m it Burgemeester reikte 52 EHBO-diploma's uit De rotsen van Zervos f 1950,- Tourgastgezinnen gevraagd LEDENAANTAL STIJGT, 1971 WAS GUNSTIG JAAR MEDEDELING HET WOORD IS AAN U Action '71- express zorgt voor kleuter- vervoer KERKDIENSTEN Uitslagen van Ons Genoegen BO Schutjas- concours WEEKEND- PUZZEL Correspondente Leusden/C 24/6 - 12/7 met vakantie Opbrengst collecte Ger. Bond maandag t/m vrijdag van 9 tot 16 uur geopend Geslaagde dia (slot)- avond van de TVBP Vergadering Tour de Junior Jaarvergadering Vereniging tot Onderlinge Brandverzekering Storm I Scheidsrechter! en lange broeken DONDERDAG 17 JUNI 1971 6 ACHT ERVELD - „Ik ben met ple zier naar Achterveld gekomen om aan een zo groot aantal mensen het E.H.B.O.-diploma uit te reiken. Deze vorm van particulier initiatief om de medemens te helpen is mooi en zeer prijzenswaardig. Deze gediplomeerde E.H.B.O.ers zijn niet alleen een aan winst voor de vereniging, maar kun nen dat ook zijn voor de gehele gemeen schap." Deze woorden sprak mr A.H. van der Post, burgemeester van Leus den, alvorens hij aan de voor het examen geslaagde E.H B.O.- ers het diploma uitreikte. Behalve de burgemeester kon de heer W W van Dijk, voorzitter van de afdeling Achterveld vande E.H.B.O ook de heren Klein en Pauwels, resp. voorzitter en sekretaris van het dis- trikt Utrecht de docent-arts. de heer J H A Boersema en de instructeur, de heer H Windhouwer, begroeten De avond vormde een waardige afslui ting van een aktief en daardoor suc cesvol verenigingsjaar. Door niet min der dan 53 personen werd de E.H.B.O. curus gevolgd. Slechts één cursist liet het voortijdig afweten, de reste rende 52 behaalden allen het diploma Dat was een verheugend groot aantal maar het heeft zware eisen gesteld aan de docenten en hun medewerkers op de cursusavonden Voor het vele werk dat beide docenten' hebben ver richt om tot dit goede resultaat te ko men, werd aan hen een attentie aange boden. De heer Boersema, die naast zijn drukke dokterspraktijk ook nog graag tuiniert, ontving uit handen van de heer Van Dijk een kruiwagen. De heer Wind- houwer. die in zijn schaarse vrije tijd graag vist, ontving een fraaie han gel. Voor mevrouw Van der Post was er een fraai boeket bloemen De aktiviteiten -waarvan sommigen heel succesvol- werden deze avond nog even doorgenomen. Aan de rayonwed strijd te Amersfoort werd met tweê senioren- en twee juniorenploegen deelgenomen. Achterveld behaalde zo wel in de senioren- als in de junioren- klasse de eerste en de tweede plaats. Deze vier ploegen hebben daarna deel genomen aan de districtswedstrijden te Utrecht. Daar behaalde de senioren- ploeg, bestaande uit mevr Eist-van de Geest (commandante) de heren L. A Janssen en W. van Nimwegen. een fraaie eerste plaats. Deze prestatie gaf de ploeg het recht, deel te nemen aan de landelijke wedstrijd te Rhenen 1 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Voor het kinderprogramma op zater dagmiddag, „Franklin's Wonder- show" in het kader van Action'71, zal de KPJ zorgen voor gratis ver voer van de kinderen, die deze voorstelling bij willen wonen. Tenminste, voor zover deze kin deren in Leusden/Centrum wonen. Om 13 uur start men vanaf detent bij de Eurowoningen. De route is als volgt: Startpunt tent, Asschat- terweg, Wilgenlaan, Eikenlaan, Lindenlaan, Lijsterbesl., Zwarte- weg, Prunuslaan, Burg. de Beau- fortweg, Hohorstlaan, Ansfridus- laan, Hamersveldseweg- tent