Autocross te Nij kerk werd modderballet BA VOORT KAMPIOEN VAN ZOMERAVONDCOMPETITIE Op de draaitafel Stroom van prijzen Tour de Junior '71 Kapitein J. W. Petter werd militair ruiterkampioen Ie gedeelte tournooi om Kerstensbeker Atletiekdag KPJ-kring Amersfoort Maiitovani's Magie Touch RAMSES SH AFF Y Fietsen en bromfietsen op slot - 'T OPROER KRAAIT DONDERDAG 24 JUNI 1971 6 •T35».n. ACHTERVELD - Zondag 27 juni a s. wordt op het Kerstens-sportpark het eerste gedeelte van het door de R.K Sportvereniging Achterveld georgani seerde tournooi om de A PGM Ker stensbeker gehouden. De naam „A.P.G.M Kerstens wisselbeker" is gekozen om ook op dezeNvijze de naam van de grote Achterveldse voetbal- promotor levendig te houden Aan het tournooi wordt deelgenomen door de eerste elftallen van Veense Boys, Hoog landerveen, Roda '46. Barneveld, Lim- vio en Achterveld Programma voor zondag 27 juni Veld 1: 11.30 uur Achterveld - Veense Boys 12.35 uur: Hooglanderveen - Barneveld 14.45 uur Barneveld - Veense Boys 16.15 uur Achterveld - Hooglander veen Veld 2: 11.30 uur Limvio - Roda '46 13 40 uur Achterveld - Limvio 14.45 uur Hooglanderveen - Roda '46 16.15 uur Limvio - Veense Boys De toegang tot het Kerstens-sport park is die dag geheel gratis. De voetbalvereniging Bavoort, die meespeelde in de zomeravondcompe titie, speelde maandagavond om het kampioenschap tegen A M.O. op het terrein van Don Bosco. Het werd een ruime 4-0 overwinning voor de Ba- voorters, zodat zij zich kampioen kun nen noemen. In de competitie, waarin de Hema, V D, Ramselaar, AMO EN Hoogevest meespeelden, verloor Bavoort slechts éénmaal, namelijk te gen Hoogevest met 2-1 Een uitste kend resultaat' Op de foto het vol ledige team van Bavoort Uiteraard werd na afloop van de wedstrijd een groot feest gebouwd in café Bavoort, waar ook de verliezers aanwezig waren en even hard meefeest ten Door verschillende zakenmensen werd een vat bier aangeboden, die ech ter niet lang vol is gebleven Het feest duurde tot diep in de nacht Een spelmoment uit de laatste wed strijd tegen A.M.O. en Bavoort ACHTERVELD - De Leusdense K.P.J. afdelingen Achterveld en Ha- mersveld nemen zondag 27 juni a s. beide deel aan de grote atletiekdag van de kring Amersfoort van de K P J Er wordt zowel aan de atletiekwedstrij den als aan de zeskamp deelgenomen Voor de heren en dames staan o.a de series 100m., hoogspringen en kogel stoten op het programma. Voor de he ren bovendien de 800m hinkstap- sprong, Zweedse estafette, 4 x 100m estafette en 3000m flardlopen Voorde dames ook de 400m hardlopen. De wedstrijden worden gehouden op de sintelbanen van de Amersfoortse at letiekvereniging „Altes", gelegen tegenover de gemeentelijke sporthal. Het programma vangt aan om 11 00 uur De baan is geopend vanaf 10 30 uur De individuele prijsuitreiking vindt di- rekt na afloop van de wedstrijden, om ongeveer 16.30 uur, plaats. Des avonds is er in .Buitenlust" te Achterveld, uitsluitend voor de deelnemers aan de atletiekdag, een disco-bal Daar zal tevens de wisselbeker aan de K.P.J.- afdeling. die de beste prestatie op de sportdag heeft geleverd, worden uitge reikt. NIJKERK - Ondanks de barre weers omstandigheden vond deze cross toch doorgang. Deze dag zette voor het Cross Team Leusden triest in, het begon 's morgens al met een aanrij ding tussen twee privéwagens van de coureurs wat een gewonde opleverde. Aanvankelijk zagen enkele coureurs er geen heil in om op weg tegaan; hierdoor liep het transport, dat zou gebeuren door de Fa. Van Deelen, in de war. Als redder in de nood kwam de Fa. Henk v. d. Berg had alle reden tot lachen daar hij de afval-race van de Nijkerker Auto-cross won. Foto Janus Visser. Buitenhuis die voor het transport van 3 wagens zorg droeg. Toen deze in Nijkerk aangekomen waren, kregen de achterblijvers spijt van hun