TOUR DE JUNIOR 1971 LEUSDER ATLETEN HET WOORD IS AAN U JAARLIJKSE PREMIE - EN STAMBOEKKEURING VAN AARDEN flLMAGENDA AMERSFOORT Over de kop door inhaal manoeuvre Vechtpartij bij Albert's Corner KERKDIENSTEN Nogmaals: Engeland vaarders Dansen met de Buggies ggERDAG 29 JULI 1911 fOUDENBERG - Onder ideale •rsomstandigheden werd op vrijdag juli op de boerderij ..De Stoppe- •t Voskuilerweg 27 te Woudenberg jaarlijkse premie- enstamboekkeu- van paarden gehouden, uitgaande de Vereniging Warmbloed Paar- stamboek in Nederland (W.P.N Utrecht. )e uitslag der premiekeuring was. Eenjarige merries iremie Laura J Reemst. Leusden. Type Tuigpaard: premie: Lewenda. G J v. d Weg. utenburg. Li liane. R A. J. v 't joster .Stoutenburg. Tweejarige merries: Type veelzijdigheid Centiale Keuring Utrecht Karla, R v Veldhuizen. Leusden, Klaziena. W Wernsen. Ach terveld. 2e premie. Kalona.J. v Reest, Leusden Type Tuigpaard: Centrale keuring Utrecht Kauniste. eig. Mevr v Volskuilen-v 't Klooster. Achterveld ■ilmagenda voordespeelweekvan iderdag 29 juli t/m woensdag 4 [iistus 1971. AMERSFOORT AND THEATRE jonderdagavond hoofdstad operette irengt ..In einer konditorei" aan- ang 8 15 uur. frijdag t/m woensdag ,,The great race" a.l. JJEMA AMICITIA Jonderdag t/m woensdag ..The love wg" a.l. edere middag 2.00 uur, zondagmid- lag 1 30 uurgroot kinderfeest ..Kuif- een de zonnetempel" a.l laterdagavond 11.30 uur nachtvoor- itelling ,,De onverslaanbaren" 18 aar T THEATER llleen donderdag: ,,De brug bij re- Dagen" 14 jr. frijdag t/m woensdag ,,The magni- icent seven", 14 jr. MBRAND THEATER Jonderdag t/m woensdag „Intimi- eiten in kleur. 18 jr. AANVANGSTIJDEN and Theatre: dagelijks ook zondag: t.00 en 7.45 uur. sema Ainicitia. iedere avond 7.45 lur. zaterdag: 6 45 en 9.00 uur, indag 4 15 - 6.45 en 9 00 Iedere g 2.00 uur, zondagmiddag 1.30 ty Theater, zondag: 1.30 - 4.00 130 en 9 00 uur Overige dagen [00 - 6.30 en 9,00 uur pbrand theater: zaterdag en zon- Type rijpaard: Centrale keuring Utrecht Katy. mevr. A v d Burg- Van Ginkel, Leusden 2 premie Jesprit, R P v Eyden.Leus- 3 premie nr 220 bijschrijving Jelbur- ga, J. Reemst. Leusden. LEUSDEN-C - Ook in de gemeente Leusden groeit het aantal atleten welke zich aangemeld heeft bij de atletiek vereniging Altus in Amersfoort om daar aan de training en wedstrijden deel te nemen. Nol Wessels en Jan van Gar deren, sinds kort lid, hebben zich uit stekend geweerd tijdens hun eerste wedstrijd. Jan van Garderen liep in Hilversum de 2000 m heren D-klasse ineen mooie tijd van 6.27.4 min. Nol Wessels, vroe ger lid van A. A.C heeft de wedstrijd sport weer hervat en liep in Hilversum een goede 100 m in de heren D-klas- se en bereikte een eerste plaats in de serie in 12.2 sec. en won daarna de finale in 12.1 sec Tijdens de wedstrijden kwamen Ria Berg en Ida v/d Bremer aan de start voor de 800 m. Dames A en B. Ria won deze race in 2.20.0 min. Ida eindigde als vijfde in de tijd van 2.34.5 min. Woensdag 21 juli liep Nol Wessels op een avondwedstrijd in Lisse de serie 100 m heren D en C-klasse en werd eerste in 11 8 sec. In de finale be zette hij de 4e plaats in 11.7 sec., hetgeen een zeer goede tijd genoemd mag worden voor iemand die slechts enkele weken getraind heeft Ida v/d Bremer en Ria Berg liepen in Lisse een goede wedstrijd op de 800 m Dames A en B klasse. Ria Berg start te in de A-klasse en kwam tot een ver rassende prestatie, ondanks de sterke concurrentie wist zij toch als eerste te eindigen in de tijd van 2.18.3 min. Ida bevestigde haar klasse door bij de Dajmes B als eerste te eindigen in 2^7.3 min. GESLAAGD vervolg Pas in de laatste ronde zou dat het fal zijn. Ook in deze eerste etappe i de 14 en 15-jarigen was de strijd 1 de punten voor de groene trui fel 01 Gase, Jochen Coppenrath, Kees a de Wereld en Jaap Meyer waren bij Ipasseren van de meet steeds voor- aom de kostbare punten te verga- 1 Jaap Meyer en Wim van Empelen a de Wisman Schoenploeg namen de vierde ronde een serieuze ont- Khtingspoging die echter weer snel net werd gedaan. De grote kopgroep liet het tenslotte eeD massale eindsprint aankomen. van Leeningen toonde zich hierin sterkste. Met enkele banddikten l^den Adri Verhuysen en Jaap Meyer. 