Ac tion '71. Men hoopt om kwart voor twee terug te zijn. Tussen de ze tijden moeten de kinderen, die mee willen rijden, langs de ge noemde wegen staan. Na afloop van de kindervoorstelling worden de kleuters uiteraard weer thuis gebracht. Voor de oudere jeugd is er ook voldoende amusement tijdens de Action '71 dagen Het organise rend comité wijst vooral op het optreden van Cuby and the Bliz zards. Voor de nog weer ouderen is er dan uiteraard het optreden van de Boertjes van Buuten. Enne het belangrijkste niet vergeten de rariteitenmarkt. Want geld moet er komen voor het ontwikkelingsprojekt in Brazilië. Dat is het uiteindelijk doel van de KPJ. Vergeet u het niet? „ACTION '71" Programma: Vrijdag 18 juni: 's Avonds opening met stunt, daar na dansen m.m.v. de beatgroep „El CordesV en om 21.00 u. ka- baret „Snijlioek" van de K.P.J. Emmeloord. Zaterdag 19 juni: 's Middags van 14.00 u. tot 15.30 u. „Franklin's Wondershow'ivoor de ouderen „De Boertjes van Buuten" met Drika en Gart-Jan Kruutmoes tot 11.00 u. Van elf tot één een gezellig bruilofts bandje. Zondag 20 juni: 's Middags van één tot vijf jaar markt met o.a Derde Wereldwin kel, Clasc, J.A.C., Dolle Mina's Amnestie International met Grie kenland Comité, Sjaloom, NOVIB, Aktiegroep Strohalm, Biologisch Dynamisch Voedsel, Artishock Soest, Bond voor Dienstweige raars, Vrienden van Hoogland. Verder een kreatieve hoek, spel- circus voor de kinderen en een ra riteitenverkoping waarvan de op brengst naar het Paranapanema- projekt gaat. 's Avonds popavond m.m.v. „Cuby and the Blizzards" met Lightshow. TOT ZIENS OP „ACTION '71". Hier bereikte de ploeg, waarin de plaats van de heer Janssen wegens ziekte was ingenomen door de heer W. Hilverts, een eervolle vijfde plaats Het succes voor mevr. Van Eist was echter nog groter Zij behaalde van alle commandanten die aan de wedstrijd deelnamen het hoogste aantal punten en was daarmede de beste commandan te van deze landelijke wedstrijd Een geweldige prestatie die dan ook terecht met een luide ovatie op deze avond werd beloond. Ook aan de wedstrijd om de ..Mr Kneepkensbeker" werd door Ach terveld deelgenomen Op deze wed strijd. welke wordt georganiseerd om het kontakt tussen alle E.H B.O. ver enigingen in de provincie Utrecht te bevorderen, behaalde de ploeg, be staande uit mevr. Van Eist-van de Geest (commandante) mevr. Kleinveld- Symons en de heer Th Mulder de der de plaats. Op deze avond werd ook aan leden, die tien jaar lid van de vereniging wa ren -voor zover zij aanwezig waren- het daarvoor bestemde insigne uitge reikt Hiervoor kwamen in aanmerking: J. G. Blom, J. A. van Burgsteden, W. Hilverts, W. van Nimwegen, A. J Overgoor, G. van de Pol, J.Schreuder en P. W. Smink Tot slot van de avond sprak dokter Boersema tot de zojuist gediplomeer den. ,,U hebt nu allen een E.H.B.O. diploma. Dat is een felicitatie waard. Maar u bent er heus nog niet Ik spoor u aan de lessen in de komende jaren te blijven volgen. Ook op het terrein van eerste hulp verlenen krijgen wij steeds met zich wijzigende methoden te maken. Zorg dat u wat dat betreft ook „bij" blijft. Dan heeft uw di ploma pas werkelijk waarde," aldus dokter Boersema. De muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" zorgde op deze avond voor een zeer gewaar deerde onderbreking van het program ma. Tesamen met de jeugddrumband orachten zij de „nieuwe" E.H.B.O. ers een serenade. Het diploma werd uitgereikt