Jos van Leeningen won in massale eindsprint TOUR 1971 ~"'°r JAN JANSEN Henny de Jong triomfeerde TOUR DE JUNIOR VAN START Eerste gele trui voor Heinz - Peter Jager DONDERDAG 29 JULI 1971 TOUR DE ACHTERVELD - 26 Juli. Al begon maandag pas de 14e Internationale Tour de Junior 1971, ook zondag stond Ach terveld reeds geheel in het teken van de wielersport. Voort het eerst in Nederland werd deze dag het offici euze kampioenschap van Nederland voor rensters van 14 en 15 jaar ver reden. Voorts stonden er wedstrijden voor renstertjes vanaf acht jaar op het programma. Een groot aantal rennertjes vanaf acht jaar nam deel aan de voorwedstrijden van de Tour de Junior 1971. Het af te leggen par cours, Jan van Akelweg, Emelaarse- weg, Jannendorperweg, bedroeg 1230 meter en moest al gelang van de leef tijden, meerdere keren worden verre den. Voor de wedstrijd voor acht jarige renners verschenen een 25-tal deelnemers aan de start. Deze cours werd geheel beheerst door John Pi- rard uit Breda en August van Mighem uit Etten Leur. Zij namen in de eerste ronde reeds een voorsprong en wis ten die met de regelmaat van de klok uit te breiden. Het peleton deed ver woede pogingen om hen te achterha len maar was volstrekt kansloos. Uit slag: 1. John Pirard, 2. August van Mighem, 3. Kees Tuinders, Halste ren, 4. Ronnie Breeman, Amsterdam, 5. Jan Verbaand, Breda, 6. Nico Knijn, Amsterdam. Er verschenen 26 rennertjes van 9 jaar aan de start. Zij moesten 5 ron den verrijden. In deze wedstrijd was Riny Jongenelen uit Roosendaal alleen heerser. Direkt na de start nam hij een voorsprong en stond deze niet meer af. Een fel jachtend peleton wist de afstand nog wel terug te bren gen tot ongeveer 300 meter, maar toen flitste een zegevierende Riny Jon genelen over de meet. Uitslag: 1. Riny Jongenelen, Roosendaal, 2. R. Westrop, Zaandam, 3. Deny Hanskorf, Etten Leur, 4. Rik Kruis, Utrecht, 5. Wim Wooltman, Utrecht, 6. Gerrit Jansen, Arnhem. Voor de wedstrijd voor de 10-jari- gen waren er een 30-tal deelnemers. Hier was de strijd veel boeiender Henny de Jongh uit Apeldoorn won de wedstrijd van de 14-15 jarige meisjes om het officieus jeugdkampioenschap van Nederland, hier wordt zij onder vraagt door de tourleider J. M. Schou ten en een verslaggever van de Avro- radio. Kampioenschap van Nederland voor rensters van 14 en 15 jaar Rini Jongeneelen uit Rozendaal was bij de 9-jarigen'de snelste dan in beide voorgaande. Tijdens de zeven af te leggen ronden werd veel strijd geleverd. De vele ontsnappingen werden echter door een meedogenloos volgend peleton steeds weer teniet gedaan. Tenslotte bracht een massa sprint de volgende uitslag: 1. Frans de Bakker, Breda, 2. Dick van de Schans, Veenendaal, 3. Antoon van Oers, Breda, 4. Alex Jansen, Lei den, 5. Leon de Bruin, Halsteren, 6. Albert Voors, Amsterdam. De ruim 30 deelnemers van 11 jaar streden ook fel om de beschikbare prijzen. Zij moesten acht ronden af leggen. Na drie ronden had zich een kopgroep van 10 man afgescheiden waarvan er soms een afviel of er een bij kwam. Tenslotte bleven er hiervan vijf over die de finish als eersten passeerden. Uitslag: 1. Aart van As ten, Vlaardingen. 2, Ronald Meuldijk, Vlaardingen. 3. Tiny van Rijsbergen, Sprundel. 4. Willy van Oers, Breda, 5. Joop Meulblok, Utrecht. 6. Fons Frans de Bakker uit Breda was bij de tienjarigen de snelste. Bij de elfjarigen was Aad van Asten uit Vlaardingen de snelste Holdermans, Arnhem. Het aantal renstertjes van 8 t/m 13 jaar was niet zo groot. Zij startten in twee groepen en moesten naar ge lang van leeftijd 3 of 4 ronden af leggen. Uitslag 8 en 9-jarigen: 1. Stella van Kuiyen, Naaldwijk, 2. Pe tra Geelkens, Geleen. 3. Conny Meyer, Vlaardingen. Uitslag 10-jarigen: 1. Hilda Dijk, Vianen. 2. Ria Meyer, Vlaardingen, Uitslag 11 en 12 jarigen: 1. Trudy Goossen, Leiden. 2. Romy Pietersz, Brummen, 3. Marrianne Janssen, Rot terdam, 4. Janny de Jongh, Apeldoorn, 5. Helma Tomassen, Utrecht. 