CTION '71 erregende KPJ-manifesta toch geslaagd Popconcert hoogtepunt Raad Leusden en de instelling van een gewest Eemland Neutrale kleutersehool Leusdeu/Z gaat voorgoed dicht O Voorbereidins- besluiten grammofoonplaatje Na de pauze kwam de stemming er nog beter in en de zaal klapte en zong lustig mee. Na het optreden van de Boertjes van Buuten dansten de aanwezigen tot diep in de nacht op muziek van het kwartet Bloemenhof". RARITEITENMARKT De rariteitenmarkt zondagmiddag trok, gezien de weersomstandigheden, nog aardig wat mensen naar de grote tent van de KPJ. In die tent waren zo'n vijftien stands ingericht van al lerlei aktiegroepen en verenigingen, zoals „Amnesty International", Dol le Mina's, KPJ-Nederland, Leger des Heils, Aktie Strohalm, de J.A.C Ar- tishock, Dutch Rocket Research, Bond voor Dienstplichtigen, Derde Wereld winkel. Daarnaast was er voor kinderen gelegenheid aan allerlei spelletjes mee te doen wanneer zij een gering bedrag aan inleggeld betaalden. De hoofd moot van de middag vormde toch wel de rariteitenmarkt, waarvoor heel wat „antiek" spul bijeen was gebracht. Onder de vaardige leiding van afsla ger Kees Blom liep alles van een leien dakje en vlogen de artikelen voor een zacht of hard prijsje naar nieuwe eigenaars. Gemiddeld lag de prijs zo rond de vijf gulden per artikel, maar er waren ook uitschie ters van vijftig tot zestig gulden bij. De sfeer was gezellig. Ook de ver schillende stands trokken aardig wat belangstelling, zowel van louter nieuwsgierigen als van werkelijke be langstellenden, die wat meer wilden weten over de reden van een bepaalde aktie of de motieven van een aktie- groep. Brochures en boeken over di verse belangrijke zaken werden ech ter vrijwel niet gekocht voor zover wij het hebben bekeken POPCONCERT De grote trekker van de drie da gen bleek echter wel het popconcert dooi' de internationaal bekende groep „Cuby and the Blizzards" De tent was afgeladen vol en de musici kon den dan ook tevreden zijn Zij oogst ten veel succes en applaus. Ondanks de volle zaal bleef de sfeer prettig en ontstonden er niet, zoals elders bij dergelijke massa-manifestaties op popgebied zo vaak gebeurd, ongere geldheden Kortom een voltreffer. Dit succes werd door de organisatoren na afloop nog eens extra gevierd door het afsteken van vuurwerk, wat vrij dagavond door de regen niet was ge beurd, maar wel was gepland Ondanks de regen als vijand kun nen de organisatoren toch met tevre denheid terug zien op drie dagen Ac tion '71. De manifestatie, waar maan denlange voorbereiding aan te pas is gekomen, is toch wel geslaagd Zij het dan financieel gezien niet in die mate. dat men van een kassucces kan spreken. Maar met een beetje „sleu telen" springt men er wel uit, zo den ken de organisatoren LEUSDEN/ZUID - Met het afscheid van juf „tante Rietje" (mej. Spek) de kleuterleidster van de neutrale kleu terschool aan de Ooievaarshorsterweg te Leusden/Zuid komt tevens het einde aan het bestaan van deze school. Na de grote vakantie zal deze kleuterschool, die niet in de kern van Leusden/Zuid ligt, voorgoed worden gesloten. De nu ongeveer 33 kleuters van deze school zullen ondergebracht dienen te worden bij de bestaande kleuterscholen in de kern Leusden/Zuid, te weten de Chris telijke en de Openbare kleuterschool.- Het bestuur van de Stichting tot Instand houding van een kleuterschool te Leus den/Zuid heeft de ouders wat dat be treft zelf de keus gelaten. De reden dat deze school wordt gesloten is het ge middeld aantal kleuters, dat beneden de minimum vereiste van 30 ligt, gerekend over een periode van drie jaar. Het af scheid van mej. Spek vindt plaats op woensdag 30 juni a.s in de school van vier tot zes uur. De vakantie begint op 2 juli. Het bestuur van de Stichting heeft zich er nog niet over uitgesproken of de school op de dagen tussen 30 juni en 2 juli geopend zal blijven of wordt ge sloten. DERDAG 24 JUNI 1971 Waterschuiven een noodzakelijk kwaad om de bezoekers nog enigszins met droge voeten de tent binnen te kun nen loodsen. Aktieve KPJ-ers draai den hun hand er niet voor om. Beelden van de zondagmiddag gehou- 'den rariteitenmarkt met aktie-stands en kinderspelen. DE BOERTJES VAN BUUTEN TROKKEN 600 TOESCHOUWERS Express kwam volgela- terug van haar route door Leus- Centrum. Volgeladen met uit ten jeugd, die zich een gratis niet lieten ontgaan. De kindermiddag was ook een suc