aan de navolgende cursisten: A. H van de Burgwal, H M. van de Burgwal. M T van de Burgwal. A M Blom. M A H Blom, C G M van Dijk-Smink, C M. van Dijk E A van Dijk-van Hamersveld, G J M.van Dijk. M H E van Dijk-van Druten. K A M. Dijen-Smink, B. R. van Druten-van de Pol, T. van Eist. Zr. Genoveva (mej. J M Steggink), H W Hak-van Hamersveld, J W van Ha- mersveld-Voskuilen, J M. van de Ho ven, M. M. de Jong, C. R. M Kerk hof, G M A Kok. J H Kok A J Kreikamp-van de Hoef, C. W. R van Middelaar W G. van Middelaar A E Mulder-Berg. C Nagtegaal-Wortel, C H. Reemst-van de Hoff, C. Rijnders- Laseur, G. M van Ruitenbeek, M. L. M van Ruitenbeek. W D. Siewe-Ter- lien, G J M. Stevens-Tossaint, M. A. Stravers-van Eijsden. P E. Teu- nissen-Kerkhof, H J. Tolboom. R E Tijmensen. C M van Valkengoed. G. C. van Valkengoed. A A. vande Velde- Krijt, P Vermeulen-Bouw, L. Th P M. van Wieringen-van Bergen, IJ. H Wissink-Verplanke, T. A. W. Blom, H J. M Bokkers, J A van Dijk, J. W. M van Dijk. M. A. van Dijk. L. W Stapelbroek A T M van de Wetering, W H E Wouters. LEUSDEN/CENTRUM N H K 10 u de heer Hooymeyer, Amersfoort; 19 u ds Dankbaar, Apeldoorn' RK K za 7 u m.m.v dameskoor, zo. 7.30 en 9 u. Lat Hoogmis. 11 u dienst met samenzang; 16.30 u. LEUSDEN/ZUID N.H K 10 u ds Loran. 18.30 u ds A. Klein Kranenburg R K K za 19 15 u zo 10 u Hoogmis, 11.30 u ACHTERVELD Geref. Kerk, Postweg- zo. 10 u ds Aalbersberg, 19 u. ds Aalbers- berg. N.H.K.: Jan van Arkelweg. zo. 9 30 u. Eerw. heer Van Beusekom, Stoutenburg. RKK maandag t/m zaterdag 8 u (uitgez. woensdag), woensdag 19 30 u avondmis, za 19 u avondmis, zo. 8 u Om 10 u Hoogmis; 18 u Lof Weekend 19-20 juni 1970 (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom en Lantink zal komend weekend waarnemen dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel 03490-18881 (dienst van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmor gen 8 00 uur). De wijkverpleging wordt waargeno men door. zr Laudy, Kon Juliana- laan 26, Leusden-Z tel. 03490- 10628. AMBC Achterveld houdt zomerrit ACHTERVELD - De Auto- motor en bromfietsclub „Achterveld" houdt op zondag 20 juni a.s. haar Zomer- rit. Ook in deze rit zullen de deelne mers geen al te grote moeilijkheden 1 ondervinden. De rit is dusdanig uitge zet dat ook minder ervaren rijders I haar met een goede kans op succes kunnen uitrijden Ook bijrijders van l motoren en bromfietsen zijn van harte welkom. Aan deze rit zijn een aantal i leuke prijzen verbonden Men kan voor deelname inschrijven vanaf 14.00 uur „Buitenlust", Hessenweg 337 te Achterveld. De eerste deelnemer start I om 14.30 uur. ACHTERVELD - De schutters van de schietvereniging „Ons Genoegen" hebben in Scherpenzeel op de buiten banen haar wedstrijden met geweer voortgezet. Jan van Rossum schoot een bijzonder fraaie serie van 98 pun ten. Deze schutter, meerdere keren kampioen op dit onderdeel van de schietsport, maakt ook nu weer ernst met zijn poging, dit resultaat ook nu weer te behalen. Maar de concurren tie zal beslist groter zijn dan in voor gaande jaren. Meerdere schutters la ten wekelijks een eveneens indruk wekkend aantal punten op hun lijst noteren. Uitslag van de derde ronde: J. van Rossum 98 punten W van de Kletersteeg 92 punten J van Nimwegen 92 punten Joh. van de Hengel 91 punten C Bothof 88 punten J Pepping 83 punten T. Daatselaar 81 punten H van Nimwegen 81 punten G. Schimmel 71 punten. J J. van Hamersveld 