Heiligenbergerweg open gesteld voor 't verkeer Ere-haag voor juf Judy van de Blijhof-peuters i t IJsclub Zwanenburg start met trainingen ACHTERVELDERS GEVEN ST. JOZEFSCHOOL EEN GOEDE „OPKNAPPER" I# ferrari op beat- festun Belangrijke verbinding sterk verbeterd ADIWISMAN Majorettes en tamboers van Lisiduna geven show ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSPEN Zie het in kleur Postkantoor Lensden/C houdt open huis (Van e redaktie). LEUSDEN/CENTRUM - Op vrijdag 9 juli a.s. (morgen dus) zal het nieuwe postkantoor aan de Torenakkerweg, nadat het 's morgens officieel is geopend, 's middags en 's avonds ,,open huis" houden voor iedereen. Van 15 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur zal men een kijkje achter de schermen van het nieuwe postpa- viljoen kunnen nemen. Het nieuwe postkantoor aan de Torenakkerweg betekent voor Leusden/Centrum een enorme verbetering. Het was beslist no dig, dat de postaccommodatie gelijke tred zou houden met de ontwikkeling van Leusden/Cen trum. Het nieuwe kantoor is een doeltreffend antwoord op de vraag naar meer service. Zo zal het kantoor van maandag tot en met vrijdag geopend zijn van 's mor gens half tien tot half één, 's middags van Mee tot drie en vijf tot zes. Op zaterdag zal het kantoor gesloten zijn. In het kantoor bevindt zich een zelfbedieningsruimte waar men ook na sluitingstijd terecht kan voor het kopen van postzegels via de automaat, voor het voeren van automatische telefoongesprekken en voor het ophalen van de post door postbushouders (dag en nacht). Via de telefooncel in de hal kan gedurende de openstelling van het postkantoor gesprekken worden gevoerd die moeten worden aan gevraagd. Verder kan men uiteraard via het postkantoor zaken met de postspaarbank en girodienst af halen. De plaats van het nieuwe post kantoor is strategisch juist ge kozen: tussen het winkelcentrum en de in aanbouw zijnde bejaar denwoningen en de nieuwbouw van Rozendaal 1. Wanneer straks de rekonstruktie van de Asschatter- weg gereed is, zal dit kantoor ook vanaf Rossenberg en omge ving snel en gemakkelijk te be reiken zijn. WEEKENDPUZZEL nummer 8 (Van de redaktie) Nog drie weekendpuzzels en de se rie van tien is rond Het wordt nu tijd, dat we de moeilijkheidsgraad een beetje opvoeren om er meer spanning in te brengen Vooruit, daar gaan we dan, een cijferpuzzel Opgave 8: Als ik de cijfers van een getal van vier cijfers van achter naar voren zet. das wordt het getal 5085 groter. Vermenigvuldig ik de voorste 3 cijfers van het getal elk met 3, dan wordt het hele getal 2460 groter Hoe groot is het getal? Niet zo heel erg moeilijk, een kwestie van goed naden ken En een beetje rekenen Oplossingen van puzzel nummer 8 kunnen worden ingezonden tot en met donderdag 22 juli Voor oplossingen van puzzel nummer 7 hebt u nog de tij tot uiterlijk donderdag 15 juli. Wilt er wel voor zorgen, dat de oplos singen vooral TIJDIG binnen zijn? Brie ven of briefkaarten die later binnenko men kunnen we echt niet goed rekenen! Het adres: Redaktie Leusder Krant, met vermelding weekendpuzzel, Finn- mark 3, Leusden/Centrum Veel suc ces. ZOM ER-AAN BIEDING BIX PANTY'S LEUSDEN-C LEUSDEN - Het bestuur van de IJsklub Zwanenburg heeft de mogelijk heden onderzocht om tot oprichting van een trainingsgroep te komen, die door middel van konditietraining in de ko mende zomermaanden tot een'vrucht- bare ijstraining gedurende de maan den oktober t/m maart op de kunst ijsbaan te Utrecht kan leiden. De lieer W P J. Bross heeft zich bereid verklaard de leiding van deze trainingsgroep op zich te nemen. Op grond van de trainingsintensiteit willen wij 2 groepen onderscheiden: A. jongens en meisjes van 12-16 jaar Konditietraining 1 x per week, in prin cipe op dinsdag van 18-19 uur IJstraining 1 x per week, op nader te bepalen dag. Kosten f 100,-- inklusief f 15.-- schaatspaspoort, verhoogd met begro te reiskosten van f 25.-- per seizoen Betaling f 50.