beslissing, waarna ze toch opgehaald zijn. Op die manier kwam er toch een vol tallig Cross Team aan de start Het evenement begon met een ronde, waarin de coureurs met hun wagens aan het publiek werden voorgesteld. In de 2e groep van de le manche kwam Gerard Pol aan de start, die reeds na een halve ronde moeilijkheden kreeg met de versnellingsbak van zijn Opel. waardoor deze talentvolle cou reur voor de verdere strijd werd uitgeschakeld. In de 3e ronde van de le manche kwa- NIEUWE PLATEN, BELUISTERD EN BESPROKEN Wanneer Mantovani zich gaat be moeien met muziek, is het alsof zijn magische vingers de composities ver anderen in een ware streling voor het gehoor. Met de overrompelende macht van de violen-pracht tovert Mantovani met de muziek. Hij maakt van simpele popsongs half-klassieke meesterwerk jes en slaagt er in van de evergreens een geheel nieuwe kreatie te maken. Terecht kan men spreken van de .Ma gie Touch" (de magische aanraking) van de nu 66-jarige dirigent enorkest- leider Mantovani. Zijn platen zijn daar het meest sprekende bewijs van. Men heeft hem eens het grootste muzika le fenomeen van deze eeuw genoemd Zijn muziek, dat zich altijd kenmerkt door een veelvuldig en meesterlijk ge bruik van de violen. Zijn vader speelde viool bij Toscanini in de Scala van Milaan en zelf wist hij na negen maan den studie op veertienjarige leeftijd al een compleet vioolconcert té speien. In 1966 ontving Annunzio Paolo Manto vani uit handen van Sir Edward Lewis, direkteur van de platenmaatschappij Decca, een zuiver gouden dirigeer stok ter gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum als dirigent en orkestleider/ arrangeur. Onlangs bracht de platen maatschappij Phonogram te Amster dam in Nederland een dubbelalbum van hem uit onder de titel ..Mantovani's Magie Touch" (prijs f 21,-). Twee schitterende langspelers, waarop de kwaliteiten van Mantovani opnieuw zon der meer worden geaccentueerd in een 24-tal bijzonder schitterend uitge voerde composities, zowel oude als nieuwe. Twee reeds eerder uitgebrach te LP's, nu in één album samengevoegd tot een fijn stukje muzikaal dokumenta- tie van Mantovani's kunnen. Met zijn orkest zal deze oud-gediende onder de orkestleiders ongetwijfeld opnieuw de harten veroveren van tal van fijnproe- vers. Voor de belangstellenden volgeo hier de nummers. Misty; Red roses for a blue lady; chim chim cher-ee; Love me with all your heart; Good night, sweetheart en Cara Mia; On a clear day you can see forever; Alfie, Release me; A man and a woman! Almost there; What now my love] Edelaeiss- A day in the life of a fool; My cup runneth over; Days of wine and roses; The impossible dream en Puppet on a string. Uitge bracht op Decca stereo 6663 001. De moeite van het bezitten waard! Luis ter er eens naar. Zonder bagage Jaren geleden al was Ramses Shaf- fy een bekend ,,cabarettier", een jonge snuiter, die trachtte het steefc anders te doen dan anderen, een vrij. buiter onder zijn collega's. Zoals Liesbeth List het zo treffend weet uit te drukken in haar hoestekst cf de nieuwe LP Zonder bagage": Ram ses, die eerst zijn glazen poetst, ze vervolgens ingooit en er dan-i naar gelang het fortuin waait, kar ton voor laat zetten of heel mooi glas-in-lood, en die echte vijanda heeft niet vanwege al die dingen dit hij doet of niet doet, maar omdat d; mensen zijn „wezen", die grote slor dige, luxueuse Russische ziel niet kunnen uitstaan. Ramses, die met Pisuisse kan zeggen:Als God maar wil zorgen, dat ik niet arm word," waar God zich niet altijd aan heeft gehouden. Ramses die alleen maar zichzelf kan zijn, in één woord: takt him or leave him. (Van de redaktie). LEUSDEN - De rijkspolitie van Leus- den waarschuwt nogmaals alle bezit ters van fietsen en bromfietsen om hun voertuigen bij het stallen op het burge meester Buiningpark