66 punten NUMMER 5 LEUSDEN - Wij zijn benieuwd, wie er tenslotte in slaagt om onze tien weekendpuzzels foutloos op te lossen. De inzendingen stro men elke week weer binnen! U weet het: pas na afloop van de inzendingstermijn der tiende puzzel maken we ze uitslag be kend en geven wij de oplossingen. Voor iedele weekendpuzzel hebt u in totaal twee weken de tijd om in te zenden Deze week kunt u dat nog doen ten aanzien van onze vierde opgave, om precies te zijn tot donderdag 24 juni a.s. Daarna beslist niet meer. Voorde opgave van vandaag hebt u nog de tijd tot donderdag 1 juli a.s. Grijp uw kans en let goed op. Het kan u tenslotte maar liefst vijftig gulden opbrengen indien u allen foutloos oplost! Dat is het extra nadenken best waard. OPGAVE NR. 5 Tussen elk van onderstaande paar woorden een bestaand woord invoegen, zo, dat zowel met het ervoor als het erachter staand woord telkens een nieuw bestaand woord ontstaat. De le letter van de toegevoegde worden vormen een Europees hooggebergte. Wij vragen u: noem de tussengevoegde woorden èn de naam van het gebergte. Boven tekening me half Voor naar Dak Dora Pap ..ij Over deur Over examen eigen. val. ACHTERVELD - De verwoede kaar ters. die ook in de zomermaanden graag een kaartje leggen, kunnen vrij dag 18 juni a.s in „De Roskam te recht Daar zal dan des avonds een schutjasconcours worden gehouden. Er zijn een aantal aantrekkelijke prijzen aan verbonden. Aanvang 20.00 uur Bijzonder spannend oorlogsverhaal van Colin Forbes Collin Forbes schreef reeds eerder het oorlogsverhaal „Tank op drift", nu verscheen kortgeleden een nieuwe roman van zijn hand: „De Rotsen van Zervos". Deze nieuwste roman heeft mij bijzonder geboeid. Het is een span nende geschiedenis zich afspelend inde Tweede Wereldoorlog, vlak voor de be zetting van Griekenland door de Duit sers. Zervos, een Grieks schiereiland speelt de hoofdrol. Schreef ik kortge leden over „Operatie Wolf" van Law rence Williams als een boek, waarin vooral de menselijkheid in de onmense lijkheid van een oorlog werd geaccen tueerd, terwijl 'n schrijver als McLean bijvoorbeeld veel eerder de heldhaf tigheid als hoofdbasis neemt, ook Colin Forbes heeft in „De Rotsen Van Zer vos" de helfhaftigheid van de hoofd personen als spannend uitgangspunt genomen en daarmee de virtuositeit van Allister McLean geevenaard, zo niet overtroffen. Het is een mengeling van spionage en normale oorlogstafe relen waarin de hoofdpersonen hun eigen lugubere spel spelen Een spel van misleiding, een spel om leven of dood In een snel tempo voltrekken zich de gebeurtenissen en Forbes weet de le zers van het begin tot het eind ge vangen te houden in de sfeer van mysterie, verwarring, spanning en helfhaftigheid. De helden zijn -en ook dat is haast vanzelfsprekend- Engelse officieren, die in burger in het verhaal betrokken raken. Bij toeval. Zij, die van een goed in elkaar zittende spio- nage-roman houden of van een span nende oorlogsroman houden, zullen „De rotsen van Zervos" met evenveel ple zier verslinde'n als ik heb gedaan. Vooral ook, omdat het geen gewoon oorlogsboek is, waar reeds zoveel (teveel) van zijn verschenen, maar een ongewoon verhaal over in feite onge wone handelingen in een harde oorlog. Handelingen, die zich voor het over grote deel meestal in de schemering of duisternis van de nacht voltrekken en waar de gewone burger geen weet van heeft. „De rotsen van Zervos" - warm