Jubilerende s.v. Achterveld weekend in feestroes i wyv+F* H.i i.i Geslaagde receptie en feestavond Peuter speelzaal ook in vakantie geopend Niet goed uitgekeken Door de biimenbocht Feestelijke ouderavond ,'t Palet" Afscheids feest van leerlingen Wegwijzer J. van Rossuni aan de top Sluitings- avond Grote Kuip Tweede prijs voor jeugd drumband ,,DWS" JNDERDAG 24 JUNI 1971 7 ACHTERVELD - De R.K. Sport- .•reniging Achterveld heeft haar 25- rig bestaan op spontane wijze gevierd. ondanks de slechte weersomstan- gheden, die vrijwel gelijk waren aan e op een andere grote dag voor de ireniging, de dag van de opening van Kerstens sportpark. Na de zeer ,ed geslaagde dag voor de jeugd erd zaterdag en zondag j.l. het feest lortgezet. Zaterdag was er de offi- er een daverend feest van gemaakt Het showorkest ,,The Sunny Siders" o.l.v Theo Walstijn.de Korvetteno.l.v Bert van Wegen en de Boerenkapel van ,,Door Wilskracht Sterk" o l.v boer Willem (W. Wouters) zorgden voor een bijzonder fijne sfeer. ,.The Sunny Siders" verstonden uitstekend de kunst om zowel de jongeren als de ouderen met hun muziek te verma ken. Op deze avond werd ook afscheid ge nomen van de heer A. de Loor.de trai ner van de vereniging. ,,U hebt de senioren van de vereniging acht ja ren getraind en gaat ons nu verlaten. In die jaren is er een hechte band ont staan tussen ons en u. U hebt ont zettend veel voor de vereniging gedaan. Altijd was u er en nimmer deden wij tevergeefs een beroep op u. Wij allen zijn u hiervoor zeer dankbaar", aldus de voorzitter. Namens de senioren van de vereniging bood hij de scheidende trainer een fraaie zeewerphengel aan. Namens het bestuur bood hij de heer De Loor een enveloppe met inhoud aan. De heer De Loor was zichtbaar on der de indruk van dit moment .Ik heb alles voor de vereniging gedaan, wat ik kon. Ik voelde mij altijd er één van de club Ik had graag gezien dat de club dit jaar kampioen zou zijn ge worden. Dat is helaas niet gelukt. Ik hoop dat mijn opvolger erin slaagt Een speciaal woord van dank wil ook richten tot de jongens die iedere week trouw op de training kwamen aldus de heer De Loor Hij bood de ver eniging hierna twee wedstrijdballen aan. De voorzitter maakte bekend dat me vrouw Kerstens-Van de Broek tot ere lid der vereniging is benoemd. Dit vanwege de vele verdiensten, onder an dere verzorging totobureau, die zij aan de vereniging bewijst. De aanwe zigen brachten haar een staande ova tie. Ook de heer W. N van Loon uit Amersfoort werd als zodanig benoemd. De vereniging heeft van hem een enor me steun ondervonden tijdens de bouw van het clubhuis De heer Van Loon schonk de dakbedekking en de sanitaire installatie van het clubgebouw De heer W Schouten werd gehul digd vanwege zijn 25-jarige lidmaat schap. waarvan de laatste 20 jaren als penningmeester Na deze serieuze noten, werd weer op het lichtere genre overgestapt. De stemming kwam er snel weer in en bleef gedurende de rest van de avond zonder wanklank aanwezig. Zondag was het de eigenlijke dag van het 25-jarig bestaan van de R.K Sportvereniging Achterveld. Deze dag stond geheel in het teken van de voet balsport. De gehele middag waren de velden op het Kerstens sportpark be zet Achterveld 2 en 3 speelden resp. tegen Unitas 2 en 3. Achterveld 2 was veruit superieur in de strijd te gen de Veenendalers. Doelpunten van Johan Baaiman, Wim de Jong, Bertus van Houten en Wim Vos zorgden voor een 4-0 overwinning. Er werd met de scoringskansen nogal eens slordig omgesprongen De overwinning had nog ruimer kunnen uitvallen. Ook Achterveld 3 toonde zich tegen Unitas 3 de meerdere. Henk Rutte open de in deze wedstrijd de score. Unitas wist hierna nog wel gelijk te maken, maar doelpunten van Hans Smaal en Gerrit van Bekkum stelden de overwin ning veilig Vervolgens speelden de veteranen van Achterveld en Roda '46 tegen el kaar Oud-Achterveld- speler H. de Jong had voor deze ontmoeting een wedstrijdbal beschikbaar gesteld In deze wedstrijd overheerste de vro- Het bestuur van de jubilerende s.v. Achterveld. Van links naar rechts: de heren H. M. v. d. Goes, algemeen adjunkt, P. W Smink, secretaris, H. J. J. Legdeur, voorzitter, H P. T., tweede voorzitter; W. J. Schouten, --penningmeester, A. F. M. van Dalen, tweede penningmeester en P. J. Vos, tweede secretaris. Een speelster van Hooglanderveen in het bezit van de bal wordt fel op de huid gezeten dooreen Achterveld-speelster. Foto Janus Visser. 