3. Jaap Meyer 34.53 (met bon.) 4 Stuart Hall 34 54 Ex aequo volgden een groep van ±40 renners Totaalklassement 12 en 13-jangen Hierin is de persoonlijke tijdrit ver werkt: 1. Robert Nixon 26.44 2. Frits Breeman 26.44 3 Corné Kokke z.t. 4. Sjon Bruck 26.48 5. Wolfram Kolks 26.49 6. Hugo van Malden 26 49 7. Simon Meyn 26 52 8 Manfred Bott z.t 9 Paul Driessen z.t 10. Evert de Nys z.t Ploegenklassement 1. Batavus 1 33.59 2. Kokke Sportkleding 1 34.00 3. Plateringen Wegenbouw 1 34.01 Leidersprijs 13-jarigen (groene trui) 12 en tormissen Lia en Truus metdaar- «er de renners die hard moeten s*n om de fel begeerde kussen van Achterveldse schonen. 1. Corné Kokke 9 punten 2. Simon Meyn 3 punten 3. Robert Nixon 3 punten 4. Henny van Gijsel 3 punten 5. Hugo van Malden 2 punten 14 en 15-jarigen 1. Tom Gase 6 punten 2. Jochen Coppenrath 6 punten 3. Jos van Leeningen 5 punten 4. Kees van de Wereld 5 punten 5. Jaap Meyer 5 punten .Vier tot zevenjarige Stermer ries". Type Veelzijdigheid Centrale keuring Utrecht: 2 premie: Gerbrandje, M v Ginkel. Renswoude; Hupido. J. Reemst, Leus den. Ireina. G J v d Weg. Stouten burg Gré. H. J v d. Vliert. Wouden berg Hooger Predikaat Type Veelzijdigheid. Centrale keuring Utrecht Nr 222. eigenaar R H. v. d. Hengel. Hamersveld. Veulens P.A.U.W.. 5 N.N R H v d Hengel. Hamers veld. Zestien veulens werden premiewaar dig verklaard. De jury noemde deze keuring een zeer goed bezochte en ge tuigde ervan dat er zeer veel goede kwa - liteitsdieren ter keuring waren ge bracht. Overzicht van in het Stamboek ingeschreven merries met vermel ding van vader en moeder, eigenaar en standplaats. 2. Josinia. Floregon, Dinia. A. Meer- veld, Stoutenburg. 4. Jelburga, Castello, Elburga. J Reemst, Leusden. 5. Jesprit Wachtmeester. Esprit. R P v. Eyden. Leusden 15. Jessie, Due de Normandie, Begon- ne. H. Hoogendoorn. Stoutenburg 19. Ineke, Diderik Elona, H Guarien- to. Hamersveld (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zondag avond omstreeks acht uur vond op de burgemeester de Beaufortweg een on geval plaats na een ongelukkige inhaal manoeuvre. De bestuurder van een personenauto, de heer J. R. v. 't H. uit Amersfoort, die in de richting Achterveld reed, moest remmen voor een tegemoetkomende auto, die aan het passeren was. Door dit remmen, raakte v. 't H. in een slip, schoot de linkerberm in, rakelings achter de tegemoetkomende auto's langs en kwam op de rechterzijkant tot stilstand. De bestuurder van de wagen en zijn vrouw met kind van zes maanden (die voorin zat), kwamen gelukkig met de schrik vrij. De auto werd flink be schadigd. - De heer C. G. M Móhlmann uit Hamersveld is aan de hg: 2.00-6.45 en 9.00 uur. Overige Rijksuniversiteit van-Utrecht geslaagd lagen, alleen 7.45 uur. voor het doctoraal examen Geneeskun- de. De 12 en 13-jarigen hielden des mid dags een persoonlijke tijdrit over 1250 meter. Uitslag. 1. Ralf Gebhart 2.31 Manfred Bot z.t 3. Paul Snoeks 2.33 Dirk Jan v.d. Berg z.t. Kees Miltenburg z.t. 6 Andrë van de Wiel 2.35 7 Henny van Gijsel 2 35 8. Jos van Gerwe 2.35 9. Louis van Hamersveld 2.36 Uitslag le etappe 12 en 13-jarigen. 