aanbevolen. Uitgegeven door Hollan- dia te Baarn Onze correspondente voor Leusden/ Centrum, mevrouw T. de Wijze- van Doorn, Meidoornhof 29 te Leusden/ Centrum is MET VAKANTIE van 24 juni a.s. tot 12 juli Berichten voor haar bestemd, kunt u gedurende deze periode zenden naar de redaktie Leus der Krant, Finnmark 3, Leusden/Cen trum. C00P. RAIFFEISEN- BANK LEUSDEN Met Ingang van 1 juli a s zijn de openingstijden voorzowel het hoofdkantoor Leusden-C. als voor het bijkantoor Leusden-Z als volgt (dus ook tussen de middag) De openstelling op vrijdagavond blijft ongewijzigd van 7 00-8 00 uur Hoofdkantoor Bijkantoor: Asschatterweg 3 Winkelcentrum Leusden-Centrum „De Bieshaar" Telefoon 03496-1301 Leusden-Zuid LEUSDEN - Evenals vorig jaar heeft de afd. van de Ger. Bond, Leusden, in samenwerking met de vrouwenver. „Tryfosa" ook nu omstreeks Pinkste ren weer een collecte gehouden bij leden en sympathiserenden ten bate van de Gereformeerde Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk De opbrengst van deze collecte bedroeg f 1541,26. Pakistan-kollekte in R.K.-kerk: LEUSDEN/CENTRUM - De Pakis tan-kollekte, afgelopen zondag, heeft in de R.K. kerk te Leusden/Centrum een mooi bedrag van f 1950,-- opge bracht. Oplossingen zoals ge bruikelijk naar: Leusder Krant, Weekendpuzzel nr 5. Finmark 3, Leusden/Centrum. Als u het persoonlijk brengt, spaart het u een postzegel uit! Veel succes. Redaktie LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen hield op woensdag 9 juni de laatste avond van het seizoen De voorzitster mevrouw J Berends-Buiter verwel komde de leden en in het bijzonder de heer R. E. Vos, die deze avond een lezing hield over het planten en dierenleven rondom Leusden Het ver heugde de voorzitster dat er een grote opkomst was De heer Vos hield een leerzame lezing over de natuur in onze omgeving Met een schuiltent had hij kans gezien zeldzame opnamen te maken. De dia's waren prachtig. De toelichting getuigde van een grote ken nis over de natuur. Men zag dia's van vogels, o.a. een koekkoek in een vreemd nest die gevoed werd door kleine vogeltjes Ook waren er opna men van vlinders libellen, insecten en planten De heer Vos vertelde veel over de groei, de voeding en de le venswijze van de vogels Heel mooi waren ook de dia's van de kapmeeuwen in het reservaat te Leersum. Mevrouw Berents sloot deze boeien de avond Zij dankte de heer Vos voor de fijne lezing en wenste de dames prettige zomermaanden toe ACHTERVELD - Helaas zijn er nog niet voldoende Tourgastgezinnen die in de Tourweek van 26-31 juli a.s. gast vrijheid willen geven aan een renner- tje. Vele gezinnen verlenen al deze noodzakelijke medewerking, sommige gezinnen nemen zelfs twee gastren- ners. De fam. H. Vos, Hessenweg 345 in Achterveld neemt zelf drie renner- tjes. Nu kan natuurlijk niet iedereen deze medewerking verlenen maar toch hoopt de Tourorganisatie dat alle ren- nertjes kunnen deelnemen. Er zullen toch nog wel gezinnen zijn die deze me dewerking kunnen verlenen en daar is dan maar ook het wachten op. Mede werking verlenen wel de gastvrije ge zinnen: D Beekhoven, Hessenweg 226, Ach terveld. J. Bokkers, Vinkelaar 4, Ter- schuur. P Bokkers, Vinkelaar 10. Terschuur. G v Burgsteden. Jannen- dorpweg 7, Achterveld. R. v.d. Burg wal, Hessenweg 359. Achterveld. A v Dalen, Hessenweg 369, Achterveld. L Enters, Joh v. Oldenbarneveltstraat 3,IV Achteryeld, R.v v ^yden, Hamers veldseweg 77-, Leusden-C. 