-- bij inschrijving,daar na 3 maandelijkse termijnen van f 25, - B. dames en heren van 17 jaar en ouder. Konditietraining 2 x per week. in principe op dinsdag en donderdag van 19-21 uur IJstraining 2 x per week. op nader te bepalen dagen Kosten f 175,--, inklusief f 25,-- schaatspaspoort, verhoogd met begro te reiskosten van f 50.-- per seizoen Betaling f 100,--bij inschrijving, daar na 3 maandelijkse termijnen van plm. f 41.50 C. algemeen. Een medische sportkeuring is ver plicht op kosten van de deelnemers. Behalve de kosten van deelneming aan de trainingsgroep dient men lid of gezinslid van de ïjsclub te zijn Het bestuur heeft de vrijheid oud leden van andere trainingsgroepen te wei geren. als deze geen inwoner van de gemeente Leusden zijn Bij aanvang van de training dient men te beschikken over een trainingspak met toebehoren Schaatsen ter goedkeuring van de trai ner De aanmelding kan schriftelijk ge schieden bij de heer J Dijkstra, Oran jelaan 14. Leusden-Z. Bij voldoende aanmelding zal een onënterenue bespreking beging augus tus worden gehouden, waaralle verdere inlichtingen kunnen worden gegeven. De konditietraining begint dan zo spoe dig mogelijk daarna Belangrijk bericht voor onze adverteerders In verband met de opruiming zal onze krant volgende week huis-aan-huis verschijnen. Voor u een goede gelegenheid om niet alleen uw speciale koopjes onder de aandacht te brengen van onze lezers maar tegens om IEDER EEN te bereiken met uw aanbie dingen. (van de redaktie) LEUSDEN/ZEIST - Het majorette- en tamboerkorps van de Leusder mu ziekvereniging Lisiduna heeft op de luchtmachtbasis „Kamp van Zeist" op donderdag 1 juli enige shows ten beste gegeven onder leiding van tamboer- maftre G. Striesenau Het korps werd 's morgens door kapitein Veenendaal verwelkomd, waarna Lisiduna tal van activiteiten muzikaal opluisterden en eoige shows cp het terrein brachten. Ook 's middags, in de voetbalpauze van de wedstrijd Militaire B-selektie tegen het Garnizoen Utrecht, vulde Lisiduna de tijd op met eenderderende show Na landing van enige /jarachu- tisten vond een prijsuitreiking plaats. Kolonel M. W. A. Weers overhandigde aan de tamboermaftre van Lisiduna een vaantje als dank voor de medewerking aan deze dag. De shows van Lisiduna trokken veel belangstelling. ACHTERVELD - De aktiviteitscom- missie van de R.K. Sportvereniging Achterveld organiseert op zondag 11 juli a.s. een groot beat-festijn in „Ons Geboiiw" Het is.de organisatoren ge lukt Om "op cféze dag de bekende beat- groep „Ferrari" naar Achterveld te laten komen. Aanvang 20 00 uur. ^^eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOuIENBURG UITGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. DIREKTIE: H. J. HEINE END. REBEL Donderdag 8 juli 1971 3e jaargang no. 11 N Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS (Van onze verslaggever „ter- schoolruste"). ACHTERVELD - De kinderen mogen nu de schooldeur achter zich hebben gelaten, dat wil nog met zeggen dat er rust is in de negen lokalen van de Sint Jozef school te Achterveld. Vijfender tig Achtervelders zijn er nu el ke dag druk doende om de school schoon te maken en eens gron dig te schilderen. Volwassenen en jongelui zullen zorgen dat de bijna 300 kinderen na de vacan- tie in een „nieuwe" school ko men! Dat de Achterveldse bevolking immer bereid is zich in te zet ten, om gezamenlijk iets te be reiken of uit te voeren is al al gemeen bekend. Werd niet pas de prachtige kantine geopend op het sportpark? En over een paar weken gaat de 14e internationale Tour de Junior draaien, ook al een staaltje van doorzettingsver mogen en dorpseenheid! Een idee dat veel werk alleen door het be stuur gedaan moet worden gaat hier dan ook niet op want als het nodig is helpt iedereen. Zo is dit ook weer het geval gebleken met de schoolaangelegenheden De enorme administratieve rompslomp vergt enorm veel van het bestuur en geduld. Een dezer dagen hoorde Uw verslag gever een bestuurslid zeggen „De school is hard toe aan een grondige schoonmaak en verf- beurt, de banken moeten worden vervangen door stoelen en ta fels, de boeken en het lesmate riaal dienen te worden aangepast aan het jaar 1972 en