1. Henny van Gijsel 24.10 (met bon.) 2. Robert Nixon 24 11 (met bon.) 3. Simon Meyn 24.12 (metbon.) 4. Frits Breeman 24.13 In dezelfde tijd klasseerden zich een groep van ±30 renners Uitslag le etappe 14 en 15-jarigen. 1. Jos v Leeningen 34 51 (met bon 2. Adri Verhuysen 34.52 (met bon.) Alleen de namen uit de gemeente Leusden werden opgenomen IDe LEUSDER KRANT betalen? Dat kunt u doen op ons kantoor, Finnmark 3 te Leusden/Centrum (Eurowoningen). Het spaart u EX TRA kosten uit! (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - In de nacht van zaterdag op zoncjag vond nabij Al berts Corner te Leusden/Zuid om streeks vier uur een vechtpartij plaats tussen een viertal Ambonezen en een drietal bezoekers van Albert's Corner. De vechtpartij ontstond, toen de drie bezoekers waarschijnlijk eni ge minder fraaie opmerkingen tegen de Ambonezen maakten. Met enkele dikke ogen en lippen werd de vecht partij na tussenkomst van de politie beëindigd. Alle weekendpuzzelaars opge let! Ten overvloede maken wij de deelnemers aan onze reeks weekendpuzzels nogmaals bekend, dat alle puzzels, en in dit geval nummer 9 en 10, uiterlijk van daag bij ons binnen moeten zijn. U hebt dus nog tot vanavond 24 uur de tijd. Daarna wordt de in zendtermijn onherroepelijk ge sloten. Na dit tijdstip binnenko mende oplossingen worden op zij gelegd. Volgende week hopen we de winnaars bekend te maken. Zij die alle tien puzzels foutloos hebben opgelost, ontvangen vijf tig gulden Redaktie. LEUSDEN-CENTRUM N.H K 10 u ds. Willemse. Amers foort. 19 00 uur ds. v d. Brug, Woudenberg R.K.K za. 7 uur m m v dameskoor, zo. 7.30 en 9 uur Lat Hoogmis, 11 uurdienst met samenzang, 16.30 uur. LEUSDEN-ZUID N.H.K 10 uurds. vanGinkel, Amers foort, 18.30 uur geen dienst R.K.K. Huize Den Bosch, za. 19.15 uur, zo. 10 uur Hoogmis Enthousiaste moeders moedigen hun kinderen hartstochtelijk aan, terwijl een reporter van de Avro dit op de band probeert vast te leggen Foto Janus Visser Naar aanleiding van de ontstane ver bolgenheid bij een deel van de inwoners ten aanzien van de Leusdense Enge landvaarders anno 1971, enkele kantte keningen ter overdenking. 1 Wie worden met ,,wij" bedoeld? WIJ zijn de inwoners van de ge meente Leusden, de burgers van de grootste gemeente in de kleinste provincie, oud en jong, bestuurder en raadslid, werknemer bij de ge meente of bij-het bedrijfsleven, deskundige en niet-deskundige, ei genaar en huurder van onroerend goed/ kortom aHenTdfë het Inwo nertal uitmaken. 2 Wij hebben ons om de een of an dere reden, deels georganiseerd in een structuur met het doel - althans dat zeggen wij - de gemeenschap te dienen anders gezegd de leef baarheid van die gemeenschap te bevorderen. 3 In deze structuur onderscheiden wij in hoofdzaak drie geledingen. a. het Bestuur, dit is het College van B. en W. en de gemeenteraad; b. de gemeentelijke diensten, c. de externe (deskundige) advies bureaus: buitenstaanders derhalve. 4. De groep onder 3a bestaat uit 16 burgers, die ons, overigen binnen deze gemeente, vertegenwoordigen d.w.z. zij behartigen onze belangen en zijn daarvoor rekenschap ver schuldigd aan alle burgers. Zij vertolken een dubbele rol, ener zijds als bestuurder, anderszijds als burger van deze gemeente. De groep onder 3b bestaat uit en kele tientallen personen, maar eveneens burgers van Leusden, zij vormt het dienende apparaat bij uitstek ten behoeve van ener zijds de groep onder 3a, anders zijds van alle ingezetenen. Iede re groep op zich als tesamen vor men zij een zeer klein percentage van het totale inwonertal van Leus den 5. De groep onder 3c kan hier ge heel buitenstaan, hier wordt nader op teruggekomen, in verband met de rol die zij kan spelen. 