2 renners fam. Greefhorst. Hamersveldseweg80. Leusden-C 2 renners. J v.d Grote- vheen. Barneveldseweg 2. Amersfoort, J Hak, Jan van Arkelweg 45. Achter veld. R Hazelaar Kerkdijk 22. Ach terveld. Gvd Hengel, Hesseneg 95. Achterveld, T. v.d Hengel. Hessenweg 112, Achterveld 2 renners, W v.d Hengel, Hessenweg 110. Achterveld, A Herder. Langesteeg 3. Leusden-Z J v.d Heuvel. Stoutenburgerweg 29. Terschuur. G Hilhorst, Aarderwegl2. Achterveld, J Hoefkens, Hessenweg 361. Achterveld. G Horst. Hessen weg 357 a, Achterveld, H Huppel- schoten, Jan van Arkelweg 15, Ach terveld, H Jansen, Joh. v Olden barneveltstraat 25, Achterveld 2 ren ners. G. de Jong. Hessenweg 144, Achterveld, R Kleinveld, Hessenweg 166, Achterveld 2 renners. G. v. 't Klooster, Aarderweg 10. Achterveld. C Kooloos. Helweg 23. Achterveld J v.d. Kooy-v. Esveld. Jan van Ar kelweg 36. Achterveld, W Lammers, Hessenweg 169. Achterveld, J. Ossen drijver. Klettersteeg3, Achterveld 2 renners. A Overgoor. Stoutenburger- laan 2. Stoutenburg. W. v.Roomen, As schatterweg 60, Leusden-C D. Rijn- ders, Havikhorsterpad 7. Achterveld. G Schimmel, H v. Viandenstraat 28. Achterveld, H Schoonderbeek. Hes senweg 184, Achterveld. H Schouten- v Valkengoed, Hessenweg 198. Achter veld. W. Schouten. Hessenweg 317. Ach terveld. N Smink, Klettersteeg4, Ach- tervel 2 renners. J. Steenbeek. Klein- hofweg 4. Achterveld 2 renners, J. Steenbeek, Kleinhofweg 9. Achterveld, G. Tolboom, De verj Ruyterweg 15, Achterveld, J. Tijmensen, Achterveld- seweg 43, Achterveld, A. Voorburg. Asschatterweg 76, Achterveld, H. Vos, Hessenweg 345, Achterveld 3 renners, H. Voskuilen, Aarderweg 16, Achter veld. H. Voskuilen, Pater Stormstraat 2, Achterveld, J. Voskuilen, Kon. Ju- lianaweg 28. Achterveld. W Voskuilen, de Verj Ruyterweg 30. Achterveld, Mevr. Voskuilen- van 't Klooster, Hes senweg 104, Achterveld 2 renners, L. Voskuilen, Jannendorperweg 12, Ach terveld. H. v.d. Wetering. Aarderweg 1, Achterveld. T Willigenburg. Asschat terweg 62, Leusden-C., C. Wouters, Hessenweg 126, Achterveld. J. Wouters Klettersteeg 2, Achterveld. G Wijntjes. Hessenweg 321, Achterveld. G. v Zan ten, Prunuslaan 28, Leusden-C., A. Zieltjes, Hessenweg 255, Achterveld, Hoofd van de huisvestingcommissie is de heer H. v. Dijk, Pater Storm straat 6, Achterveld. Telefoonnummer Tourkantoor 03425-481. Nojj 22 rennetjes wachten op een ACHTERVELD - Het hoofd van de huisvestingcommissie van de inter nationale Tour de Junior Achterveld, de heer H. C van Dijk, Pater Storm straat 6, Achterveld (telefoonnummer tourkantoor is 03425-481) hoopt dat er nog twee en twintig tourgastgezinnen zich willen opgeven om in de week van 26-31 juli a.s. gastvrijheid te ge ven aan een jeugdwielrenner Men hoopt in deze ook heel gaarne de medewer king te nogen ontvangen van de inwo ners van de laatste nieuwbouw in Ach terveld vaar tot op heden drie renner- tjes die week kunnen vertoeven, maar hopelijk kan dit getal hoger worden. Nu veel jonjelui Engels leren is het mis schien aanbevelenswaardig om een En gels jeigdrennertje Tourgastvrijheid te schencen ACHTlRVELD - Volgende week om 8 uur konen de leden van de interna tionale Tour de Junior Achterveld in De Roskim te Achterveld bijeemvoor een werlVergadering. V. LEUSDEN/CENTRUM - De vereni ging tot Onderlinge Brandverzekering te Leusden en omstreken hield op don derdag 10 juni haar algemene jaar vergadering. in het „Ros Beyaartte Leusden/Centrum De voorzitter, de heer R H van de Hengel opende de avond met een elkom aan de dertig aanwezige leden. Het verheugde de voorzitter te kunnen mededelen dat de Onderlinge weer een goed jaar achter de rug had Het ledental is gestegen tot 480 leden en het ledenkapitaal be- draagd f95 345,30. Ook is er een stei- ging waar te némen in het verzekerd kapitaal In 1966 bedroeg het verze kerd kapitaal f39.378.549,- In 1967 f41.863.914.