jens [afwasmachines COGN BGRG Imiele ^siemens icandy w& I WIJNTJES Kappie en het verlaten eiland IK ZOEK DE VROUW DOORSLAG PAPIER trn HOGE KORTINGEN GOEDE VERZORGING DAMESKAPSALON „STEGGERDA" LEUSDER HEITJES DRINGENDE OPROEP M. RAVENHORST Turkenburg's graszaad A. v. d. TWEEL ma VOOR AL UW ELEKTRISCHE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN I JUIST JlNül DVERTEREN Haal nu nog vlug de laatste koopjes 10% korting VRNDGN DONDERDAG 29 JULI 1971 DEI Feuilleton door Henk van Heeswij k - 16 - Deze grinnikte .Stil niaar. ik zal me behoorlijk gedragen De vrouw in bed wees naar de deur .Verdwijn alsjeblieft Kijk eens op de klok ruim half één. Morgen kan ik er weer niet uitkomen.'' Ans Siebeld liep naar de deur. Daar draaide ze zich om en keek de an der aan. .Houden we het op zater dag?" Jannie draaide zich om en trok het dek over zich heen .,0. daar slaap ik eerst een paar nachten over. Het is nog lang geen zaterdag." ,,Hoe laat was je thuis?" ..Ik ben niet zo'n nachtbraker als jij! Vier voor elf." ..Poe, mocht wat één trein eer der Thuis alles wel?" „Dank je Zeer wel. En mag ik nu gaan slapen?" „Dat mag! antwoordde Ans lachend. „O, ja, nog de groeten van m'n vriend Hij is benieuwd, hoe je er uit ziet." Met een vaart kwam de vrouw in bed overeind, pakte haar kussen en smeet dat naar de deur Ans bukte zich en gooide het weer terug „Ik ga echt" sjuut maar.. Woensdagavond ontmoetten Piet en Ans elkaar in Zutphen „Het zal nog niet eens meevallen." zei Ans somber, want ze heeft nog altijd niet defini tief toegezegd, dat ze zaterdag mee gaat. Zo te zien. voelt ze er maar wei nig voor „Stel je voor, dat ze nee zegt. Zit Willem zaterdag voor niets te wach ten." Ans's gezicht kreeg een vastberaden uitdrukking. „Al zal ik haar meemoe ten slepenmee gaat ze." De stemming was niet zo als andere avonden en Ans ging een trein eerder naar huis. Met de vage belofte: „Als je niets hoort, komt ze zaterdag mee. In het andere geval krijg je tijdig be richt." Donderdagsmiddags, toen de beide meisjes na schooltijd naar hun kosthuis wandelden, zei Ans, zo neutraal moge lijk „Ik ga zaterdag een nieuwe jas in Apeldoorn kopen Ga mee en help me uitzoeken. Jij hebt veel meer smaak dan ik." „Meid, daarvoor hoef je toch niet heel naar Apeldoorn? Moet je eens kijken hier, wat een mooie voor jaarsmantels. Heb je al eens in de M*s$erstraat gekeken? .£n in de Meddo- se$traat? Echt modern En niet eens zo gek auur Ans knikte enkele malen „Dat heb ik Dat heb ik Er zitten mooie tussen. Ik ben vorige week al eens binnen ge weest en wat rondgeneusd. Toch wil ik eerst ergens anders ook kijken, Slaag ik in Apeldoorn niet, dan kan ik toch altijd nog hier een jas kopen?" Jannie haalde Ijaar schouders op „Dat is een logica, die mij ontgaat Maar alla, het zijn jouw centen, dus je moet het zelf weten En als je graag wilt, ga ik wel mee." „Ik zal je reis wel „Ik zal de reis wel betalen." zei Ans. al blij, dat ze haar vriendin mee kreeg. „Ik ben Pinkers niet Die zou meteen geaccepteerd hebben Hoe laat wil je dan gaan?' „Vier over half twee. Zijn we tegen drieën in Apeldorn „Oké Mag je mevrouw Veenekamp wel waarschuwen. Kan ze er met eten op rekenen Vrijdagsmiddags werd Ans Siebels in de school naar de telefoon geroepen Ze tikte even op de zijruit en wenkte haar collega Jannie, in de an dere klas, knipte begrijpend Jannie zou wel even een oogje op haar klas houden. Ze rende door de gang naar het spreekkamertje en nam de