6. Er rijzen twee vragen a' hebben WIJ werkelijk de wil de gemeenschap te dienen en een leef baar klimaat te scheppen en dat te onderhouden, niet alleen voor ons zelf, maar bovenal voor onze kin deren en kleinkinderen? b wat hebben WIJ er nu financieel voor over? 7 Om beide vragen in alle oprecht heid te kunen beantwoorden zijn een onderzoek naar tenminste twee basisfactoren essentieel, te weten a. de informatie, als onderdeel van de noodzakelijke basiskennis, en b. de voor- en nacalculatie van elk plan, als noodzakelijk beleidsin strument. Aan beide essenties ontbreekt nog al het een en ander. 8 Het is bepaald onjuist om wie dan ook enig verwijt te maken, want de gefrustreerde burger (dit kan ook een lid zijn van enige onder 3 genoemde groep) heeft aan zich zelf te wijten, dat het in de be staande, historische gegroeide structuur zo ver is kunnen komen, dat er ondoorzichtigheid is ont staan, waardoor effectieve con trole onmogelijk is en ongebreidel de machtsposities ontstaan 9 Informatie is nodig, zowel voor personen behorende tot groep 3a, als voor hen, die behoren tot groep 3b. maar eveneens en in dezelfde mate voor de actieve, geïnteres seerde burger Deze dient, dan ook in gelijke mate wederkerig te worden verstrekt Op grond van de verkregen infor matie kunnen calculaties worden gemaakt, waardoor gewogen be slissingen uitbeschikbare alterna tieven kunnen worden genomen 10. Tot groep 3c behoren de deskundi gen Wie is deskundige? Een uiter mate moeilijke vraag, in ieder ge val is dit iemand, die over meer in formatie beschikt dan de doorsnee burger tot welke groep ook beho rend, en die op grond van aange leerde methodieken tot een conclu sie kan komen, zij het dat die con clusie meestal is gebaseerd opeen tijdstip-techniek", welke aan verandering onderhevig is. Hij die werkelijk deskundig is, beseft, dat hij op grond van een beperkte moment opname zijn conclusies trekt en daarop zijn aanbevelinen doet, soms rekening houdend met zijn opdrachtgever Een enkel voorbeeld ter overdenking. Hoog vliet, de Bijlmermeer, de ver- keersknopen etc 11. Met de aanbevelingen van de des kundigen achter de hand handelen de groepen, bedoeld onder 3a en 3b, terwijl veeal zij, die deel uit maken van groep 3a daaraan ook haar beslissingen doorzet en doet uitvoeren, waardoor in wezen de machtsvorming dreigt te geraken bij burgers buiten de gemeente De burger - ingezetene - komt er eenvoudigweg niet aan te pas, ter- wijLcte jiersonen, diedeel uitmaken van ae groepen onder "3a""e"n~36 nauwelijks beseffen, dat ook zij burgers van de gemeente zijn en beslissingen doorvoeren, welke ook voor hun kinderen en verder nageslacht van eminent belang kun nen zijn De eerste Engelandvaarders begre pen als MENS en als BURGER van een gemeenschap, hun primaire plicht, n.l. datgene te doen, waardoor het huidige en komende geslacht als vrije mensen zich konden blijven ontplooeien in een democratische gemeenschap De Leusdense Engelandvaarders an no 1971 - leden van groep 3a - hebben in ieder geval de moed opgebracht te erkennen, dat zij het alleen onvoldoen de wisten en hebben beseft, dat de hun opgelegde taak alleen te vervullen zou zijn, indien zij tegenspel zouden kunnen bieden aan externe - en mogelijk in terne deskundigen en voorts, dat zij bereid bleken van ervaringen van ande ren te leren. Dit zijn onomstotelijke pluspunten! Maar dit alleen is niet voldoende, Zij dienen consequent te zijn, mede als burger van deze gemeente, door aller eerst alle beschikbare informatie te verstrekken aan de overige burgers, die daarin zijn geïnteresseerd en van die burgers reacties te