3rachtige demonstraties en show van „.Nimmerdor" Hooibroei JDERDAG 8 JULI 1971 ik u nu eens in het zonnetje mag zetten We zijn u dankbaar dat onze kinderen uw vriendschap verwier ven en behielden. Vaak zijn we jaloers op u geweest, omdat de kinderen u eerder geloofden, dan hun vader of moeder Wat tante Rietje zei was waar. altijd U hebt steeds de juiste methodiek ge volgd, bij u voelt het kind zich thuis. Tante Rietje, namens het bestuur en de ouders hartelijk dank voor alles wat u voor onze kinderen hebt gedaan Wij hopen dat u zult genieten van uw rust, die helaas twee jaar eerder kwam dan u had gehoopt We weten, dat u met moeite afscheid kunt nemen." De heer Den Herder overhandigde de scheldende kleuterleidster een en veloppe met inhoud en een prachtige fauteuil De oudercommissie maakte het geheel kompleet met een prachtig TV-toestel Verder kreeg tante Rietje een foto-album, waarin tal van foto's uit de geschiedenis van de school een plaatsje vonden 's Avonds kwam tante Rietje opnieuw in het middelpunt van de belangstel ling te staan. De muziekvereniging Lisiduna met tamboerkorps en majo rettes bracht haar op het pleintje voor de school een half uur durende aubade van feestelijke klanken. Het werd door haar bijzonder op prijs ge steld. Temidden van kinderen keek en luisterde ze naar wat de Leusdense muzikanten en majorettes aan show en muziek brachten. 's Avonds bracht Lisiduna tante Rietje een afscheids-serenade. Tante Rietje in haar nieuwe fau teuil met het aan haar geschonken TV-toestel tussen de bloemetjes LEUSDEN/ZUID - Vorige week woensdag werd hooibroei gekon- stateerd bij A. L. aan de Arn- hemseweg te Leusden/Zuid De brandweer, die snel ter plaatse was kon de brand tot de hooi berg beperken De nablussiflg nam nogal wat tijd in beslag. De receptie werd druk bezocht. Tante Rietje, op 20 januari 1908 in Rotterdam geboren, hoeft straks niet meer aan de Arnhemseweg te staan om ,,haar" kinderen veilig over de drukke verkeersweg te loodsen. Het zal haar spijten, maar aan de andere kant heeft ze 25 jaar lang met veel ple zier haar werk kunnen doen. En dat is heel wat waard, mèt de dank van de ouders, die nu hun kunderen onder zullen moeten brengen bij de twee bestaande kleuterscholen in de kern van Leusden/Zuid. Misschien, dat tan te Rietje toch nog voor enige tijd haar werk zal moeten voortzetten, wanneer blijkt, dat er daar voor haar kinderen geen plaats is. Aan haar zal het niet liggen. Ze zal weer met plezier aan de Arnhemseweg staan om de kinderen op te vangen en met evenveel vreugde de school aan de Ooievaarshorsterweg voortzetten. geleidden de vele dankwoorden der aanwezigen Waarnemend voor zitter van de Stichting tot Instand houding van een neutrale kleuter school teLeusden/Zuid.deheerW den Herder, vond dit opgelegd afscheid een moëilijk verteerbare zaak. ..Maar," zo zei hij tot de talrijke aanwezigen en tante Rietje, ..we hebben het al jaren zien aan komen U ook Het is bijzonder jammer, dat u die laatste twee jaar niet meer hebt kunnen vol maken U kunt met veel genoegen terugkijken op de jaren die ach ter u liggen Uw leven waren uw kinderen 25 jaar geleden hebt u de ze school gesticht. Om een kleu terschool te kunnen leiden moet men over speciale eigenschappen beschikken. Die bezit u, tante Rietje, in ruime mate. U deed het werk uit liefde voor het kind in alle oprechtheid. Het was wel dadig om te zien hoe u met de kinderen omging Het is een juiste wisselwerking geweest tussen u en de kinderen. Ik ben blij, dat inde redaktie) LEUSDEN-ZUID - Mej. Spek, in usden beter bekend als Tante etje", stopt na 25 haar haar werk s kleuterleidster van de Neutrale (uterschool aan de Ooievaarshor- trweg, te Leusden/zuid. Na 25 jaar. 'ante Rietje" is een begrip in Leus- n, zowel bij de kinderen als bij de deren. Zij was het, die 25 jaar gele- n naar Leusden kwam en na een is-aan-huisaktie kon starten met de ►or haar gestichte kleuterschool. Nu is t afgelopen met deze school, ten- inste als de plannen niet nog eens janderen, wat er altijd nog inzit. r Nadat de kinderen van de school ff voor hun Tante Rietje een kleine musical hadden opgevoerd, waarin liedjes die de kinderen in de loop der jaren van hun juf hadden ge leerd, begon woensdagmiddag een officiële receptie, waarin tante Rietje nog eens extra in het zonne tje en de bloemetjes werd gezet. Tal van prachtige geschenken be- Uiteraard is het springen eeD belang rijk onderdeel van het programma. Hier één der deelnemende amazones. gevarieerd