telefoon aan „Hallo, met juffrouw Siebels." „Met Piet. Zeghoe is het? Ik hoor niks Is het in orde?. Anders ga ik vanavond naar Wiebscha om te ver tellen, dat het nietdoorgaat. Ik kan hem toch niet voor niks laten komen?" Ans, die gevreesd had, dat er thuis ziekte of iets dergelijks was, slaakte een zucht van verlichting „Halvegare, we hadden toch afgesproken, dat het in orde was. als ik niets zou horen?" „Ja. dat is wel zo Maar ik wilde toch zekerheid hebben. Vandaar, datik belde „O, wel bedankt Moet ik straks tekst en uitleg geven aan m'n baas. Hij stond je zeker te woord." „Wie? Je schoolhoofd!" „Ja wie anders „Nou, het kon toch ook een andere onderwijzer geweest zijn?" „Het is in orde We komen kwart voor drie met de trein. En lopen dan eerst naar het restaurant om thee te drinken Daar zitten jullie Je weet wel waar Denk er om, dat je nergens anders zit. dat we niet behoeven te zoeken „Ik zal de tafel vanavond nog reser veren." ,Dan is het in orde Ik bel af, want Joost zal toch wel niet te spreken zij n. Hij houdt niet van privègesprekken onder schooltijd „De mijne evenmin." „Ben je dan ook nog op school." „Ik bedoel: in werktijd. Zeg Ans „Ja?" „Ik houd van je Wist je dat?" „Gut, dat is ook wat Moet je wat aan laten doen." „Komt in orde, schattebout zater dagmiddag Of avond. Je hebt wat van me tegoed. „Ik verheug me er op, ventje Tot ziens." „Dag lieveling." Klik, zei het aan het oor en in ge dachte legde Ans de hoorn neer. „Lieveling" zei hij, dacht ze We hou den van elkaar en ik hoop, dat Jannie en Willem even vlug kontakt met elkaar zullen hebben, als wij het hadden Om vier uur nep De Greeve haai Inj zich Ans stapte binnen en voroeg op kille toon „Is er iets meneer „Ja juffrouw Siebels. dat privége- sprek zoéven, wat dat belangrijk' „Hoogst belangrijk, meneer,anders had inen mij onder schooltijd niet ge beld Nog iets van uw dienst De man keek haar onderzoekend aan „U bent erg kort aangebonden, juf frouw Toch geen narigheid inde fami lie ot zo „Beslist niet. meneer Desondanks was het werkelijk belangrijk.' „Dan leg ik me daarbij neer Het past mij niet me te mengen in de pn- vé-aangelegenheden van mijn perso neel Tenzij men het mij vraagt en me op de hoogte stelt van de moeilijkhe den „Er zijn geen moeilijkheden en uw aanbod stel ik bijzonder op prijs. Maar ik hoef er geen gebruik van te maken Nog iets van uw dienst?" „Ja, er is nog iets. hield het school hoofd hardnekkig vast. „Dat meisje van Nijweide, dat bij U in de klas zit, veroorzaakt moeilijkheden op de weg naar huis. Belletje trekken, winkel deuren opengooien en zo Men heeft vandaag bij mij geklaagd Als u eens met de ouders ging spreken? Bijvoor beeld morgenmiddag?" Ans dacht na. Mijweide woonde ach ter in het Woold. Niet bepaald naast de deur. Maar ze was haast wel ver plicht er even heen te gaan. "Ik zal het moreenochtend doen. meneer Morgenmiddag oen ik verhinderd. „Dat was het, juffrouw Siebels. Bij voorbaat dank voor uw moeite. En ik wens u een prettig weekeind." „Dank U wel. Van hetzelfde En weg was ze. Buiten stond Jannie nog te wachten. Ze keek haar collega nieuwsgierig aan. „Had-ie wat9" „Berendien Nijweide haalt baldadig heid uit van school naar huis. Er is geklaagd. Ik fiets morgen wel even naar haar ouders." „Nogal een lastpost, niet? Is dat niet dat blondje met die brutale ogen?" „Precies O, ik heb geen last met haar In het begin heb ik haar een paar keer flink straf gegeven. Dat hielp." „Ze zal het wel niet