verlangen, bijv door middel van gesprekken, gespreks groepen en hearings, opdat een twee- nchting verkeer ontstaat, op grond waarvan bestaande structuurschetsen tot bestemmingsplannen kunnen worden omgesmeed, die een leefbaar klimaat - in elk opzicht - waarborgen voor nu en later. Als WIJ werkelijk iets voor onze kinderen over hebben, dan dient deze nieuwe weg te worden ingeslagen, zo niet, dan gaan we de historie in als de bedriegers van onze eigen kinderen, daarmede erkennend, dat wij alleen ons zelf hebben gezocht en maling hebben aan onze kinderen en aan de ons als Mens opgelegde plicht. Voor de goede orde zij gesteld, dat deze kanttekeningen geen enkele be staande politieke groepering aanvalt en/of bijvalt, maar duidelijk wensen te maken, dat die problemen waar voor de gemeente eusden en haar burgers worden gesteld uitsluitend tot een bevredigende oplossing kunnen worden gebracht, indien wij allen als burgers - mits vroegtijdig toegerust met adequante informatie - op basis van effectieve medezeggenschap een beslissende rol kunnen hebben bij de volvoering van de primaire plichten als Mens voor deze- en de komende gene raties. Gebundelde, gefungeerde critiek kan verfrissend werken. Inspraak alleen is een loze kreet, indien daaraan niet verbonden wordt een mate van mede beslissingsrecht Schijn-inspraak komt helaas ijog wel eens voor. Indien U beseft - na het overdenken van deze kanttekeningen - welke enorme beslissingen in de nabije toekomst moe ten worden genomen, dan gaarne - los van elk politiek verband - uw schrif telijke reacties, opdat wellicht in de een of andere vorm tot een evenwich tig en gecoördineerd optreden van de gezamenlijke burgers kan worden ge komen, als bijdrage tot ons aller wel zijn, nu en in de toekomst. K. Grool, Galicië 7, Leusden-Centrum Beken dm a king Gemeente Leusden LEUSDEN Hoofdlijnen van de gemeentelijke richtlijnen voor het verlenen van financiële hulp inge volge de Algemene Bijstandswet, gel dende vanaf 27 juni 1971 Basis per week;, a. echtpaar zonder kinderen f106,30 b echtpaar met 1 kind f 108,20 echtpaar met 2 kinderen f 109,90 echtpaar met 3 kinderen f 111,60 echtpaar met 4 kinderen f 112,80 echtpaar met 5 kinderen f 114,10 echtpaar met 6 kinderen of meer f 116,70 te verhogen met het per week omgere kende bedrag van de kinderbijslag, waarop krachtens de kinderbijslagwet ten aanspraak kan worden gemaakt of zou kunnen worden gemaakt, indien deze wetten van toepassing zouden zijn Bij onvolledige gezinnen (ontbreken van ëén der echtgenoten) worden vermelde bedragen met f 15,95 per weekvermin- derd. c. alleenstaanden met eigen huis vesting f 74,40 d alleenstaanden zonder eigen huisvesting f 74,40 Alle basisbedragen worden verhoogd met de verschuldigde ziekenfondspre mie. Die genoemd onder a t/m c bo vendien met de woonkosten. In het geval onder d wordt van geval tot geval be zien of toekenning gerechtvaardigd is STUDIETOELAGE Een bedrag van f2 - p. week per kind per studiekaar, tot een maximum van f8,- per week per kind Deze toelage dient te worden beëin digd op 't moment dat voor het betrok ken kind de dubbele kinderbijslag wordt ontvangen. VERMOGEN Als bescheiden vermogen buiten be schouwing te laten a bij periodieke en incidentele bij stand (incl. bij verblijf in bejaarden tehuizen e.d.). voor een alleenstaande f3600,-- en voor een gezin van twee personen f6000,--, vermeerderd met f 1200, - - voor ieder minderjarig in het gezin verzorgd kind; b. bij opname in verpleegtehuizen e.d. voor ieder f1000,--, excl. een bedrag voor begrafeniskosten e.d. ZAKGELD, KLEDING EN SCHOEISEL VOOR EXTERN VERZORGDEN a. toeslag voor personen die aan het