1 lijke noot. De aftrap werd verricht door het erelid der vereniging, de heer J Zieltjes Arbiter H. de Jong -in boerenkiel en op klompen- leidde de wedstrijd van de Leusdense vetera- nenN Roda '46 scoorde het eerst. Maar na de rust, waarin de thee werd ver vangen door een kratje bier, kregen de Achterveld veteranen een penalty te ne men en Joop (Jumbo) van Laar maak te hieruit weer gelijk. Deze 1-1-stand was tevens de eindstand Daarna kwamen de Achterveldse da mes in het strijdperk. Zij bonden de strijd aan tegen hun Hooglanderveense sexe-genoten. En al was er dan de nodige sensatie -onder andere ver oorzaakt door de scheidsrechtster, die later een scheidsrechter bleek te zijn- namen de dames hun wedstrijd seri eus. Elly Kerstens gaf haar ploeg al vrij snel een 1-0 voorsprong. Maar deze werd tenietgedaan door een ploeg genote die het handballen schijnbaar niet kon vergeten. Dat werd bestraft met een penalty en Hooglanderveen maakte gelijk. Achterveld wist haar overwicht kort voor het einde in nog Het optreden van de Korvetten lie receptie en des avonds een gran- vai^ze feestavond. Zondag werden een ital wedstrijden gespeld, ^lter^in kader van het '25-jarig 'beslaan, al was het het weer dan ook slecht, was toch een geslaagde dag. Ook het aantal bezoekers betrof. Zij ten zich door de neerplenzende re- niet afschrikköft, ook de wedstrij- hoorden bij het grote feest. )e receptie in de kantine van het bgebouw werd goed bezocht. Het tallige bestuur, bestaande uit de slieren H J. J. Legdeur, P. W Smink, J Schouten, H. P. T Rutte, P. J. i, A F. M van Dalen en J. H. van Goes, mochten de gelukwensen van en in ontvangst nemen Wethouder W H Bijleveld feliciteerde na ns het bestuur der gemeente Leus- de vereniging Afgevaardigden van Drtclub Hoevelaken, Limvio uit arn, v.v Hoogland, v.v. Hooglander- Terschuurse Boys, Roda '46, itas uit Veenendaal en des.v.Scher- izeel kwamen hun gelukwensen aan- den. De K.N.V B. afdeling Utrecht vertegenwoordigd door de heren C Verthoorn en E J. van de Pol. Oud-burgemeester Buining was iwezig. Tal van plaatselijke vereni gen kwamen ook hun gelukwensen ibieden, o.a. A.M.B.C. Achterveld, uetvereniging ,,Ons Genoegen", ur de Junior, A.B.T.B Coöperatie hterveld, Dansvereniging, E.H.B.O., en Controlevereniging, P.C.l. en P Velen lieten hun goede wensen de aanbieding van attenties gepaard De Sunny Siders wisten de beentjes best van de vloer te krijgen. Are- vu eke* niet gaii bel» eei Ldèle Mo- Ast rooi een m N n Ook diverse bloemstukken sier de kantine. De scheidsrechter J. Goede, J. van 't Hazenveld, H. de I J M. de Smalen en J. G van 't (jie de diverse tournooien en strijden in het kader van het Jarig bestaan hebben geleid, waren nu aanwezig en boden de vereni gen wedstrijdbal aan. an het einde van de receptie sprak voorzitter, de heer H. J. J. Leg- ■Wij zijn allen zeer verheugd K grote dag te kunnen voeren en belsf rblJ zoveel belangstelling te vinden Wij zijn aan velen dank schuldigd Aan de totstandkoming ^ze fraaie accommodatie en voor het welzijn van de gehele vereniging hebben velen meegewerkt. Wees over tuigd van onze oprechte dank Door al die medewerking beschikt de Achter veldse jeugd -en ook de ouderen- nu over een sportcomplex, waarover wij enkele jaren geleden niet durfden dro men. Ook de jeugdleiders en de diverse commissies zijn wij erg dankbaar. De grote toeloop van jeugdleden, de vele werkzaamheden in het clubgebouw, de