hetzij voor zwem men of andere sporten, toch vooral op slot te doen. Herhaalde malen is het voorgekomen, dat fietsen en bromfiet sen werden gestolen. Voorkom een on aangename verrassing, doe het slot er op! Het is maar een kleine moeite. En natuurlijk sluit u uw auto ook af, als u ergens parkeert! Hoogland wint nederlaag- tonrnooi ACHTERVELD - Het door de Sport- vereniging Achterveld in het kader van het 25-jarig bestaan georgani seerde nederlaagtournooi, is gewon nen door de v.v Hoogland. Zij hadden voor deze overwinning aan het behaalde gelijkspel voldoende Achterveld heeft namelijk in haar nederlaagtournooi geen enkele nederlaag geleden. En dat, terwijl de uitgenodigde clubs in com petitieverband allen in hogere afdelin gen spelen. Uitslagen van het tour nooi: Achterveld - Cobu Boys 2-1 Achterveld - V.V.O.P 2-1 Achterveld - Waalkampers 6-1 Achterveld - Terschuurse Boys 4-3 Achterveld - Hoogland 0-0 men Joop van den Hengel en Johan Westerlaak aan de start Joop van den Hengel had een goede start en Johan Westerlaak belandde via de springschans ook voor in de kop. Helaas kreeg Johan Westerlaak mo torstoring, waardoor Joop van den Hengel de eerste plaats van hem over nam en deze met groot gemak wist te handhaven. Johan Westerlaak bleef in zijn wielspoor, maar viel in de 5e ronde uit door een lekke radiateur. Door de opspattende modder moesten de coureurs hun hoofden buiten de deur steken om de baan enigszins te kun nen overzien In de 4e groep van de le manche kwamen Huurdeman en Kuiper aan de beurt. Door verkeerde bandenkeuze konden ze helaas niet goed meeko men en kwamen herhaaldelijk vast te zitten Dit alles deed Huurdeman besluiten de strijd te staken; waardoor er nog 2 coureurs van het Cross Team in de strijd waren Joop van den Hengel en Kuiper start ten in de 2e manche, omdat Westerlaak z'n wagen nog in reparatie was. Bij het verwisselen van de radiateur werden onze monteurs geassisteerd door Daan Speksnijder- Joop van den Hengel ging goed van start, maar tijdens het inhalen op de baan vloog Joop over enkele tonnen heen, waardoor zijn auto op zijn kant kwam te liggen Dit voorval kostte hem een ronde achterstand maar hij wist nog een vijfde plaats te behalen. Kuiper kreeg te kampen met ontste kingsmoeilijkheden en kon ten gevolge hiervan niet verder deelnemen Westerlaak besloot zijn wagen te sparen tot de afvalrace, omdat een klassering in de finale niet meer mo gelijk was Restte nog Joop van den Hengel In de 3e manche wist Joop van den Hengel de le plaats te behalen Dank zij de twee le plaatsen bereikte hij de finale De start in de finale begon voor Van den Hengel zeer slecht. Hij wist, dank zij een goede coaching van Wim van Veen zich langzaam op te werken van een 8e tot een mooie 3e plaats In de afvalrace kwam Johan Wester laak aan de start Al na de le ronde sloeg er weer een koelvindoorde radia teur, wat voor deze. veel door pech geplaagde coureur, weer het einde in luidde. De eindresultaten waren als volgt le plaats Sitselaar. Nijkerkerveen, Eigenbouw 2e plaats De Man, Nijkerk. Fiat 1500 3e plaats Joop van den Hengel, Leus- den-City, VW. Afvalrace: Gedeelde le en 2e plaats. H. Berg, Leusden, VW Bos, Nijkerk, VW ACHTERVELD - De pnjzenschat voor de 14e internationale Tour de junior Achterveld is enorm: Niet dat de renners zelf bedolven zullen wor den onder de prijzen, want dit zou het doel van dit jeugdwieler treffen voorbij schieten, maaj als er ere prijzen binnenkomen van Koning Bou- dewijn en Kardinaal Alfrink en de Westduitse Bondsambassadeur dan kan er toch wel gesproken worden van een prijzenschat. En dan te denken dat het einde van de ereprijzen nog niet in zicht is maar hierop kan de Tourorganisatie op dit moment niet verder uitweiden De burgemeester van Almelo, m.r De burgemeester van Almelo, m.r. F J. H. Sneiders