het kost al lemaal toch zo enorm veel. Nu begrepen enkele Achtervelders wel dat de zeven bestuursleden onmogelijk al dit werk op n korte termijn zelf kunnen vol brengen. Na een vriendelijk ver zoek van het bestuur gaven zich prompt vijf en dertig volwasse nen en jongeren op om de school eens op te knappen Drie weken achtereen besteden zij hun vrije uren en vacantie- dagen aan schuren,gronden, ver ven, poetsen, dweilen, vegen en wat dies meer zij van zeven van de negen lokalen Opperwerkmees- ter is schilder Kees Blom, die even enthousiast als alle overi ge werkers van plan is het inte rieur van de school te herschep pen tot een fijn heerlijk leefbaar domein voor de kinderen Oud en jong geven hier een voorbeeld, dat het onderwijs dat veel wer kers op deze grote school heb ben genoten, een heel noodzake lijk iets is binnen de leefbare Achtervelse gemeenschap Naast de ververij komen er ook nieuwe gordijnen en mevrouw von Berg (altijd op de bres voor „haar" school) zal meer dan 250 meter gordijnen naaien I I I I I I I I I I I I I I E I I (Van d^ redaktie). LEUSDEN - Het verkeer van en naar Amersfoort, via de Hei ligenbergerweg en het viadukt, is vorige week vrijdag weer op gang gekomen, nadat deze vrij drukke verbinding wekenlang afgesloten is geweest in verband met rekonstruktie-werkzaamheden. Het via dukt werd opgevijzeld (ongeveer een halve meter) en de Heiligen bergerweg zelf, aan de zijde van Leusden werd aanzienlijk verbe terd. De smalle doorgangen over de bruggetjes zijn verdwenen. Naast de weg is men nu bezig de laatste hand te leggen aan het fietspad Hoewel de Heiligenbergerweg tot voor kort een bij zonder pittoreske straat was, bleek het een onhoudbare zaak deze weg door het steeds intensiever wordende verkeer in deze staat te handhaven. Door de verbetering zal de verkeersveiligheid van deze belangrijke verbinding tussen Leusden en Amersfoort beslist zijn toegenomen Aan de overzijde van het viadukt. (gemeente Amers foort), bleef alles bij het oude, zij het, dat de oprit naar het via dukt aan die kant ietwat stijler is geworden De kwekerijen aan de Driftakkwerweg en de Ursulineweg, die door de sluiting van de weg schade hebben ondervonden, kunnen weer tevreden zijn. Zij zijn ook vanuit Amersfoort weer gemakkelijk bereikbaar geworden De verbindingsweg tussen de Heiligenbergerweg en de Bavoortseweg (naar het plan Rossenberg), is nog niet opengesteld voor het ver keer, maar het laat zich aanzien, dat het niet meer zo heel lang zal duren. (Foto Leusder Krant). „Het is een mislukte uitvinder, maar zijn moed moet je toch bewonderen' i" de/i van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Juf Judy, mej. Cordier de Croust, trad vorige week donderdag in het huwelijk niet de heer JJiekerhof. Juf Judy, peu terleidster van Blijhof. was bijzonder verrast toen zij op ae mooiste dag «t van haar leven de schare van zo'n twintig peuters in de trouwzaal van Amersfoort zag zitten. De ambtenaar van de Burgeliike Stand was al even verrast en haa de grootste moeite om boven het peutergekwebbel uit te komen, wat hem aardig lukte. Na al- loop van de plechtigheid stonden de peuters met ouders, leidsters en en kele bestuursleden van de speelzaal bil de ingang opgesteld, kompleet met enkele versierde ere-bogen. Nu kwa men de kleuters pas op dreef, want dit waren spelletjes, die ze graag speel den. Hoewel ze met helemaal begrepen waar het allemaal om draaide (dat komt later wel), hadden ze toch het grootste plezier, evenals het echtpaar Diekerhol, dat na de tocht door de ere-haag zich naar de St. Joriskerk begaf voor de kerkelijke inzegening door ds. AO. Zijlstra. De peuters gingen intussen terug naar huis. Zij hadden dan toch een spelletje met juf Judy gespeeld! De huwelijksexcursie" die onder leiding stond van mevrouw Hofmeester en mevrouw van de Burg, was bijzonder geslaagd. Op de foto's: de peuters maakten het 't bruidspaar met gemakkelijk (Foto's Leusder Krant). b si/ sp sb \b \b sb sb ^b sb sb sb si/ f* C06N VRNDeiM BGRG

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1