-. In 1968 f44 653.665.- In 1969 f48 069.785.- In 1970 f51 000 000.- De schaden bij de leden van de on derlinge in 1968 was 31 miljoen en in 1969 74 miljoen. Toch kan een grote schade de vereniging nooit meer dan f8 000.- kosten doordat men voor hoge kosten is herverzekerd De voorzitter excuseerde de leden dat er vorig jaar wegens ziekte van het bestuur geen algemene jaarver gadering kon plaatsvinden Met klem wed er op gewezen de po lissen na te kijken of men niet te gering is verzekerd Als dit het geval is werd aangeraden zich bij te verzekeren, zodat men in geval van brand ook wer kelijk gedekt is. Ook werden de leden verzocht indien hun brandblus appa raat leeg of defect was dit te melden, zodat deze vervangen kunnen worden De heer Van de Hengel besloot met de mededeling dat de vereniging op 1 sep tember 75 jaar bestaat en het bestuur een feestelijk tintje wil geven aan "dit jubileum De leden hadden hier tegen geen enkel bezwaar. NOTULEN Door afwezigheid van de secretaris, de heer T. Apeldoorn, las de admi nistrateur de heer W. A. van Zand- brink, de notulen voor van de jaarver gadering van 1968 welke goedgekeurd werden. BALANS De heer W A. Zandbrink behandel de de balans en de resultatenrekenin gen va de boekjaren 1968 en 1969. welke oor de kascommissic goedge keurd erden De Llans liet zien dat het leden ka pitaal i 1968 f98.419,01 bedroeg en in 1969 J5.345.30, deze daling is te wijten an de hoge schaden die er ge weest ljn. Van belang was de stijging van Prmies opde exploitatie rekening In 196ibedroegen de ingekomen pre mies f9.997,52 en in 1969 f 70 276.61 ESTUURSVERKIEZING De tstuursverkiezing bracht geen veranciing te weeg. De heren R. H. van ddlengel en J P van de Hengel warenlenodiek aftredend, en werden beide eer herkozen. Zij dankten de aanwegen voor het aan hun gestelde vertrewen. Het oorstel om de presentiegelden te verigen en daarmee gelijk te trek ken ai de landelijk heersende nor men vrd goedgekeurd. De voorzitter sloot f avond met dank aan velen die dit ja; hun krachten weer aan de On- derlin; Brandverzekering hebben ge geven Leusden, 15 juni 1911 Aan de Redaktie van de Leusder Krant LEUSDEN Mijne heren, Hiermede verzoeken wij onder ingeko men stukken het volgende artikel naar aanleiding van de Engeland-reis Ie plaatsen: Met u zijn wij van mening, dat e« oriëntatiereis van onze gemeentebe stuurders naar New Towns in Engelat! van groot belang kan zijn. Immers, iedere keer opnieuw blijkt, dat, bij de ten uitvoer legging van stedebouwkundi- ge plannen, vele gemeentebesturen de problematiek van planologische maat regelen in al hun facetten niet vol doende hebben onderkend. Hierbij moet worden aangetekend, dat een ste- debouwkundige uitbreiding het resultaat dient te zijn van de samenwerking vaa deskundigen uit velerlei studierichting Deskundigen zijn, naar wij menen, per sonen met een grondige theoretisch? opleiding, aangevuld met eenmaximal; praktijkervaring, opgedaan in binnen en buitenland. Een