alleen doen." „Ze woont in het Woold en zal wel met de andere kinderen daarvandaan naar huis lopen, Ik hoor het morgen wel Belletje trekken en deuren open trekken mag natuurlijk niet Daar maak ik wel een eind aan." Terwijl ze haar huis liepen, zei Jannie lachtend. „Weet je wel, datje als tamelijk streng bekend staat?" Ans keek haar even aan. „Ze zeg gen het wel vaker. Maar ik ben me er niet van bewust. Overigens, wat noem je streng? Ik zie geen ongeregeldheid door de vingers, als je dat bedoelt. Aan de andere kant een goed grapje kan ik heus wel waarderen Ik had ver leden jaar een paar weken de vierde, toen Wipstra ziek was. We hadden een noodhulp voor mijn klas, een kweke- linge De jongens haalden een mop met me uit en hadden het bord vastgespij kerd. Ik. Ja zeg wat zou jij in zo'n geval gedaan hebben9" Jannie dacht een poosje na. „Tja, dat weet ik zo niet. In ieder geval zou ik er niet op gereageerd hebben. En althans een paar dagen alleen één kant gebruiken," „Deed ik ook Door een toeval kwam ik er achter, welke twee jongens het gedaan hadden. Ik deed net, of ik meen de, dat het bord klemde Dus riep ik beide jongens uit hun bank en zei Jullie lijken me nogal sterk. Het bord klemt zo verschrikkellijk proberen jullie het eens om te draaien." „O, Ans... en toen?" „Ze monkelden wat tegen elkaar, verlegen lachend. Eén ging tenslotte een nijptang halen en trok de spijker er uit Ik zei met een stom gezicht: Hé, ik wist niet, dat jullie meester het hord altijd vast had. Daar antwoor den e met op. Ik heb die veertien da gen geen cent last gehad." „Leuk. Zulke dingen zou ik ook niet erg vinden." „Pinkers zou uit z'n vel gesprongen zijn." „Wat heb je daar nou aan. Je moet er toch weer inkruipen." Zaterdagsmorgens fietste Ans naar het Woold en had een gesprekje met de familie Nijweide en de boosdoenster in kwestie. En ging terug met de ze kerheid, dat het voorlopig althans afge lopen was met de baldadigheid Om vier over half twee reden de beide meisjes de stad uit. Ans rookte een sigaret, terwijl Jannie zich ver diepte in een blad, dat ze gekocht had. In Zutphen. waar de trein twaalf minu- stilstond, keek Ans uit het raam en verzuchtte „Dat hier nu nooit eens iemand rond komt met koffie of zoiets. Ik snak gewoon naar een kop drinken." Jannie keek op van haar lectuur. „Kind, we hebben pas gegeten." „Nou. maar in Apeldoorn gaan we eerst thee drinken, hoor De middag is nog lang genoeg Ik trakteer De ander haalde de schouders op. „Zo je wilt." In Apeldoorn wees Ans op het Sta tionsplein naar het restaurant. „Ik heb er al vaker wat gedronken en gegeten met m'n vriend, zei ze „De thee is er prima Halverwege het restaurant pakte Jan- niet haar collega plotseling bij de arm en zei „Zeg. had je het er vorige week niet over, dat ik je vriend zou ontmoe ten?" Ans knikte, inwendig zenuwachtig Als ze nu maar niet op het laatste moment terugkrabbelt. „Als z'n bus op tijd is," loog ze half. „kan hij er mis schien net zijn Anders zijn we eerst een poosje alleen Het leek Jannie blijkbaar maar zo-zo Ans voelde, dat de ander het niet hele maal vertrouwde. Maar ik moet nu doorzetten, dacht ze De jongens zit ten natuurlijk al te wachten Ze betraden de zaal en Ans keek meteen naar het hoekje waar ze met Piet afgesproken had. Ze zag ook een ander met de rug naar de deur toe aan de ta fel zitten. „Daar zit-ie al,, merkte Ans op en stevende door de zaal naar de ta fel, Jannie aan haar arm tegen wil en dank