organisatie van tournooien en festivi teiten, het is door hen fantastisch geregeld," aldus de heer Legdeur. Des avonds was er de grote feest avond in ,,Ons Gebouw". En de gro te Achterveldse voetbalfamilie heeft LEUSDEN/ZUID - Op zaterdag 20 juni vond op de Arnhemseweg ter hoog te van de Ned Hervormde Kerk een bot sing plaats tussen een personenwagen, bestuurd door B E uit Leusden en een personenwagen bestuurd door P A N K. uit Amersfoort De oorzaak van dit ongewild treffen was het feit, dat E. die vanaf de Beatrixlaande Arnhemse- weg op was gereden, bij de N. H kerk linksaf wilde slaan, maar daarbij niet voldoende lette op het hem achterop komende verkeer, zodat K. tegen hem aanreed. Materiele schade, maar geen persoonlijke ongelukken. LEUSDEN/C - Op vrijdag 18 juni vond omstreeks 12 uur op de Lockhorster- weg-Heiligenbergerweg een botsing plaats, doordat me). A L. B uit Utrecht de binnenbocht nam, terwijl uit de richting Leusden/Centrum de heer G. G P uit Leusden met zijn personen wagen naderde. Een botsing was het ge volg, waarbij beide wagens zo zwaar werden beschadigd, dat ze total loss waren Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor LEUSDEN/ZUID - De leerlingen van de 6e klas nemen afscheid tijdens een broodmaaltijd in de school waar zij samen met hun ouders en leerkrachten zullen aanzitten. Na afloop hiervan zullen de leerlingen van de 4e en 5e klas in Restaurant ,,De Mof" een voor stelling geven met toneel en zang. In de pauze wordt een verloting georgani seerd. Door plaatsgebrek in ,.De Mof' is de avond alleen toegankelijk voor de leerlingen en hun ouders van de 4e, 5e en 6e klas. De klassen 1, 2 en 3 krijgen een feestelijke middag op don derdag 24 juni avs in de school ,95 55 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag avond 25 juni a.s. houden de leerlin gen van de zesde klas der openbare basisschool ,,De Wegwijzer" een fees telijke afscheidsavond in 't Ros Be- yaert te Leusden/Centrum. Op deze avond zal door de leerlingen van de zesde klas het toneelstuk ,,De erfge naam worden opgevoerd, geschre ven door mevrouw A Th Lantink- Ferguson en geregisseurd door mevr M Oortman-v d. Elshout De avond begint om acht uur. J van Rossum 375 pnt Joh. van de Hengel 356 pnt. H van Ruitenbeek 349 pnt. w van de Kletersteeg 340 pnt J. Pepping 333 pnt G Schimmel 310 pnt. H van Nimwegen 301 pnt J. J van Hamersveld 297 pnt T Daatselaar 286 pnt w Lagerweij 282 pnt Neem toch maar liever een ZWART BEERT JE Uit de veteranen-wedstrijd Achterveld ^aar scoort uit een strafschop de - Roda '46. Achterveld-doelman v. gelijkmaker. Foto Janus Visser Ons Genoegen ACHTERVELD - Nu de schietver eniging ,,Ons Genogen" vier wedstrij den op de buitenbanen in Scherpen- zeel heeft gehouden, begint zich al duidelijk een aftekening in het totaal klassement af te tekenen. J. van Ros- sum heeft in deze eerste vier wed strijden zeer hoge series geschoten en heeft nu al een voorsprong van 19 punten op zijn rivaal Joh. van de Hengel. Er kunnen zich in het totaal klassement evenwel nog gemakkelijk wijzigingen voordoen door inhaalbeur- ten van schutters. Uitslag vierde ronde J van Rossum 92 pnt J. van Nimwegen 89 pnt. J. Voorburg 89 pnt J. Pepping 87 pnt. H van Ruitenbeek 87 pnt W van de Kletersteeg 87 pnt Joh van de Hengel 86 pnt. G. Schimmel 85 pnt J J. van Hamersveld 80 pnt. H. van Nimwegen 78 pnt. T. Daatselaar 77 pnt W Lagerweij 74 pnt. TOTAALKLASSEMENT een doelpunt uit te drukken. Ans Vos bezorgde haar ploeg een 2-1 overwin ning. Daarna speelden de pupillen van Achterveld en Unitas een wedstrijd. En geïnspireerd door het talrijke publiek langs de lijn, wat zij gewoonlijk moe ten ontberen, speelden zij een voor treffelijke wedstrijd. Kracht-verschil was er nauwelijks. Achterveld kreeg kort voor het einde een penalty te ne men, maar deze werd door Henk Voor burg overgeschoten en daarmede was de kans op de overwinning verkeken. De stand bleef