zeer belangrijk aspect bij stads uitbreiding is de taak welke aan ge meentebestuurders wordt toegekend naar onze mening is die taak er in de eerste plaats een van bestuurlijk fi nanciële aard. Oriëntatiereizen hebbes vanuit dit standpunt dan ook slechts zin, indien een duidelijk plan voorhan den is op basis waarvan men kan es moet toetsen (lees: een concept-be stemmingsplan, dat, na inspraak vu de burgerij, uitgewerkt en aangepast moet worden). Bezien wij de oriëntatiereis wederoa in het licht van de huidige financiën situatie van de gemeente Leusda (waarbij gedacht kan worden aan he! bezoek van Zijne Excellentie Minister Schut, alsmede de vragen in de Tv/eed; Kamer) dan vragen wij ons af, waar om men niet temporiseert; dit soort uitgaven komt toch duidelijk ten laste van de huidige begroting, in welke vora dan ook. Consolidatie, met aandacht voor zaken die thans aan de orde zijl lijkt ons wenselijk, waarbij wij wil len wijzen op de vergaderingen die plaats vonden met betrekking tot de schoollokalen, gymnastieklokalen etc Tevens denken wij hierbij aan het subsidiebeleid, dat, voor zover ona informatie strekt, ingeperkt gaat wor den, terwijl in een gemeente met der? bevolkingssamenstelling méér aan so ciaal-culturele zaken gedaan zou moe ten worden. Brengen wij dan ook nq de toezeggingen op de groenhearin in Leusden-Zuid gedaan in herinne ring, dan hebben wij beslist nog mair een klein gedeelte van de zaken, dii hoger prioriteit hebben, aangeroerd Wij menen dan ook, dat, alvorens k denken aan nieuwe grootsteedse plan nen, eerst moet worden gedacht ai! verbetering van het huidige woon- leefklimaat. De Rijksoverheid heeft onze gemeend een grote taak in ruimtelijk verban! toegedacht, doch nergens is bij ons weten in de tweede nota ruimtelijk» ordening deze taak gekwantificeerd noch gefaseerd. Wij zouden er zelfs op willen wijzen, dat Europarksti! al in uitvoering was genomen voor dat het streekplan, ook betrekking heb bend op dit Leusdense gebied, was aanvaard. Aan het voorgaande zoudei wij de volgende conclusies en vragej willen verbinden: 1. Het tijdstip van de reis moet aLs zeer voorbarig worden beschouwd 2. Van de deelnemers aan de reis moet in het algemeen worden be twijfeld of zij de minimaal vereist? wetenschappelijke en gespecia liseerde kennis bezitten om tot zin volle uitspraken te komen met be trekking tot een plan vai f 250.000.000,—. 3. Wij prijzen ons gelukkig, dat jonge ren kennelijk ook over dit soort zaken denken en discussiëren. 4. Wij zouden gaarne van de deelne mers aan de reis en wel van ieder afzonderlijk, gaarne een publicatie zien, waaruit blijkt, welke lerin men heeft getrokken met betrek king tot de Leusdense uitbreidin gen. Pas dan zal blijken of de reil zinvol is geweest en hoe de raads leden nu werkelijk politiek denken w.g. een tiental bewoners uit Leus den-Zuid Namen bekend bij de redaktie Hartelijk dank aan de heren orga nisatoren van de Stedenontrnoetii? Leusden-Bunnik van afgelopen zater dag Een goed gevuld sportprogramffl en alles keurig op tijd Mocht er oo: weer eens zo'nsportontmoetingplaats vinden is het misschien dan mogelij dat de heren scheidsrechters (voon bij de jeugdwedstrijden) niet mee) heen en weer rennen in hun gewoM burgerkloffie's maar in de officie]; scheidsrechterskleding? Het was ed mooie sportontmoeting met somstijdi slecht geklede scheidsrechters Vele kijkers

Leusder Krant | 1971 | | pagina 6