meetrekkend. Deze had enkel nog gelegenheid om te zeggen „Wie bedoel je? Willem? Ik zie hem helemaal niet." Behandeling uitsluitend na afspraak Ook uw adres voor parfumerie en cosmetica LEUSDEN-CENTRUM - TEL. 1433 Van 1 tot en met 10 woor den 1,80. Elk woord meer 18 st. Brieven onder num mer of adres te bevragen aan het bureau van dit blad 50 cent extra. Plaat- sin; ALLEEN na vooruit betaling. Verloren op zaterdag 17 juli bloedkoralen ARM BAND met gouden slotje, tussen Zwarteweg en Ha- mersveldseweg. Gaarne tegen beloning terug bezor gen bij Vermeulen, Zwar teweg 8, tel. 1346, Leus den-C. Gedipl. PEDICURE. Be handeling volgens af spraak. W v. d. Veer- Bouwhuyzen, Eikenlaan 50, Leusden/Centrum, tel 03496-1306 5 volle uren AUTORIJ LES, 1ste 5 f30,—, daar na f 11,50 F. v. d. Heijden, Vamor gediplomeerd, Zuidsingel 61, Amers foort, tel. 21751 Een goed verzorgde BRUIDSREPORTAGE ook in kleur. Foto De Smalen, Korte Gracht 6, Amers foort. Even bellen 03490- 13536, of 's avonds 10638 en wij komen langs. Uw adres voor PETRO LEUM, Esso gas. margas en klompen is J Greef- horst, Hamersveldseweg 121, Leusden, tel 03496- 1363 Bastion KAMERBIL JARTS, alles voor de bil- jartsport. Biljartmakerij Van Eeken, Hamersveldse weg 139, Leusden-C. Tel. 03496-1558 Ook savonds. Voor al uw HENGEL SPORTARTIKELEN (ook maden) naar fa J W v. d. Berg, Hamersveldseweg 58, Leusden-C Voor u de foto-of FILM CAMERA die u zoekt (kom eens kijken). Foto De Sma len, Korte Gracht 6. Amersfoort Voor ANTIEK liefheb bers: boerenwagen wielen en ouderwetse pompen. Te bevragen bij. A. Steenbeek, Hessenweg 70, Stouten- burg, tel. 03490-24923 Te koop: Van particulier V W. 1600 T.L. bj. eind 1967 met schuifdak en vele accessoires. Te bevragen: Asschatterweg 1, Leusden C., tel. 03496-1301. Te koop: Nieuwe AARD APPELEN. S J van Wie- ringen, Aarderweg 6", Ach terveld Te koop. ANDIJVIE-, sla-, prei- en boerenkool- planten Arnhemseweg84a, t/o de Mof, Leusden. Diegene die per ongeluk een mes. vork en lepel uit onze cassette meegenomen heeft wordt verzocht zich te melden om het ga rantiebewijs af. te halen, ook kan hij de rest voor een prikje kopen, daar deze nu voor ons geen waarde meer heeft voor de verkoop NOG 10 KORTING OP ALLE GOEDEREN t/m ZATERDAG 31 JULI a.s. Hessenweg 72 Achterveld Telefoon 03490 20840 Barneveldse Drukkerij N.V. N'fiuwstraat 15 Tel 3141 pOQOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOO GAZONMAAIERS ALLE TUINGEREEDSCHAPPEN Hamersveldseweg 49 Leusden-c Telefoon 1388 ran RADIO-TV-DIEPVRIES Rozendaallaan 1 - Leusden-Centrum Toonkamer achter de Diepvries dagelijks -geopend. PROFITEER TOT 31 JULI NOG VAN DE BIJ TEXTIELHUIS Hessenweg 321 Achterveld Telefoon 03425 -390 L c'eclfo-TwhnucJi mjlsllslisboresu l Radio-Telcviji# LEUSDEN CENTRUM Maar enkele ogenblikken later stond het tweetal bij de tafel Gelijk waren de beide mannen opgestaan. Ans stelde hakkelend voor, terwijl ze krampachtig haar tasje vasthoield om niet te verra den, hoe zenuwachtig ze was. „Dit is Piet Ouwejans, en dit zijn vriend Wil lem Doggenaar. Dit hiér is mijn colle ga en vriendin Jannie Emussen." Jannie keek verbluft, geheel over donderd door het doortastend optre den van Ans, van de een naar de ander. Piet stak vriendelijk lachteemd zijn hand uit; „Het is me een bijzonder ge noegen, juffrouw Emussen. En ik neem aan, dat u mijn vriend Willem nog wel zult kennen?" Het meisje legde automatisch haar hand in die van Piet en keek gelijk naar de