dubbel blank De dag werd besloten met een volle dige wedstrijd van de eerste elftallen van Achterveld en Unitas. De verdedi ging van de Achterveldse ploeg had er aanvankelijk moeite mee van de feestsfeer naar de wedstrijdsfeer over (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De peuterspeelzaal Blijhof aan de Ansfriduslaan zal ook tijdens de komende vakantieweken geopend zijn. Een enquête onder de speel zaal-leden heeft aangetoond dat hiervoor voldoende belangstelling bestaat. Het betreft de periode van juli tot medio augustus. Ook in de vakantieperiode zal de peu terspeelzaal normaal geopend zijn, iedere morgen van maan dag tot en met vrijdag De vaste leidsters, mevrouw Van Eijden en mej. Cordier de Croust zullen na elkaar enige weken vakantie houden maar hun plaats wordt in genomen door één van de be stuursleden van de peuterzaal. De peuterspeelzaal Blijhof" is een afdeling van de reeds jaren bestaande, gelijknamige speel - turnvereniging. De speeltuinvereniging heeft in het kader van haar wérk mét en vóór kinderen in de speelzaal de groep van 2 tot 4 jaar bereikt, die uiteraard in het speeltuinwerk en de winterhobbyclubs nog buiten beschouwing bleef. De officiële opening vond plaats op zaterdag 20 maart 1971. De eerste speelmorgen was dinsdag 23 maart d.a.v Na enkele weken van de vier openingsdagen, t.w. dinsdag t/m vrijdag, werd de maandagmorgen ook opengesteld Huidige situatie dus: vijf ochten den van 8 15 uur tot 12.30 uur open voor peuters van 2 tot 4 jaar, vaste bezetting van twee leid sters en 1 assistente. De kosten zijn f 2,50 per ochtend. te stappen. Na 13 minuten keken zij al tegen een 0-2 achterstand aan. Toch was het een aantrekkelijke wedstrijd en de voorhoede van Achterveld was be slist in goede vorm. In de 15e minuut wist Jan Kerkhof met een keihard schot de achterstand tot 1-2 te redu ceren.'Tien minuten later werd keeper Tolboom échter voor de derde maal gepasseerd. (1-3). Achterveld viel fel aan, maar paal en lat weerhielden hen ervan de score wat meer in evenwicht te brengen. Maar een paar minuten voor het einde bracht Cor van Marwijk met een laag en strak schot de stand toch op een wat draaglijker niveau, 2-3. Al vrij snel na de rust wist Jan Kerk hof een fraaie solo over rechts met een doelpunt af te ronden. (3-3). Een kwartier voor het einde scoorde Cor van Marwijk voor de tweede keer en be zorgde Achterveld zodoende een voor sprong. (4-3). Toch moest Achterveld deze voorsprong weer prijsgeven. Uni tas maakte 10 minuten voor het einde weer gelijk. (4-4). Beide ploegen stre den in de laatste minuten fel voor het winnende doelpunt. Maar tot scoren kwam men niet meer. Het eindsignaal van de scheidsrechter betekende te vens het einde van een in alle opzich ten geslaagd jubileumfeest van de R.K Sportvereniging Achterveld. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Zaterdagavond wordt door de jongerensoos ..De Grote Kuip" te Leusden/Zuid de laatste avond van het seizoen gehouden. Deze afslui ting van het seizoen wordt gehouden met de folksgroep ..Pitchweel" uit Utrecht (bekend van de radio). Deze gezellige avond begint om acht uur in het soosgebouw aan de Ooievaars- horsterweg. Leden en donateurs heb ben weer gratis toegang Belangstel lenden betalen twee gulden entree. ACHTERVELD - De jeugddrumband van ,,Door Wilskracht Sterk" heeft in Haarzuilen deelgenomen aanhetbonds- concours van de Utrechtse Diocesane ,,Sint Willibrord" Zij behaalde hier een tweede prijs in de derde afde ling Dit is gezien het feit dat de band nog maar kort bestaat en pas voor de tweede keer aan een concours deel- neemt, een leuk resultaat voor de heer Jorritsma en zijn pupillen. Zij behaal- 1 den zowel voor de staande- als de lo- pende mars, elk 28 punten. Des avonds maakten zij, begeleid door de grote broers" van ..Door Wilskracht Sterk" een muzikale rondgang door Achter veld.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 7