Mini-tourdorp Wout Peel RAAD LEUSDEN KOMT WEER BIJEEN BEZORGING „Ik zou zo graag een camping willen beginnen, enorme vraag naar" er is een êc- VANAVOND OM NEGEN UUR J LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Commentaren/ meningen Er komt schot in de zaak ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Vals brand alarm Dok voor schooltassen Na 5 uur: G. Ansink Wout Peel, blijkt wel overdui delijk, dat deze mensen ent housiast zijn en blij zijn, dat ze hier in de gelegenheid worden gesteld gedurende de tourweek te kunnen blijven. De familie Lademus uit Am sterdam: „Het bevalt ons hier uitstekend en we zitten op deze wijze dicht bij het tourgebeu- ren. Het is een prachtige omge ving en zo fijn rustig". Mevrouw Jager uit Bocholt (Duitsland-Westfalen): „Het is hier prachtig. Mijn zoon rijdt mee in de tour en op deze ma nier kunnen wij de hele week door, bij de wedstrijden aan wezig zijn. We zijn blij, dat hier een camping is". De familie Breeman uit Am sterdam, die hier ook door de tour terecht zijn gekomen, vin den het maar waardeloos, dat in de gehele gemeente geen en kele camping te vinden is. „Er staan nu verschillende mensen in Renkum, Rhenen, Otterlo en Scherpenzeel, die elke dag naar Achterveld rijden om hun kin deren op de fiets te zien. Als hier een officiële camping zou zijn geweest, dan zouden ze dat hebben geweten". Overigens is dit laatste niet helemaal waar, want volgens tourleider Jan Schouten, die we over het mini-tourdorp spraken, hebben alle deelne mers één brief genari, waarin stond, dat tijdens de tourweek de mogelijkheid werd geboden voor het plaatsen van een tent of caravan. De heer Van de Hengel hoopt, dat hij met de gemeente tot overeenstemming kan komen. Voorlopig heeft hij improviso- risch voorzieningen getroffen, zoals een tweetal w.c.'s, een douche en een eenvoudige wa terplaats, waar men zich kan wassen. „Als toestemming wordt verleend voor het aanleg gen van een echte camping", zegt de heer v. d. Hengel, „wordt het natuurlijk anders. Dan gaan we permanente toi let-accommodaties bouwen, van alle gemakken voorzien". In een van de schuren kunnen jongens aan hun fietsen knutse len, want Wout v. d. Hengel, die enthousiast lid is van de Technische Commissie van de Tour de Junior, heeft die schuur ingericht voor rijwielrepara ties. Dat is een extra service voor de tourrennertjes. Deze week is de gemeen te Leusden en Achterveld een camping rijk. De rust wordt hierdoor alleen maar verstoord in het Tourdorp zelf. Maar dat ligt dan niet direkt aan de kam peerders, maar wel aan het laaiend enthousiastme waarmee elke nieuwe ronde van de Tour de Junior Internationaal 1971 wordt verreden. Abonnementsprijs: f2,25 per kwartaal f8,- per jaar. Losse nummers: 20 cent. Advertentietarieven: Zonder kontrakt 16 cent per mm. „Leusderheitjes" 18 cent per woord (bij vooruitbetaling) Kontraktprijzen op aanvraag. COGN vi--u iDerM B6RG ZIE HET IN KLEUR LEUSDEN-C. 03496 - 1235 1510 LEUSDEN - De raad der gemeente Leusden komt op donderdag 29 juli 1971 om 21.00 uur ten gemeentehuize te Leusden - centrum bijeen. Op de agenda staan de volgende voor stellen: 1. Opening; 2. Mededelingen; 3. Notulen; 4. Ingekomen stukken; 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Katholieke Stichting voor onderwijs in de Parochie van de H. Jozef te Achterveld, voor d^ aanschaf van meubilair; 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Katholieke Stichting voor onderwijs in de Parochie van de H. Jozef te Achterveld voor de aanschaf van meubilair voor een tweede hoof- denkamer; 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Leusden voor de aanschaf van twee bordstellingen; 8. Voorstel betreffende het verzoek van het bestuur van de vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel te Leusden om medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aan schaf van een centrale verwarmings ketel met drukexpansievat. 9. Voorstel tot huur van een lokaal van het jeugdgebouw aan de Ooie- vaarshorsterweg i. v. m. het kleu teronderwijs. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet voor de uitbrei ding met en de inrichting van een derde lokaal ten behoeve van de Chris telijke kleuterschool ,,De Woelige Hoek" te Leusden-zuid; 11. Voorstel betreffende het voor- 'lopige regionaal voorstel m. b. t. gemeentelijk voortgezet onderwijs, 12. Voorstel om afwijzend te be schikken op het verzoek om mede werking voor de oprichting van een openbare lagere school in de woon kern Achterveld; 13. Voorstel tot verkoop van di verse kavels bouwterrein aan de Wo ningstichting Centraal Nederland in Achterveld voor de bouw van eenge zinswoningen; 14. Voorstel tot onderhandse aanbe steding van het bouwrijpmaken van het ontwerp-bestemmingsplan Rozenboom (Rozendaal II); 15. Voorstel tot verkoop van kavels bouwterrein aan de N. V. Nationaal Grondbezit in het ontwerp-bestem mingsplan Rozenboom (86 kavels bouw terrein voor woningbouw), (49 kavels bouwterrein voor garagebouw); 16. Voorstel tot verkoop van kavels bouwterrein aan de Woningstichting Centraal Nederland te Vreeswijk in het ontwerp-bestemmingsplan de We tering. (80 kavels bouwterrein voor woningbouw, 18 kavels bouwterrein voor garagebouw); 17. Voorstel tot verkoop van 12 ka vels bouwterrein aan de N. V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in het ontwerp-bestemmingsplan De Wete ring; 18. a. Voorstel tot 12e wijziging van de begroting Grondbe drijf 1971, (Raming kosten bouwrijpmaken ontwerp-be stemmingsplan De Wetering (gedeeltelijk), b. Voorstel tot 43e wijziging van de begroting Algemene Dienst 1971 (kapitaalverstrekking); 19. a. Voorstel tot 8e wijziging van de begroting Grondbedrijf 1971 (verkoop N. V. Natio naal Grondbezit), b. Voorstel tot 21e wijziging van de begroting Algemene Dienst 1971 (kapitaalver strekking); 20. a. Voorstel tot 11e begrotings wijziging Grondbedrijf 1971 (raming verkoop Woning stichting Centraal Neder land en het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten), b. Voorstel tot 42e begrotings wijziging 1971 Algemene Dienst (kapitaalverstrek king); 21. a. Voorstel tot 9e wijziging van de begroting Grondbedrijf 1971 (raming verkoop Wo ningstichting Centraal Ne derland in Achterveld). Reakties zijn altijd welkom. Het adres is: Finnmark 3- Leusden/C. In de raadsvergadering van van avond zullen verschillende grond- verkopen worden behandeld. Grond- verkopen van verschillende ontwerp- bestemmingsplannen, zoals De Wete ring en Rozenboom. Dat betekent, dat na de grote bouwstromen in de plan nen Rozendaal en Rossenberg binnen niet al te lange tijd ook bouwaktivi- teiten verwacht kunnen worden op de nu nog maagdelijke gronden van De Wetering (langs de Asschatterweg) en Rozenboom (aanvankelijk Rozendaal II). Overigens zijn we wel benieuwd naar de ontwikkeling rond de tweede bouw- stroom (tweede fase) van Eurowonin gen. Is de verkoop van de Rozen- daalse Eurowoningen dusdanig, dat met optimisme aan de volgende reeks van dit type kan worden begonnen? Of is hier enige terughoudendheid op haar plaats? Vragen, waarop de belangstel lende inwoner graag een antwoord zou willen hebben. Overigens vragen wij ons wel af, waarom de nieuwe namen voor de bestemmingsplannen en de daarin liggende wegen, zoals geadvi seerd door de Commissie Naamge ving Wegen, reeds worden gebruikt, zonder dat een desbetreffend voorstel in de raad is geweest. De mogelijk heid is namelijk aanwezig (en we heb ben dat gezien bij de naamgeving rond Rozendaal en Rossenberg), dat raads leden ernstige bezwaren kunnen heb ben tegen bepaalde namen. Het lijkt ons enigszins verwarrend, wanneer later alsnog op een andere naam wordt overgegaan, terwijl er nu reeds ge bruik van wordt gemaakt (zoals het plan De Rozenboom). Hoewel we de kans niet groot achten, dat de raadsleden in dit geval het geen goede namen zullen vinden, lijkt het ons toch beter, ook voor de dui delijkheid, dat de naamgeving met meer spoed gekonkretiseerd wordt. Donderdag 29 juli 1971 Derde jaargang nummer 14 Redactie en 1 administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Redaktie: BERT VOS eusder Krant Verschijnt wekelijks in: ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STGu lENBURG TGAVE: BARNEVELDSE DRUKKER IJ UITGEVER IJ NV. D I R E K I I E H. J. HEINE END. REBEL Enkele hoekjes van de rustige camping. b. Voorstel tot 40e wijziging van de begroting Algemene Dienst 1971 (kapitaalver strekking). 22. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een twee tal percelen in Achterveld; 23. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Rossenberg; 24. Rondvraag; 25. Sluiting. (Van de redaktie). ACHTERVELD/STOUTENBURG - Maandagmorgen rukte de brandweer van Leusden uit voor een brand op de Hessenweg. Het bleek achteraf een vals alarm te zijn geweest. LEUSDEN-C Bel bij klachten over de bezorging van deze krant tijdens kantooruren Barneveldse Drukkerij Uitgeverij n.V. Nieuwstraat 15 - Barneveld telefoon 03420-3141 inspekteur bezorging telefoon 03420-4679 permanente camping op mijn terrein". De heer Van de Hengel is er zich van bewust, dat het een moeilijke kwestie is, temeer omdat de raad van Leusden zich meerdere malen heeft uitge sproken tegen kampeerplaat sen. De voorkeur gaat uit naar dagtoeristen. Ook op provin ciaal niveau koestert men de zelfde gedachten. Ook daar is men van mening, dat de lande lijke rust van de gemeente Leusden en vooral de rust in het prachtige natuurschoon va de landgoederen De Boom en Den Treek/Henschoten, niet wordt gediend met het toestaan van kampeerders. De voorbe- reidingsbesluiten betreffende deze gebieden spreken dan ook duidelijke taal. Wout v. d. Hengel: „Ik weet dat wel, maar ik ben helemaal niet van plan om op mijn ter rein een super-camping te gaan maken Ik zelf ben in de eer ste plaats ook vóór rust. Het moet een rustige camping wor den. En wat is er dan op tegen? Ik geloof beslist niet, dat kam peerders in Leusden de natuur zullen verstoren" Overigens is het nog de vraag, of de dag toeristen zo rustig zijn. Het dagtoerisme wordt door de gemeente Leusden in sa menwerking met provinciale in stanties gekanaliseerd en ge concentreerd op enkele punten, zoals het bekende Treekerpunt. Wanneer wij in gesprek raken met verschillende kampeer ders, die deze week zijn neer gestreken in het mini tourdorp an de redaktie). 41 ACHTERVELD - Ongeveer 75 aalf tot veertien tenten en ravans staan sinds het begin 1 de tourweek in Achterveld een stuk weiland van de heer 3t out H. van de Hengel aan de 11 isehatterweg nummer 47. Ei- 5! nlijk ligt het terrein met de rderij niet vlak langs de Een redelijk begaanbaar iggetje brengt de geinteres- erde bezoeker naar Hoeve de beent, waar de heer Van de rngel een gedeelte van zijn ulanden heeft ingericht voor kampeerder. „Wout Peel", als de heer Van de Hengel irdt genoemd, is blij met zijn sten. „En de gasten zijn bij- tider blij met deze geboden tegenheid", zegt hij, „want de hele gemeente Leusden is en enkele accommodatie voor impeerders ingericht en voor - nu tijdens de Tour de Junior )n tal van mensen met tent caravan naar Achterveld ge- Akken om deze week de wie rgebeurtenissen van dichtbij ee te kunnen maken, meestal ndat hun zoon zelf meerijdt", ivallende (gele tour-) bor- wijzen vanaf Achterveld in ook de weg naar het „Mini- urdorp Wout Peel", zoals het ozaisch wordt uitgedrukt. De wensdroom van de iheer in de Hengel is om van zijn 1 \'k hectare weiland eens in prachtige camping te ma il. „Daar is in de gemeente usden een enorme behoefte n, dat merk je elke keer weer n de bijzonder enthousiaste akties van de mensen, die de- week tot de ontdekking zijn komen, dat kamperen in l)e heer W. H. v. d. Leusden, met name in Achter veld, toch mogelijk is. Ik ken mensen, die weekenden hebben besteed om in de gemeente naar een camping te zoeken, omdat ze het zo'n prachtige omgeving vinden. Ik hoop daarom over eenstemming met de'gemeente te kunnen bereiken over een de heer V. d. Hengel.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 1