andere man. Beiden monster den elkander even en het was Willem, die even glimlachte. „De juffrouw uit de trein.. Ja, ik herken u meteen weer. Geweldig, dat u gekomen bent." Hoe maakt U het?" In enkele seconden dwarrelde een zee van gedachte door haar hoofd. Het is allemaal afgesproken werk, wist ze nu. Daarom moest Ans zo nodig naar Apeldoorn Dat heeft zij met die Dog genaar wel bekokstoofd. Om te probe ren mij aan zijn vriend te koppelen, Ze had een scherp antwoord op haar lippen, maar Willem zei. „Geweldig, juffrouw Emussen, dat we elkander nu eindelijk eens ontmoeten. Na zoveel we ken met elkander gecorrespondeerd te hebben. U beantwoordt geheel aan mijn verwachtingen Ans keek nog eens van de een naar de ander. Gelijk viel ze uit „Zegeens, wat betekent dit allemaal? Ik heb nooit een brief geschreven. Waar heeft U het over?" Hoofdstuk 19 Even was er een gespannen, onaan gename stilte. Van andere tafels keek men nieuwsgierig naar het gezelschap en het was tenslotte Piet, die op zach te toon zei. „Laten we gaan zitten lui. En eerst wat bestellen. Daarna zullen we open kaart spelen, want er moet het een en ander uitgelegd worden. Want mijn vriend Willem en juffrouw Emussen hebben daar recht op." Jannie aarzelde enkele ogenblikken, maar toen ze de blikken van andere tafels op zich gevestigd zag. Jeek het haar het beste om zo min mogelijk opschudding te veroorzaken Een zachte druk van Ans was voldoende, om haar te doen plaatsnemen, tegenover Willem Doggenaar, die haar nu. niet-begrij- pend, aankeek „Maar," begon hij„wij hebben toch Piet viel hem in de rede en zei. „Een ogenblik, Willem. We bestellen eerst wat te drinken De dames hebben al een reis van anderhalf uur achter de rug. Ober!" Terwijl de toegelopen kenlner de be stelling noteerde, hield Piet zijn koker voor en toen iedereen rookte, vervolg de hij. „We wachten even op de thee en de limonade, dan zullen Ans en ik tekst en uitleg geven." Ans keek even verstolen op naar haar vriendin die met een strak gezicht voor zich uit keek en zenuwachtig aan haar sigaret trok Willem trommelde met zijn vingers op de tafel, af en toe naar Piet en Ans kijkend. En iede reen was min of meer opgelucht, toen de kelner eindelijk met het bestelde naar hun tafel kwam. Ze dronken wat en Piet stak van wal, even naar zijn meisje kijkend, toen Willem demonstratief zijn glas had neergezet, waaruit hij gedronken had „Het is begonnen met een adverten tie. Wat die advertentie inhield, in weke krant hij gestaan heeft en wie de opsteller was, weten wij allemaal. Voor wje deze advertentie bestemd was even eens, Mijn vriend Willem ontmoette erleden jaar m de trein deze dame, juffrouw Emussen, en reisde met haar samen van Amersfoort tot Apeldoorn Er kwam gedurende die twintig of vijfentwintig minuten geen contact tot stand, waarvan Willem spijt had, zodat hij zijn toevlucht nam tot de adver tentie. Tot zover is het ons allen, zo we hier zitten, bekend." Hij dronk wat doofde zijn sigaret en vervolgde. „Wat nu volgt, zijn verrassingen. De bewuste dame, voor wie de advertentie bestemd was, rea geerde om redenen, die hier op het moment niet terzake dienen, niet." Willem keek even naar Jannie en toen weer naar Piet. „Wat? En ik kreeg een brief!" „Stil, laat me eerst uitpraten. Daar na kan iedereen zijn vragen stellen. Zoals ik dus zei „juffrouw Emussen had geen zin op die advertentie in te gaan Haar vriendin en collega, juf frouw Siebels, vond dat, laten we het zo