schenkt een prachti ge sportbeker, zo ook de Nederland se Dames Wielrenners Club Rij- wielhuis Hennie Renes uit Scherpe- zeel f130,- racemateriaal, Steco te Stroe spelmateriaal; Henk Kokke Sint Willebrord 135 bidons Nedako te Leiden een verrassingpakket par fumerieën. Hotel Ko van Beek te Mij drecht f 10,—; horlogerie Coenen te Achterveld een herenpolshorloge; aan nemersbedrijf Van Ruitenbeek te Ach terveld f35,-, Denkavit te Voort huizen 2 badsets. Leusder krant te Leusden f 100,- plus sportbeker, Nu- tricia te Zoetermeer 150 flesjes Cho comel; Blom en Smink veehandela ren te Stoutenburg f25,-, Persil te Am sterdam 30 pakken Dato 3 dozen Silan en 4 dozen Fleuril, n.v rijwielfabriek M Pon te Amersfoort een compleet rijwiel, Tonnema te Sneek 120 rollen King pepermunt, Erven van Nelle te Rotterdam zending kauwgom; verzeke ringsmaatschappij Ons Belang te A- mersfoort sportbeker; oud Tour de Juniorrenner Jorke Wielinga te Drach ten sportbeker; Gebr De Vor Ach terveld n.v. f75,-; Nedan te Bun- nink zending stimerol, Mikx n.v. te Groningen drie regenpakken; Hulsink distelleerdeij te Harderwijk f25,- drank, Remia te Den Dolder grote zendinng margarine en twee reiswek- kertjes Fame Case te Landsmeer sportbeker; Raiffeisenbank en Land- bouwvereniging te Achterveld twee sportbekers, biljartclub De Roskamp te Achterveld 100 consumpties, ^fles sen wijn, 12 flessen limonade siroop en f150,-, Davino IJs de Roskamp sport beker en 132 ijsjes; Favorit - Sale- mink te Bocholt Duitsland sportbokaal en zes sporttassen; Utrecht- Holland verzekering my. sportbeker. Dagelijks stromen de prijzen binnen op het „Tour- kantoor' te Achterveld. De Tour de Junior die meer dan tienduizend gulden heeft gekost heeft ieder jaar de onontbeerlijke steun van de bedrijven die een zesmansjeugd- ploeg contracteren Voor 1971 zijn Batavus, Holland verzekeringen, Nieuwstad, Limonade, Platering We genbouw, Navobi, Heuga, Wisman schoenen, Voorbij's beton, Buiten- lust Achterveld, Foto Fortgens, Luyck's Bouwbedrijf Ossendrijver, T. B S., Remia, A V.R.O Favorit Salemink, Helifrost, Kokke Sportkleding, Mars, Radio Veronica (in onderhandeling). leusden3z - Vrijdag en zaterdag j.l. werden in het landgoed Den Treek en op de springweide achter de Tank- werkplaats de militaire ruiterkam- pioenschappen verreden, deze wed strijden werden georganiseerd door de Ruitervereniging „Te Paard" die het de deelnemers, mede door het slechte weer niet gemakkelijk maakte. Na de dressuurproeven moesten de deelne mers vrijdagmiddag nog een cross country rijden. Deze cross was uitge zet in het landgoed Den Treek en om vatte een traject van plm. 3600 m. lang waarin vele zware hindernissen, moe ras en water. De vele regen van de laatste dagen maakte het traject nog eens extra zwaar waardoor vele ruiters hun tempo waar mee gereden werd niet te hoog konden •maken, daar zij en hun paarden het al moeilijk genoeg hadden om de zware hindernissen foutloos te nemen. Zowel de generaal als Jan soldaat hadden hun paard niet genoeg onder controle bij het nemen van een zware hinders het nemen van een zware hindernis met Een van de ruiters in actie tijdens het onderdeel cross-country van het Ned. Militair Ruiterkampioenschap. Foto Janus Visser. direkt daarachter een diepe greppel beide belandde in de diepe hindernis maar konden hun cross toch ongedeerd uitrijden Zaterdag vonden de spnngwedstrij- den plaats in verschillende groepen Bij het militaire kampioenschap ging het er fel aan toe waarbij kapitein J Kapitein J. W. Petter met het paard Jupiter neemt ook de laatste hindernis tijdens de springwedstrijden feilloos hetgeen hem het Militair Ruiterkam pioenschap opleverde. Foto Janus Visser. W. Petter zich met het paard Jupiter uitstekend weerde en na de tweede ba- rage als Ned Militair Ruiterkampioen uit de