programma, waarvan het toto-springen, de karoussel der pony's, de voltige onder leiding van de heer J G Kreikamp, en de springdemon- straties de hoogtepunten vormden Voor de liefhebbers en in het bijzonder de paarde-kenners was er dan natuur lijk nog de wedstrijd voor eenspan tuig- paarden en tweespan tuigpaarden, met daarnaast een wedstrijd waaraanaller- lei bespannen wagens konden deelnemen (een shownummer, waarvoor een extra prijs beschikbaar was gesteld voor de origineelste kombinatie) Het toto-springen vormde uiteraard een programma-onderdeel, dat de meeste belangstelling van het publiek had Men kon namelijk een koelkast winnen wanneer men feilloos had inge vuld, wie nummer 1, nummer 2, etc. zou worden van de springwedstrijd. Hieraan namen zes ruiters en amazo nes deel Het was een spannende strijd. De hindernissen waren niet te hoog, maar ook niet te laag, waardoor de deelnemers en deelneemsters alle kan sen kregen. De heer S. Ouwerkerk op Tachenka wist het parcours zonder één enkele fout te nemen in de tijd van 66 seconden Hij werd hiermee winnaar. Tweede werd G. Kempes op Soraja, derde mej H Goemaat op Clenny, vierde mej R. Klomp op Idoes- ka, vijfde mej I ter sptrake op Sky light en zes mej. J van Rijn, op NN De koelkast werd gewonnen door Jarla Geerts. De strijd in de eenspan-tuigpaarden en tweespan-tuigpaarden moest ge streden worden zonder de favorieten van de heer G van Manen uit Ter- schuur, die door auto-pech zaterdag avond verstek moest laten gaan. De spanning was er echter niet minder om De strijd voor eenspan-tuigpaar- den open klasse voorde concourswagen werd voor de derde achtereenvolgende maal gewonnen door H. Oskam met Harras, die daarmee voorgoed de wis selbeker in zijn prijzenkast mocht zetten Ook de dames mochten de paarden het beste beentje laten voorzetten. Dat werd het mooist gedaan door me vrouw N Steenbeek-Huurdeman, die in de wedstrijd voor eenspan tuigpaar den voor dames niet het paard Ereda de eerste prijs in de wacht sleepte. De prijs voor het schoonste geheel (een fruitmand) ging naar de kombina tie mevrouw A. Oskam-Drenth met het paard Harras. Wat de tweespan- tuigpaarden betreft deze strijd werd een overwinning voor de heer W Meer- veld uit Barneveld, die met zijn paar den Ereda en Gonda de jury wist te overtuigen Tweede werd de heer G. J Zomer met de paarden Sobie en Fifria Het springconcours voor paarden en pony's was een spannend onderdeel van het overigens aantrekkelijk pro gramma Dat gold eveneens voor de demonstraties van de voltige-groep van Nimmerdor met het paard Anto nio Dit onderdeel kwam echter niet geheel uit de verf omdat, zo zeggen insiders, men gewend is de nummers op zand in de manege en niet, zoals zaterdagavond, op gras uit te voeren Al met al bood het programma van Nimmerdor, met aan het slot nog een stoelendans met deelnemers uit het publiek, genoeg vertier voor een pret tige avond in de buitenlucht. Een beetje meer reactie van het publiek kan voor een volgende keer overigens geen kwaad. Want niets is zo frustrerend om demonstraties te geven, zonder dat het publiek eens een keer een applaus weggeeft. Bij springconcour sen e.d. is het wenselijk, dat het publiek zich zo rustig mogelijk houdt om de paarden niet te laten schrikken. Zoals zaterdagavond hoeft nou ook weer niet! De karoussel door de ponyruiters en amazones was een bijzonder kleurig ge heel. De kostuums voor dit programma onderdeel werden door de moeders der deelnemertjes zelf vervaardigd. Eén van de eenspan tuigpaarden mid den in de strijd. fan de redaktie) UUSDEN/CENTRUM - Zaterdag- vood hield de landelijke rijvereni- tog Nimmerdor uit Amersfoort op terrein achter de firma V. d eri een uitstekende paardenshow. De- 'onstraties en wedstrijden (zowel voor e deelnemers als voor het publiek), isselden elkaar in een vlot tempo af, aardoor het publiek een boeiend geheel •j"eeg voorgeschoteld, waar men met 'ezier naar zal hebben gekeken. Hoe- ■*1 het bijzonder prachtig weer was, *as de belangstelling voor dit hippisch venement voor een plaats als Leusden >ch beneden verwachting (enkele hon- ®rden). Zij die wel langs de lijnen tonden hebben beslist waar voor het eld gekregen. Na de openingsparade van pony's 'n paarden onder leiding van rlng- heester H. Hoogendoorn, begon een Het behendigheidsspel voor ponyrui ters en -amazones van Nimmerdor oogstte veel plezier. Dat het niet altijd even gemakkelijk gaat, blijkt wel uit deze foto

Leusder Krant | 1971 | | pagina 3