formuleren, wat sneu voor de man, die een dergelijk initiatief had genomen en schreef naar de steller van deanno- ce. Waartegen juffrouw Emussen geen enkel bezwaar had Dit stel ik hier na drukkelijk vast." Hij keek Jannie enkele ogenblikken aan, doch toen ze niet antwoordde, ver volgde hij: „Willem kreeg de brief en men maakte een afspraak In de ver wachting, dat hij mijn mede-passagier uit de trein zou ontmoeten Maar. en nu komt het Willem kreeg een paar dagen voor de bewuste zaterdag, dat men elkander ontmoette, een bedrijfs ongeval - hij is gemeente-opzichter in Wiebscha - en belandde in het zie kenhuis in Apeldoorn. Willem, die een heer is. wilde niet, dat juffrouw Emus sen, alias Siebels, overricht terzake de reis van Winterswijk naar Apeldoorn zou maken, waarschuwde ïzijn vriend Piet Oudejans - ondergetekende dus - en vertelde, dat er zaterdag had moeten gebeuren Willem vroeg me Ga jij die dame ontmoeten, verontschuldig mij. dat ik onverwachts verhinderd ben en bied haar wat te drinken aan Maar zeg niet, dat ik m het ziekenhuis lig met een gebroken enkel, want de mees te vrouwen vinden ziekenhuizen grieze lig en als ze hoort, dat ik hier lig, komt ze vast niet „Wat een onzin!' merkte Jannie schamper op. Piet knikte „Vind U ook niet? Ik zei dan ook iets dergelijks, Maar Willem was niet van dit idee af te brengen en ik wilde hem, als zijn vriend, niet in de steek laten, dus voldeed ik aan zijn verzoek om als remplacant op te tre den. Ik ontmoette juffrouw Emussen, alias juffrouw Siebels. Ennenu ja, ik vond deze jongedame - hij keek lachend naar Ans, die een kleur kreeg - met een heel sympathiek. Ik gaf tekst en uitleg volgens de voorschriften van Willem en kon zien, dat de dame het maar verdacht-geheimzinnig vond. Maar ze accepteerde me als Willem's plaatsvervanger Ik bood haar dus wat te drinken aan en daarbij bleef het niet. Ze ontdekte namelijk terstond, dat ik niet de eerste de beste was en..." „Hoor hem!" smaalde Ans, min of meer verlegen. „Hij verbeeldt zich nogal wat'" „Nu ja," vervolgde Piet onverstoor baar, „misschien was ik dan wel de eerste en tevens de beste. In ieder geval, we hadden een prettige middag en avond en zondags bracht ik verslag uit van mijn missie aan Willem, die vond, dat ik mij uitstekend van mijn taak had gekweten." „Dat heb ik helemaal niet gezegd, integendeel," verweet de ander hem. „Ik vond, dat je veel te ver was ge gaan." „Alle gekheid op een stokkie, lui, jullie mogen het gerust weten, ik was weg van deze gedistigneerde jonge- vrouw - hij boog even voor haar, hetgeen een nieuwe blos op Ans' wangen tengevolge had - maar ik wil de niet gaan vissen m Willem's vaar water, dus hield ik me op de vlakte. Ook later, toen we elkaar nog eens ontmoetten. Vergeet niet, dat ik nog steeds in de mening verkeerde, dat ik met juffrouw Emussen te doen had en niet met Ans Siebels." Er kwam even een stroeve glimlach op het gezicht van Jannie „Op een gegeven ogenblik werd het me te machtig, ik ging van Ans hou den en het leek me toe, dat ik haar ook niet onverschillig was. Waarschijn lijk bemerkte Ans dit, want toen we op een avond in Zutphen met elkaar wandelden, vertelde ze, dat ze even min de persoon in kwestie was, dus niet juffrouw Emussen, maar eveneens een plaatsvervangster, omdat juffrouw Emussen niet op de advertentie wilde reageren. Enfin, de rest kunt u nu wel begrijpen: Ans en ik - hij stak over de tafel zijn hand naar haar uit en ze legde, nog wat