de Heuvel liep de 50 m. in 8,2 sec Wim van de Tweel (10) liep de 50 m in 8,7 sec. en hij sprong 1,35 m hoog. De 8-jarige Henk Voskuilen sprong 1.20 m. hoog. Des avonds was er voor de deelne mers aan de zeskamp een feestavond in ,,Ons Gebouw". Daar werden te vens de prijzen uitgereikt. De vice- voorzitter van de vereniging, de heer H. Rutte -voorzitter Legdeur was ver hinderd- toonde zich zeer tevreden over zowel de organisatie en ordelijk gedrag en voor de organisatoren en medewerkers (sters) is zeker op haar plaats Hpt was lantastisch. Ook dege-^ nen die belangeloos o.a. bedrijfsruimte, tent, geluidsinstallatie en filmcamera beschikbaar hebben gesteld, hartelijk dank. Alvorens de prijsuitreiking van de zeskamp plaatsvond, werd het ju nioren B3 elftal gehuldigd voor het behaalde kampioenschap. Het kampi- nemen, hetgeen zij in V/2 uurproicei- den. Een geheel nieuwe voorthn was gemonteerd In de tweede manche die na.i Snpk-. snijder reed weerde hij kend tot in de laatste 's Avonds, tijdens een dansavond m m.v. ,.The Flag" in ,,Ons Gebouw" vond de uitreiking van de prijzen plaats. De voorzitter van de afdeling Achter veld, Wim van Middelaar, verrichtte deze. Een oorverdovend applaus deed ,,Ons Gebouw" op haar grondvesten schudden toen Hamersveld haar beker - voor de tweede keer sinds het be staan van het jaarlijkse K P J. tour nooi - in ontvangst nam. Het applaus voor het winnende team bij de dames, de Achterveldse ploeg, deed daar niet voor onder Tourleider Schouten - oud scheidsrechter en nog steeds jeugd leider in de voetbalsport - kwam op deze avond de zijns inziens 5 beste dames van het tournooi verrassen met een attentie. De dames Lia Vette, Gerda Kok, Bep van de Hengel. Agnes van 't Klooster en Gina van Eijden viel deze eer te beurt. Beide tournooidagen en ook de slotavond in ,,Ons Gebouw" zijn in een bijzonder fijne sfeer ver lopen. Ook de belangstelling was groot. Groter dan in voorgaande jaren. Maar dat is ongetwijfeld mede een gevolg van de uitstekende accommodatie op het Kerstens Sportpark en de vlotte bedie ning in de kantine van het clubgebouw. Het Damesvoetbal-team van de KPJ Achterveld behaalde het kampioenschap in het K P.J. voetbaltoernooi. Mis schien dat zij buiten K.P.J. vepband zo'n zelfde prestatie weten te/fierha- len. Foto Janus Visser. Het eerste team van de K.P.J.-Leusden dat kampioen werd van het K.P.J.- Voetbaltoernooi te Achterveld Foto Janus Visser.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5