vrije maatschappelijke verkeer kunnen deelnemen. echtparen f159,-- per maand, alleenstaanden f92,-- per maand b. toeslag voor personen waarbij in mindere mate sprake is van deelname aan het maatschappelijke verkeer f50,-- per maand per persoon c personen, die in het geheel niet aan het maatschappelijk verkeer kunnen deelnemen een bedrag hetwelk zal dienen te worden vastgesteld in overleg met de leiding van de betrokken instelling met dien verstande, dat de toelage ten minste 10% van de uitkering ingevolge de Al gemene Ouderdomswet voor onge- huwden en ten hoogte f92,-- per maand bedraagt. Opgemerkt zij, dat i.vm 1 juli 1970 de twee halfjaarlijkse uitkeringen zijn vervangen door één jaarlijkse vakan tie-uitkering, welke naar niveau ge lijk is aan die ingevolge de Algemene Ouderdomswet. Met deze normen is voldaan aan een verzoek van de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, om de gemeentelijke normen zoveel mogelijk aan te passen aan de Tijdelijke Rijksgroepsregeling Min- dervaliden en de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers, waarbij men is uitgegaan van het wettelijk mini mumloon. Bovendien is aandacht ge schonken aan het bepaalde in de tij delijke Rijksgroepsregeling voor be jaarden in bejaardenoorden. Opgemerkt zij nog, dat de gemeen telijke richtlijnen, welke door het col lege van burgemeester en wethouders worden vastgesteld en die tot leidraad dienen voor de advisering omtrent bijstandsaanvragen, zijn te beschouwen als een administratief hulpmiddel ter bepaling van de in ieder individueel geval noodzakelijke bijstand. Voor wat betreft de verdere uitwer king van de uitkeringsnormen kan men de nodige inlichtingen verkrijgen ten gemeentehuize te Leusden-centrum (tel. 03496-1247, toestel 19). ACHTERVELD - Vorige week za terdagavond vond in Ons Gebouw een gezellige dansavond plaats, georga niseerd door de s.v. Achterveld. Hier bij enige foto's van dit popgebeuren met de groep The Buggies, die optra den inplaats van Poppeye. Tegen lantaarn paal en boom (Van de redaktie). LEUSDEN/ZUID - In de nacht van zaterdag op zondag vond op de Doorn- seweg splitsing Kolonel van Rooyen- weg een ongeval plaats, waarbij een lantaarnpaal en een boom(pje) sneu velden, terwijl de verantwoordelijke auto totaal werd vernield. Het was de heer J. F. D. uit Rijswijk die op on verklaarbare wijze omstreeks drie uur de macht over het stuur verloor, door hevig remmen kwam te slippen, daar na een telefoonpaal ramde, die afknap te en in de vaart ook nog een boom meenam, alvorens hij tussen enkele andere bomen tot stilstand kwam. Won der boven wonder kwam de bestuur der met de schrik vrij. Tegen lantaarn paal VERLOREN EN GEVONDEN (Van de redaktie). LEUSDEN/ZUID - Bij de njkspoli- STOUTENBURG - Doordat de be- tie te Leusden/Zuid zijn de volgende stuurder van een personenauto, de gevonden en verloren voorwerpen aan- heer A K uit Oude Biltzijl tijdens gegeven. het nemen van een flauwe bocht op de Emelaarseweg, door een kuil in de GEVONDEN weg reed, verloor hij de macht over Een sleutelbos; een groene militai- het stuur, schoot de berm in en kwam re jekker waarin sleutelbos, een Pin- tegen een lantaarnpaal tot stilstand, cher, aangetroffen op de Dodeweg Dit ongeval, dat zondagavond omstreeks kwart over zeven plaatsvond, liepmin- VERLOREN der gunstig af voor de bestuurder en de Gouden broche met bouwmotief en inzittenden (vrouw en kind). Zij moes een transistorradio, merk Erres ten naar het ziekenhuis, maar konden Inlichtingen verstrekt de rijkspoli- daarna toch weer naar huis terugke- tie, telefoon 03490-17673. ren. De auto werd totaal vernield.

Leusder Krant | 1971 | | pagina 5