6. Maria den Tieter, Utrecht. Uitslag 13-jarigen: 1. Conny Alemekinders, Amersfoort, 2. Ria Meijer, Vlaardingen. Als laatste kwamen de 14 en 15- jarige meisjes aan de start. Zij re den 18 ronden. Bij deze deelneemsters viel het grote krachtsverschil en er varing erg op. Voordat het parcours halverwege was afgelegd had zich een duidelijke afsplitsing gevormd van de genen, die de cours zouden gaan be heersen. Deze groep van ongeveer 10 rensters zouden gaan uitmaken wie van hen zich officieus kampioen van Nederland zou mogen gaan noemen. Een felle eindsprint moest de be slissing brengen Aan deze wedstrijd werd ook deelgenomen door enkele buitenlandse gastrensters. Uitslag: 1. Henny de Jong, Apeldoorn. 2. Els Gerritsen, Apeldoorn. 3. Janette van de Plaat, Arkel. 4. Anne Solomon, Engeland. 5. Greed Bosch, Apeldoorn. 6. Marion Bax, Rotterdam. 7. Carla Nolten, Geleen. 8. Marlies Geelkens, Geleen. 9. Ieyneke Muilwijk, Rotterdam 10. Rianne van Trijnen, Halsteren Na afloop werden in ,,Ons Gebouw" tijdelijk omgedoopt in Rennerskwar tier Tour de Junior" door Tourlei der Schouten de vele prijzen uitgereikt. In verband met het feit,' dat deze krant dinsdag reeds werd klaarge maakt, pas in ons volgend nummer de rest van de Tourverslagen! trui aan mocht 1971 was de 12-jarige duitse renner Heinz Peter Jager die gefeliciteerd wordt door het renstertje Corry Almekinders. Foto's Janus Visser De organisatie liep op rolletjes. Dit is kenmerkend voor de Tour de Junior, maar er is een enorme hoeveelheid werk verzet door de organisatoren en de medewerkers om tot deze perfekte organisatie te komen. In deze 14e Tour zijn wel enige wijzigingen ingevoerd. Zo is het parcours ingekort tot 3.9km. en gaat over de Jan van Arkelweg, Hes senweg en Klettersteeg. Voor het pu bliek is dit veel aantrekkelijker. De renners passeren nu meerdere malen Jos van Leeningen won de eerste etappe liciteerd door de tourmissen Truus en van de 14 en 15-jarigen en wordt gefe- Lia. Corné Knokke wordt beloond voor zijn beste tijd in de tijdrit door de tour missen. - - •■•.■■■nru-Lnj-u-Lnj-LTiAj-Lru^--- de start-finishlijn en men is veel nauwer bij de strijd betrokken. Nieuw is dit jaar ook het punten klassement voor de groene tmi. Iedere keer als de start-finiShlijn wordt ge- 1' Een tijdrit is een gevecht tegen de klok, ook voor deze Engelse coureur Michael Sherwood. ACHTERVELD - De 14e Internatio nale Tour de Junior Achterveld 1971 is maandagavond van start gegaan. Een 6-daagse wielerwedstrijd, die terecht internationaal genoemd mag worden, want behalve de Belgische, Duitse en Nederlandse deelnemers zijn er nu ook een aantal Engelse deelnemers. De eerste etappe had een zeer vlot verloop. ACHTERVELD TEVENS TOUR-ETALAGES 1971 De 12 en 13-jarigen tijdens de eerste etappe, in een felle strijd om de beste plaats. Foto Janus Visser. Lees verder op pagina 5 passeerd, wordt er gesprint voor de felbegeerde punten. De 132 deelnemers gaan in deze Tour in twee gsoepen van start. Als eersten starten de 12 en 13- jangen, daarna de 14 en 15-jangen. Na de start van de 12 en 13-jarigen brak al spoedig de strijd los. Corné Kokke, Michel Sherwood, Henny van Gijsel, dat waren de renners, die in eerste instantie de toon aangaven. Er werd nogal eens gedemarreerd, maar het tempo lag te hoog om dit met succes te bekronen Fel werd steeds na iedere doorgang gesprint om de punten voor de groene trui. Pechvogels zijn er in iedere etappe, zo ook in deze eerste De jonge Belg Eddy Véreecken raakte door materiaalpech los van de kop groep, maar wist zich toch weer aas te sluiten en dit is bij het hoge tempo een goede prestatie. De 12 en 13-jari gen reden vier ronden, een afstand vat 15.6 kilometer. Een massasprint vandf kopgroep moest de beslissing brengen Deze werd gewonnen door Henny van Gijsel, voor Robert Nixon en Simos Meyn, die respektievelijk de 2e en 3e plaats bezetten De 14 en 15-jarigen moeéten zes ronden een afstand van 23.4 kilometer afleggen De eerste ronde was een aftasten van de kwali teit van de concurrenten Kleine de- marages om uit te lokken, maar mei voldoende om eikaars krachten werke lijk te leren kennen.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 4