ces, getuige deze foto's. ling voor dit optreden was bijzonder groot. Ruim 800 jongeren woonden het popconcert bij. Het optreden van de popgroep „El Cordes" en de KPJ- kabaretgroep „Snijkoek" uit Emme- loord trokken vrijdagavond redelijke belangstelling en oogsten veel applaus. Voorzitter Wim van Dijk van de KPJ district Amersfoort is niet on tevreden over de belangstelling voor de driedaagse evenementen, hoewel hij er wel van overtuigd is, dat bij beter weer het aantal bezoekers veel groter zou zijn geweest. De opbrengst van de „rariteitenmarkt" (bestemd voor het samenwerkingsproject met de S.N.V. in Brazilië), bracht bruto f777,35 op. Na aftrek van degemaank- te kosten zullen er zo'n f500,- tot f600,- overblijven. GEVARIEERD KINDER PROGRAMMA HIELD LEUSDENS JEUGD IN DE BAN In het kader van ACTION'71 werd op zaterdag 19 juni in de grote tent een waar kinderfeest aangericht. Ruim 300 kinderen beleefden een fan tastische middag door het gevarieerde kinderprogramma van Franklins Won ders how. Het programma begon met een spre kende aap De aap was erg brutaal tegen de heer Franklin tot hilariteit van het jeugdige publiek. Daarna kwam er een poppenkast voorstelling, met de avonturen van Donald Duck. Donald Duck werd belaagd door de grote groene griezel, een krokodil en een grote paddestoel De kinderen werden steeds betrokken in het poppenkast gebeuren. Aan het eind van dit programma had Donald al zijn tegenstanders uitgescha keld en kon weer rustig verder leven met het aapje Sim. De quiz die volgde was op de wat grotere jongens en meisjes gericht Drie jongens en vier meisjes moes ten aan de hand van tekeningen die een titel van een kinderversje uit beelden. naar de microfoon rennen en het liedje zingen De meisjes won nen dit spel. Na de pauze waarin de kinderen op een ijsje getracteerd werden volgde het goochelen. In ademloze spanning .volgde de kinderen de goocheltrucjes. Ook hierin leverde het publiek een groot aandeel. Steeds moest oorver dovend hard Sim Sala Bim gegild worden Zo werd er een levend konijntje uit een lege doos getoverd Ook kwam uit een lege cilinder een zee van bloe men die het toneel tot een bloemen- stalletje omtoverde Het programma werd besloten met een snelteken-act. De kinderen beleefden een middag die hun nog lang bij zal blijven Wondershow zat vol van en grote grappen die de kinderen amuseerden, op de foto de aap. Foto Janus Visser. Het optreden van de Boertjes van Buuten zaterdag 19 juni in de Action '71 tent, was een groot succes. Meer dan 600 belangstellenden hadden het slechte weer getrotseerd om deze pseudo-boertjes in aktie te zien. De grote tentenhal van 50 x 16 meter was gezellig ingericht. Camoeflage netten hingen aan het plafond In de grote ruimte waren overal zitjes neer gezet De uit een tiental leden be staande boerenkapel vulde de avond met vrolijke muziek Er is dit weekend volop gedanst tij dens de manifestatie Actie '71 van de K.P.J. Kring Amersfoort. Vrijdag avond was het El Cordes die vele in extase brachten, zaterdagavond de Boertjes van Buuten en het kwartet Fred Hunze, en zondagavond de pop groep Cuby and the Blizzards. Foto Janus Visser. Gait-Jan Kruutmoes van de Boertjes van Buuten hield een Amerikaanse verkoping om een bok, de winnares met de bok in haar armen gaf het dier de naam Kees tot grote vreugde van Gait- Jan. Foto Janus Visser. Boer Gart-Jan Kruutmoes. ook be kend als Kees Schilperoord. leidde de avond op een manier die veel bijval oogste. De simpele grapjes sloegen goed aan Zangeres was Annie Pal men die als Drika optrad. Tussen de liedjes voerde Gart-Jan met Drika sketjes op, waarmee liedjes werden aangekondigd. Na de openings-tune werd de Ha mers veldse polka gespeeld Verder werden er nummers ten gehore ge bracht zoals de Posthoorngalop, Pevton-Place. Vakantie op de Velu- we en de Polka Potpourrie Ook werd er een muzikale test voor zes vrij willigers gehouden De vragen gin gen over liedjes en muziekinstru menten. De drie dames kwamen als, winnaars uit de bus en kregen even als de drie verliezende heren een (Van de redaktie) LEUSDEN - „Het Samenwerkings orgaan Eemland is als een baby die niet wil groeien." Dat was de kern van de konklusies, welke tijdens het debat rond de kwestie Hoogland en de instelling van een gewest Eemland naar voren kwam uit de mond van de heer Van Maanen (AR). In het alge meen was men van mening, dat er nog geen sprake