strijd kwam De kampioen van vorig jaar, huzaar A.J Verhagen maak te tijdens de springwedstrijden met zijn paard Santiago een klein foutje waar door hij niet in de barage mocht komen om mee te strijden voor het kampioen schap, toch legde hij beslag op een eer volle en uitstekende derde plaats ach ter Maj. C Heybroek met Pinter die tweede werd Uitslag van de Licht gecombineerde wedstrijden voor leden van Te Paard luidde als volgt 1 C Soethout met Debutant 2 Mevrouw C J Bronkhorst met Patrick 3. N F Groos met Sym- bolique Bij de LCW gastleden ging de overwinnging naar H. Punt met Zonne koning 2. II. Hendriks met Hurricane. 3. D J Ramondt met Servus Uitslag LCW-politiekorpsen 1 P Chardonnes met Luuk 2. J v.d. Broek met Dicalo. 3. B Scholts met Dudock En zo is het ook precies gesteld nu zijn platen. Je houdt ervan of je lui het niet. Wat mij betreft: graag noj zo'n portie Ramses filosofie op noten Zijn LP „Zonder bagage" is op nieuw een fijne collage geworden vai gevoelens, impressies, expressies. Vrolijke, boze, bittere, melancholie ke of romantische uitingen van ee: zanger/componist/schrijver, die eei unieke plaats inneemt in het Neder landse artiesten-wereldje. Louis van Dijk (solistisch en met zijl Trio), het Orkest van Ruud Bos, Jan Mol en fluitist Arie Jongman warei Shaffy's muzikale entourage. Lies beth List, die ook een alleraardigst! kanttekening voor het album schreef zingt mee opLennaertNijgh's vertaling van „De l'autre coté des collines", in Shaffy-taal: „Aan de andere kant vai de heuvels, „Alle overige chansons, en dat zijn er wat, werden door Ram ses zelf geschreven en op muziek ge zet. De teksten zijn allemaal afge drukt in het fraaie klapalbum (zelf portret van Ramses op de omslag, is de geest van Bob Dylan's Self Por trait), dat een aantal geheel nieuwe foto's van hem bevat. De teksten zijl prachtig, gevoelig, opwindend, apart, on-nederlands, oer-Nederlands. get droef, kortom Ramses Shaffy Hei zijn voornamelijk gedeclameerde zeg- verzen, want van echte „melodie" (veelal chromatische toepassing op aflopende regels) zoals het klassieke chanson heeft, is weinig sprake Wat een opgaaf soms voor de musici, hier compositorische tekening in te brengen maar ook dat is gelukt. (Philips 642! 008). „Het oproer kraait, rebelse lie deren uit allerlei landen, van aller lei volken en tijden." Een radio-pro gramma, een televisie-programma et nu op de plaat. Het kon niet uitblijven. Jaap van de Merwe, schrijver, presen tator en soms vertolker van het rebel se lied, maakte een uitstekend verteer baar programma, ook al zal niet ieder een er zo over gedacht hebben. D»i daar nu een vervolg op is verscheoe in de vorm van een langspeelplat! met maar liefst zeventien liedjes, i een logische daad. Dit is „cabaretu recht-voor-zijn-Jaap-stijl", allerlei bloemen van allerlei mestvaalten. Behalve originele bijdragen van Neder landse oorsprong (veel van Jaap vand* Merwe zelf), is het interessant te ver melden, dat er buitenlandse „klassie ken" bij zijn in Nederlandse vertaling en, zoals „Meneer 't Kamerlid doe Henk Molenberg (Monsieur lesénateur, een uit 1813 daterend spotvers op de oo nozele volksvertegenwoordiging) en „Omstreeks Kerst", door Jenny Are an (National Brotherhood Week, vit Tom Lehrer). Door vakantie konikde- ze plaat helaas niet eerder bespreken, maar dat wil niet zeggen, dat ik u mei alsnog wil aanbevelen de plaat te gait luisteren en op te nemen in uw rebels* discotheek. Het is een dijk van eet plaat, waarop o a. Jenny Arean, Adel* Bloemendaal, Willem Nijholt, Henk Mo lenberg, Lia Dorana, Gerard Cox, Lise lore Gerritsen en Boudewijn de Groot Warm aanbevolen bij iedereen, dieeeol warm hart toedraagt aan het rebels*" lied. Uitgebracht door Phonogram t Amsterdam op Fontana 6315 001.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 6