verlegen, de hare er in - zijn het goed eens met elkaar. Al was dit dan niet het uiteindelijke doel: de advertentie heeft toch resul taat opgeleverd. Maarwe zaten met het probleem Willem en juffrouw Emus sen. Op mijn advies bleef Ans schrij ven naar Willem, die inmiddels uit het ziekenhuis was ontslagen en naar de ouderlijke woning in Koog aan de Zaan was getransporteerd om verder te genezen. U weet immers, dat Ans de eerste brief schreef op de adver tentie, welliswaar onder haar eigen naam, maar dat heeft ze later ge corrigeerd. Er ontstond een levendige briefwisseling, die, vanaf de zijde van Ans - Willem zal dit kunnen bewij zen, als hij de brieven nog heeft be waard - tot op zekere hoogte tame lijk zakelijk waren gesteld en ten doel hadden de oorspronkelijke opzet van de advertentie zo warm mogelijk te- houden. Ans en ik besloten, zodra Willem geheel genezen zou zijn, een ontmoeting hier te organiseren, zo dat Willem en juffrouw Emussen el kander toch nog eens een keer zouden ontmoeten. Dat is dan nu gebe Veel zal voor Willem intussen opgehelderd zijn: juffrouw Emu: had gelijk, toen ze zoeven zei, ze nooit één brief had geschre Die brieven schreef Ans, die prol* de zich zo korrekt mogelijk brieven te uiten, waarin ze naari mening volkomen geslaagd is. II schien door middel van een list h Ans kunnen bewerkstelligen, dat j frouw Emussen nu ook vanmiddagI zit. Ik hoop, dat het jullie ba nu helemaal duidelijk is. En ah het mij nu vraagt, ligt de uiten lijke schuld bij Willem, want dan hij maar geen plaatsvervanger i ten sturen." „Hetzelfde zou ik ook kunneni gen," meende Ans voorzichtig te m ten opmerken. Jannie keek haar verontwaardigt; „Kind, ik heb je toch zeker niet stuurd? Je hebt het zelf gevraaf Piet schudde het hoofd. „Kom' we zijn allemaal jong en ik neemi dat we allen zo we hier zitten i voldoende gevoel voor humor kuti opbrengen. Laten we het sportiefbel ken en er samen een leuke midi van maken." Willem schudde zijn hoofd, humor van dit alles kan ik nog ste niet inzien Maar misschien denkt j frouw Emussen daar anders over ,,Ik denk er net zo over Maar ben wel met... die vriend van J eens.... Wie zet er nu zo'n id) advertentie! Ik had wel voor de b stad voor schut kunnen staan!" „Kom, kom," suste Willem, iets lees je toch elke dag in ïed* krant - 44 - Kappie had de meteoorstenen uit de lo den kist gehaald en meteen daarna ge beurde er iets heel wonderlijks. Het jacht dat al die tijd muurvast had geze ten, schoot ineens los en zakte naar het water toe De kapitein van de andere sleepboot kon zijn ogen niet geloven „Hoe kan dat"" Heb ik dat met mijn schip gedaan? Natuurlijk dat moet wel! Hoewel., waar gaat dat jacht nu naar toe9 Een andere kant uit! Naar die andere sleep boot." Het was een vreemd gezicht, want het jacht dreef inderdaad regelrecht naar de „Kraak" toe en het bleef daar tenslotte ook aan vastkleven „Wat heb ik gezegspreekt?" vroeg Signor Rivaldi trots. „Mijn ideeplan met die spookstenen'" Hij sloeg Kappie en de maat stevig op de schouders. „Dat had ik ja kunnen denken'" zei Kappie blij. „Ik had gedacht dat die stenen al! maar ellende betekende!" zei de nu Het is ook niet gezegd, dat de nai heid al afgelopen is! Zolang die and sleepboot hier in de buurt is, bevaltl me niks'" „Dat is anders jouw eigen scfc klont!" zei Kappie „Dan moet je® niet alles aan iedereen vertellen en mij van boord aflopen. Houd jij je nu heel stil!"

Leusder Krant | 1971 | | pagina 2