van kon zijn, dat er een gewest Eemland wordt ingesteld met bestuurlijke bevoegdheden. „We zijn daar nog lang niet aan toe," aldus de heer Van Maanen, „er zit geen enke le schot in de zaak. Rijnmond is geen succes en we kunnen ons afvragen of er ooit een gewest Eemland ontstaat. Het samenwerkingsorgaan draait nu meer dan twee jaar en het is nog steeds als een ziekelijke baby, die niet wil groeien. Eemland heeft een goede injektie nodig!" De heer Kuij- pers (PvdA) onderstreepte dit vol komen. „Als het samenwerkingsor- (Van de redaktie) LEUSDEN - De raad ging akkoord met het nemen van een drietal voor- bereidingsbesluiten, betreffende Ro- zendaal II, de winkelbebouwing in de kern van Leusden/Centrum (een ge bied langs de Zwarteweg en de Ha- mersveldseweg) en vrijwel alle na tuurgebieden in de gemeente De lieer Spaendonck (D'66) vroeg zich af, wan neer de bestemmingsplannen nu einde lijk eens worden vastgesteld Burge meester Van der Post: „Dat zouden we graag willen doen Er wordt hard aan gewerkt, zodat te verwachten valt, dat een hele reeks bestemmingsplan nen binnen afzienbare tijd achter elkaar kunnen worden behandeld 'Op de vraag van de heer Mandemaker (PvdA) wan neer het bestemmingsplan voor de natuurgebieden gereed komt, ant woordde de voorzitter, dat het voor overleg is afgerond en het plan in con cept gereed ligt Het kan nu besproken worden doorProv Planologische dienst om daarna ter visie te worden gelegd Tenzij het tegenloopt, kan men de bestemmingsplannen binnen een jaar verwachten n de redaktie) gaan van onderaf moet groeien tot een gewest, dan halen we beslist het jaar 3000." was zijn mening. „Eemland moet opnieuw beginnen met haar groei." De heer Meinema konstateer- de aan het slot van de diskussie een tegenstrijdigheid in (je uitspraken. „Aan de ene kant wil men niet begin nen aan een gewest Eemland met be stuurlijke bevoegdheden opgelegd door de minister, en aan de andere kant is men bijzonder ontevreden omdat het zo lang duurt voordat Eemland vol wassen wordt Hoe zit dat?" Burge meester Van der Post hielp hem uit de droom „We willen graag een ge west Eemland in de toekomst, met be stuurlijke bevoegdheden, maar geen gewest met een eigen gewestraad van de deelnemende gemeenteraden. Hier door worden de bevoegdheden van de raad alleen maar doorgetrokken en niet beperkt HOOGLAND. Over de kwestie Hoogland wilde de raad zich geen definitief oordeel vor men, omdat de materie te gecompli ceerd is. Men was het met benw eens, dat een simpele grenskorrektie wellicht uitkomst zal brengen. B en w zullen het besluit de raad met de notulen van de vergadering doorsturen naar G. S. De heer Kuijpers (PvdA) ,EUSDEN-CENTRUM - Drie dagen lg viel de regen in stromen uit de aarbevolkte hemel. Het is een beeld, jr we de laatste weken al aan gewend ja geraakt. Helaas had de KPJ dis- ct Amersfoort juist in de"Ze natte noesson" haar driedaagse manifes- lie Action '71" gepland en de hoop een maximum aantal bezoekers ainnen trekken, is dan ook de bo ni ingeslagen. De Action '71 Ex- ss, die uit Amersfoort bezoekers or de driedaagse evenementen gra- naar Leusden zou vervoeren, moest eds bij het begin van de tocht door lregen staken. Bij de grote feest- n! aan de Torenakkerweg, was de erstroomde ingang in*een poel ver- jerd en toegankelijk gemaakt door nken Door de bijzonder slechte erhuishouding in*het plan Rozen- j] 1 moesten voetgangers, die naar tent wilden, balanceren over de iprand om geen natte voeten op te len, terwijl automoblisten op hunte- [d uit de wagen moesten stappen om lelfde reden. Ijverige leden van |KPJ-organisatie deden hun uiterste |st om de weg watervrij te houden Lor met grote schuiven de overvloed Irioolputten in te schuiven, maar feestal was het vergeefse moeite. Ij desondanks het bezoek aan Action I Dog niet helemaal zo slecht was, beslist niet aan het weer te dan- I geweest, maar eerder aan de wel- fllend heid van de bezoekers en enthousiasme van de organisato- d. Tal van kinderen genoten van de Rrdagmiddag-voorstelling, ter- Ijl de Boertjes van Buuten maar pst ruim 600 belangstellenden de ïintrokken. lok zondagmiddag viel de belang- ling tijdens de „rommelmarkt" onder mee gezien het slechte weer uiteraard stonden Cuby and the izards er zondagavond borg voor, rook de jongeren volledig aan hun i-trekken kwamen. De belangstel-

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3